Z mojí strany to bude vše, těším se na vás u dalších onlajn přenosů a děkuji za pozornost!
Střely v prodloužení (celkem)

USA – 4 (34)
Slovensko – 0 (25)
Američané z prvního místa vyzvou ve čtvrtfinále Švýcarsko, když získali pro ně rekordních sedmnáct bodů v základní skupině. Slováci se tedy s turnajem loučí.
Nejlepšími hráči zápasu jsou Vladimír Dravecký (SLO) a Anders Lee (USA). Za Slovensko, jakožto zemi, která na turnaji končí, dostane ocenění ještě nejlepší brankář, obránce a útočník, tedy Ján Laco, Andrej Meszároš a Marián Gáborík.
Je dobojováno. Slováci sice zvládli překonat třígólové manko, nakonec to ale na víc, jak jeden bod, nestačilo. Američané si díky dvěma bodům připisují prvenství ve skupině.
64:32
USA právě vstřelilo branku!
Tak to je sportovní tragédie pro Slovensko, kterému na tomto šampionátu není přáno! Hudáček měl opět zakrytý výhled, na puk nahozený JACKEM EICHELEM mohl jen těžko dosáhnout. Je rozhodnuto. Bez asistence.
64:02
Mosese odstavil od puku Graňák nevybíravým, avšak čistým zákrokem.
63:23
No, tak to skoro vypadá, že budeme svědky samostatných nájezdů...
62:59
Američané opět kombinují v obranném pásmu Slovenska, Dravecký ale kotouč vyváží.
62:30
Ani jsme se nenadáli a půlka prodloužení je pryč, neviděli jsme však nic zajímavého s gólovým potenciálem.
61:46
Až teď se puk poprvé dostává před Hellebuyck, ten nicméně zasahovat nemusí.
61:19
Ale Hudáček zatím stál na svém místě, Američané posléze doplatili na překombinování akce.
60:58
A Američané zatím "točí" Slováky v jejich vlastní obranné třetině.
60:09
Začalo pětiminutové prodloužení, které je ale již může být pro Američany ztrátové, pokud se bavíme o touze vyhrát základní skupinu. Záležet bude na výsledku zápasu Ruska; pokud Američané nevyhrají.
60:01
Střely po třetí třetině (celkem)

USA – 9 (30)
Slovensko – 2 (25)
V poslední třetině jsme branku neviděli, i z toho důvodu budeme za pár chvil svědky prodloužení. Mimochodem pro slovenský celek to bude již čtvrté prodloužení na tomto mistrovství.
60:00
59:52
Arcobellova střela od modré čáry končí na výstroji Hudáčka.
59:25
Puk je v rukavici Hellebuycka. Vypadá to, že se bude prodlužovat.
58:59
Ale ani Američané nemohou nalézt způsob, jak se dostat před Hudáčka.
58:29
Není jim to ale nic platné, hrají hlavně na vlastní půli.
57:59
Poslední dvě minuty zápasu začnou Slováci s pukem na svých holích.
57:13
Velkou šanci na druhé straně hasí až svým zákrokem Hudáček, který vleže odráží puk do rohu. Perné chvíle pro oba gólmany.
56:35
Ale i Slováci vystrkují růžky! Pokud se nepletu, Lušnák snad z bezprostřední blízkosti otřel puk z vnějšku o brankovou konstrukci!
56:04
Hubáček vychytal v samostatném úniku Mosese, ten byl obtěžován dojíždějícím obráncem, navíc si musel těžce puk zpracovávat nohou.
55:48
Jenže do konce už zbývá ani ne pět minut zápasu.
55:13
Američané se opět dostávají do lehké převahy a tlaku.
54:52
Lee v přečíslení dvou na jednoho přihrál Coyelovi, který prudkou ranou trefil místo mezi Hubáčkovými betony. Ty však byly pevně u sebe, skóre se nemění.
54:22
Už se hraje v o moc klidnějším tempu, než tomu bylo u předchozích třetin.
53:48
Au! Mikuš vyhodil puk tak nešťastně, že trefil Meszároše. Ten ale jde na led, aby šrám "rozjezdil".
53:15
Oddechový čas pro domácí.
53:06
Jones raději vyhazuje na zakázané uvolnění.
52:35
Gáborík v akci jeden na jednoho nenašel dostatek sil, aby amerického beka přebruslil.
51:56
Američané chybně rozehráli, ale Slováci se kvůli postavení mimo hru stejně nemohli k puku dostat.
51:05
Momentálně se vychází hlavně ze zabezpečené defenzívy. Podle mého už moc příležitostí ke skórování nebude.
50:25
Oba týmy v plném počtu.
50:22
Bartovič byl před brankou v dobré pozici, přihrávka Bližňáka k němu ale nedoputovala.
50:02
Až teď mohou Slováci v poklidu vystřídat.
49:31
Ale Američané se drží v útočné třetině, jako kdyby hráli přesilovku. Byť se zatím ke střele dostat nemohou.
49:12
Jinak se samozřejmě hraje čtyři na čtyři.
48:39
Coyle teď asi vyděsil svojí ránou Hudáčka, puk ale mířil mimo tři tyče.
48:25
Další roztržka. Nelson (USA) zahákoval Pánika, ten se ale nechal vyprovokovat a americkému hráči oplácel. Z toho pramení vyloučení i pro slovenského hráče na dvě minuty za hrubost.
47:42
Nahození Moora po mantinelu si přebírá jen Dravecký.
47:08
Slováci mohli jít do rychlého protiútoku, jenže se jim na útočné modré čáře puk zamotal pod brusle.
46:58
Kruga vychytal Hudáček, vhazuje se po pravici slovenského brankáře.
46:52
Skoro půlka třetiny je již pryč a branka žádná. Dočkáme se prodloužení? Podle trochu opadajícího tempa bych si troufal tipnout, že možná ano.
46:16
Pokračovat se bude po komerční pauze.
45:27
Oba týmy jsou v plném počtu. Ze strany Američanů to nebyla úplně podařená přesilovka, když už se přece jen dostali do zakončení, nevyzráli na Hudáčka.
44:32
Jenže Hudáček všechny pokusy Američanů pochytal.
43:27
Jenže rozhodčí usoudili, že Američané byli vyprovokování, a tak si zahrají přesilovku.
43:27
Na trestnou lavici putují Krug (USA) a Hudáček (SLO), oba za hrubost.
43:24
Osobně bych za vítěze bitky označil Viedenského. Podstatné ale je, že se bude vylučovat.
43:24
Vše začalo mezi Krugem a Liborem Hudáčkem.
43:22
Potyčka mezi Moorem a Viedenským a dalšími hráči. Američané vypadají hodně rozčileně.
43:22
Zatímco arénou putuje mexická vlna, vypadá to, že oba týmy trochu polevily, jako kdybys jim došly síly.
42:48
A Hudáček musel zakročit proti nahození Arcobelloa od modré čáry.
42:28
Budou mít ale další šanci po icingu hostů.
42:03
Chvilku si před Hudáčkem pobyli i Američané, k ničemu to ale nevedlo.
41:38
Až teď se Moore Jr. dostal k nahození, které ale skončilo v lapačce Hudáčka.
41:02
Tým USA ale zatím nezvládne ani rozehrávku z vlastního obranného pásma.
40:36
Gáborík přerušuje útočnou akci postavením v brankovišti.
40:13
Slováci se znovu vrhli do útoku, zastavilo je ale zakázané uvolnění. Jsem osobně zvědavý, jestli Slovensku vydrží elán z prostřední periody.
40:01
Střely po druhé třetině (celkem)

USA – 9 (21)
Slovensko – 15 (23)
Další třetina začne přibližně v 17:53.
Tak to byl doslova infarktová třetina! Prostřední perioda nabídla celkem šest branek, Slováci dokonali fantastický obrat, jenže jejich radost trvala necelou minutu, kdy vyrovnaný stav vrátil Američanům Charlie Coyle. Zda-li podobná přestřelka bude k vidění i ve třetí části, se dozvíme již za pár minut.
40:00
39:09
Jenže vedení Slovensku nevydrželo dlouho. Po dalším nahození od modré čáry a teči CHARLIEHO COYLEA je stav 4:4! Asistence: Zach Redmond, Anders Lee.
38:26
Slovensko právě vstřelilo branku!
Nemám slov, tohle je fantastický obrat! MILAN BARTOVIČ dostal puk do samostatného úniku a slovenský útočník se kličkou do bekhendu nemýlil! Asistence: Dominik Graňák.
37:38
Slováci ale jako by se přetransformovali v úplně jiný tým, pořádají teď jeden nálet na branku Američanů za druhým!
37:06
Panik ujel v přečíslení dvou na jednoho a předložil puk Draveckému, ten se ale druhé branky nedočkal kvůli zákroku Hellebuycka!
36:42
Po delší době musí zasahovat i Hudáček, puk ale bez problému vyráží.
36:27
Tak to je neuvěřitelné, Slovensko srovnává skóre na 3:3! Nahození od modré čáry Hellebuyck jen vyrazil na hůl VLADIMÍRA DRAVECKÉHO, jenž neměl problém s dorážkou prakticky do prázdné brány. Asistence: Marek Ďaloga, Tomáš Kopecký.
35:50
35:21
Meszároš obkroužil Mosese, ale na amerického gólmana nevyzrál!
35:12
A když se dostane do útočné třetiny, rozhodně se nedostane až ke gólmanům.
34:28
Hra čtyři na čtyři oběma týmům evidentně nechutná, puk se pohybuje hlavně ve středním pásmu.
33:50
Současně vyloučení Faulk (USA) za podražení a Bartovič (SLO) za sekání.
33:22
Američané faulují, ještě v ponechané výhodě se však prohřešku dopouštějí i Slováci.
32:22
Hellebuyck znovu zasahoval, puk ale odrazil tak, že Slováci musejí začít zase až od Hudáčka. Chvíle klidu pro Američany.
31:38
Neuvěřitelné chvíle zažívá ostravská aréna. Už to vypadalo, že Slovensko nebude mít nárok, teď je ale zpátky ve hře.
30:36
ADAM JÁNOŠÍK z podobné pozice, jakou před chvíli nevyužil Larkin, nahodil bekhendem puk, který za záda amerického gólmana nešťastně tečoval Nelson. Rozdíl už je pouze jednobrankový! Asistence: Marián Gáborík, Michal Sersen.
29:58
Slováci se teď drží v útočné třetině. Vytěží ze svého tlaku něco?
29:02
Larkin dostal pas před bránu, jenže Hudáček se dokázal bravurně přemístit a puk vyrazit!
28:32
Během komerční přestávky proběhla na ledě žádost o ruku – setkala se s kladnou odezvou. Gratulujeme! Ale teď zpět k hokeji.
27:52
A arénou bouří ovace slovenských fanoušků.
27:38
A přestože se zatím nemohou dostat ke střele, americký tým má se svým soupeřem nyní větší a větší potíže.
26:59
Slováci se dočkali prvního dílčího úspěchu, nyní se vrhají do další akce.
26:29
Dravecký střílenou přihrávkou do prostoru brankoviště přesně našel hůl MARIÁNA GÁBORÍKA – 3:1! Asistence: Vladimír Dravecký, Andrej Meszároš.
26:15
Jako první v přesilové hře pálil z mezikruží Dravecký, Hellebuyck vyráží.
25:56
Šanci Američanů přerušuje pískot rozhodčího – tým v tmavých dresech hrál totiž v šesti, přesilovka pro Slovensko.
25:12
Teď se ovšem po pohledné kombinaci Miklíka a Videnského dostal k puku Tatar, který pálil do výstroje Hellebuycka. Hezká akce druhé útočné formace!
24:23
Pakliže hra slovenského týmu nebyla na konci první části zas tak špatná, teď se musí svěřenci trenéra Vůjtka bránit drtivé převaze Američanů.
23:58
Bonino a Krug najeli do vlastní branky, Bonino odjel na střídačku s hodně bolestivou grimasou.
23:42
Tak i Slováci zahrozili! Dravecký nahodil puk na bránu, k odraženému puku se dostal Kopecký, ale ani nadvakrát nedokázal propasírovat touš do sítě.
22:49
Vesey se ocitl před Lacem, tentokrát ale slovenská brankář zvládl zakročit. Američané pokračují v tlaku v útočném pásmu.
22:09
Zatím se jen drží ve vlastním pásmu, z čehož rezultuje nahození a icing.
21:12
Pro Slováky je to zatím hodně těžké utkání. Vyjma toho, že již nemají šanci postoupit, zatím na začátku každé třetiny inkasovali. Dokáží ještě se skóre něco provést?
20:27
Američané začali druhou třetinu stejně jako tu první! Střelu od modré čáry tečoval holí do levého horního růžku ANDERS LEE. Asistence: Justin Faulk, Nick Bonino.
20:10
Na úvodním buly byl úspěšnější Surový, jenže po icingu jeho týmu se hra vrátí před Hudáčka.
20:01
Střely na branku v první třetině

USA – 12
Slovensko – 8
Další třetina začne přibližně v 17:04.
První třetina, minimálně tedy její úvod, se nesla ve znamení jasné převahy Američanů, kteří bojují o vítězství ve skupině. Slováci, jenž už hrají pouze o čest, dvakrát během prvních pěti minut inkasovali, Laco přenechal své místo Hudáčkovi. Ten dokázal zbytek amerických šancí pochytat, přestože mu jednou pomohla branková konstrukce.
20:00
19:28
Viedenský ani Boinino na druhé straně nedokázali uspět se svými střelami z prostoru mezikruží přes obránce.
18:47
Američané se opět tlačí do útočné třetiny, ale nejsou schopni se dostat až před Hudáčka.
18:02
Meszároš obdržel dobrý pas zpoza branky, puk však nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
17:22
A Slovensko se vrhá do dalšího útoku, jeho hokejisté jsou evidentně při chuti.
16:52
Pánik mohl snížit, ale osamocen na brankovišti nedokázal puk propasírovat pod ležícím Hellebuyckem!
16:37
Nakonec Dravecký ve spolupráci s Kopeckým vyváží kotouč.
16:04
Američané momentálně vypadají, že se ani do útoku nehrnou. O puk se bojuje za brankou Hudáčka.
15:21
Po druhé reklamní přestávce zkoušel okamžitě pálit Sersen. Nejprve přestřelil, poté na jeho ránu z první vyzrál Hellebuyck.
14:49
Ďaloga se hezky proháčkoval do útočného pásma, jenže neměl komu by kotouč nahrál, a tak jej pouze poslal naslepo pryč.
14:09
Dominik Graňák teď nevěděl co s pukem, a tak jej pouze nahodil do útočné třetiny, což je celkem zdařilý popis dosavadního obrazu hry Slováků.
13:34
Dravecký hledal oblouček před brankou Kopeckého, ten ale na jeho přihrávku nedosáhl.
12:42
Jánošík ztratil puk a musí začínat od vlastní branky.
12:08
Další pokus vyráží Hellebuyck. Po zběsilém gólovém začátku to teď přece jen vypadá, že se oba týmy uklidnily, co se šancí týče.
11:44
To se mu ale moc nepovedlo a po pár výměnách ve středním pásmu mají zase puk Američané.
11:08
Američané jsou opět natlačeni v obranné třetině soupeře, tentokrát ale slovenský tým vše ustál a může rozjet další akci.
10:34
Tomáš Kopecký po chybě Arcobella mohl ujet do slušné šance, neměl ale rychlost. Se střelou z otočky si poradil Hellebuyck.
10:08
Na druhé straně se musí mít na pozoru Hudáček, nahození Setha Jonese ale tentokrát v bráně neskončilo.
09:49
A když už se přece jen dostanou ke střele, Hellebuyck je na svém místě a chytá puk do lapačky. Vhazování po levici amerického brankáře.
09:19
Pokus Slováků o "odvetu" zastavuje opět postavení mimo hru.
08:28
Larkin se z nenápadné šance dostal až do útočné třetiny, kde z levého kruhu překonal Hudáčka, ale puk trefil jen tyč!
07:38
Redmond zastavil pokus o rozehrávku soupeře ve vlastní obranné třetině a puk vyváží do středního pásma, kde si jej zase přebírají Slováci.
07:06
Na kotouč si sáhl také Hellebuyck, nejednalo se ale o žádnou promyšlenou akci Slováků, nýbrž o ztrátu puků amerických hráčů, kteří se před vlastním brankářem srazili.
06:29
Eichel nahazoval puk z modré čáry přes obránce, Hudáček poprvé výrazněji zasahuje, puk vyráží do pravého rohu.
06:17
A další útočnou snahu slovenského týmu přerušuje postavení mimo hru.
05:48
To platí i nadále, přestože se celek trenéra Vůjtka dokáže udržet na puku.
05:02
A Slováci jsou evidentně pod proslulou psychickou dekou, momentálně mají problém vymyslet něco kloudného.
04:11
Střídání v brance Slovenska, Laca nahrazuje Hudáček.
04:11
A je to již 2:0! Tak to je od Američanů tvrdý direkt, vyslaný vůči Slovákům. V přesilové hře se prosadil po prudké přihrávce takřka napříč brankovištěm SETH JONES. Asistence: Jack Eichel, Trevor Lewis.
04:02
A Američané již kombinují v útočném pásmu.
03:23
První vyloučení. Gáborík (SLO) je vyloučen za sekání.
02:36
Jenže teď už to gól je! Nahozený puk těsně před bránou dostál teče od BENA SMITHA a Amerika vede 1:0. Asistence: John Moore Jr., Mark Arcobello.
02:14
Rozhodčí se ještě musel radit u videa, nakonec však nebylo prokázáno, že by se puk dostal za brankovou čáru.
02:14
Laco se teď hodně vytáhl! Po chybě v obraně dostal až příliš mnoho místa k dorážce Hendricks, který se zblízka snažil překonat Laca, ležícího na, nebo spíše až za brankovou čárou.
01:22
Hráči v modrých dresech, tedy Američané, právě rozjíždějí svůj první útok, puk ale brzy končí na holích slovenského celku.
00:42
Stalo se tak po střetu s Boninem.
00:37
Libor Hudáček inkasoval hit na útočné modré čáře a těžko se zvedá z ledu, měl by však být v pořádku.
00:11
Slovenský tým se k puku dostává jako první, hned se usazuje v útočné třetině.
00:01
Připomínám, že Slovensko již nemá šanci na postup, hraje tak už pouze o čest.
Hráči obou týmů jsou již na ledě, od začátku utkání nás tak dělí jen několik málo chvil.

USA: Hellebuyck (Cambell) – Faulk, Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore Jr., Redmond – Bonino, Coyle, Lee – Smith, Vesey, Arcobello – Eichel, Lewis, Nelson – Moses, Larkin, Hendricks "C" – Morin. Trenér: Todd Richards.

Slovensko: Laco (J. Hudáček) – Meszároš, Graňák, Mikúš, Ďaloga, Sersen, Jurčina, Jánošík, Baranka – Gáborík, Surový, L. Hudáček – Miklík, Viedenský, Tatar – Bližňák, Bartovič, Lušňák – Dravecký, Pánik, Kopecký "C". Trenér: Vladimír Vůjtek.

Rozhodčí: Wehrli (SUI), Piechaczek (GER) – Dahmen (SWE), Fluri (SUI).
V duelu mezi Norskem a Běloruskem brali všechny body druzí jmenovaní, a to znamená jediné – Slovensko na turnaji končí! Nehledě na výsledek zápasu s USA nemá tým trenéra Vůjtka šanci na postup do čtvrtfinále.
To Slováci mají, spolu s českým trenérem Vladimírem Vůjtkem, o hodně těžší situaci. Ani výhra se Spojenými státy za plný počet bodů totiž nemusí znamenat jistotu postupu do čtvrtfinále. Naši sousedi ztrácí na postupovou čtvrtou příčku, kterou drží Bělorusko, tři body, pokud si chtějí užít atmosféru play off, musejí, vyjma výhry nad USA v základní hrací době, taktéž doufat, že Norové uzmou právě Bělorusku všechny body. Do utkání půjde slovenský celek po prohře 2:3 s Ruskem po prodloužení.

Nejproduktivnější hráči:
Libor Hudáček – 5b (0+5)
Marian Gáborík – 4b (3+1)
Vladimír Dravecký – 4b (0+4)
Američané mohou být relativně v klidu; momentálně okupují první pozici skupiny B, byť pouze s jednobodovým náskokem na druhé Rusko a třetí Finsko. V posledním utkání se mohli hokejisté USA radovat z vítězství 3:1 nad trápícím se Slovinskem. Zápas tak rozhodne o tom, zda-li Američané půjdou do play off z prvního, druhého nebo třetího místa.

Brock Nelson – 9b (6+3)
Trevor Lewis – 7b (2+5)
Torey Krug – 5b (2+3)
Vítejte u jednoho z posledních zápasů v základních skupinách, v němž se utkají týmy USA a Slovenska, tedy celky takřka z opačných pater tabulky skupiny B.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.