24:02' Korobov  (Linglet, Kitarov) • 60:18' Fontaine
Riga
Kalninš (Armalis) – Salmela, Galvinš, Stollery, K. Redlihs, Ališauskas, Zile, Balinskis – Kristo, Indrašis, McMillan – Čistov, Žerděv, Meija – M. Redlihs, Bičevskis, Lipsbergs – Skvorcovs, Gegeris, Pavlovs – E. Kulda.
Minsk
Enroth (M. Karnauchov) – Gragnani, Děnisov, Korobov, Šinkevič, Znacharenko, Chenkel, Ďukov – Howden, Skille, Fontaine – Pavlovič, Linglet, Kitarov – Matěruchin, Drozd, A. Volkov – An. Stěpanov, Kulakov, Bujnickij – Šarangovič.

Poměrně klidný průběh zápasů nám muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém se dokázal velmi rychle trefil Justin Fontaine. Dva body jdou tak na účet Minsku, zatímco Dinamo Riga si připisuje další porážku.
60:18'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Netrvalo to dlouho a o vítězi je rozhodnuto. JUSTIN FONTAINE z mezikruží plácl do kotouče a ten propadl Kalninšovi za záda. Bez asistence.
60:09'
První útek rozjíždí Gragnani.
60:01'
60:00'
59:48'
Poslední střelu si zřejmě připsal Stollery, který se na modré čáře pořádně opřel do kotouče.
58:43'
Slibnou šancí u levé tyče zastavil Stollery. Fontaine na přihrávku Howdena čekal marně.
58:00'
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:13'
Po řadě nepřesností se Kitarov přeci jen dostal do útočné třetiny, ale za brankou domácích o kotouč hned přišel.
56:18'
55:52'
Další hloupou přihrávkou ztrácí hosté pásmo. Linglet dostal puk přímo na brusle.
55:25'
Po nepřesné kombinaci přesilová pětka Minsku ztrácí útočnou třetinu.
55:00'
Běží posledních pět minut. Hosté kombinují kolem branky Kalninše.
54:18'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., vražení na hrazení).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
53:09'
Skvělou pozici měl nyní Pavlovič, který mezi kruhy čekal příliš dlouho!
52:50'
Po dalším vyhození se přesilová pětka Minsku dostává zpět do útočné třetiny.
52:26'
Přesilová hra hostům zatím vůbec nevychází. Riga v poklidu vyhazuje kotouč až za branku soupeře.
51:40'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., krosček).
51:30'
Aktivní napadání hostujícího týmů hráčům Minsku přináší ovoce. Redlish se provinil a bude potrestán dvěma minutami.
51:20'
Pohotovou reakcá Kalninš lapačkou zastavil tvrdou střelu Lingleta.
50:06'
Volkov šikovně clonil před Kalninšem, ale sražený kotouč se mu nepodařilo tečovat.
49:51'
Závěrečná třetina se pomalu a jistě přelévá do své druhé části a k vítězství mají oba týmy stejně daleko.
48:05'
Po zblokované střele vystartoval do protiútoku Kulda s Žerděvem, který střelou zápěstím nenašel skulinku, kudy by dostal kotouč za brankovou čáru.
47:23'
Hraje se ze strany na stranu. Žádný z týmů se nemá k zakončení.
46:03'
Do brankového prostoru se z mezikruží snažil procpat Drozd, ale střelu od modré čáry se mu nakonec tečovat nepodařilo.
44:58'
Rozehrávka se hráčům v bílých dresech nepovedla a čároví tak vrací hru zpět před Enrotha.
44:17'
Dinamo Riga je nyní aktivnějším týmem. Hosté se nemohou dostat za středovou čáru.
43:36'
V levém rohu neměl McMillan kudy a tak zvolil prudkou střelu, kterou srazil na osu hřiště Enroth.
42:42'
Útočné pásmo se Zilemu nepodařilo udržet a do protiútoku tak může pětka Minsku.
41:58'
Lipsbergs ze zajímavého postavení zkoušel bekhendem nahodit puk na Enrotha, ale brankář Minsku zasahovat nemusel.
40:01'
40:00'
38:56'
Z ostrého úhlu zkoušel zaskočit Kalninše rychlou střelou pod horní tyč Skille.
38:36'
V samotném závěru se hra poměrně uklidnila a oba týmy dohrávají druhou třetinu.
37:23'
Hráči Rigy zrychlili tempo a za skandování fanoušků kombinují v obranné třetině soupeře.
36:47'
36:09'
Také Skvorcovsovi se podařilo vyhodit a ušetřit pár cenných vteřin z trestu.
35:48'
Hostům se nepodařilo udržet kotouč ve své moci a Kulda vyhazuje puk přes celé hřiště.
35:22'
Domácím se podařilo vyhodit, ale Minsk velmi rychle nastupuje zpět do útočné třetiny.
34:47'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Anssi Salmela – 2 min., vysoká hůl).
Na zápas se také přišel podívat Oleg Znarok.
33:22'
Oddechový čas pro hosty.
31:54'
Riga právě vstřelila branku!
Domácím se podařilo vyrovnat a stav je opět vyrovnaný. Anssi Salmela si sjel na pravý kruh, odkud střílenou přihrávkou nastřelil čepel hole MARISE BIČEVSKISE, od níž se puk vymrštil přesně k pravé tyči a rozvlnil tak síť za zády Jhonase Enrotha. Asistence: Anssi Salmela a Mikelis Redlihs.
30:33'
Po dlouhé době se do hry zapojil i Enroth, jenž zastavil střelu od modré čáry.
29:21'
Střelu Skilleho vyrazil Kalninš přímo před sebe, kde už byl dorážející Howden. Ten byl po dvou dorážkách, které domácí brankář udržel před brankovou čárou sražen na led.
28:23'
Skákavé nahození Kitarova prošlo až na Kalninše, který puk přistrčil do pravého rohu.
27:43'
Po řadě přerušení se domácí nastěhovali do útočné třetiny.
27:04'
Z ostrého úhlu se Kitarov snažil nahodit puk před branku, ale právě v tom momentu mu kotouč přeskočil hůl.
26:27'
Podél pravého hrazení se snažil získat útočné pásmo Kristo.
24:02'
Tak přeci jen jsme se dočkali první branky! Charles Linglet se kličkou snažil položit Janise Kalninše, ale domácí brankář dokázal vykopnout puk pravým betonem. Bohužel pro Rigu se kotouč odrazil zpět na čepel prvně jmenovaného, jehož pohotovou přihrávku na pravý kruh proměnil DMITRIJ KOROBOV v první branku tohoto zápasu. Asistence: Charles Linglet a Alexandr Kitarov.
23:48'
Hosté se dostali pad menší tlak. Chenkel marně hledá cestu ven z obranného pásma.
23:03'
Kulakov se dostal do skvělé příležitosti, ale jeho střelu vyrazil Kalninš přímo na Šarangoviče, kterému se nepodařilo trefit odkrytou část branky!
22:36'
Kulda zpoza levé tyče zadovkou našel Pavlovse. Ten byl zaskočený a z bezprostřední blízkosti nestihl zakončit včas.
22:03'
Dávání si přednosti využil Skvorcovs, který tak prodlužuje pobyt domácích v útočném pásmu.
21:34'
21:17'
Balinskis trefil pouze blokujícího hráče a hosté tak mohou vyhodit.
20:46'
Ihned z buly zkoušel vstřelit první branku utkání Pavlovič. Branku ale přestřelil a do útoku může tak přesilová pětka Rigy.
20:42'
Střelecký pokus Šinkeviče srazil Kalninš do ochranné sítě.
20:01'
20:00'
19:41'
Do hry se zapojuje i Kalninš, jenž zastavuje vyhození hostí za vlastní brankou.
19:34'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – 2 min., podražení).
19:21'
Pavlovs si důrazným pohybem v pravém rohu vykoledoval další faul.
19:00'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:47'
Přesilová hra skončila a obránce Děnisov vyvezl puk až na útočnou polovinu.
18:28'
K bližší tyči zkoušel zakončit z levého kruhu Žerděv.
18:11'
Obranná čtyřka Minsku obětavě blokuje střelecké pokusy domácích.
17:31'
Howden vycítil domácí přihrávku a sám se tlačil do zakončení u pravé tyče. Z druhé vlny se ho snažil ještě podpořit Fontaine.
16:45'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min., hrubost).
16:33'
Do dvou prudkých ran ze středu levého kruhu se opřel Volkov, ale ani jedna na Kalninše neprošla.
15:51'
Linglet bekhendovou přihrávku příliš nevypočítal a navíc poslal do úniku centra Rigy. Ten se však do zakončení nedostal.
15:12'
Proti Skilleho střele zasáhl jistým zákrokem Kalninš.
14:51'
Pronikající Skille neměl už dostatek sil a tak pouze prodloužil hru do pravého rohu obranného pásma Rigy.
13:26'
I trest Šinkeviče je u konce. Navíc při rozehrávce domácí naservírovali puk soupeři, který fatální chybu nedokázal potrestat.
13:12'
Střela Salmely šla těsně vedle pravé tyče. Další vyhození hostí.
12:24'
Hosté jsou už ve čtyřech. Enroth zatím nemusel zasahovat.
12:04'
Přesilová pětka Rigy zatím ani nevystřelila a navíc je vyhnána ven z útočného pásma.
11:26'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Šinkevič – 2 min., podražení).
11:26'
Zile si udělal útočný výlet a po rychlém objetí branky naservíroval kotouč před branku, kde trojice domácích nad Enrothem nevyzrála.
10:40'
Kristo dostal skvělou přihrávku, ale u levé tyče už neměl potřebné místo k zakončení!
10:24'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min., krosček).
09:52'
Plné ruce práce měl teď Stollery, který se musel vypořádat se Šarangovičem tlačící se ho k levé tyči.
09:00'
Po dlouhé době se do útočné třetiny dostali i domácí. Ališauskas nedokázal prostřelit hromadu těl. Kotouč se následně snažil vybojovat Lipsbergs.
07:58'
Po rychlé kombinaci vyslal od modré čáry tvrdou střelu Ďukov.
06:47'
Matěruchin kličkou na modré čáře udělal prostor pro Korobova, kterému také přenechal puk a druhý jmenovaný zkoušel prostřelit Kalninše ke vzdálenější levé tyči.
05:38'
Rozehrávky se ujal Stollery, ale kotouče se zbavil jen na chvíli, protože přihrávku zachytili ve středním pásmu hráči Minsku.
05:13'
První oslabení Riga zvládla. Puk ale drží hosté stále v útočném pásmu.
04:47'
Pavlovič dokázal udržet modrou čáru a přesilová pětka hostí tak může rozestavit svou kombinaci.
04:28'
Minsku se nedaří založení útoku. Již po několikáté musí rozehrávat od vlastní branky.
03:51'
Hostům nevyšel přechod přes modrou čáru a jsou vyhnáni zpět k vlastní brance.
03:32'
Střelu z vrchu levého kruhu se před brankovištěm snažil marně tečovat Linglet.
03:13'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Danny Kristo – 2 min., hákování).
02:56'
Nahození prodloužil za branku domácích Howden. Na puku jsou nyní domácí.
02:45'
V útočném pásmu Kulda držel hru ve své moci, následnou přihrávku na modrou čáru ale beci nezachytili a je odpískáno postavení mimo hru.
02:07'
Prudký pas málem zachytil Meija, proti kterému musel vystartovat Enroth.
01:33'
Korobov dokázal zastavil pronikajícího soupeře na pravém křídle. Puk se ale i tak dostal na Zileho, který z druhé vlny pálil okamžitě od modré čáry.
00:33'
Nahození zastavil v obranném pásmu Salmela a předal kotouč Galvinšovi, který rozehrává zpoza branky.
00:01'
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Československá stopa v utkání

V ani jednom týmu nepůsobí český nebo slovenský hokejista. Tento duel tak bude bez československé stopy.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu naposledy utkaly letos v červenci a srpnu v rámci přípravného období a v obou případech byl úspěšný Minsk. Nejprve porazil Rigu 4:0 a poté těsně 3:2. Oba zápasy se hrály na ledě Rigy. Budou hosté do třetice úspěšní?
Dinamo Minsk

Hosté jsou na tom ve stejné konferenci o něco lépe. Jsou desátí a dosud nasbírali jednatřicet bodů. Desetkrát vyhráli a šestnáctkrát okusili hořkost porážky. To vše buď v základní hrací době, prodloužení či samostatných nájezdech. Hráči Minsku mají za sebou třízápasový venkovní trip a nepřivezli ani jeden bod. Dnes je čeká další zápas na cizím hřišti, kde už by chtěli konečně bodovat. Uvidíme, zda se jim to povede. Čeká nás zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.
Dinamo Riga

Hokejisté Rigy na tom nejsou zatím vůbec dobře. V tabulce Západní konference jsou na posledním, tedy třináctém místě. Na své konto si připsali třináct bodů za pět výher a dvacet proher, což rozhodně není lichotivá bilance. Naposledy ale doma porazili silný Omsk, který porazili 1:0 po prodloužení a připsali si tak veledůležité dva body. A o další budou usilovat dnes v utkání s běloruským celkem. Poradí si lotyšský tým se svým soupeřem? To nám napoví až samotné utkání.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu šest utkání ruské KHL a my budeme prostřednictvím tohoto online přenosu sledovat duel mezi týmy Dinamo Riga a HC Dinamo Minsk. Pojďme si oba celky přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.