Tomáš Marcinko (KUN) – 0b, TOI: 11:24, -1
Martin Bakoš (KUN) – 0b, TOI: 17:48, 0
Jan Kovář (MET) – 1b (0+1), TOI: 19:58, +1
Tomáš Filippi (MET) – 0b, TOI: 14:06, 0
Obhájce Gagarinova poháru Metallurg Magnitogorsk se tak ujímá v sérii vedení 3:0 na zápasy a klepe na brány druhého kola play off. Kunlunský Red Star dnes ale dokázal, že může být velkému favoritovi vyrovnaným soupeřem.
Ve třetí části se sice hostům povedlo dostat do dvoubrankového vedení po přesilovkové trefě Zaripova z 55. minuty, ovšem domácí se ještě dokázali vrátit do duelu. Necelou minutu po inkriminované brance snížil Jašin a zdálo se, že je zaděláno na drama. To ještě umocnilo vyloučení Osaly, po němž domácí hráli necelé tři minuty před koncem početní převahu, jenomže hosté prodali své rozsáhlé zkušenosti a nepustili soupeře do větších šancí na vyrovnání.
59:35
Hosté již hrají v pěti, mají situaci pod kontrolou a nepouští soupeře na dostřel.
59:00
Domácí to zkouší v šesti, takže přesilovka šest na čtyři.
58:57
Rau třikrát pálil z levého kruhu, ovšem ani jednou jeho střelecký projektil ke Košečkinovi neprošel.
58:30
V tuto chvíli domácí rozvinuli přesilovkovou kombinaci.
58:01
A znovu se Metallurgu povedlo dostat puk do středního pásma.
57:22
Hostům se povedlo na úvod oslabení poslat puk pryč z pásma.
57:15
Tak to je zápletka jako hrom. Domácí si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za podražení obdržel Oskar Osala! Poté se do sebe pustili Martin Bakoš s Chrisem Lee, za což rozhodčí oba "kohouty" poslal rovněž na trestnou lavici. Domácí budou hrát přesilovku pět na čtyři.
57:15
57:15
56:59
Domácí vyhráli buly v útočném pásmu a Wärn vypálil mimo bránu.
56:40
Snad poprvé v zápase se ozývají i fanoušci v LeSports Center, kteří cítí šanci na srovnání duelu.
55:12
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Domácí se přeci jen prosazují a ještě dramatizují tento duel! Mäntylä nahrál zpoza brány před Košečkina Pereskokovi, který se zblízka neprosadil, následně se ale puk odrazil na OLEGA JAŠINA, jenž zblízka prostřelil ruského čahouna v bráně Magnitogorsku. Asistence: Vadim Pereskokov, Tuuka Mäntylä.
55:04
Následně se snažil Lahti zblízka procedit puk přes Košečkina, ovšem brankář Magnitogorsku si prostor u tyče pohlídal. Následně vznikla potyčka, po které rozhodčí nevylučovali.
55:00
Bakoš dostal přihrávku za obranu, jeho zakončení si Košečkin pohlídal.
54:24
Metallurg právě vstřelil branku!
A je možná rozhodnuto! Hosté využívají přesilovou hru a vedou o dvě branky. Bránící se čtveřice Kunlunu zapomněla na DANISE ZARIPOVA, který dostal přihrávku od Mozjakina na pravý kruh a z tohoto místa propálil Karhunena, když našel mezeru mezi lapačkou a tělem finského gólmana. Asistence: Sergej Mozjakin, Chris Lee.
53:58
A znovu se povedlo Červené hvězdě poslat puk přes všechny čáry.
53:37
Domácí vyhráli buly a Jalasvaara nekompromisně odpravil puk zpoza vlastní brány na druhou stranu kluziště.
53:35
A navíc se teď budou domácí bránit. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Max Wärn, jenž se dopustil faulu v útočném pásmu. Velká nepříjemnost pro domácí.
53:15
Domácí hrají více s kotoučem, ale nedaří se jim rozvinout nějaký soustavnější tlak.
51:15
Perezekokov najel rtuťovitě do levého kruhu a svižně vypálil, jeho projektil zamířil mimo bránu, následně se dostal hráč čtvrté formace Kunlunu k ještě jednomu zakončení zblízka, Košečkin podržel své mužstvo.
Velmi slušná návštěva 7200 diváků sleduje dnešní první zápas play off KHL v Číně.
50:17
V těchto chvílích se pro změnu hraje spíše před Karhunenem, což pochopitelně domácím vůbec nehraje do karet. Čas se krátí a nějaký tlak, z něhož by se domácí mohli prosadit, v nedohlednu.
49:32
Mozjakin nabil na modrou Antipinovi, jehož střelecký projektil byl i díky dobrému clonění Kováře pro Karhunena dost nečitelný a finskému gólmanovi puk vypadl. Naštěstí pro domácí ovšem puk zamířil mimo bránu.
48:50
Druhá formace Metallurgu operovala v útočném pásmu, ovšem k přímému ohrožení Karhunena se nedostala. K vidění byly spíše souboje o puk v rohu kluziště.
47:50
Hosté nikam nespěchají, nechávají tvořit soupeře a spíše jen vyhazují puk ze svého pásma, aby to nebylo zakázané uvolnění.
46:49
Až první formace Metallurgu dokázala na delší dobu vyvézt puk pryč od Košečkina. Na konci střídání vypálil zpoza modré čáry prudce Mozjakin a Karhunen nakonec po zákroku lapačkou přerušil hru.
46:00
Hosté se na úvod třetí periody brání, zatím ale nepouští Kunlun k větším šancím.
45:11
Čtvrtá formace domácího celku následně vrátila hru před Košečkinem. Od modré zakončoval Bellemore, Košečkin ovšem na jeho projektil viděl a bez problémů zakročil lapačkou.
43:51
První formace Kunlunu si vytvořila tlak v útočném pásmu, ovšem bránící pětice Metallurgu dobře čistila prostor před Košečkinem.
43:22
Metallurgu nevyšla rozehrávka, což vyústilo v zakázané uvolnění.
43:09
Wärn prudce pálil od modré čáry, ale jeho projektil byl zblokován před Košečkinem.
42:53
Kovář nabil do mezikruží úplně volnému Mozjakinovi, který zakončil pár milimetrů vedle tyče.
42:17
Mäntylä vjel do útočného pásma a ostře vypálil, Košečkin eliminoval jeho pokus lapačkou a ihned rozehrál.
41:24
Filippi zkusil štěstí střelou od modré čáry, Karhunen jeho pokus vyrazil a přihrál spoluhráčům.
41:12
Lee ukořistil ve středním pásmu kotouč a vydal se do útoku, kde vypálil. Jeho projektil byl sražen na ochrannou síť.
40:38
Osala zasáhl puk vysokou holí, další přerušení.
40:32
Kovářovi nevyšla rozehrávka, puk poslal místo do středního pásma na střídačku.
40:01
Domácí měli ve druhé třetině dlouho utkání pod kontrolou, ale hosté prokázali, proč jsou tak dominantním mužstvem v KHL. I v situaci, kdy opticky neměli více ze hry, dokázali z minima vytěžit minimum a dvěma brankami v rozmezí čtyř minut obrátili stav zápasu. Ve 35. minutě se po teči prosadil Platonov, ve 39. minutě zakončoval úspěšnou souhru první formace Mozjakin. Domácí musí ve třetí třetině, která začne ve 12:07, něco vymyslet, protože v případě dnešní prohry se s šancí na postup do další fáze soutěže mohou fakticky rozloučit.
40:00
39:37
Po rychlé kombinaci zakončoval Collins z dobré pozice mimo bránu.
39:00
Začala se poslední minuta prostřední části.
38:09
Magnitogorsk otáčí stav zápasu! První formace Metallurgu naplno prokázala sílu. Kovář nabil na levý kruh SERGEJI MOZJAKINOVI, jehož střelecký pokus ještě dokázal Karhunen vyrazit, jenomže k puku se dostal Zaripov, jenž nahrál k brankové čáře Mozjakinovi, který zatloukl touš do brány. Asistence: Danis Zaripov, Jan Kovář.
37:15
Zakázané uvolnění domácího celku. Vhazování před Karhunenem.
36:43
Sjomin se vrátil na ledovou plochu, hosté se tak ubránili další přesilovce soupeře.
36:25
A znovu hráči Metallurgu dostali puk do středního pásma.
36:03
Hostům se povedlo dostat puk pryč z pásma.
35:06
Po Mäntyläho střele vznikla před Košečkinem nebezpečná skrumáž, z níž se ovšem domácí prosadit nedokázali.
34:43
Domácí si rychle mohou vzít vedení zpět. Dvě minuty za hákování totiž obdržel Alexander Sjomin.
34:12
Hostům se povedlo přece jen probořit čínskou zeď! Nenápadná střelu Birjukova tečoval za záda Karhunena DENIS PLATONOV a je vyrovnáno! Asistence: Jevgenij Birjukov, Viktor Antipin.
33:43
Platonov hledal bekhendovou přihrávkou od mantinelu před bránu jednoho ze svých spoluhráčů, žádný z nich ale puk nezasáhl.
33:14
Hosté si vytvářeli tlak v útočném pásmu. Chabarovovu ránu od modré čáry zblokoval Lahti, od něhož se puk odrazil do středního pásma.
32:40
První formace Metallurgu nezvládla ideálně přechod do útočného pásma – ofsajd.
31:43
Na druhé straně zasahoval Karhunen proti zakončení bodového krále KHL Mozjakina.
31:10
Mäntylä dostal přihrávku na modrou čáru a před sebou měl spoustu prostoru. Finský bek ve službách Kunlunu se odhodlal ke střele do hradby těl před Košečkinem. Brankář Metallurgu měl co dělat, aby dokázal projektil eliminovat.
29:37
Aktivní Timkin se znovu dostal ke střele, tentokrát od modré čáry, Karhunen vystrčil beton a vyrazil puk do rohu kluziště.
28:23
Rau se dokázal prohnat přes posledního hráče Magnitogorsku před Košečkina, ovšem měl to na bekhend a byl navíc příliš blízko brankáři Metallurgu, který zakročil.
27:18
Domácí si po přesilovce vytvořili velký tlak, který vygradoval nebezpečnou střelou Jalasavvary z levého kruhu, kterou ale snad Košečkin vyrazil na ochrannou síť.
26:40
Hosté hrají v plném počtu. Tentokrát se přesilovce soupeře ubránili.
26:15
Taimiho střelu od modré čáry eliminoval Košečkin.
25:41
Timkin zachytil střelu od modré čáry a vydal se do útoku, kde dokonce ve vlastním oslabení vyzkoušel pozornost Karhunena.
24:50
Hosté vyhráli buly a poslali puk přes všechny čáry.
24:40
Přesilovka pro Kunlun. Chris Lee vyhodil puk z obranného pásma do hlediště, za což obdržel dvouminutový trest.
23:57
Sjomin vypálil z první zpoza levého kruhu, ovšem nepřesně.
22:44
Na druhé straně pálil zpoza levého kruhu Timkin, Karhunen ukryl puk v lapačce a ihned rozehrál.
21:59
Na druhé straně musel zasahovat Karhunen proti jedovaté střele Těreščenka.
21:30
Wärn nabil za pravý kruh Bakošovi, jehož dělovka z první zaplachtila mimo pravou tyč brány Košečkina.
20:57
Budkinův projektil od modré čáry eliminoval připravený Karhunen.
20:01
Velice svižná úvodní část třetího duelu mezi Kunlunem a Magnitogorskem nakonec lépe vyzněla pro domácí celek. Hosté na úvod zápasu prohospodařili dvouminutovou přesilovou hru pět na tři, v níž si ani nevytvořili žádnou vyloženou šanci. Domácí postupem času srovnali hru a nakonec sami ve čtyřminutové přesilovce udeřili. Stalo se tak po kouzelné individuální akci Linuse Vidella, po níž outsider tohoto duelu vede 1:0. Jak zareaguje na nepříznivý stav Magnitogorsk? Druhá třetina začne zhruba v 11:19.
20:00
19:56
V tuto chvíli se Kosov vrací na ledovou plochu a hosté hrají v plném počtu.
19:17
Kunlunu se ovšem nedaří vytvořit si v pokračující početní převaze tlak.
18:04
Domácím pokračuje přesilová hra.
17:56
Tak to byla naprostá hokejová poezie! Domácí využívají přesilovou hru po nádherné individuální akci LINUSE VIDELLA. Švédský forvard se nejprve protáhl přes první dva bránící hráče a následně se za modrou čáru protáhl i přes druhou bránící dvojici Magnitogorsku, čímž se dostal před Košečkina, za jehož záda dokázal skákající puk usměrnit. Nádhera. Asistence: Tommi Taimi, Tuuka Mäntylä.
17:15
A počtvrté hráči Magnitogorsku vyhazují přes všechny čáry.
16:58
Potřetí se hostům povedlo poslat puk až ke Karhunenovi.
16:34
Hostům se v oslabení již dvakrát povedlo dostat puk pryč z pásma.
16:06
Po hodně dlouhé době se přerušovalo kvůli vyloučení. Poprvé si zahrají početní převahu domácí a hned půjde o čtyřminutovou přesilovku. 2+2 minuty obdržel za hru vysokou holí Jaroslav Kosov.
15:15
Hraje se v obrovském tempu a už hodnou chvíli se nepřerušovalo. Nyní pozorujeme pasáž bez šancí na jedné či druhé straně.
14:44
Bakoš se prohnal po levém křídle, přičemž se snažil zaskočit Košečkina střelou ze záporného úhlu, brankář Magnitogorsku dokázal reagovat.
12:36
Kaletnik z levého kruhu z otočky šikovně vystřelil přes obránce a rozezvučel tyč.
11:00
První formaci Kunlunu se podařilo vytvořit zajímavý tlak v útočném pásmu, před Košečkina najížděl Collins, ale vytáhlý brankář Magnitogorsku zakročil.
10:14
Na druhé straně se před Karhunena dostal Mozjakin, ovšem na finského gólmana ve službách Kunlunu si nepřišel.
09:50
Na druhé straně tak mohl otevřít skóre Pereskokov, ovšem zblízka minul bránu.
09:01
Domácí hrají v plném počtu. Dokázali se ubránit dvouminutovému oslabení tři na pět a dohromady čtyřminutové hře v oslabení.
08:49
Antipinovi vůbec nevyšlo zakončení od modré čáry a domácím se následně podařilo vyhodit.
08:13
Domácí již hrají ve čtyřech mužích.
07:55
Mozjakinův pokus z mezikruží byl zblokován, následně ruský kanonýr dostal druhou šancí, ovšem opět byl vychytán. Bránící trojice Kunlunu ukázkově blokuje prostor před Karhunenem. Hosté si zatím vyloženou šanci v předlouhé početní převaze o dvou mužích nevytvořili.
07:19
Domácí zatím výborně brání oslabení tři na pět a povedlo se jim vyhodit puk.
07:10
Zaripov zakončoval z hranice brankové čáry, ovšem nepřesně.
06:37
Mozjakin zakončoval z levého kruhu, ovšem kotouč poslal mimo bránu.
06:13
Obrovská šance pro Metallurg, který si zahraje dvouminutovou přesilovku pět na tři. Marcinka totiž doplní na trestné lavici Miika Lahti, který obdržel dvě minuty za podražení.
05:55
Hosté zamkli svého soupeře v pásmu.
05:01
První přesilovou hru zápasu si zahrají domácí. A hned bude čtyřminutová. Tomáš Marcinko udeřil do tváře Mozjakina a protože se na tváří nejproduktivnějšího forvarda Magnitky objevil krvavý šrám, udělil slovenskému forvardovi rozhodší trest 2+2 minuty.
04:18
Zaripov se snažil prokličkovat do mezikruží, odkud by vystřelil, obrana domácího celku vypíchla kotouč produktivnímu forvardovi.
03:47
Wärn se vydal do útočné třetiny, ale neměl komu nahrát, tak jen nahodil puk za Košečkinovu bránu.
03:24
Zaripovův pokus byl sražen na ochrannou síť.
03:00
Oba gólmani už museli zasahovat, zatím ale bez větších šancí.
00:01
Obě mužstva jsou seřazena na modrých čarách. Nejprve zazní hymna Ruska, poté Číny a můžeme začít.

Red Star Kunlun: Karhunen (An. Makarov) – Mäntylä, Järvinen, Viklund, Taimi, Jalasvaara, Bellemore – Rau, Videll, Collins – Wärn, Lahti, Bakoš – Ponikarovskij, Marcinko, Jüe – J. Alševskij, Jašin, Pereskokov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, J. Birjukov, Budkin, Lee, Chabarov, S. Těreščenko – Zaripov, Jan Kovář. Mozjakin – A. Sjomin, Santala, Osala – Filippi, Timkin, Kosov – Platonov, Kaletnik, De. Kazionov – Železkov.

Rozhodčí: Fraňo, Bukin – Sazonov, Šalagin.

Jan Kovář (MET)
Tomáš Filippi (MET)
Tomáš Marcinko (KUN)
Martin Bakoš (KUN)
Jasným favoritem série je Metallurg Magnitogorsk. Obhájce Gagarinova poháru se vyhnul mistrovské kocovině a jasně ovládl tabulku Východní konference v základní části. První dva zápasy play off ovšem napověděli, že Magnitogorsk nečeká nic jednoduchého. Houževnatý Red Star Kunlun, který při svém premiérovém ročníku v KHL oslavil postup do vyřazovacích bojů, zejména ve druhém zápase nepříjemně zatápěl velkému favoritovi a duel na ledě Magnitogorsku prohrál až ve třetí třetině. Hokejisté Kunlunu prohráli 3:5 s tím, že závěrečný gól dostali při hře bez brankáře. V prvním zápase série sice prohrál čínský klub rovněž jen o dvě branky 2:4, ovšem tento duel měli jasně pod kontrolou hráči Magnitogorsku, když v jednu chvíli vedli 4:0.
Hezké nedělní dopoledne při sledování online přenosu z třetího zápasu 1. kola série play off mezi Kunlunem Red Star a obhájci Gagarinova poháru Metallurgem Magnitogorsk. Dnešní den je velkým pro čínský hokej, protože je to vůbec poprvé v historii, kdy se na území nejlidnatější země na světě odehraje zápas play off Kontinentální hokejové ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.