Tolik z tohoto utkání. Od 20:15 nabídneme odsud z AccorHotels arény ještě duel Francie s Běloruskem. Pro tuto chvíli přeji dobrý večer z francouzské metropole a těším se znovu brzy na počtenou.
Stadionem hraje Mašinka od Maxim Turbulenc, Češi slaví vítězství nad Slovinskem. Hokejisté si podávají ruce a za malou chvíli zazní česká hymna Kde domov můj. To Slovinci si na tomto turnaji hymnu ještě nevyslechli, což je může mrzet.
Nejlepší hráči zápasu
Aleš Mušič (SLO)
Roman Horák (CZE)
Češi položili základ k vysokému vítězství nad Slovinskem již v první třetině, kdy se prosadili hned třikrát. Poté přidali v dalších částech hry ještě další dva góly a nakonec vyhráli poměrně poklidně 5:1. Češi se oproti poslednímu duelu s Norskem podstatně zlepšili a v pátečním zápase se Slovinskem jich byl plný led. Slovinští hráči naopak na soupeře z České republiky nestačili a nepodali moc dobrý výkon. Je evidentní, že záchrana bude pro Slovince ještě těžká.
59:21
Slovinci se snaží co nejvíc své protihráče napadat a zamezit jim v tom, aby padl další gól. Mezitím čeští fanoušci tleskají svým příznivcům za povedený výkon.
58:44
Češi mají v závěru zápasu velký tlak. Například po střele Tomáše Kundrátka od modré čáry musel Gasper Krošelj předvést pohotový zásah ramenem, jímž vytěsnil kotouč do ochranné sítě.
57:52
Po skrumáži před slovinskou brankou se Češi z další branky neradovali. Puk totiž nakonec zamířil do rohu kluziště.
57:40
Česká republika hraje v plném počtu.
57:02
Od modré vystřelil Kovačevič, jenže smolně trefil pouze nohu bránícího českého hráče.
56:47
Kotouč se stále drží v blízkosti Krošeljovy branky.
56:24
Slovinští hráči ještě téměř neohrozili českou branku, navíc se jim nedaří držet ani v útočném pásmu.
55:40
Dvouminutovou přesilovku si zahrají Slovinci. Trest za držení hole dostal Radko Gudas (CZE).
55:27
Po poslední komerční přestávce se dohraje utkání České republiky se Slovinskem.
55:15
Lukáš Radil zkusil uspět znovu, vystřelil z levého kruhu, ale trefil brankářův beton.
54:51
Ze situace dva na jednoho Češi nic nevytěžili, protože Lukáš Radil nezachytil přihrávku.
53:42
Bezprostřední střela Žigy Jegliče neskončila druhým gólem Slovinska. Žeglič se napřáhl na kraji pravého kruhu.
52:41
Slovinci zakládají další útok a snaží se prodrat přes dobře zformovanou českou obranu.
52:11
Po komerční přestávce pokračuje hra vhazováním v útočném pásmu České republiky.
52:11
Z pravého kruhu prověřil pozornost Gaspera Krošelja se svou střelou Michal Birner. Slovinský brankář má v tomto utkání spoustu zásahů.
51:46
Slovinští hokejisté se chtěli dostat před českého brankáře, jenže dobře seskupená obrana České republiky byla proti. Češi hrají velice povedený zápas, pro Slovinsko musí být velice obtížné hrát proti soupeři, který je hokejově trochu někde jinde.
50:18
Velká šance kapitána Jakuba Voráčka. Ten měl dost místa u pravé tyče na to, aby vsítil šestou branku pro svůj tým, jenže koncovka mu nevyšla, střela mu očividně moc nesedla.
49:06
Od modré čáry vystřelil Blaž Gregorc, jenže přes masu bránících těl puk do české branky nezapadl.
48:10
V pravém kruhu se do kotouče opřel Luka Vidmar, jenže puk byl nejspíš tečován pryč.
47:15
Česko právě vstřelilo branku!
Paráda v podání ROMANA ČERVENKY. Slovinci chybovali na modré čáře, čehož český útočník využil a jel sám na branku. Zkušeně si rozhýbal brankáře a blafákem nedal Gasperu Krošeljovi šanci. Ten má však nejspíš velkou důvěru trenérů, neboť ani po této brance nebyl vystřídán. I když je pravda, že tohle nebyla jeho vina. Asistence: Jan Kovář.
46:04
Češi se několik sekund drželi v pásmu a tlačili soupeře.
45:44
Mazácká přihrávka zpoza brány na Tomáše Plekance nakonec nebyla úspěšná. Český útočník zakončil do brankáře Gaspera Krošelja.
45:27
Po delší době se vylučuje a bude se hrát čtyři na čtyři. Michal Kempný (CZE) dostal menší trest za krosček, ale to samé se stalo i Anže Kuraltovi (SLO).
44:39
Mitja Robar se rozjel při bránění českých hráčů natolik, že místo puku skončil v bráně on. Někdejší obránce extraligové Mladé Boleslavi to vůbec neubrzdil a i s brankou se doklouzal až k mantinelu. Po několika sekundách může hra plynout dál.
44:08
Videorozhodčí nejspíš posuzoval, zda nebyla branka dosažena vysokou holí, ale gól uznal.
44:04
Gól ještě zkoumá videorozhodčí.
44:02
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Hokejistům národního týmu Slovinska se přeci jen podařilo snížit. Po přesné přihrávce zpoza brány zakončil důrazně MIHA VERLIČ. Asistence: Jan Muršak, Jan Urbas.
42:57
Slovinci jsou aktivní. Z pravého kruhu vystřelil Matič Podlipnik, jenže ani jemu se nepodařilo vstřelit České republice gól.
41:31
AccorHotels arénou mezitím zní neobvyklý hluk, na který asi ve Francii nejsou, co se týče hokeje, moc zvyklí. Litvínovští fanoušci propašovali do arény buben. Kromě bubnování ještě skáčou a vytvářejí atmosféru, která je na českých stadionech tradicí.
41:05
Jan Urbas si najel do levého kruhu, odkud vystřeli. Petr Mrázek ale bez problémů vytěsnil puk pomocí svého betonu.
40:24
Hned zkraje třetí třetiny mohl navýšit vedení České republiky kapitán Jakub Voráček. Z předbrankového prostoru se mu však nezdařilo zakončit do protipohybu brankáře.
40:01
Ve druhé třetině strávil nejvíc času na ledě z českého týmu Jakub Krejčík, který má velice úctyhodný ice time 8:34. Na slovinské straně byl nejvíc na ledě někdejší obránce Mladé Boleslavi Luka Vidmar (7:03).
Střely na branku ve druhé třetině: 4:6.
Druhé dějství už nebylo v takové dominanci českého týmu. Ten se trefil jednou a vede již 4:0. Slovinsko působí značně pasivně, až odevzdaně. Tato třetina tedy nenabídla moc atraktivní podívanou a pokud Slovinsko značně nezmění svůj výkon, bude se zápas dohrávat už jen z povinnosti.
Další třetina začne přibližně v 17:48.
40:00
39:16
Slovinci ještě zahrozili. Bostjan Goličič si najel do levého kruhu, odkud prověřil pozornost Petra Mrázka v brance České republiky.
38:29
Střelu od modré čáry zblokoval Radim Šimek a následně se vydává směrem dopředu.
37:46
Závěr druhého dějství rozhodně nenabízí atraktivní podívanou, zdá se, že se zápas už jen dohrává.
36:56
Češi se nastěhovali do útočného pásma a nakonec i vystřelili, ale puk trefil beton Gaspera Krošelja.
36:31
Hra pokračuje dál bez nějakých větších šancí.
34:38
V posledních několika sekundách mají slovinští hokejisté puk na hokejkách a snaží se kontrolovat hru, očividně hlavně už neinkasovat.
34:06
Češi byli poměrně laxní při střídání a Slovinci to málem potrestali. České hráče uzamkli v jejich pásmu, finální střela nevypadala vůbec špatně, ale kotouč šel přímo na hruď připraveného Petra Mrázka. Po komerční přestávce se dohraje druhá třetina.
33:11
Tomáš Kundrátek vystřelil od modré čáry, trefil však jen bránícího slovinského hráče.
32:30
Po přihrávce chtěl Tomáš Plekanec usměrnit puk k levé tyči, jenže to mu nevyšlo.
31:14
Povedené české střídání. Michal Řepík mohl přidat druhou branku, ale jeho dorážka nebyla úspěšná, protože český útočník trefil beton Gaspera Krošelja.
30:26
Zatímco Češi krouží s pukem kolem slovinské branky, z kotle za českou brankou se ozývá: "Kdo neskáče, není Čech." Litvínovští fanoušci, kterých dorazilo do Paříže poměrně dost, vytvářejí dobrou kulisu.
30:00
V polovině utkání postrádá hra takový náboj, jaký měla v první třetině. Dost možná je to dané i tím, že je téměř rozhodnuto o tom, který tým zvítězí.
28:35
Slovinští hráči se snažili opět ohrozit českou bránu, jenže Aleši Krajncovi utekl kotouč do středního pásma.
27:22
Po trapnostech ze strany pořadatelů plyne hra dál. Slovinci jsou aktivní a snaží se snížit. Od modré čáry vystřelil Ken Ograjenšek, ale Petr Mrázek byl připravený.
27:04
Po několika sekundách hry byla přerušena hra a francouzští moderátoři se mezitím ve francouzštině marně snaží zaujmout české fanoušky, kteří však nereagují, protože jim nerozumí.
26:06
Zakázané uvolnění České republiky. Mezitím pořadatelé naprosto chybně pustili na led uklízeče v domnění, že je komerční přestávka. A následně se na malý moment ze spánku probudili i francouzští moderátoři, kteří očividně nevědí, že po icingu nemůže být komerční přestávka, a začali rozjíždět svou několikrát ohranou "emoticam".
24:57
Češi mohli jít do úniku, tomu však zabránil jeden ze slovinských beků.
24:25
Slovinci si nepřihráli přesně. Klemen Pretnar nezachytil puk, a tak se tedy ani nedostal ke střele.
23:03
Češi hýří aktivitou v útočném pásmu, Slovinci rozhodně nejsou v jednoduché situaci a je to vidět například i ve výrazu hlavního trenéra Nika Županiče. Ten po středečním zápase s Finskem své svěřence chválil a říkal, že odehráli nejlepší utkání na šampionátu, tentokrát k takovým slovům však bude mít nejspíš daleko.
22:22
Zakázané uvolnění na straně Slovinska.
22:09
Česká republika přidává pátý, oficiálně čtvrtý gól. Nejprve se ještě Petru Vránovi nepodařilo procpat puk u pravé tyče, zpoza branky jej však nahrál na hůl MICHALA KEMPNÉHO a ten už to neměl se zakončením složité. Asistence: Petr Vrána.
21:08
Slovinci si nerozuměli při přihrávce, takže ze střely Mihy Verliče nakonec nic nebylo.
20:15
Utkání sleduje 2 805 diváků.
20:01
Za okamžik pokračuje utkání druhou částí.
Nejvíc času na ledě strávil v první třetině Tomáš Plekanec (6:59). Co se týče slovinské strany, tak tam to byl s úplně stejným časem Klemen Pretnar.
Střely na branku po první třetině: 18:4
První třetina byla v režii České republiky, která si vypracovala tříbrankové vedení. Góly však vstřelila hned čtyři, jenže jeden z nich nemohl být uznán. Třetí branku totiž sudí hned neuznali a stalo se tak až po posouzení videorozhodčím. Jenže s ním si hlavní sudí volal až v momentě, kdy padla branka z přesilové hry. Proto se uznala ta předchozí a vracel se čas.
Další třetina začne přibližně v 17:04.
20:00
19:28
Češi hrají v plném počtu.
18:49
Místo střely z pravého kruhu Robert Sabolič smolně netrefil puk.
18:27
Dobrou hrou v oslabení si čeští hráči vysloužili potlesk od početné skupiny litvínovských fanoušků, již jsou za brankou Slovinska.
17:53
Po první střele Slovinska v přesilové hře se odrazil puk k jednomu z českých hráčů, a ten se tedy i s ním mohl vydat až na druhou stranu ledu.
17:37
Slovinští hráči kombinují v útočné třetině, zatím si však pouze přihrávají a nestřílejí.
17:28
Dvouminutový trest za sekání dostal Michal Řepík (CZE). Dokáží Slovinci snížit?
17:20
Slovinci se v závěru první třetiny zdržují v útočném pásmu a bojují, jenže Češi je před branku téměř nepouštějí a drží puky po rozích.
16:18
Po Kundrátkově střele od modré vyrazil Gasper Krošelj puk.
15:40
Jan Rutta měl v pravém kruhu dost času a prostoru na to, aby zakončil do horní části slovinské branky, avšak chomutovský obránce trestuhodně minul.
14:52
14:11
Hokejisté v zelenobílých dresech jsou nastěhovaní v útočné třetině. Z levého kruhu vystřelil kapitán Jan Muršak, jenže trefil připraveného Petra Mrázka.
13:53
Češi se znovu osvobodili a Slovinci musejí pro kotouč až k vlastnímu brankáři.
13:32
Slovincům zatím přesilovka moc nejde. Českému týmu se daří držet kotouč ve středním pásmu.
12:52
Dozněla písnička Michaela Jacksona a začíná početní výhoda Slovinska. Tomu se však nepodařilo vyhrát první vhazování, a tak ztratilo několik sekund tím, že se pro puk muselo vracet.
12:52
První přesilovku si zahrají i slovinští hokejisté. Dvouminutový trest za hákování obdržel Michal Kempný (CZE). Přesilová hra začne po komerční přestávce.
12:01
Češi jsou zatím jasně lepší. Slovinci již několikrát na turnaji ukázali, že umí soupeři pořádně znepříjemnit hru, tento zápas tak zatím ale vůbec nevypadá.
11:46
Čeští hokejisté přidávají třetí branku. U levé tyče se dostal k puku ROMAN HORÁK a ten propadl slovinskému brankáři mezi betony. Český útočník se tedy během krátké doby prosadil podruhé. Asistence: Radko Gudas, Radim Šimek.
11:13
Po Birnerově střele prošel puk brankovištěm, ale nikdo z českých hráčů jej netečoval.
09:44
Vhazuje se v útočném pásmu před Gasperem Krošeljem. Čeští fanoušci jsou mezitím čím dál aktivnější a ženou národní tým České republiky kupředu.
08:20
Videorozhodčí potvrdil, že již v čase 8:20 vstřelil gól ROMAN HORÁK, a tak je to 2:0. Čas se tedy musel vrátit právě na 8:20. Tehdy totiž Roman Horák netrefil břevno, jak se zdálo, protože se puk odrazil od kamery, která je připevněná v brance. Asistence: David Pastrňák, Jakub Voráček.
09:43
Celá situace se má jinak. Řepíkův gól není uznaný, protože se již předtím trefil Horák.
09:38
Slovinsko hraje v plném počtu.
09:27
Z velké blízkosti se Roman Červenka netrefil. Puk orazítkoval břevno.
08:46
AccorHotels arénou se ozývá: My chceme gól." Mezitím se však Češi museli vracet pro puk, protože se Slovinci osvobodili.
08:36
Ani další šanci Roman Horák neproměnil, když přímo u pravé tyče promáchl.
07:47
Roman Horák chtěl dorážet přímo z předbrankového prostoru, ale dřív byl u kotouče slovinský hráč, který ho dokázal poslat na druhou stranu hřiště.
07:38
Další česká přesilovka. Menší trest za podražení dostal velice často trestaný kapitán Jan Muršak (SLO).
07:30
Probíhá komerční přestávka.
07:24
Rok Tičar mohl po dlouhé přihrávce jet sám na branku, ale než stačil nabrat rychlost a zpracovat kotouč, dohnali jej protihráči v červených dresech.
06:42
Mitja Robar chtěl svou přihrávkou vyslat do útočného pásma Roberta Saboliče, jenže to dvěma slovinským hráčům, kteří mají zkušenosti z české extraligy, nevyšlo.
06:03
Čeští hráči jsou hned od začátku zápasu velice aktivní a mají jednoznačně více ze hry, Slovinci působí pasivně.
05:01
Lukáš Radil chtěl střílet z levého kruhu, jenže ho bránil jeden ze Slovinců natolik, že se ke střele nedostal.
04:38
Nepřesná přihrávka Čechů ve středním pásmu nakonec vyústila v zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Petrem Mrázkem.
03:27
Slovinci jeli dva na jednoho, ale nevyšla jim finální přihrávka, která byla nepřesná.
02:57
Nechybělo mnoho a už to mohlo být 2:0. Petr Vrána se snažil dostat z mezikruží puk do branky, ale tuto situaci slovinský brankář zvládl.
02:12
Češi využili přesilovou hru. Několika střelám ještě Gasper Krošelj odolal, jenže mu dobře stínil Jan Kovář, který následně vybídl přesnou přihrávkou MICHALA ŘEPÍKA, a ten už zakončoval do prázdné branky. Asistence: Jan Kovář, Roman Červenka.
01:28
Čeští hráči jsou usazeni v útočném pásmu, kde krouží s pukem na hokejkách. Zatím však nevystřelili. Jakub Voráček se o to sice na modré čáře následně pokusil, jenže trefil bránícího slovinského hráče.
01:06
Dvouminutový trest dostal Blaž Gregorc (SLO). Hned zkraje zápasu tedy hraje ČR přesilovou hru.
01:06
Jan Kovář vypálil z blízka, ale trefil jen Gaspera Krošelja.
00:16
Po vyhraném buly se hnali Slovinci k české brance, ale České republice se podařilo dostat puk na druhou stranu hřiště po krátké chvíli.
00:01
Utkání může začít, aktéři jsou připraveni na jeho zahájení.
Čtyřicet minut před začátkem utkání je tady rozbruslení, jako první na něj dorazili slovinští hokejisté, následovaní výběrem České republiky.

Česko: Mrázek (Francouz) – Gudas, R. Šimek, Jeřábek, J. Krejčík, Kempný, Rutta, Kundrátek – Plekanec (A), Pastrňák, Voráček (C) – Červenka, Jan Kovář (A), Radil – Birner, P. Vrána, Řepík – Horák, Hyka, R. Hanzl – T. Zohorna.

Slovinsko: Krošelj (Pintarič) – Pretnar, Kovačevič (A), Gregorc, Robar, Vidmar, Kranjc, Podlipnik, Repe – Jeglič, Tičar, Sabolič – Urbas (A), Muršak (C), Verlič – Rodman, Ograjenšek, Goličič – Mušič, Pem, Kuralt.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Salonen (FIN) – Oliver (USA), Vanoosten (CAN).
Dobré odpoledne z pařížského Bercy. Francouzská metropole už za sebou má několik dnů prezidentské volby a zdá se, že se město vrací zpět do zajetých kolejí. Několik pěkných slunečných dnů přerušila po obědě bouřka. Zda se bude bouře odehrávat i v AccorHotels aréně, nebo nabídne zápas České republiky se Slovinskem poklidné střetnutí, budeme společně sledovat on-line přímo z místa. Dobře se bavte.
Nominace rozhodčích
Jako hlavní sudí budou na ledě působit Gofman z Ruska a Salonen z Finska. Na čarách budou pak dva zámořští arbitři – Oliver z USA a Vanoosten z Kanady. Náhradní hlavní rozhodčí je Gouin z Kanady a jako čárový Dedioulia z Běloruska.
Za slovinský národní tým hraje mnoho hráčů, kteří v minulosti působili v českých klubech, dost možná tedy proběhnou i nějaká hecování přímo na ledě, protože se spousta hráčů navzájem zná. Na to, jak bude zápas probíhat, si ale musíme ještě nějakou dobu počkat.
Česká republika
Čeští hokejisté mají na svém kontě sedm bodů a ve čtvrtek se budou chtít nejspíš ještě víc bodově dotáhnout na Kanadu a další celky z čela tabulky. V zápase proti Slovinsku budou svěřenci trenéra Josefa Jandače favoritem, jenže to byli i ve středu v utkání proti Norsku, které nakonec rozhodli až v prodloužení. Trápili se zejména směrem dopředu.
Slovinsko
Slovinsko je zatím stále na předposlední pozici v tabulce, na kontě má pouhý jeden bod. Slovincům jde tedy o každý bod a bude zajímavé sledovat, zda se jim podaří favorita z České republiky potrápit. Naposledy hráli hokejisté Slovinska v úterý, kdy se postavili do cesty Finům. Skóre bylo ještě ve třetí třetině 2:2, ale závěr patřil hráčům Suomi, kteří nastříleli góly a nakonec zvítězili 5:2.
V pátek večer se v AccorHotels aréně střetně Česká republika se Slovinskem. Tyto dva soupeři se herně dlouho nesetkali, jelikož na MS v hokeji 2015 hrálo Slovinsko v Ostravě, zatímco Češi v Praze. Minulý rok pak působili Slovinci v nižší divizi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.