10:04' Košelev  (I. Michejev) • 55:25' A. Petersson  (K. Semjonov, Minejev)
Saprykin (M. Birjukov) – Pautov, Mozík, Golovkov (C), A. Semjonov, Burström, Katičev, Voronkov – Horák, Vyglazov, Švec-Rogovoj (A) – Afinogenov, D. Sjomin, Makejev (A) – Kopejkin, Rissanen, Mankinen – Pankov, Jacenko, Denežkin.
Viťaz Ice Palace
OMSK
Furch (19. Šilin) – Martynov, Gustafsson, A. Osipov (C), J. Medveděv, Berezin, Meňšikov, Lisov, Minejev – A. Petersson, K. Semjonov, Pěrežogin – Lemťugov (A), Fisenko, Kugryšev – I. Michejev, Pjanov, Košelev – Everberg (A), Stas, Manukjan.

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Omsk tedy překvapivě prohrál, zápas rozhodla první třetina a také úvod druhé třetiny. Podolsk si tedy po třech prohrách zapisuje výhru, Omsk na druhou stranu druhou prohru za sebou.
V dalším zápase Viťaz hostí na svém ledě Novosibirsk. Omsk se bude snažit napravit reputaci na ledě Slovanu Bratislava.
Jak si vedli čeští hráči? Roman Horák si připsal jednu asistenci při čtvrté brance Viťazu, kterou dával Makejev.
Dominik Furch po třech obdržených brankách přenechal na konci první třetiny své místo Šilinovi.
No a Vojtěch Mozík se do statistik zapsal tím, že byl na konci třetí třetiny vyloučen za hru vysokou holí.
Třetí třetina se tedy dohrála již v poklidném tempu, kdy Viťaz kontroloval s přehledem náskok. Omsk se dokázal jednou prosadit a stanovil konečný výsledek 2:6 z pohledu hostujícího týmu.
59:54'
Nakonec se ještě strhla skrumáž před brankou Saprykina, ale ten má kotouč ve své moci.
59:25'
Omsk je s pukem v útočné třetině, ale vypadá to, že již nic nevymyslí.
58:49'
Nakonec se ještě i vylučuje, na trestnou lavici usedá Mozík za hru vysokou holí.
58:49'
Fisenko se snažil o střelu, ale ta byla nadzvednutá. Poté se hráči obou týmů do sebe pustili, avšak šlo jen o menší strkanici.
58:00'
Byly ohlášeny poslední dvě minuty zápasu.
57:20'
Utkání se již dohrává, puk na svých čepelích mají převážně hráči Omsku.
56:11'
Hráč Viťazu šel sám na brankáře, ale nakonec neuspěl a sedmá branka v síti Avangardu tak není.
55:25'
Avangard právě vstřelil branku!
Hosté nakonec ještě korigují stav utkání. Hezky si nabruslil do střelecké pozice ANDRÉ PETERSSON a dává pěknou střelou pod břevno branku. Asistence: Kirill Semjonov a Maxim Minejev.
54:29'
Jacenko se snažil jejich přání splnit, ale do šance se nakonec neprodral a byl ubráněn.
53:34'
Diváci se dožadují ještě branky, uposlechnou jejich výzvy samotní hráči?
52:50'
Domácí u své branky a s rozehrávkou dopředu nespěchají.
52:07'
Až nyní je hra přerušena. Bezmála po čtyřech minutách hry.
51:25'
Viťaz měl nyní dobře rozestavěné hráče v útočné třetině hostů, ale střely bohužel nemířily do prostoru branky.
50:11'
Puk lítá z jedné strany na druhou, taktéž se hraje bez přerušení.
49:07'
Hra začíná postrádat náboj, aby ne, Viťaz stále hájí své nabité vedení a Omsku již mnoho času nezbývá.
47:42'
Po delší době se domácí dostali před branku Šilina, ale nedokázali na něj vystřelit.
47:09'
46:52'
Až nyní pěkná střela Martynova, ale nekončí brankou.
45:46'
Šance pro Omsk ke korigování výsledku. Nicméně zatím si hráči jen přihrávají a snaží se překvapit svého soupeře a především Saprykina v brance.
45:09'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 2 min., držení protihráče).
45:09'
Velká šance hostů! Již to vypadalo, že puk skončí po střele jednoho z hráčů Omsku v brance. Ale Saprykin čepelí své hokejky zastavuje puk a ukrývá jej pod sebe.
44:27'
Osmk nyní zavřel svého soupeře ve vlastní třetině, ale Viťaz odolává.
43:55'
Až nyní se Viťaz provinil zakázaným uvolněním a hra je přerušena.
43:16'
Dlouho se již hraje bez přerušení a sledujeme rychlý svižný hokej bez vážnějších šancí.
42:19'
Rychlý přechod do útoku a následná tvrdá rána Pankova z pravé strany. Avšak puk letí mimo tři tyče brány Šilina.
41:42'
Dvě střely Viťazu, ale ani jedna neprošla na brankáře, neboť byly blokovány.
40:38'
Dokáže Omsk ještě zdramatizovat utkání nebo si Viťaz dobruslí do pohodlného vítězství? To budeme sledovat v posledních dvaceti minutách zápasu.
40:01'
Pro Omsk třetina hrůzy, pro Viťaz velmi úspěšná. Dokázal dát tři branky a žádnou neinkasovat. To znamená pohodlný náskok do poslední třetí třetiny. Zmar Omsku začal ihned v úvodu třetiny, kdy Viťaz skóroval ve vlastním oslabení, následně dokázal dát další ze hry a poté z přesilovky. Omsk může ve třetí třetině zkusit korigovat výsledek, ale pokud Viťaz nepodcení situaci, tak by měl dnes s přehledem zvítězit.
40:00'
39:33'
Osmk se sice v posledních dvou minutách drží často v útočné třetině soupeře, ale to jen díky tomu, že Viťaz hodně polevil v posledních minutách.
39:02'
Ne, střely hráčů Omsku jsou slabé a Saprykin nemá žádný problém na ně reagovat.
38:10'
Semjonov se snažil různě zbavit svého ochránce, ale nebylo mu to nic platné.
37:10'
Omsk hraje druhou třetinu hůře než tu první a Viťaz již ví, že mu stačí pozorně hlídat slušný náskok.
36:46'
36:04'
Přes půl minuty se Viťaz držel v útočné třetině, ale žádná střela a Omsk se nakonec dokázal osvobodit.
34:46'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Semjon Košelev – 2 min., hákování).
34:26'
Viťaz právě vstřelil branku!
Viťaz hraje v úplné pohodě a využívá další přesilovou hru, kdy ALEXEJ MAKEJEV dostal přihrávku k levé tyčce a bez problémů střílí branku. Asistence: Maxim Afinogenov a Dmitrij Sjomin.
33:45'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Fisenko – 2 min., podražení).
33:24'
Omsk se sice snaží, ale jejich hra dnes prozatím postrádá přímočařejší tah na branku.
32:41'
Kopejkin se dostával do šance, ale Šilin ukrývá před ním puk.
32:03'
Viťaz nedokázal využít přesilovou pětiminutovou hru avšak to mu nemusí vůbec vadit, neboť stále vede o čtyři branky.
31:18'
31:10'
Omsk to nejspíše zvládne bez inkasované branky, drží puk ve středním pásmu.
30:25'
Necelá minuta zbývá z trestu Osipova.
29:48'
Omsk se dostal do úniku, avšak situaci dva na jednoho nevyřešili ideálně a nakonec Saprykin nemusel ani zasahovat.
28:43'
Viťaz se drží v útočné třetině, ale je to úplně bez střely. Již i diváci se ozývají, že by to chtělo více střílet.
27:00'
Nyní to bude mít ještě Omsk těžší, Osipov zahrál do tvrdý faul, kdy zasáhl halvu a krk svého protihráče a dostává trest pět minut plus do konce utkání.
26:18'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Osipov – 20 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
26:18'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Osipov – 5 min., nebezpečný zásah do oblasti hlavy a krku).
25:47'
Tak to už je pro Omsk kritické. Makejev dobře přihrál na MAXIMA AFINOGENOVA a ten nikým nehlídán dává pátou branku svého týmu! Asistence: Juri Pautov a Alexej Makejev.
25:19'
25:00'
Až nyní přichází střela od modré, kterou Saprykin s přehledem kryje.
24:23'
Již se jim podařilo se usadit před brankou Saprykina, ale zatím bez střely.
23:55'
Omsk má další možnost snížit stav utkání, ale mají problém se dostat do útočné třetiny.
23:19'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Nikita Vyglazov – 2 min., vysoká hůl).
22:30'
Hosté operují v útočné třetině, ale jejich hra je zejména v rohu kluziště, žádná střela na branku.
21:16'
20:28'
Omsk nezačíná dobře ani druhou třetinu. Opět velká chyba na modré čáře, kdy si špatně dva hráči přihrávali a do úniku se vydal ALEXEJ MAKEJEV a ten nakonec propasíroval puk mezi betony Šilina. Asistence: Roman Horák.
20:19'
Omsk dohrává přesilovou hru.
20:01'
Úvod zápasu Omsk hodně zaspal a dostal dvě rychlé branky. Následně dokázal snížit, avšak ke konci třetiny šel do oslabení a Viťaz odskočil opět do dvou brankového vedení. Dominik Furch pak přenechal místo v brankovišti Šilinovi.
20:00'
19:16'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jesse Mankinen – 2 min., podražení).
18:54'
Střídání v týmu Avangard Omsk: ze hřiště odchází Dominik Furch, přichází Oleg Šilin.
18:54'
Domácí využívají přesilovku. Hráči to hezky vykombinovali a ALEXEJ SEMJONOV dává svou druhou trefu v tomto zápase. Následně vyhání Dominika Furcha z branky a zápas pro něj skončil. Asistence: Dmitrij Sjomin a Maxim Afinogenov.
18:39'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Pěrežogin – 2 min., držení protihráče).
17:30'
17:28'
A to už Omsk zvládne, vyhazuje puk ven ze své třetiny.
17:02'
Až nyní se jim to podařilo, ale zatím kombinují s pukem za brankou.
16:27'
Ani Viťazu se přesilová hra nedaří a nemohou se usadit v útočném pásmu.
15:30'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Erik Gustafsson – 2 min., hákování).
14:54'
Nyní nesledujeme žádné šance na bránu, oba týmy se střídají v držení puku.
13:40'
Po komerční přestávce se opět hraje. Domácí hráči se snaží projít do útočné třetiny.
13:00'
Špatná rozehrávka za brankou Omsku, kterou skoro využil Rissanen, ale Furch byl připravený a zažehnává nebezpečí.
11:38'
Na druhé straně mohl střílet jeden z hráčů domácích, ale puk mu nesedl na čepeli a Furch může být prozatím v klidu.
10:04'
Osmk s enakonec krátce po konci přesilové hře prosazuje! Velkou chybu nyní za brankou udělal Saprykin, kdy nedokázal dobře rozehrát. K puku se dostal SEMJON KOŠELEV a ten jej dává do prázdné odkryté branky. Asistence: Ilja Michejev.
09:55'
09:22'
Omsku přesilová hra vůbec nejde, hráči Viťazu se již podruhé úspěšně osvobozují.
08:49'
Osmk v útočné třetině, ale zatím je to bez střely na Saprykina.
07:55'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Maxim Afinogenov – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).
07:35'
Nebezpečná střela, puk míjí branku domácích. Omsk se snaží zatlačit svého soupeře v posledních minutách.
07:10'
Furch raději přikrývá nahozený puk a bude se vhazovat po jeho pravici.
06:30'
Saprykin si nyní musel dávat velký pozor před dotírajícím Fisenkem. Nakonec byl obráncem odstaven.
05:30'
Omsk zaspal začátek zápasu a uvidíme zda se jim podaří do konce třetiny alespoň snížit. Nyní následuje komerční přestávka.
04:49'
Tak tohle bylo hezky zahráno, Viťaz se lehce dostal do útoku, z pravé strany přihrával Rogovoj a ALEXEJ SEMJONOV z prostoru levého kruhu pro vhazování vystřelil a umístil puk k pravé tyči. Asistence: Arťom Švec-Rogovoj a Jegor Voronkov.
04:34'
Následně se Omsk dostal do útoku, ale nic nevymyslel a hráči Viťazu uklidňují hru.
03:45'
Střela z pravé strany byla tečována a puk míjí prostor mezi třemi tyčemi.
03:18'
Viťaz nebezpečně nyní operuje v útočné třetině hostů.
02:10'
Omsk v šanci, ale Saprykin připraven a ukrývá puk pod svou lapačku.
01:17'
Omsk byl v útočné třetině, avšak velká chyba na modré čáře a do úniku se dostal ARŤOM ŠVEC-ROGOVOJ, který vyzrál na Furcha a otevírá skóre zápasu. Bez asistence.
00:41'
První střela Omsku a první zákrok Saprikyna.
00:01'

HC Viťaz: Saprykin – Pautov, Mozík, Golovkov, A. Semjonov (C), Burström, Katičev, Voronkov – Horák, Vyglazov, Švec-Rogovoj – Afinogenov (A), D. Sjomin, Makejev – Kopejkin (A), Rissanen, Mankinen – Pankov, Jacenko, Denežkin.

Avangard Omsk: Furch – Martynov, Gustafsson, A. Osipov, J. Medveděv (C), Berezin, Meňšikov, Lisov, Minejev – A. Petersson, K. Semjonov, Pěrežogin – Lemťugov, Fisenko (A), Kugryšev – I. Michejev, Pjanov, Košelev – Everberg, Stas (A), Manukjan.

Rozhodčí: A. Lavrentyev, E. Odins – N.Shalagin – D.Shishlo.
Podolsk se na úvod soutěže poměrně trápí. V posledních třech zápasech vydolovali pouze jeden bod.
Petrohrad – Podolsk 4:3 po samostatných nájezdech
Jaroslavl – Podolsk 3:1
Podolsk – Jugra 2:3

Avangard Omsk se naopak netrápí vůbec. I když v posledním utkání prohrál snadno na ledě CSKA Moskva 0:3, tak předchozí zápasy byly v jejich režii.

Favoritem tohoto utkání jsou hosté, nicméně KHL je hodně nevyzpytatelnou soutěží a někdy slovo favorit neznamená vůbec nic.
Československá stopa utkání
Vojtěch Mozík (Podolsk) 1 (1+0)
Roman Horák (Podolsk) 3 (0+3)

Dominik Furch (Omsk)
Vzájemné zápasy
V posledním zápase, který byl přípravným zápasem pro nadcházející nový ročník KHL, dokázal Podolsk porazit Omsk na jeho ledě 3:1. Uvidíme, zda tuto porážku Omsk svému soupeři dokáže oplatit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.