Česká stopa v utkání

Dominik Furch (OMS) – 50:43 – 100% úspěšnost zákroku – 19 zákroků
Vladimír Sobotka (OMS) – 14:21 na ledě – 5 střel na branku – 1+1
Zápas tedy končí a bylo to vážně hodně jednoznačné – v poslední třetině už nebylo vůbec o co hrát a hra podle toho také vypadala. Vladivostok ani nejevil snahu o korekci stavu a naopak inkasoval od Omsku i šestou branku, když se dokázal prosadit Fajzullin pěknou střelou z mezikruží. Domácí Avangard tak jde v sérii do vedení 3:2 a je jednu výhru od postupu.

Ode mě je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji Vám příjemný zbytek čtvrtečního dne.
59:28
Duel už se vážně jen dohrává a ani na jedné straně není snaha o nějakou pořádnou akci, dnes to bylo vskutku jasné.
58:26
Ale ani z této přesilovky žádné nebezpečí nevzniklo a je skoro jasné, že tento zápas skončí jasným debaklem.
56:14
Domácí si přeci jen ale zahrají ještě jedno oslabení, na trestnou lavici byl poslán Ilja Zubov, který se provinil hákováním.
56:09
Avangard hraje, jako by měl přesilovku a na led musel znovu Serebrjakov – jeho celek tu dnes vůbec nic nepředvedl a momentální výsledek je tak zcela zasloužený.
54:20
Omsk se už moc nesnaží posílat puky na bránu soupeře, spíše ho drží ve své moci a zápas už jenom dohrává – dnes to pro něj byla lehká práce.
52:24
Na ledě zůstal ležet po souboji u mantinelu hostující Plotnikov, který musí být z ledu odváděn zdravotníky a tak je hra na chvilku přerušena.
51:29
Ani nadále se na ledě neděje nic, co by stálo za zmínku – na přední tyč se snažil pálit Barbašev, ale Furch byl opět včas na místě.
50:43
Střídání v týmu Avangard Omsk: ze hřiště odchází Dominik Furch, přichází Oleg Šilin.
49:28
Ale ani této možnosti hosté nevyužili k nějakému většímu ohrožení Furchovy brány, vypadá to tedy, že by český gólman mohl udržet čisté konto.
48:00
Je tu další vyloučení proti domácím, kteří budou hrát chvilku oslabení 3 na 5 – na trestnou lavici je poslán kapitán Medveděv za hození hokejky.
46:37
Je tu první vyloučení zápasu pro domácího hráče, po kterém se strhla bitka u mantinelu – vyloučen je ale pouze auto původního zákroku David Booth za vražení na hrazení.
44:44
Do útočné třetiny se dostával hostující Tkačjov, toho ale čistě zastavil domácí bek Orlov, který si připsat velice dobrý a přesný zákrok.
43:47
Od modré čáry to zkusil po delší době u Martynov, domácí obránce ale nedokázal propálit hradbu těl, kterou mu vystavila obrana hostů.
42:54
I nadále jsou to ale hosté, kdo se musí bránit – Serebrjakov musel znovu na led do rozkleku a zapotil se proti střele od Sobotky.
42:00
Avangard právě vstřelil branku!
Toto už vypadá s hosty hodně zle, když dostávají už šestou branku! Do útočné třetiny se dostal DANIL FAJZULLIN, který udělal poměrně lehkou kličku obránci směrem k mantinelu a následně pohotovou střelou mimo dosah Serebrjakova navýšil domácí vedení! Asistence: Erik Gustafsson.
41:38
Ke střele z mezikruží se v dobré pozici dostal domácí Chochrjakov, který ale pouze prověřil pozorného Serebrjakova, jenž schoval puk do lapačky.
40:54
Omsk je i nadále výrazně lepším celkem a vše nasvědčuje tomu, že to pro něj i nadále bude lehká práce, protože Vladivostok styl hry nijak nemění.
40:01
Máme za sebou i druhých dvacet minut a propast se ještě prohloubila – domácí přidal na náskoku brankami Bootha a Michejeva, takže o výhře Omsku už nemůže být pochyb. Vladivostok stále vůbec nic nepředvedl a s tímto výkonem si koleduje o ještě daleko větší příděl.
40:00
38:48
Domácí se sice tlačí za další brankou, jejich střelecké pokusy ale úspěšné nejsou a na další velkou šanci tak čekáme.
37:35
Domácí navíc budou hrát přesilovku, kterou zavinil svým vyloučením hostující Andrej Koněv svým hákováním.
36:54
Debakl je tu, tohle už hosté těžko zvrátí. Na modré čáře si přebral puk domácí ILJA MICHEJEV, který si s ním najel do mezikruží a přesnou střelou do horní části branky nedal Serebrjakovi vůbec žádnou šanci na případný zásah! Asistence: Ilja Zubov.
36:34
Admiral se vůbec nemůže dostat do útočného pásma a tak sledujeme pouze trápení ve střední třetině, kde se pochopitelně braky dávají těžko.
35:24
O puk se momentálně bojuje u mantinelu a oba celky se asi smířily s tím, že zápas skončí jasně – domácí Omsk se tímto výkone hostů nemůže cítit ohrožen.
33:25
Teď se pro změnu hosté dostali do ofsajdu, když se z pásma včas nedostal Tkačjov a sudí si toho pochopitelně dokázali všimnout.
31:46
Admiral se po delší době dostal také ke střele, lehký pokus kousek nad ledem od Kurašova ale v pohodě kryl Furch.
30:21
Omsk se sice snaží i nadále hrát s pukem a dostává se tak k více střelám, pro Serebrjakova ale žádná z nich nebezpečná od inkasovaného gólu nebyla.
28:37
Na ledě se toho teď mnoho neděje a čtvrtá branka domácí defitinitivně přesvědčila o tom, že se nemá cenu nikam hnát, hosté jsou pak upřímně zaskočení.
26:39
Hosté se sice dostali do útočného pásma a tam se snažili dostat do nějaké šance, jejich snaha ale skončila pouze za brankou soupeře.
24:53
Toto už zavání debaklem a Admiral musí něco rychle změnit, aby se vrátil do zápasu. Zpoza branky poslal pas do výhodnější pozice Medveděv, tím našel DAVIDA BOOTHA, který následně pohotovou střelou procedil puk mezi betony chybujícího Serebrjakova! Asistence: Jevgenij Medveděv a Michajl Juňkov.
24:06
Do velké šance se ale z ničeho nic dostal Sobotka, který jel po chybě obrany hostů sám na Serebrjakova, svoji střelou ale trefil pouze jeho rychle položený beton!
23:38
Ani tato třetina zatím nemá pořádný spád – to je ale dáno asi hlavně vysokým náskokem domácích, kteří se tak nemusejí nikam hnát.
21:45
Na druhé straně zkoušel pozornost Furcha Wright, který poslal puk z úhlu na branku, ale český gólman si věděl rady a přerušil hru.
20:49
Na led jako první musel Serebrjakov, který tentokrát ukryl v lapačce pokus domácího kapitána Medveděva – bude se tak vhazovat před jeho brankou.
20:01
Hosté na začátku druhé třetiny mění gólmany, místo třikrát překonaného Bobkova se představí Serebrjakov.
20:01
Máme za sebou první třetinu a ta měla hodně jasný průběh – domácí Omsk byl od začátku lepší a góly dával také jenom on. Nejprve do sítě Vladivostoku puk dostal Sobotka, následně Ahnelöv a poté tvrdou střelou od modré i Meňšikov. Admiral se pak skoro k ničemu nedostal a český gólman Furch tak doposud na pořádnou práci čeká.
20:00
19:20
Oba celky ale dohrávají třetinu v klidu a opravdu se nikam netlačí, takže do sirény branku asi neuvidíme.
18:04
Je tu nakonec i vyloučení, kterou jsou postihnuty oba týmy za potyčku, která následovala po chvíli – do sebe se pustili domácí Michejev a jeho soupeř Barbašev, sudí pak oba vylučuje za hrubost.
18:04
17:49
Teď tu vznikla mela před brankou domácích, kam se snažil natlačit Barbašev, ale obránci ho nakonec zpacifikovali a dostali pryč.
16:54
Už je to o tři branky a tento duel tak má prozatím poměrně jasný průběh. Po pasu od Sobotky napřáhl od modré čáry VITALIJ MEŇŠIKOV, jenž svoji tvrdou ránou, která ve vzduchu pořádně zaplavala, dokázal dostat puk za záda gólmana Admiralu dnes potřetí. Asistence: Vladimír Sobotka.
15:44
Tempo hodně upadlo a na další šance čekáme marně, oba celky se vyskytují s pukem hlavně ve středním pásmu.
14:44
I nadále jsou to ale domácí, kdo má navrch a sledujeme tak jejich počínání v útočném pásmu a snahu dostat znovu puk za Bobkova.
13:27
Tak už je to o dvě branky a vidina úspěchu se hostujícímu celku poněkud vzdaluje! JONAS AHNELÖV poslal puk od modré čáry před branku, kde ho tečoval Booth – jeho první pokus ještě Bobkov dorazil, ale domácí útočník měl dost času i na dorážku a tu už protlačil do sítě! Branka je ale i přes zjevný zásah Bootha připsána Ahnelövovi. Bez asistence.
12:21
Ani teď to ale před Furchem nebezpečím nezavánělo a i nadále platí, že obrana Avangardu funguje bezchybně.
10:35
Zatím se hraje hokej, který mnoho šancí nenabízí a hlavně převažuje snaha neudělat chybu – hosté se ale přeci jen do zápasu už dostávají o něco více.
09:41
Opět se sice dostali hosté dopředu, tentokrát dokonce i do útočného pásma, jejich zakončení ale skončila pouze za Furchovou brankou.
08:34
Ale teď Sobotka přesným křížným pasem našel na zadní tyči stojícího obránce Martynka, jenž zakončoval mezi betony Bobkova, ovšem ten je včas sklapl!
07:49
Omsk ale také trochu ubral na aktivitě, takže i když i nadále často drží puk, pro Bobkova už takové nebezpečí neznamená.
06:54
Admiral se snaží nějak reagovat, ale stále se nemůže dostat k nějaké pořádné střele – jeho akce většinou končí už ve středním pásmu.
06:00
A je tu první branka zápasu, která asi zaslouženě končí v síti hostů! S pukem se po pravém křídle probil do pásma Lemťugov, který našel přesným stříleným pasem před branku českého útočníka VLADIMÍRA SOBOTKU, jenž dokázal kotouč dostat na zadní tyčce za záda Bobkova! Asistence: Nikolaj Lemťugov a Maxim Pestuško.
04:49
Zatím se Vladivostok do akce moc nedostal a hlavně se brání, na nějakou práci pro Furcha tak stále čekáme.
03:45
Puk drží převážně Avangard, který se sice drží v útočném pásmu, do pořádného zakončení se ale dostat nemůže – obrana hostujícího Admiralu zatím funguje dobře.
02:34
Zatím se nedá říci, že by byl nějaký celek vyloženě lepší – oba se střídají v držení puku a teď šel na led opět Bobkov, který ale neměl s nahozením Gustafssona moc práce.
01:24
Na druhou stranu se vydali i hosté, kteří se snažili zakončit celou akci, ale puk skončil pouze za branku českého gólmana Furcha.
00:35
Aktivněji začali domácí, kteří se natlačili do útočného pásma, následná střela od Lemťugova ale skončila pouze v rukavici Bobkova.
00:01

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Ahnelöv, Gustafsson, Martynov, J. Medveděv (C), Grigorjev, Meňšikov, Orlov, Děrvuk – Pestuško, Sobotka, Lemťugov – I. Michejev, Zubov (A), Pjanov – Burdasov, Kučerjavenko, Chochrjakov – Fajzullin (A), Juňkov, Booth.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Mnacjan, Bartulis (C), Volčenkov (A), Morrisonn, Zemčjonok, Koněv, Kurašov, Gavrilenko – Krasnoslobodcev, Kazakov, Tkačjov – Alexejev, Alexandrov, Žafjarov – Wright, Fisenko (A), Barbašev – M. Plotnikov, Sigarjov, I. Ivanov.

Rozhodčí: Gusev, Kulakov – Michel, Strelcov.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu z pátého zápasu osmifinálové série KHL, kde se proti sobě za vyrovnaného stavu 2:2 postaví Avangard Omsk a Admiral Vladivostok.

Domácí Avangard Omsk skončil po základní části KHL na druhém místě Východní konference, když získal 109 bodů za 60 zápasů a pyšnil se skóre 156:127. Logicky tak nastoupil proti sedmému Vladivostoku a série je to zatím velice vyrovnaná. Doma dokázal Omsk sice dvakrát vyhrát, 2:1 po prodloužení a 6:3, ale na ledě Admiralu pro změnu dvakrát padl – 4:3 a 3:2 po prodloužení. Stav je tak srovnaný a série se vrací do Omsku, kde může favorit udělat další krok k postupu.

Hostující Admiral Vladivostok si v této sérii vede nad očekávání dobře, v tabulce základní části mu ale 86 bodů ze 60 zápasů horko těžko stačilo na sedm místo. Jak už bylo napsáno, venku sice tento východoruský celek padl 2:1 po prodloužení a 6:3, v domácí aréně ale dokázal svému soupeři porážky vrátit, když zvítězil 4:3 a 3:2 po prodloužení. Uvidíme tak, kdo udělá další krok k postupu dnes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.