KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Ufa - 27. listopadu 2017   17:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
26:50' Piganovič (Gustafsson, Sexton) • 32:50' Sexton (E. Galimov, Piganovič) • 53:04' Piganovič (Nestrašil, Gustafsson)
3:2
(0:0, 2:1, 1:1)
Ufa
Ufa
32:30' Kemppainen   • 49:35' Omark  (Larsen)

Robin Hanzl (NIZ) 0+0, 0 střel, čas na ledě 04:36
Domácí celek díky rozhodující brance z 54. minuty vyhrává tento dramatický zápas 3:2 Rozhodujícího gólu dosáhl Piganovič, který dorazil odražený kotouč za brankovou čáru. Hosté při hře bez brankáře vyrovnat nedokázali.
59:32'
Ilja Ježov kryje kotouč po střele od modré čáry, vhazovat se bude před brankou domácího celku.
59:15'
Mnoho času už hostující celek na vyrovnání nemá.
58:53'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Marat Chajrullin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Philip Larsen – 2 min., hákování).
58:53'
Nižněkamsk vyhodil přes všechny čáry, píská se icing.
58:42'
Hosté hrají bez brankáře.
58:36'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před domácí brankou.
58:00'
Linus Omark byl zcela volný, ale přihrávka se k němu nedostala, na druhé straně mohl do brejku Kamil Fazylzjanov. Jeho akci ale zastavil hostující bek.
57:41'
57:30'
Oleg Piganovič kombinuje v útočném pásmu se svými spoluhráči.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí celek vede o gól a hraje přesilovou hru.
56:50'
Pavel Kulikov vypálil z první, ale minul bránu.
56:35'
Ben Scrivens má kotouč za svou brankou a nyní mohou domácí hokejisté v poklidném tempu zápas dohrát.
56:11'
Kotouč kryje hostující brankář, Ufa si to hodně zkomplikovala.
55:41'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., podražení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
55:32'
Pavel Kulikov vedl rychlou protiakci, ale k zakončení se před obránce Ufy nepropracoval.
55:09'
Grigorij Panin se natlačil před domácí branku, ale jeho zakončení jednou rukou postrádalo přesnost.
54:22'
Nyní je na řadě Ufa, aby se pokusila s nepříznivým stavem něco udělat. Je pravděpodobné, že Nižněkamsk bude nyní hrát hodně defenzivně a čekat na brejky.
53:04'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení, odražený kotouč po střele od modré čáry dorazil za brankovou čáru obránci zapomenutý OLEG PIGANOVIČ. Asistence: Andrej Nestrašil a Erik Gustafsson.
52:25'
Jeden z domácích hráčů před před sebou odkrytou část branky, ale nedokázal kotouč přesněji trefit.
52:12'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Igor Makarov – 2 min., sekání).
51:15'
Ufa rozehrává od své branky, ani jeden celek se nemůže dostat do střelecké pozice, obrany obou týmů hrají zodpovědně.
50:54'
Sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.
50:29'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Anton Burdasov – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Damir Šaripzjanov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
49:35'
Ufa právě vstřelila branku!
Tentokrát už je všechno v pořádku, je vyrovnáno, gól platí. Povedenou ránou od modré čáry se po Larsenově pasu prosazuje LINUS OMARK. Asistence: Philip Larsen.
49:04'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Kulikov – 2 min., hákování).
48:57'
Mnoho šancí nyní k vidění není, ponechaná výhoda.
47:45'
Hostující celek dostal sice kotouč do branky, ale předcházelo tomu nedovolené bránění brankáři, což potvrdilo video. Gól platit nemůže, domácí vedou.
47:23'
Ufa se propracovala do útočného pásma, po dlouhé kombinaci vypálil Stanislav Garejev od modré čáry, ale trefil jen brankáře.
46:50'
Alexandr Bryncev v další dobře střelecké pozici nepřekonal brankáře soupeře.
46:32'
Robin Hanzl kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, následně Pavel Zdunov zakončoval a hostující Ben Scrivens kryje jeho ránu.
46:12'
Sledujeme rychlý hokej, na výraznější střelecký pokus již delší dobu čekáme.
45:10'
Philip Larsen se jako obránce pustil do zajímavé útočné akce, položil si brankáře a pokoušel se kotouč poslat za jeho záda, ale výborně zapracovala obrana Nižněkamsku.
43:48'
Nyní se hostující celek propracoval do dobré střelecké pozice, Ilja Zubov vypálil z mezikruží, ale brankář Ilja Ježov byl pozorný.
42:17'
Philip Larsen vypálil z kruhu, jeho střelu domácí brankář ukryl do výstroje, hra je tak přerušena a vhazovat se bude před jeho brankou.
41:40'
Hra je nyní přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:00'
Sledujeme rychlý hokej, optickou převahu mají hostující hokejisté.
40:26'
Linus Omark se probojoval do výborné střelecké pozice, domácí brankáře ale rychlou střelou překonat nedokázal.
40:01'
Tři góly jsme viděli ve druhé třetině. Oleg Piganovič poslal domácí do vedení, pak vyrovnal střelou mezi betony Joonas Kemppainen. Nižněkamsk se bleskově dostal zpět do jednobrankového náskoku, z brejku se prosadil Dan Sexton.
40:00'
39:15'
Igor Makarov prodloužil kotouč na spoluhráče, ale ten nepřesně vypálil z kruhu.
39:00'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
38:24'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, na domácího brankáře ale ani jednou nevypálil.
38:01'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:29'
Ilja Ježov kryje další střelecký pokus, tentokrát zakončoval obránce Philip Larsen. Jeho ránu ukryl gólman do rukavice.
36:56'
Domácí obrana nechala v předbrankovém prostoru volného soupeře, který vypálil a výborně zasáhl gólman.
36:43'
Po pasáži hry ve středním pásmu se hosté dostali do střelecké pozice, domácí Ilja Ježov ale nahození na svou branku kryje.
35:01'
Dostáváme se do finální poloviny druhé třetiny. Ilja Zubov výborně tečoval kotouč před brankou a domácí brankář tak tak puk udržel před brankovou čárou.
34:40'
Stanislav Garejev zakončoval od modré čáry, jeho pokus kryj Ilja Ježov.
34:06'
Po bláznivé pasáži se hry poněkud uklidnila, domácí celek nyní sice kombinoval ve středním pásmu, ale do zakončení se nemůže propracovat.
32:50'
Galimov poslal do brejku DANA SEXTONA, který i faulovaný dokázal prostřelit brankáře soupeře a domácí celek se bleskově bere vedení zpět na svou stranu. Asistence: Emil Galimov a Oleg Piganovič.
32:30'
Teemu Hartikainen vystřelil na branku z z těžké pozici, puk se odrazil do míst, kde byl JOONAS KEMPPAINEN, který kotouč poslal mezi betony brankáře.
31:46'
Ufa drží kotouč u své branky, nežene se do zakončení. Naopak o puk přišla, a tak zaútočil domácí Pavel Zdunov. Trefil jen rameno brankáře.
31:26'
Po bleskové akci musel zasahovat Ilja Ježov, proti kterému vyslal kotouč Enver Lisin. Hostující hráč nedokázal překonat brankáře soupeře.
30:45'
Emil Galimov z mezikruží vypálil a jeho střelu zastavil skvěle ležící gólman Ufy. Ben Scrivens nyní podržel své spoluhráče.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině. Domácí celek vede o jednu branku.
28:45'
Teemu Hartikainen a Marat Chajrullin se střetli ve středním pásmu, ani jeden z nich o soupeři nevěděl.
28:20'
Ilja Ježov kryje střelecký pokus hostujícího hráče od modré čáry.
27:30'
Ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji propracovat do útočného pásma, mnoho šancí k vidění není.
26:50'
Autorem branky je OLEG PIGANOVIČ. Asistence: Erik Gustafsson a Dan Sexton.
26:07'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Ilja Zubov – 2 min., držení hole).
25:28'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Georgij Busarov – 2 min., hákování).
25:21'
Erik Gustafsson si sjel do dobré střelecké pozice, ale kotouč mu odskočil od hole, a tak nezakončit přesně.
24:40'
Neftěchimik se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:24'
Sledujeme rychlý hokej, domácí už hrají v plném počtu.
24:20'
Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry.
23:40'
Linus Omark z mezikruží pálil, ale minul branku. Jeho pokus byl hodně nepřesný.
23:13'
Ufa hraje přesilovku, stabilně se usadila v útočném pásmu, ale nemůže se střelecky prosadit.
22:13'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ilja Arkalov – 2 min., podražení).
22:00'
Ilja Ježov má kotouč za svou brankou, následně se Ildar Šiksatdarov dostal do postavení mimo hru, akce Neftěchimiku tak končí.
21:38'
Domácí celek vyhrál vhazování ve svém obranném pásmu, rychle přenáší směr hry.
20:59'
Joonas Kemppainen čekal před brankou na přihrávku, ale kotouč se k němu nedostal.
20:40'
Zápas pokračuje druhou třetinou, Ufa se dostala do útočného pásma.
20:01'
Po první třetině tohoto zápasu platí bezbrankový stav. Více ze hry mají jednoznačně domácí, na střely vedou 13:5, ale na první gól se čeká.
20:00'
19:50'
Už se nic nestane.
19:30'
K poklidném tempu se dohrává první třetina. Enver Lisin do zkoušel z velké dálky, ale neuspěl.
19:12'
Maxim Osipov se vracel ke své branky, a tak rozehrává. Mnoho šancí k vidění není.
19:00'
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:40'
Domácí celek má převahu, ale nemůže se dostat do útočného pásma stabilněji.
18:36'
18:34'
Damir Šaripzjanov od modré zakončoval, jeho pokus byl před brankou zablokovaný.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry první třetiny, na úvodní branku stále čekáme. Početní výhodu nyní nehrají domácí dobře.
17:53'
Andrej Nestrašil se propracoval k dalšímu zakončení, jeho pohotovou střelu zastavil brankář Ben Scrivens rukavicí.
17:20'
Erik Gustafsson výborně vypálil od modré čáry, hostující brankář zastavil kotouč malý kousek před brankovou čárou.
16:36'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., nedovolené bránění).
15:34'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Gólmani mnoho práce nemají.
14:53'
Grigorij Panin zavezl kotouč do útočného pásma, Fjodor Beljakov se nabízel pro přihrávku. Prvně jmenovaný ale vypálil a minul bránu.
14:27'
Grigorij Panin zakončoval od modré čáry, puk byl možná ještě tečovaný, ale i tak kryje Ilja Ježov.
14:07'
Erik Gustafsson výborně vypálil od modré, jeho povedený pokus tak tak zastavil gólman.
13:00'
Ilja Arkalov se pokoušel probojovat do střelecké pozice, ale obránce Fjodor Beljakov jej nenechal vypálit.
12:30'
Chad Rau vypálil a jeho ránu kryje Ben Scrivens. Komerční přestávka.
12:16'
Mnoho šancí k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme divácky neatraktivní hokej.
11:49'
Hosté v plném počtu. Ufa oslabení sehrála výborně.
10:46'
Alexandr Bryncev rozehrává od své branky, hosté vytlačili domácí až do vlastního obranného pásma.
10:16'
Hraje se spíše ve středním pásmu, přesilovku sice hrají domácí, ale nemohou se probojovat do pásma.
09:49'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Enver Lisin – 2 min., vysoká hůl).
09:48'
Erik Gustafsson byl v postavení mimo hru.
09:11'
Neftěchimik se pokouší dostat do útočného pásma, dlouhý kotouč dokázali hosté ale jen protečovat, a pak už hrál gólman Ufy.
08:37'
Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže probojovat do výraznější šance.
07:00'
Andrej Nestrašil hledal před brankou spoluhráče, ale jeho střílenou přihrávku kryje Ben Scrivens.
06:33'
Ufa se probojovala do útočného pásma, Fjodor Beljakov vypálil od modré čáry, jeho pokus byl ale zablokovaný.
06:12'
Ben Scrivens kryje kotouč po střele Dana Sextona. Komerční přestávka.
05:41'
Vhazovat se bude v útočném pásmu domácího celku, Ufa se musí bránit tlaku soupeře.
05:00'
Pavel Zdunov zajímavě zakončoval, ale brankáře hostujícího celku prostřelit nedokázal.
04:50'
Neftěchimik má optickou převahu, ale do výraznější šance se nemůže probojovat.
04:22'
Grigorij Panin má kotouč za svou brankou a rozehrává útočnou akci.
03:42'
Dan Sexton se dostal do střelecké pozice, ale trefil jen brankáře Ufy.
03:21'
Linus Omark nahazoval kotouč do útočného pásma, branku výrazněji ohrozit nedokázal.
03:06'
Domácí celek se dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.
01:32'
Mnoho šancí v úvodu zápasu k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se vyloženě do šancí nedostává.
01:09'
Anton Burdasov dobře vypálil k mezikruží, jeho pokus kryje domácí gólman.
00:20'
Philip Larsen dobře vypálil, jeho pokus kryje domácí gólman Ilja Ježov.
00:15'
Zápas začíná, domácí hrají v černém, hosté v bílém.
00:01'
Dnešní utkání sleduje 4 580 diváků.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Gustafsson, Piganovič, Bryncev, Ogurcov, Šaripzjanov, Volgin, Fazylzjanov – R. Hanzl, E. Galimov, Sexton – Chajrullin, Rau, Nestrašil – Zdunov, Šiksatdarov, Jakimov – Porjadin, Arkalov, P. Kulikov – Šafigullin.

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Larsen, M. Osipov, S. Garejev, Arzamascev, Jelizarov, Panin, Beljakov – Omark, Kemppainen, Hartikainen – Zubov, Lisin, I. Makarov – Burdasov, M. Majorov, Korotkov – Fjodorov, Busarov, Kuzmin – Gimatov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Beljajev – Šeljanin, Golovljov.
Neftěchimik Nižněkamsk odehrál 35 zápasů s bilancí 17-2-6-10 a vybojoval 61 bodů. V tabulce Východní konference je třetí. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. V nájezdech si poradil s Podolskem 2:1 a Magnitogorsk 5:2. Tým nestačil na Helsinky 3:6, v nájezdech na CSKA Moskvu 2:3 a Soči 1:3.
Tým Salavat Julajev Ufa odehrál 35 zápasů s bilancí 15-1-3-16 a v vybojoval 50 bodů. V tabulce je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jen jeden. Poradil si se Soči 3:1. Nestačil na Bratislavu 2:3, CSKA Moskvu 0:3, Jaroslavl 2:3 v prodloužení a Kazaň 0:5.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Neftěchimik Nižněkamsk a Salavat Julajev Ufa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.