KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Red Star Kunlun - 12. října 2017   15:00

OMSK
OMSK
31:15' Minejev (J. Medveděv, Pjanov) • 39:14' J. Medveděv (Pěrežogin) • 48:15' Pjanov (I. Michejev, A. Petersson)

Marek Ďaloga (KUN) – 0+0
Máme za sebou dnešní utkání, které dopadlo lépe pro domácí Omsk. Ten byl po většinu utkání lepším týmem a třetí periody už si pohlídal. V její druhé polovině se dokázal dokonce prosadit a překazit tak tlak Kunlunu. Ten sice ještě bojoval alespoň o čestný zásah, ovšem neuspěl. Všechny tři body tedy dnes zůstávají v Omsku.
59:40'
Ještě ofsajd Blackera.
59:34'
Hra vysokou holí, hra se přesunuje do středního pásma.
59:24'
Domácí vyhodili kotouč, hostům dnes pravděpodobně gólová radost dopřána nebude.
59:03'
Další zakázané uvolnění Omsku.
58:51'
Kunlun usazen ve třetině. Podaří se mu zničit čisté konto Frucha?
58:23'
Oddechový čas pro hosty.
58:23'
Zakázané uvolnění domácích.
58:09'
Hosté jsou za vlastní prázdnou brankou. Na vyrovnání to již nevypadá.
57:39'
Kane zatáhl puk do třetiny soupeře, ale po střele se puk odrazil znova do středního pásma.
57:17'
Hosté tlačí, Omsk se ale zatím brání a dokonce i vyhazuje.
56:39'
Ani Wolskimu se nezadařilo. Kunlun hraje v šesti.
56:18'
Brulé z první vyslal pořádnou ránu, ale ani tak neuspěl, to už je Avangard v pěti.
55:52'
Nahození brankář Omsku pouze vyrazil před sebe, ale obránci poté hned vyhodili kotouč.
55:13'
Kunlun začíná krátká přesilová hra, hosté kombinují za vlastní brankou a čekají na prostřídání.
54:41'
Furch znova zneškodnil velkou šanci hostů. Chlystov ani Wolski si na něj v souboji tváří v tvář nepřišli.
54:14'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Fisenko – 2 min., vysoká hůl).
53:47'
Střela končí v ochranné síti. Hosté se tak zatím v pohodě brání.
53:01'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Cory Kane – 2 min., faul loktem + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
52:45'
Hellberg si poradil s velmi tvrdou střelou. A to i přes to, že si nebyl úplně jistý, zdali má puk ve své moci.
52:02'
Přihrávka rukou, hra je znova přerušena.
51:47'
Následně se i dostal ke střele od modré, kterou pokryl pozorný Hellberg.
51:29'
Omsk vyhodil kotouč přes všechny čáry tak šikovně, že ani zakázané uvolnění se nepíská.
50:57'
Hellberg musel zakročit proti tvrdé střele od pravého mantinelu, ale povedlo se a hosté se dostali k puku.
50:14'
Domácí tým je najednou daleko lepší a nepouští soupeře vůbec k ničemu. Ten se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.
49:37'
Avangard dále tlačí, Kunlun se zdá být zlomen. Teď se navíc dopustil ofsajdu.
49:06'
Michijev mohl po prosmýknutí mezi obránci přidat další branku, ale trefil jen břevno!
48:15'
Avangard právě vstřelil branku!
Možná máme rozhodnuto! Domácí se z ničeho nic opět prosazují. Přihrávka zpoza brány našla skvěle najetého VALENTINA PJANOVA a ten nezklamal. Omsk je v opravdu skvělé pozici. Asistence: Ilja Michejev a Andre Petersson
47:29'
Kunlun čeká za brankou na prostřídání formací.
46:57'
Snad poprvé ve třetí třetině se domácí dostali na dostřel branky, Hellberg ale neměl s nahozením problém.
46:37'
Furch se opravdu nenudí. Další střelu z mezikruží ovšem dokázal pokrýt.
46:22'
Je to tak, domácí navíc vyhodili a jejich soupeř teď čeká za brankou na prostřídání.
45:53'
Brule se snažil o dorážkou, ale není mu dnes přáno. Omsk se nejspíše ubrání.
45:25'
Hosté jsou zpět v útoční třetině. Podaří se jim snížit?
45:08'
Domácí se po sérii vyloučení dostali pod obrovský tlak, Kunlun je velmi nebezpečný. Teď však jeden z obránců trefil pouze Mattynena. Ten je evidentně otřesený a jen těžce se zvedal z ledu.
44:51'
Obrovský závar, Brulé ani Wolski si na něj ze skrumáže před branou nepřišli. Český brankář doslova kouzlí.
44:29'
Domácí si to hodně komplikují, přihrávka na Wolskoho však neprošla, hosté ale stále tlačí.
44:02'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikita Lisov – 2 min., nedovolené bránění).
43:57'
Kane to zkusil z bodu pro vhazování u pravého mantinelu, ovšem Furch je dnes výtečný.
43:31'
Omsk vyhazuje a už se ubrání, jdeme tedy pomalu do pěti.
43:10'
Furch dobře vyrazil kotouč do rohu kluziště, Kunlun jej však vybojoval a pokračuje v tlaku.
42:51'
Domácí vyvezli kotouč a ušetřili velmi cenné vteřinky.
42:30'
Střela z vrcholu kruhů Kinrademu příliš nevyšla. Puk byl sražen do ochranné sítě.
41:59'
Hosté se usadili ve třetině a hledají skulinku v obraně soupeře.
41:41'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Valentin Pjanov – 2 min., hrubost).
41:41'
Furch se musel hodně ohánět, ale svou svatyni uhájil.
41:24'
Před českým brankářem vznikla nepřehledná situace, ovšem ani ta nevedla ke snížení. Kunlun ale pokračuje.
40:51'
Kunlun nastoupil hodně aktivně. Střela od modré ale trefila pouze vyrážečku Furcha. Jarvinen si tak branku nepřipíše.
40:13'
Furch hned na začátku utkání musel předvést zákrok. Neměl však moc potíží.
40:01'
Druhá třetina už nám branku nabídla. Úspěšnější byli domácí, kteří byli aktivnější a zaslouženě se ujali vedení. To ještě pár sekund před koncem navýšili a půjdou tak do třetí třetiny se solidním náskokem. Kunlun ale dokáže dnes zlobit a bude ještě hodně zajímavé sledovat, jak se vše vyvine.

Střely: 29-21
40:00'
39:14'
Pěrežogin si projel celou útočnou třetinou, ale nakonec se nedostal ke střele. Dokázal ovšem vrátit puk na JEVGENIJE MEDVĚDĚVA a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. krásný gól! Asistence: Alexander Pěrežogin.
38:59'
Vidíme tak spíše souboje kolem mantinelu a pak střely od modré. S těmi si však brankáři zatím ví rady. Stejně jako Hellberg nyní.
38:27'
Omsk se usadil v útočné třetině. Dostat se však ke střele je dnes více než těžké.
37:58'
Rychle ale přišli o puk a Furch jej musel zneškodnit po střele z pravé strany.
37:45'
Puk po špatné kombinaci skončil za brankou Furcha. Domácí pospíchají do útoku.
37:10'
Zakázané uvolnění Red Star Kunlunu.
36:49'
Hosté jej vybojovali, ale ani oni se ke střele nedostali. Sledujeme dnes hodně ubojované utkání.
36:18'
Everbergův pokus byl sražen do rohu, kde se nyní bojuje o puk.
35:49'
Střela od modré Furcha neohrozila. Český brankář měl před sebou volno a s přehledem střelu pokryl.
35:18'
Domácí se usadili ve třetině, ale následné zakončení skončilo hodně mimo. Kunlun ale pouze vyhazuje.
34:48'
Nebude to po střele Martynova, která byla sražena pouze do ochranné sítě.
34:12'
Hraje se hodně vyrovnaně, ovšem bez nějaké větší šance. Dočkáme se ještě nějaké branky?
33:09'
32:48'
Odražený kotouč se došoural až k Hellbergovi, který pro jistotu kotouč přikryl a Avangard tak vybojoval vhazování v útočné třetině.
32:35'
Furch betonem vyrazil kotouč do ochranné sítě.
32:10'
Domácí pokračují v aktivní hře a snaží se přidat další branku.
31:15'
Konečně jsme se dočkali! Omsk se dostal do přečíslení a vyřešil to parádně! Zpětná přihrávka mezi kruhy našla MAXIMA MINEJEVA a ten se tak po parádní ráně zasloužil o otevření skóre zápasu. Asistence: Jevgenij Medveděv, Valentin Pjanov.
30:57'
Ten je ovšem pozorný a nenechal je zakončit. Kunlun se ještě snažil o dorážku, ale nakonec z toho byla jen přetahovaná u branky.
30:32'
Hosté vybojovali puk a je tak na nich, aby se znova pokusili ohrozit Furcha.
29:49'
Brule zatáhl puk do třetiny, ovšem tam Kunlun přišel o puk a Avangrad může postupovat vstříc brance soupeře.
29:17'
Obrovská šance Kunlunu, který šel dva na jednoho. První střelu Furch vyrazil a poradil si i s dorážkou! Velmi důležitý zákrok!
28:58'
Omsk se následně dostal k puku, zkusil střelu od pravého mantinel, ovšem Hellberg byl připraven.
28:30'
Na druhé straně se musel ukázat i Furch, ovšem s velmi tvrdou stelou si poradil bez obtíží.
27:58'
Omsk ne a ne dostat se do větší šance, hosté jsou ale po inkasované brance evidentně zatažení.
27:28'
Tak to se moc nepovedlo. Hosté se v pohodě ubránili.
26:58'
Domácí ne a ne dostat se do nějaké větší šance.
26:29'
Kunlun vyhazuje přes všechny čáry.
26:06'
Pěkná střela domácích, ovšem Hellberg byl opět pozorný.
25:33'
Střela od modré minula branku, Omsk však stále tlačí.
25:08'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Luke Lockhart – 2 min., vysoká hůl).
24:57'
Red Star špatně přešel modrou čáru. Ofsajd.
24:30'
Manukjan tečoval nahození před branku, ale puk šel těsně vedle. To byla škoda.
23:53'
Red Star vyhodil, Omsk tak bude moci znova zaútočit.
23:12'
Pokus o nahození a následnou teč nevyšel. Hostující brankář tak bez obtíží drží puk v lapačce.
22:57'
Galimov ztratil puk v rohu hřiště, domácí fanoušci si přáli vyloučení, ovšem nedočkali se.
22:24'
Na druhé straně kryje střelu z vrcholu kruhů Furch. Bude se vhazovat po jeho levici.
21:58'
Rychlý protiútok Pěržogina, který se snažil prosmýknout před Hellberga, ale už mu nezbyl čas na zakončení.
21:28'
Kunlun se usadil ve třetině, ale zatím je to bez střely.
20:58'
Na druhé straně se podobně prezentoval Hellberg. Skóre se stále nemění.
20:28'
Red Star začal velmi dobře. Střela z pravé strany ale skončila pouze na Furchovi.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám gól nenabídla. Oba týmy si ovšem vytvořily své šance a jen díky dobrým výkonům brankářů se jde do šaten za nezměněného stavu. Možná trochu více ze hry měl Omsk, ani Kunlun ale nezahálel. Čeká nás jistě ještě zajímavý zbytek utkání.

Střely: 13-9
20:00'
19:29'
Kunlun je za vlastní brankou a čeká na prostřídání formací.
18:59'
Času už moc nezbývá. Zdá se, že první třetina branku nenabídne.
18:28'
Hellberg si povyjel proti střele příklepem, vyrazil sice puk, ale obránci u něj rychle byli a vyhodili jej do bezpečí
17:59'
Domácí jsou znova usazeni v útočné třetině. Podaří se jim ještě něco vymyslet?
17:32'
Ani střela Kunlunu ze stejné pozice neuspěla, těsně minula branku.
16:58'
Avangard se konečně usadil v pásmu, všem Berezinova střela od modré jen trefila nastavenou lapačku Hellberga.
16:29'
Nakonec jsou to domácí, kdo se usadil ve třetině soupeře. Střela byla sražena, ale snažení pokračuje.
15:57'
Omsku nesedla kombinace a Kunlun se tak znova dostává do útoku. Dočkáme se nějaké branky?
15:23'
Obrovská šance Kunlunu! Wolski, nejlépe bodující hráč hostů ale v důležitém okamžiku nedokázal z velkého úhlu trefit volnou branku.
14:58'
Domácí čekali za brankou na prostřídání, rychle zaútočili a Furch měl co dělat, aby Myttynena dokázal vychytat.
14:17'
Omsk trochu přidal, Hellberg však další puk vyrazil a Kunlun uklidňuje hru.
13:42'
Konečně něco zajímavějšího. Hellberg vychytal ránu od modré a následnou dorážku také dokázal vyrazit.
13:24'
Yip nezastihl pas a je z toho tak pouze další zakázané uvolnění.
13:04'
Moc zajímavého toho k vidění není. Ani jeden tým ne a ne dostat se do zajímavější šance.
12:36'
Nahození Kunlunu nevyšlo. Puk byl příliš dlouhý a rozhodčí tak píská pouze zakázané uvolnění.
11:56'
Tvrdá střela Chlystova od modré trefila jen beton Furcha a ten srazil kotouč do rohu hřiště.
11:28'
Sprinterský souboj vyšel lépe pro Medvěděva a domácí obránce může v poklidu rozehrát.
11:10'
O´Donnell přejel přes modrou příliš rychle. Ofsajd.
10:12'
Nahození do obranné třetiny Omsku úspěch nepřineslo.
09:42'
Na ledě se toho momentálně moc neděje, Kunlun je znova po neúspěšné kombinaci za vlastní brankou.
08:59'
Hra se nám znova srovnala. Kunlun čeká na prostřídání formací.
08:32'
Závar před Hellbergem hostující brankář spolu s obranou zvládl a rozhodčí přerušuje hru.
08:07'
Furch si poradil se střelou příklepem a srazil puk do bezpečí v rohu hřiště.
07:34'
Teď už střela přišla, ale minula cíl a naopak může do útoku pospíchat Avangard.
06:59'
Red Star se usadil v útočné třetině. Zatím však beze střely.
06:30'
Everberg hledal spoluhráče před brankou, ovšem neúspěšně. Na druhou stranu může vyrazit Kunlun.
06:18'
Brule zkusil spíše propagační střelu, s kterou neměl Furch nejmenší problém.
06:00'
Dobrý začátek hostujícího týmu je ten tam. Omsk je nyní daleko lepší.
05:24'
Avangard posílá puky před branku a snaží se dorážet. Martynova střela od modré ale skončila jen ve výstroji Hellberga.
04:58'
Minejev byl moc pomalý a rozhodí píská ofsajdové postavení.
04:33'
Hra se poněkud uklidnila. Ani jeden tým ne a ne dostat se do nebezpečné pozice.
04:08'
Kunlun vyhodil pouze kotouč, který domácí sbírají za vlastní brankou.
03:28'
Hellberg se nyní nenudí. Omsk se dostal k několika střelám z bezprostřední blízko, ale ani dorážka Stase neskončila za jeho zády.
02:58'
Nyní jsou to domácí, kdo se usadil ve třetině soupeře. Hellberg však znova uspěl a drží puk ve své výstroji.
02:32'
Hellberg tvrdou střelu z kruhu pro vhazování pouze vyrazil před sebe, ale k následné dorážce se nikdo nedostal.
01:59'
Ten ovšem zatím brání dobře a dokonce může vyrazit do protiútoku.
01:35'
Hosté nastoupili velmi aktivně, kombinují v útočné třetině a hledají skulinku v obraně soupeře.
01:13'
Po další teči skončila střela Kunlunu v hledišti.
01:00'
Kugryšev nakonec utekl po pravé straně, ovšem střela z pravého mantinelu byla ztečována do ochranné sítě.
00:48'
Kunlun začal velmi aktivně, Omsk ne a ne dostat se ke kotouči.
00:20'
Brule vyzkoušel pozornost Furcha, ale domácí gólman byl pozorný.
00:01'

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Meňšikov, J. Medveděv, Ahnelöv, Berezin, Minejev, Martynov, Lisov – Fisenko, Kugryšev, Chochrjakov – Košelev, Pjanov, I. Michejev – A. Petersson, Pěrežogin, K. Semjonov – Manukjan, Stas, A. Galimov – Everberg.

Red Star Kunlun: Hellberg (Karhunen) – Kinrade, Järvinen, Blacker, N. Chlystov, Vorobej, Ďaloga, Ibragimov – Wolski, Brulé, Kane – O'Donnell, Yip, Myttynen – Thuresson, DeFazio, Chipchura – Lockhart, Ponikarovskij, Jaw.

Rozhodčí: Gofman, Gašilov – Lazarev, Viljugin.
CZ/SK Stopa

Marek Daloga (KUN) – 19 záp., 1 gól + 2 asistence
Dominik Furch (OMS) – 17 záp., 1,72 průměr inkasovaných branek, 93,7% úspěšnost zákroků
Vzájemná utkání

Omsk 3:1 Kunlun
Kunlun 3:4 Omsk

Hostující tým je zatím milé překvapení v tomto ročníku. Čínský celek má za stejný počet zápasů pouze o čtyři body méně než jejich soupeř, ale má tedy daleko horší skóre – 42:44. To však nemění nic na tom, že jejich výsledky jsou daleko lepší, než se očekávalo a nejeden fanoušek je překvapený.

Velkou zásluhu na tom má i Kanaďan Woslki, který má na svém kontě již šestnáct kanadských bodů.

Kunlun z posledních pěti zápasů vyhrál nad Rigou, Jekatěrinburgem a nad Ladou. Neuspěl však s Magnitogorskem a s Jugrou. Hosty trápí špatná koncovka. Podaří se jim to dnes napravit?
Avangard Omsk

Domácí tým je momentálně druhý ve Východní konferenci, na první Kazaň mu chybí pět bodů, ale také má o dva zápasy více. Po devatenácti zápasech mají domácí 35 bodů při skóre 58:35. Jejich nejlepším střelcem je Kugryšev s osmi přesnými zásahy, Petersson má o jeden méně.

Omsk z posledních šesti zápasů hned čtyři vyhrál. Nestačil pouze na Nižněkamsk 4:5 a v posledním kole doma prohrál s Astanou 3:4. O to větší motivaci tak dnes bude domácí tým mít.
Dobrý den u dalšího zápasu KHL. Dnes nás čeká souboj mezi Omskem a Kunlunem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.