Český tým se loučí s turnajem, tudíž cenu přeberou i tři nejlepší čeští hráči na tomto turnaji!

Domink Mašín, Michael Špaček a David Pastrňák.

To je z mé strany již opravdu vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
Dnešní zápas je u konce! Český výběr se nakonec loučí s turnajem vysokou porážkou s USA 7:0, a turnaj pro něj končí!

První třetina posledního čtvrtfinále na MS hráčů do 20 let je minulostí. Američané nastoupili na české hráče hned od začátku, nicméně svěřenci Jakuba Petra se statečně drželi. Poprvé naši inkasovali již v šesté minutě, kdy se prosadil krásnou kličkou Nick Schmaltz! Český celek se i nadále držel, a měl také své šance. Američané jsou však v soubojích hodně důrazní, a velmi agresivně napadají, čímž našim bekům rozehrávku rozhodně neulehčují! Druhá americký branka přišla v 16. minutě, kdy se na brankovišti prosadil Christian Dvorak!

Druhá třetina nám bohužel krásně dokumentovala rodzíl mezi oběma týmy. Český celek však do druhé periody vstoupil odhodlaně, a dostával se do šancí! Ani jednu z nich však využít nedokázal, a přišel trest! Auston Matthews se dostal mezi kruhy ke kotouči, a přesnou střelou k tyči překonal Stezku. Po tomto gólu opadla i česká aktivita, a o pět minut později přidala předpokládaná jednička draftu NHL další branku! Český celek dostal v závěru k dispozici přesilovou hru, jenže na modré chyboval Mašín, a z následného úniku se prosadil Scott Eansor!

Ve třetí třetině se zápas již pouze dohrával, nicméně hned na začátku se prosadil Auston Matthews, který zkompletoval hattrick! Američané přidali ještě sedmou branku, o kterou se postaral Alex Debrincat!

Česká reprezentace do dvaceti let tak opět končí ve čtvrtfinále, a do bojů o medaile se nepodívá! Naopak Američané se utkají v semifinále s výběrem Ruska!
Nejlepší hráči dnešního utkání – Jakub Zbořil (CZE) a Nick Schmaltz (USA)
59:37
Pavel Zacha se v útočném pásmu ke střele nedostal, a následně Američané kotouč vyhodili do středního pásma!
59:24
Tak v poslední minutě dnešního zápasu se ještě síly na ledě vyrovnají! Na trestnou lavici míří Američan Brock Boeser, který nedovoleně bránil Davida Kašeho.
59:03
Sonny Milano dostal na pravé straně dostatek prostoru, a měl dost času na střelu. Jeho ránu však dokázal Aleš Stezka lapit!
58:41
Americký celek kombinoval v útočném pásmu, nicméně český tým velmi dobře napadal, a dokázal vyhodit kotouč do pásmu Američanů!
58:08
Český celek špatně střídal, a hrál v šesti! Na trestnou lavici nakonec odchází odpykat trest Alex Rašner.
57:52
Američané si ještě v závěru dnešního zápasu zahrajou přesilovou hru!
57:15
Američané však ani v závěru nepolevují v osobních soubojích, a jsou nadále aktivní! Momentálně kombinují v útočném pásmu.
56:39
Po další chybě v české obraně se ke kotouči dostal Ryan Macinnis, nicméně americkému útočníkovi následně přeskočil kotouč hokejku, a do šance se nedostal!
56:06
Dnešní utkání se již za rozhodnutého stavu pouze dohrává. Momentálně operuje s kotoučem za vlastní brankou Dominik Mašín, který čeká, až mu spoluhráči najedou do ideální pozice!
55:31
Jiří Smejkal dobře napadal v pravém rohu, a mohl využít špatné rozehrávky Werenskiho. Český útočník se však nakonec ke střele nedostal!
54:47
Dlouhá přihrávka hledala na útočné modré Davida Pastrňáka, nicméně tomu se nepodařilo přihrávku zpracovat, a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.
54:08
Český celek se dokázal usadit v útočném pásmu, nicméně na dlouhou dobu se v kombinaci neudrželi, a dopředu míří Američané!
53:26
Anders Bjork se dostal do zajímavého úniku, nicméně na poslední chvíli ho dokázal zastavit čistým zákrokem Dominik Mašín!
52:56
Český celek však velmi dobře napadal, a dokázal se dostat zpět ke kotouči. Od modré následně vypálil Jan Ščotka, nicméně jeho ránu dokázal Nedeljkovic pohlídat!
52:43
Dominik Lakatoš zatáhl kotouč po pravé straně do útočného pásma, nicméně byl velmi dobře tísněn obránce, a o kotouč následně přišel!
51:53
USA právě vstřelilo branku!
Američané přidávají další branku, v pořadí sedmou, a navyšují své vedení! Ve středním pásmu vystihl českou rozehrávku Ryan Macinnis, který následně poslal kotouč za sebe pro Ryana Donata. Jeho následná přihrávka našla před brankou zcela volného ALEXE DEBRINCATA, na jehož ránu neměl Stezka nárok! Asistence: Ryan Donato, Ryan Macinnis.
51:14
David Pastrňák se ocitl před brankou s kotoučem, a ještě vylepšil pozici pro Michaela Špačka. Jeho rána z ostrého úhlu však mířila mimo!
50:56
V útočném pásmu skvěle napadal Michael Špaček, který pozastavil rozehrávku amerického celku!
50:31
První útočná formace opět nebezpečně kombinovala v útočném pásmu, nicméně naši hráči situaci velmi dobře vyhodnotili, a dokázali se dostat ke kotouči.
49:39
Český tým byl nadále aktivní v útočném pásmu, a do zakončení se dostal Jan Ordoš. Jeho rána však byla zblokovaná do ochranné sítě!
49:18
David Pastrňák si v útočném pásmu najel na pravou stranu, a přihrávkou z otočky hledal před brankou Smejkala. K českému útočníkovi však přihrávka nedošla!
48:48
Českému týmu se však přesilová hra vůbec nepodařila, a Tkachuk je již zpět na ledě! Američané navíc mají kotouč ve vlastním pásmu, a míří vpřed.
48:32
Rozhodčí hodně dlouho čekali na přerušení, poté již odjíždějí celou situaci zkontrolovat. Dle opakovaných záběrů se však jednalo o tyčku!
47:47
Opět velmi nebezpečná situace před Stezkou! Ryan Hitchock šel do úniku, který zakončil bekhendovým blafákem, nicméně nejspíš trefil tyč! Rozhodčí si vše ještě půjde zkontrolovat!
47:17
Českým hráčům se však nepovedla kombinace v útočném pásmu, a dopředu mohl zamířit Bjork. Jeho postup však zastavil velmi dobrým pohybem Pavel Zacha!
46:49
Český tým si zahraje přesilovou hru! Na trestnou lavici odchází Matthew Tkachuk, který před brankou Nedeljkovice hákoval Pavla Zachu!
46:16
Americký výběr se opět snadno dostal do kombinace v útočném pásmu, a na modrou dostal přihrávku Werenski. Následnou střelu amerického obránce však dokázal lapit Aleš Stezka!
45:42
David Kaše ještě před modrou našel přihrávkou Filipa Chlapíka, ten však přechod do útočného pásma pozdržel, a je odpískáno postavení mimo hru!
44:56
Středem hřiště si nabruslil před Stezku Matthew Tkachuk, který ještě přihrával na Matthewse. Tomu však čtvrtou branku sebral výborný zákrok Stezky!
44:28
Americký výběr však nadále pokračuje v aktivní hře, a rozhodně nepolevuje! Momentálně mají Američané kotouč ve své moci, a kombinují v útočném pásmu!
43:55
Jan Ščotka posílal přihrávku před modrou, kam si najížděl Špaček. Český útočník však svižnou přihrávku nedokázal zpracovat, a kotouč skončil za brankou, a je z toho zakázané uvolnění.
43:23
Velmi pěknou individuální akci předvedl Ryan Hitchock, který se uvolnil ve středu hřiště, a svižnou ranou prověřil Stezku, ten si však kotouč ve vzduchu dokázal najít!
43:04
Česká reprezentace tuto přesilovou hru zvládl, a Jakub Zbořil je zpět na ledové ploše! Američané však pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
42:38
Americký celek kombinoval nadále v útočném pásmu, nicméně přihrávka na pravou stranu pro Schmaltze byla ztečovaná do ochranné sítě!
42:24
Christian Dvorak našel před brankou českého celku zcela volného Charlie McAvoye, do jehož střely však hodně obětavě skočil Jiří Smejkal, a kotouč poslal do ochranné sítě!
42:06
Američané pokračují v aktivním pojetí přesilové hry, a o další střelecký pokus se postaral McAvoy, jehož rána však mířila do připraveného Stezky!
41:36
Američané hodně aktivně kombinovali v útočném pásmu, a z hranice pravého kruhu se dostal ke střele Milano. Jeho pokus Stezka vyrazil přímo na hokejku Bjorka, jehož rána však mířila mimo!
41:03
Další přesilová hra pro americký celek! U mantinelu byl příliš důrazný Jakub Zbořil, který narazil na mantinel Colina Whita, a dostává dvě minuty!
40:47
Tkachuk na pravé straně krásně krásně našel volného Whita, který ještě posílal puk před branku, kam si najížděl Matthews. Tomu však zakončení nesedlo!
40:24
No, tak to tedy není povedený vstup do poslední třetiny od českého týmu! Američané se dokázali dostat do útočného pásma, a do středu hřiště si najel AUSTON MATTHEWS, který si připravil kotouč, a poslal ho přesně k tyči. Aleš Stezka bohužel přes hráče před brankou nic neviděl... Asistence:
40:06
Hned po vyhraném vhazování to zjkoušel z vlastního pásma David Sklenička. Jeho pokus však mířil nad branku!
40:01

Střely ve druhé třetiny – 14 – 17

Bohužel, před třetí třetinou tak prohráváme rozdílem pěti branke. Poslední perioda začne přibližně ve 20:45!
40:00
39:33
Při vlastním oslabení se dostal do úniku Jiří Smejkal, který se uvolnil v útočném pásmu, a dostal se ke střele z ostrého úhlu. Nedeljkovic byl však na svém místě!
39:22
Američané si zahrají další přesilovou hru! Do úniku se dostal Colin White, a za zachránnou brzdu musel opět zatáhnout Alex Rašner!
39:03
Američané se následně udrželi v útočném pásmu, a Schmaltz operoval s kotoučem na pravé straně. Jeho následná přihrávka hledala před brankou Boesera, jehož zakončení však vyrazil Stezka!
38:41
Nick Schmaltz se dostal ke kotouči ve středním pásmu, nicméně pouze nahodil puk do útočnéhop pásma.
38:04
Bohužel, Američané navyšují své vedení, a dávají nepopulárního "bůra"! Český tým nedokázal udržet kotouč v útočném pásmu, a na modré chyboval Dominik Mašín. Následně se do úniku dostal SCOTT EANSOR, který si položil Stezku, a poslal kotouč pod jeho betonem! Bez asistence.
37:51
Při české přesilovce se dostal ke střele Domink Mašín, jehož pokus však dokázal betonem vyrazit Nedeljkovic!
37:17
Na modré se dostal ke kotouči Sklenička, který pohotově nahodil kotouč před branku. V tomto prostoru se dobře zorientoval Pavel Zacha, který se otočil, a vystřelil. Nedeljkovic však dokázal zasáhnout!
36:47
Od modré vyslal nebezpečnou ránu Jan Ščotka, jehož pokus však na poslední chvíli zablokoval Carlo! Český celek však pokračuje v kombinaci!
36:17
Američané navíc půjdou do čtyř! Coli White se pokoušel za každou cenu zastavit unikajícího Smejkala, a tak se uchýlil k faulu!
36:01
Obrovská šance českého celku při vlastním oslabení! Do úniku se dostal Jiří Smejkal, který mohl nahrávat, avšak raději vystřelil. Jeho ránu však dokázal Nedeljkovic vyrazit!
35:28
Američané dlouho kombinovali v útočném pásmu, nicméně stále vyčkávali, a do zakončení se nakonec nedostali. Na trestnou lavici tedy míří Alex Rašner, který ve středním pásmu podrazil Hitchocka.
34:47
Američané mají výhodu, na trestnou lavici půjde Rašner. Mezitím Američané kombinují v útočném pásmu!
34:18
Krásnou individuální akci předvedl David Kaše, který se málem prokličkoval až před Nedeljkovice! Na poslední chvíli mu však kotouč vyrazil z čepele obránce Belpedio!
33:55
Domink Lakatoš si s kotoučem najel do útočného pásma po levé straně, a nakonec se dostal ke střele. Pokus libereckého útočníka však kryl Nedeljkovic!
33:35
Český tým dokázal vyhodit kotouč do středního pásma, nicméně svěřenci Rona Wilsona se hned pokoušeli velmi rychle vrtáti zpět. To však nedovolil rozhodčí, který odpískal ofsajd!
33:01
Američané krásně přešli přes střední pásmo, a dostali se do kombinace v útočném pásmu. Zatím to však k zakončení nevedlo!
32:31
Za českou branku přišla chyba v rozehrávce, a do velké šance se dostal Colin White. Americký centr se dostal hned dvakrát do zakončení, avšak Stezka skvěle zasáhl!
32:16
Dvě velké šance amerického celku! Nejprve se dostal do zakončení bekhendem Ryan Donato, jeho střela však mířila mimo! Poté dostal na hranici levého kruhu kotouč Macinnis, jehož střela však skončila v ochranné síti!
31:48
Nebezpečné nahození od modré vyslal Dominik Mašín, jehož pokus dolétl až k Nedeljkovicovi. Americký brankář však dokázal kotouč udržet před sebou!
31:31
Velmi dobré střídání má za sebou David Kaše, který postupoval tentokrát po pravé straně. Chomutovský útočník se dostal i ke střele, nicméně Nedeljkovic zasáhl!
31:15
David Kaše se pokoušel u individuální průnik, nicméně přes americkou obranu se mu nepodařilo projít, a vedoucí celek míří vpřed.
30:45
Jan Ščotka se dostal při rozehrávce pod veký tlak, a byl napadán dvojicí Boeser – Hitchock. Američané se opět dostali ke kotouči, a kombinují.
30:14
Druhá americká útočná formace zajímavě kombinovala v útočném pásmu, nicméně výborně napadal Zacha, který se dostal ke kotouči. Jeho další postup však zastavil Carlo!
29:39
Americký celek však nepolevuje ve svém tlaku, a dostal se do další příležitosti. Sonny Milano poslal nebezpečnou přihrávku před branku, Stezka však dokázal kotouč přikrýt pod svou lapačku!
29:08
Američané nakonec přesilovou hru dokázali využít, a dostává se již do čtyřbrankového vedení! V mezikruží se dostal ke kotouči Nick Schmaltz, jehož první střelu ještě zablokoval Lakatoš, avšak poté se dostal Schamltz ke kotouči znovu, a na levé straně našel volného AUSTONA MATTHEWSE, na jehož pohotovou střelu byl Stezka krátký! Asistence: Nick Schmaltz, Zach Werenski.
28:49
Werenski nahazoval kotouč za českou obranu, kam si najížděl Hitchock, ten však na přihrávku naštěstí nedosáhl!
28:21
Američané se již dokázali usadit v útočném pásmu, a nebezpečně kombinovali před Stezkou. Matthewsova přihrávka na modrou však nikoho nenašla, a kotouč je ve středním pásmu!
27:54
Českému celku však zatím oslabení vychází! David Sklenička se vydal hned po vhazování na útočný výlet, a prověřil pozornost Nedeljkovice.
27:41
Hlavní rozhodčí budou poprvé v tomto zápase vylučovat! Američané se dostali do přečíslení, a zakončovat mohl Bjork. Za záchrannou brzdu zatáhl Jan Ordoš, který dostává dvě minuty!
27:16
Svěřenci Jakuba Petra rozehrávali z vlastní třetiny, nicméně nahození Dominika Mašína našlo za brankou pouze Nedeljkovice, který rozehrává na své obránce.
26:46
Američanům teď vůbec nevyšel přechod přes modré modrou čáru, a Matthews musel přenechat kotouč Skleničkovi. Český celek tak může zamířit vpřed!
26:22
Naši borci dostali hned dvakrát kotouč na modrou, kde se nacházel Filip Chlapík. Český útočník se dostal ke dvěma střelám, nicméně ani jedna nemířila přesně.
25:55
Český celek však nadále skvěle napadán, a po chybě Carla se dostal ke kotouči Filip Chlapík. Český celek se tak dostává do kombinace v útočném pásmu!
25:31
David Kaše nedokázal vyhodit, a ke kotouči se na modré dostal Brandon Carlo, který se dostal k pohotové střele. Jeho pokus však letěl nad českou branku!
25:01
Sonny Milano se dostal společně s Bjorkem do dalšího přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný udělal před Stezkou ještě efektivní otočku, a následně hledal svého parťáka. Tomu však nesedlo zpracování, a kotouč mu utekl do rohu!
24:15
Tak to je velká škoda! Český celek vstoupil do druhé třetiny lépe, nicméně nyní inkasuje třetí branku! Američané skvěle napadali v útočném pásmu, a Will Borgen dokázal udržet pásmo. Mezi kruhy si kotouč zpracoval AUSTON MATTHEWS, který přesnou střelou překonal Stezku! Tento hráč nám přesně ukázal, proč by měl být jedničkou příštího draftu NHL... Asistence: Will Borgen.
23:52
Teď se dostalo duo Pastrňák – Smejkal do přečíslení dva na jednoho! Pastrňák byl zablokován, tudíž střílel Smejkal, avšak jeho ránu Nedeljkovic vyrazil!
23:21
Český útok teď dal Američanům ochutnat jejich vlastní medicínu, a skvěle napadal v útočném pásmu. Dobrá práce první formace však ke střele nevedla!
22:59
Tomáš Šoustal se dokázal dostat na pravé straně ke kotouči, a prostrčil puk na Voženílka. Ten byl však tísněn Macinnisem, a kotouč odjel pod lapačku Nedeljkovice!
22:33
Na druhé straně kluziště se dostali do kombinace také Američané. Z levého kruhu to zkoušel Brock Boeser, který však z ostrého úhlu Stezku nepřekonal!
22:11
Po dobré práci Šimona Stránského se dostal v mezikruží ke kotouči David Kaše, jehož pohotové nahození však Nedeljkovic vyrazil!
21:21
Dominik Lakatoš byl hodně důrazně napadán Milanem, a málem přišel o kotouč. Liberecký útočník však nakonec situaci zvládl, a český tým může zamířit vpřed!
20:59
Českýž tým vstoupil do druhé třetiny hodně aktivně, a dokázal se usadit v útočném pásmu. Jakub Zbořil se následně dostal ke střele od modré, nicméně tento pokus byl zablokován.
20:31
Michael Špaček dostal trochu prostoru na pravé straně, a dostal se k pohotové střele. Alex Nedeljkovic byl však pozorný, a dokázal kotouč lapil do své lapačky!
20:03
Tak pozor! Poprvé na tomto turnaji probíhá v českém brankovišti ke změně! Víta Vaněčka nahrazuje Aleš Stezka!
20:01

Střely v první třetině – 10 – 9

Před druhou třetinou, která začne přibližně v 19:53, tak naši hokejisté ztrácejí dvě branky!
20:00
19:37
První formace českého týmu se dokázala dostat do kombinace v útočném pásmu, nicméně zatím z toho střela nebyla!
19:02
Alex Nedeljkovic si zajel za branku pro kotouč, a při rozehrávce si dal hodně na čas. Americký brankář však nakonec stihl rozehrát přes napadajícím Pastrňákem, a USA postupuje vpřed!
18:33
"Domácí" celek se velmi rychle dostal do útočného pásma, a velmi rychle vypálil Ryan Donato. Vít Vaněček byl však pozorný, a jeho střelu lapil do lapačky!
18:17
Američané znovu rozehrávají ve vlastním pásmu, a na rozehrávku mají hodně času. Jediným napadajícím byl Jiří Smejkal, který se však zatím ke kotouči nedostal.
17:49
Do zajímavého protiútoku se hnal Jan Ordoš, který měl možnost přihrávat na Šoustala. Český útočník však zvolil střelu, avšak jeho pokus mířil mimo!
17:26
David Kaše se dostal ke kotouči ve středním pásmu, nicméně jeho následná přihrávka na Lakatoše nebyla přesná!
16:53
Čeští obránci mají na rozehrávku opravdu hodně málo času, a při je to znát. Američanům se opět podařilo velmi rychle získat kotouč, a postupují vpřed!
16:23
JIří Smejakl dostal na útočnou modrou přihrávku do Špačka, a dokázal se dostat do pásma. Poté byl však velmi tvrdě napadán, a možná i faulován. Hlavní rozhodčí však nechává hru plynout!
15:55
Američané pokračují ve velmi aktivní hře, a nepouštějí svého soupeře příliš ke kotouči. Momentálně kombinují ve vlastním pásmu!
15:14
Američané se dostávají již do dvoubrankového vedení! Česká pětka se dostala ve vlastním pásmu pod velký tlak, a za brankou se dostal ke kotouči Sonny Milano, který jej poslal mezi kruhy. V tomto prostoru se nacházel Brandon Carlo, jehož střelu tečoval jeden z českých hráčů pod Vaněčka, a na brankovišti byl důrazný CHRISTIAN DVORAK! Asistence: Brandon Carlo, Sonny Milano.
14:37
Jiří Smejkal operoval s kotoučem na pravé straně v útočném pásmu. Český útočník to tak zkoušel bekhendem, nicméně jeho střelu vyrazil Nedeljkovic.
14:01
Američané však opět velmi aktivně napadali, a problémy při rozehrávce měl Jan Ščotka. Česká obrana však nakonec situaci zvládla, a můžeme vpřed!
13:23
Macinnis se dostal společně s Donatem do přečíslení dva na jednoho! Prvně jmenovaný se před Vaněčkem ještě pokoušel dostat kotouč na Donata, nicméně přihrávku zablokoval český bek!
13:03
Šoustal mohl jít společně s Voženílkem do zajímavého útoku, nicméně prvně jmenovaný přišel mezi kruhy o kotouč, a Američané otáčejí hru!
12:49
Českému celku se však tentokrát nepodařila rozehrávka, a přihrávka Skleničky skončila až za brankou Nedeljkovice. Hra se stěhuje do českého pásma.
12:32
Šimon Stránský se pokoušel najít na útočné polovině Filipa Chlapíka, nicméně přihrávka přesná nebyla, a u kotouče jsou "domácí" Američané.
12:01
Třetí česká formace mířila do rychlého protiútoku, a z druhé vlny vypálil David Kaše. Jeho nevýrazná rána však neměla ideální parametry. Český celek však pokračuje v kombinaci!
11:49
Nakonec to na sebe vzal obránce Louis Belpedio, který však pouze nahodil kotouč do útočného pásma. Vít Vaněček kotouč zachytil, a raději přerušuje hru!
11:37
Američané momentálně kontrolují hru ve vlastním pásmu, a hledají cestu do útočného pásma!
11:06
Dominik Lakatoš si najel do útočného pásma po pravé straně, a dostal od amerických beků prostor. Liberecký útočník se tak odhodlal ke střele, nicméně mířil mimo!
10:41
Američané šli do nebezpečného přečíslení pět na dva, nicméně to nevyřešili dobře, a česká obrana složitou situaci zvládla!
10:11
Michael Špaček si došel pro puk ve středním pásmu, a pokoušel se projít do pásma. To se podařilo, následně však český útočník o kotouč přišel.
09:43
Do útočného pásma se prokličkoval Sonny Milano, který dostal prostor od českých beků, a vystřelil. Vít Vaněček byl však pozorný, a jeho střelu vyrazil do rohu!
09:08
David Kaše se dostal ke kotouči v pravém rohu, a projel s ním až mezi kruhy. Následně se obtočil, a hledal před brankou Stránského. Jeho střela však byla zablokovaná!
08:41
Sonny Milano se ocitl osamocený v útočném pásmu, a pokoušel se projít do šance. O amerického útočníka se však postarala česká obrana.
08:04
Od modré to zkoušel Ščotka, jehož střela však byla zblkována jedním z amerických útočníků, a v mezikruží se dostal ke střele Veselý. Českému útočníkovi se však nepodařilo zamířit, a jeho střela mířila nad!
07:26
Velmi dobré střídání má za sebou David Sklenička! Plzeňský bek obral o kotouč Matthewse, a vyrazil společně se Zachou do útoku. Česká dvojice se však do zakončení nedostala.
07:03
Auston Matthews si najížděl z pravé strany mezi kruhy, nicméně o očekávanou jedničku draftu NHL se výborně postaral David Sklenička!
06:31
To první česká formace se dokázala dostat do útočného pásma, nicméně kombinace mezi Špačkem a Pastrňákem k ničemu kloudnému nevedla.
06:02
První americká formace mířila do nebezpečného útoku. Předávka mezi Matthewsem a Whitem na modré čáře však naštěstí nebyla přesná.
05:40
Na druhé polovině hřiště to zkoušel z rohu Daniel Voženílek, a jeho střela mířila na Nedeljkovice. Americký brankář byl však pozorný!
05:17
Bohužel, Američané se po dobrém napadáním v útočném pásmu dostávají do vedení. Za brankou byl velmi dobře napadán David Sklenička, kterého obral o kotouč Brock Boeser. Americký útočník krásně načasoval přihrávku pro NICKA SCHMALTZE, který prokázal rychlé ruce, a parádní kličkou poslal kotouč přesně k tyči, a Vaněček nedokázal zasáhnout! Asistence: Brock Boeser.
04:41
Od modré čáry to zkoušel David Sklenička, nicméně jeho střela mířila mimo. Američané se následně dostali ke kotouči, a míří velmi rychle na útočnou polovinu.
04:13
Christian Dvorak zvládl souboj s Lakatošem, a jeho odražený kotouč směřoval do českého brankoviště. Pozorný Vaněček však přikryl kotouč, a hra je přerušena!
04:01
Americká rozehrávka rozhodně nevyšla dle předsta Rona Wilsona, a nahození Borgena skončilo za brankou. Vaněček však špatně rozehrál, a u kotouče jsou znovu Američané.
03:38
Do zajímavého protiútoku se dostal také český tým! Po pravé straně postupoval Michael Špaček, který se dokázal přihrát na Pastrňáka, jehož následná přihrávka na Smejkala nebyla příliš přesná, a kotouč skončil pod lapačkou Nedeljakovice.
03:19
Na druhé polovině kluziště to zkoušel Michael Špaček, nicméně jeho střela bekhendem byla zablokovaná.
02:58
Obrovská šance amerického týmu! Z úhlu to zkoušel Ryan Macinnis, jehož ránu se neujala. Od Vaněčka se kotouč odrazil přímo na hokejku Ryana Donata, jehož pohotovou ránu naštěstí český brankář lapil!
02:39
Za brankou se dostal ke kotouči Ryan Donato, který pohotově posílal puk před Vaněčka. Dobře to udělal Voženílek, který dokázal kotouč odklidit!
02:08
Úvodní ofsajd dnešního čtvrtfinále zaznamenal také náš tým. David Kaše byl v útočném pásmu o něco dříve než kotouč, a toho si všiml pozorný pomezní.
01:53
Američané se pokoušeli velmi rychle dostat vpřed, nicméně jejich postup zastavil hvizd rozhodčích, kteří odpískali úvodní ofsajd dnešního zápasu.
01:44
Za branku dostal přihrávku Filip Chlapík, nicméně český útočník se nedokázal probojovat ke kotouči, a americký celek otáčí hru.
01:11
Druhá formace Američanů se nedokázal udržet v pásmu, a toho mohli využít naši. Pavel Zacha hledal za americkou obranou Veselého, na toho však přihrávka neprošla!
00:41
David Pastrňák se pokoušel projít do útočného pásma po pravé straně, nicméně byl sevřen Werenskim. A tak poslal kotouč na modrou, odkud nahodil kotouč Zbořil. Nedeljkovic zasáhnul, a bude se vhazovat v pásmu Američanů.
00:16
Hned úvodní rozehrávka českého celku nevyšla dle představ, nicméně dvojice Mašín – Sklenička dostává druhou šanci!
00:03
Úvodní buly pro naše borce, jdeme na to!
00:01
Obě mužstva jsou již nastoupena na hřišti Helsinki Ice Hall, a za malou chvíli začínáme!
Ještě jednou příjemný sobotní večer! Den D pro českou dvacítku je tady! Poslední čtvrtfinále dnešního programu začne za pár minut!

USA: Nedeljkovic (Halverson) – Werenski (C), Carlo, Belpedio (A), Borgen, Fortunato, McAvoy JR., Krys – Tkachuk, White, Matthews (A) – Bjork, Dvorak, Milano – Schmaltz, Hitchcock, Boeser – Eansor, Macinnis, Donato – Debrincat

Česko: Vaněček (Stezka) – Sklenička, Mašín (C), Zbořil, Ščotka, Rašner, Hronek, Mikliš – Pastrňák (A), Špaček, Smejkal – Zacha, Lakatoš, Veselý – Stránský, Chlapík, Kaše (A) – Voženílek, Ordoš, Šoustal – Tomášek

Rozhodčí: Fonselius, Iverson – Chartrand-Piche, Nieminen.
Příjemný sobotní večer všem fanouškům a fanynkám juniorského hokeje! Mistrovství světa do 20 let dnes nabídne své čtyři čtvrtfinálové duely. My se společně zaměříme na duel, který nás zajímá nejvíce. V Helsinki Ice Hall se představí výběr USA s Českem! Úvodní vhazování bude vhozeno v 19:00, a u klíčového zápasu naší dvacítky se na vás bude těšit Jan Havlovic!
USA
Americké mládežnické výběry patří v současnosti k těm nejlepším na světě, to se samé se pochopitelně dá říci i o letošním výběru trenéra Rona Wilsona. Co hráč, to individualita. Nad všemi vyčnívá jméno, o kterém ještě hodně uslyšíme! Auston Matthews je považován za jasného kandidáta jedničky příštího draftu. Tento americký supertalent však zvolil lehce odlišnou cestu, a na začátku letošní sezóny přestoupil do švýcarského Zurichu, kde zaří! Matthew zatím těží s nasbíraných zkušeností ze širokého ledu, a je zatím nejproduktivnějším zámořským hráčem na turnaji (4+4)! Jakub Petr však jistě dobře ví, jak nebezpečný tento mladík umí být ...

Americký výběr jistě nebyl nadšený, když se dozvěděl složení skupin na letošním MS. USA totiž bylo nalosováno do přetěžké skupiny A, a nacházelo se ve společnosti Švédska a Kanady. Těžká zkouška čekala na svěřence trenéra Wilsona v podobě zápasem s Kanadou. Američané úvodní zápas zvládli, a zvítězili 4:2. Na tuto výhru USA nenavázalo, neboť v následném zápase prohrálo se Švédskem těsně 0:1! V následujících dvou zápase však již americký výběr potvrdil roli favorita, Švýcary Američané přejeli vysoko 10:1, a Dány poměrem 4:1! V konečném zúčtování tak americký celek obsadil druhou příčku, která znamenala, že se utká s českým výběrem ...
ČESKO
Letošní tým, tedy ročníky 1996 a 97 mají s tímto americkým výběrem bohaté zkušenosti, a bohužel svěřenci Jakuba Petra na tyto zápasy nemají dobré vzpomínky ...

Tento ročník podlehl Američanům na obou posledních šampionátech osmnáctiletých. Moc dobře si pamatujeme krásné finálové tažení na šampionátu v roce 2014, kdy se tento celek zastavil až ve finále, kde nestačil právě na Američany!

"Podle mě je docela škoda, že jsme dostali Amíky. Nedařilo se nám proti nim, ale na druhou stranu tam bude obrovská motivace. Máme jim co vracet!" upozorňuje David Kaše. O motivaci tak má tým Jakuba Petra postaráno!

Česká reprezentace se na turnaji v Helsinkách rozjížděla pomaleji. Na úvod získala cenný bod z utkání v Ruskem, když prohrála 1:2 po nájezdech. V dalším zápase už Češi získali tři body za výhru 2:0 nad Slovenskem, nicméně výkon českého týmu nebyl ideální, a nedařilo se ani střelecky. Svěřenci Jakuba Petra i v zápase s Běloruskem nepředváděli hokej, jaký by chtěli. Nakonec však dokázali zvítězit 5:3! Až v posledním zápase to konečně bylo ono ...! Junioři se rozloučili se základní skupinou nádhernou silvestrovskou bitvou proti domácím Finům. Češi ve třetí třetině vedli 4:3, nakonec však prohráli 4:5...

"Bude to těžký soupeř, s Američany musíme hlavně dobře bruslit a chodit do brány, abychom to zvládli," nabádá Dominik Mašín, český kapitán, který sám valí v kanadské juniorské OHL!

Česká dvacítka se naposledy střetla s Američany ve čtvrtfinále v roce 2013, kdy Hertl a spol. dostali výprask v podobě sedmi branek, a turnaj pro ně skončil.

Sečteno, podtrženo. Na svěřence Jakuba Petra čeká jeden z nejsilnějších výběrů, který do Helsinek přijel. O motivaci má tento tým postaráno, a má ve své středu Davida Pastrňáka! Doufejme tedy, že naše reprezentace tento klíčový zápas zvládne, a po desíti letech se podívá konečně do semifinále!