KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Kazaň - 27. listopadu 2017   17:30

Kazaň
24:09' Klinkhammer  (Markov) • 27:42' Tokranov  (Sekáč, Lander) • 54:33' Svitov  (Obuchov, Ohtamaa)
Soči
Alexei Belov, Roman Shchenyov – Alexander Sadovnikov, Dmitry Sivov
Shayba Aréna, Soči
Kazaň

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Je konec. Kazaň nakonec otočila výsledek a vyhrála 3:1.
Na začátku zápasu byla lepší Kazaň, ovšem ve 12. minutě dorazil puk do brány Jevgenij Lapenkov a poslal Soči do vedení 1:0. Po tomto vstřeleném gólu byli lepší domácí, ale druhou branku nepřidali.
Ve druhé třetině jsme se dočkali obratu hostů, když nejprve ve 25. minutě vstřelil branku v přesilové hře Rob Klinkhammer. O tři minuty později vypálil Vasilij Tokranov krásnou ránu do levé šibenice. Stav po druhé třetině je tak 2:1 pro Kazaň.
Ve třetí třetině byla hra velmi vyrovnaná, ale nakonec přidal klid na hole hostů v 55. minutě Alexandr Svitov a Kazaň tak vyhrála 3:1.
59:55'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Atte Ohtamaa – 2 min., hrubost).
59:55'
Po odpískání rozhodčího je na ledě potyčka a bude se vylučovat.
59:48'
Velká šance domácích skončila vedle brány.
59:23'
Domácí vyhráli buly v pásmu hostů, ale následně se puku zmocnili hosté, kteří nevyhodili kotouč do bezpečí.
59:19'
Oddechový čas pro domácí.
59:19'
Další vyhození puku hráčů Kazaně končí na zakázaném uvolnění.
59:04'
Hostům se podařilo vyhodit, ale puk do brány nedojel.
58:49'
Domácí hrají bez brankáře!
58:38'
Další střelu chytil do výstroje domácí brankář Dmitrij Šikin.
58:31'
Skvělý zákrok předvedl domácí brankář, když chytil teč Antona Landera a následně dorážku Jiřího Sekáče!
58:09'
Nyní hosté vyhodili puk, ale u něj jsou opět domácí.
57:33'
Domácí drží puk v pásmu Kazaně, ale ke střele se nedostali.
56:55'
Další zakázané uvolnění domácích, kterým se čas krátí velmi rychle.
55:38'
Zakázané uvolnění domácích.
54:33'
Kazaň vstřelila branku!
ALEXANDR SVITOV dostal přihrávku z pravé strany od Obuchova, bruslí si zpracoval puk a následně vypálil do pravé šibenice! Kazaň tak jde do dvoubrankového vedení! Asistence: Dmitrij Obuchov, Timur Biljalov.
54:19'
Nyní se hraje v pásmu domácích.
54:06'
Ilja Chochlov si brankáře Kazaně Biljalova nepřišel a stav je stále 2:1 pro hosty.
53:16'
Dmitrij Šikin předvedl dobrý zákrok proti Klinkhammerovi a následuje buly v pásmu Soči.
52:40'
Opět Kazaň získala puk ve svém obranném pásmu a řítila se dopředu.
52:02'
Hosté ukradli puk ze svého pásma, ale poté vystřelili jenom vedle brány.
51:32'
Ilja Chochlov vypálil na hostující bránu, ale Biljalov druhou branku nedopustil.
51:22'
50:54'
Timur Biljalov si poradil se střelou domácího hráče.
50:09'
Ovšem hosté se osvobodili a domácí musí jít do středního pásma.
49:49'
Domácí mohou srovnat stav utkání deset minut před koncem základní hrací doby.
49:22'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Svitov – 2 min., držení protihráče).
49:05'
Stále drží puk, ale do pásma Kazaně se domácí nedostali.
48:24'
Hosté půjdou do oslabení, nyní to ještě Soči zkouší v šesti hráčích.
47:50'
Nyní se hosté dostali do šance, ale rána minula Šikinovu bránu.
47:21'
46:42'
Stále hosté nevystřelili na bránu a poslední dvě přesilovky se domácí Soři bránilo skvěle.
46:09'
Nyní byla hra zastavena, jelikož se puk zasekl mezi hráči u mantinelu.
46:02'
Kazaň má další přesilovou hru, ale nemůže se dostat ke střele.
45:21'
Vyloučení v týmu HK Soči (Svjatoslav Grebenščikov – 2 min., sekání).
45:11'
Ve třetí třetině je hra vyrovnaná, ale přichází faul domácího hráče.
44:12'
Hosté se nyní dopustili zakázaného uvolnění.
43:13'
Domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění.
43:07'
42:29'
Domácí vyhodili puk do bezpečí a Kazaň tak už má pouze půl minuty přesilovou hru.
41:25'
Domácí brankář si poradil s pokusem Markova.
41:07'
Vyloučení v týmu HK Soči (Eric O'Dell – 2 min., vysoká hůl).
40:27'
Hostující brankář nyní chytil pokus domácí hráče.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:13.
40:00'
39:29'
Tkačov chtěl vystřelit, ale jeho rána byla zblokována domácím hráčem.
38:41'
Hosté odebrali puk Soči ve vlastním pásmu.
38:22'
Nyní se hra přerušila, když byl puk zalehnut domácím hráčem.
36:36'
Až nyní se hosté vysvobodili vyhozením puku a tři minuty na ledě budou dlouho vydychávat.
36:10'
Domácí nevyužili přesilovou hru, ale stále drží puk v pásmu Kazaně.
35:48'
35:07'
Domácí tlačili na Kazaň a nakonec se dostal až ke střele, ale tu chytil Timur Biljalov.
34:05'
Soči má první přesilovou hru, ve které ohrozila bránu hostů, ale puk nakonec skončil v ochranné síti.
33:48'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rob Klinkhammer – 2 min., podražení).
33:12'
Před bránou čekal na puk hostující hráč, ale ke střele se nedostal. Každopádně Kazaň je nyní velmi aktivní a další střelu musel zlikvidovat domácí brankář.
32:32'
Stanislav Galijev se po buly dostal ke střele, ale Dmitrij Šikin puk viděl a chytil.
31:44'
Atte Ohtamaa vypálil na bránu, ale domácí brankář si sní poradil.
31:13'
Arťom Lukojanov se dostal k puku potom co ho hostující brankář vyrazil a následně vypálil nepříjemnou ránu na domácí svatyni, ovšem Šikin byl připraven.
31:07'
Nához na bránu Čmychova si pohlídal hostující brankář Timur Biljalov.
30:57'
Střela Alexeje Potapova byla zblokována.
30:16'
Poté se ke střele dostal pro změnu hráč Kazaně, ale bránu rovněž netrefil.
29:56'
Krátce po buly se dostal domácí hráč ke střele, ale minul bránu Biljalova.
29:42'
Zakázané uvolnění hostů.
29:22'
Domácí nyní drží puk za bránou Kazaně, ale puk za záda Biljalova nedostali.
27:42'
Sekáč předal puk VASILIJOVI TOKRANOVI a ten krásnou střelou do levé šibenice otáčí stav utkání na 2:1 pro Kazaň! Asistence: Jiří Sekáč, Anton Lander.
27:26'
Střela hostujícího hráče šla pouze do brankáře Šikina.
26:50'
Casey Wellman se vydal dopředu, ale jeho rána skončila zblokována v síti.
26:44'
Sergej Šmeljov nyní dostal pořádně naloženo u mantinelu a hra je přerušena.
25:19'
Vladimir Tkačov jel sám na bránu, ale Dmitrija Šikina napřekonal!
24:09'
Kazaň využila druhou přesilovou hru a srovnává na 1:1! Andrej Markov objel bránu, kde dostal puk před brankáře Šikina, kde nadvakrát dorazil do brány puk ROB KLINKHAMMER. Asistence: Andrej Markov.
23:16'
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nikita Ščitov.
22:09'
Domácí se opět dostali do dobré šance, ale tentokrát nedostali puk za záda Biljalova.
21:05'
Domácí jsou opět u puku v pásmu Kazaně, ale následně o něj přišli, když se řítil dopředu po levé straně Ohtamaa, ale i on poté ztratil kotouč.
20:35'
Ofsajd hostů z Kazaně.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:18.
20:00'
19:56'
Následný nához na bránu chytil Biljalov a ještě uvidíme jedno buly.
19:46'
Adam Polášek se snažil dorazit puk do brány potom co ho vyrazil brankář Biljalov.
19:25'
Collins skvěle chtěl najít před bránou domácího hráče, ale nakonec se mu to nepovedlo.
18:37'
Ščegolkov ještě předal puk na pravou stranu a Soči opět mělo menší tlak, ale nějaká vážnější situace nenastala.
17:21'
Timur Biljalov nyní lehce zavařil svým spoluhráčům, když bojoval o puk u mantinelu, ale následně to za něj vyřešili hráči Kazaně.
16:38'
Tentokrát získali kotouč ve vlastním pásmu hosté, ale po úvodní tlaku na začátku zápasu je nyní lepší Soči.
15:36'
Hosté se vysvobodili pouze vyhozením puku na zakázané uvolnění a nemohou tak vystřídat, což hraje domácím do karet.
15:14'
Po vstřelené brance jsou domácí velmi aktivní a opět sevřeli hosty v jejich pásmu.
14:27'
Sean Collins vypálil z levé strany, ale jeho rána byla sražená do ochranné sítě.
13:50'
Ščegolkov opět ukradl puk ve středním pásmu, ale ke střele se nedostal.
13:34'
Zakázané uvolnění domácích hráčů v modrých dresech.
12:37'
Nyní jsou u puku domácí hokejisté a drží ho za svou brankou.
11:11'
Soči právě vstřelilo branku!
Vadim Ščegolkov ukradl puk na levé straně, následně se dostal před bránu Biljalova, kde se k odraženému kotouči dostal JEVGENIJ LAPENKOV a ránou do pravé části poslal Soči do vedení! Asistence: Vadim Ščegolkov.
10:58'
Následná střela hráče Soči minula bránu, ale poslední minuta patří domácím.
10:29'
Chlopotov nyní podržel puk za bránou Biljalova a nyní jsou u kotouč domácí.
10:02'
Nyní hosté ztratili puk a Soči šlo 2 na 2, ovšem vše skončilo u nepřesné střely vedle brány.
08:37'
Tentokrát se ke střele hostující hráč nedostal.
08:24'
Nyní se domácí provinili ofsajdového postavení.
07:50'
Opět se hosté dostali do zakončení z levé strany, ale puk skončil pouze v boční síti.
06:47'
Zatím na kluzišti dominuje jenom Kazaň, která vystřelila další ránu na Šikina, který ji vyrazil před sebe, ale poté domácí obránce odehrál puk do bezpečí.
06:03'
Jazkov posunul puk na obránce, kteří postupnou kombinací se dostali do pásma Soči.
05:17'
Skvělý zákrok nyní předvedl domácí brankář Dmitrij Šikin, který z bezprostřední blízkosti chytil Sekáčovu střelu do lapačky!
04:56'
Nyní se po levé straně uvolnil Chlopotov, ale s jeho následnou ránou si Biljalov poradil.
04:41'
Opět jsou u kotouče hostující hráči, ale následná akce střelou neskončila.
03:56'
Kazaň hned od začátku zápasu sype střely na Šikinovu bránu, ale domácí brankář zatím puk za svá záda nepustil.
03:41'
03:23'
V dobré pozici nyní střílel hráč Kazaně, ale minul bránu.
03:03'
Střela hostujícího hráče minula levou tyč.
02:28'
Domácím se podařilo vyhodit puk do bezpečí a Kazaň bude muset rozjet novou akci od své svatyně.
02:16'
Šikin si poradil se střelou hostů a následně se Kazaň dopustila ofsajdu.
01:41'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jevgenij Lapenkov – 2 min., podražení).
01:27'
Domácí v modrých dresech nyní drží kotouč ve své třetině, ale bude se vylučovat.
00:38'
Nyní se do hostujícího pásma dostalo Soči, ale následně Kazaň ukradla puk a dostala se ke střele, kterou ovšem Šikin chytil.
00:19'
Zakázané uvolnění hostů z Kazaně.
00:01'

HK Soči: Šikin (Barulin) – Chochlov, Jokipakka, Mamkin, Polášek, Ščitov (A), Čmychov, Chomickij – Laričev, Cvetkov (C), Padakin – Collins, O'Dell (A), Wellman – Lapenkov, A. Ivanov, Ščegolkov – Šmeljov, Grebenščikov, Chlopotov – Starkov.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Garipov) – Ljamkin, Ohtamaa, Jarullin (A), Markov (C), Tokranov, D. Musin, Sidorov – Jazkov, A. Potapov, Lukojanov – Galijev, Lander, Sekáč – Klinkhammer, Tkačov, Kosov – Kara, Obuchov, Glinkin – Svitov.

Rozhodčí: Alexei Belov, Roman Shchenyov – Alexander Sadovnikov, Dmitry Sivov.
Ak Bars Kazaň:

Kazaň jasně vede Východní konferenci s šedesáti šesti body a skóre 98:69. V posledním zápase přivítala na domácím kluzišti Barys Astanu. Prvního gólu se přes osm tisíc diváků dočkalo až těsně před koncem druhé třetiny, který vstřelil domácí hráč Klinkhammer. Rozhodující branku vstřelil tři minuty před koncem třetí periody Glinkin a Kazaň vyhrála 2:0. Nejlepším střelcem je s šestnácti góly Tkačov. Hlavním trenérem je Zinetula Bilyaletdinov.
HK Soči:

Soči se momentálně nachází v Západní konferenci na sedmém místě s padesáti třemi body a skóre 86:97. V posledním utkání zavítalo na led Nižněkamsku, kde po první třetině vedlo po brankách Collinse a Lapenkova. Ve druhé periodě sice domácí snížili, ale rozhodující třetí gól do prázdné brány domácích vstřelil vteřin před koncem základní doby Collins. Soči tak vyhrálo 3:1. Nejlepším střelcem je s devíti góly právě Collins. Hlavním trenérem je Sergei Zubov.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy HK Soči a Ak Bars Kazaň. V posledním utkání vyhrálo Soči na ledě Kazaně jasně 5:0 po brankách Mamkina, Schegolkova, Lapenkova, Wellmana a Ivanova. Právě ve třetí třetině hosté vstřelili hned čtyři góly. Nyní se bude hrát v Shayba aréně v Soči. Tato hala nabídne kapacitu pro 7000 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.