KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Riga - 11. října 2017   18:00

Novgorod
Novgorod
25:18' Smolin (Urakov) • 38:29' Stoljarov (Sergijenko) • 42:10' Paršin (Galuzin)
3:1
(0:0, 2:1, 1:0)
Riga
Riga
28:13' Jevpalovs  (Pujacs)
Novgorod
Lisutin – Grigorev, Sergijenko, Kundrátek, Želdakov, Barancev, Fatkullin, P. Medveděv – Dugin, Daugavinš, M. Lazarev – Paršin, Galuzin, Stoljarov – Tičar, Verjajev, Urakov – A. Potapov, Smolin, Mozer.
Riga
Kalninš – K. Redlihs, Galvinš, Ališauskas, Pujacs, Salmela, Stollery, Zile – Skvorcovs, Pavlovs, Žerděv – Lipsbergs, Jevpalovs, Indrašis – Kristo, McMillan, Meija – E. Kulda, Batna, M. Redlihs.

Novgorod ve třetí třetině přidal ještě jednu branku a to již stačilo k tomu, aby tento duel dovedli do vítězného konce.
54:54'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Krišjanis Redlihs – 2 min., podražení).
47:20'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (2 min. – příliš mnoho hráčů).
44:22'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., držení protihráče).
42:10'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek a to zásluhou DENISE PARŠINA. Asistence: Vladimir Galuzin.
40:14'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Guntis Galvinš – 2 min., podražení).
40:01'
Druhá třetina dnešního utkání je za námi a oproti prvnímu dějství to byla pastva pro oči ofensivního fanouška. Na začátku šesté minuty druhé třetiny se nejprve prosadil Michal Smolin, o 3 minuty později ale srovnal stav Nikita Jevpalovs a v polovině 39. minuty dal svému celku zpět vedení Genneda Stoljarov!

Do kabin se tak jde za stavu 2:1 pro domácí, druhá třetina začne přibližně v 19:46, tak u toho buďte s námi!
40:00'
39:55'
Domácí se ještě na závěr druhé periody snaží o překonání Kalninse po třetí v utkání, ten ale jejich nátlaku čelí jedna radost.
38:29'
A ta zanedlouho přišla! Nahození od modré čáry hráče Juriho Sergijenka, ještě před bránou Kalninse, šikovně tečoval kapitán domácích GENNEDA STOLJAROV a dostal puk až za záda bezmocného ochránce hostující svatyně! Asistence: Juri Sergijenko.
38:15'
Nyní se ale usadili v útočném pásmu, jejich kombinaci ale chybí střela.
37:40'
Domácí se v další přesilové hře vyhazují sami, nepřesnými přihrávkami se připravují o čas při hře 5 na 4.
36:49'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Anssi Salmela – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
36:46'
Střelu Daugavinse nyní jeden z hostujících borců přizvedl až do ochranné sítě, vhazovat se bude opět před Kalninsem.
36:30'
Kalnins si nyní dobře pohlídal nahození na jeho bránu, poté ještě lepším zákrokem zneškodnil tvrdou ránu jednoho ze soupeřů od modré čáry a přerušil hru.
35:55'
Sudí opět přerušili hru, jelikož žádný z hráčů nechtěl pustit puk do hry od mantinelu.
35:25'
Odražený puk od hole jednoho z hostujících hráčů přistál až za mantinely, vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:03'
I hosté se pochopitelně snaží útočit, jejich akce ale většinou končí ještě před jejich začátkem.
34:25'
Nyní se ale hostující brankář musel dát do pozoru, před jeho brankovištěm nastal závar, vynikajícími zákroky ale dokázal nejprve zneškodnit střelu a poté i dorážku! Má tam obrovský podíl na zatím vyrovnaném stavu.
33:50'
Domácím ale v útočné fázi chybí nápaditost a potřebná efektivita. Zatím vidíme pouze kroužení kolem Kalninsovy svatyně, ne ale pořádnou střelu.
33:24'
Hosté si nevědí rady s obrovským tlakem soupeře a raději se proto vyhazují až do jejich útočné třetiny.
33:10'
Z pravé strany si najel do mezikruží Parshin, jeho následnou ránu ale bezpečně ukryl ve výstroji Kalnins a vhazovat se tak bude právě před ním.
32:41'
Nyní se hráči Novgorodu snaží řešit své útočné výpady nahozením do útočné třetiny, důsledná obranná činnost hostů jim ale tuto možnost nedovoluje.
31:45'
Domácí se snaží zvýšit efektivitu v útočné třetině, jejich šance ale hatí nepřesnost v kombinaci a lehce tak přicházejí o puk.
31:30'
Hosté se ihned po vhazování v jejich obranném pásmu dopustili zakázaného uvolnění, puk se tedy vrátí na kruh ve třetině Dinama.
30:55'
30:42'
Na branku hostujícího brankáře byly vyslány maximálně dvě střely, ani jedna z nich ale neměla gólové parametry a vypadá to tak, že hosté oslabení přežijí bez jakékoli újmy.
29:24'
Domácí mají první půlminutu přesilové hry za sebou, stále se ale nemohou dostat do souvislého tlaku v útočné třetině.
28:55'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min.) (Oskars Batna – 2 min. – hákování)
28:13'
Riga právě vstřelila branku!
Hosté nakonec využívají přesilovou hru a srovnávají stav na 1:1! Georgijs Pujacs se dostal k puku na modré čáře, následně přihrávkou na levou stranu kluziště našel NIKITU JEVPALOVSE, který propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Georgij Pujacs.
27:25'
Domácí první polovinu, tzn. dvě minuty z oslabení přežili, stále ale čelí tlaku soupeře, který je nastěhován v jejich obranném pásmu.
25:25'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Maxim Lazarev – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
25:18'
Po delším přezkoumání situace nakonec sudí uznávají branku domácímu týmu! MICHAL SMOLIN nejprve vybojoval u mantinelu puk pro Kirilla Urakova, ten si najel před bránu, přihrál zpět svému spoluhráči, který pak po zmatku v brankovišti Dinama skóroval! Asistence: Kirill Urakov.
20:01'
V první třetině jsme branku neviděli. Oba týmy měly výhodu jedné přesilové hry, ty ale ke gólům nevedly a do kabin se tak odchází za stavu 0:0.