Česká stopa v zápase

Jan Kovář (MET) – 20:07 na ledě – 2 střely na branku – 1+1
Tomáš Filippi (MET) – 18:39 na ledě – 2 střely na branku – 1+1
Dnešní zápas je tak za námi a byť to tak dlouho nevypadalo, nakonec z toho byla jasná záležitost pro domácí. Ve třetí třetině totiž Magnitogorsk přidal další tři branky a nedal Astaně šanci. Nejprve se prosadil Filippi z úniku, poté tečí Kovář a nakonec i zblízka kapitán Zaripov. Právě Metallurg tak získává první bod v této sérii a vede 1:0 na zápasy.

Ode mě je to pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek čtvrtečního dne.
59:40
Metallurg právě vstřelil branku!
Tak je tu ještě jedna branka, domácí celek krásně vykombinoval celou akci pohodlně zakončil! Křížným pasem z levého kruhu oslovil Filippi DANISE ZARIPOVA, jenž dokázal na zadní tyči z první dostat puk za zcela bezmocného Karlssona, jenž už dnes musí být pořádně zoufalý. Asistence: Tomáš Filippi a Jaroslav Chabarov.
57:44
Ale přesilovka hostů velice rychle končí, protože na trestnou lavici je poslán Brendan Shinnimin, který se u mantinelu provinil sekáním.
56:59
Je tu vyloučení proti domácím – Denis Kazionov u mantinelu velice tvrdě dohrál souboj s Boydem a dostává trest 2+10 za vražení na hrazení, takže si dnes už nezahraje.
56:43
Astana se i nadále hlavně brání, ale Karlsson už tolik práce nemá, čas tak rychle ubíhá a za chvíli už se bude dát takřka s jistotou říci, že domácí celek dnes vyhraje.
55:29
Kotouč do své moci dostali domácí a drží ho ve své vlastní třetině, kde si dávají na čas s rozehrávkou a nadále tak šetří další vteřiny.
53:48
Zápas už se jen dohrává, teď puk sice drží kazašský tým, žádné nebezpečí z jeho snažení ale nekouká a Košečkin se tak momentálně o své čisté konto nemusí bát.
52:34
Už není o co hrát a hra podle toho vypadá, Magnitogorsk se do zakončení netlačí a hosté už to skoro zabalili, takže už zápas nemá takový spád.
50:52
Stále se hraje v pásmu Barysu, který se vůbec nemůže vrátit do zápasu a proti dobře hrajícím domácím je to pro něj pochopitelně velice těžké.
49:49
Astana se vůbec nemůže dostat zpět do hry a sledujeme poměrně jednostrannou třetinu, kdy Magnitogorsk plně ukázal svou sílu.
48:54
I nadále hrají s pukem hlavně domácí, kteří se tlačí před branku svého soupeře a chtěj přidat další branky do své už tak dost obsáhlé sbírky.
47:52
A už je to o tři branky, takže je asi definitivně hotovo! Ke střele od modré čáry se dostal zcela osamocený Birjukov, do jehož rány ještě vložil hůl JAN KOVÁŘ a ke své dnešní jedné asistenci přidal chytrou tečí i branku! Asistence: Jevgenij Birjukov a Denis Kazionov.
47:34
Barys se sice početní výhodě soupeře ubránil, ale ani teď v plném počtu se nemůže dostat do pořádné šance, takže sledujeme kontrolu hry ze strany domácích.
46:39
Až teď se dostal k velice tvrdé střele od modré čáry Lee a právě gólman Karlsson musel zasahovat, puk ale nakonec zastavil lapačkou.
45:50
Metallurg sice má tlak a drží se v útočném pásmu, ovšem nemůže se dostat k nějaké nebezpečnější střele, takže Karlsson mnoho práce zatím neměl.
44:59
Astana navíc bude hrát oslabení, na trestnou lavici je totiž poslán Brendan Shinnimin, který se provinil u mantinelu hrou vysokou holí.
43:43
Hodné krutý trest pro hosty, kteří měli v jednu chvíli velkou šanci, když na zadní tyči netrefil puk Dawes a následně inkasují. Do úniku se totiž dostal v protiútoku TOMÁŠ FILIPPI, který se natlačil před Karlssona a dokázal puk zasunout mezi jeho betony a dostat tak do branky! Asistence: Danis Zaripov a Jan Kovář.
42:51
Hraje se delší dobu bez přerušení a oba celky už jsou v plném počtu, převahu stále má domácí celek.
41:27
Zatím se při hře 4 na 4 mnoho závažného neděje a domácí celek drží puk ve své moci, ovšem je jasné, že s těsným vedením se dopředu moc tlačit nebude.
40:01
Na konci minulé periody ještě byli vyloučeni za potyčku Jevgenij Timkin a Brendan Shinnimin, kteří dostali tresty za hrubost.
40:01
40:01
A vážně to tak je, druhá třetina skončila bez branek a domácí celek tak stále drží nejtěsnější možné vedení – Magnitogorsk měl několik dobrých šancí, ale přes Karlssona puk nedostal, ani Astana svých pár šancí v gól nepřetavil a tak to bude drama nejspíše až do poslední minuty.
40:00
39:28
Metallurg končí třetinu v pásmu soupeře a nemusí se tak bát, že o své hubené vedení přijde – tato třetina tak asi branku nenabídne.
38:31
Do dobré šance se dostal Zaripov, který pálil z mezikruží na branku, ale Karlsson včas sklapl betony a zasáhl.
37:54
Astana se po delší době dostala na větší časové úsek do útočného pásma, ovšem nic zásadního tam nevymyslela a po ztrátě se musí opět soustředit na obranu.
36:50
Za branku vyjel svým kolegům pomoci Karlsson, který si nakonec poradil a založil akci svého celku, která ale také záhy skončila.
35:45
I nadále jsou to ale spíše hráči Metallurgu, kteří mají více ze hry a svého soupeře do žádných nebezpečných akcí nepouští, takže v pohodě drží své vedení.
34:39
Domácí se nemohou dostat do další velké šance a sledujeme tak hlavně boj o střední pásmo, kde zatím ani jeden celek nezískal větší převahu.
33:29
Hra se v posledních minutách trochu uklidnila a už nevidíme tolik šancí, Astana zpozorněla v obraně a už tedy nedělá tolik chyb, které by vedly k velkým příležitostem.
32:45
Na led musel po krátké odmlce opět Karlsson, který zatím drží svůj celek ve hře a i teď dokázal pokus Filippiho svou lapačkou zastavit.
31:39
A početní výhoda kazašského týmu už je za námi, Zaripov je zpět a domácí tak mohou hru opět vyrovnat a sami se začít dostávat do šancí.
30:49
Astana se ale zatím nemůže dostat do velké šance a domácí ekipa je navíc povzbuzována sborovým skandováním "Metallurg, Metallurg!", takže se jí brání ještě o něco lépe.
29:54
A právě Zaripov následně míří na trestnou lavici, protože ve snaze získat puk fauloval v útočném pásmu a odpočine si za podražení.
29:14
A v rychlém sledu se před Karlssonem zjevil ve velice nebezpečné situaci i Zaripov, ten ale netrefil puk ve vyložené šanci čistě a švédský gólman dokázal betonem zasáhnout!
28:28
Ale opět tu byl samostatný únik, tentokrát mu čelil Karlsson – na toho jel po chybě Barkera zcela sám Kovář, ovšem český útočník zblízka pálil pouze do výstroje svého soupeře!
27:45
Momentálně se hraje poměrně vyrovnaný hokej a oba celky se snaží o nějakou překvapivou akci, obrany jsou ale pozorné.
26:19
Z ničeho nic ale jel po chybě domácí obrany do tutové šance Boyd, který uháněl sám na Košečkina, ten ale dokázal jeho následnou ránu vyrazit betonem mimo!
25:39
A ta přišla právě teď – Zaripov se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti a fanoušci už se radovali, protože začalo blikat světlo signalizující branku, ale puk skončil těsně mimo a navíc byla posunuta branka, takže se bude pouze vhazovat.
24:44
Ale i nadále jsou o hodně lepší domácí, kteří se dostávají do jedné akce za druhou a je jen otázkou času, kdy se dostanou do další šance.
23:49
Snad poprvé v této třetině se probojoval do třetiny soupeře i Barys, ovšem nic zásadního tam nevymyslel a po střele mimo o puk i přišel.
22:44
Zatím se Barys v této třetině vůbec nemůže dostat do nějaké pořádné akce a sledujeme tak hlavně neúspěšné pokusy o založení akce ze strany kazašského týmu.
21:54
I nadále jsou to domácí, kdo diktuje tempo hry a dostává se do šancí, ovšem Švéd Karlsson kryl nahození Birjukova a celou akci tak alespoň přerušil.
20:48
Metallurg začal druhou třetinu o něco aktivněji a dostal se do útočného pásma, ovšem ani jedna ze střel nakonec ke Karlssonovi nedolétla.
20:01
Máme za sebou prvních dvacet minut tohoto zápasu a zatím ho lépe zvládají domácí hokejisté. Ti se také jako zatím jediní prosadili, když dostal puk do branky Astany z dorážky Osala – i před brankou Magnitogorsku bylo k vidění několik šancí, ale buď si poradil Košečkin, nebo hráči Barysu branku minuli. Udrží Metallurg čisté konto i ve druhé třetině?
20:00
19:48
Už se asi nic nestane, hra se přesunula do středního pásma a tam ji domácí celek zvládá v pohodě držet.
18:44
Konec periody se nese v poklidném duchu a hlavně domácí se ji snaží dohrát bez úhony, takže se rozhodně nikam nehrnou.
17:52
Momentálně se domácí hlavně brání, ale Barys není schopen dostat se do nějaké tutové šance, takže fandové v Areně Metallurg prozatím mohou zůstat klidní.
16:49
Po hodně dlouhé době musel na led i Košečkin, který ale neměl moc práce se slabým nahozením Chudjakova a kryl ho.
15:34
Teď se dostal ke střele před Karlssonem domácí Kaletkin, který ale gólmana hostů moc neprověřil a nechal pouze vyniknout jeho lapačku.
14:49
Tempo hry poněkud upadlo a sledujeme hlavně boj o převahu nad středním pásmem, takže na šanci už vlastně od vstřelené branky čekáme.
13:51
Astana se snaží hru uklidnit a momentálně se jí více daří dostat se do hry, ovšem pro Košečkina už delší dobu kazašský tým nepředstavuje větší nebezpečí.
12:45
Astana se nemůže dostat do útočného pásma a je inkasovanou brankou poněkud rozhozená, čehož domácí celek využívá ke stupňování svého tlaku.
11:51
I nadále jsou to právě hráči Magnitogorsku, kteří se tlačí dopředu a hrají aktivně, ovšem Karlsson dokázal nahození Antipina schovat do lapačky a hru přerušit.
10:53
A nakonec jsou to právě domácí, kdo jde dnes jako první do vedení! Ke střele z levého kruhu se dostal Sjomin, jehož pokus ještě Karlsson vyrazil, ale poté mohl dorážet zcela volný OSKAR OSALA a nadvakrát puk do branky už dostal! Gólman hostů se hodně vzteká, protože ho v tom obránci nechali samotného, ale na inkasované brance už nic nezmění. Asistence: Alexandr Sjomin.
09:44
Přesilovka hostů ale rychle končí, protože hned po bully se provinil hákováním Ivan Kučin a míří na trestnou lavici.
09:28
Ovšem teď měl obrovskou šanci hostující Puškarjov, který se snažil dorážet z bezprostřední blízkosti za Košečkina, ten ovšem dokázal svým betonem puku v cestě do branky zamezit!
08:49
Zatím ale Košečkin v tomto oslabení mnoho práce neměl, protože Barys se nemůže dostat k pořádné střele a obrana domácích zvládá situaci velice dobře.
07:54
Je tu další vyloučení, tentokrát si oslabení dnes podruhé zahrají domácí – Tommi Santala se totiž ve vlastním obranném pásmu provinil sekáním.
07:11
A další tutová šance, kterou tentokrát měl Zaripov – k němu se odrazil puk a zívala na něj poloprázdná branka, do jeho nejspíše gólové střely ale na poslední chvíli vložil hůl bránící Dallman!
06:28
Tak toto byla obří šance, kterou měl na hokejce Tomáš Filippi – ten se dostal k puku v mezikruží a pohotově pálil, ovšem jeho pokus zastavila horní tyčka!
05:21
Ve středním pásmu se strhla velká mela mezi několika hráči obou celků a bude se tak logicky vylučovat – domácím byl vyloučen za hrubost Alexandr Sjomin, hostům, kteří byli aktivnější v této potyčce, pak Cam Barker i Dustin Boyd.
05:21
05:21
04:47
A právě domácí se teď dostali do většího tlaku, ovšem ke střele na branku Astany nedošlo, když pokus od Kováře zablokoval Semjonov mimo.
03:50
Domácí Metallurg se ale také dostává více do hry, už hraje v plném počtu a na led musel i Karlsson, ovšem se střelou z hole Zaripova si poměrně lehce poradil.
02:44
Přeci jen se domácí dokázali trochu vymanit z toho velkého tlaku a následně se při přechodu do útočného pásma vystavil do ofsajdu Boyd.
01:45
Astana má poměrně velké tlak, zatím ale gólman Košečkin drží, takže jeho celek neinkasoval – ovšem zatím tuto přesilovku Kazaši hrají velice dobře.
01:01
Je tu první vyloučení zápasu a přesilovku budou hrát hosté – na trestnou lavici míří Jan Kovář, který se provinil podražením.
00:39
Jako první se do nebezpečné akce dostali hosté – kapitán Dawes si najel před Košečkina a jen těsně minul levou tyčku jeho branky!
00:01

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, J. Birjukov, Lee, Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov, Železkov – Zaripov, Jan Kovář, Filippi – Timkin, Santala, Osala – A. Sjomin, Kaletnik, Kosov – De. Kazionov, Dm. Kazionov, Platonov.

Barys Astana: H. Karlsson (Poulin) – Dallman (A), M. Semjonov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko, Trjasunov – Puškarjov, Boyd, Dawes (C) – Chudjakov, St. Pierre, Shinnimin – Markelov, Trivino, N. Ivanov – Paňukov, Kučin, Gurkov – R. Starčenko (A).

Rozhodčí: Beljajev, Odins – Sysujev, Misjur.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu čtvrtfinále play-off KHL, kde se proti sobě postaví celky Magnitogorsku a Astany.

Domácí Metallurg Magnitogorsk nejenže dokázal vyhrát celou Východní konferenci, navíc zvládl ve skoro nejkratším možném čase zpacifikovat v osmifinále i čínský Kunlun – po výhrách 4:2, 5:3 a 3:2 ho nezaskočila ani venkovní porážka 3:1 a doma udělal poslední krok jasnou výhrou 8:2, kterou potvrdil, že bude patřit mezi vůbec největší favority na zisk Gagarinova poháru.

Hostující Barys Astana se dostal do této fáze soutěže poněkud překvapivě, ale rozhodně zaslouženě. S Traktorem Čeljabinsk se nadřel přeci jen o trochu více, ale celkově sérii vyhrál 4:2 a může se tak těšit na souboj proti daleko většímu favoritovi. Kazašský celek nejprve v Čeljabinsku vyhrál 2:5, poté prohrál 5:1, doma vyhrál 3:1 a padl 1:2 po prodloužení, venku pak vyhrál 1:2 po prodloužení a celou sérii uzavřel domácí výhrou 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.