Od nás je to pro tuto chvíli všechno, opět se vám přihlásíme z kolínské LANXESS areny ve 20:15, kdy domácí Německo vyzve v důležitém souboji Itálii. Loučí se s vámi Daniel Kinc.
Hvězdy zápasu

Jevgenij Dadonov (Rusko) – Michal Sersen (Slovensko)
Utkání je u konce! Rusové na turnaji potvrdili svou výtečnou formu, ani popáté nezaváhali a mají na svém kontě 14 bodů a vedou, a vedou suverénně tabulku skupiny A! Do třetí třetiny vstupovali s náskokem 5:0, který ještě navýšili o jednu branku, když se prosadil z mezikruží Vladislav Gavrikov. Slováci neodehráli špatné utkání, dokonce si troufnu říci, že nejlepší na turnaji, ale proti o několik tříd lepší sborné to prostě dnes nestačilo.
59:52
Nakonec jej o něj mojhl připravit Haščák, ale v mezikruží v poslední akci zápasu místo střely přihrával a neuspěl se svým pasem.
59:11
Rusové pohodlně vyhodili a Andrej Vasilevskij je velmi blízko čistému kontu, které by pro něj bylo již druhým v řadě.
58:47
Slovenskou přesilovku navíc hned v úvodu zabržďuje ofsajd.
58:31
Ještě jedna přesilovka pro Slováky. Vyloučen je ruský útočník Vladislav Naměstnikov. Odpyká si dvě minuty za sekání.
58:00
Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:49
Kotouč je nyní za branku Slovenska, a naši východní sousedé mají zhruba dvě minuty na to, aby vstřelil aspoň čestnou branku.
57:05
Tribuny už opěvují ruské hokejisty, kteří dnes v utkání dominují a za svých šancí vytěžili již šest branek.
56:40
Rusové zjevně nemají dost a opět se vydali dopředu, Zahrozil Ničuškin, který však z pravé strany branku netrefil.
55:47
Rusko právě vstřelilo branku!
Půltucet branek svítí u Rusů na světelné tabuli, svěřenci Olega Znaroka vedou o šest tref! Hudáček dobře vyrazil Dadonovovu ránu, ale kotouč sebral Šipačov, který nabil mezi kruhy VLADISLAVU GAVRIKOVOVI a ten nekompromisní ranou ze zápěstí k tyči zamířil přesně – 6:0! Asistence: Vadim Šipačov, Jevgenij Dadonov.
55:32
A svého golmanského kolegu napodobil také Hudáček, jenž skvěle vytáhl ránu Šipačova.
55:01
Následně pohlednou akci zakončoval rychlou střelou ze zápěstí od modré čáry Čajkovský, Vasilejvskij pohotově vyrazil.
54:28
Na druhé straně zastavil akci Slovenska ofsajd.
54:18
A okamžitě se hra otočila. Na brankovišti chtěl protečovat kotouč Alexandr Barabanov, ale nakonec prudký kotouč netrefil.
53:40
V útoku se připomněli také Slováci, když Mário Bližňák dobře tečoval nabídku na teč od spoluhráče, ovšem Vasiljevskij zase dobře zasáhl.
53:03
Další šanci celku Olega Znaroka měl dobře kličkující Andronov, který se vymotlal až před branku, ale kotouč zasunout k tyči nedokázal.
52:22
Nakonec rychlou pasáž hry vyplněnou mnoha šancemi Ruska ukončila nepřesná přihrávka, kotouč skončil na tribuně a následuje komerční brejk.
51:40
Celou akci zakončoval nakonec u pravé tyče Gusev, nicméně tečoval kotouč jen do betonu brankáře Hudáčka.
51:16
Ruské kolo v útočném pásmu se rozjíždí opět na plné obrátky, Slováci jsou znovu pod tlakem.
50:33
Na opačné straně mohl kombinaci Rusů dotáhnout do zdárného konce na brankovišti Šipačov, ale protečoval kotouč kousek vedle branky.
50:00
Michel Miklík přesně v polovině třet části dobře projel po pravé straně, ale měl prakticky nulovou podporu spoluhráčů, a tak o puk přišel.
49:16
Rusové se ženou i za velké podpory fanoušků za další brankou, Slováci však ve třetí třetině předvádějí mnohem koncetrovanější výkon.
48:41
Rusové prišli dopředu a na modré čáře se do prudké rány opřel Vladislav Gavrikov, jeho pokus vypadl Hudáčkovi, ale nikdo v červeném nedokázal kotouč dorazit!
48:05
Kotouč po další nepřesné rozehrávce skončil na tribunách, vhazovat se bude ve střední třetině.
47:27
A nyní přichází čas vymezený na první komerční přestávku ve třetí třetině.
47:27
V momentě, kdy hlasatel oznámil, že Slováci jsou kompletní, vypálil od modré Zub, brankář Hudáček jeho pokus krotil nadvakrát, ale nakonec kotouč efektně pro diváky sebral do své rukavice.
46:53
A další střela na sebe nenechala dlouho čekat, nicméně Slováci ji obětavě zablokovali a srazili kotouč do ochranné sítě.
46:27
Poté slovenská brankář zasahoval u své levé tyče znovu, načež pálil Šipačov, který trefil jen zadní mantinel. Tlak Rusů ale pokračuje.
45:58
Dadonov yl blízko hattricku! Ruský útočník si sjel na střelu mezi kruhy, ale Hudáček jeho ránu zázraně vytěsnil svou vyrážečkou!
45:24
Rusové si zahrají přesilovku. Vyloučen je obránce brněnské Komety ve službách Slovenska Peter Trška, a to na dvě minuty za podražení.
44:56
Hudáček po sražené střele vyjel hluboko ze své branky a téměř až v levém kruhu pokryl kotouč svou rukavicí.
44:44
A Slováci pod tlakem raději o mantinel ometli kotouč na zakázané uvolnění.
44:10
Slováci poté špatně střídali a chvíli hráli dokonce v sedmi, ale u rozhodčích jim to prošlo. Rusové se dostali ke střele, ta však byla sražena na tribunu.
43:44
Rusové vyvezli kotouč a po kombinaci za brankou se ke střele se dostal z otočky Sergej Plotnikov, Hudáček se včas přilepil ke své tyči.
43:07
Marcel Haščák má snad na turnaji zakletou hokejku! Po sérii odrazů si Vasiljevskij poradil se střelou z levé strany, ale kotouč se odrazil od zadního mantinelu na brankoviště právě před Haščáka, který trefil dezorientovaného Vasiljevského jen do ramene!
42:33
Slováci jsou kompletní, a navíc míří dopředu!
42:28
A slovenský brankář si parádním zákrokem poradil také s Viktorem Antipinem, jehož ráně postavil do cesty svou lapačku.
42:08
Nakonec celou akci sborné utnul svým zákrokem Július Hudáček, který na brankovišti přikryl kotouč v rukavici.
41:43
Tlak Rusů opět graduje, Šipačovovi však na pravém kruhu po sérii rychlých přihrávek kotouč přeskočil hokejku.
41:23
Dadonov napřáhl zleva a prudkou ranou trefil tyč!
41:16
Gusev měl před sebou prázdnou branku na levé straně, ale z úhlu odraženým kotoučem trefil jen oblouk branky!
40:33
Vyloučení v týmu Slovensko (Martin Gernát – 2 min., faul loktem).
40:26
Dnešní utkání sleduje 18 591 diváků, v Kolíně nad Rýnem je opět vyprodáno!
40:26
To na druhé straně se k odraženému kotouči tlačil Bližňák, z úhlu si však na Vasiljevského nepřišel.
40:10
Rusové vyhráli úvodní buly, ale ke střele se v první akci nedostali.
40:01
Střely na branku – 27:18
Druhá třetina je za námi, Rusové vedou jasně o pět branek, přičemž ve prostřední dvacetiminutovce se trefili dvakrát. Nejprve to byl Nikita Kučerov, jenž bruslil tečoval přes brankou kotouč do sítě a po něm se prosadil střelou zpoza branky také Ivan Tělegin. Uvidíme, co nám přinese třetí část. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 18:10.
40:00
39:50
A k té nebylo vůbec daleko, když se u levé tyče tlačil k odraženému kotouči volný Dadonov, ovšem Mário Bilžňák mu jej na poslední chvíli vypíchl.
39:25
Rusové jsou v závěru přesilovky v pásmu a kombinují, zaplněné tribuny je ženou az šestou brankou.
38:53
A dokonce i zahrozili! Bližňák v přečíslení 2 na 1 našel vysokou přihrávku Hrnku, ten ze vzduchu umně sklepl kotouč, ale jen do pravého betonu Vasiljevského!
38:26
Ale zatím úvod oslabení vychází lépe našim východním sousedům, kteří dvakrát v krátkém sledu vyhodili.
37:51
Slováci si dost možná zakoupili další dvouminutový lístek na ruský kolotoč. Rusy čeká další přesilovka. Vyloučen je útočník Slovenska Tomáš Zigo, a to na dvě minuty za držení protihráče.
37:40
Trška chyboval a do přečíslení ujeli Šipačov s Dadonovem, ale druhý jmenovaný žabičku svého kolegy ze vzduchu netrefil.
37:21
Svěřenci Zdeno Cígera nyní ožili a stále jsou v pásmu. K další střele se však dostat nemohou.
37:02
Slováci uspali soupeře v pásmu a vypracovali si šanci! Pavol Skalický šikovně obkroužil branku a už chtěl zasunout kotouč za beton Vasiljevského, ale ten na poslední chvíli u levé tyče skvěle zasáhl a poté ukryl puk v rukavici!
36:13
Hra je momentálně hodně kouskována, což se líbí zejména divákům, kteří si na tribunách utkání neskutečně užívají.
35:50
A na druhé straně jsme pro změnu po nepřesné ruské rozehrávce svědky zakázaného uvolnění.
35:37
Ofsajd na opačné straně zastavuje v přechodu do pásma slovenské hokejisty.
35:08
Ruská kombinace pokračovala ještě další půlminutu do té doby, než Kučerov nepřesně přihrál na modrou čáru, a tak svěřenci Olega Znaroka museli vyklidit pásmo.
34:36
Gusev si na modré zpracoval kotouč a rychlými kroky si vypracoval střeleckou pozici, ovšem rána z mezikruží byla zablokována.
34:11
Vzápětí byl navíc Rusům odpískán ofsajd, což je za současného stavu mrzet nemusí a následuje komerční brejk.
33:58
Nakonec se sborná o pásmo připravila sama, Barabanovi střela nesedla a kotouč opustil útočnou třetinu.
33:25
Rusové však nepolevují. Dopředu se po pravém křídle vydal Valerij Ničuškin, nicméně jeho rána ze zápěstí přes obránce se do sítě nevešla.
32:50
Tohle už zavání debaklem! Na modré dostal nabito na střelu z první Zub, jeho střelu tečoval před brankou nejprve IVAN TĚLEGIN jen do zadního mantinelu, ale poté zpoza branky odrazil ze záporné úhlu kotouč o Hudáčka a také břevno do sítě – 5:0! Asistence: Arťom Zub, Sergej Plotnikov.
32:00
Viktor Antipin si sjel na pravý kruh a ještě hledla na středu volného Šipačova, ten však nevypálil a byl odzbrojen.
31:28
A další rána jednoho z hokejistů v červeném byla obětavě zablokována, kotouč se ocitl v ochranné síti.
30:51
A hned sborná zahrozili, když Kučerov dostal přihrávku na pravý kruh, ale jeho pokus skončil kousek vedle tyče.
30:10
Rusové jsou kompletní a míří dopředu.
30:01
V samém závěru přesilovky pálil dvakrát po nabídce Cingela Andre Kudrna, leč ani jednou neuspěl.
29:42
A celá akce Slovenska skončila další šancí, kdy se na brankovišti objevil osamocen Bližňák, ale bekhendovou střelou neposlal kotouč mezi betony brankáře soupeře!
29:20
Následně pálil také Čerešňák, ale gólman sborné odrazil kotouč vyrážečkou do rohu hřiště.
28:58
Marcelu Haščákovi není na turnaji zatím vůbec přáno! Útočník brněnské Komety si sebral puk na brankovišti a už to vypadalo, že zamíří do prázdné branky, ale Vasiljevskij oba jeho pokusy skvěle pokryl!
28:27
Rusové rychle vyhodili, Slováci začínají znovu zpoza branky Hudáčka.
28:08
Rusové byli v pásmu, nicméně se provinili faulem a Slováci budou mít k dispozici přesilovku. Vyloučen je Rus Ivan Tělegin, a to na dvě minuty za nedovolené bránění.
27:31
A opět se připomněli se svou šancí také slovenští hokejisté. Po pravé straně si to namířil k brance Michel Miklík, ale brankář sborné jeho pokus lapil.
27:08
Tribuny se dnešním zápasem neskutečně baví, ochozy obíhá snad páté kolo mexické vlny a diváci stále nemají dost.
26:44
A ten po pěti sekundách hry zasáhl znovu, ale opět bezchybně shoclva kotouč ve své rukavici.
26:39
Kotouč poté po dlaší slovenské střele skončil v ochranné sítě. Vhazovat se po komerční přestávce bude po pravici Vasiljevského.
26:20
Ale i Slováci zahrozili. Tomáš Zigo si sjel na přihrávku z druhé vlny, ovšem Vasiljevskij proti jeho ráně skvěle zasáhl u své pravé tyče!
25:43
Navíc měl další šanci na pravé straně útočného pásma Gusev, ale Hudáček nadvakrát utěsnil mezírku u své levé tyče.
25:20
Rusové jsou neskutečně rychlí a pohybliví v soubojích i na kotouči, Slováci opět neví, kam dřív skočit.
24:43
Trojí šance sborné! Nejprve Vladislav Naměstnikov našel žabičkou Plotnikova, který u levé tyče nemířil přesně. Poté se však s kotoučem obtočil kolem branky a dezorientovanému Hudáčkovi projel puk po čáře a do třetice zasáhl Hudáček skvěle proti Dadonovi, který už v přečíslení 3 na 2 mířil z pravé strany do prázdné branky!
24:00
Slováci však odpovídají podobně a nyní se usadili v pásmu, ale ke střele se zatím nedostávají.
23:23
Ruští fanoušci, který je dnes v kolínské LANXESS Areně enormní počet ženou své oblíbence opět za další brankou, Rusové jsou znovu v pásmu.
22:53
Branka je podle videa i podruhé v dnešním zápase uznána a Rusové už mají luxusní náskok. Po přihrávce z pravé strany Hudáček vyrazil kotouč před sebe, kde nadvakrát dorážel NIKITA KUČEROV a ze své druhé dorážky se prosadil svou bruslí, ale rozhodčí nenašel na opakovaném v jeho kopnutí úmysl, a tak gól platí! Asistence: Vladimir Tkačjov, Bogdan Kiselevič.
22:53
Rus Kučerov z brankoviště docílil čtvrté trefy Ruska, ale podruhé v dnešním utkání se bude volat videorozhodčímu, zdali útočník Tampy Bay aktivně nekopl do kotouče.
22:33
Tomáš Matoušek se vydal po levém křídle na zteč a vypálil prudce nad ledem, brankář Vasiljevskij však stihl sklapnout své betony.
22:10
Rusové poté opět lépe zvládli buly v obranném pásmu, ale na pravé straně si nerozuměli v rozehrávce a kotouč skončil an zakázaném uvolnění.
21:39
Protútok Slováků řešil Hudáček rychlým pasem na Draveckého, který nezakončil, navíc Vasiljevskij při svém zákroku posunu branku, a tak je hra přerušena. Slováci se zlobí, že to bylo úmyslně, ale rozhodčí je opačného názoru.
21:08
Po neúspěšném buly svěřenců Zdena Cígera vyrazili dopředu Rusové, ale Naměstnikov se ke střele nedostal a za brankou byl od kotouče odstaven.
20:42
Na opačné straně se ke střele z levého kruhu dostal Lukáš Cingel, ale jeho rána švihem byla zblokována do ochranné sítě.
20:10
Rusové vyhráli první buly druhé třetiny a aktivně se vydali do útoku, nicméně ze své akce nic nevytěžili.
20:01
Tak snad nyní. Obě rolby, doufejme, odvedly svou práci dobře a hráči se z útrob stadiónu vracejí zpět na hrací plochu.
Deja vu? Zápas Slováků opět začne se zpožděním, rozhodčím se opět na začátku na druhé třetiny nelíbil stav ledové plochy, a tak na hřiště vyjedou vzápětí hned rolby dvě!
Střely na branku – 17:6
První třetina je za námi a Rusové zatím doslova dominují. Do vedení se dostali už po minutě hry, když se trefil Jevgenij Dadonov a stejný hráč zdvojnásobil náskok sborné také při následné přesilovce, kdy pálil přesně pod břevno. Třígólový náskok navíc získali svěřenci Olega Znaroka krátce před koncem třetiny, když se nahozením od modrén čáry prosadil Andrej Mironov. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 17:04.
20:00
19:43
Rusům první třetně vyšla náramně a dohrávají ji v držení kotouče ve svém pásmu.
19:20
Tlak Rusů je enormní a sborná se dočkává třetí trefy! Na modré čáře se dostal ke kotouči ANDREJ MIRONOV, který nic neřešil a nahodil kotouč do chumlu těl před brankou. Ten se odrazil na brankovišti ještě lehce od jednoho ze Slováků a zapadl přesně nad lapačku bezmocného Júliuse Hudáčka – 3:0! Asistence: Sergej Plotnikov.
18:53
Ivan Tělegin projel do pásma a velmi rychle vypálil z pravého křídla, nicméně jeho střela byla sražena, a tak branku Hudáčka neohrozila.
18:27
Na druhé straně to jen zahučelo poté, co se ke střele dostal tentokrát Marcel Haščák, ale tomu zatím není na turnaji střelecky přáno, a tak minul v dobré pozici.
17:57
Valerij Ničuškin dostal přihrávku zpoza branky a byl sám na brankovišti, ale novic v ruské sestavě netrefil kotouč podle svých představ.
17:22
Slováci se nyní usadili v útočné třetině a dobře ale ke střele se nedostali, Hudáčkovi utekl kotouč na modré čáře.
16:30
Slováci se zatím v první třetiny doslova trápí, zatímco Rusové jsou v útočném pásmu stále aktivní a podnikají jeden útok za druhým.
15:42
V další akci se směrem dopředu tlačil Andronov, rychle se prohnal po křídle, ale v tísni neprocedil kotouč za záda slovenského gólmana.
15:10
Další šance Rusů! Nikita Gusev se zjevil sám na brankovišti, střela mu sice nesedla, nicméně kotouč se po odrazu od jednoho ze Slováků jen tak tak nevešel mezi tři tyče.
15:00
Rusové jsou stále jasně lepší, zatím Slováci neví, kam dřív skočit, a jejich soupeř se neustále žene kupředu.
14:20
Andrej Mironov na modré čáře nic nevymýšlel a prudce vypálil, jeho štiplavá rána byla ještě tečována, ale Hudáček stihl včas zareagovat.
13:35
Rusové využívají přesilovou hru. Gusev si zamíchal puk za brankou a parádně našel hokejku JEVGENIJE DADONOVA, který z první propálil Hudáčka. Asistence: Nikita Gusev, Vadim Šipačov.
13:35
A sborná dala další branku, ovšem celou situaci po střele Dadonova z mezikruží ještě bude zkoumat videorozhodčí!
13:24
Ruský kolotoč ale pokračuje další kombinací, Slováci jdou pod obrovským tlakem.
12:53
Slováci první nápor svého soupeře zvládli a vyhodili kotouč po mantinelu až za branku Vasiljevského.
12:40
I Rusové budou moci ukázat svou sílu při přesilovce. Na trestnou lavici usedá Libor Hudáček, který si odpyká dvě minuty za podražení.
12:21
To na na protější straně hřiště zastavil Slováky v akci další ofsajd, následuje komerční brejk.
11:57
Dadonov dostal ve středním pásmu křižnou přihrávku do jízdy po pravé straně, ale celou akci přečekal a nenašel přesně žádného ze spoluhráčů sjíždějících z druhé vlny.
11:20
Slováci toho v přesilovce moc směrem dopředu nepředvedli, Rusové jsou kompletní.
10:48
Kotouč následně po teči jednoho ze Slováků před brankou skončil jen v ochranné sítě, hra se z pásma stěhuje do střední třetiny.
10:20
Slováci se štěstím dostali do pásma, ale Andrej An. Mironov předvedl na soupeři skvělý hit a další akci Slováků stylově přerušil na modré čáře.
09:47
Rusům zatím oslabení vychází naprosto skvěle, už dvakrát dokázali kotouč přes všechny čáry vyhodit a to ještě Plotnikov málem z pravé strany ohrozil Hudáčka.
09:20
Slováci si zahrají první přesilovku v utkání. Bogdan Kiselevič sekl v rohu hřiště soupeře a jde si odsedět dvě minuty na trestnou lavici.
08:49
Nejprve střílel od modré čáry Antipin, ale Hudáček byl připraven, přičemž za chvíli se snažil nebezpečnou nabídku tečovat před brankou Šipačov, ale slovenský gólman byl opět na svém místě.
08:01
Navíc si poté třetí ruská lajna nerozuměla v rozehrávce ve středním pásmu a bylo odpískáno zakázané uvolnění.
07:38
Na konci akce na jeden dotek v podání dvojice Kučerov – Zub stál v mezikruží Gusev, ale brankář Hudáček jeho ránu pohotově vykopl svým pravým betonem.
06:58
Dalším, kdo mohl ohrozit branku Slováků, byl Vladimir Tkačjov, ale jeho postup po pravé straně zastavil hvizd čárového – ofsajd.
06:40
Na druhé straně se snažil ke střele protáhnout Valerij Ničuškin, což se mu nakonec se štěstím povedlo, nicméně mířil jen vedle branky.
06:11
Andrej Kudrna se dostal na brankovišti ke střele z otočky, Vasiljevskému nejprve vypadl kotouč, ale poté jej dokázal zkrotit a přerušil hru.
05:54
Zasahovat musel opět po chvilkové odmlce také Hudáček, ale se střelou Bělova od modré čáry si poradil.
05:30
Utkání začalo aktivně z obou stran, Slováci po úvodní aktivitě soupeře srovnalo krok a nyní ono diktuje tempo hry.
04:59
A po dalším nahození směrem k brance Vasiljevského se strhla na brankovišti obrovská mela, ale nikdo v bílém se k dorážce nedostal a i následnou potyčku ponechal rozhodčí bez trestů.
04:40
Následně Slováky zastavil v přechodu kupředu další ofsajd.
04:16
Za malou chvíli už se naši východní sousedé dostali ke střele, když si z pravé strany najel Dravecký, ale svou ranou pouze provětral levý betone Vasiljevského.
03:37
A vzápětí znovu, když Kudrna hledal najetého Hrnku, ale ten se ke střele nedostal, protože mu byl taktéž odpískán ofsajd.
02:50
Na druhé straně vyrazili do první akce zápasu také Slováci, ale jejich postup zastavil ofsajd.
02:16
Mezi kruhy dostal nabito Naměstnikov, ale rána mu nesedla a z voleje poslal kotouče jen vedle branky.
01:40
Rusové vstoupili do utkání aktivně a opět úvodní vstřelené brance se stále tlačí dopředu.
01:12
Rusové jdou rychle do vedení! Nikita Gusev dobře ujel po pravé straně, kde se mu otevřel prostor, ale místo střely dal puk ještě doleva na úplně volného JEVGENIJE DADONOVA, jenž pohodlně doklepl kotouč do odkryté části branky. Nádherná kombinace – 1:0! Asistence: Nikita Gusev.
00:30
Rusové se ihned po vítězném buly vydali dopředu, ale ke střele se nedostali.
00:01

Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (C), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov (A), S. Plotnikov – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – Naměstnikov, Kučerov, Barabanov – Ničuškin, Tkačjov.
Trenér: Oleg Znarok.

Slovensko: J. Hudáček (J. Laco) – Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Sersen, Čajkovský, Šedivý, Trška – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Dravecký (C), L. Hudáček, Skalický – Matoušek, Zigo, A. Šťastný.
Trenér: Zdeno Cíger

Rozhodčí: Mark Lemelin (AUT), Daniel Piechaczek (GER) – Lukas Kohlmuller (GER), Judson Ritter (USA).
Slovensko

Naši východní sousedi jsou zatím na turnaji ve velmi špatné formě. Ze svých úvodních tří duelů s papírově slabšími soupeři vytěžili jen tři body, navíc poslední dva duely, proti Lotyšsku a Dánsku, ztratili. Navíc ztratili i slibně rozehraný s domácím Německem, a padli 2:3 v nájezdech.

Utkání na turnaji

Sobota 06.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
SlovenskoItálie 3:2pr. (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Miklík (Jánošík), 59. L. Hudáček (Miklík, Sersen), 63. Čerešňák (Bližňák, Skokan) – 36. Morini (Frigo), 43. Frigo (Scandella)

Sestava Slovenska: J. Hudáček (J. Laco) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký (C), L. Hudáček – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Suja, A. Šťastný, Skalický.

--------------------------------------------------------------------------------

Neděle 07.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
LotyšskoSlovensko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Sprukts (Rihards Bukarts), 28. Girgensons (Rihards Bukarts, Roberts Bukarts), 51. Džerinš (Cibulskis) – 50. Miklík (Dravecký, Haščák)

Sestava Slovenska: J. Laco (J. Hudáček) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký (C), Suja – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, L. Hudáček – Matoušek, Zigo, Skalický.

Úterý 09.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Slovensko – Dánsko 3:4sn. (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 42. Gernát (Miklík, Haščák), 47. Bližňák (Haščák, Dravecký), 52. Miklík (Čerešňák, Dravecký) – 17. Hardt (Storm, Green), 25. Russell (Bau Hansen), 40. Poulsen (O. Lauridsen, Green), rozh. náj. Green

Sestava Slovenska: J. Hudáček (J. Laco) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš, Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký, Zigo – Miklík, Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, L. Hudáček – A. Šťastný, Hrnka, Skalický.

Středa 10.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Slovensko – Německo 2:3 sn. (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky:10. Matoušek (Zigo, Šedivý), 22. L. Hudáček (Čajkovský) – 37. Reimer (Ehrhoff, Kahun), 37. Ehliz (D. Seidenberg, Müller), rozh. náj. Kahun

Sestava Slovenska: J. Hudáček (J. Laco) – Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Sersen, Čajkovský, Šedivý, Trška – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Dravecký (C), L. Hudáček, Skalický – Matoušek, Zigo, A. Šťastný.
Rusko (1. místo, 11 bodů)

Rusové se na letošním šampionátu rozjížděli pomalu, nicméně v posledních třech duelech nasázeli svým soupeřům devatenáct branek a po čtyřech utkání jsou zatím bez porážky a s 11 body vládnou suverénně tabulce skupiny A!

Pátek 05.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Švédsko – Rusko 1:2 sn. (0:1, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 15. E. Lindholm (V. Rask) – 44. Andronov (Barabanov, Provorov), rozh. náj. Panarin

Sestava Ruska: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, S. Plotnikov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), Barabanov, Tkačjov.

Neděle 07.05.2017, 12:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Itálie – Rusko 1:10 (0:2, 1:3, 0:5)

Branky a nahrávky: 24. Traversa (And. Bernard, Helfer) – 10. Andronov (Barabanov, Gavrikov), 19. Dadonov (Panarin, Šipačov), 25. Kučerov (Naměstnikov, N. Gusev), 36. Naměstnikov (Kučerov), 37. Panarin (Mozjakin, Šipačov), 44. S. Plotnikov (Kučerov, Naměstnikov), 46. Mozjakin (Šipačov, Panarin), 46. Naměstnikov (Kučerov), 51. Panarin (Mozjakin, Šipačov), 59. Andronov (Barabanov, Provorov)

Sestava Ruska: Vasilevskij (41. I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), S. Plotnikov, Tkačjov.

Pondělí 08.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Německo – Rusko 3:6 (0:3, 0:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 46. Macek (Müller, D. Seidenberg), 49. Gogulla (Ehrhoff, Kahun), 60. Tiffels (Kink, D. Seidenberg) – 2. Šipačov (Dadonov, Panarin), 18. Šipačov (N. Gusev, Panarin), 19. S. Plotnikov (Provorov, Antipin), 32. N. Gusev (Panarin, A. Bělov), 36. Kučerov, 52. Kučerov (Panarin)

Sestava Ruska: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), S. Plotnikov, Tkačjov.

Čtvrtek 11.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
RuskoDánsko 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 36. Kiselevič (Panarin, Kučerov), 36. S. Plotnikov (Andronov, Tělegin), 37. N. Gusev (Šipačov, Dadonov)

Sestava Ruska: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (C), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov (A), Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – S. Plotnikov, Tkačjov.
Vítám všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje! Na Mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos koná v Paříži a Kolíně nad Rýnem, jde do tuhého a ve druhém hracím víkendu čeká na některé celky již páté utkání na turnaji. Rusové, kteří vedou kolínskou skupina A, vyzvou v sobotu odpoledne reprezentaci Slovenska! Utkáním vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.