KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Astana - 2. října 2017   18:00

Astana
H. Karlsson (24. Kudrjavcev) – Southorn, Dallman (A), Šalapov, M. Semjonov, Savčenko, Lipin, Polochov, Orechov – Vey, St. Pierre, Dawes (C) – Puškarjov (A), Ševčenko, Žajlauov – V. Nikulin, Sagadajev, Akolzin – Belgibajev, Gurkov, Markelov.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše, přeji hezký zbytek pondělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.

Oslabení: 0 – 0
Je dobojováno. Hosté nakonec vítězí o tři góly a připisují si tři body do tabulky. Ve třetí periodě dvakrát trefili prázdnou branku díky Nigelu Dawesovi a Lindenu Veyovi a domácí tak na vlastním hřišti nezískali ani bod.
59:55'
Astana právě vstřelila branku!
A i tato poweplay končí brankou hostů. Z velké dálky poslal kotouč do opuštěné klece LINDEN VEY a je hotovo – 0:3.
59:25'
Domácí ještě bojují v útočném pásmu, ale obrana Astany je nepouští do zakončení. Následně pak vyhazují hosté kotouč do bezpečí.
59:15'
Ježov je znovu venku z branky a domácí to tedy ještě nevzdávají. Další powerplay Nižněkamsku.
58:43'
Ježov je zpět ve své brance a už ví, že dnešní zápas je ztracený. Tenhle náskok už hosté nebudou chtít pustit. Dá se očekávat jejich obranná hra.
58:43'
Hosté dostali kotouč z vlastního obranného pásma, kde si ho převzal NIGEL DAWES, nabruslil si do středu hřiště a poté už neměl problém dopravit puk do odkryté klece – 0:2. Hosté tak zřejmě pečetí svou dnešní výhru. Bez asistence.
58:11'
Hosté vyhodili kotouč pryč z pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:52'
Ilja Ježov je na střídačce a Nižněkamsk to zkusí se šesti bruslaři v poli.
57:52'
Domácí celek si bere oddechový čas.
57:03'
Andrej Nestrašil pálil na branku hostů, ale Sergej Kudrjavcev se znovu zaskvěl a pozorným zákrokem stále drží těsné vedení svého týmu.
56:09'
Na druhé straně střílel zblízka Nigel Dawes, ale ani jeho rána mezi třemi tyčemi nekončí. Hra se otáčí znovu na opačnou stranu před branku Kudrjavceva.
55:40'
Skrumáž před hostující brankou, nikdo z domácích se ovšem nedokázal dostat ke kotouči, aby ho sklepl za záda hostujícího brankáře.
54:34'
Domácím začíná velmi rychle ubíhat čas, je před námi něco málo přes šest minut ve třetí třetině. Podaří se Nižněkamsku srovnat stav a vynutit si alespoň prodloužení?
53:50'
Dan Sexton převzal kotouč a uháněl s ním před hostující branku, jeho následná střela pak ale končí na pozorném hostujícím brankáři a Astana tak o své vedení ani tentokráte nepřišla!
53:31'
Oba celky jsou už v plném počtu.
52:26'
Domácím to dnes opravdu nejde. Z pravé strany vyslal dělovku Emil Galimov a ta mířila do branky hostů, jenže tam nastavil svou lapačku Sergej Kudrjavcev a podržel tak svůj tým.
51:54'
Hraje se čtyři na čtyři a u puku jsou hosté, kteří už míří do útočné akce.
51:31'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Dan Sexton – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., krosček).
50:21'
Hosté začínají bránit svůj těsný náskok a domácím se jen těžko dostává do jejich obranné třetiny. Zatím se jim znovu nedaří srovnat.
49:25'
Dalekonosné nahození před branku Astany raději pod svojí lapačkou ukryl Sergej Kudrjavcev a hra je znovu přerušena. Po komerční pauze se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
48:46'
Naopak hosté zamířili k další akci, kde z pravé strany pálil Nigel Dawew, ale druhý gól v utkání nepřidal.
47:55'
Velký tlak měli nyní domácí hráči před brankou Astany, ale ani jedna střela, která mířila před Kudrjavcevovu klec, za jeho zády neskončila.
46:43'
Domácím se nedaří dostat se ke střele před brankou Astany ani nyní a znovu se tak sami vykázali z útočného pásma. Hráči Astany jdou útočit.
45:24'
Dmitrij Ogurcov si sjel na pravou stranu hostující branky, poté udělal dva kroky navíc, ale ke střele se nakonec nedostal.
44:54'
Linden Vey sebral domácím kotouč a okamžitě s ním zamířil na levý kruh, kde vyslal jedovatou střelu. Ta ale končí v náruči Ilji Ježova a hra je ihned poté přerušena.
44:05'
Robin Hanzl našel svou přihrávkou dobře postaveného Chada Raua, ale ten poté z levé strany Kudrjavceva nepřekonal. Následně pak hosté získali kotouč a míří před domácí klec.
43:23'
Série nepřesností poznamenala tato pasáž hry, kdy se hrálo především ve středním pásmu. Nyní už ale mají puk hosté a zavážejí ho směrem dopředu.
42:19'
Hosté zakládali útočnou akci, ale ve středním pásmu je o kotouč připravili hráči Nižněkamsku a ti tak míří znovu před branku Sergeje Kudrjavceva.
41:25'
Domácí se hned dostali ke střele před hostující brankou, jenže Alexandr Bryncev od modré čáry nebyl přesný.
41:06'
Zakázané uvolnění hostů a hra se tak stěhuje zpět před brankáře Astany Sergeje Kudrjavceva. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
40:42'
Na druhé straně pak střílel Martin St. Pierre a i ten svou střelu mezi tři tyče neposlal. Na druhou stranu tak míří znovu hráči Nižněkamsku.
40:20'
Andrej Sergejev se dostal ke střele z prostoru mezi kruhy, ale opět tomu chyběla větší přesnost.

Vyhrané buly: 10 – 7
Druhá třetina je také minulostí. V ní jsme branku neviděli a i tempo hry oproti první třetině opadlo. Hosté tak zatím stále brání těsný výsledek a mají tak blíže zisku tří bodů. Ale domácí hráči rozhodně své zbraně nesloží a ještě se pokusí s utkáním něco dělat. Nemají nic ztraceno. Třetí třetina začne přibližně v 19:50.
40:00'
39:57'
Ještě střela Emila Galimova, která končí na ochranné síti a další část hry je už definitivně u konce.
39:33'
Druhé dějství se už jen dohrává, ani jeden tým se příliš nikam nežene a vypadá to, že se v této části hry gólu nedočkáme.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:20'
Chad Rau kroužil kolem hostující branky, následně pak se dočkal přihrávky, tu ale nezužitkoval a do rychlé akce pak mířili hosté, Kevin Dallman ale netrefil domácí klec.
37:47'
A nyní zahrozili hráči Nižněkamsku. Sergej Kudrjavcev si připsal další úspěšný zákrok, když ukryl do lapačky přízemní střelu Robina Hanzla.
37:07'
Alexandr Avcin vybojoval kotouč v rohu kluziště, poté ho poslal přihrávkou na Galimova, ale druhý jmenovaný pak pálil pouze vysoko nad hostující branku.
36:34'
Markelov dostal nabito na pravý kruh, odkud vyslal jedovatou střelu, ta ovšem končí znovu na zákroku Ilji Ježova, díky němuž není skóre na straně hostů vyšší.
36:03'
Domácí jsou v plném počtu.
36:01'
Domácí se osvobodili a pak hned na to hosté ujeli do blízkosti jejich branky. Ilja Ježov byl ale opět na svém místě a dalším zákrokem nepustil hosty do dvoubrankového náskoku.
34:42'
Hosté rozvíjejí svou první přesilovkovou akci a už jsou v útočném pásmu. Domácí si tak budou muset dát pozor před vlastní brankou.
34:03'
Graborenko dostává dvě minuty za sekání a oslabuje tak svůj tým. Hosté si zahrají další přesilovou hru.
33:41'
Na druhé straně střílel z vrcholu kruhů Martin St. Pierre, jeho střelu po zemi ještě tečoval Nigel Dawes, ale hůl včas nastavil Ježov, jenž znovu drží svůj tým.
32:36'
A další střela Nižněkamsku, kterou vyslal Pavel Porjadin, znovu se ovšem neujala. Marně tak hráči Nižněkamsku dobývají hostující klec.
32:14'
Sergej Kudrjavcev si připsal další veledůležitý zákrok, když lapil další domácí střelu, tentokráte z hole Robina Hanzla. Hra je znovu přerušena a bude se vhazovat po pravici hostujícího gólmana.
31:32'
Sexton pálil z prostoru mezi kruhy, kotouč chytá hostující brankář a přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce, to ale až po komerční přestávce, která právě následuje.
30:37'
Nižněkamští se museli vrátit zpět do obranného pásma a až poté založili další útočnou akci, na jejímž konci byla střela Alexandra Brynceva, která ovšem končí mimo tři tyče.
30:23'
Sergejev je na ledě a domácí jsou v plném počtu.
29:49'
Ilja Ježov se nyní zaskvěl, když pohotovým semaforem zlikvidoval dělovku Martina St. Pierreho, který pálil z pravého kruhu. Hra je přerušena a bude se vhazovat po jeho levé ruce.
29:08'
Hosté roztočili v útočném pásmu kolotoč, ale ani jedna jejich střela se neujala. Domácí tak čelili tlaku před vlastní klecí, ale nakonec vše ustáli a posílají puk do bezpečí.
28:23'
Andrej Sergejev dostává dvě minuty za hákování a nabízí tak hostům další přesilovou hru. Už sedí na trestné lavici.
27:26'
Chad Rau objel hostující branku a před ní pak hledal svou přihrávkou Robina Hanzla, ten se napřáhl ke střele, ale puk poslal jen do připravené lapačky Sergeje Kudrjavceva.
26:46'
Dmitrij Ogurcov střílel z prostoru mezi kruhy a Sergej Kudrjavcev vytasil první ostrý zákrok. Jeho prudkou střelu lapil pohotově do lapačky a následně pak raději přerušuje hru.
26:16'
Hosté přežili dvojnásobné oslabení a hned se hnali do akce před domácí klec. Po střele Dawese ale kotouč končí jen na boční konstrukci branky Nižněkamsku.
25:24'
Astana je v plném počtu.
25:02'
Domácím zatím přesilovka nejde a hosté se dokázali už několikrát osvobodit. I další vyloučení je tak pomalu, ale jistě u konce a přesilovka Nižněkamsku končí.
24:19'
Dawes je na ledě a hosté jsou už ve čtyřech.
23:24'
Střídání v týmu Barys Astana: ze hřiště odchází Henrik Karlsson, přichází Sergej Kudrjavcev.
23:24'
Hosté jdou do tří. Karlsson úmyslně vychýlil branku, za což dostal dvě minuty, ale poté se rozčílil směrem k hlavnímu sudímu a vzteky branku poslal úplně mimo brankoviště. Za to dostává ještě desetiminutový trest za nesportovní chování a zároveň i trest do konce utkání.
23:24'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Henrik Karlsson – 2 min., zdržování hry / posunutá branka + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
22:49'
Roman Graborenko těsně před brankou hostů tečoval střelu svého spoluhráče, ale dotlačit za záda Karlssona ji nedokázal. Nicméně i nadále domácí drží útočnou třetinu.
22:19'
Moc dlouho jim to ale nevydrželo. Nigel Dawes inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a už sedí na lavici hanby. Přesilovka pro Nižněkamsk.
21:34'
Hosté jsou už v plném počtu.
21:33'
Damir Šaripzjanov pálil z pravého kruhu, jeho střela ale skončila jen nad břevnem branky Astany. Poté se hosté znovu osvobozují.
20:40'
Hráči Nižněkamsku ale neudrželi útočné pásmo a hosté se tak dokázali osvobodit a puk míří až před Ilju Ježova.
20:15'
Domácí hráči dohrávají svou přesilovou hru, kterou přerušila siréna konce prvního dějství a už zakládají první akci ve třetině druhé.

Vyhrané buly: 11 13
První třetina je minulostí. V ní byli ze začátku aktivnější domácí hráči, ale jako první se trefili hosté. V desáté minutě prostřelil z pravého kruhu Ježova Nigel Dawes a poslal Astanu do vedení. V závěru první třetiny se pak dočkali domácí srovnání stavu skóre, ale branku Ilji Arkalova videorozhodčí doporučil neuznat pro vysokou hůl. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 19:05.
20:00'
19:34'
Ještě se vylučuje. Ševčenko dostává dvě minuty za krosček a domácí Nižněkamsk si zahraje další přesilovou hru.
19:28'
Dmitrij Ševčenko se natlačil před domácí branku, poté dostal přihrávku a jeho pohotová střela pouze zaměstnala brankáře Ježova.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:36'
Domácí se přeci jenom dočkali a v závěru první třetiny se trefil Ilja Arkalov a hráči Nižněkamsku se tak radovali z vyrovnání. Jenomže hlavní sudí si vzal kontrolu videa a poté branku pro vysokou hůl neuznává!
18:07'
Domácí hráči čím dál více hrozí před hostující brankou a snaží se o srovnání stavu skóre. Zatím se jim to ale nedaří, brankář Karlsson za pomoci své obrany drží svůj tým.
17:18'
A další ránu směrem na branku Astany vyslal kousek před modrou čárou Ildar Šiksatdarov, kotouč však zamířil jen do hrudi připraveného obránce Jegora Šalapova, která pak kotouč posílá do středního pásma.
16:37'
Pavel Porjadin byl v útočném pásmu a z pravého kruhu poté vystřelil. Nikdo z jeho spoluhráčů ale nebyl připraven na dorážku, a tak se znovu na opačnou stranu vydávají hosté z Astany.
15:48'
A nyní jsou už také v plném počtu.
15:31'
Chad Rau střílel z prostoru mezi kruhy a efektní semafor proti němu vytáhl Karlsson, jenž podržel svůj tým a jeho těsné vedení. Následně se hosté osvobozují.
14:43'
Robin Hanzl je na ledové ploše a Nižněkamsk je kompletní. Čeká ho tak zkrácená přesilová hra.
14:10'
Hrálo se převážně ve středním pásmu, ale nyní už mají kotouč domácí a míří s ním do útočného pásma.
13:48'
Síly na ledě se srovnají a uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Martin St. Pierre inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a už také sedí na trestné lavici.
13:47'
Před Martinem St. Pierrem zívala odkrytá část domácí branky, ale hostující hráč nakonec pouze promáchl, kdyby puk trefil, zřejmě by to byla druhá branka v síti Nižněkamsku.
12:52'
Od modré čáry střílel Kevin Dallman, puk se poté dostal až před domácí branku, následná lehká teč Nigela Dawese končí jen v moci domácí obrany, která vyhazuje kotouč do bezpečí.
12:43'
Robin Hanzl oslabuje svůj tým. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění a hosté si tak zahrají přesilovou hru.
11:46'
Domácí vybojovali v rohu kluziště puk a poté se před brankou napřáhl ke střele Ilja Arkalov, ale bylo to jen do připravené lapačky Karlssona, který okamžitě přenechává kotouč svým spoluhráčům.
10:53'
Domácí se hned po inkasované brance dostali do útočného pásma, ale obrana Astany znemožnila další jejich akci. Hosté pak míří do rychlého protiútoku.
09:46'
Domácí sice měli více ze hry a byli aktivnějším týmem, ale jako první udeřili hosté po pěkné kombinaci. Martin St. Pierre našel přesným pasem na pravém kruhu volného NIGELA DAWESE, jenž prudkou střelou nedal domácímu brankáři žádnou šanci a propálil ho – 0:1. Hosté se tak ujímají vedení. Asistence: Linden Vey a Martin St. Pierre.
08:48'
Hosté založili slibně se rozvíjející akci, ale zastavilo je postavení mimo hru, která se stěhuje zpět do středního pásma, kde se také bude vhazovat.
08:00'
Domácí hráči pásmo udrželi a nadále obléhají branku Barysu Astana. Hosté jsou nyní pod menším tlakem, ze kterého se snaží vymanit.
07:33'
Andrej Sergejev se napřáhl na modré čáře a jeho projektil směřoval na hostující branku, kde byl ovšem se svým zákrokem připravený Karlsson.
06:45'
Na řadu přichází první komerční přestávka tohoto utkání.
06:40'
Jegor Šalapov spěchal za kotoučem, který byl za brankou Astany a poté sám založil akci na druhé straně. Pobyt Barysu před domácí brankou měl ale pouze jepičí život.
05:39'
Domácí hráči jsou zatím hodně aktivní a i nyní se dostali lehce do útočného pásma, kde zakombinovali před Karlssonem, ale jejich střela pak skončila jen na boční konstrukci jeho branky.
05:11'
Šalapov je na ledové ploše a Astana je tedy v plném počtu.
04:48'
Po krátkém pobytu v útočném pásmu na straně domácích se hosté dokázali znovu dostat ke kotouči a posílají ho až před branku Ježova.
03:43'
Sexton poslal kotouč na pravou stranu, kde byl připraven Robin Hanzl, ale jeho střela končí jen na pravém betonu hostujícího brankáře Karlssona a ten ho okamžitě posílá do bezpečí.
03:11'
Robin Hanzl byl podražen Šalapovem a ten už putuje na trestnou lavici. Domácí Nižněkamsk si jako první zahraje přesilovou hru.
02:36'
Nigel Dawes tečoval těsně před Ježovem střelu svého spoluhráče, ale brankář Nižněkamsku puk chytá. Zároveň pak přerušuje hru a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
01:49'
Nyní se hosté natlačili před Ježova a na domácího brankáře šly další dvě střely, obě ale zlikvidovala pozorná obrana, která zachytila kotouč a posílá ho pryč od vlastní klece.
00:45'
Hanzl poté našel na pravém kruhu volného Raua, ale bývalý hráč Kunlunu se mezi tři tyče netrefil. Jeho rána končí pouze vysoko nad brankou Barysu Astana.
00:13'
Hosté se uhnízdili v pásmu domácího celku, ale před brankářem Ježovem nic nevymysleli a hned na to zamířili na opačnou stranu domácí, vedeni čestkým centrem Robinem Hanzlem.
00:01'
A nyní už slyšíme také hymnu Ruské federace a po ní ještě bude hrát hymna Tatarstánu, kde leží Nižněkamsk.
Něftěchimik arenou už zní hymna Kazachstánu.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – An. Sergejev, Piganovič (C), Bryncev, Ogurcov, Šaripzjanov (A), Graborenko, Fazylzjanov – Rau, R. Hanzl, Sexton (A) – Avcin, Nestrašil, Porjadin – Zdunov, Jakimov, Šiksatdarov – E. Galimov, Arkalov, Chajrullin.

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Southorn, Dallman (A), Šalapov, M. Semjonov, Savčenko, Lipin, Polochov, Orechov – Vey, St. Pierre, Dawes (C) – Puškarjov (A), Ševčenko, Žajlauov – V. Nikulin, Sagadajev, Akolzin – Belgibajev, Gurkov, Markelov.

Rozhodčí: Ansons, Sidorenko – Palej, Ponamarenko.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

Andrej Nestrašil (NIZ)
Robin Hanzl (NIZ)
Vzájemná utkání

Naposledy se oba celky spolu utkaly v srpnu letošního roku v rámci přátelského utkání a Nižněkamsk v Astaně vyhrál těsně 2:1. Hosté tak mají svému soupeři co vracet.
Barys Astana

Hosté z Barysu Astana jsou osmí a na svém kontě mají pětadvacet bodů. Takže se nacházejí v elitní osmičce pro postup do play-off. To je ale ještě hodně daleko a body se musí získávat z každého zápasu, o což se hráči Astany dnes pokusí. Dokáží sebrat rozjetému Nižněkamsku nějaký ten bod? Uvidíme, to nám napoví až samotné utkání, které s nenechte ujít.
Neftěchimik Nižněkamsk

Domácí Nižněkamsk začal sezón velmi dobře. V tabulce Východní konference se nachází na třetím místě se ziskem devětadvaceti bodů a na místo první, kde se je Omsk, ztrácejí hokejisté tohoto týmu pouhé dva body. V posledním utkání vybojovali Nižněkamští bod s Magnitogorskem, se kterým padli až po nájezdech. Dnes doma budou chtít bodovat, nejlépe plně, proti Astaně, která je letos hodně oslabená po odchodu Nigela Dawese a ukončení kariéry Brandona Bochenskiho.
Hezký podvečer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu ruská KHL a my budeme prostřednictvím tohoto online přenosu sledovat utkání mezi týmy Neftěchimik Nižněkamsk a Barys Astana.