KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : OMSK - 24. listopadu 2017   17:30

Minsk
Minsk
06:23' Kogalev (Šinkevič, Skille) • 25:06' Howden (Linglet, Fontaine) • ' Skille
3:2
(1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

3:1 (SN)

OMSK
OMSK
24:37' Minejev  (I. Michejev, Martynov) • 31:37' J. Medveděv  (Čudinov, Stas)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 23:36 (5:8, 6:10, 11:14 – 1:4)
Zblokované střely – 9:12
Vyhraná vhazování – 34:27
Trestné minuty – 18:12
Hity – 13:9
Hokejisté Dinama Minsk byli v nájezdech úspěšnější a získávají tak v souboji s Omskem druhý bod! Zatímco na domácí straně uspěli hned tři exekutoři, tak za Avangard proměnil jen Kugryšev.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dinamo Minsk.
Autorem vítězné branky je JACK SKILLE.
Anton Kovaljov svůj nájezd neproměnil a to znamená, že je rozhodnuto!
Jeff Skille donutil jít Furcha do rozkleku a zvedl puk pod břevno!
Dmitrij Kugryšev nic nevymýšlel. Z rychlé jízdy vystřelil k levé tyčce z pohledu gólmana.
Stěpanov zkusil kličku do forhendu, ale neproměnil ji.
Kirill Semjonov zamířil jen do betonů Jhonase Enrotha.
Jegor Šarangovič se trefil nad lapačku Furcha!
Purcell nepřekonal Enrotha. Ten ho dobře vybruslil.
Quinton Howden před Furchem přibrzdil a vystřelil k pravé tyčce z pohledu hostujícího brankáře!
Samostatné nájezdy začínají.
Ani v prodloužení rozhodující gól nepřišel. O držiteli druhého bodu tak rozhodnou až nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:17'
Domácí v přečíslení 3 na 2. Výborně se ale vrátil Ilja Michejev, který finální přihrávku zablokoval.
64:01'
A domácí jsou v plném počtu.
63:43'
Další vyhození domácích. Přesilovka Omsku se chýlí ke konci.
63:18'
Domácím se podařilo vyhodit.
63:05'
Andrej Stas trefil jen prostor, který hájil Jhonas Enroth.
62:43'
Další projektil Čudinova, hostující dělostřelec tentokrát netrefil branku.
62:15'
Enroth si poradil také s pokusem Maxima Čudinova.
62:05'
Od modré čáry pálil Jevgenij Medveděv, Enroth vyráží.
62:00'
Hosté si vyžádali oddechový čas.
62:00'
Ujíždějícího Michejeva podrazil Marc-Andre Gragnani. Hosté mají šanci rozhodnout zápas v přesilovce 4 na 3!
61:30'
Šarangovič to zkoušel po pravém křídle, Furcha neprostřelil.
61:01'
První minuta prodloužení vyšuměna bez jakékoliv příležitosti ke skórování.
60:01'
Ve třetí třetině už gól nepadl. Utkání tak po šedesáti minutách končí remízou 2:2 a vítěze určí až prodloužení nebo nájezdy.
60:00'
59:54'
Hosté mají puk za svou brankou a je jasné, že se bude prodlužovat.
59:44'
Jack Skille překročil útočnou modrou dříve než puk. Postavení mimo hru.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny, začíná to vypadat na prodloužení.
58:26'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
58:18'
Oba týmy jsou v plném počtu.
57:38'
Další akce hostí. Kugryšev se natlačil ze strany do zakončení, ovšem Enroth byl opět na místě.
57:22'
Hosté jeli ve dvou proti jedinému obránci. Purcell puk nahrál Kirillu Semjonovovi, jenž zamířil jen do přesouvajícího se Enrotha!
56:17'
Andrej Stěpanov skončil na ledě po zákroku Jegora Martynova, který je vyloučen za podražení. Domácí hokejista však padal příliš ochotně a na trestnou lavici jde tedy i on.
55:41'
Od modré vypálil Jonas Ahnelöv. Puk drží Enroth.
55:01'
Už jen pět minut do konce. Dokáže některý z týmů rozhodnout?
53:53'
Maxim Berezin zamířil s pukem až za vlastní branku. Už se začíná taktizovat.
52:56'
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez dalších brankových příležitostí.
51:46'
Justin Fontaine to zkoušel z levého kruhu. Dominik Furch jeho střelu vyráží.
50:15'
Začala už poslední desetiminutovka řádné hrací doby. Teď už může rozhodovat každý gól.
49:35'
Hosté to chtěli vykombinovat až do prázdné. Ilja Michejev tak vracel puk na zadní tyčku Pjotrovi Chochrjakovovi, ale kotouč byl sražen do ochranné sítě.
49:05'
Jegor Martynov byl s pukem na pravém kruhu, ale ještě chtěl nahrávat. Domácí situaci dobře přečetli a adresáta přihrávky pokryli.
47:58'
Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2, které zakončoval střelou z mezikruží Jegor Šarangovič. Furch zasáhl vyrážečkou!
47:10'
Po zákroku Dominika Furcha tu máme reklamní přestávku.
46:35'
Domácí hrají s chutí a snaží se strhnout vedení na svou stranu.
45:08'
Justin Fontaine zachytil špatnou rozehrávku hostí a už si naváděl puk mezi kruhy. Jeden z bránících hráčů mu nakonec zabránil ve střelbě.
43:58'
Gavrus už odešel s pomocí spoluhráčů na střídačku. Vylučovat se nebude.
43:58'
Artur Gavrus zezadu najel do lokte Maxima Berezina a zůstává ležet na ledě. Domácí si žádají vyloučení obránce Omsku.
42:48'
Justin Fontaine připravil dobrou příležitost pro Quintona Howdena, který si rychlým manévrem vyjel před Furcha a bekhendem neúspěšně zkoušel zasunout puk za jeho záda!
42:20'
Stas vyhrál buly na Jonase Ahnelöva. Ten od modré čáry netrefil branku.
41:24'
Domácí začali druhou část aktivně, nyní se hraje v jejich útočném pásmu.
Hity – 5:7
Po druhé třetině hraje Minsk s Omskem nerozhodně 2:2. Hostům se podařilo srovnat ve 25. minutě, kdy v přesilovce tečoval střelu Martynova od modré Maxim Minejev. Domácí si ale vzali vedení zpět jen o 29 sekund později, střelou přes obránce Furcha překvapil Quinton Howden. Pak však přišla přesilovka Avangardu 5 na 3. kterou zužitkoval Jevgenij Medveděv.
40:00'
39:01'
Danil Fajzullin si vybruslil až do střelecké pozice, jeho rána uvízla ve výstroji Enrotha.
38:55'
Hosté jsou v plném počtu. Oslabení odehráli velmi dobře.
37:57'
Domácí v početní výhodě zatím nic nevymysleli.
36:54'
Menšikov se před tím, než byl trefen pukem, dopustil faulu. Hosté se tedy budou bránit v oslabení.
36:54'
Nepříjemná chvíle pro Vitalije Menšikova, který schytal ránu pukem do hlavy. Naštěstí byla zasažena helma, ale i tak to muselo hodně bolet a otřesený obránce Omsku zamířil na ošetřovnu.
35:35'
Domácí jsou v plném počtu.
35:25'
Dennis Everberg obdržel přihrávku před branku, ale ve velké šanci nepřekonal Enrotha v domácí svatyni!
35:14'
Z pravé strany střílel Jevgenij Medveděv, který netrefil branku.
34:32'
Quinton Howden prověřil Furcha ve vlastním oslabení. Český brankář Omsku si připsal úspěšný zákrok.
33:45'
Domácí se v úvodu oslabení osvobodili.
33:33'
Alexandr Pavlovič je vyloučen za držení. Po reklamní přestávce si hosté zahrají další přesilovku.
32:58'
32:46'
Domácí vyhazují.
31:50'
Hosté ještě pokračují v klasické početní výhodě.
31:37'
Avangard právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Maxim Čudinov posunul puk na JEVGENIJE MEDVEDĚVA, který se z voleje trefil k levé tyčce z pohledu Enrotha – 2:2. Asistence: Maxim Čudinov a Andrej Stas.
31:09'
Ránu z vrcholu pravého kruhu vyrazil Enroth.
30:57'
Hosté budou hrát dokonce přesilovku 5 na 3! Dvě minuty za podražení obdržel Ilja Šinkevič.
30:06'
Za držení je vyloučen domácí Arťom Volkov. Přesilovka pro Avangard.
29:11'
Alexandr Kogalev se snažil u tyčky trefit skákavý puk, přes Furcha ho ale za brankovou čáru nedostal.
28:47'
Hosté v postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
27:46'
Oba celky už jsou v plném počtu.
27:43'
Maxim Čudinov na levém kruhu naznačil střelu a sjel si až mezi kruhy. Jeho pokus byl ale sražen do ochranné sítě.
27:22'
Rozjetý Alexandr Kogalev dostal přihrávku od Děnisova. Jeho střelu z levé strany vykopl levým betonem Furch.
25:45'
Po vzájemné potyčce jsou za hrubost vyloučeni Marc-Andre Gragnani a Vitalij Menšikov. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
25:06'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Domácí si rychle berou vedení zpět! Poměrně nenápadnou střelou z pravé strany útočného pásma se prezentoval QUINTON HOWDEN. Ten ji ale šikovně schoval za obránce a puk zapadl ke vzdálenější tyčce Furchovy branky – 2:1. Asistence: Charles Linglet a Justin Fontaine.
24:37'
Hosté přesilovku využívají a vyrovnávají! Do přihrávky Michejeva se na modré z první opřel Jegor Martynov a kotouč zapadl až za záda Jhonase Enrotha. Gól je ale oficiálně připsán MAXIMU MINEJEVOVI, který tedy střelu svého spoluhráče zřejmě tečoval. Asistence: Ilja Michejev a Jegor Martynov.
23:43'
Mezi kruhy číhal na přihrávku Jevgenij Kovyršin, ale puk zachytil Teddy Purcell. Útočník Avangardu vzápětí rozehrál protiútok na jehož konci byl doslova hozen na gólmana Minsku Enrotha. Vyloučen je právě Jevgenij Kovyršin za držení.
22:45'
Po hostujícím ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.
22:34'
Po buly vystřelil Jonas Ahnelöv. Enroth měl volný výhled a sáhl si pro puk lapačkou.
22:15'
Omsk začal druhou třetinu hodně aktivně, domácí byli zatlačeni do defenzivy.
21:32'
Opět ztráta kotouče na útočné modré a hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1. To řešil Nikita Samochvalov střelou z levého kruhu, která klec Dinama minula.
20:54'
Domácí sice ztratili na útočné modré puk, ale rodící se protiútok Omsku zastavil Šinkevič.
Další třetina začne přibližně ve 18:28.
Skončila první třetina, po které mohou být o něco spokojenější hokejisté Minsku. Domácí vedou 1:0 gólem Alexandra Kogaleva ze 7. minuty. Hokejisté Avangardu pak s přibývajícím časem zvýšili aktivitu, vyrovnat ale zatím nedokázali.
20:00'
19:40'
Fajzullin posílal kotouč do ohně, kde na něj jeho spoluhráč nedosáhl. Hosté se snaží útočit.
19:07'
Běží už poslední minuta úvodní třetiny. Puk opustil hrací plochu a vhazovat se bude v domácím obranném pásmu.
18:02'
Od modré to zkoušel Andrej Stěpanov. Pokus domácího útočníka neprošel až na bránu soupeře.
17:08'
Hosté jsou již v plném počtu.
16:52'
Hosté v oslabení zaútočili a od modré čáry pálil Maxim Minejev. Enroth jeho pokus vytěsnil mimo svou klec.
16:15'
Hosté nyní vyhodili a ušetřili další sekundy.
15:52'
Domácí v postavení mimo hru.
15:07'
Nikita Lisov trefil bodyčekem Quintona Howdena. Bylo to ale bez puku a rozhodčí tak tento zákrok posoudili jako nedovolené bránění hostujícího beka.
14:25'
Hosté postupně přebírají iniciativu na své hole. Snaží se o vyrovnání.
13:15'
Zároveň s naskočením pátého hráče Minsku na led pálil z mezikruží z voleje Dennis Everberg. Puk uvízl někde pod povyjetým Enrothem!
12:45'
Hosté se konečně usadili v útočném pásmu, ale ještě nevystřelili na branku.
12:09'
Domácí brání velmi dobře a soupeře k ničemu nepouštějí.
11:13'
Trest za podražení dostal domácí Jevgenij Kovyršin. Přesilovou hru si tedy vyzkoušejí hosté.
10:33'
Hned dva hostující hráči zůstali sami před Enrothem. Daniil Fajzullin tam byl s Fisenkem, ale šance se zřejmě lekl a jen zasunul puk pod betony brankáře Dinama.
08:59'
Druhou polovinu oslabení už hosté odehráli velmi dobře. Jsou v plném počtu.
07:55'
Domácí tráví přesilovku ve své útočné třetině. Omsk zatím odolává jejich snaze.
07:07'
Velmi aktivní Jack Skille střílel z levého kruhu. Mířil mezi betony, ale Furch je sklapl včas.
06:58'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., hákování).
06:23'
Domácí se ujímají vedení! Střelu Ilji Šinkeviče z levé strany vyrazil Furch jen před sebe a důrazný ALEXANDR KOGALEV bekhendem dorazil puk za jeho záda. Asistence: Ilja Šinkevič a Jack Skille.
05:48'
Jack Skille si vybruslil na levý kruh, odkud vystřelil. Jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
05:15'
Hra se přelévá ze strany na stranu v poměrně svižném tempu.
04:40'
Danil Fajzullin se natlačil do zakončení a zkoušel to z ostrého úhlu. Enroth byl pozorný.
04:18'
Od levého mantinelu pálil příklepem Jack Skille. Jeho střela končí v klíně Dominika Furcha.
03:32'
Také domácí jsou již kompletní.
03:15'
Dennis Everberg prověřil svého krajana v brance Minsku Jhonase Enrotha střelou z vrcholu levého kruhu. Gólman Dinama přerušil hru.
02:47'
Hosté jsou v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.
02:01'
Parádní kombinace hostí, po které pálil Pjotr Chochrjakov do prakticky odkryté branky! Do střely mu však vložil hůl obránce Šinkevič, který srazil kotouč do ochranné sítě.
01:31'
Síly na ledě se vyrovnávají. Jack Skille dostává dvě minuty za podražení.
00:46'
Za zdržování hry byl vyloučen Dominik Furch. Domácí si tak zahrají přesilovku hned v úvodu zápasu.
00:38'
Hosté v postavení mimo hru.
00:01'
Před utkáním zazní národní hymny Ruska a Běloruska.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Gragnani, Děnisov (C), Korobov (A), Šinkevič, Znacharenko, Chenkel – Howden, Fontaine, Linglet – Skille, Šarangovič, Kogalev – Pavlovič (A), Kovyršin, An. Stěpanov – Drozd, Karaban, A. Volkov – Gavrus.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Ahnelöv, Čudinov, Minejev, Martynov, Meňšikov, J. Medveděv (C), Berezin, Lisov – Everberg, Stas (A), Purcell – I. Michejev, Chochrjakov, Kugryšev – Samochvalov, Fisenko (A), Fajzullin – Manukjan, K. Semjonov, Kovaljov.

Rozhodčí: Birin, Oskirko – Kučava, Novikov.
HC Dinamo Minsk:
Běloruský celek nasbíral 42 bodů a v tabulce Západní konference je až desátý. Na osmou příčku, která zajišťuje postup do play off navíc ztrácí už deset bodů. Z posledních dvou zápasů Dinamo vytěžilo jediný bod. Prohru 0:5 si přivezlo z Vladivostoku a 2:3 v prodloužení padlo v Chabarovsku.
Avangard Omsk:
Hokejisté Omsku mají na kontě 60 bodů a v tabulce Východní konference jim patří druhé místo. Avangard hodně spoléhá na kvalitní defenzivu a výkony brankáře Dominika Furcha. Vždyť inkasuje nejméně ze své konference. Naposledy hráči sibiřského celku prohráli 0:3 na ledě Jokeritu, předtím ale táhli sérii čtyř vítězství v řadě.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! V rámci pátečního programu KHL přivítá Dinamo Minsk v mezikonferenčním souboji celek Avangardu Omsk. V mnohem lepším postavení se nacházejí hosté, kteří patří k elitním týmům Východu. To Minsk se pohybuje poměrně daleko od příček, které zajišťují postup do play off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.