Petrohrad ve třetí třetině přidal ještě dvě branky a vyhrál 7:2. Druhou branku Viťazu vsítil český zadák Jakub Jeřábek. Série se nyní stěhuje do Podolsku. Případě dvou výher SKA může Petrohrad již na ledě soupeře slavit postup do dalšího kola.

Toto je ode mě vše a při dalším textovém přenosu se těším na počtenou.
59:49
Vadim Šipačov se v závěru sn Harriho Säteriho, jenže stopku mu vystavila hostující obrana.
59:30
59:20
Už to neplatí, Podolsk vyhazuje.
59:01
Započala poslední minuta hry ve třetí třetině. Petrohrad jí zatím tráví v útočném pásmu.
58:37
A opět musí hráči SKA začít až od vlastní branky.
58:18
Viťaz se osvobozuje vyhozením až ke Koskinenovi.
57:42
57:30
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Makejev – 2 min., vražení na hrazení).
56:56
Podolsk kombinuje v útočném pásmu a svírá bránící čtveřici Petrohradu, avšak brankář Koskinen příliš práce nemá.
55:42
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Zub – 2 min., držení hole).
54:58
Petrohrad právě vstřelil branku!
Domácí využívají početní výhodu. Střelou z levého kruhu se prosazuje vyhlášený kanonýr ILJA KOVALČUK, jenž svou ránou trefil šibenici Säteriho branky. Asistence: Anton Bělov.
54:07
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Pavel Lukin – 2 min., nedovolené bránění).
53:56
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jakub Jeřábek – 2 min., podražení).
53:47
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
53:42
Viťaz právě vstřelil branku!
Černov našel šikovnou nahrávkou před brankou českého zadáka JAKUBA JEŘÁBKA, který se poprvé v letošním play-off prosazuje a upravuje na 2:6 z pohledu jeho celku. Asistence: Arťom Černov a Ivan Jacenko.
52:47
Petrohrad nyní uzamkl soupeře v jeho třetině a brankář Säteri se musí mít hodně na pozoru, aby neinkasoval.
52:28
51:51
51:02
Poslední hru čtyř proti čtyřem zvládli lépe hosté, kteří vstřelili svou jedinou branku v zápase. Uvidíme, jak tomu bude nyní.
50:27
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Maxim Afinogenov – 2 min., nedovolené bránění).
49:51
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vadim Šipačov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
48:34
Alexandr Pankov se snažil prodrat přes dvojici protihráčů, jenže neuspěl a Viťaz přišel o útočné pásmo, ve kterém se nestačil ani ohřát.
46:19
Obránce PATRIK HERSLEY dostal nabito na hranici pravého kruhu a střelou z první trefil mezeru mezi obráncem a lapačkou brankáře Säteriho. Petrohrad opět vede o pět branek. Asistence: Nikita Gusev a Jevgenij Dadonov.
46:02
Horákovu střelu brankář Koskinen vyráží.
44:58
Maxim Afinogenov nyní zavezl kotouč do pásma Petrohradu, jenže uvnitř třetiny toho moc nevymyslel a brankáře neohrozil.
42:40
Domácí hokejisté opět svírají svého soupeře, jenže ani oni se zatím nedostali ke střele na branku.
41:45
41:19
Podolsku se tato početní výhoda příliš nedaří. Teď jsou sice hosté v útočné třetině, jenže Koskinen zasahovat nemusel.
40:35
Hra před finským brankářem zůstane, neboť hráči Viťazu poslali kotouč na zakázané uvolnění.
40:18
Domácí se osvobozují vyhozením až k brance Säteriho.
40:01
Druhá třetina patřila jednoznačně domácím, který třemi góly odskočili již do pětibrankového rozdílu, ten trošku umazal v závěru třetiny hostující Arťom Švec-Rogovoj, ale přesto má Petrohrad před třetí třetinou velice luxusní náskok čtyř branek.
40:00
39:45
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Patrik Hersley – 2 min., hození hole nebo předmětu).
38:04
Švec-Rogojov předložil puk na Maxima Afinogenova, který se prosmýkl mezi dvojicí beků Petrohradu, jenže v tváří v tvář Koskinenovi neuspěl. Odražený puk našel nejrychleji ARŤOM ŠVEC-ROGOVOJ, který dobrusloval celou akci. Asistence: Maxim Afinogenov.
37:10
Na ledě je nyní více místa, neboť oba celky hrají ve čtyřech, ale zatím ani jeden brankář neměl moc práce.
36:13
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Alexandr Chochlačjov – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Kopejkin – 2 min., hrubost).
36:13
36:03
To už zavání debaklem.Domácí rozebrali hostující obranu a následně vypálil od modré Bělov, jehož pokus ještě tečoval JARNO KOSKIRANTA. Asistence: Anton Bělov a Sergej Širokov.
35:21
Velmi dobrou příležitost nyní spálil domácí kapitán Dacjuk. Zkušený hokejista dostal nahrávku do mezikruží ale svou střelou zápěstím trefil pouze připraveného brankáře Harriho Säteriho.
34:02
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 2 min., krosček).
33:20
Petrohrad se rozestavil v útočném pásmu a při kombinaci na jeden dotek zvyšuje svůj náskok. Patrick Hersley již byl ve výhodné pozici ale ještě akci vylepšil nahrávkou na PAVLA DACJUKA, který již neměl problém poslal kotouč za záda brankáře Säteriho. Asistence: Patrik Hersley a Vadim Šipačov.
32:36
Střela z otočky od Maxima Afinogenova končí v rukavicích brankáře Mikka Koskinena. Po komerčním přestávce bude následovat bule před brankou domácího mužstva.
32:05
Nepřesná rozehrávka SKA vrací hru před brankáře Koskinena.
31:09
Vadim Šipačov nyní umístil svou střelu pouze do zadního hrazení za brankou Säteriho.
30:46
30:04
Harri Säteri zatím příliš práce v přesilovce Petrohradu neměl.
28:46
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexandr Pankov – 2 min., hákování).
27:24
Zadák Patrick Hersley vystřelil od modré čáry a už se zdálo, že třetí branku SKA dal on, jenže před Säterim tečoval kotouč JEVGENIJ KETOV, jenž střílí svou druhou branku v zápase. Asistence: Patrick Hersley a Dinar Chafizullin.
26:53
Hostům se nyní nepovedl přechod přes útočnou modrou čáru. Díky ofsajdu se bude vhazovat ve střední třetině.
25:35
25:34
Jevgenij Dadonov nyní našel povedenou nahrávkou v mezikruží Ilju Kovalčuka, který ovšem svou střelou zápěstím poslal pouze připraveného brankáře Säteriho. Jednalo se zcela určitě o největší šanci domácích v početní výhodě.
24:58
Nikita Vyglazov nyní ušetřil cenné vteřinky v útočném pásmu, alespoň trošku ulevil hostující defenzivě.
24:10
Viťaz se osvobozuje a SKA musí začít s dalším útokem až od vlastního brankáře Koskinena.
23:35
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., hákování).
23:25
Petrohrad má ponechanou výhodu.
22:48
Patrik Hersley předložil kotouč Vadimu Šipačovovi, který ovšem nezaměstnal brankáře Säteriho.
21:27
21:05
Petrohrad se osvobozuje vyhozením až k Saprykinovi.
20:25
Podolsk začal druhou třetinu se zbytkem přesilovky a v útočném pásmu, jenže zatím střely duní spíše o hrazení než že by musel brankář Koskinen zasahovat.
20:01
Střídání v týmu HC Viťaz: ze hřiště odchází Igor Saprykin, přichází Harri Säteri.
20:01
Petrohrad i v dnešním klání zatím plní roli favorita této série. V šesté minutě otevřel skóre zápasu Jevgenij Ketov. Druhou trefu přidali domácí až v závěru třetiny, když zužitkovali únik dvou na jediného beka zásluhou Jevgenije Dadonova.
20:00
19:27
Nikolaj Prochorkin poslal v souboji u mantinelu na hrazení hostujícího Igora Golovkova a musí si nyní odpykat dvouminutový trest.
19:01
Byla ohlášena poslední minuta hry v první třetině dnešního druhé zápasu série mezi Petrohradem a Viťazem.
17:57
Vadim Šipačov vyvezl kotouč po levém hrazení. Společně s Dadonovem ujeli na jediného obránce. Právě JEVGENIJ DADONOV je tím hráčem, který navyšuje petrohradské vedení přesnou střelou. Asistence Vadim Šipačov a Archip Nekolenko.
17:45
17:18
Nikolaj Prochorkin nyní vyvezl kotouč z obranného pásma ušetřil cenné sekundy v pásmu Viťazu.
16:28
První část přesilovky tráví Viťaz v útočném pásmu, avšak Koskinen příliš zákroků neměl.
15:45
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Archip Nekolenko – 2 min., držení protihráče).
13:48
Hosté získali po delší době útočné pásmo. Postaral se o to český útočník Roman Horák, který prověřil Koskinena střelou z levého kruhu.
13:00
Kovalčuk to nyní zkusil samostatně, jenže na obránce Viťazu si nepřišel.
12:25
Jakovlev nahrál Patriku Hersleymu, který svou tvrdou střelou zaměstnal Saprykina.
12:13
Dacjuk se proháčkoval do útočné třetiny, přihrál Kovalčukovi, který ovšem následně nenahrál přesně, i přesto zůstal domácí celek v útočné třetině.
11:03
Petrohrad nyní sevřel hráče Viťazu v okolí vlastní branky, jenže svěřenci trenéra Znaroka nemohou najít recept na vstřelení další branky.
10:29
Vadim Šipačov nyní byl osamocen v blízkosti hostující klece, jenže svou pohotovou střelou trefil pouze brusle bránícího Gimajeva.
09:39
Bělov opět nebezpečně střílel od modré. Před Saprykinem operoval dobře postavený Ketov, jenže brankář Viťazu celou situaci vyřešil a ukryl puk pod lapačku.
09:08
Dinar Chafizullin se nyní prezentoval střelou těsně nad ledem, avšak ani tento pokus nenadělal hostujícímu brankáři větší problémy a je z toho jen další buly před Saprykinovo klecí.
08:45
Maxim Afinogenov vyvezl kotouč z obranné třetiny až do pásma SKA, jenže tam neuspěl proti dvojici protihráčů a o kousek černé gumy přišel.
08:11
Roman Rukavišnikov nyní ztroskotal na pozorném brankáři Saprykionovi, který si s jeho rychlou poradil a ukryl jí v lapačce.
07:22
Hosté v plném počtu. Petrohrad sice strávil početní výhodu v pásmu Viťazu, ale brankáře Saprykina podruhé překonat nedokázal.
05:22
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jevgenij Katičev – 2 min., nebezpečná výstroj).
05:04
Jakovlev předložil kotouč parťokovi z obrany Bělovovi, jenž střelou švihem našel před brankou čepel JEVGENIJE KETOVA, který lehkou tečí posílá Petrohrad do vedení. Asistence: Anton Bělov a Jegor Jakovlev.
04:40
Střelu Mira Aaltonena Koskinen vyrazil na hůl dojíždějícího dalšího hráče Viťazu, který ovšem nedokázal překonat finského brankáře ve službách SKA.
03:41
Andrej Zubarev dostal nabito na hranici levého kruhu. Pohotovou střelou ale trefil pouze připravenou hruď brankáře Saprykina.
03:26
A opět následuje buly před hostující klecí.
03:02
Saprykin nyní drží kotouč ve své moci po střele od Jegora Jakovleva.
02:53
Petrohradští se drží v útočném pásmu a svírají svého soupeře.
01:40
Arťom Švec-Rogovoj se nyní probíjel okolo hrazení až do útočného pásma, jenže branku SKA neohrozil.
00:35
Kovalčuk nahrával na osu hřiště najíždějícímu bekovi Chafizullinovi, jehož pokus byl zblokován a brankář Saprykin nemusel zasahovat.
00:01
Oba celky již jsou na ledové ploše, hale již zní ruská státní hymna. Zápas začne za několik okamžiků.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – A. Bělov, J. Jakovlev, Chafizullin, Hersley, Zub, Zubarev, Rukavišnikov – Dacjuk, Kovalčuk, Ketov – Dadonov, Šipačov, N. Gusev – Širokov, Prochorkin, Chochlačjov – Koskiranta, Kablukov, Nekolenko.

HC Viťaz: Saprykin (Säteri) – Golovkov, A. Semjonov, Katičev, Jeřábek, P. Lukin, Gimajev, Voronkov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Kopejkin, Kempe, M. Aaltonen – Vyglazov, Horák, A. Černov – Švec-Rogovoj, Jacenko, Pankov – Džiošvili.

Rozhodčí: Gofman, Naumov – Otmachov, Raming.
Československá stopa

SKA Petrohrad

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

HC Viťaz

Roman Horák (útočník)
Jakub Jeřábek (obránce)
První zápas série

V úterním první kole této série zvítězil papírový favorit z Petrohradu 3:1. Skóre otevřel na konci první třetiny Anton Bělov. Devětadvacátá minuta přinesla vyrovnání, postaral se o něj Alexej Mekejev. Domácí SKA ale odpovědělo velmi brzy, již po čtyřech minutách vrátil souboru trenéra Znaroka vedení Nikita Gusev. Brankový účet střetnutí uzavřel na počátku třetí třetiny Jevgenij Dadonov.

Branky a nahrávky: 20. A. Bělov (Dadonov, Šipačov), 34. N. Gusev, 41. Dadonov – 30. Makejev (A. Nikulin).

Petrohrad: Koskinen – J. Jakovlev, A. Bělov, Chafizullin, Hersley, Zub, Zubarev – Ketov, Dacjuk, Kovalčuk – N. Gusev, Dadonov, Šipačov – Barabanov, Širokov, Prochorkin – Chochlačjov, Koskiranta, Kablukov.
Viťaz: Säteri (Saprykin) – Golovkov, A. Semjonov, Katičev, Jeřábek, P. Lukin, Gimajev, Voronkov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Kopejkin, Kempe, M. Aaltonen – Vyglazov, Horák, A. Černov – Džiošvili, Švec-Rogovoj, Jacenko – Pankov.

Petrohrad skončil v dlouhodobé části KHL na druhém místě západní konference se ziskem 137 bodů, stejně jako první CSKA Moskva. Na začátku února nestačil Petrohrad na Magnitogorsk, se kterým prohrál 5:4 po samostatných nájezdech. Poté následovala třízapasová série před domácím publikem. V první klání prohráli svěřenci trenéra Znaroka s moskevským Spartakem, avšak následně přehráli Soči a Nižnij Novgorod.