KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Slovan Bratislava  : Čerepovec - 3. října 2017   19:00

Slovan Bratislava
05:03' Hrnka (Smoleňák, Barker) • 18:51' M. Hlinka (Meszároš, Co. Genoway) • 41:08' Hrnka (Ebert) • 43:44' Buchtele (Hrnka, Skalický) • ' Hrnka
5:4
(2:1, 0:2, 2:1 - 0:0)

1:0 (SN)

Čerepovec
Čerepovec
00:58' Masuhr  (Stránský, Vovčenko) • 21:34' Vovčenko  (Stránský, Višněvskij) • 26:12' Kagarlickij  (P. Černov) • 53:02' Stasenko  (Bumagin, Kagarlickij)
Bondar, Ščeňov – Šalagin, Šišlo
Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava
Čerepovec

Zápas je tedy za námi, domácí ho zvládli po prodloužení a berou dva body! Ze všech střelců byl úspěšný pouze Tomáš Hrnka, který ke svým dvěma dnešním brankám přidal i vítězný nájezd.

Ode mě je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji Vám příjemný zbytek úterního večera.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slovan Bratislava.
Autorem vítězné branky je TOMÁŠ HRNKA.
Trubačjov se svoji naivní kličkou neuspěl a jeho pokus Mazanec také vyrazil, takže domácí mají dva body!
Řepík ale také nedal a Mazanec teď musí chytit, aby byl konec rozstřelu.
Teď jel Stránský, jeho slabý pokus ale nebyl pro Mazance problémem a ten tak puk vykopl.
Buchtele ale také selhal, snažil se zakončit jednoduše, jeho pokus ale trefil pouze beton Hudáčka.
Bumagin také neuspěl, jeho pokus o rychlou střelu vyrazil Mazanec lapačkou.
TOMÁŠ HRNKA je prvním úspěšným střelcem, na jeho kličku Hudáček už nestačil a slovenský střelec tak zasunul puk pod břevno.
Mazanec si opět připsal dobrou práci vyrážečkou a Vovčenkovi puk ustřelil dříve, než stačil zakončit.
Ani Juraj Mikúš na druhé straně ale neuspěl, jeho blafák Hudáček vystihl a puk vykopl mimo.
Černov jel jako první, svou střelou ale trefil pouze hůl Mazance a ten tak tento pokus kryl.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nám branku nenabídlo a my tedy uvidíme nájezdy. Který tým tedy dokáže získat ten bonusový bod po vyčerpávající osmigólové bitvě?
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:35'
Teď Jaši trefil nepříjemnou střelou masku Marka Mazance, nakonec ale puk skončil za brankou a Slovan si může opět oddechnout.
63:44'
Slovan se stále spíše brání a vypadá to, že bude chtít zápas dotáhnout do nájezdů, momentálně se vhazuje ve středním pásmu. Nevidím moc šanci na to, že by se slovenský celek dokázal prosadit ze hry.
62:11'
A Mazanec utnul ten poslední tlak hostů, Despres už se vrací a český gólman podržel puk mezi betony, takže se Slovan ubránil.
61:13'
Obrovský tlak hostů nakonec v branku nerezultuje, když dokázal puk na poslední chvíli odpálit Barker a Slovan se dokázal zatím ubránit.
60:09'
A hned v úvodu prodloužení udělal Despres obrovskou chybu, když přišel o puk a následně si musel pomoci podražením, takže svůj celek posílá do oslabení.
60:01'
Máme za sebou i třetí třetinu a ani ta nerozhodla tento osmigólový zápas. Slovan ve třetí třetině dokázal otočit vývoj zápasu po rychlých brankách Hrnky a Buchteleho, ale šest minut před koncem dokázal srovnat Stasenko tvrdým pokusem do horního rohu. Teď tedy uvidíme prodloužení a Slovan se pokusí urvat ten bonusový bod.
60:00'
59:43'
Teď Slovan vyhodil také na zakázané uvolnění a role se tak obrací, teď se budou muset bránit právě hráči bratislavského klubu.
59:22'
Slovan ještě je v pásmu, protože Kagarlickij vyhodil puk na zakázané uvolnění a domácí tak mohou ještě zkusit urvat tři body.
58:16'
Za chvíli už bude konec zápasu a teď Slovan přišel o pásmo, protože Buchtele zlomil hůl a zaútočit tak po menší pauze mohou hosté.
56:49'
Do obrovské šance se dostal Genoway, který si najel z levé strany před branku a střílel zápěstím, jeho pokus ale jen velice těsně minul vzdálenější tyčku!
55:25'
Následně Vovčenko pálil z velkého úhlu po ledě a snažil se překvapit Mazance, ten ale beton položil na zem včas a puk vyrazil.
54:17'
Sudí se rozhodli vylučovat po drobné potyčce u střídačky Slovanu, nic to ale nebude znamenat ani pro jede z celků, protože jsou vyloučeni Barker i Rybin, oba za hrubost. Počet hráčů na ledě zůstane vyrovnaný.
53:02'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Tak toto je opravdu hodně hořké pro domácí, protože pár vteřin po zneškodněném trestném střílení Slovan inkasuje! Bumagin posunul puk na NIKOLAJE STASENKA, který tvrdou střelou mimo dosah Mazance zmrazil bratislavskou arénu. Asistence: Alexandr Bumagin a Dmitrij Kagarlickij.
52:55'
Tak teď to Mazanec udělal velice dobře a drží vedení Slovanu! Položil se na led a vykopl puk po Kagarlického kličce mimo!
52:55'
Kagarlickij byl podražený v úniku a uvidíme trestné střílení, teď je tedy na Marku Mazancovi, aby podržel svůj tým!
51:38'
Teď se Čerepovec dostal do ofsajdu a hra se znovu přesune mimo pásmo domácích, už jenom něco přes osm minut dělí slovenský celek od třech bodů.
50:49'
Mazanec teď hodně rychle vyjel z branky proti Trubačjovovi, kterého tím nakonec vytlačil ze střeleckého úhlu a Slovan se tak dokázal na poslední chvíli ubránit!
48:24'
Voráček se teď vystavil do ofsajdu, takže se hra přesune do středního pásma – Slovan zatím dobře kouskuje hru, takže Severstal neměl moc šancí se dostat před Mazance.
47:25'
Slovan ale v posledních minutách není schopen se dostat na delší dobu z vlastního pásma, Ebert opět rozehrál pouze na zakázané uvolnění a domácí celek tak opět musí bránit prostor před Mazancem.
45:41'
Domácí hráči jsou i nadále aktivní a snaží se, uvidíme, jestli to bude stačit na výhru. Každopádně tento duel je plný zvratů a stát se může opravdu všechno.
44:49'
Slovan se i nadále snaží hrát aktivně a do úniku se po dobré kličce dostal Hlinka, jenže selhal! Poté se ten samý hráč dostal před Hudáčka znovu sám, ale slovenský gólman ho vymazal!
43:44'
Slovan právě vstřelil branku!
Opět to tam padlo a Slovan tak skutečně otáčí vývoj zápasu ve svůj prospěch! Hrnka táhl útok útok svého týmu, poté přesně přihrál na hokejku zcela volného JANA BUCHTELEHO a český útočník na zadní tyči uklidil puk do poloprázdné klece! Asistence: Tomáš Hrnka a Pavol Skalický.
42:45'
Slovan je natlačen před brankou, ale zatím nemá Hudáček moc práce, většina nahození totiž končí na blokujících hráčích nebo mimo.
41:50'
Domácí si zahrají další přesilovku, když je vyloučen Oleg Jašin za hru vysokou holí. Dokáží domácí opět otočit průběh zápasu?
41:08'
Tak je srovnáno a to velice rychle! TOMÁŠ HRNKA se dostal u pravého kruhu k puku a rozhodl se pálit, jeho tvrdý pokus byl navíc natolik přesný, že i díky clonícímu Skalickému, že puk zapadl nikým netečován za záda bezmocného Hudáčka! Asistence: Nick Ebert.
40:01'
Po dvou třetinách jsou v lepší pozici hosté, kteří dokázali otočit skóre a mají tak blíže ke třem bodům. Čerepovec udeřil hned na začátku druhé periody, když se prosadil pěknou střelou do šibenice Vovčenko. Následně se dokázal prosadit během přesilové hry i Kagarlickij a jelikož Slovan nedokázal reagovat, tak musí dotahovat jednobrankovou ztrátu.
40:00'
39:31'
A Slovan místo tlaku poslal puk na zakázané uvolnění, takže to vypadá, že tato třetina už se dohraje před brankou Mazance. Čerepovci se povedl hlavně úvod do této periody a díky němu vede.
38:05'
Domácí se ale nemohou dostat do souvislého tlaku, sledujeme poměrně nudný hokej, kdy hosté drží své vedení.
36:28'
Zatím se ale Severstal zvládá bránit a vypadá to, že se soustředí hlavně na obrannou fázi hry – aktivita hostů už rozhodně není taková, jako například před deseti minutami.
35:35'
Slovenský tým se snaží tlačit a je vidět, že chce ještě do konce třetiny srovnat – uvidíme, jestli se to domácím skutečně podaří, šance na to jsou.
34:19'
Čerepovec i nadále ale hraje poměrně dobře a i když Slovan měl nějaké šance, jsou to spíše hosté, kdo diktuje tempo hry – teď musel na led znovu Mazanec a přerušil hru.
32:45'
Do rychlého protiútoku se hnal Řepík, dokonce se natlačil do zakončení, ale Hudáček předvedl famózní zákrok lapačkou a stále drží svůj celek ve vedení!
31:29'
Do velice dobré šance se dostal Hlinka, který si udělal prostor a nakonec byl mezi kruhy, ovšem jeho přesnou střelu dokázal na poslední chvíli vykopnout Hudáček mimo!
30:34'
Hra se trochu uklidnila a Slovan dokázal zápas opticky srovnat, teď se dostal ke střele Smoleňák, ale ten dnes zatím nemá střelecké štěstí a Hudáček jeho snahu překazil pohotovým zákrokem.
28:21'
Do protiútoku se dostal Mons, který si najel před Mazance, ale nezakončil – na druhé straně zahrozil Skalický, jehož střela byla pro změnu sražena mimo. Zápas se po delší době dostává do tempa.
27:09'
Po kličce Švarnému se dostal ke střele Jašin, tentokrát ale byl Mazanec na místě a jeho pohotový zákrok poslal puk do rohu za branku.
26:12'
Tak toto začíná vypadat zle a zatím nepovedená třetina Slovanu rezultuje v další branku. DMITRIJ KAGARLICKIJ dostal v levém kruhu až moc času na to, aby počkal na vhodný moment a poté využil clonícího Stasenka – Mazanec vůbec nic neviděl a puk mu tedy propadl mezi betonem a lapačkou. Asistence: Pavel Černov.
25:33'
Domácí ale budou hrát další oslabení, protože tentokrát je na trestnou lavici poslán Tomáš Voráček za to, že vyhodil puk mimo kluziště.
23:54'
K poměrně nenápadné střele od modré čáry napřáhl obránce Cam Barker, který to ale trefil parádně a jeho ránu zastavilo až zazvonění tyčky!
22:45'
Čerepovec se dostává do většího množství akcí a vidíme, že Slovan je možná trochu zaskočený – úvod druhé periody je od něj poměrně rozpačitý.
21:34'
Hosté ale z první pořádné akce třetiny srovnávají! Do kontru se dostal DANIIL VOVČENKO, který se následně otočil okolo Hrnky i své vlastní osy a z úhlu velice překvapivě vypálil. Jeho pokus trefil přesně šibenici Mazancovy branky, český gólman navíc podobnou střelu asi moc nečekal a tak zareagoval pozdě. Asistence: Matej Stránský a Vitalij Višněvskij.
20:55'
Začátek třetiny je zatím z obou stran hodně nepřesný a oba celky si spíše vyměňují takové úvodní zdvořilosti, kdy se vůbec nedostávají k ohrožení branky.
20:01'
První třetinu máme za sebou a domácí po ní budou dle mého názoru hodně spokojení. Čerepovec sice šel do vedení po necelé minutě, když rychlý kontr zakončil přesnou střelou Masuhr – poté ale Slovan hrál přesilovku pět na tři, tu využil Hrnka a bylo srovnáno. K vidění bylo hodně vyloučení a další z nich využil Hlinka, který něco přes minutu před pauzou usměrnil do branky pokus Meszároše a poslal Belasé do vedení.
20:00'
19:49'
Třetina už se dohrává, takže to vypadá, že Slovan první třetinu vyhraje a do kabiny půjde spokojenější.
18:51'
A nakonec to tam přeci jen spadlo, takže domácí otáčejí vývoj zápasu ještě v první třetině! Andrej Meszároš napřáhl od modré čáry, jeho pokus ještě tečoval obránce Višněvskij a navíc před Hudáčkem dobře clonil MICHAL HLINKA, který do střely nejspíše taky sáhl – takže slovenský gólman nedokázal zasáhnout a puk mu prošel mezi betony! Asistence: Andrej Meszároš a Colby Genoway.
18:30'
Domácí si ale nakonec zahrají po dalším útoku opět přesilovku, fauloval totiž Vasiljev, který svého soupeře podrazil a jde si sednout.
18:24'
A opět famózní Mazanec! Teď se hraje nahoru-dolů a střela Jašina pod břevno byla gólová, ovšem český gólman jeho ránu vytěsnil!
17:44'
Na druhé straně se po práci Švarného dostal ke střele Sádecký, který pálil z velice dobré pozice, ale Hudáček parádním přesunem šanci eliminoval!
16:59'
Tak toto byla paráda od Mazance! Ten teď podržel dvakrát svůj tým, když nejprve vyrazil bombu Kagarlického a následně reflexivně vytěsnil i dorážku Černova!
16:22'
Skalický byl hodně tvrdě dohrán Chabarovem, tentokrát se ale nepíská a slovenský útočník se hodně složitě sbírá z ledu.
15:09'
Do dobré šance se nakonec ještě dostal Trubačjov, který se dostal ke kotouči v mezikruží, ale naštěstí pro slovenský celek střílel pouze do betonu Mazance.
14:39'
Vovčenko se teď za ovací domácího publika srazil za brankou s rozhodčím a o puk tak přišel, Slovan dokázal puk následně vyhodit do bezpečí.
13:57'
Opět ale platí, že Severstal není schopen něco vymyslet a sledujeme hodně marné snažení o ohrožení Mazancovy branky – ten teď v pohodě sebral nedůrazné nahození od Stasenka.
13:15'
Vyloučen je tentokrát Juraj Mikúš, který hákoval soupeře a domácí tak budou hrát další oslabení v krátkém sledu – pět na pět se skoro nehraje.
13:05'
Ve vlastním obranném pásmu sice dobře zapracoval Genoway, ale neměl už dost sil na to, aby se vydal dopředu, takže se Slovan pouze osvobodil vyhozením do středního pásma.
12:08'
Tak toto opravdu za moc nestálo. Hosté nic nevymysleli, Slovan se v pohodě ubránil a na další velkou šanci tak čekáme už pěkných pár minut.
10:49'
Zatím ale hosté hrají opravdu velice staticky, takže jsme skoro neviděli střelu na Mazancovu branku – ten tak mnoho práce neměl a přesto se Slovan zdárně brání.
10:05'
Tentokrát ale trest za příliš mnoho hráčů na ledě postihl domácí, kteří budou hrát ve čtyřech za to, že si chvíli zahráli v šesti.
09:21'
Řepík ale po individuální akci pálil pouze do boční konstrukce branky a tak je přesilovka domácích u konce – tato početní výhoda se Slovanu zase tolik nepovedla.
08:43'
Od modré to znovu zkusil domácí kapitán Andrej Meszároš, který ale trefil pouze prostředek branky, kde byl zatím velice pozorný Hudáček.
08:09'
Slovenský celek už opět hraje přesilovku a bude se pokoušet ji využít, hosté se zatím většinu duelu spíše brání. Slovan ale neměl mnoho šancí a musí zlepšit finální fázi.
07:21'
Tak toto je pro Slovan dar z nebes, protože hosté si nepohlídali střídání a chvíli hráli v šesti – takže jsou vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě.
06:49'
Domácí už se pomalu připravují na hru v oslabení, pětiminutový trest soupeře za chvíli skončí a Čerepovec si také vyzkouší hru v početní výhodě.
06:02'
Buchtele ale měl problémy ze zpracováním a následně si musel pomoci faulem, aby zastavil kontr, takže se síly srovnají a český útočník je vyloučen za podražení.
05:55'
Ebert teď dobře zavezl puk do pásma, domácí hráči se tak snaží pokračovat v tlaku a otočit průběh tohoto zápasu.
05:03'
No a když už to vypadalo, že úžasný Hudáček odolá, tak přeci jen kapituluje! Velký zmatek před brankou vytvořil svým pokusem z úhlu Smoleňák, který se ho následně ještě snažil dorazit – to se sice nepovedlo, místo toho se ale kotouč dostal k TOMÁŠI HRNKOVI, jenž ho propasíroval skrz bránícího hráče do branky! Asistence: Radek Smoleňák a Cam Barker.
04:49'
Smoleňák se znovu natlačil před Hudáčka, jeho pokus zblízka ale našel pouze výstroj gólmana hostů!
04:05'
Genoway nabil Smoleňákovi, který byl zcela sám před Hudáčkem, na slovenském gólmanovi si ale vylámal zuby, když trefil pouze jeho beton!
03:45'
Následně se dostal na zadní tyči k zakončení Smoleňák, který si ale musel puk delší dobu zpracovávat a jeho pokus pro změnu tečoval nad Rybin!
03:34'
Takovou "házenou" okolo obranné trojky Severstalu zakončil prudkou střelou Barker, jehož bombu ale nakonec tečoval do ochranné sítě obětavým zákrokem Trubačjov.
03:10'
Tak toto je pro domácí velká šance! Kudako vyhodil puk do hlediště a rozhodčí ho posílají na trestnou lavici za zdržování hry – to znamená dvouminutovou přesilovku pět na tři v podání Bratislavy!
02:40'
Slovan se sice dostal do pásma, ale nebyl schopen hosty nějak vykombinovat, takže nakonec Meszároš volil hodně zoufalé zakončení od modré, které Hudáček bez potíží kryl.
02:04'
Opravdu to nevypadá vůbec dobře, Šťastný stále leží na ledě a už ho zdravotníci nakládají na nosítka. Není to pěkný pohled.
02:04'
Tak toto byl velice ošklivý střet Šťastného a Kazakovceva! Ten narazil slovenského útočníka zezadu hlavou proti mantinelu a domácí hráč zůstává ležet na ledě, do hry musejí nosítka. Pro Rusa je to za pět minut plus do konce utkání.
00:58'
Tak toto bylo bohužel velice rychlé, protože Slovan si nepohlídal následný kontr a hosté jdou do vedení. Rychlý protiútok táhl po křídle Stránský, následně křížným pasem vyzval zcela volného ADAMA MASUHRA, jenž pohotovou střelou překonal bezmocného přesouvajícího se Mazance! Asistence: Matej Stránský a Daniil Vovčenko.
00:39'
Slovan začal poměrně aktivně a Řepík u mantinelu dokázal vyšťourat puk zpod obránců, dokázal ho zavést před branku a donutil k prvnímu zákroku Hudáčka.
00:01'

HC Slovan Bratislava: Mazanec (Kožiak) – Meszároš (C), Despres, Ebert, Barker, T. Voráček, Švarný (A), Boldizar, Bačík – Řepík, Co. Genoway, M. Hlinka – Buchtele, Hrnka, Smoleňák – A. Šťastný, J. Mikúš, Skalický – M. Sloboda, Sádecký, Hecl.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Artamkin) – Stasenko, Jevsejenkov, V. Vasiljev, Masuhr, Kudako, Višněvskij, Chabarov – Bumagin, P. Černov, Kagarlickij (C) – Stránský, Trubačjov (A), Vovčenko – Rybin (A), Jašin, Karlin – Monachov, Ščerbina, Kazakovcev – Mons.

Rozhodčí: Bondar, Ščeňov – Šalagin, Šišlo.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu KHL, kde se proti sobě postaví dva celky, které sice dělí jen několik bod, ale přesto jsou v odlišných pozicích.

Domácí Slovan Bratislava čelí hluboké krizi – slovenskému celku se rozpadají očekávání, která sice před novou sezónou nebyla valná, ale kritika kouče Říhy začíná být přesto neúnosná. Ničemu nepomohla ani kauza se slovenským gólmanem Janusem, který otevřeně kritizoval poměry v týmu. Celek ze slovenské metropole je v Západní konference na předposledním dvanáctém místě a za 16 zápasů získal velice slabých 16 bodů – a ani skóre 30:54 moc naděje nevzbuzuje.

Hostující Severstal Čerepovec je ve stejné konferenci na postupovém osmém místě a to je pro skromný celek úspěch. Za 16 zápasů získal 23 bodů a má skóre 30:40. I přes postavení obou celků platí, že Čerepovec nemá v Bratislavě moc, co by ztratil a tlak tak bude jenom na domácích, kteří opravdu musejí vyhrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.