To už je z naší strany vše. Děkujeme za pozornost a přejeme příjemně strávený večer!

Vladimír Sobotka (OMS) 0+1, 3 střely, čas na ledě 32:13
Dominik Furch (OMS) 106 minut, 31 zákroků, 1 gól, 96,9 %
Zblokované střely – 6:17
Vyhraná vhazování – 51:44
Trestné minuty – 8:16
Hity – 8:12
Úvodní zápas série mezi Omskem a Admiralem trval téměř 106 minut! Rozhodnutí přišlo až ve třetím prodloužení, kdy střelecké trápení Avangardu protrhl po Burdasovově nahrávce Alexandr Kučerjavenko. Omsk Arena tak může slavit nesmírně cennou výhru a především vedení 1:0 na zápasy.

Stav série – 1:0.
105:14
Avangard právě vstřelil branku!
Domácí nakonec vítězí! Z velkého náporu vytěžili gól, kterým ve 106. minutě rozhodují. Výborně to udělal Anton Burdasov, který si vyjel s kotoučem zpoza branky a předložil ho volnému ALEXANDROVI KUČERJAVENKOVI, jenž nedal z mezikruží Bobkovovi šanci. Asistence: Anton Burdasov.
104:37
Přečíslení 3 na 2 zakončoval střelou mimo Ilja Zubov.
103:48
Nejinak je tomu i po ráně Lemťugova, který z levého kruhu přestřelil.
103:27
Ani střela Vladimíra Sobotky se neujala. Nekonečný zápas pokračuje.
102:57
Hra je po zákroku Bobkova přerušena. Z ostrého úhlu ho prověřil David Booth.
101:38
Pozorný byl nyní Dominik Furch, který si pohlídal střelu z levé strany.
100:58
Hosté jsou v plném počtu.
100:46
Od modré vypálil Jevgenij Medveděv, který svým pokusem rozpoutal obrovský závar u brankoviště Vladivostoku. Igor Bobkov ale kotouč za brankovou čáru nepustil!
100:03
Domácí ještě dohrávají necelou minutu z přesilové hry.
100:01
Začalo třetí prodloužení.
Třetí prodloužení začne přibližně v 18:06.
Statistiky po druhém prodloužení:
Střely na branku – 42:30
Zblokované střely – 5:17
Vyhraná vhazování – 47:42
Hity – 8:12
Ani 100 minut hry nerozhodlo o vítězi dnešního utkání. Omsk se trápí v koncovce, vždyť i v této části prodloužení mohli jeho hráči několikrát rozhodnout. Brankáře Bobkova dokonce dvakrát zachránila branková konstrukce. Nutno ale podotknout, že jednou to zvonilo i za Furchem.
100:00
Druhé prodloužení skončilo.
99:38
Domácí si vytvořili velký tlak, ale čtveřice Admiralu v čele s Bobkovem odolává!
99:09
Nepříjemnou teč Nikolaje Lemťugova dokázal vyrazit brankář Bobkov.
98:31
Domácím dnes štěstí nepřeje. Erik Gustafsson nastřelil od modré tyčku!
97:36
Igor Bobkov byl pozorný po výjezdu domácího hráče zpoza branky.
96:57
Arťom Zemčjonok zasáhl Vladimíra Sobotku holí do obličeje. Protože mu způsobil krvavé zranění, dostává trest na 2+ 2 minuty. Velká šance pro Avangard rozhodnout!
95:51
Střelu obránce Medveděva zblokoval jeden z hostujících hráčů. Do konce druhého prodloužení zbývají čtyři minuty.
95:12
Chochrjakovova přihrávka zamířila mezi beky Omsku, kteří byli připraveni na modré čáře. Domácí se musejí vracet pro kotouč.
94:31
Vypadalo to, že Anton Burdasov byl za brankou podražen. Rozhodčí ale vylučovat nebudou.
93:10
Střelu obránce Andreje Koněva vyrazil Furch betonem. Volný kotouč sebral Martynov.
92:35
Střelu přes obránce nakonec nemusel Furch řešit. Puk zamířil vedle jeho levé tyčky.
91:55
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
91:09
Sobotka jen nahodil puk za branku, kde ho sbírá obrana Admiralu.
90:42
Puk se po buly odrazil k hostujícímu gólmanovi, který ho přikryl. Opět se přerušuje.
90:10
Zase a znovu ta stejná písnička! Vyložená pozice v mezikruží a opět se pokračuje dále! Bobkov vytáhl další výborný zákrok a vhazuje se po jeho pravici.
89:41
Lemťugov byl připravený na dorážku před bránou po ráně Gustafssona, ale Bobkov nic takového nepřipustil.
89:10
Žafjarov je zdá se v pořádku, protože nyní svými manévry zkoušel přelstít obranu soupeře. Ta mu však ohrozit Furcha nedovolila.
88:01
James Wright je zpátky ve hře. Ani tuto početní výhodu Omsk nevyužil.
87:22
Žafjarov zastavil projektil od modré čáry vlastním tělem a poté byla hra přerušena. Buly v obranné třetině Admiralu.
86:57
Opravdu neuvěřitelné, co dnes zahodí domácí hráči. Ti nyní byli v další skvělé střelecké pozici, ale neujala se střela z mezikruží, kterou zastavila branková konstrukce, ani následné dorážky.
86:25
Michejev nedokázal protlačit kotouč za Bobkova a hosté se následně osvobozují odpálením puku přes všechny čáry.
86:01
Další možnost pro domácí v podobě přesilovky. James Wright dostává dvě minuty za hákování.
85:33
Po střele Junkova a zásahu Bobkova se kotouč ocitl v ochranné síti. Buly před hostujícím brankářem.
84:50
Přihrávka zpoza brány Admiralu nenašla adresáta a domácí se tak sami připravili o pásmo.
83:54
Znovu se píská zakázané uvolnění domácích. Hra se opět stěhuje k Furchovi.
83:25
Velká klika pro domácí! Furchovi kotouč proletěl mezi tělem a rukou a orazítkoval jeho tyč. Tohle mohl být šok pro celou Omsk Arenu.
82:58
Ahnelöv ke smůle Omsku nedosáhl na přihrávku. Nyní měli hosté velké štěstí, protože bek Avangardu by se jinak ocitl ve vyložené šanci.
82:05
Téměř z nulového úhlu zkoušel pozornost Bobkova jeden z hráčů domácích, avšak brankář Vladivostoku si prostor u pravé tyče pohlídal.
81:40
A další icing na straně Avangardu. Tomu se zatím v této části hry rozehrávka příliš nevede.
80:31
Zakázané uvolnění domácích vrací hru zpět před Furcha.
80:19
První ránu druhého prodloužení mají na svědomí hosté. Konkrétně pálil kapitán Bartulis, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla.

Hity 8:9
Druhé prodloužení začne přibližně v 17:19.
Ani první prodloužení nám rozuzlení nepřineslo. Více ze hry měli jednoznačně domácí hráči, kteří opět zahodili několik slibných šancí. Znovu u nich byl Pěrežogin a Lemťugov, jenž jsou dnes velmi aktivní, avšak gólově se prozatím neprosadili. Hosté svou jednu velkou příležitost také nezužitkovali, a tak nám tento duel putuje do další nastavené části.
80:00
Prodloužení skončilo.
79:39
Ofsajd nyní zastavuje přechod Avangardu přes střední pásmo, kde se po přerušení bude vhazovat.
79:00
Probíhá poslední minuta prvního prodloužení.
78:45
To už opravdu snad ani není možné! Lemťugov napálil pouze rameno Bobkova, od kterého se puk odrazil k Alexandru Pěrežoginovi, jehož střelu do prázdné brány zastavil beton hostujícího gólmana. Od něj šel kotouč do tyče a poté se jej Perežoginovi ani Sobotkovi nepodařilo dostat za Bobkovova záda.
77:59
Wright nyní prováhal ideální okamžik ke střele z mezikruží a následně o kotouč přišel.
77:14
Hosté mohli zčistajasna udeřit! Sajustov se po dobré přihrávce od pravého mantinelu protlačil až před Furcha, kterého ovšem nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat.
76:50
Pokus o dlouhou přihrávku se hostům nepovedl a hrát mohou opět domácí.
75:49
Dominik Furch musel rychle z brány, aby kotouč schoval pod lapačku před dotírajícími hráči soupeře. Po delší době následuje buly v obranné třetině domácích.
75:10
A nyní má strážce hostující svatyně kotouč ve své lapačce, což znamená další vhazování v obranném pásmu Admiralu.
74:35
Tvrdá dělovka od modré čáry nenadělala Bobkovovi příliš starostí. Po jeho zásahu se kotouč ocitl v rohu kluziště.
74:15
Bobkov raději puk přikryl u své levé tyče a hra je přerušena. Buly nařízeno po levici hostujícího brankáře.
72:58
Ti se nyní snažili ohrozit Bobkova, avšak slibnou možnost pokazila nepřesná přihrávka do předbrankového prostoru.
72:39
Dominik Furch si nyní špatným zpracováním puku trochu zavařil, ale nakonec situaci zvládl a poslal přesnou přihrávku na své kolegy.
71:40
Michejev si proklestil cestu až do zakončení, ovšem jeho bekhendový pokus si Bobkov u své pravé tyčky pohlídal.
70:47
Vladivostok se po delší době podíval do útočného pásma, avšak Dominik Furch v brance Omsku nemusel vůbec zasahovat.
69:26
Admiral Vladivostok přečkal další oslabení a hraje znovu v plném počtu.
69:17
A do třetice Nikolaj Lemťugov! Jeho rána z bez přípravy z pravého kruhu se zastavila až v chráničích hostujícího gólmana.
69:03
A opět ta samá situace. Tentokrát se však Lemťugov ke střele nedostal a hosté se osvobozují.
68:53
Ani teď to není gól! Nikolaj Lemťogov se natlačil po přihrávce Antona Burdasova před bránu, kde se mu nepodařilo kotouč zasunout za Bobkovova záda.
68:33
Lehké nahození Antona Burdasova bez problémů kryl brankář Bobkov. Následuje vhazování v útočné třetině Omsku.
68:03
Do přihrávky podél modré čáry vložil hůl jeden z hostů, který svým zásahem dostal puk do středního pásma.
67:26
Anton Volčenkov posílá svůj tým do čtyř. Je vykázán na trestnou lavici, kde si odsedí dvě minuty za podražení.
67:15
Sudí má zdviženou pravici a domácí mají výhodu.
66:50
Junkov se málem proháčkoval až do zakončení, avšak stopku mu vystavil poslední bránící hráč Vladivostoku.
66:05
Tu zakončil střelou z pravého kruhu Sajustov. Dominik Furch měl ale dobrý výhled a jeho ránu skryl do své rukavice.
65:55
Bobkov vypomohl s rozehrávkou spoluhráčům a založil tak další akci svého celku.
65:10
Opět musel strážce svatyně Admiralu zasahovat. Včas tak učinil před dotírajícím hráčem Omsku a hra je znovu přerušena.
64:59
Jonas Ahnelöv z prostoru pravého kruhu vyslal zajímavou střelu, která si však našla pouze chrániče Bobkova. Vhazování po levici hostujícího brankáře.
63:25
A další slibná možnost pro Alexandra Pěrežogina! Ten pálil nebezpečně z mezikruží, ale nakonec stačil jeho ránu srazit jeden z obránců do ochranné sítě. Domácímu útočníkovi dnes asi není přáno dát gól.
62:58
Žafjarov se sice probil do útočné třetiny, avšak tam záhy kotouč ztratil.
61:42
Hosté se sice osvobodili, avšak Omsk je již zpět s dalším atakem. Tentokrát již musel zasahovat Bobkov, který zmařil slušnou šanci soupeře.
60:57
Michejev s pukem manévruje za bránou soupeře a drží tedy ještě svůj tým na puku v útočném pásmu.
60:25
Domácí s prvním útokem prodloužení neuspěli. Admiral se nyní v pohodě ubránil.

Prodloužení začne přibližně v 16:30.
I třetí část právě skončila a na rozdíl od těch dvou předešlých nám branku nepřinesla. Domácí ovšem měli dostatek šancí, hlavně v jejím závěru, avšak ani jednu z vyložených příležitosti nedokázali zužitkovat, a tak duel dospěl do prodloužení.
60:00
59:38
A ještě jednou mohl Omsk odvrátit prodloužení! Přečíslení dva na jednoho v podání Lemťugova a Medvěděva nekončí gólem! První jmenovaný našel na levé straně v ideální pozici svého kapitána, který však nechal vyniknout vyrážečku přesunujícího se Bobkova.
59:00
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
57:59
Omsk se v závěru snaží rozhodnout, ale zatím se Admiral brání poměrně zdatně.
56:56
Další zahozená loženka Avangardu! Závar před bránou hostů nedokázali domácí využít. Pěrežoginova střela prošla těsně vedl brány Admiralu a ani jeho následná dorážka po obkroužení svatyně hostů gólem neskončila.
55:49
Puk se po zásahu hostů dostal mimo ledovou plochu. Následuje buly v neutrální zóně.
54:50
Napadající Sobotka měl přeci jen k puku dál než jeho protivník. Admiral situaci zvládl a v pohodě rozehrává další útok.
54:00
Přihrávku rukou pravidla nepovolují. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
53:39
Morrisonnův pokus od modré čáry rovněž kryje Dominik Furch. Utkání nám pomalu, ale jistě spěje do prodloužení.
52:53
Dominik Furch raději ukryl dalekonosnou střelu ve svých chráničích, čímž zapříčinil vhazování v obranném pásmu Omsku.
52:45
Ilja Zubov adresoval svou přihrávku do předbrankového prostoru, avšak oba jeho spoluhráči byli dobře pokryti, a proto nemohli puk usměrnit na Bobkovova záda.
52:18
Dominik Furch teď se štěstím přečkal další střelu soupeře. Tu český brankář dokázal vyrazit, ale poté si nebyl jist, kde se kotouč nachází. Toho se však již zmocnili jeho spoluhráči, a tak mám stále nerozhodný stav.
51:33
Také Bobkov prokázal rozvahu v rozehrávce a s přehledem poslal kotouč svým spoluhráčům, kteří tak mohou zaútočit.
50:55
A další situaci musel řešit hostující brankář. Tentokrát se však jednalo spíše o propagační střelu, se kterou neměl žádné problémy.
49:12
Obrovská šance Omsku zůstává nevyužita! Po akci Lemťugova a Sobotky byl zcela osamocený před bránou Alexandr Pěrežogin, který však pouze nastavil hůl do přihrávky českého centra a Bobkov jeho pokus se štěstím zneškodnil.
48:43
Nahození od modré čáry letí vedle. Bobkov situaci tedy jen kontroloval.
48:16
Hra je nyní přerušena a následovat bude komerční přestávka.
47:56
Dominik Furch si počínal velmi zkušeně při rozehrávce a pevnými nervy rozehrál kotouč na své spoluhráče.
47:03
Shaone Morrisonn je na ledě a Vladivostok přečkal i toto oslabení.
46:50
Ten se také musel mít na pozoru, avšak nakonec zasahovat nemusel, protože střela Jamese Wrighta z levé strany letěla mimo bránu Omsku.
46:29
Erik Gustafsson nastřelil pouze prvního clonícího hráče, který následně dokázal poslat puk až k Furchovi.
45:45
Domácí s lehkými obtížemi udrželi útočné pásmo a pokračují v nátlaku.
45:03
Shaone Morrisonn si pomohl nedovoleně v souboji s Burdasovem a bude dvě minuty pykat za držení.
44:49
Dobrá defenzivní práce domácích zastavila protiútok soupeře, který navíc bude hrát oslabený.
44:16
Dělovka Meňšikova z vrcholu pravého kruhu letěla nad bránu hostů. To byla velmi slibná pozice pro zadáka Avangardu.
43:13
Střela Maxima Pestuška byla sražená bránícím hráčem Vladivostoku a Bobkov byl tedy bez práce.
42:58
Domácí pouze odevzdali kotouč svému soupeři a spěchají na střídačku, aby mohly do hry naskočit čerstvé síly.
41:36
Alexandr Pěrežogin bez větších nervů mohl sledovat počínání svých spoluhráčů a nyní naskočil z trestné lavice a hraje se znovu pět na pět.
41:25
A další osvobození domácích a přesilovka Vladivostoku je pomalu u konce.
40:48
Avšak ke střele se neodhodlal, a tak po chvíli se daří Omsku vyhodit až k Bobkovovi.
40:20
Na začátku třetí periody pokračuje přesilová hra Admiralu, který je již nastěhovaný v útočném pásmu.

Další třetina začne přibližně v 15:43.
I druhá dvacetiminutovka je minulostí. I v této části byl k vidění velmi vyrovnaný hokej, avšak střelecká převaha vyzněla i díky přesilovce 5 na 3 ve prospěch hostů. Těm se tato výhoda sice nepodařila využít, avšak vyrovnání i tak přišlo. A to konkrétně v 28. minutě z hole Maxima Kazakova, který tvrdou ranou prostřelil Furcha. Po čtyřiceti minutách je tak skóre nerozhodné 1:1.
40:00
39:36
V závěru třetiny si ještě Admiral zahraje přesilovku. Alexandr Pěrežogin putuje na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění.
39:26
Furch musel vytáhnout důležitý zákrok. Ve vyložené šanci na levém kruhu se ocitl jeden z hráčů hostů, který však pohořel na českém brankáři.
39:12
Vladimír Sobotka minul v dobré pozici bránu Bobkova, který měl nyní trochu štěstí, že český centr nemířil přesně.
39:00
Probíhá poslední minuta prostředního dějství.
38:39
I další střela hostů byla sražená do ochranné sítě. Následuje tedy další buly před Furchem.
37:39
Pěkná akce Omsku po pravé straně byla znehodnocena nepřesnou přihrávkou před bránu, čímž celé nebezpečí pro Bobkova pominulo.
37:05
U střídačky Omsku se strhla menší výměna názorů, ale protože se nejednalo o nic dramatického, tak se vylučovat nebude a vhazovat se bude ve středním pásmu.
36:25
Dva na dva, taková nyní byla situace na polovině Omsku. Fisenko si rutinním překřížením spoluhráče vytvořil střeleckou pozici, avšak jeho ránu dokázal do ochranné sítě srazit domácí zadák.
35:49
Bobkov vzápětí vyráží lehkou střelu do rohu kluziště, kde se puku ujímají jeho spoluhráči.
35:25
Další jistý zásah Bobkova. Ten zlikvidoval střelu zápěstím z prostoru pravého kruhu. Následovat bude vhazování v obranném pásmu Admiralu.
33:59
Denis Alexejev přečkal celé dvě minuty na lavici trestů a nyní se mohl vrátit do hry.
33:55
Až nyní v závěru oslabení mohou vystřídat. Příležitost jim k tomu dal zákrok Bobkova, který pokryl střelu od modré čáry.
33:35
Ani tato rána se nevešla mezi tři tyče. Hostující čtveřice už je však hodně unavená, avšak stále musí čelit náporu Avangardu.
32:50
Na pravém kruhu dostal nabito jeden z hráčů Omsku, avšak i ten svou dělovkou minul bránu soupeře. Domácí ovšem pokračují v tlaku.
32:26
Pohledná kombinace domácích končí nepřesnou ranou, po které se Admiral dokázal osvobodit.
31:59
Michejev byl při své šanci na pravém kruhu zahákován. Dvě minuty za hákování pro Denise Alexejeva.
30:57
Zásah pukem nyní schytal jeden z hlavních rozhodčích, který se okamžitě poroučel k zemi. Vypadá to však, že to s ním není vážné, protože bude pokračovat ve hře.
30:35
Alexandr Pěrežogin přebruslil útočnou modrou čáru a vypálil přes obránce. Ten jeho ránu srazil mimo bránu Admiralu.
29:56
Ani další útok Avangardu se nepotkal s úspěchem. Tentokrát svému brankáři pomohla obrana Vladivostoku, která svého soupeře do zakončení nepustila.
28:45
Omsk se ovšem nenechal inkasovanou brankou rozhodit a pokusil se ihned odpovědět. Bobkov ovšem vytáhl pěkný zákrok a střelu domácích vyrazil mimo svou svatyni.
27:22
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Po nevyužité dvojnásobné početní výhodě hosté přeci jen srovnávají stav! Zemčjonok si všiml u modré čáry připraveného MAXIMA KAZAKOVA, který mohutným nápřahem a dělovou ranou těsně nad ledem prostřeluje Dominika Furcha. Asistence: Arťom Zemčjonok.
26:12
Anton Burdasov zastavil střelu svého spoluhráče od modré čáry a než se stačil zorientovat, kde je kotouč, tak ho o něj připravil bránící bek Admiralu.
25:32
Po dalším vyhození Avangardu se vrátil do hry i Pjanov a domácí tak hrají v plném počtu.
25:10
I další střelu kryje Furch. Hosté si sice střelecké pozice dokázali vypracovat, avšak vylouženou příležitost už ne.
24:41
První vyloučený Meňšikov opustil trestnou lavici a spěchá trojici spoluhráčů na pomoc.
24:38
Menší zmatky musel řešit před svou bránou Dominik Furch, avšak s ranou Fisenka i jeho následnou dorážkou si dokázal poradit.
23:59
V jejím úvodu se Omsku podařilo vyhodit až za bránu Bobkova.
23:32
A to je nepříjemnost pro domácí. Valentin Pjanov dostává menší trest za sekání a následuje přesilovka Admiralu 5 na 3.
22:41
Vitalij Meňšikov se provinil proti pravidlům a je potrestán dvěma minutami za krosček.
21:30
Po skončení oslabení se pokusili zahrozit i hosté, avšak proti byla obrana Avangardu.
20:59
20:58
Druhá třetina začala pokračující přesilovkou Omsku. Z pravé strany poté přišla střela, se kterou Bobkov neměl sebemenší potíže.

Další třetina začne přibližně v 14:52.
Máme za sebou úvodní dějství prvního osmifinále. Byť je po ní střelecký účet obou týmů vyrovnaný, tak mírně aktivnějším týmem byl domácí Omsk. Ten svou aktivitu dokázal přetavit ve vedoucí branku. V 10. minutě se po přihrávce Vladimíra Sobotky prezentoval pěknou kličkou a neméně pohlednou střelou Jonas Ahnelöv a Omsk Arena byla rázem na nohou. Další gól již do závěrečného klaksonu nepadl, a tak si domácí odnášejí do kabin těsné vedení 1:0.
20:00
19:38
Domácí kapitán Jevgenij Medvěděv se vrátil na led a následovat bude přesilovka Avangardu, kterou s velkou pravděpodobností rozdělí první siréna.
19:00
Byla ohlášena poslední minuta první periody.
18:59
A síly na ledě se vyrovnají. Michajl Fisenko inkasuje dvě minuty za hákování.
18:55
Až teď si konečně vypracovali jakýsi tlak, po kterém se do zakončení z předbrankového prostoru dostal Sajustov. Ten však ztroskotal na připraveném Furchovi.
18:19
Hosté nyní navíc zahráli na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.
17:58
Domácí se ihned v úvodu oslabení osvobozují a odpalují kotouč přes všechny čáry.
17:38
Jevgenij Medvěděv putuje za katr. Odsedí si menší trest za nedovolené bránění.
16:45
Výborná práce napadajícího Lemťugova, který získal kotouč na svém soupeři a poté připravil střeleckou pozici pro z druhé vlny najíždějícího Pjanova. Jeho rána z levé strany však k Bobkovovi neprošla díky dobrému obrannému zákroku hostů.
16:20
Zakázané uvolnění Avangardu stěhuje hru zpátky před Dominika Furcha.
15:55
Další akce Admiralu ztroskotala na nepřesné přihrávce před bránu a puk poté vycestoval do středního pásma.
14:48
Nyní i Furch musel být v pohotovosti. První rána sice jeho branku minula, ale po chvíli se k puku dostal Fisenko, který napálil z dobré pozice pravý beton českého brankáře.
14:12
Po přihrávkách Michejeva a Grigorjeva páli od modré čáry Menšikov, avšak Bobkov měl dobrý výhled a jeho střelu vyrazil do rohu kluziště.
13:33
Navíc teď Vladivostok zahrál na zakázané uvolnění a Bobkov se tak stále musí mít na pozoru.
13:12
Nikolaj Lemťugov měl dostatek času na střelu z pravého kruhu. Tou však napálil pouze Bobkova do chráničů a hra je tedy znovu přerušena.
12:59
Kombinace Lemťugova a Martynova brankou neskončila, avšak domácí pokračují v tlaku i nadále.
12:15
Dominik Furch kryje ránu z mezikruží, kterou na něj vyslal Robert Sabolič. Následnou případnou dorážku ani nedopustil a vhazovat se bude po jeho pravici.
11:49
Kazakov byl v rohu kluziště tvrdě přišpendlen k mantinelu, ale po tomto střetu se ihned otřepal a pokračuje ve hře.
11:23
Avangard však s tímto stavem není spokojen a snaží se vyvíjet i nadále útočnou aktivitu. Nyní však ztroskotal na pozorné obraně Vladivostoku.
09:38
Domácí hráči se před polovinou první třetiny dostávají do vedení! Od pravého mantinelu našel Vladimír Sobotka mezi kruhy najetého JONASE AHNELÖVA, který se šikovnou stahovačkou zbavil clonícího obránce a poté přesnou střelou k pravé tyčce překonal Bobkova v bráně Admiralu. Asistence: Vladimír Sobotka, Erik Gustafsson.
09:32
Maxim Pestuško se rozhodl vypálit z pravého kruhu, ale Bobkov byl na jeho ránu připraven.
08:57
Žafjarov se navedl kotouč na střed útočného pásma, odkud se pokusil vypálit přes obránce. Ten však jeho ránu zablokoval a Dominik Furch tak nemusel vůbec zasahovat.
08:14
Vyloučený Ivanov se vrátil na led a pokračuje se opět v pěti proti pěti.
07:59
Tentokrát už rána od modré k Bobkovovi prošla. Hostující brankář spolu se svými spoluhráči dokázali nebezpečí zlikvidovat a dostat kotouč pryč ze svého pásma.
07:30
Medvěděvovu dělovku od modré čáry srazil bránící hráč Admiralu, který puk následně posílá přes všechny čáry.
06:57
Hosté se však brání zatím velmi dobře a již podruhé dostávají puk do obranné třetiny Omsku.
06:14
První přesilovku si zahrají domácí. Za svou bránou přidržel svého soupeře Ilja Ivanov, který inkasuje menší trest za držení.
05:40
Dominik Furch byl nyní pozorný a nenechal se zaskočit střelou téměř přes celé hřiště. Puk poté raději uchoval ve své výstroji.
05:16
Postavení mimo hru zastavuje atak domácího celku. Buly je nařízeno ve střední třetině.
04:55
Nahození od modré čáry minulo Furchovu klec a český brankář ve službách Omsku situaci pouze kontroloval.
03:57
Nikolaj Lemťugov nedokázal udržet útočnou třetinu a kotouč se ocitl v neutrální zóně, kam se pro něj musí vracet obránce Avangardu.
03:32
Ahnelöv ztratil puk ve svém obranném pásmu a do zakončení se z pravé strany tlačil James Wright. Domácí zadák se však stačil vrátit a střelu hostujícímu forvardovi znepříjemnit. Kotouč následně ukryl Furch pod svou lapačku.
02:40
Plotnikov se svými spoluhráči nedokázal při napadání získat kotouč a domácí tak situaci v pohodě vykombinovali.
01:59
Omsk záhy ztratil kotouč a kupředu se již vypravují hokejisté Vladivostoku.
01:30
Michejev byl evidentně podražen v útočné třetině, avšak faul se nepíská a pokračuje se ve hře.
00:57
Z jejich aktivity však nevznikla žádná střelecké pozice. Naopak na druhé straně musel nahození pokrýt Bobkov v bráně Admiralu.
00:24
Úvodní buly vyhráli hostující hokejisté, kteří jsou ji nastěhováni v útočném pásmu, kde kombinují podél mantinelu.
00:01
Hymna právě dozněla. Následuje pozdrav obou kapitánů – Medvěděva a Bartulise s arbitry duelu a poté již začne samotné utkání.
Domácí Avangard nastoupí v černých dresech a Admiral bude hrát v bílé kombinaci.
Oba celky jsou již seřazeny na modrých čarách a stadionem v Omsku právě zní ruská hymna.

Avangard Omsk: Furch (D. Kostin) – J. Medveděv (C), Martynov, Gustafsson, Ahnelöv, Grigorjev, Meňšikov, Děrvuk, Orlov – Pěrežogin (A), Sobotka, Lemťugov – I. Michejev, Zubov (A), Pjanov – Burdasov, Chochrjakov, Kučerjavenko – Juňkov, Pestuško, Booth.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Mnacjan, Blum, Volčenkov (A), Morrisonn, Zemčjonok, Bartulis (C), Koněv, Kurašov – Krasnoslobodcev, Kazakov, Sabolič – Alexandrov, Fisenko (A), Wright – Alexejev, Sajustov, Žafjarov – M. Plotnikov, Sigarjov, I. Ivanov.

Rozhodčí: Beljajev, Sidorenko – Bersenjov, Judin.

Admiral Vladivostok

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Vladivostok neměl do posledního kola jistotu play off, ale nakonec si svým závěrečným duelem osmifinále zajistil. Konečné 7. místo ve Východní konferenci mu garantovalo 86 bodů získaných v šedesáti střetnutích.
Se skóre 147:153 se Vladivostok řadil k průměrným celkům v jejich konferenci.
Na ledech soupeřů si ovšem počínal poměrně zdatně. Ze třiceti zápasů vytěžil 39 bodů, které mu zajistily 5. pozici v tabulce venkovních týmů Východní konference.

Posledních pět utkání hlavní části

18.2.2017 Viťaz – Vladivostok 1:3
16.2.2017 Dinamo Moskva – Vladivostok 2:1 pp.
13.2.2017 Jaroslavl – Vladivostok 6:1
2.2.2017 Novosibirsk – Vladivostok 5:1

Nejproduktivnější hráči

Robert Sabolič 44 (19+25)
Vladimir Tkačjov 39 (14+25)
James Wright 25 (13+12)

Avangard se po šedesáti zápasech v základní části umístil na 2. příčce ve Východní konferenci s celkovým počtem 109 bodů.
Navíc se mohl pochlubit výborným útokem a obranou, když v těchto utkáních nastřílel 156 branek a pouze 127 jich inkasoval. V obou směrech patřil k nejlepším týmům v rámci jejich konference.
Před vlastními fanoušky dokázali z třiceti duelů vyhrát hned osmnáct a s 54 body obsadili 4. místo v tabulce domácích týmů Východní konference.

Maxim Pestuško 28 (12+16)
Zdravím všechny hokejové fanoušky a fanynky. Kontinentální hokejová liga pokročila do vyřazovacích bojů a my se v rámci našeho on-line přenosu zaměříme na úvodní duel série mezi Avangardem Omsk a Admiralem Vladivostok. Utkání začíná v 14:00 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou počtenou.