Československá stopa

Jan Kovář (MET) – 0 + 1, 2 střely, 2 hity, 16:51 na ledě
Tomáš Filippi (MET) – 0 + 0, 3 střely, 1 hit, 16:50 na ledě
Jiří Sekáč (KZN) – 0 + 0, 2 střely, 1 hit, 16:32 na ledě
Máme za sebou i třetí část hry, ve které jsme se již žádné další branky nedočkali. Ovšem i přes absenci branek jsme viděli poměrně zajímavou podívanou a celou řadu příležitostí. Domácí celek dnes předvedl velice dobrý výkon a naprosto po zásluze si dokráčel pro zisk druhého bodu do série, takže nad Kazaní již vede 2:0. Nyní se tedy série přesouvá do Kazaně a uvidíme, zda se Metallurgu podaří získat nějaký další bod na své konto. Pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
59:55
Puk je za brankou Emila Garipova, kde zřejmě zůstane až do závěrečného hvizdu.
59:26
Domácí po Sjominově zakončení opět rozezvučeli brankovou konstrukci, ale mrzet je to zřejmě příliš nebude.
58:50
Domácí se přesunuli do útočného pásma, kde drží kotouč a kontrolují průběh závěru utkání.
58:16
Atte Ohtamaa v oslabení pěkně prokličkoval obranou Magnitogorsku a zakončil, ale rána mířila pouze na hrudník Košečkina, který střelu kryje.
57:29
Po tvrdém střetu zůstává na ledové ploše Albert Jarullin a Denis Platonov. Rozhodčí přerušuje hru a vylučuje Jarullina za držení hole.
56:18
Fjodor Malychin byl zablokován při pokusu přihrát volnému spoluhráči na levou stranu.
55:32
Vladimir Tkačjov našel pěknou přihrávkou Rafaela Batyršina, jehož zakončení však za zády Košečkina nekončí.
55:00
Kotouč mají hosté, ale zatím jsou ve vlastním obranném pásmu, odkud nebezpečí pro soupeřovu branku nehrozí.
54:05
V dobré šanci se ocitl Oskar Osala, jenže v samostatném úniku trefil pouze brankáře Garipova.
53:52
Po vhazování dostal Santala hlavičku od soupeře, což si nenechal líbit a hokejkou poslal protivníka na led. Následně vznikl konflikt a rozhodčí vylučují Santalu s Malychinem na dvě minuty za hrubost.
53:52
52:42
Aktivnější jsou navíc i nadále domácí, kteří se zřejmě drží hesla, že nejlepší obranou je útok.
51:36
Vyloučený Ohtamaa se vrací na ledovou plochu, ale hostům již pomalu dochází čas potřebný k vyrovnání.
51:17
Oskar Osala tečoval střelu Jevgenije Birjukova od modré čáry, ale puk skončil pouze na tyčce soupeřovy branky!
51:00
Domácím se dlouho nepodařilo založit útok, ale teď už jsou opět v útočném pásmu.
50:11
Chris Lee obkroužil celou branku, ale pak nedokázal dostat kotouč za záda Garipova.
49:36
Atte Ohtamaa nepustil Jevgenije Timkina do protútoku, když mu vyrazil hůl z rukou, za což dostává dvouminutový trest.
48:47
Viktor Antipin sebral kotouč ve vlastním pásmu a poslal ho dopředu, kde sice nikoho ze spoluhráčů nenašel, nicméně Metallurg mohl vystřídat.
48:00
Domácí pokračují v dobrém výkonu a zatím si ničím nekomplikují cestu za druhým bodem v sérii.
46:32
Jaroslav Kosov vpadnul do útočného pásma, leč kotouč proti dvěma soupeřům ubránit nedokázal.
45:29
Rána Stěpana Zacharčuka od modré čáry si místo v Košečkinově brance nenašla.
44:26
Chris Lee vyslal bombu od modré čáry, po níž se rozsvítilo červené světlo, nicméně sudí okamžitě rozpažuje a nechává pokračovat ve hře, takže puk zřejmě v brance neskončil.
44:09
Oskar Osala se hnal do rychlého protiútoku, který zakončil střelou, nicméně obránce soupeře mu do rány vpadnul a tečoval puk mimo hřiště.
43:24
Hosté se natlačili až před Košečkina, avšak ten proti Čibisovově zakončení zasahuje a přerušuje hru.
43:10
Při přechodu Fjodora Malychina do útočného pásmu je přerušena akce kvůli postavení mimo hru.
42:48
Po střele Alberta Jarullina od modré čáry zasahuje Vasilij Kočeškin a kryje kotouč ve sé moci.
42:00
Vyloučený Mozjakin naskakuje na ledovou plochu, takže přesilová hra Kazaně je u konce.
41:12
Tvrdou střelu Vasilije Tokranova dokázal Košečkin vyrazit. Domácí následně vyhazují, ale Kaletnik odjížděl vystřídat s bolestí ve tváři po předchozím zblokování soupeřovy střely.
40:40
Domácí dokázali dostat kotouč do neutrální zóny a hosté zakládají nový útok za vlastní brankou.
40:01
Sergej Mozjakin ještě v závěru první třetiny dostal dvouminutový trest za hákování, takže se domácí musí v úvodu třetí části hry bránit.
40:01
Máme za sebou i druhou třetinu, ve které jsme se dočkali stejného skóre jako v části první – 1:0, takže celkově vedou domácí již o dvě branky. O druhý gól se postaral oslavenec Danis Zaripov, který tedy stylově slaví 36. narozeniny. Následně se jako šílený rozjel k fyzické pomstě Denis Golubev, který se chtěl za něco mstít Leemu, nicméně velmi rychle ho zpacifikoval Jan Kovář. Hosté se dostali do hry až v závěru třetiny, avšak ani jednu příležitost nevyužili, takže ve třetí části hry musí dotahovat dvoubrankové manko. Třetí třetina začne přibližně v 15:41.
40:00
39:30
Hosté měli šanci ještě po skončení přesilové hry, ale kotouč odklouzal mimo branku.
38:43
Se střelou Damira Musina si dokázal poradit Vasilij Košečkin a přesilová hra se blíží ke konci.
38:29
Domácí dokázali dostat kotouč přes všechny čáry, takže Kazaň musí zakládat nový útok.
38:00
Jevgenij Timkin zachránil domácí od inkasování! Vložil hokejku do zakončení Justina Azeveda, který nemohl zasunout kotouč do odkryté branky.
37:14
Přeci jen se hosté dostali do útočného pásma, kde Jan Kovář podrazil Fjodora Malychina a dostává dvě trestné minuty. Poté ještě hosté zakončovali, ale Košečkin dokázal zakročit.
36:25
Domácí i nadále útočí, i když už dávno přesilovou hru nehrají. Ak Bars zatím nemá síly na nějakou reakci.
34:57
Hosté přežili dlouhé čtyřminutové oslabení, nicméně stále prohrávají o dvě branky.
34:37
Chris Lee vyslal bombu, kterou však Emil Garipov dokázal vyrazit před sebe a tam hosté vyhazují.
34:08
Sergej Mozjakin dostal kotouč na volej, takže okamžitě pálil, nicméně ránu mu zblokovala obrana.
33:20
Zakončení z levé strany zamířilo mimo tři tyče, načež Popov vyhazuje kotouč.
32:45
Hosté vyhodili, leč Metallurgu se zase rychle podařilo dostat do útočného pásma.
32:00
Domácí jsou sice usazení v útočném pásmu, ale obrana Ak Barsu je zatím dobře rozestavená.
30:57
Denis Golubev dostal 2 + 2 minuty, takže domácí mají čtyřminutovou přesilovou hru.
30:57
Po vstřelení branky se okamžitě hnal Denis Golubev pro pěstní odvetu a usměrnit se ho rozhodl Jan Kovář, který si s agresorem poradil na výbornou. Rozhodčí se dohadují o trestu.
30:57
Metallurg právě vstřelil branku!
DANIS ZARIPOV oslavil svoje dnešní narozeniny brankou! Dostal kotouč zadovkou od Jana Kováře a dokázal překonat padajícího Garipova. Asistence: Jan Kovář, Sergej Mozjakin.
30:22
Další zakončení předvedl Tomáš Filippi, ale ani český útočník si nepřipisuje na své konto branku, protože jeho bekhendovou ránu tečoval Ohtamaa nad branku.
29:20
Po chybě v rozehrávce Ak Barsu se do dobré příležitosti dostal Danis Zaripov, avšak trefil pouze masku Emila Garipova.
28:34
Vasilij Košečkin musel být na pozoru a vyrazil další nepříjemnou ránu hostujícího celku.
27:47
Michail Sidorov dostal kotouč na levý kruh, odkud okamžitě vypálil, jenže Košečkin se dokázal přesunout a kotouč betonem vytěsnil mimo branku.
27:24
Rána Antona Glinkina pouze rozezvučela zadní mantinel, avšak hosté mají kotouč i nadále.
26:36
Kotouč se však nakonec dostal na druhou stranu, kde se zastavil před Janem Kovářem poblíž brankoviště, jenže důrazný obránce českého hráče nepustil k zakončení.
25:46
Stěpan Zacharčuk nahodil do útočného pásma a hosté se na chvíli udrželi před soupeřovou brankou.
25:10
Oba celky se poměrně často střídají v držení kotouče a hra je momentálně celkem neurovnaná.
24:05
Anton Glinkin projel napříč útočným pásmem, ale následně o kotouč přišel.
23:40
Další zakázané uvolnění v podání Metallurgu, jehož hráči se momentálně nedokážou dostat z obrany za pomoci dovolených prostředků.
22:40
Nakonec však do útoku vyrazili Kosov s Timkinem a druhý jmenovaný poslal střelu, která však letěla vysoko nad břevnem.
22:21
Zakázané uvolnění v podání domácího celku vrací hru před Vasilije Košečkina.
21:44
Andrej Popov střílel z levého křídla a jeho pokus Košečkin vyrazil betonem.
21:15
Damir Musin absolvuje na střídačce ošetření po důrazném souboji s Janem Kovářem, po němž narazil na mantinel.
20:21
Domácí se v úvodu periody dostali k zajímavé střele, ale ta do branky nezamířila, načež hosté odpravili kotouč do bezpečí.
20:01
Máme za sebou úvodní třetinu, ve které se domácí prosadili hned ve druhé minutě, když kotouč do sítě dostal důrazný Jevgenij Timkin. Hosté pak vyrovnali hru, avšak skórovat se jim nepodařilo. Další šance přišly v podání Magnitogorsku, ale přesilovou hru se jim nakonec využít nepodařilo, takže do druhé třetiny jde Metallurg s nejtěsnějším vedením. Druhá třetina začne přibližně v 14:48.
20:00
19:18
Na led se vrací Maxim Lazarev, který odpykal dvouminutový trest za Andreje Čibisova. Hosté dokázali první oslabení přežít.
19:00
Nedůraznou střelu Sergeje Mozjakina Garipov vyrazil a následná Kovářova dorážka nezamířila za záda kazaňského gólmana.
18:45
Až po poměrně dlouhé době se Metallurgu podařilo usadit zpátky v útočném pásmu.
18:25
Hostům se podařilo kotouč dostat pryč z obranného pásma a domácím se nedaří vrátit do útoku.
17:58
Chris Lee se snažil zaskočit soupeřova brankáře, ale ten byl pozorný a puk končí v rohu kluziště.
17:18
Na ledové ploše skončil Jevgenij Dronov, když ho u mantinelu tvrdě dohrál Andrej Čibisov, který mu připlácl hlavu na plexisklo. Čibisov dostává 2 + 10 minut za úder do hlavy nebo krku.
16:38
Tvrdá rána Jevgenije Birjukova až ke Garipovovi neprošla, protože ji zblokoval některý z hokejistů stojících před hostujícím gólmanem.
15:50
Ani jedna ze střel Magnitogorsku se neujala a Emil Garipov si připsal několik běžných zákroků.
14:58
Domácí diváci pískají, protože se jim nezdál zákrok na Chrise Leeho, avšak sudí žádný faul neviděli.
13:42
Postavení mimo hru přerušuje útočné snažení Ak Barsu Kazaň, takže se vhazuje v neutrální zóně.
12:45
Tommi Santala nedokázal udržet kotouč v útočném pásmu, takže hrát mohou hosté.
11:52
Arťom Lukojanov blokoval soupeřovu střelu od modré čáry poměrně nešťastně rukou, takže okamžitě shodil rukavice a v bolestech odjel na střídačku.
11:16
Nepříjemnou střelu z pravé strany Garipov pouze vyrazil před sebe, nicméně měl celkem štěstí, protože tam se nacházel spoluhráč, který puk odpravil do bezpečí.
10:37
Gravitace faulovala Antona Glinkina, který neatakován soupeřem skončil na ledové ploše.
09:55
Jevgenij Timkin se pln chuti po vstřeleném gólu pustil do útočného pásma, nicméně dostatečně důrazný protivník ho od kotouče odstavil.
09:39
Nahození Stěpana Zacharčuka bylo tečováno mimo hrací plochu, takže se bude vhazovat před brankářem Košečkinem.
09:10
Hráči Kazaně mají kotouč za vlastní brankou, odkud rozjíždí novou útočnou akci.
07:45
Před Vladimirem Tkačjovem jeden z domácích hokejistů dokázal zasáhnout a odrazil kotouč pryč z obranného pásma.
07:00
Hosté se snaží vyrovnat nepříznivý stav a jsou mnohem častěji u kotouče.
05:56
Sergeje Mozjakina zradila přihrávka, když mu puk sjel z hole a nakonec z toho vzešla šance hostů, ale Malychinovo zakončení chytá Košečkin.
05:13
Nakonec se jim podařilo dostat až do útočného pásma, nicméně kotouč za záda Garipova podruhé nedostali.
04:50
Domácí drželi kotouč ve vlastním pásmu a hledali vhodnou možnost, jak se dostat k brance soupeře.
03:58
Hosté se při přechodu do útočného pásma dopustili postavení mimo hru, takže se vhazuje ve střední zóně.
03:19
Vasilij Košečkin chytá střelu z levé strany od Vasilije Tokranov, načež vznikla menší mela před domácím brankářem, avšak vylučovat se nebude.
02:30
Lukojanov se rve v útočném pásmu o každý metr prostoru a podařilo se mu udržet kotouč pro Ak Bars.
01:16
Naopak udeřilo na druhé straně! Po střele od modré čáry měl dostatek prostoru k dorážení JEVGENIJ TIMKIN a dostatek důrazu znamená rychlé vedení domácích. Asistence: Jaroslav Kosov, Jaroslav Chabarov.
00:52
Vladimir Tkačjov bojoval v útočném pásmu o kotouč, ale získat se mu ho nepodařilo.
00:01
Před začátkem utkání samozřejmě ještě musí zaznít hymna Ruské federace.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, J. Birjukov (A), Budkin, Lee, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Zaripov (A), Jan Kovář, Mozjakin (C) – A. Sjomin, Santala, Osala – Timkin, Filippi, Kosov – Dm. Kazionov, Kaletnik, Platonov – Železkov.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – S. Zacharčuk, D. Musin, Elliott, Ohtamaa, Jarullin, Batyršin, Sidorov – Golubev, Azevedo, Sekáč – Čibisov, Tkačjov (A), Tokranov – Varnakov (A), Malychin, Lukojanov – M. Gluchov, An. Popov, Glinkin – M. Lazarev.

Rozhodčí: Fraňo, Bělov – Sivov, Sazonov.

Jan Kovář (MET) – 10 zápasů, 8 + 10
Tomáš Filippi (MET) – 10 zápasů, 3 + 3
Michal Jordán (KZN) – 9 zápasů, 1 + 1
Jiří Sekáč (KZN) – 12 zápasů, 5 + 3
Ak Bars Kazaň

Kazani patřila třetí nejvýhodnější pozice po základní části. V osmifinále play-off tedy narazil Ak Bars na Salavat Julajev Ufa. Kazaň si dokázala poradit a soupeře vyřadila 4:1 na zápasy. Ve čtvrtfinále už se Kazaň musela popasovat s Avangardem Omsk, kterému patřila výhoda začátku na domácím ledě. To se však jako výhoda vůbec neukázalo, protože oba úvodní zápasy vyhrála Kazaň. V konečném důsledku Ak Bars soupeře vyřadil po výsledku 4:2 na zápasy. Nejlépe bodujícím hráčem je Vladimir Tkačjov se ziskem 11 bodů.
Metallurg Magnitogorsk

Metallurg v play-off nejprve narazil na překvapení z Číny – Kunlun. Favorizovaný Magnitogorsk neměl příliš potíží a postoupil 4:1 na zápasy. Ve čtvrtfinále se tedy Metallurg utkal s Barysem Astana, přičemž celek z Kazachstánu nedokázal zvítězit ani v jednom zápase, takže Magnitogorsk postoupil po výsledku 4:0 na zápasy. Bodování play-off zatím ovládají hráči Metallurgu, kdy si nejlépe vede Danis Zaripov, který získal 18 bodů za 12 gólů a 6 asistencí. Stejný počet bodů má Jan Kovář, který však nastřílel gólů 8, takže v tomto ohledu je Zaripov na prvním místě. Oba hráče doplňuje Sergej Mozjakin na třetím místě se ziskem 16 bodů a Chris Lee na čtvrté příčce se ziskem 15 bodů.
V semifinále Kontinentální hokejové ligy se spolu střetávají celky Metallurg Magnitogorsk a Ak Bars Kazaň. Magnitogorsk vzhledem ke svému postavení v základní části začíná na svém ledě. Úvodní klání se odehrálo v pátek a vítězství oslavil Metallurg, i když muselo rozhodnout až druhé prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.