Jen houšť. Skvělý hokej, který měl zápletku a velké drama. Určitě podobná podívaná nás bude čekat i v posledním dnešní duelu. Čtvrtfinálový maraton uzavře mač mezi Švédskem a Kanadou. Z této dvojice vzejde soupeř pro postupivší Finy. Mějte se hezky, díky za pozornost a pěkný zbytek večera pokud možno ve společnosti nejlepšího sportovního serveru u nás. Díky, že nás sledujete, díky že sledujete onlajny.cz. Na počtenou.
36:25 střely na bránu. Ani ve druhém měření sil tato statistika nebyla Slovensku nic platná. I přesto, že dnes prohrálo, může odjet domů s pocitem, že předvedlo výborný hokej a domácímu celku bylo více než důstojným soupeřem. Ukázalo, že se má srdce a ani výsledek 0:3 nemusí být konečná. Mnoho nechybělo a Slováci mohli slavit. Nakonec se však raduje tým Suomi, když o rozhodující gól se postaral Juhamatti Aaltonen z prakticky ojedinělé šance posunul Finsko do semifinále.
Petri Kontiola se zároveň stal nejlepším hráčem finského výběru v tomto zápase. Cenu od partnera IIHF dostává také gólman Rastislav Staňa.
Finové postupují do semifinále. Fantastický výkon Slováků na výhru nestačil. Klobouk dolů, co mužstvo Vladimíra Vůjtka předvedlo. Ze stavu 3:0 se dokázalo vyhrabat na výsledek 3:3. Poté bylo jasně lepší a mohlo totálně překlopit stav na svou stranu. Raanta měl i kliku jako od blázince, v uších mu musí zvonit ještě teď. Pořadatelská země měla štěstí a také Petriho Kontiolu, který na celém turnaji doslova řádí. Dnes dva góly a jedna asistence, celkově (8+7).
60:00
59:50
Kdepak, už to vypadá pro Finsko velice dobře.
59:30
Puk je opět daleko od domácí klece.
59:23
Väänänen netrefil prázdnou bránu, mnoho nechybělo a bylo definitivně rozhodnuto. Unavená pětice musí zůstat na ledě, protože bylo odpískáno zakázané uvolnění.
59:00
Už běží poslední minuta. Slováci se těžce prosazují.
58:22
Ani teď Jurčina neudržel pásmo. Finové dobře brání.
57:58
Hagman dostal kotouč do středního pásma.
57:42
Slováci mají pásmo a snaží se v něm zabydlet na delší dobu.
57:31
Slovensko je v šesti, Staňa je na střídačce.
57:31
Oddechový čas pro Vladimíra Vůjtka. Není už na co čekat. Slováci budou mít k dispozici útočné pásmo a logickým řešením bude odvoláním Rastislava Stani.
56:53
Vydarený posílal puk před bránu, kde byl ale Kontiola a vyhazuje pryč ze třetiny. Finský démon je dnes snad u všeho. Obrana, útok, neuvěřitelné co tento nejlepší hráč turnaje předvádí.
56:00
Miklík hraje velký zápas. Těch střel co už dnes vyslal, z toho Raanta nemůže být klidný. Slovensko bojuje, chce s tímto výsledek něco udělat. Snaží se ze sebe dostat poslední zbytky sil.
55:37
Sražený puk zapadl na finskou střídačku.
55:17
Hagman ve dvojité šanci. Jenže dvakrát trefil před sebou stojícího Sekeru. Ke Staňovi kus černé gumy ani nedolětel.
54:37
Za to co předvádí tým Vladimíra Vůjtka, by si vyrovnání zasloužil. Velice dobrý výkon proti silnému soupeři.
54:15
Postavení mimo hru Slovenska, které má už jen něco kolem šesti minut na vyrovnání.
53:57
Následně posunutá klec a další přerušení. Kouskování hry bude více vyhovovat domácím borcům.
53:19
Buly ve finském obranném pásmu.
53:06
Komerční pauza a oddech především pro finskou defenzivu, která je soustavně pod tlakem.
52:57
Finové pouze vyhazují do středního pásma.
51:58
Kopecký je na ledě a mohl společně se Sekerou sledovat vyrovnání. Slovenský obránce nahazoval perfektně kotouč před bránu, kde byl znovu Miklík a tohle tedy nedat... Velká škoda pro Slovensko, které mělo na lopatě vyrovnání. Autor prvního slovenského gólu netrefil střelou po ledě takřka odkrytou bránu.
51:30
Finové přesilovku nehrají vůbec dobře. Naopak protivník se nebojí přejít do rychlého kontru. Miklík si to ale raději rozmyslel a podržel čas.
50:58
Ve vlastním oslabení měl obrovskou šanci Miroslav Šatan. Hráči a diváci se už skoro radovali, ale velezkušený borec nedokázal zasunout kotouč pod padajícím Raantou.
50:36
Komplikace pro Slováky. Vyloučen je Tomáš Kopecký za hákování.
49:37
28:22 vedou Slováci ve statistice střel na bránu. Stejně jako v prvním zápase se tato činnost daří více týmu kouče Vůjtka. Ovšem, zatím to dopadá podobně, jako v prvním duelu v základní skupině.
49:17
Slovensko má ještě hodně času na to, aby s výsledkem něco udělalo. Jasně ukázalo, že proti domácím si dokáží vytvořit šance. Jako teď po střele Záborského. Bohužel šla vedle.
48:18
Finsko právě vstřelilo branku!
Těžký direkt pro Slovensko, které bylo lepším mužstvem. Už se hrálo v pěti a Slováci možná zapomněli na to, že už musí bránit. Úplně volného nechala obrana JUHAMATTI AALTONENA, který si pohrál s pukem a sám před Staňou zakončil přesně do jeho sítě. Ačkoliv Finové nic moc nepředváděli, nyní dali soupeři pořádnou facku. Stále však není hotovo. Asistence: Petri Kontiola, Janne Pesonen.
47:45
Pro změnu Radivojevič v dobré palebné pozici. Tentokrát šla jeho střela mimo.
47:03
Michel Miklík si najel do prostoru mezi kruhy, udělal to moc dobře. Horší už to bylo se střelou, kterou Raanta v pohodě uklízí do lapačky. I tak to byla velká šance, toho prostoru měl slovenský střelec mnoho a mohl tu situaci vyřešit jinak.
46:28
Poté se ale Slováci dostali do pásma a vynutili si tlak. Miklík s Kukumbergem zaměstnali finského brankáře. Zatím jejich střelám odolává.
46:17
Finové vyhazují přes všechny čáry.
45:47
Miklík hraje velice dobře, nyní vybojoval faul. Kontiola ho popotáhl při svižné střele na bránu a jsou z toho dvě minuty. Slovenská přesilovka může začít.
45:16
Finové jsou jako mátohy, marně hledat příčinu, co se s nimi od druhé třetiny stalo.
44:17
Slovensko hraje výborně. Stále jsou hráči Vladimíra Vůjtka u kotouče a nebojí se vypálit z každé pozice. Takový Sersen měl solidní pozici, vypálil přes obránce, leč Raanta byl v pozoru. Důležité bylo, že kotouč viděl, dnes se mu tohle příliš nestávalo. Navíc měl i kus štěstí. Slovenskou trefilo dvakrát tyčku.
43:15
Suomi se snaží nakopnout hodně zadrhnutý motor, jenže Slováci jsou na ledě od druhé třetiny výborní. Zlepšili pohyb, bruslení a nebáli se tlačit před bránu. Vyplatilo se a laxně hrající soupeř je za to pořádně potrestán.
42:57
O tom, že utkání nabralo skvělé grády, není třeba hovořit. Dít se budou zřejmě ještě velké věci.
41:37
Neuvěřitelné, co se stále děje. Slováci jdou za velkým obratem. Bližňák a poté Daňo chtěli překvapit Raantu, ten měl plné ruce, nohy, ramena a záda práce.
40:30
Slovensko právě vstřelilo branku!
Třígólový náskok Finska je pryč hned po třiceti vteřinách třetí třetiny. Statická obrana domácích opět propadla a nechala dva slovenské hráče zakončovat. Nejprve Radivojeviče, který ještě ideálně nezakončil, avšak TOMÁŠ SUROVÝ už ano. I přes velkou snahu svého spoluhráče se Lva Praha Lepistöho se tomuto finskému chasníkovi nepodařilo Surového zastavit a zkušený obránce zasunul u pravé tyče puk do sítě. Asistence: Branko Radivojevič, Branislav Mezei.
40:17
U puku Slovensko, které vyhrálo úvodní vhazování této třetiny.
40:01
Skvělou třetinu odehráli slovenští hokejisté. Uvidíme, zda se jim podaří v tomto nastaveném trendu pokračovat i nadále. Pokud chtějí Finové postoupit, takový přístup si už nebudou moci dovolit. Vše je připraveno, jdeme na třetí třetinu, která bude určitě hodně napínavá.
Střely na bránu 19:23 pro Slovensko.
Třetí třetina odstartuje přibližně v 19:05.
Bohorovnost se nevyplácí. Finové vstoupili do druhé třetina laxně a notně si zkoplikovali cestu do semifinále, kterou měli po první části solidně vydlážděnou. Slováky nakopl gól Miklíka ve 26. minutě. Poté ve 33. minutě snižoval pouze na rozdíl jedné branky obránce Sekera. Vyrovnání bylo hodně blízko, Slováci měli obrovské šance, nakonec si však domácí celek těsné vedení udržel a půjde do poslední dvacetiminutovky s jednobrankovým náskokem.
40:00
39:58
Haščákova střela nebyla vůbec špatná. Raantovi vypadla z výstroje, ale na další dorážky už nebyl čas.
39:16
Nic na tom nemění ani střela Sekery, kterou finský strážce chytá do lapačky.
39:01
Väänänen odpaluje také do bezpečí. Přesilovka Slováků je zatím nedobrá.
38:36
První minuta je fuč, sledovali jsme střelu Vydareného, která zaduněla o zadní mantinel.
37:47
Jenže, potíže budou pokračovat. Pesonen je vyloučen za hrubost a budeme sledovat první přesilovku Slovenska.
37:46
Ani tohle není gól. Záborského svižná pumelice propadla k Raantovi a před ním poté dorážel Miklík. Ten byl zcela sám před finskou klecí, měl to však na slabší bekhendovou stranu a ten pokus neměl potřebnou razanci. I tohle Finsko přežilo.
36:27
Lepistö špatně rozehrál a je z toho icing. Pro slovenské borce tak znovu vzniká možnost usadit se před Raantou.
35:38
Hraje se stále v útočném pásmu Slovenska a není to přesilovka. Skutečně není. Finové jsou úplně bez pohybu a mají i velké štěstí. René Vydarený napřáhl od modré a podruhé v zápase zazvonila tyč finské brány. Tak to mají naši sousedi i pořádnou porci smůly. Už mohlo být vyrovnáno a nikdo by se nemohl divit.
35:06
Ofsajd Slováků, kteří mají osmnáct střel na bránu. Už o jednu dokonce vedou.
34:45
Kouč Vůjtek může být s tímto výkonem spokojen, jeho svěřenci pokračují v dobrém tlaku a tempu. Miklík to zkoušel z pravého kruhu, tentokrát minul zařízení.
33:56
Pokud se ptáte, kam zmizeli ve druhé třetině Finové, těžko pochopit jejich laxnost. Slovákům dali hodně prostoru, a ti se své šance chopili.
32:17
Fantastické, parádní. Co si teď Slováci vytvořili před Raantou, to byl více jak minutový kolotoč. Udeřit mohlo už po střele Hudáčka, poté i po dorážce Šatana, tam si finský mág poradil. Pak už ale neměl vůbec žádnou šanci. Kotouče se chopil obránce ANDREJ SEKERA a zápěstím vymetl levý horní růžek. Výstavní gól v domácí síti a podívejme se, Slovensko je zpět ve hře. Kontaktní gól přišel v pravou chvíli. Asistence: Branislav Mezei, Libor Hudáček.
31:28
Hraje se v pěti na obou stranách. I diváci vycítili, že je potřeba domácí hráče povzbudit.
31:01
Miklíkova formace zavařila unavené čtveřici Finů, Raanta vše bez obtíží zvládl.
30:15
Polovina zápasu za námi a Slováci potřebují smazat dvoubrankové manko. Ve druhé třetině se hodně zlepšili a jsou aktivnější. Finové už nepořádají takové útočné hody, jako v první periodě.
29:48
Postavení mimo hru Slovenska. Mezei chtěl využít většího prostoru na ledě, ale při přechodu přes modrou čáru byl až příliš rychlý.
29:28
Duel metrákových chlapů. Jurčina a Anttila v pěstním souboji si nedali nic líbit a zase se nám trochu přiostřilo. Ale je to play-off a je jasné, že se nebude hrát v rukavičkách. Oba hráči jsou pochopitelně za katrem.
28:45
Opět se musela o vzruch před Staňou ukázat první formace, žádná střela však nepřišla. Přesto Jurčina pro jistotu poslal kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
27:37
Domácí budou muset opět přidat, tuto pasáž utkání odehráli hodně ležérně, asi s pocitem, že se nemůže nic stát.
26:48
Tak to byla pro Marka Daňa pořádná rána. Srazil se na červené s hromotlukem Lepistöm, kdo z toho souboje vyšel vítězně není třeba ani dvakrát popisovat.
26:09
Najednou jsou Slováci polití živou vodou a další dobrou šanci měl Kukumberg, Raanta u levé tyče zasahuje a přerušuje hru.
25:03
Tak a je to tady, Slovensko má naději. Až přílišnou bohorovnost domácího mužstva trestá MICHEL MIKLÍK, který si vzal kotouč na modré čáře a jen tak bez nějakého přemýšlení hodil touš přímo na Raantu. Ten vůbec nic neviděl přes clonící hráče a nakonec to byl čistý průstřel. Zdálo se, že tam byla teč Radivojeviče, ale ten "pouze" dobře clonil. Asistence: Branislav Mezei, Roman Kukumberg.
24:16
Zatím je hra Finska dle očekávání opatrná, hlavně neudělat chybu a naopak se spoléhat na to, že ve slovenských vrátkách se občas objeví nějaká díra.
23:26
První útočná lajna Finska je hodně nebezpečná. Pokud je na ledě Pesonen, Kontiola a Aaltonen, musí slovenská obrana vyhlásit stav ohrožení. Což dokázal druhý jmenovaný, když příklepem prověřil Staňu.
23:05
Ani teď. Daňo hledal před bránou Bližňáka, spolupráce dvou hráčů Slovanu zhatil obránce Hietanen.
22:28
Slováci jsou častěji u puku, není jim to nic moc platné, když na finskou bránu skoro nevystřelí.
21:47
Finové se nebudou pravděpodobně někam zbytečně hnát, mají nahráno. Soupeř musí výrazně přidat, aby ještě vykřesal jakous takous naději.
21:17
Jurčinovo nahození tlumí bez problémů Raanta. A stihl dokonce rozehrát rychle od své brány.
20:49
Samozřejmě se hrálo 4/4, teď už to neplatí. Dva kohouti Lepistö s Radivojevičem jsou zpět na ledě.
20:38
Melart vyslal nepříjemnou střelu na Staňu a nebyla to vůbec snadná práce pro sloveského gólmana. Puk poskakoval a musel ho složitě krotit.
20:01
Druhá třetina začíná přibližně v 18:18.
12:11 střely na bránu pro domácí. Vypadá to dle statistiky, že je utkání vyrovnané, ovšem Finsko když zapne a nastartuje svůj motor, nedá se prakticky vůbec zastavit. Má i štěstí, ale to přeje připraveným. V neuvěřitelné pohodě hraje především Petri Kontiola, který je jak utržený ze řetězu. Zastavit jeho útočné rejdy zatím nikdo na šampionátu nedokázal.
Je to tak, máme za sebou divokou první třetinu, která vyzněla jednoznačně pro Finsko, které půjde do další fáze zápasu s poměrně luxusním náskokem. Skóre otevřel hned ve druhé minutě Väänänen, další velký tlak Suomi zhodnotil Kontiola a ten stejný hráč se radoval podruhé čtyři minuty před koncem první třetiny. Slovensko mohlo přeci jen jít do kabin s nadějí, jenže Surovy trefil tyč Raantovy klece.
20:00
19:37
Pak si ještě málem smolně kopl puk do brány Salminen, ale štěstí přeje připraveným. Stav se už zřejmě se měnit nebude.
18:58
Málem jsem to přivolal. Obránce Surový při hře 4/4 vypálil z levého kruhu a velká smůla Slovenska. U Raantovy brány zazvonila tyč.
17:49
Radivojevič se dal do křížku s Lepistöm a jako by chtěl útočník Slovanu Bratislava naznačit svým kolegům, že by se měli více rvát o svou šanci. Tudy by mohla vést cesta a ještě nějaká šance, času je stále dost. Oba hráči jsou na trestné za hrubost.
17:05
Čtvrtý gól málem přidal Pesonen, ale netrefil ideálně bránu. Poté se pustil do samostatné akce Bližňák, šikovně se proháčkoval před Raantu, ten se ale obalamutit nenechal.
16:38
Tak tohle budou mít Slováci hodně složité. Navíc Finové jsou v obrovské pohodě a na ledě si dělají co chtějí.
15:44
PETRI KONTIOLA má fantastický čuch na góly. Vždy se ukáže tam, kde je třeba. Svým osmým gólem na turnaji překonal slovenského brankáře Staňu, který se může červenat. Stejně tak jeho kolega obránce Surový, jenž ztratil puk při špatné rozehrávce. Tu Kontiola vystihl a ihned vypálil z bezprostřední blízkosti slovenské brány. Staňa si myslel, že má kotouč ve své moci, jenže mu vypadl z výstroje a pohroma s pořadovým číslem tři, je na světě. Asistence: Juhamatti Aaltonen.
14:58
Daňo neudržel modrou čáru, když už se mohlo zdát, že se jeho spoluhráči konečně usadí před Raantou.
14:17
Jalasvaarova střela tentokrát slovenskému brankáři starosti nenadělala. Tým kouče Vůjtka je již v pěti hráčích.
13:42
Jurčine vyvezl kotouč a nebál se prověřit Raantu. Ten puk ukryl mezi betony a vhazovat se bude po jeho levici.
13:26
Korpikoski byl před bránou chvíli volný, naštěstí pro Slováky se zavčas vrátil René Vydarený.
12:01
Jenže přišel faul Bližňáka v souboji u mantinelu a finský tlak může vesele pokračovat. Slovensko se pouze s obtížemi brání. To je finská vlna, která se na ně neustále řítí.
11:44
Granlund vybojoval další faul, respektive přesilovku pro svůj tým. Finský "florbalista" to zkoušel nejprve z levé strany, pak z pravé a Staňa se sotva stíhal přesunout, aby zarazil betony u tyček. Nakonec se mu podařilo.
11:26
Finové hrají ve velké pohodě. Slovensko neví vůbec kam dřív skočit.
09:49
Když se to umí, pak je to brnkačka. Ten tlak Suomi byl obrovský a zaslouženě přichází druhý úder do slovenské síti. PETRI KONTIOLA hraje celý turnaj v obrovské pohodě a nyní to jasně dokázal. Dostal ideální pas od Aaltonen mezi kruhy, tam rozhodil rameny, zmátl tím tak Staňu, který šel na led a kličkou do bekhendu zakončoval elitní domácí střelec prakticky do prázdné. Zasunul puk k pravé tyči poměrně pohodlně. Asistence: Juhamatti Aaltonen, Janne Pesonen.
08:37
Miklík nahazoval do útočného pásma, puk vybojoval Michalík a jen vyprášil betony Raanty.
07:28
Hraje se hodně rychle, utkání má dobré tempo. Ačkoliv začali dobře Slováci, tak úvodní branka je opařila a Finsko je jasně lepší. Tedy prozatím.
06:57
Slováci jsou v pěti, ale přežili velice těžké chvíle. Staňa musel být neustále v permanenci. Měl již pět velice těžkých zákroků.
06:27
Neuvěřitelné, co Finsko nedalo. Salminen měl na hokejce druhý dnešní gól, ale sám před bránou přestřeluje. Pane jo, tam bylo místa, kam si to finský útočník mohl namířit. Vypálil nad, nicméně Slováci jsou i nadále pod obrovským tlakem.
06:04
...od modré vypálil Pesonen a tentokrát si slovenský brankář poradil. Střelu viděl a zavčas stačil srazit k sobě betony.
05:26
Sice není hala zaplněná do posledního místečka, ale v kontrastu odpoledního zápasu v Globenu, je to panečku rozdíl. Navíc teď domácí hrají přesilovku a je to solidní hukot i před Staňou...
04:37
Faul loktem pro Marka Daňa ukazuje rozhodčí Antonín Jeřábek. Finsko si zahraje první přesilovku zápasu.
03:37
Ale ani Slovensko nezačalo tento duel vyloženě špatně, mělo také dobré šance. Bohužel dostalo poměrně smolnou branku.
02:39
A tlak Suomi pokračoval dál. Znovu to byl střelec první branky Väänänen, který ohrozil nebezpečně slovenskou svatyni. Rychlá branka očividně domácí sestavu nakopla.
01:31
Čeká nás asi hodně divoký a útočný zápas. Na obou stranách se neustále něco děje a prakticky první šance domácího týmu končí gólem. Takové nenápadné nahození od modré čáry vyslal OSSI VÄÄNÄNEN a puk propadl za záda nešťastného Stani, který se nestačil přesunout a zorientovat. Možná tu střelu ani pořádně neviděl. Tak či tak, Finsko vede 1:0. Bez asistence.
01:26
Na druhé straně se do útoku dral Pihlström, který z levého kruhu hledal před bránou Salminena. Staňa však vytrčil hokejku.
01:06
Raanta je zdá se v pořádku. V nejlepší kondici však není branka, která vypadla ze svého postavení a technická služba ji musela napravit do svého původního postavení.
01:06
A pozor na Michela Miklíka. To byla bomba jako z děla a finského gólmana puk trefil do krku, možná do klíční kosti. To bylo hodně nepříjemné a Raanta je značně otřesen. Své království zatím uhájil i přes tyto problémy.
00:27
Už se začalo, Slovensko vyhrálo úvodní buly a ihned šlo do útoku. Od modré střílel Sekera a brankář Raanta si připsal první zákrok. Neměl však složitou práci. Alespoň se částečně rozehřál.
00:01
Na každý zápas Finska bylo před tím vyprodáno, nyní je bohužel hala zaplněna poměrně slabě. No, co by za to dali ve Stockholmu, kde bylo dnes 2200 diváků na utkání Česka se Švýcarskem.
V bráně Slovenska Rastislav Staňa a v té domácí výtečné chytající Annti Raanta.

Finsko: Raanta (Ortio) – Lepistö, Hietanen, Laakso, Mäntylä, Väänänen, Jalasvaara, Kukkonen (C), Melart – Pesonen, Kontiola (A), Aaltonen – Salminen, Korpikoski, Koskiranta – Savinainen, Pihlström, Granlund – Hagman (A), Anttila, Hytönen. Trenér: Jukka Jalonen.

Slovensko: Staňa (Hudáček) – Mezei, Sekera, Vydarený, Jurčina, Sersen, Mihálik, Švarný – Surový, Kopecký (A), Radivojevič (A) – Kukumberg, Miklík, Záborský – Šatan (C), Hudáček, Ölvecký – Daňo, Bližňák, Haščák – Bartek. Trenér: Vladimír Vůjtek st.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Kaval (USA) – Morrison (USA), Blümel (CZE).
Postupující do semifinále:

Již známe dva postupující do dalších bojů mistrovství světa a dva týmy, který si musí balit kufry. V sobotním semifinále na sebe narazí USA a Švýcarsko, to už je jasná. Domů jede bohužel Česko a po solidním výprasku i Rusko. Dnes nás čeká třetí zápas čtvrtečního programu, a to mezi Finskem a Slovenskem. Z tohoto duelu se určí soupeř pro Švédsko nebo Kanadu. To bude další možná dvojice pro sobotní zápasy.
Česká stopa:

Rozhodčí Antonín Jeřábek z Brna a Petr Blümel z Pardubic, byli delegováni na čtvrtfinálové utkání Finska se Slovenskem, doplní je Američané Keith Kaval a Johnathan Morrison. Na videu bude bedlivě dohlížet Pavel Halas. Takže i české rozhodcovské zastoupení bude mít tento duel. Držme našim rozhodčím, ať utkání zvládnou co nejlépe.
Hlasy před utkáním z obou táborů:

Slovensko nastoupí ve stejné sestavě, jako dohrávalo úterní zápas, což potvrdil i kouč: "Sestava se nijak zásadně měnit nebude, jen na křídle třetího útoku bude Libor Hudáček, Martin Bartek pak bude plnit roli třináctého forvarda," potvrdil český trenér s tím, že do branky se podle očekávání postaví Rastislav Staňa. Na semifinále nemůžeme myslet, nejprve nás čeká čtvrtfinále. Určitě ho chceme vyhrát, musíme využít každou šanci. Nenastupujeme v pozici favorita, soupeře ale můžeme potrápit. Tato pozice by nám měla vyhovovat," uzavřel Vladimír Vůjtek.

Finové rozhodně nechtějí nic podcenit a moc dobře ví, že je jednoduchý soupeř rozhodně nečeká: "Bude to stejné, jako bychom hráli proti Rusku. Slováci hrají dobrý hokej, což převedli už na loňském turnaji a viděli jsme je hrát i proti USA. Nic snadného nás nečeká, nicméně chceme vyhrát," uvedl jediný zástupce NHL ve finské sestavě Lauri Korpikoski.
Cesta Slovenska do čtvrtfinále:

Pro loňský stříbrný tým byla cesta do play-off hodně trnitá. Po zaváhání s Rakouskem a Lotyšskem to Slovensko nemělo lehké a muselo spoléhat na zaváhání protivníků. Nakonec se tak stalo a v posledním zápase to měli naši sousedé ve svých rukou. V závěrečném zápase bylo hlavním úkolet porazit USA a podařilo se to, celkově v poměru 4:1. S deseti body tak Slováci obsadili čtvrté místo o bod před Německem.
Cesta Finska do čtvrtfinále:

Jak již bylo řečeno, domácí hokejisté dokázali vyhrát svou základní skupinu těsně o jeden bod před dalším velkým favoritem turnaje, Ruskem. Samotný rozjezd Suomi nebyl nikterak oslnivý, možná si vzpomenete na trápení s Německem (4:3 po prodloužení), ale pak už se finská mašina i bez hráčů NHL solidně rozjela a forma vygradovala předevšm v utkání s Ruskem, což bylo doposud nejlepší utkání turnaje. Dramatická zápletka skončila 3:2 pro Suomi.
Vzájemný zápas ve skupině:

Slováci sehráli s Finy v základní vyrovnaný zápas, svého protivníka přestříleli, nakonec ale nestačili a prohráli 2:0. "Domácí budou možná hrát pod větším tlakem, ale zároveň s podporou domácích fanoušků. Hrát ve svém prostředí je vždycky velká výhoda," prohlásil před očekávaným soubojem zkušený kormidelník slovenského výběru Vladimír Vůjtek starší.

Finsko – Slovensko 2:0: (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Aaltonen (Kontiola, Lepistö), 43. Kontiola.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Pěkný podvečer přeji všem fanouškům skvělých bitev, dramat a emocí. Velký souboj čeká na domácí hokejisty Finska, kteří sice vyhráli svou skupinu, ale rozhodně to není znamení toho, že by pořádající země měla být v tomto zápase favoritem. Loňský vicemistr ze Slovenska neměl cestu do čtvrtfinále vůbec lehkou, ale svou úlohu zvládl a v klíčovém boji o postup porazil USA 4:1. Z tohoto pohledu je na Slovensku cítit, že by mohlo v tomto utkání uspět, nebude pod takovým tlakem, jako hostitelská země.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.