Československá stopa v sérii
Jiří Sekáč (KZN) 0+1, 4 střely, čas na ledě 15:44
Tomáš Mertl (UFA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 09:39
V šestnácté minutě padla první branka zápasu, prosadil se hostující Vladimir Tkačjov v přesilové hře. Stačilo mu poslat odražený kotouč za brankovou čáru. Dlouhou dobu si nemohl domácí tým vytvořil výraznější šanci. Vypadalo to, že hosté vyhrají 1:0. V čase 59:16 se k velké radosti domácího publika prosadil povedenou tečí Kirill Kaprizov. Sedm sekund před koncem třetiny přišla pro domácí opravdu ledová sprcha. Nadvakrát překonal Svedberga Justin Azevedo. Ak Bars Kazaň vede 3:1 na zápasy.
59:53
Kazaň vstřelila branku!
Celé to začalo hodně nenápadně. Vladimir Tkačjov přihrál před branku, kde se nejlépe zorientoval JUSTIN AZEVEDO, který nadvakrát dokázal překonat brankáře domácích. Niklas Svedberg se snažil seč mu síly stačili, ale na puk nedosáhl. Asistence: Vladimir Tkačjov.
59:16
Ufa právě vstřelila branku!
Hra bez brankáře se domácím vyplatila, po velkém tlaku je vyrovnáno. Střelu obránce výborně tečoval pod horní tyčku zkušený KIRILL KAPRIZOV. Na teč už brankář Kazaně nedokázal zareagovat. Asistence: Sami Lepistö a Linus Omark.
58:54
Oddechový čas pro domácí.
58:42
Znovu nepřehledná situace před brankou Emila Garipova. Právě na toto domácí hokejisté nyní hrají. Vyvolávají podobné situace před brankou, čekají na šťastný odraz kotouče a následné doklepnutí do odkryté svatyně. Zatím ale marně a čas nehraje v jejich prospěch.
58:00
Michail Gluchov dvě minuty před koncem třetiny velmi obětavě padl do střely od modré čáry. Domácí tak přicházejí o útočné pásmo a s jejich ambicemi to nevypadá nikterak dobře.
57:30
Alexandr Loginov od své branky hledal spoluhráče ve středním pásmu. Přihrávka však postrádala důraz i přesnost, a tak se v neutrální zóně dostal ke kotouči hostující Maxim Lazarev.
56:43
Hodně nepřehledná situace před brankou Kazaně. Enver Lisin aktivně šel do předbrankového prostoru, snad dvakrát vystřelil. Pak vznikla hromada těl před gólmanem. Obránci Kazaně skvěle utěsnili všechny mezírky, kterými by se puk mohl dostat do brány. Enver Lisin byl hodně blízko vyrovnání.
56:10
Zachar Arzamascev začal útočnou akci, v níž pokračoval Jevgenij Korotkov. Ani jeden z nich se však neprobojoval v útočném pásmu do zakončení.
55:32
Dostáváme se do finální části třetí třetiny, necelých pět minut hry nás dělí od konce základní hrací doby. Salavat Julajev stále prohrává a nedaří se mu najít cestu cestičku, kterou by mohl vyrovnat. Nepodařilo se to ani Tomáši Mertli, jehož zakončení bylo zblokované.
54:58
Andrej Popov hledal dlouhým pasem spoluhráče připraveného na útočné modré. Přihrávka však nebyla přesná, puk vinou nerovnosti v ledu změnil hodně nečekaně směr.
54:15
Ufa není v lehké pozici, prohrává o jednu branku. Musí útočit, zároveň ale nesmí zapomínat na obranu, neboť inkasovat další gól by znamenalo pohromu.
53:37
Domácí celek vyhrál buly v útočném pásmu, k puku se dostal zkušený a dnes aktivně hrající Enver Lisin. Hledal spoluhráče postaveného v lepší střelecké pozici, ale puk zastavila obrana Kazaně.
53:09
Vhazovat se bude před domácím brankářem, Niklas Svedberg nemusel zasahovat, neboť jeho spoluhráč vyhrál souboj o puk. Ufa se tak může dostat do útočného pásma.
52:25
Momentálně je k vidění neučesaná hra z obou stran. Hraje se sice poměrně rychle a bez přerušení, ale nějaké šance k vidění nejsou. Srdce nestranného hokejového fanouška nadšené opravdu není.
51:43
Enver Lisin zkoušel obejít dva protihráče. Když zjistil, že se jedná o úkol nad jeho síly, tak rychle hledal spoluhráče na druhé straně útočného pásma. Pak však zastavil obránce soupeře.
51:04
Michail Gluchov velmi dobře přečetl hru, pokusil se dostat do předbrankového prostoru, odkud vypálil. Jeho pokus nebyl povedený, nicméně i tak musel Niklas Svedberg zasahovat.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, stav zápasu je stále příznivější pro hosty, kteří vedou díky brance z první třetiny. Domácí se snaží vyrovnat, pomáhá jim k tomu slušně zaplněná hala, ale výraznější šanci zatím Ufa neměla.
49:40
Ani tentokrát se domácí hokejisté neudrželi delší dobu v útočném pásmu. Hosté sice vyhodili, ale nepříliš šťastně, a tak je z toho jen zakázané uvolnění.
48:55
Niklas Svedberg musel znovu zasahovat, tentokrát se do zakončení dostal dnes aktivně hrající Dmitrij Archipov. Ránu bez přípravy našel brankáře mezi svými betony.
48:04
Hra je znovu přerušena. Sledujeme rozkouskovanou pasáž hry. Střeleckých pokusů k vidění není mnoho, ani jeden celek vyloženě nedominuje.
47:30
Hraje se zejména ve středním pásmu, brankáři mnoho práce momentálně nemají.
46:54
Andrej Popov se po nepřehledné situaci dostal do zakončení, Niklas Svedberg kryje jeho pokus. Následovat bude komerční přestávka.
46:20
Enver Lisin hledal Konstantina Kornějeva na modré čáře, ale s přihrávkou si poradila hostující defenziva. Kazaň hraje před svou vlastní brankou výborně.
45:42
Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nikam nežene. Na domácích hokejistech je znatelná nervozita, neboť se jim nedaří vyrovnat skóre.
44:19
43:50
Andrej Popov se po výborném pasu od spoluhráče dostal do dobré střelecké pozice, ale domácího maskovaného muže překonat nedokázal.
43:08
Fjodor Malychin pospíchal za kotoučem do rohu útočného pásma, nakonec se to vyplatilo, puk dobruslil, ale přihrávka před branku postrádala přesnost.
42:54
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Početní výhodu Kazaň hraje hodně laxně.
42:30
Hostující celek se v přesilovce dostal do útočného pásma, kde kombinoval. Po rychlé akci se do zakončení dostal Vladimir Tkačjov. S jeho pokusem si Niklas Svedberg poradil.
42:19
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Tomáš Mertl – 2 min., sekání).
40:50
Linus Omark po střetu s protihráčem opouští ledovou plochu a míří na střídačku. Očividně je otřesen, ale v zápase by měl pokračovat.
40:20
Sledujeme třetí třetinu, kterou oba týmy začínají se čtyřmi hráči v poli.
40:01
Ve druhé třetině jsme žádnou branku neviděli, a tak stále platí jednogólový náskok hostujícího celku. Ufa sice zlepšila hru, ale stále doplácí na velkou nepřesnost střelby a mnohdy také překombinovanost situací. Za 40 minut hry vystřelili domácí 7 ran na branku, hosté hned 18.
40:00
39:43
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Něstěrov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Atte Ohtamaa – 2 min., hrubost). Po šarvátce před brankou Kazaně jsou vyloučení oba hráči, kteří se do potyčky zapojili.
39:43
39:19
Vhazovat se bude v domácím obranném pásmu, gólman Niklas Svedberg musí být koncentrovaný, na buly jde Jevgenij Korotkov a Alexandr Svitov. A byl to prvně jmenovaný, kdo vyhrál buly.
39:00
Probíhá poslední minuta hry druhé třetiny. Třetiny, která přinesla minimum šancí a zajímavých momentů před jednou či druhou brankou. Diváci domácích neúnavně podporují Ufu.
38:36
Jevgenij Bodrov se pokoušel probojovat ke kotouči, hostující obránce jej však nenechal a pomohl si čistě. Puk se dostává do středního pásma, odkud vystřelil mimo branku Enver Lisin.
38:20
Necelé dvě minuty hry zbývají do konce třetiny, sledujeme velmi klidný hokej. Osobních souboje je výrazně méně než zkraje třetiny. Ani jeden celek se nikam nežene.
37:35
Anton Glinkin našel zpětným pasem na modré čáře postaveného Michaila Gluchova, jehož pokus, po kterém zlomil hůl, nebude ozdobou tohoto klání.
36:48
Už už to vypadalo, že Salavat Julajev pojede dva na jednoho, ale na poslední chvíli dokázal hostující bek akci zastavit. Výborný obranný zákrok.
36:15
Ufa se snaží o vyrovnání, poměrně snadno se dostává do střeleckých pozic, nicméně mají domácí problém s přesností zakončení.
35:46
Zachar Arzamascev elegantně a efektivně zastavil kotouč na modré, udržel tak útočné pásmo. Jeho kolega z kruhu však mířil velmi nepřesně.
35:01
Dostáváme se do finální části druhé třetiny, mnoho šancí nevidíme. Justin Azevedo byl obsazený, a tak přihrávka na něj byla pochopitelně zastavená domácími.
34:14
Domácí to nyní zkusili zajímavým způsobem. Dlouhým pasem z obranného pásma zkoušel jeden z beků najít rozjetého Jevgenije Bodrova. Ten by musel mít dvoumetrovou hůl, aby puk zpracoval.
33:22
Justin Azevedo byl obsazený dvěma obránci, a tak se nemohl dostat ke střele. Následně jeho spoluhráč vedl další akci, po níž už musel Niklas Svedberg zasahovat.
32:15
Domácí celek zlepšil svou hru, obránce Stanislav Garejev se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal přesněji vystřelit.
31:57
31:52
Dlouho čekal Andrej Popov na vhodný moment pro střelu. Nakonec puk napálil na branku, a tak měl Niklas Svedberg práci.
31:12
Michal Jordán se výborně uvolnil, dostal přihrávku a z otočky vypálil. Jeho rána vypadla domácímu brankáři z rukavice, následně se kotouč dostal do ochranné sítě.
30:35
Obrana domácího celku hraje nyní při oslabení zodpovědně, nedává soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru. Justin Azevedo zakončoval nepřesně.
30:01
Do druhé poloviny zápasu vstupují v početní výhodě hostující hokejisté. Domácí Niklas Svedberg má plné ruce práce, neboť Ufa hraje v oslabení.
29:57
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Denis Kuljaš – 2 min., hrubost).
29:08
Hostující celek nyní statečně bojoval v útočném pásmu o kotouč, ale nedostal se k němu, a tak mohl Alexandr Loginov poslat puk do bezpečné vzdálenosti.
28:03
Kirill Kaprizov našel dobrým pasem po modré čáře spoluhráče. Tím byl Sami Lepistö, který však nedokázal přesněji zakončit.
27:17
Nyní sledujeme takticky vedenou hokejovou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat, a tak mnoho vyložených šancí nevidíme.
26:17
Michail Gluchov byl volný před brankou, výborně ale zapracovala domácí defenziva, která si dokázala s přihrávkou poradit.
25:59
Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se do vyložených šancí nedostává.
25:30
Denis Kuljaš dostal puk na modrou čáru, odkud se pokusil vystřelit. Jeho zakončení však nebylo nejpřesnější. Pokus číslo dva pak zablokoval soupeř.
24:14
Vasilij Tokranov nyní ovšem zamotal hlavy domácím hráčům. Dostal se do výborné střelecké pozice, položil si brankáře, ale jeho pokus byl velmi nepřesný.
23:58
Domácí fanoušci neustále podporují své oblíbence v cestě za vyrovnáním.
23:32
Michail Varnakov bojoval o kotouč v útočném pásmu, proti přesile obránců neuspěl, a tak rychle pelášil na střídačku.
22:45
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Alexandr Něstěrov se dostal do postavení mimo hru.
21:18
S velkými problémy se hostující celek dokázal ubránit ve třech proti pěti.
20:10
Přesilovka Ufy pět na tři pokračuje dál, domácí se snaží vyrovnat za každou cenu. Do vyloženější střelecké pozice se ne a ne dostat.
20:01
V první třetině jsme viděli jedinou branku, prosadil se hostující Vladimir Tkačjov. Domácí zlepšili hru, dostávali se do šancí, ale nedokázali je proměnit. Nyní hrají přesilovku pět na tři, kterou rozdělila přestávka mezi třetinami. Střelecky jsou aktivnější hosté, v tomto ohledu vedou 8:4.
20:00
19:40
Hostující celek vyhazuje puk přes všechny čáry.
19:30
Dmitrij Malcev vypálil od modré čáry, ale branku trefit nedokázal.
19:20
Sledujeme přesilovou hru domácích pět na tři.
19:18
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vladimir Tkačjov – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Jiří Sekáč – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Michail Vorobjov – 2 min., hrubost).
19:18
19:18
19:18
19:00
Dlouhá ponechaná výhoda pro domácí.
18:18
Ufa se těší velké podpory z hlediště, fanoušci ženou domácí hráče za vyrovnáním. V této třetině už však mnoho času nemají.
17:35
17:20
Albert Jarullin to byl, kdo dostal výbornou přihrávku od spoluhráče, a tak mohl zakončovat do odkryté části branky. Rána se mu ale vůbec nepovedla, a tak puk končí mimo.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, hosté vedou o jednu branku, navíc hrají přesilovou hru a zaměstnávají domácího brankáře. Niklas Svedberg musí být pozorný.
16:23
Damir Musin si jako obránce sjel hodně hluboko do útočného pásma, čekal na přihrávku, kterou ovšem domácí bek dokázal zablokovat ještě dříve.
16:03
Skvěle to při vlastním oslabení udělal Enver Lisin. Po samostatné akci se dostal až před brankáře. Míchal, míchal a nevymíchal brankáře soupeře. Skvělý moment domácího Lisina.
15:35
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Něstěrov – 2 min., vysoká hůl).
15:01
Hostující celek se v přesilové hře dostává do vedení. První střelu Justina Auevedoa Niklas Svedberg ještě vyrazil. Odražený puk se dostal do míst, kde byl VLADIMIR TKAČJOV, který celkem snadno překonal domácího gólmana. Asistence: Justin Azevedo a Jiří Sekáč.
14:33
Hostující celek se usadil v útočném pásmu. Hned třikrát vystřelil od modré čáry, ani jeden střelecký pokus však nebyl přesný.
14:11
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Michail Vorobjov – 2 min., hákování).
13:22
Jevgenij Bodrov uvolnil pro zakončení Envera Lisina. Jeho bekhendová střela se mezi tři tyče nevešla, brankář zasahovat ani nemusel.
-52:13
Jiří Sekáč výborně vybruslil před branku, dostal přihrávku a zakončoval jen do připraveného brankáře Niklase Svedberga. Výborné čtení hry od brankáře domácích.
12:21
Nyní jsou hosté z Kazaně aktivnější, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.
11:45
Michail Sidorov od své branky založil útočnou akci, v níž pokračoval Arťom Lukojanov. Ten se probojoval až do střelecké pozice, kterou využil k nepříliš přesnému zakončení.
10:43
Zakázané uvolnění znamená buly před brankou Ufy. Domácí hokejisté jsou aktivnější, ale nyní se budou bránit ve svém obranném pásmu.
10:20
Hra je přerušena pro postavení hostujícího hráče v brankovišti. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, mnoho šancí jsme zatím neviděli.
09:17
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
09:04
Obránce Sami Lepistö má puk za svou brankou a čeká na lepší moment pro založení útočné akce.
08:11
08:00
Ani další útok vedený druhou přesilovkovou formací se nepovedl podle představ.
07:24
Ani tato početní výhoda nevychází domácím podle představ, nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma ani do výraznějších šancí.
06:50
Kirill Kaprizov se po rychlé přihrávce dostal do zakončení, ale brankář hostujícího celku byl připravený.
06:30
Domácí sice hrají přesilovou hru, ale nemohou se probojovat do útočného pásma.
06:11
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stěpan Zacharčuk – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
06:00
Salavat nehraje přesilovku dobře, nemůže se stabilněji udržet před brankou soupeře. Brankář Ak Bars mnoho práce nemá.
05:14
Linus Omark, šikovný hráč, byl připravený na střelu, ale přihrávku na něj zablokoval hostující hráč, a tak místo střely přišli domácí o výhodu útočného pásma.
04:46
Sami Lepistö má kotouč v obranném pásmu a hledá cestu cestičku, kterou by mohl vést útočnou akci.
04:20
Nyní si přesilovou hru zahraje také domácí celek, ale vinou nepřesné střely se Ufa připravila o útočné pásmo.
04:19
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rafael Batyršin – 2 min., držení protihráče).
04:06
Kirill Kaprizov byl na malý moment volný před brankou, ale přihrávka na něj neprošla.
03:40
Michail Vorobjov se pokoušel překonat hostujícího obránce. Jenže v souboji jeden na jednoho nedokázal uspět.
03:39
03:10
Michal Jordán od modré čáry nahazoval kotouč před branku, tam však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, kdo by mohl tečovat.
02:40
Polovina přesilové hry je pryč, sledujeme rychlý hokej, hosté se usadili v útočném pásmu, snaží se něco vymyslet, zatím ale marně.
02:30
Niklas Svedberg kryje střelecký pokus soupeře, Damir Musin pálil od modré čáry, ale domácího brankáře překonat nedokázal.
02:05
Dmitrij Malcev výborně bojoval u mantinelu, kde zašlápl kotouč, a tak ušetřil několik vteřin z oslabení.
01:39
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Bodrov – 2 min., podražení).
01:10
Domácí hokejisté vstoupili do zápasu aktivněji, mají lepší pohyb, snaží se vybojovat si první vážnější šanci. Enver Lisin v souboji u mantinelu neuspěl.
00:43
Jevgenij Korotkov uklidňuje hru, čeká za svou brankou na dostřídání spoluhráčů. Sledujeme poklidný úvod zápasu.
00:18
Alexandr Něstěrov bojoval v útočném pásmu, o puk jej připravil protihráč, který tak vedl útočnou akci svého celku.
00:01
Za malý moment zápas začne.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Lepistö, Loginov, D. Bodrov, Arzamascev, Kuljaš, S. Garejev, Kornějev – Omark, Kaprizov, M. Vorobjov – Paršin, Lisin, J. Bodrov – Korotkov, I. Grigorenko, Něstěrov – Kotljarevskij, Malcev, Chripunov – Mertl.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – D. Musin, S. Zacharčuk, Ohtamaa, Jordán, Jarullin, Tokranov, Batyršin, Sidorov – Glinkin, An. Popov, M. Gluchov – Tkačjov, Azevedo, Sekáč – Archipov, Svitov, Malychin – M. Lazarev, Varnakov, Lukojanov.

Rozhodčí: Olenin, Šchenjov – Zacharenkov, Sadovnikov.

Jiří Sekáč 1+0, 2 střely, čas na ledě 20:56
Úvodní dva zápasy série se hrály na ledě Kazaně a domácí hokejisté je dokázali vyhrát. Utkání skončily těsnou výhrou domácího celku – 2:1. Za stavu 2:0 se série přesunula na led Ufy, která první výhodu domácího prostředí dokázala využít. Poprvé v sérii jsme viděli více než tři branky. Salavat Julajev vyhrál 4:3.
Přeji co nejpříjemnější sportovní zážitek všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V této sérii proti sobě nastupuje Salavat Julajev Ufa a Ak Bars Kazaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.