KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : OMSK - 23. října 2017   18:00

OMSK
34:27' Pěrežogin  (Čudinov, K. Semjonov) • 56:51' I. Michejev  (J. Medveděv)
Novgorod
S. Galimov (Lisutin) – Kundrátek, Sergijenko, Grigorev, Želdakov, P. Medveděv, Barancev, Fatkullin, Baldajev, Rodionyčev – S. Kosticyn, Gračov, M. Lazarev – Smolin, Mozer, Žukov – Muršak, Tičar, Daugavinš – Stoljarov, Galuzin, Paršin.
V. Gashilov – N. Akuzovsky
Nagorny Arena
OMSK
Furch (Šilin) – Čudinov, J. Medveděv, Martynov, Gustafsson, Ahnelöv, Meňšikov, Minejev, Berezin – Pěrežogin, K. Semjonov, Fajzullin – Manukjan, Stas, Everberg – A. Petersson, Košelev, I. Michejev – Kugryšev, Chochrjakov, A. Galimov.

Československá stopa
Tomáš Kundrátek si za domácí připsal jednu střelu na branku. Na ledě strávil 20:42 min.

Dominik Furch celkově podržel svůj tým, kdy pustil za svá záda jen jednu střelu a několik dobrých šancí soupeře zlikvidoval.
Statistiky po třetí třetině:
Střely na branku: 4:8
Vyhrané buly: 6:10
Novgorod nakonec nedokázala při power play vůbec ohrozit Furcha v brance. Omsku je šťastnějším týmem, který dokázal dát branku ve třetí třetině a zaslouženě vítězí. I když celkově by si Novgorod vítězství zasloužil více, protože po celý zápas hrál lépe než jeho soupeř.
59:50'
Puk má Novgorod, ale ve vlastní třetině.
59:32'
Oddechový čas pro domácí.
59:32'
...a ve středním pásmu se bude po přerušení také vhazovat. Předtím ještě oddechový čas pro domácí celek.
59:22'
Puk je ve středním pásmu...
59:00'
Běží poslední minuta třetí třetiny a Galimov míří na střídačku!
58:13'
Zbývají necelé dvě minuty, domácím čas rychle běží a nyní se hraje dlouho bez přerušení, kdy Omsk kontroluje hru.
56:51'
Avangard právě vstřelil branku!
Medveděv vystřelil ze střední vzdálenosti, puk se zastavil někde před brankou a pohotově se zorientoval ILJA MICHEJEV, který puk doráží do branky. Asistence: Jevgenij Medveděv.
56:27'
Novgorod v další šanci, ale u pravé tyče nedokázal hráč Novgorodu dostat puk za záda Furcha.
54:52'
Omsk po buly ztrácí puk a dva hráči Novgorodu vyrazili na jednoho hráče Omsku. Z tohoto úniku vyšel vítězně Furch, který zneškodnil velkou šanci domácích. S velkou pravděpodobností však šlo o pomoc jeho pravé tyče!
54:38'
A nakonec z toho byla střela, Galimov má puk ve své lapačce.
54:17'
Michail Žukov nedokázal udržet puk a přihrát před branku hostů. Nakonec jej ztrácí a Omsk vyráží dopředu.
53:48'
52:53'
Ještě necelá minuta zbývá domácím, kteří se vůbec nemohou usadit v útoku. Omsk se velmi dobře brání a nyní našetřil cenné vteřiny za brankou Novgorodu.
52:18'
Nyní pokračuje přesilovka pro domácí. Střelu Muršaka kryje Furch.
52:00'
51:48'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (André Petersson – 2 min., podražení).
51:28'
Až nyní, rána Čudinova končí za brankou, Omsk stále u puku.
51:04'
Avangardu se také nedaří vyvinout tlak na svého soupeře.
50:41'
První přesilová hra i pro hosty, uvidíme jak s ní naloží.
50:00'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (2 min. – příliš mnoho hráčů).
49:17'
Domácí nevyužili ani svou třetí přesilovou hru v tomto zápase a skóre je remízové. Oba celky mají přibližně deset minut, aby se rozhodlo v základní době.
48:28'
48:08'
Novgorod byl nastěhovaný před brankou Furcha, ale všechny střely byly z velké vzdálenosti a hlavně nepřesné.
46:28'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).
46:06'
Dmitrij Kugryšev má puk a skoro se s ním dostal před branku, nakonec nedokázal ani přihrát a Novgorodu se daří puk vyhodit ze své třetiny. Nyní jsou pod menším tlakem.
45:04'
Hosté operují v útočné třetině a snaží se dostat puk na branku. To se po delší době podařilo, ale hráč před brankou nedokázal puk usměrnit mezi tři tyče.
43:46'
Domácí se dobře brání a nepouští svého soka do vlastní třetiny. Následně se jeden z hráčů dostal po pravé straně ke střele, ale minul.
42:57'
Nakonec se dostal puk do středního pásma, kde jej má Omsk.
42:03'
Omsk bojuje o puk v útočné třetině domácích, ale nedaří se mu to. Nicméně Novgorod má problémy vyhodit touš.
41:24'
Omsk drží puk, ale nemůže se usadit v útočné třetině soupeře.
40:01'
Statistiky po druhé třetině:
Střely na branku: 15:8
Bodyčeky: 2:5
Vyhrané buly: 15:6
Ve druhé třetině jsme sledovali podobnou hru jako v té první. Hra byla vyrovnaná. Domácí dohrávali přesilovku, následně měli ještě jednu. Ale tuto možnost nevyužili a nakonec se hostům podařilo vyrovnat. Do třetí třetiny je tak vše otevřené.
40:00'
37:49'
Timur Fatkullin vystřelil, ale jeho pokus zamířil nad branku do ochranné sítě. Furch se jen za střelou ohlédl.
34:27'
A mám tu srovnání stavu. První střela Čudinova šla ještě mimo tři tyče. Následně se puk odrazil za brankou zpět a našel si jej ALEXANDR PĚREŽOGIN, který dává vyrovnávací branku. Asistence: Maxim Čudinov a Kirill Semjonov.
34:00'
Střelu z levé strany Furch vyrazil před sebe. Následně došlo k dorážce, ale i tu Furch kryje.
33:27'
Kaspars Daugavinš v šanci, ale ani ten nerozjásá fanoušky na stadionu.
33:00'
Brankáři zatím chytají velmi dobře a na další branku stále čekáme. Hra je poměrně vyrovnaná.
30:23'
Ilja Michejev mohl srovnat stav zápasu, když se dostal s pukem před Galimova, ale přestřelil.
29:07'
Novgorod dostal puk za svou modrou čáru, ale ihned o něho přišel a Alexandr Pěrežogin se dostal ke střele. Tu však Galimov dobře viděl a likviduje.
28:15'
Omsku se přechod do útoku nepodařil, bude se vhazovat ve středním pásmu
27:06'
Omsku se nepodařilo vystřelit, ale domácím ano. Jan Muršak vystřelil z pravé strany, ale Furch je připraven.
26:25'
Po krátké komerční přestávce se pokračuje ve hře. Omsk zavezl puk do útočného pásma.
25:54'
Furch kryje bekhendový pokus Paršina a ukrývá puk pod svou lapačku u své levé tyčky.
25:35'
24:56'
Novgorod zahrává svou druhou přesilovou hru, ale zatím ani tuhle se mu nedaří potrestat brankou.
23:35'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ansel Galimov – 2 min., držení protihráče).
21:16'
Hosté v plném počtu. Novgorodu se jeho první přesilová hra nepodařila.
20:01'
Statistiky po první třetině:
Střely na branku: 11:7
Bodyčeky: 8:8
Vyhrané buly: 12:13
Po první třetině vede Novgorod brankou Smolina. Novgorod je taky lepším celkem na ledě a více se dostává do šancí. Ke konci dostali možnost přesilové hry, ve které budou pokračovat na začátku druhé třetiny.
20:00'
19:48'
Ihned po vhazování se Novgorod dostal ke střele, Furch má puk ve své výstroji.
19:16'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Pěrežogin – 2 min., hákování).
18:00'
Zbývají poslední dvě minuty první třetiny a Novgorod je s pukem v útoku.
16:25'
Vhazování před Galimovem, ale Omsk se nedokázal udržet na puku a Novgorod posílá hru do středního pásma.
14:58'
Novgorod je v posledních minutách lepším týmem a více se dostává před branku Furcha.
14:03'
Domácí nahodili puk na Furcha a ten měl co dělat, aby jej ukryl a nevypadl před něj. nebezpečně na něho dorážel Gračov.
13:03'
Kaspars Daugavinš vystřelil, ale jeho pokus mířil mimo tři tyče branky Omsku.
11:17'
Novgorod v pásmu soupeře, dokáže se dostat ke střele?
10:10'
Opět bylo před brankou Furcha horko, ale Omsk se ubránil!
09:25'
Proti střele jednoho hráčů domácích zasahuje Dominik Furch, kdy chytá puk do své lapačky.
08:15'
Omsk nyní uzamkl svého soupeře v jeho třetině, Galimov byl úspěšný proti jedovaté střele Čudinova.
07:47'
No, ale najednou se před brankou objevil Alexandr Pěrežogin, ale u pravé tyčky neuspěl!
07:27'
Hra se odehrává prozatím ve středním pásmu.
04:00'
Hra je prozatím vyrovnaná, více puk na svých holích mají domácí.
02:32'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Baldajev vystřelil od modré, jeho pokus ještě neskončil v brance, ale puk se objevil před brankou a důrazný MICHAIL SMOLIN jej nakonec dostal za záda Furcha. Asistence: Viktor Baldajev.
00:46'
Do první vážnější šance se dostali hosté, ale Galimova v brance nepřekonali.
00:01'
Torpedo Nižnij Novgorod
Patří mu čtvrtá příčka v Západní konferenci. Odehrál již 24 zápasů, z kterých vybojoval celkem 40 bodů, skóre 45:48. Doma se Novgorodu víceméně daří, kdy prohrál jen dva zápasy. Ve zbylých devíti zápasech bral vždy alespoň jeden bod.
Avšak v posledních kolech přišla porážka na ledě Dinama Minsk 1:5 a pak doma prohrál Novgorod 3:4 po prodloužení s Barys Astana. Proti Omsku budou chtít určitě navázat zpět na vítěznou šňůru.
Avangard Omsk
Má o čtyři body v tabulce více než jejich dnešní soupeř. Patří mu druhé místo ve Východní konferenci. Skóre má 69:42 obdržených branek. Venku má Omsk následnou bilanci – 6 vítězství za tři body, jedno po prodloužení a čtyři zápasy prohrál.
V posledních dvou kolech přišla porážka na ledě Spartaku Moskva a to 3:2, avšak v posledním zápase si opět spravili chuť na ledě Čerepovce, kterého porazili 3:1.
Československá stopa v utkání
Novgorod
Tomáš Kundrátek: 1+4 = 5bodů; +/- = 0; průměrný čas na ledě = 21:22. Nastoupil v každém dosavadním utkání.