S tímto konstatováním se s vámi z Montrealu loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů.
Zítra čekají tuto skupinu zápasy České republiky se Švédskem a Švýcarska s Finskem. Pokud by Češi vyhráli, mohou skončit druzí, pokud by však prohráli a zároveň si Švýcarsko poradilo s již jasně posledními Finy, mohou klidně postoupit až ze čtvrté příčky. Rozhodně je tak o co hrát.

Alexander True (DEN) a Yannick Zehnder.
Tak to byl panečku obrat! Švýcarsko dnes prohrávalo 0:3 a 1:4, nakonec však v nájezdech vítězí! Tím si navíc zajistilo postup do čtvrtfinále. Finsko je tím ze hry, loňští šampioni si zahrají o záchranu!
V samostatných nájezdech zvítězil tým Švýcarsko.

O rozhodující nájezd se postaral MARCO MIRANDA!
Kapitán Alexander True neproměnil, je rozhodnuto!
Riat si s pukem dlouho hrál, nakonec však minul.
Zato Blichfeld nasměroval střelu jen do betonů brankáře.
Marco Miranda zakončil nekompromisně do šibenice!
From van Pottelbergha položil na zem, kotouč mu ale sjel z čepele!
Samostatné nájezdy začínají.
První pojedou Dánové.
A je to jasné! Poprvé na turnaji uvidíme samostatné nájezdy. Kdo z nich vzejde spokojenější?
65:00
Prodloužení skončilo.
64:55
Siegenthalerovo nahození těsně minulo branku!
64:47
Serge Weber pálil sám v mezikruží! Trefil však pouze prostor, kde stál brankář Krog.
64:19
Dánové jsou unavení, najdou na ně Švýcaři recept?
63:47
Švýcaři Dány svírají, ti se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.
63:34
Mirandova střela proklouzla skrz výstroj brankáře Kroga, ale těsně minula branku!
63:16
Švýcaři jsou i dál aktivnější, Krog však zastavil i pokus Hischiera!
62:32
Dominik Diem si vybruslil do mezikruží a z výborné pozice vypálil! Defenziva Dánska se ale na poslední chvíli zformovala a jeden z beků puk zastavil!
62:03
Švýcarům se nedaří najít recept na pozornou defenzivu soupeře.
61:19
Na druhé straně pálil Gatz, ale van Pottelberghe jeho pokus vyrazil betonem.
60:53
Švýcaři oblehli dánské pásmo, sami se však následně vyhnali ven.
60:11
Hischier se dral před branku, k zakončení se ale nedostal.
60:01
A tento zápas nekončí! Ve třetí třetině Švýcarsko nejprve vyrovnalo a následně znovu skórovalo, pátá branka však týmu helvétského kříže nebyla uznána. Utkání jde tedy do prodloužení. Mimochodem, oba dnešní soupeři si již na tomto turnaji prodloužení zahráli a uspěli – shodně proti České republice. Kdo se bude radovat dnes?
60:00
59:46
Po nepřesné rozehrávce Švýcarů chtělo Dánsko zaútočit, místo se však provinilo ofsajdem.
59:25
Ještě předtím následuje oddechový čas Dánska.
59:25
Kotouč skončil mezi diváky, hra se přesune zpět před Kroga.
58:58
Karrerovu střelu vyrazil Krog do strany.
58:54
Prassl přihrál před branku a hned dvojice hráčů se snažila protlačit k zakončení, Krog ale kotouč skryl v lapačce.
58:25
Prasslova střela měla dobré parametry! Dánský brankář si s ní však dokázal poradit a puk skončil v jeho lapačce.
57:55
Riat se snažil objet dánskou branku a zakončit, to mu ale nevyšlo.
56:59
Mohlo to být 4:5! Blichfeld se dostal ke střele z mezikruží a z první jen těsně přestřelil švýcarskou branku!
56:41
Ani jeden z týmů neriskuje, nikdo nechce udělat kritickou chybu.
55:48
Kotouč doputoval k van Pottelberghovi, ten přerušuje hru.
54:22
Dánové se pokusili zaútočit, v pásmu Švýcarska však přišli o puk.
53:39
A je po přesilovce. Marco Miranda (SUI) dostává dvě minuty za hákování.
53:28
Také In Albonův pokus zastavil Krog.
53:13
Siegenthalerova střela prošla defenzivou, ale brankář Krog ji vykopl betonem.
52:49
Pozor, je tu švýcarská přesilovka! Mathias Rondbjerg (DEN) odpyká dvě minuty za podražení. Následuje komerční přestávka.
52:25
Gatzův pokus od modré švýcarského brankáře nepřekvapil.
51:51
Nepřesná rozehrávka Švýcarska znamená zakázané uvolnění.
51:26
Siegenthalerovo nahození od modré čáry nikdo netečoval, brankář Krog měl navíc dobrý výhled a kotouč bez potíží chytil.
50:49
Nyní se pro změnu v útoku na chvíli usadili Dánové, van Potterberha ale neohrozili.
50:10
Dánsko se z tlaku osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
49:24
Gerberova střela brankáři vypadla, ale nakonec si poradil a vypíchl puk do bezpečí.
49:02
Švýcarsko se nenechalo neuznaným gólem rozhodit a stále obléhá Krogovu branku!
48:20
Hischier z dobré pozice těsně minul dánskou branku!
47:35
A obrat byl málem dokonán! Švýcaři se tak vehementně natlačili do brankoviště, až puk proklouzal pod gólmanem Krogem až do sítě! Gól musel potvrdit videorozhodčí, který po velmi dlouhé poradě branku neuznal!
47:27
Nepřesná rozehrávka Dánska končí zakázaným uvolněním.
46:32
From na druhé straně těsně minul švýcarskou branku.
46:22
Švýcaři vyrazili kupředu, ale jejich snažení přerušil ofsajd.
46:14
Van Potterberghe chytil nahození ze středního pásma a přerušuje hru. Následuje komerční pauza.
45:32
Nyní jsou u puku Dánové a konečně mohou trochu uklidnit hru.
44:57
Zakázané uvolnění Dánska.
44:27
Velký zmatek před Krogem, žádný ze švýcarských útočníků však za ležícího brankáře puk proštouchat nedokázal!
44:17
A Švýcaři mají i dál více ze hry.
43:35
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Tak a máme srovnáno! Kotouč se před brankou odrazil k YANNICKU ZEHNDEROVI a ten svou dorážkou z první vyrovnává na 4:4!
Asistence: Loic In Albon a Jonas Siegenthaler.
42:59
Ofsajd hráčů Švýcarska.
42:33
Marchon vybojoval puk a okamžitě bekhendem pálil, Krog vykopl střelu betonem.
42:12
Švýcarům je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
41:55
Po zakázaném uvolnění Dánů se hra stěhuje před Kroga.
41:35
Andersen vyrazil do protiútoku, svou střelou však trefil pouze van Potterbergha.
41:11
Tentokrát Burren minul dánskou branku.
40:58
Dánský gólman si poradil i s Burrenovou střelou od modré.
40:53
Puk pomalu doklouzal ke Krogovi, ten přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho pravici.
40:46
Další pokus Švýcarska vyrazit kupředu zastavil ofsajd.
40:21
Švýcarům první útok nevyšel, u puku jsou Dánové.
40:01
Švýcarsko je na ledě, hned vzápětí následují hráči Dánska.
Druhá třetina žádné rozuzlení nepřinesla. Naopak, zadělala na pořádné drama! Dánsko sice nejprve odskočilo na rozdíl tří branek, Švýcaři ale zabrali a po trefách Zehndera a Eggenbergera jsou zpět ve hře. Do třetí třetiny tak oba celky půjdou pouze s jednogólovým rozdílem. Dokáží ještě hráči země helvétského kříže zápas vyrovnat? Třetí dvacetiminutovka začne zhruba v 0:44.
40:00
39:50
Švýcaři se opět tlačí kupředu, čas je ale neúprosný.
39:29
Po protiútoku to Gross zkusil od modré, ale minul dánskou branku.
39:12
I nadále jsou u puku Dánové.
38:30
Dánové na chvíli oblehli obranné pásmo Švýcarska, střela Nikolaje Kroga ale mířila mimo.
37:40
Místo toho ale zaútočili Dánové. Trueova dorážka skončila pouze na betonu van Potterbergha.
37:15
Švýcaři se tlačí kupředu, cítí šanci.
36:45
To byla ale šance! Loic In Albon zůstal zcela osamocen v mezikruží, nedokázal však propálit brankáře Kroga! Ten se štěstím vyrazil puk těsně vedle pravé tyče!
35:56
Puk se odrazil před dánskou branku, ani tentokrát se k němu však nikdo z útočníků Švýcarska neprodral.
35:18
Další akci Švýcarska zastavil ofsajd.
34:48
Miranda hledal před brankou některého ze spoluhráčů, ovšem marně. U puku jsou Dánové.
34:31
Stadlerovo lehké nahození skončilo v lapačce gólmana Dánska.
34:07
Hra se opět přestěhovala ke Kragovi, který raději skryl puk v lapačce. Následuje komerční přestávka.
33:39
Po rychlém protiútoku zakončoval přečíslení dva na jednoho Blichfeld, ale těsně minul odkrytou branku!
33:19
Není divu, že Švýcařu po vstřeleném gólu ožili!
32:26
A začíná drama! Švýcaři se nevzdali a rázem je to o jedinou branku. K Prasslově přihrávce se před brankou dostal NANDO EGGENBERGER a se štěstím doklepl kotouč do sítě.
Asistence: Raphael Prassl a Marco Miranda.
32:14
Kragova nepříjemná střela nakonec van Pottelbergha nezaskočila.
31:52
31:34
V rychlém sledu přišla řada nepřesností, nyní už se snaží Švýcaři zaútočit.
30:55
Damien Riat vyslal na branku soupeře tvrdou ránu, Krog si však dokázal poradit.
30:16
Zehnder to při svém útočném pokusu překombinoval a nakonec skončil s kotoučem až ve středním pásmu.
29:27
Riat v útočném pásmu získal kotouč, šanci však založit nedokázal.
28:42
Miranda se pokoušel dorážkou zblízka překonat dánského gólmana, trefil však pouze připravený beton.
28:42
Krog raději skryl klouzající puk ve své rukavici, hra je přerušena.
27:57
Blichfeld svým pokusem přestřelil branku Švýcarska.
27:41
Ani napodruhé si Andersson na van Pottelbergha nepřišel, následuje komerční přestávka.
27:23
Andersson se pokusil objet branku a zakončit, ale brankáře nepřekonal.
26:29
Tak to byla ovšem paráda! YANNICK ZEHNDER se dostal do samostatného úniku, který zakončil přesně mezi nohy brankáře Kroga!
Asistence: Serge Weber a Nico Gross.
26:15
Wejseho střela brankáře Švýcarska nepřekvapila.
25:46
Už už se zdálo, že seveřané po delší době zaútočí, brankáře van Pottelberha však neohrozili.
25:17
Dánové vyvážejí puk do bezpečí a střídají.
24:41
Na Kroga si svou střelou zápěstím nepřišel ani Marchon.
24:01
Burrenova střela z dálky žádné nebezpečí neznamenala.
23:22
Švýcarsko kombinuje v útočném pásmu, Dánové však pozorně brání a nepouštějí své soupeře do větších šancí.
22:26
22:19
Eggenberger si sjel až před brankáře a zakončil bekhendem, Krog však odolal.
21:58
A v plném počtu jsou už i Dánové.
21:44
Švýcaři hrají v plném počtu.
21:19
Švýcaři jsou tímto vývojem očividně zaskočeni.
20:28
Dánsko právě vstřelilo branku!
Má vůbec ještě smysl něco dodávat? Hned z první střely se MATHIAS FROM trefil o tyč přímo do šibenice!
Asistence: Alexander True a Mathias Rondbjerg.
20:17
Vzhledem k vyloučením v závěru první třetiny se hraje ve čtyřech.
20:01
Aktéři utkání se již vracejí na ledovou plochu.
Je za námi další neuvěřitelné představení hlavního překvapení tohoto turnaje. Dánsko z prvních pěti střel skórovalo hned tři branky a dostalo se do nečekaného vedení! Přestože je poměr střel po první třetině 18:8 pro Švýcarsko, jsou to právě Dánové, kdo vede! Švýcaři však díky dorážce Hischiera alespoň snížili na 1:3 a vykřesali naději. Jak bude tento zápas pokračovat dál? To se dozvíme přibližně od 23:59.
20:00
19:57
Byla dokonce ještě kratší, než by jeden čekal. Nikolaj Krag (DEN) dostane dvě minuty za hákování a poměr sil na ledě se vyrovná.
19:43
Uvidíme ještě krátkou přesilovou hru Dánska. Daniel Riat (SUI) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
19:01
Hischier je při chuti, jeho další střela vypadla Krogovi z lapačky, ale k dorážce se již nikdo nedostal.
18:39
Dánsko se po dlouhé době vydalo na útočnou polovinu, ovšem bez výsledku.
17:56
Nyní už je ale sníženo. NICO HISCHIER zůsůtal před brankou trestuhodně osamocen a okamžitě doklepl odražený puk za záda brankáře Kroga!
Asistence: Daniel Riat.
17:53
Siegenthalerův pokus letěl vysoko nad.
17:33
Ani Haussener si svým pokusem na Kroga nepřišel.
15:43
Hischier si parádně sjel před branku a zkusil překvapit brankáře, Krog však jeho pokus na poslední chvíli vykopl betonem!
15:17
Bude se vhazovat v obranném pásmu Švýcarska.
15:09
Dánové však vyhazují puk do bezpečí.
14:49
Oddechový čas pro Dánsko.
14:49
A ta bude dvojnásobná! William Boysen (DEN) dostává dvouminutový trest za hákování a posílá Dány do tří!
14:17
Následuje přesilová hra pro Švýcarsko. Christian Wejse (DEN) dostává dvě minuty za držení.
13:40
Přesto je ale využita! Tak to je neuvěřitelné, Dánům jako by vyšlo vše, na co dnes sáhnou. NIKLAS ANDERSEN z první napřáhl ke střele z pravé strany a neomylně zasunul kotouč pod víko!
Asistence: Mathias From a Nikolaj Weichel.
13:14
Švýcaři drží puk a dánská přesilová hra se krátí.
12:35
Švýcarsko se ale velmi rychle osvobozuje.
12:16
Uvidíme dánskou přesilovku. Loic In Albon (SUI) dostává dvouminutový trest za držení.
11:47
Na druhé straně pálil po obtočení kolem branky Gerber, ale Krog byl znovu na svém místě.
11:05
Po delší době musel zpozorněn van Pottelberghe, Trueova střela mu však potíže nenadělala.
10:27
Švýcarsko opět zakládá akci až z vlastní obranné třetiny.
09:48
Diem nepříjemně nahazoval z velkého úhlu, na Kroga si však nepřišel.
09:10
Dánové se u puku dlouho neohřáli, zaútočí opět Švýcaři.
08:45
Krog skryl puk v lapačce před dotírajícím Mirandou, zatím je pro Švýcary velkou překážkou.
08:37
Hischier se pokusil objet branku a překvapit brankáře Kroga, který se zvedal po předchozím přesunu, ale stihl se vrátit k tyči a kotouč zastavit.
08:28
Švýcaři opět kombinují na útočné polovině.
07:47
Burrenova střela těsně minula Krogovu branku.
07:05
Puk je za švýcarskou brankou a Švýcaři se nadechují k dalšímu útočnému výpadu.
06:39
Nyní jsou již oba týmy v plném počtu.
06:31
Dánové vyhazují do střendího pásma.
04:39
Švýcarská přesilovka rychle plyne, brankáře Kroga však ještě hráči v červeném vážněji neohrozili.
04:39
Po tvrdém střetu u mantinelu uvidíme první přesilovou hru. Morten Jensen (DEN) dostává dva plus deset minut za hrubost.
03:45
Tak to je opravdu neuvěřitelné! Dánové opět vyrazili kupředu a náhle vedou o dvě branky! JOACHIM BLICHFELD nahodil puk od modré čáry a brankář Švýcarska vzhledem ke cloně nedokázal na tento pokus zareagovat!
Asistence: Nikolaj Krag a Jonas Rondbjerg.
03:06
Švýcaři opět obléhají dánské obranné pásmo a snaží se rychle vyrovnat.
02:25
Weberovu střelu od modré vyrazil Krog betonem do bezpečí.
02:24
Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje do dánského pásma.
02:07
Diemovu střelu van Pottelberghe bez potíží zlikvidoval.
01:49
Kupředu nyní vyrážejí Dánové.
01:07
Švýcaři se snaží zareagovat, ohrozit Kroga se jim však nedaří.
00:19
Tak to je pro hokejisty Dánska snový start! Kotouč se odrazil do mezikruží, kde ho ALEXANDER TRUE střelou zápěstím uklidil do levého rohu branky!
Asistence: Oliver Gatz.
00:01
Oba dnešní soupeři naskakují na ledovou plochu.
Předzápasový cereminuál je v plném proudu!
V Bell Centre pomalu končí rozbruslení, start zápasu se blíží.

Švýcarsko: van Pottelberghe (Ritz) – Siegenthaler (A), Karrer, Weber, Burren, Gerber, Gross, Stadler – In Albon, Hischier (A), Riat (C) – Eggenberger, Prassl, Miranda – Portmann, Marchon, Diem – Haussener, Zehnder, Haberstich.

Dánsko: Krog (Petersen) – Gatz Nielsen, Weichel (A), Larsen, Mieritz (A), Koch, Røndbjerg, Ladehoff, Jensen – From, True (C), Thykjær Andersson – Røndbjerg, Krag Christensen, Blichfeld – Boysen, Høeg, Korsgaard – Madsen, Wejse, Andersen.

Rozhodčí: Burchell (CAN), Kubus (SVK) – Davis (USA), Suchánek (CZE).
Dánové jsou zatím překvapením turnaje, když zvítězili nad Českou republikou i Finskem. Jedinou porážku si připsali se suverénním Švédskem. V jaké formě se představí proti Švýcarsku, které si může zajistit postup? To se dozvíme v pátek od 23 hodin!
Důležité i pro Čechy

Klíčový je tento duel ovšem také pro Českou republiku. V případě výhry Švýcarska by se rázem propadla na čtvrtou příčku tabulky, z níž by jí pomohla leda výhra nad Švédskem. Pokud by však zvítězilo Dánsko, pak by i v případě výhry Čechů nad Švédy nemohli již svěřenci trenéra Jakuba Petra skončit lepší než třetí.

Je tedy jasné, že jakýkoliv výsledek pořádně zamíchá děním skupiny A. Rozhodně se nevyvíjí podle papírových předpokladů a uvidíme, zda přinese další zajímavá překvapení.
Finové spoléhají na Dánsko

Jistými postupujícími jsou v tuto chvíli již Švédové, kteří ve třech zápasech neztratili ani bod. Je jasné, že čtvrtfinále odehrají jako první tým skupiny A v Montrealu a nemusejí se stěhovat. Zato za nimi je situace mnohem divočejší.

Nejvíce zaskočí umístění Finska. To totiž po zápasech s Českem, Dánskem a Švédskem nemá jako obhájce zlata ani bod! A právě proto nyní musí doufat v pomoc Dánska, pokud nechce hrát o záchranu mezi elitou.

Švýcarsko má totiž aktuálně na kontě dva body, Dánsko pět. Pokud by Švýcaři získali více než jeden bod, Finsko už by je v posledním utkání skupiny nemohlo předstihnout a šlo by do bojů o udržení.
Přestože by před turnajem jeden řekl, že v zápase Švýcarska s Dánskem půjde o střet dvou outsiderů skupiny, nakonec jde z pohledu skupiny A o nesmírně důležitý zápas. Pojďme se podívat na situaci v ní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.