Přestože třetí třetina skončila 1:1, tak utkání skončilo jednoznačným výsledkem 9:3 a Američané dnes vyhráli naprosto zaslouženě a zajistili si postup do čtvrtfinále. Na druhé straně Slovensko bude bojovat ve skupině o záchranu, do které si odnáší dva body za vítězství v prodloužení s Německem.

Z mé strany je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších onlajn přenosů v roce 2013.
60:00
59:27
Nepřesná rozehrávka Američanů nabídla Slovákům šanci jako na stříbrném podnose, ale střela letěla pouze do Gibsona.
58:32
Slovensko hraje přesilovou hru a Daňo střílel z první a moc nechybělo a překonal by Gibsona.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:16
Vyloučení i na straně Američanů a tak se bude hrát čtyři proti čtyřem.
56:47
USA právě vstřelilo branku!

Výtečně zahraná přesilová hra Američanů, když ALEX GALCHENYUK dostal výbornou přihrávku k levé tyči a neměl sebemenší problém přehodit lapačku Romančíka. Asistence: Connor Murphy, Seth Jones
56:14
Další vyloučení slovenského hráče a počtvrté je vyloučen Daňo, tentokrát za sekání.
55:40
Přesilová hra je u konce, vyloučen je dvougólový střelec Matis, který odchází rovnou do šaten, protože dostal desetiminutový trest a opět protestoval a tak ho rozhodčí poslal rovnou do šaten.
54:55
Bíreš podražen a Slováci si zahrají přesilovou hru, na dvě minuty odchází Trouba.
54:29
O tři vteřinky později schoval Gibson puk v lapačce.
54:26
Zblokovaná střela Bíreša končí vysoko nad.
52:58
Slovákům se povedlo vyvézt kotouč do útočného pásma a tentokrát zůstane faul Daňa nepotrestán.
52:32
Romančík skočil po kotouči a zakryl ho pod lapačku, vhazovat se bude v útočném pásmu USA.
51:09
Daňo je dnes již potřetí vyloučen a pouze připomenu, že při prvních dvou pobytech tohoto hráče na trestné lavici se Američané vždy prosadili.
50:01
Murphy pálil, ale Romančík opět vyráží - hra však je ihned poté přerušená kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
49:21
Slovensko právě vstřelilo branku!

Skákavá přihrávka před brankoviště se zastavila o brusle dvojičky hráčů a puk se dostal přesně na hokejku MATÚŠA MATISA a vstřlí svou druhou branku v tomto utkání. Asistence: Milan Kolena, Michal Uhrík
48:22
Trocheck se dostal k bekhendovému zakončení, ale Romančík vyráží.
47:43
Daňo osamocený v útočném pásmu zkusil vystřelit, ale beton Gibsona vyletěl včas.
47:10
Nudná třetí třetina pokračuje a ani jeden z celků nepůsobí nijak oslnivým dojmem. Slovensko je smířeno s osudem tohoto zápasu.
46:03
Laxně zahráno ze strany Spojených států a Slovensko se osvobozuje.
44:53
Kolena tvrdým a naprosto zbytečným zákrokem poslal na zem McCaba a naprosto zaslouženě vidí dvě minuty za krošček.
44:30
Kolena zkusil individuálně projet do útočného pásma, ale bez úspěchu - jenže Američané poté zbrkle rozehráli a je z toho zakázané uvolnění.
43:37
Američané se již nikam netlačí a utkání se spíš pouze dohrává.
42:11
Slovensko se zatím dobře brání a nedovolilo soupeři usadit se v útočném pásmu.
41:01
Emil Bagin je vyloučen na dvě minuty a Slovensko tak bude hrát ve čtyřech.
40:42
Gibsonova lapačka vyletěla proti střele Bruňa Mráze.
40:01
Druhá třetina na tom herně příliš nezměnila, Američané navíc dokázali navýšit své vedení na 8:2 a jsou již v podstatě vítězi tohoto zápasu.

Třetí třetina začne přibližně v 12:50 a je tedy pouze otázkou kolik Američané vyhrají.
40:00
39:22
Samostatný únik po chybě Slováků vykryl Romančík, který vypíchl puk soupeři a zabránil mu tak v zakončení.
38:48
Nyní delší doba bez přerušení, ale i bez výraznější šance - akce na obou stranách končily většinou rychleji než vůbec začaly.
36:20
Rychlý brejk Slovenska, ale naši východní sousedé si již evidentně nevěří a podle toho i tato šance vypadala.
35:06
Američané již v plném počtu hráčů a ani druhou šanci pěti proti třem tak Slovensko nevyužilo.
34:04
Američané ve třech a dokonce se dostali do situace dva na samotného Romančíka, ale slovenský brankář dokázal puk vyrazit. To by Slovensko už asi úplně položilo!
33:43
Velmi nepřesná přihrávka slovenských hráčů.
33:20
Slovensko již v pěti, ale s pukem za vlastní bránou.
33:06
Přichází však další faul Američanů a tak budou hrát Slováci přesilovku čtyři na tři a poté dokonce pět na tři.
33:06
Gibson vytáhl výtečný zákrok lapačkou a tímto zákrokem pro diváky dal jasně najevo, v jaké pohodě hraje.
32:49
Přesilová hra končí. Na dvě minuty za sekání dostává Miller, který doslova vysekl Fujerikovi hokejku před zraky hlavního rozhodčího.
32:12
Spojené státy již natlačeny v útočném pásmu a roztáčí svůj kolotoč přihrávek.
31:14
Bireš fauluje u mantinelu a Američané tak mají další přesilovu hru.
30:19
Romančík chytá střelu z větší vzdálenosti.
30:00

Další chyba v bránění a VINCE TROCHECK v naprostém poklidu přidává svůj druhý gól a celkově jsme viděli již desátou branku v tomto duelu. Asistence: Tyler Biggs, Mario Lucia
29:33
Američané jsou kompletní a tak ani dvojnásobná přesila Slovensku nestačila.
29:17
Gibsonovi nikdo nebránil ve výhledu a tak americký brankář v pohodě chytá.
28:47
Gibson vyráží střelu do rohu, od Slovenska je to takové křečovité.
28:10
Američané vyhazují a Slovensko zakládá akci od vlastní brány.
27:33
Slovensko si zahraje přesilovku pět na tři a to je slušná šance na snížení náskoku Spojených států. Na dvě minuty odchází Barber.
27:18
Daňo se probíjel před Gibsona a byl faulován, přesilovou hru si zahrají i Slováci, vyloučen je Reilly.
26:16

Stejná formace se i prosazuje, tentokrát je autorem branky VINCE TROCHECK, který dostal puk mezi kruhy a střelou nad beton střílí již sedmý gól Američanů. Asistence: John Gaudreau
25:49
Na ledě formace, která využila tu předchozí přesilovou hru a Slováci opět pod tlakem.
25:22
Opět se vylučuje a na dvě minuty odchází Daňo, který nechal ruce příliš vysoko.
24:55

Američané nakonec v závěru přesilové hry střílí branku. Tři přihrávky stačili Spojeným státům, aby se dostali až před Romančíka a toho bekhendem překonal JOHN GAUDREAU. Asistence: Jake McCabe, Vince Trocheck
24:36
Jeden z Američanů podklouzl a tak mohli Slováci bezpečně poslat puk mimo obranné pásmo.
24:08
Trouba nebezpečně vypálil, ale betony Romančíka puk vyráží.
23:44
Slovenskému týmu se podařilo vyhodit a nasbírat tím cenné vteřinky.
23:07
Dvouminutový trest dostává Matúš Matis, který si pomohl držením.
22:09
Emil Bagín pálil z mezikruží, ale puk poslal pouze vysoko nad.
21:53
Američané již v plném počtu, ale kotouč stále v jejich obranném pásmu.
20:54
Gibson ukázal výbornou práci s hokejkou a dokázal vyhodit puk až ke svému protějskovi Romančíkovi. Slováci poté zazmatkovali v obranném pásmu a Američané byli velmi blízko k další brance.
20:23
Slovensko ještě dohrává přesilovou hru, ale Američané vyhodili do středního pásma.
20:01
První třetina tohoto zápasu přinesla hned sedm branek, ale celých pět z nich skončilo ve slovenské bráně. V té od 9. minutě nastupuje náhradní brankář Romančík, ale ani ten nezastavil Američany.

Před druhou třetinou, která začne přibližně v 12:02 mají tedy Slováci co dotahovat.
20:00
19:58
Vhazování ve středním pásmu dvě vteřinky před konce první třetiny.
18:54
Pokračuje slovenská přesilovka a Daňo pálil do horní tyčky americké brány!
18:35

Slováci využívají přesilovou hru, Gibson nechal puk ležet pod sebou, ale ten byl stále ve hře a po rychlé přihrávce na volného RICHARDA MRÁZE Slováci snižují. Mráz zasouval kotouč do prázdné brány. Asistence: Peter Čerešňák, Tomáš Nechala
18:20
Nechala pálil od modré čáry, ale zapracoval beton Gibsona, který vyrazil puk.
17:35
Slovensko usazeno v útočném pásmu.
16:49
Na ledě zůstal ležet Matúš Matis, který zřejmě inkasoval hokejkou do intimních partií. Gostibehere za tento faul vidí dokonce pět minut + trest do konce utkání!
16:03
Další obroská šance Američanů, ale americký hokejista situaci proti Romančíkovi nezvládl a šestý gól Spojených států tak zatím nepřichází.
14:45
Dva Američané se srazili v útočném pásmu a slovenský hráči tak uháněli tři na jednoho, ale ani to jim nestačilo. Promeškali pravou chvíli a šance tak zůstala bez střeleckého ohrožení.
13:52

Slováci se vydali do útočného pásma, ale dva hráči nakonec úplně propadli a situaci tři na dva zvládli Američané naprosto bravúroně a JACOB TROUBA dorážel pouze do prázdné brány. Asistence: Sean Kuraly, Alex Galchenyuk
13:22
Marek Daňo podrazil protihráče a za zbytečný faul v útočném pásmu odchází na dvě minuty.
13:05
Fujerik schytal tvrdý zákrok v útočném pásmu, ale vše bylo v pořádku.
11:46

Trošičku smůly na straně Slovenska, puk se od bruslí odrazil k MIKU REILLYMU a ten tak na náhodu poslal kotouč směr slovenská svatyně, ale Romančík nechal prostor u své pravé tyčky a puk se tak dostal za záda slovenského brankáře. Asistence: Jim Vesey, J T Miller
11:39
Miller ihned po buly vypálil, ale v akci lapačka slovenského brankáře.
11:27
Přímočará akce na druhé straně, ale výborný Romančík opět kryje.
11:09
O pár vteřinek později střílí Mikúš, ale jeho střele chyběla přesnost.
10:51
Po delší odmlce v útočném pásmu i Slovensko, ale Gibson střelecký pokus kryje.
10:16
Bardreau zkusil štěstí od modré čáry, ale Romančík puk chytá a dokonce ani nevyráží před sebe a to bylo v této situaci hodně důležité.
09:55
Další zákrok Romančíka, který snad získává důležitou jistotu.
09:38
Romančíkův první zákrok úspěšný, když dobře vyrazil kotouč do rohu kluziště, poté přišlo vyhození Slováků přes všechny čáry.
09:00
Nagy odchází na střídačku a ve slovenské bráně si zachytá Romančík!
09:00

Totožná situace jako před malou chvíli, ale tentokrát JOHN GAUDREAU už Nagyho překonal. Gaudreau čekal za bránou a v poslední chvíli si sjel před Nagyho a nedal mu šanci. Asitence: Shayne Gostisbehere
08:47
Miller ve velké šanci zůstal naprosto sám, ale nedokázal na Nagyho vyzrát.
08:17
Slovensko získalo kotouč po nahození Američanů, kteří jeli rychle vystřídat.
07:12
Američané získali útočné pásmo a kombinují převážně po mantinelu. Slovenská obrana zatím marně hledá lék na toto sevření.
06:04
Slováci vyhráli buly v útočném pásmu, ale ničeho nedosáhli.
05:10

Slováci byli opět aktivnější v útočném pásmu, ale přišel opět rychlý přechod Američanů a trest v podobě druhé branky, kterou vstřelil JAKE McCABE. Asistence: Jim Vesey, J T Miller
04:19

Slováci však velmi rychle odpověděli, když se k zakončení dostal MATÚŠ MATIS a je tak bleskurychle srovnáno. Asistence: Milan Kolena
04:06

Po velké šanci Slováků přišla rychlá přihrávka a COLE BARDREAU se dostal do samostatného úniku a s přehledem překonal slovenského brankáře. Asistence: Ryan Hartman, John Gibson
03:56
Opět velké vzrušení před Gibsonem, ale Slováci nedostali puk za záda brankáře.
03:14
Chybičky i na druhé straně a Daňo pálil ve velmi dobré pozici, ale těsně minul americkou bránu.
02:51
Mikúš se ve středním pásmu srazil s Daněm a tak mohli Američané opět zadarmo do útočného pásma.
02:07
Zakázané uvolnění Slovenska, hra se přesune zpět před Nagyho.
01:30
První velká šance Američanů, kterou na brankové čáře zlikvidoval Kolena, který pomohl Nagymu. Slovenský brankář by na puk neměl šanci dosáhnout.
00:51
Opět v akci Nagy, tentokrát ze vzduchu stáhl střelu Galchenyuka.
00:44
Poprvé musel zasahovat Nagy, který pokryl nahozený kotouč letící na jeho bránu.
00:24
První útok Američanů neúspěšný, Slováci rychle dostali kotouč do středního pásma.
00:01
Hráči právě přichází na ledovou plochu, utkání tak za malý okamžik začne.

USA: Gibson (Gillies) – Murphy, Reilly, Trouba, Gostibehere, Jones, McCabe, Sieloff, Bardreau – Barber, Galchenyuk, Kuraly - Vesey, Gaudreau, Miller - Trocheck, Biggs, Lucia - Grimaldi, Hartman, Pietila

Slovensko: Nagy (Romančík) - Čerešňák, Nechala, Rusina, Bagín, Bajaník, Korim, Buri - Mikúš, Daňo, Reway - R. Mráz, Bíreš, B. Mráz - Kolena, Uhrik, Matis - Hudec, Rapáč, Fujerik

Rozhodčí: Hodek, Nord - Jucers, Puolakka.
Slováci potřebují v dnešním zápase zvítězit, k postupu do čtvrtfinále jim bude stačit i výhra v prodloužení. Stejně jsou na tom i Spojené státy a dnes nás čeká jen a jen boj. Kdo se nakonec bude radovat z vítězství je otevřené. Američané hráli skupinu o udržení již v loňském roce a letos to rozhodně nechtějí zopakovat.
Oba celky včera sehrály namáhavé bitvy, ve kterých pokaždé padly tři branky. Tým ze zámoří včera bojoval o body s Kanadou, ale nakonec jí podlehl těsně 2:1. Slováci se trápili s outsiderem z Německa a udolali ho stejným způsobem až po prodloužení, když dokonce po první třetině prohrávali.
Zápas o všechno se odehraje na Silvestra v Ufa aréně! Jeden z dvojice Slovensko - USA totiž dnes ukončí svoji pouť za získáním titulu a bude se muset spokojit se hrou ve skupině o udržení. Mírně lepší výchozí pozici mají Spojené státy, ale v celkovém součtu bod navíc příliš mnoho neznamená.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.