Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů! Dobrou noc!
Ještě doplním, že dnešní utkání sledovalo 12 348 diváků!
Československá stopa v utkání

Jan Kovář (MET) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 29:35
Tomáš Filippi (MET) – 0+0, 5 střel, čas na ledě 20:53
Střely na branku: 60 – 28
Je konec! Domácí Petrohrad přeci jen využil výhodu domácího prostředí a zvítězil 2:1 v prodloužení! Na vítěznou branku se čekalo až do 93. minuty, kdy se prosadil Jevgenij Dadonov ! Magnitogorsk byl v prodlužení pasivní a Petrohrad svou aktivitu nakonec přetavil ve vítězství! Stav série je tedy 2:1!
92:45
Petrohrad právě vstřelil branku!
Góóóól! Domácí Petrohrad vítězí! Na stadionu propukají obrovské oslavy, zatímco v sektorů hostujících fanoušků tečou slzy! Po pěkné kombinaci v útočném pásmu se ke kotouči dostal JEVGENIJ DADONOV a střelou do odkryté části branky rozhodl o výhře Petrohradu! Asistence: Nikita Gusev.
92:10
Jevgenij Timkin se ve středním pásmu natahoval po prudkém vyhození, ale domácí obránce měl ke kotouči o kus blíže.
91:35
Andrej Zubarev objel ve středním pásmu padajícího Kováře, jenže následnou přihrávkou odevzdal kotouč obráncům Magnitogorsku.
91:10
Také diváci na tribunách už jsou pořádně unavení a jejich skandování už není tak silné.
90:10
Jakovlev objel branku hostujícího celku, ale poté vyjel s kotoučem zpátky do středního pásma. Jako by ani jeden z týmů nechtěl vyhrát.
89:26
A další zakázané uvolnění domácího celku. Hokejisté obou celků už jsou hodně unavení.
89:10
Hosté zakončili až po skončení přesilové hry. Jevgenij Timkin zkusil štěstí z levé strany, ale Koskinen si připsal snadný zákrok.
88:52
88:12
Na druhou stranu se ve vlastním oslabení vydal Jakovlev, ale ani jeho pokus z ostrého úhlu nemířil mezi tři tyče.
87:45
Hosté se sice usadili v útočném pásmu, ale nikdo z hráčů Metallurgu zatím nanešel odvahu k zakončení.
86:52
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., podražení).
86:32
Ani teď to není branka! Další prudká střela z mezikruží prosvištěla kolem hostující branky!
86:08
Ojedinělou akci Metallurgu po levé straně zastavuje postavení mimo hru. Hra se přesune do středního pásma.
85:32
Petrohradu se nyní nepovedla rozehrávka a dlouhé vyhození podél mantinelu prolétlo na zakázané uvolnění.
85:08
Jakovlev se prosmýkl přes modrou čáru do útočného pásma a vypálil zápěstím. Jeho nepovedený pokus však zablokoval obránce.
84:34
Rafikov nahodil puk na hostující branku z opravdu ostrého úhlu. Vasilij Košečkin měl snadnou práci a schoval kotouč v lapačce.
84:10
Jarno Koskiranta napadal rozehrávku soupeře v jeho obranném pásmu, ale zadáci Metallurgu puk udrželi.
83:20
Vasilij Košečkin tentokrát skryl střelu z ostrého úhlu. Domácí ale hrají hodně aktivně a snaží se drát do zakončení.
83:00
A další možnost Petrohradu! Andrej Zubarev se v jízdě opřel do dobré přihrávky, ale jeho ránu vykopl hostující brankář betonem!
82:02
Hosté ustáli i obrovský závar před svou brankou! Sergej Plotnikov se natahoval po bekhendové dorážce, ale nepropálil klubíčko těl!
81:37
Z ostrého úhlu zkusil štěstí Dadonov. Domácí útočník vypálil příklepem, ale mířil jen do míst, kde byl hostující brankář.
81:20
Patrik Hersley nahodil puk do útočného pásma, ale nikdo v modrém dresu jeho nahození nenasměroval mezi tři tyče.
80:35
Hostující brankář musel dávat pozor na dlouhé vyhození. Brankář Metallurgu ale puk kontroloval a okamžitě rozehrál.
80:21
80:01
Začalo druhé prodloužení.
Střely na branku: 46 – 25
Ani dvacet minut nad rámec řádné hrací doby o vítězi nerozhodlo! Hráči se odeberou do kabin a po přestávce budeme pokračovat další částí hry.
80:00
Prodloužení skončilo.
79:40
Domácí vyhazují kotouč přes celé kluziště a je jasné, že uvidíme také druhé prodloužení.
79:04
Kovář zkusil překvapit Koskinena střelou těsně nad ledem, která mířila na zadní tyč. Domácí brankář se nenechal překvapit.
78:21
Bude se vylučovat! Přesilovou hru si zahraje Magnitogorsk. Dvě minuty za vyhození puku dostává Širokov.
78:10
Jan Kovář přečetl nepřesnou přihrávku středním pásmem a vybojoval puk pro Magnitogorsk. První prodloužení spěje ke svému konci.
77:28
Jevgenij Dadonov upadl v souboji před brankou a už nedosáhl na odražený kotouč. Hosté se zatím statečně brání.
77:10
Nahození do útočného pásma domácího celku dojeli jen zadáci Magnitogorsku. Hosté ale vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
76:02
Ilja Kovalčuk clonil před brankou, ale hosté znovu vyvázli z ošemetné situace bez újmy.
75:40
A zakázané uvolnění Magnitogorsku. Hra se přesune před hostující branku. Petrohrad se snaží zmobilizovat všechny síly.
75:10
Až nyní Anton Bělov uklidnil hru domácího celku za brankou. Petrohrad posílá na led čerstvé síly, hráči se mění i na druhé straně.
74:35
Alexandr Sjomin zkoušel zakončit z otočky, nicméně jeho prudký pokus zablokoval obětavý obránce Jegor Jakovlev.
74:10
Patrik Hersley vybojoval kotouč v rohu obranného pásma. Domácí obránce jej ale nedokázal vyhodit a Metallurg pokračuje v útočení.
73:25
Sergej Mozjakin si v útočném pásmu sjel na přihrávku z levé strany, nicméně jeho projektil vůbec netrefil branku.
73:10
Andrej Zubarev neudržel puk na modré čáře a kotouč prosvištěl přes všechny čáry. K údivu hostujících hokejistů se píská zakázané uvolnění.
72:38
Rafikov našel cestu do útočného pásma, nahodil puk za branku, ale nikdo v modrém si jeho pobídku nezpracoval.
72:02
Koskinen zachránil Petrohrad! Na domácího brankáře se hnal Sjomin, ale jeho prudkou ránu na přední tyč dokázal Koskinen vyrazit!
71:19
Oba týmy hrají v plném počtu.
71:05
Koskinen si poradil s dlouhým nahozením a ihned vyklepal kotouč z lapačky. Domácí brankář založil další útočnou akci Petrohradu.
70:26
Šipačov se v útočném pásmu opřel do odraženého kotouče, ale jeho ránu na zadní tyč vytěsnil hostující brankář ramenem nad břevno.
70:01
Domácím se nyní nepovedla rozehrávka a dlouhé vyhození podél mantinelu končí na zakázaném uvolnění. Hra se vrátí před Koskinena.
69:19
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Platonov – 2 min., hrubost).
69:19
69:17
Až nyní se po dlouhé době přerušuje hra. Vasilij Košečkin viděl střelu od modré čáry a schoval kotouč v lapačce. Vhazuje se po jeho levici.
68:54
Sergej Plotnikov vlétl s pukem do útočného pásma, nabruslil si do střelecké pozice, ale zápěstím netrefil branku.
68:05
Dadonov zavezl puk do útočného pásma a pustil se do souboje u mantinelu. Domácí útočník byl tvrdě naražen na hrazení, ale faul se nepíská.
67:25
Tommi Santala dotíral na rozehrávku Petrohradu za Koskinenovou brankou. Hostující hokejista však kotouč nevybojoval.
66:40
Koskinen vyjel ven z branky, aby vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Domácí branář svou úlohu zvládl.
66:15
Jarno Koskiranta projel podél pravého mantinelu do útočného pásma, nicméně jeho projektil zápěstím zablokoval padající obránce.
65:40
Oskar Osala se natahoval po prudké přihrávce na modrou čáru, ale naneštěstí pro Metallurg na kotouč nedosáhl.
65:21
Sergej Plotnikov zkusil štěstí příklepem z ostrého úhlu, jenže Vasilij Košečkin se stačil přesunout k levé tyči a udržel puk před brankovou čárou.
64:50
Na druhé straně si Koskinen vychutnal zákrok lapačkou proti prudké střele od modré čáry. Zatím se hraje ve vysokém tempu.
64:20
Vasilij Košečkin vyjel ven z branky a před dotírajícím Šipačovem odpálil kotouč do bezpečí.
63:42
Kovalčuk si převzal odražený kotouč za brankou hostujícího celku, ale příliš prudkou přihrávkou vyhnal své spoluhráče do středního pásma.
63:18
Mikko Koskinen vyjel ven z branky a raději přikryl puk před dotírajícím Kaletnikem. Vhazovat se bude před brankou Petrohradu.
62:39
Na druhé straně se sám na Koskinena hnal Jevgenij Timkin, ale vracející se obránce jej rozhodil a Timkin trefil jen beton domácího brankáře!
62:06
Nikita Gusev vypálil z mezukruží. Rána domácího útočníka z otočky prosvištěla těsně vedle levé tyčky!
61:25
Plotnikov se ještě pustil do debaty s rozhodčím. Domácí útočník se dožadoval vhazování před brankou Metallurgu.
61:05
Jevgenij Dadonov operoval za hostující brankou, ale v souboji s důrazným obráncem ztratil stabilitu a upadl.
60:30
Jan Kovář pomohl defenzívě parádním hitem v rohu obranného pásma. Hostující útočník poté vyvezl puk, ale přihrál nepřesně.
60:10
Koskiranta uspěl na úvodním vhazování prodloužení. Petrohrad ihned žene do útoku zaplněný Ledový palác.
60:01
Střely na branku: 36 – 20
Šedesát minut hry nám o vítězi třetího finálového duelu nerozhodlo, a proto uvidíme prodloužení! Petrohrad byl sice ve třetí třetině aktivnějším celkem, ale brankář Vasilij Košečkin navázal na svůj výkon z úvodní periody a nepustil za svá záda jediný kotouč!
60:00
59:35
Ilja Kovalčuk nahodil puk za branku, kde jej nevybojoval právě Ketov a Magnitogorsk se znovu ubránil. Je to jasné, o vítězi rozhodne až prodloužení.
59:05
Ketov našel z rohu kluziště Šipačova, ale domácí kanonýr se vůbec nedostal ke střele. Jeho nápřah vyšel naprázdno.
58:40
Domácí prováhali další velkou možnost! Barabanov dostal přihrávku před branku, měl čas na zakončení, ale Jan Kovář jeho manévr zablokoval!
58:10
Roman Rukavišnikov rozjel akci domácího celku po pravém křídle, ale obrana Magnitogorsku znovu zasáhla na modré čáře.
57:42
Ani jeden z týmů se netlačí do útoku a podle všeho nám dnešní duel spěje do prodloužení.
57:07
Alexandr Děrgačjov upadl na modré čáře, ale nedovolený zákrok se nepíská. Metallurg mezitím přišel o puk ve středním pásmu.
56:27
Vasilij Košečkin zachránil hostující celek! Šipačov měl spoustu času mezi kruhy, ale hostující brankář ramenem vyrazil puk mimo tři tyče!
56:05
Dadonov se vydal do útočného pásma, natlačil se před obránce, jenže z bekhendu už branku Metallurgu neohrozil.
55:30
54:40
Domácí nadále drží kotouč daleko od branky a soupeře vůbec nepouštějí do útočného pásma. Hráči Metallurgu jsou statičtí.
54:10
Metallurgu se nepovedlo usadit se v útočném pásmu a Jevgenij Ketov vyvezl kotouč do bezpečí. Vasilij Košečkin dokonce musel přerušit hru.
53:52
53:30
A přesilovka domácího celku končí! Hráčská lavice dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě!
53:13
Antipin dostal nabito na modrou čáru, jenže jeho pomalou střelu těsně nad ledem zablokoval první stojící obránce. Metallurg se znovu osvobozuje.
52:40
Z tribun se začíná ozývat pískot. Příznivci Petrohradu nejsou spokojení s výkonem svých oblíbenců.
52:15
Jenže domácí hokejisté nezačali přesilovou hru vůbec dobře. Hosté vystihli pomalou přihrávku a vyhodili puk až za Koskinena.
51:52
Bude se vylučovat! Alexandr Sjomin si odsedí dvě minuty za podražení a Petrohrad má skvělou šanci na vstřelení branky.
51:35
Petrohrad už je zase aktivnějším celkem a domácí se tlačí do útočného pásma. Družina okolo Kovalčuka chce rozhodnout o výhře ještě v základní hrací době.
51:20
Jevgenij Dadonov napadal rozehrávku soupeře za jeho brankou. Osamocený útočník Petrohradu ale neuspěl a raději odjel střídat.
50:22
Vasilij Košečkin si od inkasované branky počíná opravdu jistě. Hostující brankář nyní zlikvidoval Kovalčukův projektil od mantinelu.
50:05
Jegor Jakovlev pláchl hostující obraně, ale zbytečně přihrával před branku, kde Šipačov nedosáhl na prudkou a skákavou přihrávku.
49:15
Pokračuje se v hodně opatrné hře. Ojedinělý útok hostujícího celku po levém křídle zastavuje postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
49:05
Šipačov se v útočném pásmu dostal k odraženému kotouči, nicméně hned dva obránci se mu ihned položili pod nohy a nedovolili mu vypálit.
48:25
Alexandr Sjomin nahodil puk od pravého mantinelu. Mikko Koskinen nechtěl riskovat a před dojíždějícím soupeřem raději přerušil hru.
48:10
Jarno Koskiranta zkoušel vypálit z úctyhodné vzdálenosti, ale při svém zakončení zlomil hokejku a musí odjet na střídačku.
47:25
Až nyní se hra přerušuje. Jevgenij Timkin se z ostrého úhlu natlačil před brankáře Koskinena, který mu vypíchl kotouč.
47:10
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení. Ani jeden z týmů se zatím není schopen dostat do vyložené šance. Zatím sledujeme spíše propagační pokusy.
46:32
Jan Kovář hlídkoval před brankou domácího celku a snažil se tečovat nahození z levé strany. Koskinen byl pozorný a kotouč vyrazil do rohu.
46:05
Viktor Antipin si zbytečně nekomplikoval situaci při rozehrávce a jednoduše nahodil puk o mantinel do středního pásma.
45:25
Arťom Zub byl jako první u nahození za domácí branku a vyvezl kotouč do středního pásma. Třetí třetina je zatím hodně opatrná. Ani jeden celek nechce udělat chybu.
45:05
Arťom Železkov chtěl tentokrát domácího brankáře překvapit zakončením z ostrého úhlu, nicméně jeho pokus byl hodně nepřesný.
44:12
Arťom Železkov vyslal svižnou střelu zápěstím od modré čáry. Brankář Koskinen měl čistý výhled a pomalý projektil vykopl betonem.
44:01
Hostům se vůbec nepovedla rozehrávka. Prudká přihrávka podél levého mantinelu prosvištěla na zakázané uvolnění. Na ledě se ještě strhla potyčka.
43:32
Ilja Kovalčuk udržel puk u mantinelu, zavezl jej za branku, ale zadovkou odevzdal kotouč soupeři. Metallurg může uklidnit hru.
43:05
Danis Zaripov dostal přihrávku do útočného pásma a snažil se zakončit z otočky. Jeho překvapivá rána ale našla jen chrániče obránce Jakovleva.
42:45
Metallurg je v úvodu třetí třetiny úplně zamražený a domácí hokejisté si dělají, co chtějí. Petrohradu už schází pouze gólová radost.
42:05
Domácí fandové už se radovali z branky, ale Vasilij Košečkin předvedl neuvěřitelný zákrok a letící puk zastavil holí na brankové čáře!
41:37
Patrik Hersley bojoval v rohu útočného pásma s přesilou obránců a nakonec i v pádu dokázal adresovat puk před branku. Obrana zasáhla.
41:06
Šipačov vlétl do útočného pásma s pukem na hokejce a zadovkou hledal spoluhráče. Za ním však byli jen hokejisté v bílém.
40:32
Ilja Kovalčuk rozjel akci Petrohradu z obranného pásma, jenže jeho přihrávku na pravé křídlo srazil jeden ze soupeřů bruslí zpět do třetiny domácího celku.
40:10
Jarno Koskiranta uspěl na úvodním vhazování třetí třetiny. Sám Koskiranta si poté sjel na modrou čáru, ale už nedosáhl na prudkou přihrávku.
40:01
Střely na branku: 24 – 15
Také po druhé třetině zůstává stav nerozhodný! Metallurg se na led vrátil o mnoho aktivnější, ale nápor hostů zmrazil ve 25. minutě Andrej Zubarev , který střelou z poloviny hřiště překvapil brankáře Košečkina! Petrohrad poté dlouho kontroloval hru, ale v závěru třetiny se Magnitogorsk opět dostal do tlaku. A z něj také vytěžil vyrovnávací branku! Pouhých šest vteřin před sirénou srovnal po pěkné akci Denis Kazionov ! Po čtyřiceti minutách je tedy stav nerozhodný 1:1!
40:00
39:54
Metallurg právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Hosté dotahují krok ještě před koncem druhé třetiny! A byla to pohledná akce! Chris Lee dostal v útočném pásmu přihrávku na pravou stranu, přenesl hru před branku a DENIS KAZIONOV už měl snadnou práci! Asistence: Vladislav Kaletnik, Chris Lee.
39:26
Ilja Kovalčuk se hnal na útočnou modrou čáru za prudkou přihrávku, ale Danis Zaripov se rychle vrátil a přizvedl puk mezi diváky.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:41
Kovář si zpracoval přihrávku za branku, ale okamžitě k němu přistoupil Jakovlev, který jej přilepil na hrazení a získal puk pro Petrohrad.
38:10
Sergej Těreščenko dojel odražený kotouč do vlastního obranného pásma. Petrohrad nyní zahustil střední pásmo a brání hodně vysoko.
37:32
Sergej Plotnikov vlétl do útočného pásma, zpracoval si skákavou přihrávku, jenže jeho spoluhráči odjeli střídat. Metallurg může hrát.
37:10
Nikolaj Prochorkin se v útočném pásmu dostal k odraženému kotouč. Chris Lee trošičku zaspal, ale nakonec svou chybu stačil napravit.
36:46
36:10
Kovalčuk operoval s pukem na pravé straně útočného pásma, vymyslel přihrávku na Šipačova, nicméně domácí ostrostřelec neměl čas na zakončení.
35:40
Hosté nyní získali puk v předbrankovém prostoru a okamžitě jej vyhodili přes celé kluziště. Na led naskakuje druhá přesilovková formace.
35:15
Patrik Hersley si sjel na přihrávku na pravou stranu a pohotově vypálil. Jeho dělovku srazil statický obránce do rohu obranného pásma.
34:46
A tentokrát z toho bude přesilovka pro domácí celek! Jevgenij Birjukov vyhodil puk mezi diváky a dostává dvě minuty za zdržování hry.
34:30
Alexej Bereglazov se snažil vytočit v rohu útočného pásma, ale při změně směru upadl, za což sklidil posměch zaplněné arény.
34:10
Arťom Zub se vrátil s rozjetým soupeřem a na modré čáře jej připravil o kotouč. Domácí obránce byl důrazný i v souboji v rohu ledové plochy.
33:15
Domácí fanoušci cítí, že Petrohrad je v posledních minutách pod tlakem a hlasitě skandují. Zaplněná aréna se snaží hnát své oblíbence vpřed.
33:03
Alexandr Sjomin vlétl do útočného pásma po levém křídle a vyslal prudkou střelu z ostrého úhlu. Jistý Koskinen si však pohlídal mezírku u přední tyče.
32:15
Roman Rukavišnikov uspěl v souboji za vlastní brankou a Petrohrad se po dlouhé době vymanil z náporu hostujícího celku.
32:00
Denis Kazionov clonil Koskinenovi ve výhledu a sám inkasoval úder do obličeje. Hlavní rozhodčí ale Chafizulinův zákrok netrestá.
31:25
Sergej Plotnikov se neohroženě pustil do souboje u hrazení a podařilo se mu dostat kotouč ven z obranného pásma. Metallugu ale zařadil vyšší rychlostní stupeň.
31:11
30:27
Petrohradu se navíc podařilo obloučkem vyhodit puk do středního pásma a unavená čtveřice bránících hokejistů mže vystřídat.
30:10
Metallurg se usadil v útočném pásmu, jenže nikdo v bílém dresu zatím nenašel odvahu k zakončení a hosté pouze kombinují.
29:11
Hosté si zahrají další přesilovou hru! Jegor Jakovlev dostává dvě minuty za vysokou hůl.
29:10
Sergej Mozjakin podržel kotouč za domácí brankou a chtěl jej přihrát na modrou čáru. Obránce hostujícího celku však neudržel puk v útočném pásmu.
28:32
Tempo hry v posledních minutách nabralo na obrátkách! Alexandr Děrgačjov si vybruslil podél mantinelu do střelecké pozice a donutil Košečkina k zákroku lapačkou.
28:03
Mohlo být vyrovnáno! Jevgenij Timkin dostal přihrávku za obranu domácího celku, ale sám proti Koskinenovi minul horní roh branky!
27:35
Jarno Koskiranta si nabruslil mezi kruhy a číhal na prudkou přihrávku od mantinelu. Urputný obránce ale rybičkou vypíchl puk do bezpečí.
27:10
Danis Zaripov vlétl do útočného pásma a opřel se do odraženého kotouče. Jeho zakončení však Koskinenovi problémy nenadělalo.
26:30
Koskinen musel dávat pozor na odražený puk u přední tyče! Domácí brankář ale utěsnil malou mezírku a vyrazil puk za branku.
26:05
Arťom Zub poslal prudkou přihrávku na modrou čáru, jenže Šipačov si nepotykal se zpracováním a puk mu uskočil k obráncům soupeře.
25:26
Na stadionu nyní panuje opravdu fantastická atmosféra! Domácí fanoušci jsou nabuzení vstřelenou brankou a hlasitě ženou své oblíbence do útoku.
24:54
Petrohrad se dostává do vedení! Tak to je hodně kuriózní branka! ANDREJ ZUBAREV nevěděl, co s pukem, a proto vypálil už z poloviny hřiště. Jeho dělovka propadla za záda hostujícího brankáře, který si teď hodně nadává! Asistence: Sergej Širokov, Arťom Zub.
24:46
24:26
Na druhé straně se do úniku dostal Jarno Koskiranta, který zkoušel zakončit pod břevno, jenže také Vasilij Košečkin předvedl fantastický zákrok!
24:05
Sergej Mozjakin dostal přihrávku na levý kruh a snažil se zakončit na zadní tyč. Jeho ránu ale Koskinen vytěsnil ramenem.
23:25
Domácí obránci ale rychle vybojovali kotouč a pohotově vyhodili puk přes všechny čáry. Také Metallurgu se v početní převaze moc nedaří.
22:46
A první přesilovku si zahraje také Metallurg. Dvě minuty za krosček dostává Sergej Plotnikov.
22:28
Denis Platonov se zjevil sám před Koskinenem, dokonce si domácího brankáře položil, ale už nestačil zasunout puk mezi beton a tyč!
22:05
Danis Zaripov si nabruslil mezi kruhy, kam dostal prudkou přihrávku z pravého křídla, jenže netrefil puk podle svých představ.
21:31
Petrohradu se vstup do druhé třetiny moc nevyvedl. Domácím se nepovedla překvapivá rozehrávka a puk prosvištěl na zakázané uvolnění.
21:10
Jevgenij Timkin se v útočném pásmu natahoval po odraženém puku od mantinelu, ale před hostujícím útočníkem zasáhl Hersley.
20:35
Jarno Koskiranta se položil do střely od modré čáry a schytal tvrdý zásah do kotníku. Domácí obránce se však zvedá a může pokračovat.
20:10
Na úvodním vhazování druhé třetiny uspěli hokejisté Magnitogorsku. Hosté se ihned vydali do útoku, ale Kovář nezpracoval prudkou přihrávku.
20:01
Střely na branku: 18 – 3
První třetina je minulostí! Domácí Petrohrad byl sice v úvodní dvacetiminutovce aktivnějším celkem a dokonce hrál tři přesilové hry, ale brankáře Košečkina domácí střelci nepřekonali. Aktivní byl hlavně obránce Bělov, který měl dvě šance v přesilové hře, ale Košečkin se proti němu blýskl parádním zákrokem. Směrem dopředu je zatím Metallurg bezzubý, což by se mu nemuselo vyplatit.
20:00
19:15
Sergej Mozjakin vyvezl puk na útočnou modrou čáru a raději jej nahodil za branku domácího celku. Unavení obránce Metallurgu odjíždějí střídat.
19:04
18:35
Kovalčuk poslal kotouč po mantinelu do rohu útočného pásma, kde puk získal připravený obránce a Metallurg se znovu osvobozuje.
18:02
Koskinen musel dokonce zasahovat po nahození od levého mantinelu. Domácí brankář rychle vyklepal puk z lapačky a rozehrál.
17:15
Magnitogorsk opět začíná nejlepším možným způsobem a hosté vyhazují puk přes celé kluziště. Koskinen ihned vyrazil pomoci s rozehrávkou.
17:04
A do třetice přesilová hra pro Petrohrad! Tomáš Filippi si odsedí dvě minuty za hákování.
16:28
Domácí nadále pokračují v napadání rozehrávky Magnitogorsku. Hosté zatím musejí hrát hodně jednoduchý hokej.
16:02
Jarno Koskiranta poslal nádhernou přihrávku před branku, ale Šipačov váhal se zakončením a nakonec trefil jen beton hostujícího brankáře.
15:30
Po dlouhé době se do útoku podíval také Magnitogorsk. Antipin dostal nabito do jízdy a pohotově zakončil. Koskiken si připsal snadný zákrok.
15:02
Kovalčuk se prodral do útočného pásma a troufl si na hodně drzou kličku. Obránce soupeře ale nechal hůl na ledě a získal puk.
14:55
14:04
Jegor Rykov si sjel před branku a bekhendem se snažil nasměrovat mezi tři tyče prudkou přihrávku. Hostující brankář puk reflexivně vykopl betonem!
13:35
Znovu se Metallurgu podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry. Koskinen chtěl urychlit rozehrávku, jenže domácí hráči odjeli na střídačku.
13:10
Hosté ale uspěli na vhazování v obranném pásmu a okamžitě vyhodili puk přes celé kluziště. Petrohrad musí začít nanovo.
12:55
Petrohrad si zahraje další přesilovku. Těreščenko dostává dvě minuty za sekání!
12:29
Až nyní se Metallurg dostal z obrovského tlaku domácího celku. Hosté vyhodili puk do obranného pásma soupeře a odjíždějí střídat.
12:01
Jegor Jakovlev vypálil z ostrého úhlu. Hostující brankář měl zcela zakrytý výhled, ale naštěstí pro něj se puk od jedné z bruslí odrazil mimo tři tyče.
11:32
Nikolaj Prochorkin vlétl do útočného pásma s pukem na hokejce, ale naneštěstí pro Petrohrad se srazil s jedním ze spoluhráčů.
11:00
Jarno Koskiranta dostal parádní přihrávku na modrou čáru a směřoval sám na brankáře! Vasilij Košečkin se nenechal rozhodit a vyrazil puk mimo tři tyče!
10:22
Mikko Koskinen si připsal dobrý zákrok. Jevgenij Timkin se v útočném pásmu dostal k odraženému puku a pohotově zakončil. Domácí brankář byl pozorný.
10:10
Kovalčuk si sjížděl před hostující branku, kam směřovala prudká přihrávka zpoza branky, ale pozorný Arťom Železkov puk na poslední chvíli vypíchl.
09:44
Jarno Koskiranta poslal prudkou střelu od modré čáry, nicméně jeho pokus před brankou Magnitogorsku zablokoval obětavý obránce.
09:10
Další nepřesnost v rozehrávce Petrohradu. Jakovlev poslal prudkou přihrávku středem kluziště, ale nikdo v modrém si puk nedokázal zpracovat.
08:30
Kovalčuk teď bojoval jako lev! Domácí hvězda se vrhl do souboje o puk v útočném pásmu a při snaze získat kotouč Kovalčuk dokonce upadl.
08:10
Roman Rukavišnikov rozjel akci domácího celku po levém křídle, ale Ilja Kovalčuk pokazil kombinaci nepřesnou přihrávkou do rohu.
07:22
07:00
Další možnost domácího celku a znovu se v ní objevil Bělov! Domácí obránce mířil mezi brankářovy betony, ale Vasilij Košečkin vytáhl parádní zákrok!
06:20
Obrana hostujícího celku nyní zafungovala na výbornou a zadáci Metallurgu dopravili kotouč přes celé kluziště až k brance Petrohradu.
06:05
Anton Bělov si nabruslil na levý kruh, odkud se ihned opřel do parádní přihrávky a jeho rána prolétla jen těsně vedle zadní tyče!
05:22
Bude se vylučovat! První přesilovou hru si zahraje Petrohrad. Timtik dostává dvě minuty za vysokou hůl.
05:05
Na druhé straně si defenzivní povinnosti splnil Andrej Zubarev, který vytlačil rozjetého útočníka až k mantinelu. Na tribunách to bouří.
04:27
Ilja Kovalčuk si sjel před volnou branku a klepl si o přihrávku. Padající obránce Metallurgu puk na poslední chvíli zablokoval.
04:10
Patrik Hersley nahodil puk za branku Metallurgu, kam spěchal Šipačov, ale agilní útočník Petrohradu neuspěl proti přesile obránců.
03:30
Petrohrad ale vstoupil do dnešního utkání opravdu aktivně. Jarno Koskiranta projel do útočného pásma a hlásil se o přihrávku před branku, ale kotouč se k němu nedostal.
03:05
Ketov se po pravém křídle prosmýkl do útočného pásma a poslal prudkou přihrávku před brankou. Obrana hostů dostala puk do bezpečí.
02:32
Jegor Jakovlev nahodil puk přes celé kluziště a nikdo v modrém dresu jej nestačil tečovat. Puk prolétl na zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Koskinena.
02:05
Nikolaj Prochorkin potáhl puk přes celé kluziště až do útočného pásma, kde však nenašel nikoho v modrém. Matallurg může zaútočit.
01:26
A na světě je první zakončení dnešního duelu. Vasilij Košečkin si však se střelou z ostrého úhlu věděl rady a schoval puk do lapačky.
01:05
Jan Kovář operoval s pukem v rohu útočného pásma, jenže Jegor Rykov jej přitiskl na mantinel a Petrohrad se dostal z obranného pásma.
00:25
Jarno Koskiranta napadal rozehrávku Magnitogorsku v jeho obranném pásmu. Domácí obránce ale soupeře o puk nepřipravil.
00:10
Na úvodním vhazování uspěli domácí hokejisté. Petrohrad se ihned vydal do útoku, ale Kovalčuk měl k puku dále než hostující brankář.
00:01
Ještě před úvodním vhazováním zazní Ledovým palácem ruská hymna.
Oba celky už naskakují na ledovou plochu. Petrohrad sehraje dnešní duel v modrém, zatímco Magnitogorsk přijel v bílém.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – J. Jakovlev, A. Bělov, Rukavišnikov, Hersley, Zub, Zubarev, Chafizullin, Rykov – Barabanov, Koskiranta, Kovalčuk (C) – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – S. Plotnikov, Prochorkin, Širokov – Ketov (A), Kablukov, Děrgačjov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, J. Birjukov, Lee, Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Zaripov (A), Jan Kovář, Mozjakin (C) – A. Sjomin, Santala, Osala – Timkin, Filippi, Kosov – De. Kazionov, Kaletnik, Platonov – Železkov.

Rozhodčí: Buturlin, Olenin – Šeljanin, Šišlo.
1. finálový zápas

Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad 4:5 (0:1, 3:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 22. Timkin (Kosov, S. Těreščenko), 24. Mozjakin, 40. Antipin (Mozjakin, Lee), 60. Filippi – 17. Ketov (Hersley, A. Bělov), 34. Dadonov (N. Gusev), 35. Prochorkin (Hersley, Barabanov), 56. Hersley (Šipačov, N. Gusev), 57. Dadonov

2. finálový zápas

Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
8. Jan Kovář (Lee), 38. Kaletnik (Osala), 59. Santala (Timkin, J. Birjukov) – 12. Šipačov (Kovalčuk, N. Gusev)
Československá stopa v sérii

Českým legionářům ve službách Metallurgu se zatím bodově daří. Tomáš Filippi se trefil v poslední minutě prvního duelu a Jan Kovář otevřel skóre druhého utkání.
Finálová série zatím nabízí rychlý a pohledný hokej! Petrohrad v prvním utkání potvrdil roli favorita celé sezóny a díky perfektnímu třetí třetině zvítězil v prvním duelu 4:5! Ve druhém duelu ale Magnitogorsk zařadil vyšší rychlostní stupeň a ve druhé polovině utkání rozhodl o své výhře 3:1! Do Petrohradu se proto série stěhuje za vyrovnaného stavu 1:1!
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům Kontinentální hokejové ligy! Letošní ročník KHL dospěl do svého finále! Dnes nás společně čeká třetí finálová bitva mezi Petrohradem a Metallurgem Magnitogorsk. Úvodní vhazování padne v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.