S konstatováním, že dnešní utkání v TatNeft Areně v Kazani sledovalo 8 890 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Ak Bars Kazaň

Jiří Sekáč 0+0, 4 střely, čas na ledě 19:03

Salavat Julajev Ufa

Tomáš Mertl 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:18
Utkání je tedy u konce a domácí hokejisté nakonec slaví zisk druhého bodu. Do vedení se Kazaň dostala v 16. minutě, kdy se v přesilové hře ujal důraz Fjodora Malychina. Následně jsme dlouho čekali na další trefu, avšak kapituloval nakonec opět Svedberg, kterého ve 42 minutě po dobré práci Tkačjova překonal Michail Gluchov. Hosté sice nesložili zbraně a v čase 51:57 snížil Enver Lisin, ale vyrovnání už se Salavat nedočkal. Do Ufy se tak pojede za stavu 2:0 pro favorizovanou Kazaň.

Střely na bránu

Ak Bars Kazaň – 29 (12, 12, 5)
Salavat Julajev Ufa – 27 (7, 5, 15)
59:59
V samotném závěru mohl zakončovat jeden z hostů, který byl sám u modré čáry, avšak čas na střelu už nebyl.
59:44
Domácí hokejisté kotouč dostávají až k odkryté bráně Salavatu. Tohle už pro Kazaň vypadá dobře.
59:26
Linus Omark měl prostor na pravé straně útočného pásma, nicméně svižnou střelou vůbec netrefil bránu.
59:12
Nyní už je hostující gólman na střídačce a Ufa to zkouší se šesti hráči v útočném pásmu. Velmi důležité bude vhazování!
58:50
Mohlo být hotovo! Azevedo se prohnal kolem obránce, měl proti sobě jenom Svedberga, ale ten lehl do jízdy a nataženou holí vypíchl kotouč!
58:17
Stále se hosté ne a ne dostat ke kotouči. Domácí teď pracují naprosto dokonale!
57:46
Nyní navíc domácí drží puk až u Svedberga. K zakončení se sice dosud nedostali, avšak kombinací skvěle šetří drahocenné vteřiny.
57:11
Také další pokus o dobytí útočného pásma nebyl úspěšný. Obrana Kazaně je nadále velmi přesná.
56:42
Ufa hru rychle dostala zpátky do útočného pásma, avšak teď už jde puk podél mantinelu daleko od Garipovovy brány.
56:18
Obrovský tlak do brankoviště Emila Garipova. Na hranici brankoviště zakončoval Gončarov a k dorážce se ještě tlačil Kaprizov. Domácí gólman odolal!
55:59
Slabě nahozený kotouč doputoval do brankoviště Emila Garipova, který hru nepřerušuje a rychle puk posouvá do rohu kluziště.
55:14
Aktivní Lisin se znovu dral k zakončení, nicméně tentokrát byl odstaven důrazným soupeřem.
54:49
Domácí puk po vhazování dostávají aspoň do středního pásma a okamžitě se znovu formují na hranici modré čáry.
54:23
Vyrovnání měl na hokejce Lisin, který byl sám mezi kruhy, ale bekhendem puk namířil pouze do Garipovovy lapačky! Veledůležitý zákrok.
53:32
S odpvoědí mohl přispěchat Sekáč, nicméně přihrávka na něj byla trochu nepřesná a puk se nakonec dostal až příliš na pravou stranu útočného pásma.
53:05
Emil Garipov se teď musí ohánět, neboť hosté přicházejí s jedním nebezpečným zakončením za druhým. Zatím však pokusy nepřinášejí vyrovnání.
51:57
Ufa právě vstřelila branku!
Velmi potřebné snížení je tady! ENVER LISIN na modré čáře uzmul kotouč laxně rozehrávajícímu Tkačjovovi. Následně se hostující útočník dostal do situace dva na jednoho, vzal to na sebe a bekhendem puk dostal za Garipova! Je tak zaděláno na velké drama. Bez asistence.
51:08
Jeden z domácích vymyslel šikovnou přihrávku zpoza brány. Kotouč však prošel až na modrou čáru, kde se ke střele neodhodlal Batyršin.
50:43
Hodně nepovedená rozehrávka se od mantinelu odrazila na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude u Niklase Svedberga.
50:12
Po ubráněném oslabení se hosté snaží obnovit svou ofenzivní snahu, nicméně ve všech případech naráží na pozornou obranu Kazaně.
49:50
49:18
Dvakrát se kotouč odrazil před odkrytou polovinu Svedbergovy brány, nicméně Azevedo si puk nedokázal zpracovat pro finální dorážku.
48:48
Na Svedberga šla další střela. Tentokrát se jednalo o razantní projektil z pravé strany, ale ten mířil mimo tři tyče.
48:29
Nyní už domácí přesunul hru do útočného pásma, ale tvrdá Glinkinova rána z levého kruhu se odrazila pouze do ochranné sítě.
47:57
Okamžitě po vhazování je puk vyhozen přes všechny čáry a za bránu jde Garipov, který spoluhráčům pomůže s rozehrávkou.
47:50
Další komplikace pro hostující celek. Alexandr Loginov (UFA) musel zastavit Azeveda, jenž se při přečíslení dral před bránu a dostává dvouminutový trest za hákování.
46:28
Také před komerční přestávce měl více práce domácí gólman. Ten ale v pohodě lapil nevýrazné nahození a následně se rozpoutala menší strkanice.
45:31
Při další akci to vypadalo poměrně nadějně. Puk se odrazil k pravému kruhu, nicméně následné zakončení šlo jen do obětavě ulehajícího obránce.
44:58
Hosté se v útočném pásmu snaží prodrat k nějakému pořádnému zakončení. Přes skvěle bránící hráče Kazaně se ale těžko prosazuje.
44:17
Zakázané uvolnění domácího celku. Kotouč se tak znovu vrátí před Garipova, který má na začátku třetiny poměrně hodně práce.
43:43
Nadále se ještě chvíli hrálo v pásmu Kazaně, avšak teď již skvěle hrající Tkačjov vyváží puk do neutrální zóny.
43:11
Na Garipova letěla další dvě zakončení. Oba pokusy od modré čáry si však domácí gólman naprosto bez problémů pohlídal.
42:53
Takový vstup do třetí třetiny si hosté jistě nepředstavovali a okamžitě se tak tlačí do útoku. Po obtočení se kolem brány zakončoval Bodrov, ale kotouč se zastavil jen na tyči!
41:07
Kazaň vstřelila branku!
Jenže zničehonic je to 2:0! Perfektně totiž zapracoval Tkačjov, který zezadu obral hostujícího obránce. Následně puk domácí útočník přenechal MICHAILU GLUCHOVOVI, jenž na nic nečekal a rychlou střelou z mezikruží překonal hostujícího gólmana. Asistence: Vladimir Tkačjov.
40:54
Domácí se zatím nemohou dostat do kombinace a pouze puk nahazují do útočného pásma.
40:23
Velmi dobrý vstup do třetí části z pohledu Ufy. Hosté okamžitě obsadili útočné pásmo, nicméně zakončení z levé strany letělo mimo bránu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 16:45.
Je za námi poměrně vyrovnaná druhá třetina, po které mají navrch stále hokejisté Kazaně. Oba celky si připravily velmi zajímavé šance, nicméně brankáři se nadále prezentují prakticky dokonalým výkonem. Před třetí části je ale zápas za stavu 1:0 pořád zcela otevřený.

Ak Bars Kazaň – 24 (12, 12)
Salavat Julajev Ufa – 12 (7, 5)
40:00
39:58
Ještě jedna dělovka od modré čáry prolétla pouze kolem Svedbergovy brány. Více již v této třetině neuvidíme.
39:16
Rychlý protiútok domácích přinesl velkou šanci. Kotouč se totiž odrazil na levou stranu, kam si sjel dojíždějící hráč Kazaně, avšak Svedberg se bleskově přesunul!
38:59
Krátce před zahájením poslední minuty druhé třetiny se hosté znovu prodrali k zakončení. Ani tentokrát však Garipova nedokázali prověřit nebezpečnější střelou.
38:16
Jenže nakonec se hosté zmohli jen na střelu z pravého kruhu. Ta byla dokonce zablokována soupeřem a následně si kotouč našel pozorný Garipov.
37:59
Sekáč vůbec neměl čas na poklidnou rozehrávku a hned po zisku puku byl atakován. Ufa tak zůstane v útočném pásmu.
37:26
Igor Grigorenko byl před bránou doslova sestřelen projektilem zakončujícího obránce Ufy. Naštěstí nebyl zasažen do tváře.
37:23
Hosté se v posledních minutách prezentují zajímavými akcemi. Další přihrávka zpoza brány se ale odrazila až k modré čáře.
36:19
Po souboji u střídačky Ufy se kotouč ocitl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:33
Jednomu zakončení musel znovu čelit Garipov. Tentokrát se ale kotouč odrazil od obránce a zastavil se až v ochranné síti.
35:22
Linus Omark bekhendem perfektně našel Denise Kuljaše, který z prvního doteku vypálil na přesunujícího se Garipova. Domácí gólman nadvakrát zasáhl!
34:44
Do nadějnější pozice se pokusil prokličkovat Zachar Arzamascev. Ten ale narazil hned u prvního bránícího soupeře.
34:09
Další hodně nevýrazné založení ze strany hostů. Puk se zastavil u červené čáry, odkud jej Ufa nahazuje až za brankáře.
33:28
Korotkov byl nyní zřejmě podražen bránícím soupeřem, ale sudí před chvílí pustili důraznější souboj i na druhé straně. Pokračuje se bez vyloučení.
32:56
Ofenzíva Ufy je zastavena velmi nepřesnou přihrávkou na Linuse Omarka. Ten po naskočení ze střídačky neměl rychlost a puk jednoduše nestihl.
32:22
Pohodový zákrok si na druhé straně připsal Svedberg, jenž natáhl lapačku a stáhl do ní nahozený kotouč. Čas na komerční přestávku.
31:43
Stěpan Chripunov byl chvíli úplně sám na pravé straně v blízkosti brankoviště. Po přihrávce od zadního mantinelu rychle zakončoval, nicméně vzdálenější tyč o centimetry minul.
30:53
Ve středním pásmu se kotouče díky dobrému napadání ujal Kaprizov. Jeho následná akce však byla zastavena.
30:29
Slabší střela z levé strany letěla do Svedbergovy helmy. Švédský gólman si posléze vyžádal přerušení hry.
30:04
Jeden z hostů se zbytečně zastavil na útočné modré čáře a to nakonec znamenalo ofsajd. Akce Ufy je tak znovu zastavena ještě před případnou střelou.
29:22
Niklas Svedberg toho nyní moc neviděl, nicméně přesto si dokázal poradit se svižným zakončením v podání Antona Glinkina. Za bránou se pak kotouče ujali hosté.
28:34
Bleskovou akci Tkačjov vyřešil přihrávkou na dobře postaveného Justina Azeveda. Ten však pálil jen přesně do Svedberga.
28:26
Ufa v útočném pásmu znovu vůbec nic nevymyslela a rychle musí spěchat zpátky, neboť dopředu se řítí první pětka domácích.
27:45
Puk se znovu dostal až do blízkosti Niklase Svedberga. Domácí ale z akce vytěžili pouze nahození, které bylo dokonce zablokováno.
26:56
Hosté se nyní jen velmi těžce dostávají přes nesmírně pozornou defenzívu soupeře. A když už mohou vystřelit, trefí jen blokujícího soupeře. Ostatně stejně tak nyní dopadl i Lepistö.
26:29
Azevedo se nejprve odhodlal k zakončení z pravého kruhu a poté chtěl ještě dorážet nahození spoluhráče. V ani jednom případě ale neuspěl.
26:09
A opět je pískán jen icing hostujícího celku. Vhazování se tedy znovu bude konat u Svedberga.
25:49
Jeden nájezd do brankoviště z pravé strany si ale Svedberg pohlídal. Hosté se ubránili, nicméně puk posílají jen na zakázané uvolnění.
25:26
Jevgenij Bodrov hodně podcenil souboj v rohu kluziště a domácí se díky tomu usazují v útočném pásmu.
24:32
Jedovatou střelu zpoza clonícího beka teď musel likvidovat i Garipov, kterého výrazně protáhl Kirill Kaprizov!
24:21
Rychlé přečíslení tří na dva vzal na sebe Tkačjov, jenž švihem vypálil zpoza obránce. Puk ale srazil nadskakující si Jarullin.
23:51
Domácí už zase kombinují v útočném pásmu a snaží se prokličkovat k zakončení. Zatím bez úspěchu.
23:01
Obrovská šance na druhé straně! Golubev dostal parádní přihrávku do brankoviště a stačilo mu už jenom překonat přesunujícího se Svedberga. Ten ale zakročil levým betonem!
22:05
Nevypadalo to vůbec špatně, ale finální zakončení z hole Samiho Lepistöa bylo výrazně znemožněno zlomením hokejky.
21:58
Domácí gólman hodně zaváhal za vlastní bránou a kotouče se bleskově ujímají hokejisté Ufy. Bude z toho nějaká šance?
21:19
Po zakázaném uvolnění a následném buly se kotouče ujal Kaprizov, avšak ten se přes veškerou snahu neuvolnil k bekhendovému zakončení.
20:57
Nyní se k puku sice dostal hostující Linus Omark, nicméně jeho dvě nepřesné přihrávky na spoluhráče nakonec vedly ke ztrátě kotouče.
20:29
Úvod druhé třetiny kontrolují domácí hokejisté, kteří v pohodě hrají ve vlastním pásmu. Mezery v rozestavení hostů se zatím nenabízejí.
20:01
Další třetina začne přibližně v 15:55.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu je minulostí. V úvodu měli více ze hry hokejisté Ufy, kteří získali také první přesilovou hru, nicméně v té prakticky nezahrozili. Možnost hry v početní výhodě poté dvakrát dostali i domácí a ti již se chopili vedení. V 16. minutě se totiž díky důrazu prosadil Fjodor Malychin, jenž tak otevřel skóre zápasu. Ve zbytku třetiny už se ani jeden celek téměř k ničemu moc nedostal.

Ak Bars Kazaň – 12
Salavat Julajev Ufa – 7
20:00
19:59
S poslední vteřinou první třetiny si jeden úspěšný zákrok připsal Garipov, který likvidoval střelu od červené čáry.
19:29
Častěji se teď do útoku tlačí hosté, nicméně každá akce je zastavena na útočné modré čáře. Doácí puk sice pouze vracejí obráncům Ufy, ale ti rozehrávají vždy až od vlastního gólmana.
18:58
Hosté hru přenesli ke Garipovovi, avšak ten nemusel předvést ani jeden zákrok. za chvíli bude zahájena poslední minuta první třetiny.
18:26
Na švédského gólmana domácího celku šlo další zakončení. Tentokrát to od modré čáry zkusil Batyršin, jenž trefil pouze blokujícího soupeře.
18:02
Po perfektní přihrávce na pravou stranu útočného pásma zakončoval Tkačjov. Jeho rána z prvního doteku šla do prostoru brány, ale Svedberg se skvěle přesunul.
17:56
Práci měl pro změnu opět Niklas Svedberg, jenž si musel hlídat rychlé nahození z levé strany. Kotouč však dokázal schovat v lapačce.
17:23
Po inkasované brance jsou hráči Ufy viditelně zaskočeni a vůbec se nedostávají do povedenějších akcí jako na začátku zápasu.
16:44
Rychlý výpad v podání jednoho z domácích byla naprosto bez problémů zastavena za Svedbergovou bránou.
15:59
Domácí hokejisté jsou při chuti a drží hru v útočném pásmu. Svedberg ale další zakončení bez větších potíží zlikvidoval.
15:16
Igor Grigorenko (UFA) proti brance protestoval tak vehementně až si vykoledoval desetiminutový osobní trest.
15:16
Gól platí, neboť ke kontaktu Obuchova se Svedbergem došlo zřejmě až poté, co puk prošel za brankovou čáru.
15:16
Domácí hokejisté jdou v závěru přesilové hry do vedení. Varnakov puk na hranici modré čáry šikovně prostrčil k rozjetému FJODORU MALYCHINOVI, který se natlačil k tyči a důrazně puk protlačil přes Svedberga. Toho ale v brankovišti atakoval Obuchov a nakonec se zkoumá video. Asistence: Michail Varnakov.
14:31
Z pravého kruhu to vzal na sebe Azevedo, ale jeho střelu zápěstím opět zneškodnil pozorný Svedberg.
14:16
Až nyní se Kazaň znovu usazuje v pásmu soupeře a přesilovkovou kombinací se snaží dostat k zajímavějšímu zkaončení.
13:42
Niklas Svedberg levým betonem vyřešil razantní střelu od modré čáry. Následně mohl dorážet Tkačjov, nicméně tomu puk přeskočil hokejku.
13:24
A je to Tomáše Mertl (UFA), který je vyloučen za nedovolené bránění vůči brankáři. Nutno ale říci, že obránci mu do brankoviště ochotně pomohli.
13:05
Jeden z hostů se při nahození na bránu ocitl až v brankovišti, kde se střetl s Garipovem. Budou z toho dvě trestné minuty, ale nyní mají domácí ponechanou výhodu.
12:37
Denis Paršin puk sice stihl v útočném pásmu, ale při otočce se kotouč objevil až za modrou čárou. Výsledkem je postavení mimo hru.
12:02
Na druhé straně je odpískán ofsajd, po kterém následuje komerční přestávka.
11:55
Hosté po přechodu do útoku předvedli dobrý tlak do brankoviště, nicméně Garipov si situaci bez větších problémů pohlídal. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
11:31
11:10
Nyní už je hra přerušena, neboť Azevedo nedokázal zpracovat prudkou přihrávku a kotouč následně vylétl až do ochranné sítě.
10:26
Sražené nahození od modré čáry se odrazilo k úplně volnému Tkačjovovi. Ten měl před sebou prázdnou bránu, avšak puk vůbec nezasáhl!
09:59
Početní výhoda v podání Kazaně je zatím o poznání lepší než v opačném případě. Domácí se prakticky od začátku drží v útočném pásmu.
09:31
Při snaze o zakončení byl Azevedo podražen Niklasem Svedbergem (UFA), který dostává dvouminutový trest. Přesilová hra pro Kazaň! Trest odpyká Linus Omark.
09:26
Tkačjov se výborně protáhl kolem obránce a naservíroval puk k brankovišti. Tam se tlačil Justin Azevedo, nicméně k dorážce do odkryté brány již nedošlo.
08:59
Až do pásma soupeře se pro změnu dostali domácí. Výsledkem byly tři střely od modré čáry, ale ani jedna neprošla až ke gólmanovi.
08:27
Šikovnou kličkou u modré čáry se v útočném pásmu připomněl Denis Kuljaš. Jeho následné nahození z pravé strany však proletělo vedle brány.
07:51
Omark se prezentoval velmi aktivním napadáním a málem soupeře donutil k nepřesné rozehrávce. Kazaň puk přesto vyváží do středního pásma.
07:15
Po zakázaném uvolnění a komerční přestávce se pokračuje ve hře. Dopředu se znovu prodírají hokejisté Ufy, kteří jsou nadále aktivnější.
06:01
05:59
Perfektní přihrávka od zadního mantinelu šla k vrcholu levého kruhu a Garipov mohl být rád, že následné zakončení zablokoval obětavý obránce Kazaně!
05:51
Nestalo se! Puk se dostal na hůl Jiřího Sekáče, jenž kotouč vyvezl až k červené čáře a odjel střídat.
05:32
Až nyní se Ufa usazuje v útočném pásmu. Uvidíme, zda si hosté připraví nějakou střeleckou příležitost.
04:48
A znovu je puk poslán k bráně hostujícího gólmana. Přesilová hra Ufy je zatím hodně nepovedená.
04:26
Již podruhé v krátkém časovém úseku je kotouč vyhozen přes všechny čáry. Do akce se tak musí zapojit i Niklas Svedberg.
04:01
Roman Abrosimov (KZN) si při bránění soupeře pomohl hákováním. Dvě trestné minuty!
03:57
Jeden z hostů se zničehonic zjevil před Garipovem, ale puk mu utekl těsně vedle brány domácího gólmana. Domácí však půjdou do čtyř.
03:38
Rychlý přechod do útočného pásma Ufy. Defenzíva hostů si ale bez větších problémů poradila a hra se vrací do neutrální zóny.
02:57
Hosté dobře kombinovali v blízkosti Emila Garipova, nicméně zakončení po objetí brány se mezi tři tyče nevlezlo a nic nepřinesla ani následná kombinace.
02:18
Jedno sražené zakončení od modré čáry si připisují domácí. Ufa hru rychle přenáší do středního pásma.
01:53
Na obou stranách jsme zaregistrovali nepřesné zakončení z poměrně velké vzdálenosti od brány. Střely zatím nelétají do chtěného prostoru.
01:24
Až nyní se domácím podařilo přerušit ofenzivní choutky soupeře a sami se dostávají do útočného pásma.
00:42
První zakončení zápasu obstaral jeden z obránců Ufy. Tvrdý projektil od modré čáry prolétl pouze vedle Garipovovy brány.
00:21
Záhy po vhazování se kotouče ujali hostující hokejisté, nicméně jejich akce po levé straně byla včas zastavena.
00:01
Po ruské státní hymně následovala i hymna Tatarské republiky, avšak nyní už nás od úvodního buly nic moc nedělí. Vše je připraveno a druhý zápas tohoto osmifinálového souboje může začít.
Hráči obou celků jsou na ledě. Do začátku utkání zbývá několik desítek vteřin.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Michal Jordán
Jiří Sekáč

Tomáš Mertl
PRVNÍ ZÁPAS OSMIFINÁLE

22. února 2017 – Kazaň – Ufa 2:1

Branky: 15. Sekáč (Tokranov, Azevedo), 60. Ohtamaa (Popov, Varnakov) – 19. Kaprizov (Lepistö, Omark)

SALAVAT JULAJEV UFA

Hráči Salavatu se rozhodně chtěli umístit ve vyšších patrech Východní konference, avšak vinou hodně nepovedeného závěru základní části se museli spokojit se šestou pozicí. Až do posledních dvou utkání navíc Ufa neměla jistý postup a od devátého Novosibirsku ji nakonec dělilo jen pět bodů. Druhý nejofenzivnější celek konference byl však nakonec zároveň třetím nejčastěji inkasujícím, což rozhodně není nic záviděníhodného.

Nejproduktivnější hráči základní části

Linus Omark 56 (14+42)
Kirill Kaprizov 42 (20+22)
Teemu Hartikainen 36 (17+19)
AK BARS KAZAŇ

Domácí hokejisté se po základní části umístili na třetím místě Východní konference, když za Omskem zaostali jen vinou horšího skóre. Druhý nejlépe bránící tým Východu navíc doma nebodoval jen v šesti ze třiceti zápasů a dnes tak bude opět favoritem. V posledních dvou utkáních před play-off sice defenzíva Kazaně skřípala, ale na druhou stranu domácí v těchto zápasech vstřelili hned devět branek!