Ode mě je to již vše. Za pozornost děkuje Jiří Sameš. Hezký zbytek sobotního odpoledne!
Třetí utkání čtvrtfinále východní konference mezi Metallurgem Magnitogorskem a Barysem Astana se odehraje v pondělí 13. března.

Trestné minuty: 10 – 16
Utkání mezi Magnitogorskem a Astanou právě skončilo. Z vítězství 5:4 po prodloužení se radují hráči domácího Metallurgu. Vítěznou branku vstřelil v 69. minutě Jaroslav Kosov.
Stav série:
Metallurg Magnitogorsk – Barys Astana 2:0
68:40
Metallurg právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Timkin vjel s pukem do útočného pásma a chytrou přihrávkou našel JAROSLAVA KOSOVA, který překonává Karlssona. Asistence: Jevgenij Timkin, Chris Lee.
67:49
Košečkin schoval puk do lapačky a vhazovat se tak bude v obranném pásmu Magnitogorsku.
67:31
Santalova střela, Karlsson má kotouč v rukavici.
67:08
Sjominova střela, Karlsson vyráží levým betonem.
66:49
Na kotouči hráči Magnitogorsku.
65:59
Zakázané uvolnění Metallurgu.
65:29
Další velká šance domácích! Mozjakin si ale na Karlssona nepřišel.
64:48
Kovářův pokus, Karlsson betonem vyráží.
63:59
Sjomin jel sám na Karlssona, ten nyní podržel svůj tým!
63:36
A další zákrok pro Košečkina, tentokrát střílel St. Pierre.
63:04
Střela Chudjakova, Košečkin připraven.
62:43
Košečkin má kotouč ve své moci a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
62:00
Dnešní utkání sleduje 7 334 diváků.
61:09
Osalova střela nad Karlssonovu branku.
60:46
Vhazování po levici brankáře Metallurgu.
60:10
Nebezpečná dorážka Mozjakina, která skončila na boční síti Karlssonovy branky!
60:01
Hráči Metallurgu i Barysu jsou zpět na ledové ploše. Prodloužení za malou chvíli začne!
Statistiky po třetí třetině:

Střely na branku: 26 – 35
Zblokované střely: 12 – 11
Hity: 14 – 22
Vyhraná vhazování (%): 59 – 41
Po šedesáti minutách je skóre mezi Magnitogorskem a Astanou vyrovnané, 4:4. Ve 48. minutě poslal Metallurg do vedení 4:3 třetí brankou v zápase Danis Zaripov, ale dvě a půl minuty před koncem 3. třetiny srovnal skóre zápasu druhou brankou v zápase Nigel Dawes. Uvidíme tedy prodloužení.
60:00
59:57
Ve třetí třetině se již nic nestane, zápas půjde do prodloužení.
59:26
Střela Tommiho Santaly mimo Karlssonovu branku.
59:15
Košečkin má kotouč v rukavici a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
58:57
Semjonov s pukem za vlastní brankou.
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:31
Astana právě vstřelila branku!
Pozor, skóre zápasu je znovu vyrovnané! Do útočného pásma se s pukem dostal NIGEL DAWES a střelou na vyrážečku překonává Košečkina. Jeho druhá branka v utkání, 4:4! Asistence: Cam Barker.
56:22
Bekhend jednoho z hráčů Barysu končí mimo Košečkinovu branku.
55:48
Šalapov zakládá útočnou akci hostů.
55:21
Vhazovat se bude po levici Henrika Karlssona.
54:19
Obránce Barysu Dallmann s kotoučem ve středním pásmu.
53:06
Dawes byl obrán o kotouč hráči Metallurgu a domácí tak mohou zaútočit.
52:11
Už to ale neplatí. Semjonov nyní čeká s pukem za Karlssonovou brankou na své spoluhráče ze střídačky.
51:55
Magnitogorsk se drží v útočném pásmu.
50:59
Útočná akce Barysu končí postavením mimo hru.
50:16
Hra znovu přerušena a další vhazování proběhne ve středním pásmu.
49:50
Rozhodčí pískají zakázané uvolnění Astany.
49:32
Střela jednoho z obránců Barysu byla zblokována do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levé ruce Košečkina.
49:04
Zakázané uvolnění domácích.
48:00
Je tu hattrick! Lee nabil DANISU ZARIPOVOVI a Karlsson je překonán počtvrté v zápase. Asistence: Chris Lee, Sergej Mozjakin.
47:37
Začíná druhá minuta Dawesova trestu, Karlsson zatím zasahovat nemusel.
46:36
Po reklamní přestávce začne přesilová hra Metallurgu! Bude stejně úspěšná jako ta poslední?
46:36
Vyloučení v týmu Barys Astana (Nigel Dawes – 2 min., podražení).
46:10
Birjukov s pukem za vlastní brankou.
45:25
Ofsajd hostů, vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:10
Mozjakinovu střelu zblokoval jeden z hráčů Astany.
44:01
Na střely zatím 27:24 pro Barys.
43:58
Markelovova střela z první, Košečkin má kotouč v rukavici!
43:21
Kotouč se dotkl ochranné sítě za Košečkinem, vhazovat se bude v obranném pásmu domácího celku.
42:51
Obránci Metallurgu zakládají další útočnou akci svého týmu.
41:48
Nyní je už ale srovnáno! Mozjakinova křižná přihrávka a druhou branku v zápase střílí z úhlu DANIS ZARIPOV. Asistence: Sergej Mozjakin, Viktor Antipin.
41:38
Antipinova střela z mezikruží mimo.
41:27
Santalova střela, Karlsson má puk pod kontrolou. Vhazovat se bude po levé ruce brankáře Astany.
40:42
Dokáže Metallurg nabídnutou početní výhodu zhodnotit?
40:42
Vyloučení v týmu Barys Astana (Nigel Dawes – 2 min., sekání).
40:25
Dallmanova střela zblokována mimo.
40:01
Hráči jsou již na ledě Areny Metallurg. Co nám nabídne třetí třetina?
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 21 – 25
Zblokované střely: 8 – 8
Hity: 9 – 15
Vyhraná vhazování (%): 65 – 35
Trestné minuty: 10 – 12
Také druhá třetina mezi Magnitogorskem a Astanou je již minulostí. V 22. minutě srovnal skóre zápasu na 1:1 při přesilové hře Roman Starčenko. V 32. minutě však poslal Metallurg zpět do vedení obránce Viktor Antipin. Jenže za 2 minuty bylo znovu srovnáno, to když se prosadil kapitán Astany Nigel Dawes. O 35 vteřin později se navíc prosadil Martin St. Pierre a tak po dvou třetinách platí skóre 3:2 pro Barys.
38:10
Další zákrok Henrika Karlssona. Tentokrát to zkoušel Kovář.
38:01
Skvělý Karlsson! Nejprve střílel z první Mozjakin, s dorážkou neuspěl ani Zaripov, když se brankář Barysu proti jeho pokusu výborně přesunul.
37:37
Vyloučení v týmu Barys Astana (Vladimir Markelov – 2 min., podražení).
37:15
Signalizovaný trest pro Barys.
36:00
Na střely zatím aktivnější hosté z Astany (24:16).
35:00
Antipinův pokus zblokován, Karlsson tak bez práce.
34:14
Oba týmy v plném počtu.
33:51
Barys jde do vedení! Hosté vyhráli vhazování, pokus Semjonova od modré vyrazil Košečkin betonem jen k MARTINU ST. PIERROVI a ten puk uklidil za záda branáře Mettalurgu. Asistence: Maxim Semjonov.
33:45
Vhazování v obranném pásmu Metallurgu, konkrétně po pravé ruce jejich brankáře Vasilije Košečkina.
33:16
Pozor je znovu srovnáno! Do útočného pásma vjel kapitán Barysu NIGEL DAWES a prostřelil Košečkina mezi betony. Bez asistence.
32:14
Vhazování po pravici brankáře Astany, hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
32:14
Vyloučení v týmu Barys Astana (Cam Barker – 2 min., držení protihráče).
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Bogdan Potěchin – 2 min., příliš mnoho hráčů).
32:14
31:24
Branka platí a Magnitogorsk se dostává zpět do vedení! Mozjakin přihrál na VIKTORA ANTIPINA a jeho pokus neudržel Karlsson v rukavici a kapituloval. Asistence: Sergej Mozjakin, Jan Kovář.
31:24
Mettalurg právě vstřelil branku! Zkoumat se však ještě bude videozáznam.
31:21
30:52
Kovářova střela zblokována, Karlsson tak zasahovat nemusel.
30:24
Další vhazování proběhne v obranném pásmu Barysu.
29:53
Do střelecké pozice před Košečkina se snažil protlačit Trivino, ale neuspěl.
29:30
Skvělý Karlssonův zákrok lapačkou proti jedovce beka Mettalurgu Chrise Lee!
29:21
Vhazování po pravici Karlssona, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
29:21
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Danis Zaripov – 2 min., držení protihráče).
Vyloučení v týmu Barys Astana (Cam Barker – 2 min., podražení).
29:21
28:58
Špatná Leeova rozehrávka a ke kotouči se tak dostávají hráčů hostujícího týmu.
28:36
Dallmanův pokus z první, Košečkin vyráží levým betonem.
28:02
Střela centra třetího útoku Astany Coreyho Trivina byla zblokována do ochranné sítě.
27:26
Filippi a Trivino na vhazování po pravici Košečkina.
27:26
Magnitogorsk v postavení mimo hru, následuje reklamní přestávka.
27:10
Mozjakin se nedostal ke kotouči a zaútočit mohou znovu hosté z Astany.
26:13
Akce Mettalurgu 2 na 1! Zaripov přihrával na svého spoluhráče, ten ale minul Karlssonovu branku.
26:09
25:10
Začala druhá minuta Zaripova trestu.
25:00
Další důležitý zákrok domácího brankáře! Před jeho brankou nebezpečně dotíral Dustin Boyd.
24:42
Dallmanova prudká střela od modré, Košečkin vyráží betonem.
24:33
Košečkin má kotouč ve své moci, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
24:09
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Danis Zaripov – 2 min., podražení).
24:01
Tak tato přesilová hra se Mettalurgu vůbec nepovedla.
23:57
23:37
Lee už neudržel kotouč v útočném pásmu Magnitogorsku.
22:58
Začíná druhá minuta Paňukova trestu, Karlsson zatím bez práce.
22:25
Hra přerušena, vhazovat se bude v obranném pásmu hostů.
22:16
Barys zaútočil v oslabení. K prudké střele napřáhl Shinnimin, Košečkin kotouč vyrazil.
21:57
Vyloučení v týmu Barys Astana (Kirill Paňukov – 2 min., podražení).
21:37
Přesilovou hru si zahraje také Metallurg, rozhodčí totiž signalizují trest pro Astanu.
21:04
Máme srovnáno! Barys využívá přesilovou hru, konkrétně je to ROMAN STARČENKO, který prostřeluje Košečkina. Asistence: Cam Barker, Nikita Ivanov.
20:47
Vhazování po levici Košečkina.
20:47
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Viktor Antipin – 2 min., držení protihráče).
20:34
Signalizovaný trest pro Metallurg.
20:01
Hráči se vrací ze šaten zpět na ledovou plochu. Druhá třetina za malou chvíli začne!
Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 7 – 12
Zblokované střely: 4 – 3
Hity: 4 – 7
Vyhraná vhazování (%): 62,5 – 37,5
Trestné minuty: 2 – 4
První třetina druhého čtvrtfinále východní konference mezi Magnitogorskem a Astanou je za námi. Skóre zápasu otevřel v 5. místě po samostatném úniku Danis Zaripov. Asistenci na jeho branku si připsal český útočník Jan Kovář.
20:00
19:34
Boyd hledal před brankou Dawese, ten ale na kotouč nedosáhl.
19:01
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:32
Košečkin si připisuje další zákrok po střele jednoho z obránců Barysu.
18:04
Paňukov už hrál ve středním pásmu, rozhodčí tak pískají postavení mimo hru Astany.
17:32
Sjominova střela z úhlu, Karlsson vyráží do ochranné sítě.
17:14
Filippi nahodil kotouč na Karlssona, který ho podržel ve své lapačce a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
16:28
Trjasunov vyčkává s pukem za Karlssonovou brankou.
15:58
Boydův pokus, Košečkin odlolal.
15:37
15:05
Kotouč skončil mimo hrací plochu. Vhazování ve středním pásmu.
14:38
Začíná druhá minuta trestu Astany za příliš mnoho hráčů na ledě.
14:24
Špatná Zaripovova přihrávka a Astana vyhazuje puk do středního pásma.
13:37
Vyloučení v týmu Barys Astana (Dustin Boyd – 2 min., příliš mnoho hráčů).
13:27
Zakázané uvolnění Barysu, vhazovat se tak bude v jeho obranném pásmu.
13:10
Chabarovova střela od levého mantinelu, Karlsson vyráží.
12:38
Vhazování po pravici Košečkina.
12:38
Na druhou stranu spěchal Markelov, Košečkin má puk v náručí. Na řadu přichází další z reklamních přestávek.
12:03
Kovář napřáhl k prudké ráně, ta byla však zblokována mimo Karlssonovu branku.
11:37
Po střele Timkina má Karlsson kotouč v rukavici. Vhazovat se bude po pravé ruce vytáhlého gólmana Barysu.
11:09
Vhazování po levici Henrika Karlssona.
10:36
Shinnimin vymyslel dobrou přihrávku na spoluhráče před brankou. Košečkin musel předvést dobrý zákrok!
09:32
Markelovův pokus, Košečkin vyráží před sebe.
09:10
Kovářova nepřesná přihrávka, zaútočit tak mohou hosté.
08:39
08:30
Do dobré příležitosti si sjel Dallman ale na Košečkina si nepřišel.
07:56
Hra přerušena, vhazovat se bude opět ve středním pásmu.
07:51
07:32
Astana v postavení mimo hru. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
07:26
Dalmann rozjíždí útočnou akci Barysu.
06:41
Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
06:39
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Chris Lee – 2 min., sekání).
05:51
Vyloučení v týmu Barys Astana (Kirill Paňukov – 2 min., vysoká hůl).
04:26
Je tu první branka zápasu! DANIS ZARIPOV se řítil na Karlssona úplně sám a překonal ho bekhendovým blafákem. Asistence: Jan Kovář.
03:20
Birjukov s kotoučem ve středním pásmu.
02:30
Karlsson má kotouč v rukavici, hra přerušena.
01:58
Košečkin rozehrál na Chabarova.
01:29
Santala minul Karlssonovu branku.
00:52
Oba týmy mají již za sebou úvodní střídání. Brankáři zatím zasahovat nemuseli.
00:18
Semjonov nahodil kotouč za Košečkinovu branku.
00:01
Úvodnímu vhazování druhého čtvrtfinále mezi Magnitogorskem a Astanou již nic nebrání, jdeme na to!
Hráči jsou nastoupeni na ledové ploše Areny Mettalerug. Na řadě je kazašská a ruská státní hymna.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, J. Birjukov, Lee, Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov, Železkov – Mozjakin (C), Jan Kovář, Zaripov – Timkin, Osala, Santala – A. Sjomin, Kosov, Filippi – Kaletnik, Platonov, Potěchin.

Barys Astana: H. Karlsson (Poulin) – Dallman, M. Semjonov, Barker, Šalapov, Lipin, Trjasunov, Račinsky – Puškarjov, Boyd, Dawes (C) – St. Pierre, Shinnimin, Chudjakov – N. Ivanov, Trivino, Markelov – Kučin, Gurkov, R. Starčenko – Paňukov.

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Sergej Gusev – Sergej Misjur, Alexander Sysujev.

Základní část: 5. místo ve východní konferenci, 90 bodů

Astana dokončila základní část na celkovém 13. místě. V Černyševově divizi skončil kazašský tým druhý za Avangardem Omsk.
V 1. kole narazili svěřenci Eduarda Zankovetsa na Traktor Čejabinsk, který porazili 4:2 na zápasy (2:5, 5:1, 3:1, 1:2 pp, 1:2 pp, 2:1).

Základní část: 1. místo ve východní konferenci, 124 bodů

Mettalurg obsadil v základní části celkově 3. místo. Lepší byli pouze CSKA Moskva a SKA Petrohrad.
V osmifinále východní konference narazil celek z Magnitogorsku na čínský klub Kunlun Red Star. Svěřenci Ilji Vorobjova porazili soupeře 4:1 na zápasy (4:2, 5:3, 2:3, 3:1, 8:2).

1. utkání – ČT 09. 03. 2017:
Metallurg Magnitogorsk – Barys Astana 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Osala (A. Sjomin, Bereglazov), 44. Filippi (Zaripov, Jan Kovář), 48. Jan Kovář (J. Birjukov, De. Kazionov), 60. Zaripov (Filippi, Chabarov)

Zákroky brankářů:
Vasilij Košečkin (MET) – 30 zákroků, ÚS(%):100
Henrik Karlsson (AST) – 38 zákroků, ÚS(%):90,5

2. utkání – SO 11. 03. 2017, 13:00
3. utkání – PO 13. 03. 2017, 14:30
4. utkání – ST 15. 03. 2017, 14:30
Zdravím všechny příznivce Kontinentální hokejové ligy! Dnes jsou na jejím programu druhé zápasy čtvrtfinále východní konference. Zde budete moci sledovat souboj mezi Metallurgem Magnitogorsk a Barysem Astana. Úvodní vhazování bude v Areně Metallurg vhozeno ve 13 hodin! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.