KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Spartak Moskva - 3. října 2017   18:30

Vitaz
Vitaz
5:3
(0:1, 3:1, 2:1)
Spartak Moskva
05:50' Chochlačov  (V. Lajunen) • 24:54' V. Lajunen  (Chochlačov, V. Komarov) • 57:13' Radil
Vitaz
Alexej Bělov, Viktor Gašilov – Jurij Ivanov, Gleb Lazarev
Viťaz Ice Palace
4 234 diváků
Bespalov (46. Svensson) – V. Lajunen, Aljajev, Kulik, Kalinin, Judin, Bondarev – Chochlačov, V. Komarov, Stoa – Maxwell, Mirnov, Radil – Nikoncev, Truňov, A. Voronin – Žolobov, Cyplakov, Komaristyj – A. Kuzněcov, Podšendjalov.

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 4 234 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

HC Viťaz

Vojtěch Mozík 0+0, 5 střel, čas na ledě 21:32
Roman Horák 1+0, 2 střely, čas na ledě 19:55

Lukáš Radil 1+0, 2 střely, čas na ledě 18:50
Dnešní utkání je tedy u konce a vítězství slaví domácí Viťaz. Svěřenci Valerije Bělova sice neměli ideální začátek zápasu a po nepovedené první třetině prohrávali, avšak ve druhé třetině se zmátořili a dokonale otočili nepříznivý vývoj zápasu. Ve 46. minutě navíc skóroval Sjomin a později ještě Roman Horák, který upravil skóre už na 5:2. Následně sice chyboval Birjukov, nicméně Radilova brána už výsledné skóre pouze upravila.

Střely na bránu po 3. třetině

HC Viťaz – 34
Spartak Moskva – 35
59:55'
A nyní je Afinogenov s kotoučem dokonce až za Svenssonovou bránou. Je rozhodnuto.
59:25'
Stále je kotouč pouze v blízkosti červené čáry. Viťaz závěr zápasu zvládá na výbornou.
58:38'
Zdá se, že veškeré šance Spartaku jsou fuč. Hosté se ne a ne usadit v útočném pásmu.
57:53'
Moskevský celek se znovu natlačil do blízkosti brány Michaila Birjukova. Tentokrát si však domácí gólman počínal naprosto bezchybně a schoval v náruči slabé zakončení.
57:13'
Spartak právě vstřelil branku!
Vykřesána ještě malá naděje pro Spartak. Michail Birjukov zamířil za bránu, kde zastavil kotouč a chtěl ho posléze rozehrát na obránce. Místo toho však trefil brusle napadajícího LUKÁŠE RADILA, který skóroval do odkryté brány. Bez asistence.
56:46'
Do kombinace Spartaku se vložil jeden z domácích. Kotouč vylétl nad plexisklo a skončil mezi diváky.
56:15'
Pouze do Birjukovovy hrudi šlo další zakončení. Tentokrát pálil Radil, který si našel prostor mezi kruhy.
55:54'
Hosté se sice drží v útočném pásmu, ale zatím je to bez jakéhokoliv pořádného zakončení.
55:19'
Hostující Alexej Bondarev (SPM) se dostal do konfliktu s Igorem Golovkovem (CEC). Vyloučen je ale pouze Golovkov, který je potrestán za nedovolené bránění.
53:35'
Viťaz právě vstřelil branku!
Troufnu si říct, že je rozhodnuto. Alexej Kopejkin kotouč šikovně posunul za obránce a zároveň přesně k ROMANU HORÁKOVI. Český útočník domácího celku si touš stáhl na bekhend a poté akci elegantně zakončil skórováním nad Svenssonův beton. Asistence: Alexej Kopejkin, Alexandr Kulagin.
52:41'
Nikulin se u Birjukovovy brány dostal pod tlak napadajícího soupeře. Celý souboj se přesunul do rohu kluziště, kde se přidali další dva hráči.
52:16'
Hostům se stále nedaří. Zakázané uvolnění Spartaku vrací hru před Markuse Svenssona.
51:47'
Po obtočení brány to zkusil jeden z domácích útočníků. Jednalo se však pouze o slabé posunutí kotouče do pravého betonu Svenssona.
50:54'
Hosté se stále častěji snaží nahazovat kotouč na Michaila Birjukova. Ten si ale nyní poradil i s dalším nevýrazným zakončením z levé strany.
50:14'
A nyní přišla další velká šance Spartaku. Na Birjukova trochu zprava mířil Ben Maxwell, který si najel až mezi kruhy, ale poté vypálil jen přesně do brankáře.
48:44'
Jeden z hostů se zjevil ve velmi dobré pozici na pravém kruhu. Kotouč mu ale v rozhodujícím momentu ujel k zadnímu mantinelu.
48:00'
Velmi brzy po ukončení přesilové hry zahráli domácí znovu pouze zakázané uvolnění.
47:41'
Hodně často je teď utkání přerušováno vinou různých technických nedostatků v kombinaci týmů. Následuje komerční přestávka.
47:04'
Znovu se domácí dopouští zakázaného uvolnění.
46:44'
Nepřesnost v kombinaci domácího celku. Pískáno zakázané uvolnění.
45:24'
Nikita Bespalov v dnešním utkání zřejmě končí. Do brány Spartaku Moska míří Markus Svensson.
45:24'
Hosté se nedokázali vymanit z vlastního pásma a soupeř jim odskakuje na rozdíl dvou branek. Afinogenov kotouč od modré čáry posunul na pravý kruh, ke byl připravený DMITRIJ SJOMIN. Domácí útočník se odhodlal k bleskové střele švihem a puk zamířil přesně nad Bespalovovo rameno. Asistence: Maxim Afinogenov.
44:20'
Aktivní Alexandr Chochlačov se zjevil s kotoučem na modré čáře. Dobře viditelné nahození ale Birjukov v pohodě lapil.
44:14'
Velmi nepřesná rozehrávka Čechova končí zakázaným uvolněním.
43:58'
Ani jeden z týmů si teď ne a ne vypracovat pořádnou šanci. Střelecké pokusy ze střední vzdálenosti létají přesně doprostřed brány.
42:33'
Záhy po ubránění soupeřovy přesilovky se dopředu vydal Semjonov. Jeho slabé zakončení z pravé strany skončilo v Bespalovově výstroji.
42:20'
41:46'
Domácí brání výborně. Kotouč je vyhozen až za bránu Nikity Bespalova.
41:15'
Chochlačov již několik vteřin krouží u pravého kruhu a hledá prostor pro přihrávku. Ten ale nepřichází.
40:51'
V oslabení nyní mohli zahrozit hokejisté Čechova. Finální přihrávka na levou stranu ale nenašla adresáta.
40:20'
Zdá se, že čárový rozhodčí na ledě napočítal šest hráčů v červených dresech. Dvě trestné minuty pro hráčkou lavici Viťazu odsedí Maxim Afinogenov.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:20.
Také druhá třetina je minulostí, ale tentokrát už je skóre diametrálně odlišné. Domácí hokejisté dokázali ve 25. minutě vyrovnat po střele Maxima Afinogenova, avšak již po šestnácti vteřinách se prosadil Ville Lajunen a Spartak měl opět navrch. To trvalo do 33. minuty, kdy skóroval Alexej Makejev, nicméně gólům domácích ještě nebyl konec. Patnáct vteřin před koncem se kotouče ujal Stanislav Romanov a jeho rychlé nahození od mantinelu skončilo v horním rohu Bespalovov brány.

Střely na bránu po 2. třetině

HC Viťaz – 29
Spartak Moskva – 19
40:00'
39:45'
Domácí v závěru druhé třetiny dokonali obrat nepříznivého skóre. Už to vypadalo, že je poslední akce Viťazu ubráněna, ale kotouč se u mantinelu dostal na hokejku STANISLAVA ROMANOVA, který neváhal a rychlým nahozením zaskočil zkoprnělého Bespalova. Vše se ještě kontrolovalo u videa, ale branka byla po rychlé diskusi s videorozhodčím uznána. Asistence: Alexandr Kulagin, Ivan Petrakov.
38:50'
38:32'
Nepovedenou střelu z pravého kruhu si pohlídal přesunující se Bespalov. Posléze byl kotouč vyhozen do středního pásma.
37:47'
Přesilové hry Viťazu jsou zhruba od poloviny zápasu o poznání lepší než v úvodu utkání. Že by se ale jednalo o nějaké fantastické kombinace, říct nemohu.
37:06'
Obrovský závar na Bespalovově brankovišti. Přítomni byli hned tři domácí útočníci, ale ani jeden z nic puk nepropasíroval za ležícího brankáře.
36:50'
Maxim Truňov (SPM) oslabuje Spartak. U mantinelu se totiž dopustil vysoké hole.
36:26'
Poprvé v utkání se domácí mohli dostat do vedení. Přihrávku za obranu soupeře obdržel Maxim Afinogenov, který byl zničehonic sám před Bespalovem, avšak na toho střelou zblízka nevyzrál.
36:03'
Spartak nezahrál zrovna ideálně. Zakázané uvolnění a vhazování po levici Nikity Bespalova.
35:46'
Hra se teď hodně rychle přesouvá ze strany na stranu. Ani jeden z týmů si ale nevypracovává příliš nebezpečné střelecké pozice.
34:49'
Na druhé straně si Bespalov vybral slabší chvilku, když mu vypadlo nevýrazné nahození Nikity Vyglazova. Před dojíždějícím útočníkem však Bespalov stihl posunout puk do bezpečí.
34:15'
Po vyrovnání se do útočného pásmu tlačí hokejisté Spartaku Moskva. Dosud poslední akci však zneškodnil pohotový Birjukov.
32:41'
Tohle však domácí udělali parádně. Nikulin zavezl kotouč za bránu, kde se dobře podíval a rychle tou poslal na hůl skvěle postaveného ALEXEJE MAKEJEVA. Domácí útočník měl dost prostoru na hranici brankoviště a zblízka naprosto bez problémů překonal přesunujícího se Bespalova. Asistence: Alexandr Nikulin, Maxim Afinogenov.
32:02'
Nyní už to vypadalo nadějněji. Po přihrávce zpoza brány zakončoval Makejev, avšak jeho střela letěla několik decimetrů vedle Bespalovovy brány.
31:54'
Poměrně slabé bekhendové nahození znovu lapil dnes velmi spolehlivý Nikita Bespalov. Přes defenzívu Spartaku se hosté nedostávají k pořádným zakončením.
31:12'
Pohlednou kombinací se domácí pokusili uvolnit střelce na levém kruhu. Tomu však kotouč přeskočil hokejku a ohrožení Bespalova se nekonalo.
30:39'
Okamžitě po vhazování v útočném pásmu se kotouče ujal Kopejkin, který na nic nečekal a z otočky svižně vypálil. Nikita Bespalov byl opět připraven.
30:27'
Na levé straně měl dost prostoru Makejev, který se zjevil za obranou soupeře, ale znovu zakončoval pouze z velkého úhlu. Bespalov v pohodě zasáhl.
29:53'
Hodně nevýrazné zakončení po rychlém přechodu do útočného pásma Viťazu. Střelu z velkého úhlu Bespalov prakticky pouze kontroloval.
29:00'
Nadále mají trochu více ze hry hokejisté Spartaku Moskva. S dalším zakončením přispěchal Maxwell, nicméně jeho pokus z pravé strany si Birjukov pohlídal.
27:57'
Ofenzivní choutky Viťazu jsou ukončeny nepřesností, po které je pískán ofsajd. Oba celky tak na led posílají čerstvé síly.
27:12'
Viťaz se sice po inkasování druhé branky na chvíli držel v útočném pásmu, ale nyní nemůže najít cestu zpět před Nikitu Bespalova. Hosté puk dobře drží daleko od své brány.
26:47'
Hra je teď velmi často přerušována. Po dvou slepených brankách se týmy dopouští velkých nepřesností a po další takové je pískán icing domácích.
26:08'
Tentokrát se do útoku znovu nahrnuli hokejisté Viťazu. Zatím však Bespalova ohrožují pouze střelami od modré čáry.
24:54'
Jenže prakticky okamžitě jde Spartak znovu do vedení. Akce vedená po levé straně vyústila v přihrávku Chochlačova, který puk naservíroval na hůl VILLEHO LAJUNENA. Hostující obránce se z prvního doteku opřel do střely, která se zastavila až v bráně. Asistence: Alexandr Chochlačov, Viktor Komarov.
24:38'
Konečně se hosté prosazují. Nahození od modré čáry sice mířilo vedle brány, ale kotouče se na pravém kruhu chopil MAXIMA AFINOGENOVA, jehož pohotová dorážka z otočky skončila za zády překvapeného Bespalova. Asistence: Arťom Švec-Rogovoj. Alexej Semjonov.
23:58'
Tvrdou ránu Mozíka dokázal Bespalov ztlumit v náruči. Důležité bylo, že hostující gólman puk nepustil, neboť v blízkosti byli hned dva napadající hráči.
23:35'
Po další nevýrazné střele od modré byl k vidění rychlý protiútok dva na jednoho. Lukáš Radil volil přihrávku na levou stranu avšak skákavý puk skončil v rohu kluziště.
23:12'
Hned po buly sice domácí zůstali před Bespalovovou bránou, ale při nahození od modré čáry se jeden z útočníků nacházel v brankovišti.
22:53'
Aspoň je tady přesilová hra pro Viťaz. Krosčekem se provinil Alexandr Chochlačov (SPM).
22:52'
Poměrně pěknou akci teď vytáhl domácí forvard, který se rychle protáhl kolem brány, ale zakončení už tyče si Bespalov pohlídal.
22:20'
Vyglazov teď zůstal ležet u mantinelu, avšak rozhodčí museli počkat až se některý z domácích hokejistů dotkne kotouče. Nyní už je hra přerušena, ale vylučovat se nebude.
21:54'
Pohledný zákrok proti střele dobře napadajícího Komarova předvedl domácí gólman, který si pochutnal na zakončení zápěstím z vrcholu levého kruhu.
21:25'
Až po návratu vyloučeného Maxwella domácí zaměstnali Nikitu Bespalova, nicméně slabá střela z velkého úhlu zprava neznamenala velké nebezpečí.
21:21'
20:49'
Domácí druhou třetinu začínají pokračující přesilovou hrou. Dosud se ale neprodrali do útočného pásma.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:22.
Úvodní perioda zápasu je u konce a ve vedení jsou zatím po zásluze hosté. Kombinaci domácího celku velmi často doprovázely nepřesnosti, navíc se Viťaz hned v úvodu nechal dvakrát vyloučit a to v 6. minutě vedlo k úvodní brance. Přesilovou hru totiž dokázal využít Alexandr Chochlačov, jenž vstřelil dosud jedinou branku. Také Spartak měl posléze několik přesilovek, avšak v žádné z nich Bespalova prakticky pořádně neohrozil.

Střely na bránu po 1. třetině

HC Viťaz – 8
Spartak Moskva – 12
20:00'
19:48'
Zdá se, že v této třetině už domácí příliš nezahrozí. Záhy po buly totiž ztratili kotouč a ten se nachází až u jejich brány.
19:21'
V samotném závěru první třetiny je tady ještě jedna přesilová hra Viťazu. Na lavici hanby usedá Ben Maxwell (SPM), který se dopustil nedovoleného bránění.
19:13'
Až nyní to od modré čáry zkusil jeden z hostujících obránců. Birjukovovi puk sice vypadl, ale okamžitě ho domácí brankář schoval pod lapačkou.
18:53'
Rychlá ztráta kotouče teď domácí mohla přijít draho, avšak ve třech hráčích vedená protiútok Spartaku zatím nepřinesl zakončení.
18:29'
Po ubránění přesilové hry domácích se Spartak nastěhoval do útočného pásma. Výsledkem je zakázané uvolnění Viťazu.
16:59'
Obrovská šance domácích. Zpětná přihrávka před Bespalovovu bránu přistála přesně na bekhendu Alexandra Kulagina, avšak ten bránu trestuhodně minul!
16:17'
15:58'
Svižné nahození Mozíka teď Bespalovovi způsobilo menší potíže, neboť před hostujícím brankářem bylo hned několik hráčů. Nakonec si však gólman Spartaku poradil.
15:18'
Ani v této přesilové hře se zatím Viťazu nedaří usazení se v útočném pásmu. Defenzíva Spartaku soupeři zatím vůbec nic nedovoluje.
14:36'
Jenže místo útočení se domácí museli bránit. Naštěstí šla střela z levého kruhu poměrně výrazně mimo Birjukovovu bránu.
14:17'
Druhá přesilová hra ve prospěch Viťazu. Za hákování je dvěma trestnými minutami potrestán Ryan Stoa (SPM).
13:27'
Komerční přestávka.
13:11'
Dva na jednoho teď postupovali hosté! Ben Maxwell do vzal na sebe, zprava se prodral až k brankovišti, ale jeho následnou bekhendovou kličku Birjukov dokázal zastavit.
13:00'
Další icing v podání Spartaku.
12:37'
Po hodně dlouhé době si Bespalov musel připsat ostrý zákrok, když ho tvrdou střelou zleva prověřil jeden z domácích. Gólman Spartaku však zasáhl levým betonem.
12:17'
Zakázané uvolnění Spartaku. Hra se vrátí před Nikitu Bespalova.
11:48'
Solidní přihrávku mezi kruhy obdržel aktivní Denežkin, nicméně skákavý puk domácí mladík nedokázal trefit a touš doputoval až do neutrální zóny.
11:30'
10:59'
Opravdu se domácím vůbec, ale vůbec nedaří. Z hlediště už se začíná ozývat pískot.
10:18'
Alexej Kopejkin už sice dostal kotouč do rohu útočného pásma, ale přihrávka za bránu mu vůbec nevyšla a vše vyústilo ve vyhození kotouče k Birjukovovi.
09:53'
Prakticky okamžitě po vhazování u Bespalova šel kotouč přes všechny čáry a Viťaz se ještě nedostal zpět do útoku.
09:30'
Šance na vyrovnání. Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Maxim Truňov (SPM).
09:18'
Znovu se hosté poměrně jednoduše dostali přes střední pásmo a střelou od modré čáry ohrozili domácího brankáře. Ten byl ale připraven.
08:26'
Kombinace domácích nadále postrádá více přesnosti. Spartak soupeře zatím ve všech ohledech předčil.
07:42'
Jako nůž máslem teď prošel Dmtrij Judin. Domácí hráči se před ním ve středním pásmu zcela rozestoupili, hostující obránce postoupil až mezi kruhy, ale Birjukovovu bránu těsně netrefil.
07:09'
Stále se domácí nějak nemohou natrvalo usadit v útočném pásmu. Defenzíva Spartaku si dobře hlídá modrou čáru.
06:48'
Hra se přesunula do útočného pásma Viťazu, nicméně znovu je velmi záhy přerušena a tentokrát již následuje komerční přestávka.
05:50'
Druhá přesilová hra v krátkém sledu už je využita. Rozvážná kombinace u modré čáry vyústila v Lajunenovo přenechání kotouče ALEXANDRU CHOCHLAČOVOVI. Ten využil prostoru, nabruslil si na vrchol pravého kruhu a nechytatelnou ranou trefil horní část Birjukovovy brány. Asistence: Ville Lajunen.
05:24'
Další vyloučení na straně domácího týmu. Alexej Semjonov (CEC) je potrestán za hození hole.
05:16'
Okamžitě po návratu vyloučeného Mekejeva byl k vidění slibný závar na hranici brankoviště Birjukovovy brány. Ani Kulik ani Leščenko míč za brankovou čáru nedostal.
05:08'
04:33'
Viťaz se osvobozuje vyhozením kotouče až za Bespalovovu bránu. Oba celky na led posílají čerstvé síly.
04:05'
Až teď to vypadalo nadějněji. Křížnou přihrávku předbrankovým prostorem však dobře postavený Chochlačov netrefil.
03:36'
Hosté se sice drží před Birjukovem, ale zatím se ne a ne odhodlat k zakončení. Kombinace se odehrává pouze u mantinelu.
03:08'
Jenže útočná snaha domácích končí faulem. Dvě trestné minuty za hákování dostává Alexej Makejev (CEC).
02:53'
Viťaz rozjíždí další akci. Tentokrát podél mantinelu na pravé straně ledové plochy.
02:21'
Konečně nějaká zajímavější situace. Denežkin dostal dobrý kotouč do jízdy, měl proti sobě jen jednoho obránce, avšak po kličce zakončil jen do betonů Bespalova.
01:34'
Dobře napadající hokejisté Viťazu zdrželi soupeře v blízkosti bespalova a nyní již dokonce získali kotouč ve středním pásmu.
00:51'
Svůj první zákrok v utkání si připisuje Nikita Bespalov. Slabé nahození z hokejky Vojtěcha Mozíka mu však nezpůsobilo moc velké potíže.
00:48'
A nyní je pískáno zakázané uvolnění Spartaku.
00:23'
Jako první se do útočného pásma probojoval hostující Spartak. Jeden z hostů měl možnost zakončení z mezikruží, nicméně střeleckým pokusem trefil jen prvního bránícího hráče.
00:01'

HC Viťaz: M. Birjukov (Saprykin) – Katičev, S. Romanov, A. Semjonov, Golovkov, Mozík, Burström, Voronkov – Horák, Vyglazov, Švec-Rogovoj – A. Nikulin, Afinogenov, Makejev – Kopejkin, D. Sjomin, Pankov – Kulagin, Denežkin, Petrakov – Moisejev.

Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – V. Lajunen, Aljajev, Kulik, Kalinin, Judin, Bondarev – Chochlačov, V. Komarov, Stoa – Maxwell, Mirnov, Radil – Nikoncev, Truňov, A. Voronin – Žolobov, Cyplakov, Komaristyj – A. Kuzněcov, Podšendjalov.

Rozhodčí: Alexej Bělov, Viktor Gašilov – Jurij Ivanov, Gleb Lazarev.

SPARTAK MOSKVA

Ani hostující Spartak v letošní sezóně zatím nijak neoslňuje, avšak na rozdíl od domácích má lepší aktuální formu. Tomu nasvědčují čtyři vítězství z posledních pěti zápasů a vysoká produktivita. Spartak totiž dosud nastřílel již 45 branek a ač je v Západní konferenci až desátý, v počtu vstřelených branek je na třetí pozici. Nicméně venku dosud v šedesáti minutách vyhrál pouze dvakrát.

HC VIŤAZ

Domácí hokejisté zatím předvádějí hodně nevyrovnaný výsledky. Nedávno si připsali tři vítězství v řadě, ale aktuálně drží naprosto totožnou sérii porážek. Na svém ledě navíc Viťaz vyhrál jen čtyři z posledních pěti utkání a všechny tyto faktory v součtu znamenají až jedenácté místo Západní konference. Problémem týmu je především defenzíva, která je se 49 inkasovanými góly třetí nejhorší v konferenci.

29.9.2017 Viťaz – Nižnij Novgorod 0:1
27.9.2017 Slovan – Viťaz 4:3
25.9.2017 Jokerit – Viťaz 5:2
23.9.2017 Viťaz – Slovan 4:0
19.9.2017 Chabarovsk – Viťaz 3:5
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.