Československá stopa

Lukáš Kašpar (DMS) – (0+0), čas na ledě 11:31
První čtvrtfinálový duel mezi SKA Petrohrad a Dinamem Moskva se stal kořistí hostujícího týmu, který se tak v sérii překvapivě ujímá vedení. O jeho vítězi muselo rozhodnout až prodloužení, v němž svým třetím gólem v utkání rozhodl Maxim Karpov.
77:49
Dinamo právě vstřelilo branku!
O vítězi zápasu je rozhodnuto a překvapivě se jím stává Dinamo Moskva. Nikulin roztáhl hru doprava a Karsums pak okamžitě adresoval puk do předbrankového prostoru, kde si ho MAXIM KARPOV nejprve zpracoval bruslí a hrací předmět poté z bezprostřední blízkosti dopravil na místo jeho určení. Radost úspěšného střelce je znatelná, protože se právě stal autorem hattricku! Asistence: Ilja Nikulin a Martinš Karsums.
77:20
Až nyní se ve střelecké pozici objevil Karsums a petrohradský gólman jeho ránu vyrazil do rohu kluziště.
76:45
Hostům se zatím nedaří trvale se usadit v útočném pásmu. Petrohrad svou defenzivní úlohu zvládá na výbornou.
76:13
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ilja Kovalčuk.
73:14
Na opačné straně Karpov ranou z vrcholu levého kruhu pro vhazování donutil Koskinena k zákroku lapačkou.
72:47
Na modré čáře si prostor pro zakončení vytvořil Plotnikov a brankář Dinama ukryl puk mezi svými betony.
71:01
Podšendjalov zaútočil po levém křídle a jeho střelu Koskinen zlikvidoval vyrážečkou.
70:29
Kokarev přibrzdil před útočnou modrou a tím vystavil svého spoluhráče do ofsajdu.
69:48
A ten podle předpokladů neplatí! Bude se tedy pokračovat ve hře.
69:48
Rozhodčí si raději jeli celou situaci zkontrolovat k videu a čekáme tak na jejich verdikt.
69:48
Šance jako hrom! Tarasov vjel do útočného pásma, tam přenechal kotouč Cvetkovovi a ten střelou švihem nechal vyniknout Koskinena. Cvetkov pak ve vysoké rychlosti vlétl do brány, ta vyjela ze svého ukotvení a až poté do ní zapadl odražený puk.
68:51
Gólman Petrohradu znovu v akci, tentokrát zneškodnil střelecký pokus Hietanena. Tempo hry je zatím na vysoké úrovni.
68:19
Tarasov od modré čáry nahodil puk na bránu a Koskinen ho rychle položil na led, aby jeho kolegové mohli provést rozehrávku.
67:34
Nikulin se prezentoval nepřesnou střelou, po které puk označil pouze zadní mantinel.
66:05
Hraje se nahoru dolů. Podél pravého hrazení se rozjel Karsums a jeho nabídka na opačnou stranu neprošla.
65:20
Po zisku kotouče domácí pospíchalu kupředu a Dadonovu ránu z vrcholu pravého kruhu zastavil Jerjomenko lapacím zařízením.
64:42
Moskvané si mezi sebou vyměňují puk v útočné třetině a vytvářejí si mírný nápor.
63:01
Barabanov objel bránu a pokusil se zamést puk k levé tyči, tam ale zůstal Jerjomenkův beton. Diváci si hlasitým skandováním žádají gól.
62:02
První obrovskou šanci v prodloužení si vytvořil hostující tým. Nikulin se stal adresátem přihrávky zprava a na dlouhou hůl trestuhodně minul poloprázdnou bránu.
61:22
Gusev projel modrou čárou a pokusil se zakončit, do trajektorie střely se však položil některý z beků a pokus zblokoval.
60:15
Prodloužení začalo střeleckým pokusem Bělova, který od modré čáry trefil bránícího hráče.
60:01
K zahájení prodloužení je vše připraveno. Tak pojďme na to!
Dinamo se během základní hrací doby dostalo dvakrát do vedení, ale domácím se hubené manko pokaždé podařilo smazat. Ústřední postavou uplynulé hodiny čistého času je jednoznačně Maxim Karpov, který vsítil oba góly hostů.
První prodloužení bude zahájeno přibližně v 17:42.
60:00
59:36
Daleko se při svém individuálním tažení nedostal ani Širokov. Zdá se, že prodloužení nás opravdu nemine.
58:48
Po chvilce se puku zmocnili domácí a Plotnikov byl obrannou formací Dinama zahnán až do rohu kluziště.
58:00
V době, kdy byly ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby, se kotouč nachází na holích hráčů hostujícího týmu.
57:21
Dinamo Moskva při své přesilovce nevymyslelo nic kloudného a vypadá to, že zápas směřuje do prodloužení. Ale nepředbíhejme.
56:45
Hokejisté petrohradského klubu se osvobodili a akce hostujících hráčů tak bude muset začít nanovo.
55:21
Nikolaj Prochorkin (SKA Petrohrad) narazil Nikulina na hrazení. Jeho trest? Dvě minuty. Dinamo tak získává příležitost vzít si vedení zpět.
53:33
Petrohrad právě vstřelil branku!
Ledový palác je na nohou, protože petrohradský celek konečně využil přesilovou hru a vyrovnal stav utkání na 2:2. PAVEL DACJUK se u pravé brankové konstrukce dostal k přihrávce Širokova, kterou mírně přibrzdil obránce, a odeslal puk mezi nohy Jerjomenka. Asistence: Maxim Čudinov a Sergej Širokov.
52:52
Potrestaným hráčem se stal Denis Kokarev (Dinamo Moskva) a jeho hrubost.
52:15
Sudí zdvihl svou pravici nahoru a signalizuje trest Dinama Moskva. Koskinen opustil brankoviště a domácí útočí v šesti. Té nedisciplinovanosti v kádru hostujícího celku je ve třetí části opravdu moc.
51:24
Hosté uklidňují hru kombinací na svém území.
50:01
Zpět na led se vrátil také Kokarev, takže klub z hlavního města hraje v plném počtu bruslařů.
48:48
Dinamo Moskva už brání ve čtyřech mužích.
48:18
Jerjomenko zlikvidoval střelu Bělova, kterou petrohradský bek sestrojil na modré čáře.
48:01
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Denis Kokarev a hosté jsou znovu do tří.
46:58
Skončil první trest moskevského Dinama, které odteď bude bránit ve čtyřech lidech.
46:48
Pozor, protože Moskvané půjdou do tří! Karpov (Dinamo Moskva) podrazil soupeře a na lavici hříšníků bude dělat společnost Igumnovi.
46:09
Hosté odvedli skvělou práci, když vyvezli puk až na území Petrohradu, čímž ušetřili cenné vteřiny ze svého oslabení.
44:58
Gólman Jerjomenko (Dinamo Moskva) atakoval projíždějícího útočníka a za nedovolené bránění obdržel dvě minuty. Trest za něj odpyká Igumnov.
44:09
Opak je pravdou a domácí borci si museli dát pozor na průjezd Brjukvina, ten v nejméně vhodný moment ztratil rovnováhu.
43:02
Petrohradský celek se ubránil a po návratu Chafizullina na ledovou plochu může domácí klub začít črtat ofenzivní plány.
42:39
Domácí už podruhé vyhodili kotouč ven ze svého pásma a toto oslabení sehrávají svěřenci Olega Znaroka opravdu výborně.
41:50
Moskvané operují v útočné třetině a snaží se vyhledat palebné pozice, zatím bezvýsledně.
41:02
A přerušovat se muselo také po faulu Chafizullina (SKA Petrohrad), ten odchází za katr vinou hákování.
40:58
Tempo hry je na začátku třetí třetiny poněkud ospalé. Samotná hra bývá často přerušována.
40:21
Dinamo Moskva je kompletní.
40:01
Hokejisté obou celků se vracejí na ledovou plochu. Utkání bude pokračovat třetí částí.
Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější, než ta předchozí. Více střeleckých pokusů přesto znovu vyslali Petrohradští. Hráči domácího týmu zásluhou Guseva vyrovnali, ale Karpov svým druhým gólem v utkání vrátil vedení zpátky na stranu moskevského Dinama, které stejně jako po první pauze, bude ve třetí části hájit jednogólový náskok.
Závěrečná terice začne přibližně v 16:50.
40:00
39:08
Dacjuk zakombinoval na pravé straně a oslovil Koskirantu, jenž přinutil brankáře hostů k zákroku.
38:21
Ansel Galimov (Dinamo Moskva) si v osobním souboji pomohl hákováním a před koncem prostřední periody si odpyká dvouminutový trest.
38:10
Ke kotouči se domácí dostali až o chvíli později a rychlou kombinační souhrou vybídli ke střele Šipačova, jehož pokus z vrcholu levého kruhu srazil některý z beků do ochranné sítě.
36:50
Vysunutí hráči Petrohradu se pokusili napadnout rozehrávku svých soupeřů, získat hrací předmět do své moci se jim ovšem nepodařilo.
34:33
Hosté si berou vedení zpět. Těreščenko obdržel přihrávku mezi vrcholy obou kruhů a na pravé straně si všiml nepokrytého MAXIMA KARPOVA. Hráč, který otevřel gólový účet dnešního souboje, si srovnal puk na střelu a z ostrého úhlu vymetl bližší horní růžek brány. Lépe to snad ani trefit nešlo! Asistence: Alexej Těreščenko a Ilja Nikulin.
33:43
Domácí se snažili využít skrumáže, která se utvořila před bránou Dinama, ale na případné manévry měli žalostně málo prostoru.
32:57
Nahozený kotouč od pravého mantinelu propadl až k Podšendjalovi, který v palebné pozici promáchl.
32:22
Na opačné straně zasáhl proti ráně od modré čáry Koskinen a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
31:46
Buly opět vyhrál útočící tým, ale tentokrát se přes zkonsolidovanou defenzivu Dinama střelecky neprosadil.
31:24
Bezprostředně po vhazování vypustil střelecký pokus Gusev a gólmanovi Dinama pomohl dobrým obranným zákrokem Hietanen. Vhazovat se bude znovu v pásmu hostujícího mužstva.
31:19
Hosté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, a hra se proto vrátí před Jerjomenka.
30:05
Mezi dvojicí protivníků chtěl projít Plotnikov, ale obranné duo Dinama mu rychle uzamklo cestu.
28:54
Během přesilovky si domácí vytvořili několik střeleckých příležitostí, nicméně Jerjomenko se pokořit nenechal.
26:56
Ketovův trest právě vypršel a Petrohradu tak začíná přesilová hra.
26:54
Jakmile se hostů dostali k puku, rozhodčí přerušili hru a za katr poslali Cvetkova (Dinamo Moskva), jenž se dopustil sekání. Chvíli se tak bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
26:25
Hra se posléze obrátila a útočnou akci domácích zastavili Moskvané jen za cenu faulu. Protože hráči Petrohradu zůstali u puku, ponechal rozhodčí výhodu.
25:45
Hosté vládnou útočnému pásmu a prostřednictvím rychlých přihrávek se snaží rozpohybovat defenzivu SKA.
24:56
Ketov (SKA Petrohrad) se provinil sekáním a na trestné lavici si odsedí dvě minuty.
23:22
K obrovské radosti příznivců Petrohradu je vyrovnáno! Šipačov předal kotouč Dadonovi a ten ho poslal na levou stranu pro NIKITU GUSEVA, před nímž zívala poloprázdná brána. Jerjomenko se po puku natahoval jak mohl, ale zabránit mu v cestě do brány nedokázal. Asistence: Jevgenij Dadonov a Vadim Šipačov.
23:09
Brjukvin adresoval kotouč Hietanenovi a ten svůj střelecký pokus nasměroval do prvního bránícího hráče.
21:40
Petrohradští se dostali do přečíslení tři na dva. Ketov chtěl přenést hru na levou stranu, ale jeho prudkou přihrávku spoluhráč nezachytil.
20:29
Hostující celek přečkal úvodní oslabení bez úhony a už hraje v plném složení.
20:26
Po zblokované střele se Dinamo podniklo rychlou protiakci, nicméně Těreščenko se nechal dostihnout vracejícím se obráncem.
20:01
Hráči jsou zpátky na ledě. Zápas bude pokračovat druhým dějstvím.
Petrohrad podal v úvodní třetině jednoznačně lepší výkon, než jeho soupeř. Favorizovaný domácí celek si během ní vytvořil celou řadu střeleckých příležitostí, ale gólman Jerjomenko všem patnácti pokusům odolal. Jeho protějšek tolik práce neměl, stačilo mu totiž pokrýt pouhých sedm střel. Na jednu z nich ale Koskinen nestačil a v šesté minutě po dorážce Karpova kapituloval. Moskvané tak do druhé části překvapivě vstoupí za vedoucího stavu.
Druhá třetina bude zahájena přibližně v 15:57.
20:00
19:17
Petrohradští se usadili v útočném pásmu. Gusev nabil Bělovi a do jeho pokusu se položil obětavý obránce.
18:29
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Ansel Galimov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
17:44
Barabanov si sjel od pravého mantinelu na střed osy hřiště a tím se dostal do výhodnější palebné pozice. Snažil se trefit škvíru mezi Jerjomenkovými betony, ale mířil o něco výše, než by si představoval.
16:43
Domácí nahodili puk před bránu a nastálého mírného zmatku využil Prochorkin k zakončení. Proti jeho střele zakročil Jerjomenko levým betonem.
15:18
Obránci Dinama si poradili se samostatnou akcí Dacjuka. V souladu s pravidly ho odstavili od kotouče, který pak Jerjomenko přikryl pod svojí lapačku.
14:00
Hosté zahrozili! Karsums elegantní zadovkou zpoza brány našel Těreščenka a jeho nebezpečné ráně z okraje pravého kruhu vystavil Koskinen exkluzivní stopku.
12:58
S odhodlaným výrazem v obličeji pronikl do pásma také Dadonov a troufl si na dvojnásobnou přesilu. Jak se však záhy ukázalo, ukousl si příliš velké sousto.
11:44
Dacjuk ve velké rychlosti vnikl do útočného pásma a hned za modrou čárou vypálil do obránce, jenž jeho pokus srazil do rohu kluziště.
09:12
Po nepřesném střeleckém pokusu se puk odrazil od zadního mantinelu a v pravém kruhu pro vhazování napřáhl k tvrdé ráně Gusev, který prověřil kvalitu výstroje gólmana hostujícího týmu.
08:07
Chafizullin našel u levé tyčky Kablukova, ale Jerjomenkův beton zůstal pevně přikován k ledu.
07:15
Domácí se s nepříznivým vývojem za žádnou cenu nehodlají smířit a kombinují v útočné třetině.
05:27
Moskvané se zničehonic dostávají do vedení. Nahození Mironova od mantinelu tečoval v předbrankovém prostoru stojící MAXIM KARPOV do obránce, pak se ale dostal k odraženému kotouči a mezi nohama gólmana ho propasíroval až do sítě. Koskinen se pak jen smutně ohlédl za sebe. Asistence: Alexej Těreščenko a Andrej An. Mironov.
03:18
Střeleckou pozici si vypracoval Šipačov, ale obrannou zeď, která se před ním okamžitě utvořila, propálit nedokázal.
02:57
Petrohradský celek je v úvodu utkání velice aktivní a vytrvale zaměstnává defenzivu svého soupeře.
01:39
Další akce Petrohradu byla o poznání nebezpečnější! Po průnikové přihrávce ukázal bekům svá záda Prochorkin a trefil Jerjomenka do ramene. Následkem velké rychlosti nestačil včas zabrzdit a namísto puku skončil v bráně právě on.
00:30
Premiérovou útočnou akci založili domácí. Jakovlev se rozjel po levé straně a střelou po ledu donutil Jerjomenka k zákroku.
00:05
Úvodní buly vyhráli hokejisté domácího klubu.
00:01
Domácí budou hrát v modrých dresech a hosté zápas odehrají v dresech bílé barvy.
Hlavní aktéři už se nacházejí na ledové ploše. Arénou Ice Palace se za malou chvíli rozezní hymna Ruské federace, ta bude předcházet samotnému zahájení utkání, na které se všichni tolik těšíme!
Ještě jednou Vás vítám u sledování textové online reportáže z prvního utkání čtvrtfinálového kola play-off mezi SKA Petrohrad a Dinamem Moskva. Favoritem duelu a zároveň celé čtvrtfinálové série je Petrohrad.
Hokejisté obou celků se právě rozbruslují a hlediště Ice Palace už se pomalu začíná zaplňovat. V petrohradské areně se očekává bouřlivá atmosféra, kterou z menší části podpoří také příznivci moskevského klubu.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – J. Jakovlev, A. Bělov, Chafizullin, Čudinov, Zub, Zubarev, Rykov – Dacjuk, Kovalčuk, Ketov – Dadonov, Šipačov, N. Gusev – S. Plotnikov, Širokov, Prochorkin – Koskiranta, Kablukov, Děrgačjov – Barabanov.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Solovjov, I. Nikulin, Rylov, Kutějkin, D. Višněvskij, Hietanen, Mironov – A. Těreščenko, Karsums, Karpov – A. Galimov, Cvetkov, Tarasov – Gorovikov, Kokarev, Podšendjalov – Igumnov, Kašpar, Brjukvin – Čebykin.

Rozhodčí: Bělov, Naumov – Metalnikov, Sirotkin.

Dinamo Moskva – Nižnij Novgorod 4:1 na zápasy

1) Dinamo – Novgorod 1:0pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
2) Dinamo – Novgorod 3:2pp (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)
3) Novgorod – Dinamo 4:3pp (0:0, 2:2, 1:1 – 1:0)
4) Novgorod – Dinamo 2:3pp (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)
5) Dinamo – Novgorod 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Dinamo Moskva

Dinamo se v Západní konferenci umístilo na třetí příčce s pětadvacetibodovou ztrátou na bezkonkurenční duo CSKA Moskva, SKA Petrohrad. Osmifinálovým soupeřem moskevského Dinama se stal celek Nižného Novgorodu a klub z hlavního města ho porazil 4:1, z toho hned čtyřikrát musel jít zápas do prodloužení.
Osmifinálová série SKA Petrohrad

SKA Petrohrad – HC Viťaz 4:0 na zápasy

1) Petrohrad – HC Viťaz 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
2) Petrohrad – HC Viťaz 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
3) HC Viťaz – Petrohrad 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)
4) HC Viťaz – Petrohrad 1:7 (0:3, 0:3, 1:1)
SKA Petrohrad

Ve skupině Západ hrající SKA se do vyřazovací části kvalifikoval druhým místem. Jeho bodový součet byl sice totožný s CSKA Moskva, ale za své vzala horší vzájemná bilance. V úvodním kole play-off petrohradský klub narazil na HC Viťaz, který sfoukl jako svíčku – 4:0 na zápasy.
Pozvánka na úvodní čtvrtfinálové klání

Všem hokejovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné čtvrteční odpoledne. Play-off KHL se posunulo do své čtvrtfinálové části, která započne dnešními dvěma duely. V tomto textovém online přenosu vám zprostředkujeme utkání SKA Petrohrad – Dinamo Moskva, jehož úvodní buly je naplánováno na 15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.