KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Riga - 31. října 2017   17:30

Petrohrad
Petrohrad
15:34' Ketov (Gavrikov) • 39:59' Prochorkin (Kovalčuk, Zubarev) • 48:55' Širokov (Kalinin)
3:2
(1:1, 1:0, 1:1)
Riga
Riga
18:19' McMillan  (Balinskis, Kristo) • 58:13' Kristo  (Indrašis, Salmela)
Petrohrad
Sergej Morozov, Alexandr Sojn. Čároví: Konstantin Gordenko, Viktor Tomilov
Ice Palace, Petrohrad
12161 diváků
Riga

Petrohrad pošesté v řadě zvítězil, když doma porazil Rigu. Pojďme si ve zkratce říci, jak se utkání vyvíjelo. Domácí v první třetině nevyužili přesilovou hru, která trvala celých pět minut, hned vzápětí ale otevřel skóre Jevgenij Ketov. Petrohrad se ovšem dlouho z vedení neradoval, necelé dvě minuty před přestávkou vyrovnal Brandon McMillan. V prostřední části to vypadalo, že gól nepadne, jenže 1,1 sekundy před druhou sirénou strhl vedení na stranu SKA Nikolaj Prochorkin, který potrestal hosty za laxní bránění. V polovině závěrečné části utkání pojistil vedení Petrohradu a vstřelil vítězný gól zápasu Sergej Širokov a za hosty už pouze při hře bez brankáře upravil skóre Danny Kristo. Konečný výsledek zápasu. SKA Petrohrad 3 Dinamo Riga 2.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:50'
Ilja Kablukov dostal dvě minuty za hrubost a Dinamo Riga má ještě šanci vyrovnat. Je tu přesilová hra Rigy!
58:13'
Riga právě vstřelila branku!
Anssi Salmela u levé tyče po vyjetí zpoza brány ustál klíčový osobní souboj a o hrazení přihrál na modrou čáru Miksovi Indrašisovi. Ten parádní střelou s příklepem těsně nad ledem mířil ke vzdálenější pravé tyči a Mikko Koskinen fantasticky zasáhl levým betonem, proti následné dorážce DANNYHO KRISTA z pravého kruhu pro vhazování už byl ale bezmocný! Dinamu Riga se podařilo krátce před koncem při hře bez brankáře snížit na rozdíl jedné branky! Asistence: Miks Indrašis a Anssi Salmela.
57:51'
Janis Kalninš sleduje zbytek utkání ze střídačky a Dinamo Riga to zkouší za stavu 3:1 při hře bez brankáře!
57:43'
Brankář hostí Janis Kalninš usedl na střídačku a Dinamo Riga si vyžádalo oddechový čas.
57:43'
Krišjanis Redlihs na pravém křídle napřáhl od modré čáry k táhlé střele zápěstím, která nakonec nebyla tečována a skončila v náručí Mikka Koskinena v momentě, kdy Janis Kalninš naskakoval na střídačku!
57:24'
Dnešní utkání sleduje 12161 diváků.
56:39'
Petrohrad před pár okamžiky nevyužil další přesilovou hru, mrzet ho to ale nemusí. Domácí vedou krátce před koncem 3:1.
55:23'
Jevgenij Ketov na pravém křídle šlápl do pedálů a na vnějším oblouku pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, kterou Janis Kalninš na přední tyči vyrazil maskou!
54:41'
Petrohrad míří za šestou výhrou v řadě, během přesilových her se mu ale dnes vůbec nedaří. Dokonale výmluvná je pětiminutová početní výhoda z úvodní třetiny zápasu.
53:06'
Danny Kristo po krátké reklamní přestávce zamířil na trestnou lavici, aby odseděl týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
50:23'
Stanislav Čistov si z pravého křídla sjel rychle před bránu a bekhendem se snažil puk zasunout mezi betony Mikka Koskinena, brankář Petrohradu se ale na švestkách nachytat nenechal a Oskars Batna se k dorážce nedostal, i když před domácí bránou bylo pořádné horko!
48:55'
Petrohrad právě vstřelil branku!
SERGEJ ŠIROKOV si najel do mezikruží na přihrávku z pravé strany a poté si puk potáhl doprava, aby střelou zápěstím vymetl bližší pravý horní roh brány! Nedáš, dostaneš. Otřepané, ale pravdivé, pravidlo se znovu potvrdilo a Petrohrad vede 3:1! Asistence: Sergej Kalinin.
48:28'
Miks Indrašis si najel před bránu na krásnou zpětnou diagonální přihrávku z pravého rohu útočného pásma Rigy a bez přípravy tvrdě vypálil, jenže pouze do hrudi Mikka Koskinena!
46:54'
Nikolaj Žerděv zavezl puk do levého kruhu pro vhazování a napřáhl ke střele zápěstím, která skončila v náručí brankáře Mikka Koskinena. Následuje krátká reklamní přestávka.
46:21'
Hra byla přerušena a Kristaps Zile na střídačce těžko rozdýchává předchozí střelu Davida Rundblada z mezikruží, která ho velice nepříjemně zasáhla do levé nohy!
43:59'
A další šance Dinama Rigy! Hosté se opět dostali ke střele v pravém kruhu pro vhazování, Mikko Koskinen byl ale pozorný a bez větších problémů kotouč hrudí vyrazil mimo.
43:55'
Uvis Balinskis se ocitl v pravém kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici a zápěstím mířil k přední tyči, jenže Mikko Koskinen byl pozorný a puk letící nad ledem ukryl v lapačce.
43:50'
Petrohradu se nepodařilo na levém křídle přesně rozehrát a puk podél boxu časoměřičů zamířil na zakázané uvolnění.
42:36'
David Rundblad to nyní udělal parádně, když si z levého křídla sjel před bránu a na bližší tyči už mohl pálit, jenže všechny zaskočil nádhernou žabičkou, po které Alexandr Barabanov zakončoval v mezikruží do zdánlivě prázdné brány! Janis Kalninš ho ale úžasným tygřím skokem vychytal!
41:36'
Sergej Širokov z levého křídla krásně přenesl hru na opačnou stranu útočného pásma, jenže jednomu z jeho spoluhráčů v rozhodující chvíli sjel puk z čepele hole.
40:43'
Dinamo Riga se po 43 sekundách ocitlo na levém křídle v postavení mimo hru a poprvé se ve třetí části přerušovalo.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:18.
Oba celky se rozcházely po první třetině zápasu za nerozhodného stavu a dlouho to vypadalo, že tomu tak bude i po skončení prostřední části, k radosti domácích fanoušků Petrohradu tomu tak ale nebylo. Pouhé 1,1 sekundy před druhou sirénou se prosadil Nikolaj Prochorkin. Vyhraje Petrohrad pošesté v řadě? Skóre po druhé třetině. SKA Petrohrad 2 Dinamo Riga 1.
40:00'
39:59'
Kompletní pětka Rigy byla nastěhována před vlastní bránu a tvrdě na to doplatila. Hned trojice hráčů měla dostatek času na to, aby v mezikruží puk uklidila do bezpečí, jenže se tak nestalo a NIKOLAJ PROCHORKIN toho využil, když v tísni "plácl" do puku a ten vzápětí zamířil nad levým betonem Janise Kalninše ke vzdálenější pravé tyči! Petrohrad se 1,1 sekundy před koncem druhé části ujal vedení 2:1! Asistence: Ilja Kovalčuk a Andrej Zubarev.
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
36:08'
Následný nápor domácích hokejistů Petrohradu žádnou střelu nepřinesl a Dinamu Riga se podařilo vyhodit tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Hra je hodně plynulá.
35:46'
David Rundblad se v pravém kruhu ocital v šanci, jenže byl tísněn a rozhodl se pro zpětný oblouk.
34:52'
Dinamo Riga rozjelo po dlouhé době krásnou kombinační akci a před bránu mířila nebezpečná přihrávka z ostrého úhlu, žádný ze dvou nebo dokonce tří hráčů hostujícího celku nedokázal puk usměrnit na bránu.
34:08'
Vladislav Gavrikov si na pravé straně útočného pásma zpracoval puk po zpětní přihrávce spoluhráče podél hrazení a poté ho nahazoval zápěstím na bránu, jeho pokus byl ale zablokován.
33:41'
Petrohrad už na levém křídle rozvíjel další nápaditou kombinační akci, jenže hosté ji dokázali rozbít.
32:09'
Další krásná zpětná přihrávka zpoza brány, tentokrát na straně Petrohradu. Jegor Jakovlev pálil v mezikruží bez přípravy vysoko nad a kotouč skončil v ochranné síti.
31:09'
Roberts Lipsbergs se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné šanci poté, co mu jeden ze spoluhráčů puk zpoza brány vpádu krásně přiťukl. Jeho střela zápěstím ale zamířila pouze do hrudi Janise Kalninše, který si připsal snadný zákrok.
30:34'
Dinamo na poslední chvíli stačilo puk zachytit na útočné modré čáře, bylo to ovšem k ničemu, protože v levém rohu ledové plochy se zmocnil nahozeného kotouče domácí Andrej Zubarev.
29:29'
Dinamo Riga se před krátkou reklamní přestávkou dostalo na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele zápěstím, po které puk mířil přesně do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Mikko Koskinen ale pravým ramenem fantasticky vytáhl puk do ochranné sítě!
29:00'
Michail Malcev si před pár okamžiky po krásné otočce s pukem vybruslil zpoza brány Rigy k levé tyči, kde se bekhendem snažil kotouč zasunout po ledě do sítě, Janis Kalninš byl ale proti!
27:41'
Nikolaj Prochorkin se po krátké komerční přestávce rozjel na samostatný nájezd a střelou zápěstím se snažil najít pátou díru ve výstroji Janise Kalninše, jenže místo prostoru mezi betony našel pouze jeho hruď!
27:19'
Nikolaj Prochorkin převzal puk na útočné modré čáře a řítil se sám na bránu. Následoval faul a trestné střílení! Trestné střílení bylo nařízeno po faulu Kristapse Zileho – hákování.
26:37'
Dinamu Riga se v přesilových hrách vůbec nedaří. Chybí přesné zakončení a tlak. Vyloučený Jevgenij Ketov je zpět na ledě.
24:37'
Jevgenij Ketov zbytečně fauloval v útočném pásmu a dostal podruhé v zápase dvě minuty, tentokrát za podražení.
24:03'
Hokejisté Petrohradu se jako lavina vrhli na bránu Dinama a Roman Rukavišnikov napřáhl z pravého kruhu k prudké střele zápěstím, kterou Janis Kalninš vyrážečkou vytáhl nad horní tyč do ochranné sítě!
23:05'
Jeden z hokejistů Dinama v blízkosti pravé tyče z ostrého úhlu bekhendem nahrnul puk směrem na bránu a kotouč skončil za kalhotami brankáře Mikka Koskinena!
22:51'
Na obou stranách je v úvodu prostřední části vidět hodně nepřesností. Dokonale to nyní dokumentovalo zakázané uvolnění v podání hostujících hráčů Dinama Rigy.
22:34'
Útok hostů na levém křídle zastavila příliš prudká kolmá přihrávka, zatímco hráči Petrohradu podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění.
21:19'
Vyloučený Jevgenij Ketov se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Petrohrad hraje v plném počtu. Dinamo Riga se během přesilové hry k téměř ničemu nedostalo.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:22.
Petrohrad během úvodní třetiny nevyužil dlouhou přesilovou hru, která trvala celých pět minut, vzápětí se ale prosadil Jevgenij Ketov. Riga ovšem dokázala zareagovat, když na Ketovův gól odpověděl Brandon McMillan. V Petrohradě je stav utkání vyrovnaný. Skóre po první třetině. SKA Petrohrad 1 Dinamo Riga 1.
20:00'
19:19'
Jevgenij Ketov byl v závěru úvodní části utkání vyloučen na dvě minuty poté, co puk sevřel rukou.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:19'
BRANDON MCMILLAN si najel mezi kruhy pro vhazování na krásnou diagonální přihrávku od Uvise Balinskise a přesnou střelou zápěstím zamířil nad vyrážečkou přesouvajícího se Mikka Koskinena k bližší levé tyči – 1:1! Asistence: Uvis Balinskis a Danny Kristo.
17:00'
Hra má obrovský spád a dlouho se nepřerušovalo. Petrohrad pokračuje v tlaku, jenže se jen zřídka dostane ke střele na bránu.
15:34'
Mikelis Redlihs si po přečíslení dva na jednoho krásně vyměnil puk se spoluhráčem, jenže v blízkosti levé tyče nedokázal puk usměrnit do prázdné brány a na opačné straně přišel trest! Vladislav Gavrikov na pravém křídle od modré čáry nahodil puk před bránu a JEVGENIJ KETOV z blízkosti usměrnil puk čepelí hole nad vyrážečkou Janise Kalninše do levého horního rohu brány! Asistence: Vladislav Gavrikov.
15:06'
Pětiminutový trest na straně Dinama Rigy vypršel a Zenit Petrohrad nevyužil obrovskou šanci otevřít skóre!
14:12'
Petrohrad se dostává do náznaků šancí, jenže tomu chybí přesná finální přihrávka. V hledišti to vždy zahučí, ale to je vše.
13:07'
Od střely Ilji Kovalčuka se domácí hokejisté marně snaží dostat do zakončení, jako by si mysleli, že pět minut je spoustu času na to dát gól, jenže početní převaha se chýlí ke konci.
10:45'
Ilja Kovalčuk napřáhl v levém kruhu pro vhazování z úhlu k prudké střele zápěstím, kterou Janis Kalninš vyrazil hrudí před sebe, a poté mu pomohli spoluhráči.
10:06'
Edgars Kulda dostal za předchozí faul na Michaila Malceva trest na pět minut plus dokonce utkání, takže Petrohrad si zahraje přesilovou hru, která potrvá dlouhých pět minut!
09:59'
Michail Malcev operoval s pukem v blízkosti levého kruhu pro vhazování a už se chystal přihrávat, jenže právě v tomto momentě do něj tvrdě narazil levým ramenem Edgars Kulda!
08:46'
Miks Indrašis si v pravém kruhu pro vhazování najel na vyhozený puk a najednou z toho byla velká branková příležitost! Hostující útočník prudce zabrzdil a snažil se puk střelou zápěstím zvednout pod víko, střela mu ale nesedla a kotouč skončil nad!
08:18'
Andrej Zubarev na levém křídle z ostrého úhlu nahazoval puk mezi kruhy pro vhazování, tam ovšem nebyl nikdo.
07:20'
Hosté se ocitli pod obrovským tlakem, Petrohrad se ale zatím neodhodlal k žádné další střele.
06:04'
Jeden z hokejistů Petrohradu napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem mířící pod horní tyč, Janis Kalninš ale levým ramenem dokázal puk vyrazit.
04:52'
Petrohrad od boxu časoměřičů napálil puk podél hrazení do útočného pásma, domácím hráčům se ho ale vzápětí nepodařilo dojet. Dinamo Riga se ubránilo a mohlo rozehrát.
03:48'
Nikolaj Prochorkin se mezi čtveřicí hráčů Dinama Riga v pravém kruhu pro vhazování dostal ke střele zápěstím, která z blízkosti zamířila do hrudi Janise Kalninše. Brankář hostujícího celku měl problémy, nakonec ale puk dokázal udržet.
01:55'
Nikita Gusev se mezi dvěma protihráči protáhl do samostatného úniku a bekhendem se snažil puk zasunout puk mezi betony Janise Kalninše, ten ale na pravém boku předvedl senzační zákrok a poté pod sebou ukryl i jeho následnou dorážku z téměř nulového úhlu!
00:43'
Mikelis Redlihs si vybruslil do levého kruhu pro vhazování a krásnou střelou zápěstím mířil přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Mikko Koskinen ale vytáhl parádní semafor a puk ukryl v lapačce!
00:25'
Andrej Zubarev napřáhl v levém kruhu pro vhazování k prudké střele zápěstím mířící pod horní tyč, Janis Kalninš ale puk vyrazil maskou a Brandon McMillan ho zametl pod něj.
00:01'
Puk právě dopadl na led a utkání mezi SKA Petrohradem a Dinamem Riga bylo zahájeno.
00:01'

SKA Petrohrad: Koskinen (Melničuk) – Vojnov, Zubarev, J. Jakovlev, Gavrikov, Chafizullin, Rundblad, Rukavišnikov, Rykov – S. Plotnikov, Kovalčuk, Prochorkin – Koskiranta, Kalinin, Širokov – M. Malcev, Barabanov, N. Gusev – Tichonov, Kablukov, Ketov.

Dinamo Riga: Kalninš (Armalis) – Galvinš, Salmela, K. Redlihs, Stollery, Zile, Ališauskas, Balinskis – Indrašis, Kristo, McMillan – Žerděv, Skvorcovs, Meija – Bičevskis, M. Redlihs, Lipsbergs – Čistov, Batna, E. Kulda – Gegeris.

Rozhodčí: Sergej Morozov, Alexandr Sojn. Čároví: Konstantin Gordenko, Viktor Tomilov.
SKA Petrohrad dominuje Kontinentální hokejové lize a v úterý večer se bude snažit prodloužit další skvělou sérii výsledků, soupeřem mu bude tentokrát Dinamo Riga. Hokejisté Petrohradu v období mezi 21. srpnem a 9. říjnem vyhráli neuvěřitelných dvacet utkání v řadě a v současné chvíli se vezou na další sérii pěti výher.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.