To je z tohoto utkání vše. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek víkendu.
Je dobojováno! Astana otočila zápas s Čeljabinskem a vede v sérii 2:1 na zápasy. Dvěma góly se blýskl domácí kapitán Dawes, který byl klíčovým mužem utkání. Hosté byli ve třetí třetině oproti předchozím dějstvím paradoxně aktivnějším mužstvem, inkasovali v ní však dva rozhodující zásahy.
59:43
Astana teď vyhodila kotouč na zakázané uvolnění. Domácí lavička nechce nic podcenit a vyžádala si oddechový čas.
59:23
Traktor hraje opět v šesti a kombinuje v pásmu domácích, jeho snažení ale chybí více střelby.
58:50
Astana právě vstřelila branku!
A je s největší pravděpodobností rozhodnuto! COREY TRIVINO trefuje šikovně takřka přes celé kluziště prázdnou branku a dává domácím gólovou pojistku! Bez asistence.
58:15
Hosté zkoušejí štěstí v šesti, brána Čeljabinsku je prázdná!
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:12
Francouz teď nadvakrát skvěle podržel svůj tým a udržel tak jeho šance na vyrovnání!
55:43
Tak teď si domácí příznivci hodně oddychli! Žuldikov dostal přihrávku napříč pásmem a střelou z první pořádně protáhl Karlssona!
54:56
Další přesilovka Čeljabinsku je minulostí, ani v této početní výhodě hosté recept na domácího gólmana nenašli.
54:11
Dělovka Kručinina končí na výstroji švédského brankáře Karlssona!
52:56
V krátkém sledu již třetí vyloučení na domácí straně. Boyd se provinil sekáním a posílá Astanu opět do čtyř.
52:41
Jako slepý k houslím přišel nyní Dawes k odraženému kotouči před bránou! Domácí kapitán mohl zaútočit na hattrick, tváří v tvář Francouzovi ale neuspěl. Tohle byla obrovská možnost!
52:18
Trest Semjonova je minulostí, Astana je zpět v pěti hráčích.
51:58
Nepříjemně vypálil od mantinelu Jakuceňa, jehož ránu tečoval před bránou jeden ze spoluhráčů, avšak mimo gólový prostor.
51:07
Traktor byl usazen před Karlssonem, Barysu se nakonec podařilo kotouč vyhodit až k protější kleci.
50:18
Teď to však budou míst domácí o poznání složitější. Za hákování odjel na trestnou lavici Semjonov a Astanu čekají v oslabení zřejmě těžké chvilky!
49:33
Hosté teď tvoří hru a snaží se dostal na dostřel Karlssonovi, celek z Kazachstánu ale hubené vedené střeží zatím více než dobře.
47:44
Nic z ní však nebylo, v plném počtu už je i Astana.
47:35
Menší trest Děnisova vypršel, Čeljabinsk je v pěti a začíná jeho kratičká devítivteřinová přesilovka.
47:15
Aktivnějším je při této herní variantě Traktor, který by rád vyrovnal. Čas se ale krátí...
45:44
Jenže přesilová hra Astany neměla dlouhého trvání. St. Pierre se provinil krátce poté držením a hraje se tak ve čtyřech.
45:35
Tak tohle nebyl pěkný zákrok. Děnisov poslal k zemi domácího hráče a kromě menšího trestu vyfasoval i osobní desetiminutový.
43:58
Se střelou Roye neměl Karlsson žádné problémy.
42:07
Dawesův gól byla paradoxně ve třetí třetině zatím jediná střela domácích, zatímco Traktor po dvou předchozích střelecky neaktivních periodách přidal a v tomto dějství má už na svém kontě celkem čtyři pokusy.
40:47
A krátce po přečkaném oslabení jde Astana do vedení! NIGEL DAWES nastartoval trysky a střelou z úhlu přesně pod víko otáčí vývoj zápasu ve prospěch Barysu! Bez asistence.
40:29
Lipin je zpět na ledě, Astana hraje v pěti.
40:01
Astaně, která je na ledě jasně lepším týmem, se v druhé periodě podařilo zaslouženě vyrovnat. Ve vedoucí gól zatím Kazaši svou převahu přetavit nedokázali a tak se nezbývá než těšit, co nám nabídnou další minuty zápasu.
40:00
39:32
Astana podnikla ve vlastním oslabení zajímavou útočnou akci, pokus jednoho z domácích hráčů byl ale na poslední chvíli zblokován.
39:00
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:29
Za držení hole oslabuje svůj tým domácí Lipin, Traktor má v závěru druhého dějství možnost jít do vedení.
38:09
Žuldikova střela nápřahem cíl nenašla.
37:10
Převaha Astany je naprosto zřejmá, domácí vedou na střely 25:9. Skóre je ale zatím stále nerozhodné.
35:16
Čeljabinsk hraje v plném počtu, Francouz musel být v závěru oslabení opět na svém místě.
34:29
Teď se ovšem hra rychle přesunula před Francouze, který si připisuje další úspěšný zákrok. Následuje vhazování.
34:10
Hosté se v oslabení osmělili a otestovali pozornost brankáře Karlssona. Ten puk v pohodě chytá, Čeljabinsku se nicméně daří držet kotouč daleko od své svatyně.
33:16
Šarov potrestal zákrok St. Pierra na Pestunova, rozhodčí ovšem jeho počínání ocenili trestem 2+2 minuty za hrubost. St. Pierre obdržel za stejný prohřešek jen menší trest, a tak si Barys zahraje přesilovou hru.
33:16
31:32
Už se hraje opět v pěti.
29:59
Starčenko si vybruslil před Francouze, ten svůj tým podržel skvělým zákrokem!
29:32
Na ledě se přiostřuje. Za zásah do oblasti hlavy a krku vyfasoval trest 2+10 minut hostující Jakuceňa. Za hrubost jde ven také Boyd, a tak se nyní bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
29:32
29:25
Po komerční přestávce se aktuálně bojuje o kotouč v rohu kluziště poblíž Karlssonovy branky.
28:25
Barys je ale stále při chuti. Teď se domácí dostali do nadějného přečíslení tří hráčů proti dvěma, situaci ale vyřešil úspěšným zákrokem Francouz.
27:39
Traktor perné chvilky přečkal bez újmy na skóre, pokračuje se tedy za nerozhodného stavu.
27:27
Semjonova dělovka od modré zamířila jen do plexiskla za brankou.
26:28
Děnisov je již na ledě, Čeljabinsk se bude dále bránit ve čtyřech.
26:11
Domácí kombinují před bránou Francouze a hledají si ideální prostory pro střely, ty jsou ale zatím nepřesné.
25:39
Stejné provinění předvedl o chvíli později také Kanaďan Roy a Barys bude hrát přesilovku pěti proti třem!
24:28
Děnisov se v rohu kluziště pořádně opřel tělem do protihráče a vyfasoval menší trest za vysokou hůl. Bude toto vyloučení Astana opět trestat?
23:49
A domácí v početní výhodě vyrovnávají! NIGEL DAWES dostal od Puškarjova ideální přihrávku do prostoru mezi kruhy a přesnou trefou rozjásal publikum. Asistence: Konstantin Puškarjov.
22:56
Boyd byl na červené čáře poslán nevybíravým zákrokem Bělova k zemi a Astana si tak zahraje přesilovou hru.
22:25
Po dalších útočných snahách domácích přišel ojedinělý výpad Traktoru, Karlsson raději ukryl kotouč před dojíždějícím Šarovem pod rukavicí.
21:52
Astana je v úvodu druhé části hry aktivnějším týmem, Čeljabinsk se teď musel osvobodit z tlaku pouze za cenu zakázaného uvolnění.
20:26
Puškarjov otestoval střelou švihem z pravé strany hrací plochy Francouzovu připravenost, ten stále drží čisté konto.
20:01
Domácí Barys Astana sice v první třetině dominoval, jenže přes výborně chytajícího Francouze se nedokázala prosadit. Z první přesilové hry vstřelili hosté první branku utkání, konkrétně Pestunov.
20:00
19:24
Traktor Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Hosté využívají hned první přesilovku. Szczechura kombinoval s Pestunovem za brankou Karlssona. Poslední jmenovaný si vyjel před bránu a vyslal přihrávku na Szczechuru. K němu ovšem puk nedošel, neboť si jeden z domácích hráčů srazil puk do své brány.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:24
Ofsajdové postavení Ivanova. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:55
Traktor Čeljabinsk je v plném počtu a začíná pro něho první přesilová hra v utkání.
17:46
Vyloučení v týmu Barys Astana (Corey Trivino – 2 min., sekání).
17:35
Dallmanova střela nebyla nijak tečovaná. Francouz předvedl již třináctý zákrok v zápase.
16:55
Za první minutu přesilové hry si domácí nevytvořili žádnou střeleckou šanci.
15:55
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jiří Novotný – 2 min., nedovolené bránění).
14:42
Čeljabinsk je v plném počtu! Astana si sice vytvořila pár šancí, jenže na českého brankáře nevyzrála.
14:15
Domácí Astana se sice dostala do útočné třetiny, jenže po pár sekundách o puk přicházejí. Celá akce začíná u domácího brankáře Karlssona.
13:30
Čeljabinsk se hnal ve svém vlastním oslabení do útoku. Střelu Borodkina zneškodnil Karlsson. Vhazovat se bude po levici švédského borce.
13:10
Elitní přesilovková formace si vytvořila velký tlak, ovšem Francouz stále drží akcie svého týmu.
12:42
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Šarov – 2 min., vysoká hůl).
12:30
Rozhodčí zvedl svou pravou ruku. Domácí budou mít za pár chvil přesilovou hru.
10:48
Čeljabinsk opět zamkl své střední pásmo. Astana musí založit akci od začátku.
10:35
Barker dobře vystihl přihrávku Szczechury. Následná akce domácích končí dalším zákrokem Francouze.
9:27
Roy obdržel přihrávku mezi kruhy. Jeho střela byla zblokovaná. Karlsson se štěstím vyráží puk do rohu.
8:59
Zakázané uvolnění hostujícího Traktoru. Vhazovat se bude po pravici Francouze.
8:23
Oba týmy jsou v plném počtu!
7:50
Koltsov si už připravoval zápěstím, jenže puk ho v té nejdůležitější chvíli neposlechl a následně ho ztrácí.
7:00
Dallman vystřelil před modrou čarou. Francouz bez problémů chytá. Vhazování po pravici českého brankáře.
6:23
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Petrov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Barys Astana (Brendan Shinnimin – 2 min., hrubost).
6:23
4:20
Čeljabinsk dobře bránil střední pásmo a lehce získal puk.
3:42
Domácí Barys je nadále aktivní, ovšem Francouz je stále bezchybný.
2:35
Zakázané uvolnění domácí Astany.
1:58
První útok hostů se ubránil tlaku domácích a poté šli do rychlého brejku. Akci zakončil Koltsov ranou z první. Karlsson je pozorný.
1:35
Domácí vyvezli kotouč do útočné třetiny. Hostující obrana je ovšem vytlačila do rohu, kde jim následně vzala puk.
1:00
Domácí Astana je v úvodu utkání aktivnější. Dallmanovu střelu zneškodnil Francouz.
00:01

Barys Astana: H. Karlsson (Poulin) – Dallman, M. Semjonov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko, Trjasunov – Boyd, Dawes, St. Pierre – Shinnimin, Puškarjov, R. Starčenko – Markelov, Trivino, Paňukov – N. Ivanov, Kučin, Chudjakov – Gurkov.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Děnisov, Kolcov, N. Bělov, Mamajev, A. Petrov, Žuldikov, Borodkin, Šinin – Szczechura, Kručinin, Jakuceňa – Peňkovskij, Pestunov, Šarov – Novotný, Roy, Tridčikov – J. Petrov, Kravcov, Černikov..
Čeljabinsk skončil po základní části na čtvrtém místě Východní konference se ziskem 97 bodů, Astana nasbírala o sedm bodů méně a završila první fázi sezóny na páté pozici. Dá se tedy očekávat, že série to bude vskutku vyrovnaná až do samého konce.
Příjemné nedělní poledne. Série úvodního kola vyřazovacích bojů v KHL mezi Astanou a Čeljabinskem je po dvou zápasech vyrovnaná. Kazašský celek dovezl z ledu soupeře cenné vítězství a rád by na něj navázal v domácím prostředí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.