Ode mne je to pro dnešek z kolínské LANXESS areny vše, a tak mi nezbývá nic jiného, než vám popřát hezký zbytek večera, případně dobrou noc. Loučí se s vámi Daniel Kinc.
Na stadiónu jž zní dánská hymna, mnoho německých fanouškl už odešlo ze stadiónu, zatímco skupinky dánských příznivců hlasitě a hrdě zpívají.
Utkání je u konce. Dánové se za stavu 0:2 na konci první třetiny nevzdali a nakonec zápas vyrovnali a v prodloužení po úniku Petera Regina získali bod navíc, který je znovu přimíchává do hry o postup! Uvidíme, co předvedou v souboji se Švédskem a Itálií!
Nejlepší hráči

Morten Poulsen (Dánsko) – Dennis Seidenberg (Německo)
61:40
Dánsko právě vstřelilo branku!
Dánové vítězí! Němci šli střídat a Ehlers perfektním pasem vyslal do úniku PETERA REGINA, který jel úplně sám na Aus den Birkena a střelou po ledě mezi jeho betony dokonal skvělý obrat Dánů vzápětí, ale hlavně svému celku přisoudil bonusový bod a druhou výhru na turnaji – 3:2! Asistence: Nikolaj Ehlers, Julian Jakobsen.
61:29
Jejich kombinace pokračovala další půlminutu a právě Dennis Seidenberg si sjel před branku na střílený pas, ovšem Dahm jej senzačně u své pravé tyče vychytal!
60:57
Dennis Seidenberg dlouho kroužil s pukem ve třetině, několikrát si jej vyměnil se spoluhráči, ale to je zatím vše, co německé trio předvedlo.
60:31
Nakonec se ale Y. Seidenberg ke střele nedostal, Dánové jednoduše vyhodili do střední třetiny.
60:05
Němci vyhráli buly, tribuny sborově povstaly a jejich oblíbenci míří do prvního útoku.
60:01
Ani ve třetí třetině jsme se branky nedočkali, a tak tohle strhující utkání, které sledují vyprodané tribuny směřuje do prodloužení. Uvidíme, kdo si z utkání odnese bod navíc. Jen připomenu, že prodloužení se hraje systémem náhlé smrti, a to po dobu pěti minut ve třech hráčích na obou stranách.
Prodloužení začne ve 22:26.
60:00
59:59
Za vzájemný souboj u branky jsou vyloučeni Oliver Lauridsen (Dánsko) a David Wolf (Německo) – oba si odpykají na trestné lavici dvě minuty za hrubost.
59:59
59:59
Ihned po buly jeden z Dánů zalehl kotouč, na hřišti se strhla menší strkanice a bude se vylučovat.
59:55
Oddechový čas pro Německo!
59:55
Obrovská šance Němců pět sekund před koncem! Reimer vybojoval v mezikruží puk a jeho rána byla zablokována. Poté však poslal kotouč doleva na spoluhráče, který mu jej vrátil před odkrytou branku, jenže Dahm předvedl zákrok večera a schoval kotouč v rukavici!
59:18
Nakonec se jim to povedlo a ke střele se dostal útočník Yannic Seidenberg, leč jeho prudká rána ze zápěstí byla sražena do ochranné sítě.
58:46
Němci jsou aktivnější a rádi by rozhodli za mohutného skandování tribun ještě v základní hrací době, jenže nyní mají problém se vůbec prodrat do útočné třetiny.
58:13
David Wolf si dobře v dalším brejku Němců 3 na 2 sjel po levé straně z druhé vlny, rychle vypálil zápěstím, ale obětavý obránce lehl do jeho rány.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:53
Rozhodčí hvizdem přerušil hru ve středním pásmu, Dánům byla odpískána přihrávku rukou.
57:39
Hra se přelévá ze strany na stranu. Sebastian Dahm v závaru před brankou přišel o hůl, něměčtí obránci si sjeli až na vrcholky kruhů, odkud postupně oba vystřelili, ale Dánové jejich rány zablokovali.
56:52
Dánové po buly nazaháleli a bleskově přešli dopředu. Aus den Birken na ránu z pravého kruhu ale dobře viděl a kotouč lapil do své rukavice.
56:42
Dokonce mohli po levém křídle velmi rychle vyrazit do brejku, ale Storm prudkou přihrávku nezpracoval na útočné modré čáře a je odpískáno zakázané uvolnění.
55:58
Dánové přežili nejhorší a jsou opět v plném počtu.
55:40
A v samém závěru přesilovky dánští hokejisté dvakrát v krátkém sledu vyhodili, početní převaha domácího výběru se chýlí ke konci.
55:09
Němci však rychle sebrali kotouč za brankou a vyrazili do útoku. Na vrcholku levého kruhu střílel Reimer, nicméně trefil jen před sebou clonícího obránce.
54:35
Němci zmáčkli svého soupeře opět v jeho pásmu, ale jejich kombinaci chyběla střela. Dánové se vzápětí dostali ke kotouči a dokázali jej vyhodit.
53:58
Němci si zahrají šest minut před koncem přesilovku. Vyloučen je Nicolas Jensen, a to na dvě minuty za sekání.
53:09
Další tutovka Němců! Ti podnikli akci 3 na 2 a Frauser tentokrát dostal přihrávku doprava před poloodkrytou branku, ale jeho ránu příklepem z první brankář Dahm zázračně na čáře vyrazil!
52:31
Gerrit Fauser skvěle obral soupeře o kotouč u pravého hrazení, najel si s ním na střed a prudce vypálil. Dahmovi kotouč vypadl, ale zamířil kousek vedle pravé tyče!
52:07
Vyhodili dokonce tak šikovně, že znovu mohli přejít dopředu, ale jejich postup zastavil čárový rozhodčí – odpískán byl ofsajd.
51:47
No a hra se přelila znovu před branku Aus den Birkena, ale ten znvou zasahovat nemusel, a tak Němci vyhodili.
51:23
Na druhé straně se vydal na zteč Reimer, nicméně Dahm jeho štiplavou ránu z velkého úhlu vyrazil svým levým ramenem.
50:50
Mads Christensen zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře, projel po pravé straně, ale spoluhráče před brankou nenašel.
50:14
Yasin Ehliz ujel po pravé straně v akci 2 na 2, lehce přibrzdil a chtěl zaseknout, ale místo toho mu kotouč utekl od čepele.
49:43
Němci sehráli skvělé oslabení a už jsou v plném počtu zpět na ledě.
49:19
Poté už se Dánové usadili, od modré střílel Chistensen, ale jeho rána byla zablokována a následovalo další rychlé německé vyhození.
48:51
Nicméně znovu se jim nepoštěstilo, do pásma vůbec neprošli a Němci již potřetí vyhodili kotouč až za branku Dahma.
48:26
Domácí hokejisté poté dvakrát v romezí pár vteřin vyhodili kotouč, a tak Dánové musejí začít znovu.
47:59
Markus Lauridsen si v úvodu přesilovku dobře popojel na vrcholek kruhu, ale Aus den Birken jeho ránu zastavil svou vyrážečkou.
47:43
Zároveň je na řadě komerční přestávka.
47:43
Dánové si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici usedá Christian Ehrhoff, který si odpyká dvě minuty za sekání.
47:05
Opačným směrem se vydal Nikolaj Ehlers a svou ránu přes obránce velmi chytře schoval, nicméně ani přesto branku netrefil.
46:31
Seidenberg dobře na modré čáře vystřelil směrem na branku, k dorážce se dostávala Gerrit Fauser, ale v dobré pozici na brankovišti minul svatyni soupeře.
45:46
Němci stejně jako tribuny ožili a ženou se neustále dopředu, Dánové v posledních minutách zachytávají útoky soupeře, zejména po křídlech, až na poslední chvíli.
45:05
Další možnost domácího výběru měl Frederik Tiffles, ale nejprve pálil jen do obránce, a následně po teči skončil kotouč v ochranné síti.
44:36
Dnešní utkání sleduje 18 629 diváků, v Kolíně nad Rýnem je podle očekávání vyprodáno!
44:36
Poté už Němci velkou šanci měli! Plachta dostal u pravé tyče přihrávku před prázdnou branku, ovšem prudký a skákavý kotouč vůbec netrefil!
44:05
Christian Ehrhoff si na modré čáře dobře položil obránce, ale místo střely přímo na branku, jenže nabízel kotouč na teč, a byl zblokován.
43:34
Třetí třetina je zatím nesmérně opatrná a čas běží pro oba celky velmi rychle. Nyní se do útoku vydávají Němci.
42:47
Na druhé straně zkoušel své střelecké štěstí Madsen, ale mířil zápěstím hodně nepřesně.
42:20
Až Dominik Kahun po levé straně zavezl kotouč do pásma, zasekl, ale neměl vůbec žádnou podporu, a tak o něj rychle zase přišel.
41:45
Domácí družinu od prvních minut třetí části ženou zaplněné tribuny, Němci se však nemohou dostat dopředu.
41:07
V první akci v závěrečné dvacetiminutovce se ukázali také Němci, ale kotouč pouze ometli po mantinelu a ke střele se nedostali.
40:40
A po nebezpečném nahození velmi šikovně tečoval kotouč agilní Storm, jeho změna směru ale cestu do branky Německa nenašla.
40:06
Němci vyhráli sice buly, ale přihrávka na modrou čáru byla zablokována, a do první akce tak vyrážejí Dánové.
40:01
Oba celky jsou zpět na hrací ploše, třetí třetina za malou chvíli započne.
Střely na branku – 24:16
Druhá část je za námi a v prostřední dvacetiminutovce jsme se branky nedočkali. Oba celky měl své velké šance, ale jak Aus den Birken na jedné, tak Dahm na druhé straně zatím výraznou měrou drží akci svého celku nad vodou. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 21:52.
40:00
39:36
Dánové se ještě jednou ve druhé části usadili v pásmu, jenže nic kloudného nevyprodukovali, a tak druhá část skončí bez branek.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta!
38:45
Kahun projel po levé straně, ale dlouho nevěděl, co chce udělat, a nakonec mu trochu smolně podjely brusle a o kotouč přišel.
37:50
Utkání přináší oboustranně neskutečnou bojovnost a Dánové jsou nyní aktivnější, ovšem Němci do jejich akcí a střel padají doslova po hlavě.
37:19
Nakonec střílel od modré čáry velmi pohotově Oliver Lauridsen, jenž jeho ránu srazil jeden z domácích hráčů do ochranné sítě.
36:47
Dánové ale využívají tlaku, který si v přesilovce vypracovali, a opět jsou usazeni v obranném pásmu svého soupeře.
36:05
Navíc jeden z dánských beků na modré čáře zlomil hůl, čehož mohl využít navrativští Reul, ale jeho střelu odrazil Dahm maskou do rohu hřiště.
35:37
Po nepovedeném konci přesilovky z dánské strany také v pěti, Němci přestáli nejhorší.
34:54
Vzápětí jsou Němci už ve čtyřech.
34:53
Velká šance Dánů! Ti nakonec obranu rozebrali a Patrick Russell mohl po přihrávce od Storma zakončit do zcela prázdné branky, ale kotouč mu v rozhodující chvíli sjel!
34:24
Po další akci už musel Aus den Birken zasahovat, ale svůj beton přitiskl včas k tyči a domácí poté rázně vyhodili.
34:03
Jenže zatím hrají Dánové přesilovku doslova příšerně. Ke střele vůbec nedošlo a křižný pas na Storma byl sražen do ochranné sítě.
33:37
Uvidíme přesilovku 5 na 3. Němci ustáli velkou šanci soupeře, ale poté Denis Reul sekl zbytečně soupeře v rohu hřiště a Dánové tak mají jedinečnou šanci k dokonání obratu!
33:22
Němci zatím zvládají tohle oslabení bravurně a podruhé v krátkém sledu dokázali vyhodit.
32:54
Přesilovku si vyzkoušejí také Dánové. Na trestnou lavici usedá Frederik Tiffels. Německý útočník si odpyká dvě minuty za hákování.
32:13
Kotouč po sražené přihrávce jednoho z Němců skončil jen na tribuně, hra je přerušena a opět je zde komerční brejk.
31:58
Dánové ustáli i druhé oslabení v krátkém sledu za sebou a jsou v plném počtu.
31:39
A zároveň také klidně zaútočit, protože Němci špatně rozehráli a bylo jim odpískáno zakázané uvolnění.
31:18
Celou acki završil další nepřesnou ranou jen do mantinelu Reimer a Dánové konečně vyhazují, a mohou si vydechnout.
30:56
Následně pálil jen do zadního mantinelu Christian Ehrhoff, zatímco Dominik Kahun po křižném pasu Reimera jen do levého betonu skvěle se přesunujícího Dahma.
30:23
Dánové sice rychle vyhodili, ale Němci se opět prokousali do pásma, a z mezikruží střílel Reimer, ale jeho pokus byl zablokován.
29:58
Vyloučen je nakonec dánský útočník Mikkel Aagaard, a to na dvě minuty za podražení.
29:50
Ale to však nebude trvat příliš dlouho, hokejisté v červeném znovu faulovali a bude tu další přesilovku pro domácí celek.
29:19
Dánové hrají v plném počtu.
29:06
A to stejné se jim povedlo také za další půlminuty, Němci jsou nyní na kotouči značně nervózní.
28:35
A Dánové poté s vypětím všech sil dokázali vyhodit až za branku Aus den Birkena.
28:13
A v další akci se puk po nepřesném nahození odrazil do zadního mantinelu před branku, kde jej mohl doklepnout Brooks Macek, jenže promáchl.
27:41
Nejprve pálili Macek s Reimerem, ale oba branky minuli. Ke druhému jmenovanému se kotouč vzápětí odrazil znovu, a to před prázdnou branku, ale německý útočník ji trestuhodně minul!
27:19
Ještě, než však započne početní převaha domácího výběru, uvidíme první komerční brejk prostřední části.
27:19
Němc těží z tlaku a zahrají si přesilovku. Vyloučen je Dán Julian Jakobsen, který zahákoval soupeře a odsedí si na trestné lavici dvě trestné minuty.
26:50
Na druhé straně hrací plochy pálil podobně Wolf, ale v dobré pozici tvrdou střelou ze zápěstí přestřelil branku soupeře.
26:20
Nakonec to jen tak zahučelo, když pálil Nikolaj Ehlers, jehož rána příklepem si cestu do branky nenašla.
25:41
Něměčtí fanoušci nyní sborově povstali a v potlesku ženou své oblíbence za další trefou, hokejisté ze západu Evropy jsou však v pásmu pod tlakem.
25:06
O chvíli později zasahoval znovu, ale musel být připraven zejména při průniku Ehlize, jenž se štěstím proháčkoval přes dva soupeře, nicméně z bekhendu nezakončil podle představ.
24:29
V další akci nejprve Yasin Ehliz tečoval střílenou přihrávku těsně, poté pálil Patrick Reimer, ale Dahm byl se svým levým betonem připraven.
23:54
Další chyba v rozehrávce mohla přijít Němce zatraceně draho, ale velmi rychle ji napravili. Navíc se dopředu vydal po levé křídle Brooks Macek, jehož svižná střela byla sražena mimo hřiště.
23:31
Dánové se konečně aspoň na malou chvíli usadili v pásmu, Jesper B. Jensen dostal přihrávku do tandemu na modré čáře, otevřel se mu prostor ke střele, ale švihem provětral jen hrudní koš brankáře Německa.
22:56
Němci bleskově vyrazili dopředu a Dahm musel být ve střehu, ale u své pravé tyče schoval pohodlně kotouč v rukavici.
22:47
Po pravém křídle se rozjele Christensen, ale jeho střela byla sražena jen do ochranné sítě. Hra bude pokračovat vhazování po levici Aus den Birkena.
22:05
Ani Němci opět ze své akce nic nevyprodukovali, na levé straně ji přehráli a po nepřesné přihrávce o kotouč přišli.
21:36
Storm zpoza branky naslepo dával puk před ni, tam se nikdo v červeném ke střele nedostal. Následně už střela přišla, ale Aus den Birken zasahovat nemusel.
20:59
Druhá třetina začíná oboustranně opatrným hokejem, ani jeden z celků nechce udělat větší chybu, a tak sledujeme spíše opatrnější rozehrávky.
20:36
Kotouč je nyní za brankou Dánska, ale Tiffels se k přesné přihrávce nedostal, a tak je na tahu znovu soupeř.
20:10
Dánové vyhráli buly a ihned se vydali dopředu, jenže ze své první akce nic nevytěžili.
20:01
Oba celky jsou zpět na ledě, za chvíli začne druhá třetina.
Střely na branku – 15:10
Úvodní třetina je za námi a zatím sledujeme parádní podívanou. Domácí se ujali dvoubrankového náskoku poté, co se trefili nejprve přesnou dorážkou ze vzduchu Patrick Reimer a vzápětí po "centru" z pravé strany agilní Brooks Macek. I Dánové však předvedli silnou minutu, když nejprve snížil z dorážky na brankovišti Frederik Storm a za další půlminutu doklepl do sítě vyražený puk Martin Poulsen. Parádních dvacet minut je za námi, další čtyřicet parádních, doufejme, před námi. Buďte u druhé třetiny společně s námi.
Další třetina začne přibližně v 21:07.
20:00
19:53
V samém závěru první části pálil z levého křídla Dominik Kahun, jeho střela kousek nad ledem ale minula levou tyč branky Sebastiana Dahma.
19:22
Dánové závěrečnou minutu úvodní části začali v pásmu, ale celou situaci zbytečně překombinovali a nakonec se ke střele nedostali.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:40
Němci opět po buly otočili hru a do šance se dostával Tiffels, na zadní tyče však nedokázal v pádu zakončit podle svých představ.
18:17
Na opačné straně nejprve pálil nepřesné Hardt, ale poté zůstal u pravé tyče zcela volný Mads Christensen, jenž z otočky neprocedil puk po rukou Aus den Birkena!
17:48
Po vítězném buly vyrazili dopředu Němci, ale Frank Hördler zakončoval jen vedle pravé tyče.
17:01
A vzápětí musel Aus den Birken zasahovat znovu, ale tentokráte už kotouč udržel ve své výstroji.
16:34
V Kolíně nad Rýnem se dnes dějí neuvěřitelné věci a také Dánové vstřelili dvě branky v rozmezí chvíle, díky nímž vyrovnávají! Mads Christensen prijel po pravé straně a jeho štiplavou ránu vyrazil domácí brankář jen před volného MORTENA POULSENA, jenž pohodlně dopravil puk do odkryté části branky. Domácí publikum jen nevěřícně kouká a mlčí, zatím skupinky Dánů slaví – 2:2! Asistence: Mads Christensen.
16:09
Nyní už se to ale Dánům daří a svěřenci Jana Karlssona jsou soupeři opět na kontakt. Na modré čáře se do prudké střely kousek nad ledem opřel Emil Kristensen, jehož ránu Aus den Birken vyrazil do strany. Na brankovišti už však byl připraven FREDERIK STORM, jenž doklepl o brusli bránícího hráče kotouč do sítě. Platnost gólu muselo ještě posvětit video, ale branka platí – 1:2! Asistence: Emil Kristensen, Julian Jakobsen.
15:26
Na druhé straně z brejku pálil ostře Morten Madsen, avšak ani jeho střela si nenašla cestu na branku Němců.
15:00
Tutovka Němců, která nekončí gólem. Tiffels si najel po pravém křídle na přihrávku, byl sám před Dahmem, ale svou rychlou kličku do strany nedotáhl do úspěsného konce!
14:47
Navíc následuje druhá komerční pauza této periody.
14:47
Dánové chtěli z rychlé akce vytěži přečíslení, ovšem útočníci byli při svém přechodu až příliš nedočkaví, a tak je pískán ofsajd.
14:20
Na druhé straně hrací plochy projel rychle do pásma Dennis Seidenberg, prudce vypálil, ale branku Dánů výrazně minul.
13:43
Seveřané však i nadále pokračují ve svém aktivním postupu směrem vpřed a rádi by ještě do konce první části vstřelili kontaktní branku, nicméně zatím jim přáno není.
13:11
Němci hrají v plném počtu.
12:53
A to se jim daří vzápětí ještě dvakrát, no Dánové si tuhle přesilovku rozhodně za rámeček nedají.
12:23
A za dalšího mohutného potlesku tribun vyhazují až za branku Sebastiana Dahma.
12:00
Dánové však poté zmáčkli svého soupeře ještě více, ale Němci hrají zatím neskutečně obětavě a všechny tři střelecké pokusy soupeře zablokovali.
11:23
Aus den Birken si na úvod přesilovky připsal jednoduchý zákrok, hra je přerušena.
11:11
Dánové si zahrají přesilovku, Na trestnou lavici usedá Denis Reul a odpyká si dvě minuty za krosček.
10:51
Němci se poté z tlaku vymanili dalším jednoduchým vyhozením a za mohutného potlesku tribun odchází druhá pětka Němců střídat.
10:20
Dánové však opět přešli dopředu, a Aus den Birken musel dvakrát pohotově zasahovat, nicméně u své pravé tyče byl vždy připraven.
09:43
Německo právě vstřelilo branku!
A tak přichází trest na druhé straně a opět se potvrzuje pravidlo "Nedáš – dostaneš"! Y. Seidenberg se rozjel po přihrávce od Kahuna po pravé straně útočnéh pásma a doslova fotbalově nacentroval před branku, kde byl sjíždějí BROOKS MACEK a od jeho části těla se kotouč odrazil do sítě – 0:2! Asistence: Yannic Seidenberg, Dominik Kahun.
09:08
O chvíli později už vyrovnáno být mohlo! Morten Madsen byl úplně sám na brankovišti, ale z bekhendu trestuhodně minul svatyni soupeře!
08:52
Dánové se však ihned po úspěšném buly vydali dopředu, ale Aus den Birken byl připraven a kotouč schoval v rukavici.
08:26
Domácí jdou do vedení a tribuny poprvé zápase explodují nadšením! Nejprve ještě se svou šancí neuspěl Ehliz, který z brankoviště těsně minul pravou tyč. Poté však přišlo nahození, které Dahm vyrazil jen do strany a volný PATRICK REIMER pohotově sklepl kotouč ze vzduchu do opuštěné části branky – 0:1! Asistence: Yasin Ehliz, Dennis Seidenberg.
07:43
Němci se nyní dostali ke kotouči a ženou směrem dopředu. Dánové však opět zkoušejí past ve středním pásmu.
07:01
Hardt poslal kotouč přes pásmo na Storma, který mu chtěl oplatit stejnou minci, ale to už byl první jmenovaný dobře obsazen a Dánové tak opět nevystřelili.
06:34
Dánové s velkým štěstí a po několika odrazech prošli do pásma, ale opět se k žádné střele nedostali, a domácí znovu jednoduše vyhodili.
06:02
O pár vteřin později následnuje první komerční přestávka dnešního duelu.
06:02
A registrovat nebudeme ani nyní, kdy se Wolf protáhl do pásma jen v rozporu s pravidly, a tak byl odpískán poměrně velký ofsajd.
05:45
Dánové hrají v plném počtu, ale stále jsou aktivní směrem dopředu, větší šanci však z jejich strany zatím neregistrujeme.
05:30
A posléze znovu, kotouč končí až za svatyní Dahma a přesilovka Dánů je u konce.
05:04
Němci ale úvodní půlminutu zvládli, když zablokovali střelu do modré čáry a poté kotouč nekompromisně vyhodili.
04:36
Dánové jsou kompletní a mohou rozjet svou přesilovku, která bude čítat více než minutu.
04:33
Ehlers v pásmu vybojoval kotouč a rychle nabil ke střele Emilu Kristensenovi, jeho střela švihem byla ale sražena jen do ochranné sítě.
04:03
Kotouč po střele jednoho z domácícho hokejistů skončil v ochranné sítě, vhazuje se po pravici Sebastiana Dahma.
03:45
Síly na ledě se vyrovnání. Na trestnou lavici si půjde odpočinout Philip Gogulla, který inkasuje dvouminutový trest za sekání.
03:33
Němcům se zatím přesilovka nedaří a ve středním pásmu narážejí na past soupeře.
03:10
A ihned po vítězném buly Dánové po mantinelu vyhodili až za branku domácích.
03:03
První závar před svou brankou vyřešil Dahm s přehledem, k dorážce se tlačil aktivně zejména Philip Gogulla, ale neuspěl. Brankář Dánska skryl kotouč pod betonem.
02:36
A je zde první přesilovka, zahrají si ji Němci. Vyloučen je Nicholas Jensen (Dánsko) na dvě minuty za nedovolené bránění.
02:19
Danny Aus den Birken nyní za svou brankou hodně riskantně rozehrál po mantinelu, ale nakonec mu pomohli spoluhráči, kteří jej dostali z obranné třetiny.
01:42
Němci jsou od úvodní minut i vteřin jasně lepší, nyní se jim však nepovedlo projít do pásma, zastavil je hvizd čárového rozhodčího, který odpískal ofsajd.
01:14
Při následné akce už musel Sebastian Dahm zasahovat, nicméně střelu ukryl ve své rukavici a přerušil tlak soupeře.
00:56
Další možnost domácího výběru měl od modré čáry střílející obránce Christian Ehrhoff, jeho tvrdá rána ale pouze zaduněla o zadní mantinel.
00:25
Po nepřesnosti v obraně Dánska však přišla hned po půlminutě hry první šance. Nejprve Ehliz našel Tiffelse, ale toho dánský brankář vychytal. K odraženému kotouči se tlačil Reimer, a už to vypadalo, že na brankovišti na několikrát dostrká kotouč do sítě, ale nakonec Dahm zalehl kotouč.
00:05
Němci ihned po vítězném buly vyrazili dopředu, jenže z první akce se neprosadili, a talk musejí začít znovu ze středního pásma.
00:01
Oba celky jsou již na hrací ploše. Dánové do zápasu vyrukují v červených dresech, to domácí Němci se oděli do bílého.
Důležitosti celého klání jsou si vědomi i fanoušci Německa, kteří mohutně zaplňují tribuny kolínské LANXESS areny a nikdo by se nemohl divit, kdyby dnes bylo po delší době opět vyprodáno.

Dánsko: Dahm (Sørensen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen (A), Regin (A) – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green (C), Poulsen – Aagaard, Bau Hansen, Russell – Meyer.
Trenér: Jan Karlsson.

Německo: Aus den Birken (Greiss) – Reul, Ehrhoff (C), D. Seidenberg (A), Müller, Abeltshauser, Hördler, Krueger – Macek, Y. Seidenberg, Kahun – Reimer, Ehliz, Tiffels – Plachta, Schütz, Gogulla – Kink (A), Fauser, Wolf.
Trenér: Marco Sturm.

Rozhodčí: Jan Hribik (CZE), Marcus Linde (SWE) – Gleb Lazarev (RUS), Miroslav Lhotský (CZE).
To Dánové vyrukují v plné sestavě, do které se navíc vrací brankář Sebastian Dahm, jenž včera při zápase Dánů proti Rusku, nebyl ani na soupisce, dnes však od trenéra Jana Karlssona dostane prostor mezi třemi tyčemi hned od úvodu.
Němci dnes začnou v brance s Dannym Aus den Birkenem, zatímco jednička týmu, Thomas Greiss, který je lehce zraněn, začne utkání v pozici nahrádníka. Marco Sturmovi bude navíc chybět také Tobias Rieder, jenž si, jak už bylo mnohokrát napsáno a řečeno, přetrhl vaz v koleni a domácím MS pro něj skončilo.
Vzájemná utkání

25.04.15 Dánsko – Německo 2:4
24.04.15 Dánsko – Německo 1:0
06.02.14 Německo – Dánsko 2:1
Německo (5. místo, 5 bodů)

Domácí celek rozehrál šampionát na své půdě skvěle, poté však přišli dvě výhry, ale v posledním utkání proti Slovensku se po perfektním comebacku, a následné výhře opět hlasitě přihlásil o postupovou místenku ve čtvrtfinále.

Utkání na turnaji

Pátek 05.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
USA – Německo 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 51. C. Murphy (D. Larkin) – 11. Rieder (Reimer, Kahun), 54. Hager (D. Seidenberg)

Sestava Neměcka: Greiss (Aus den Birken) – Müller (A), D. Seidenberg (C), Abeltshauser, Krueger, Hördler, Reul – Kahun, Macek, Rieder – Tiffels, Ehliz, Reimer – Gogulla, Schütz, Hager – Y. Seidenberg, Plachta, Kink (A).

--------------------------------------------------------------------------------

Sobota 06.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Německo – Švédsko 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 17. Hager (D. Seidenberg, Ehliz), 26. Gogulla (Plachta, Schütz) – 7. Ekman-Larsson (Landeskog), 21. V. Rask (Hedman, Strålman), 36. Omark (Krüger), 40. Brodin (W. Nylander, Eriksson Ek), 50. Landeskog (V. Rask, Söderberg), 51. W. Nylander (W. Karlsson), 52. W. Nylander (Landeskog).

Sestava Německa: Greiss (52. Aus den Birken) – Krueger, Abeltshauser, D. Seidenberg (C), Müller (A), Reul, Hördler – Reimer, Ehliz, Tiffels – Rieder, Macek, Kahun – Hager, Schütz, Gogulla – Kink (A), Plachta, Y. Seidenberg – Fauser.

Pondělí 08.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Německo – Rusko 3:6 (0:3, 0:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 46. Macek (Müller, D. Seidenberg), 49. Gogulla (Ehrhoff, Kahun), 60. Tiffels (Kink, D. Seidenberg) – 2. Šipačov (Dadonov, Panarin), 18. Šipačov (N. Gusev, Panarin), 19. S. Plotnikov (Provorov, Antipin), 32. N. Gusev (Panarin, A. Bělov), 36. Kučerov, 52. Kučerov (Panarin)

Sestava Německa: Greiss (Aus den Birken) – D. Seidenberg (A), Müller, Ehrhoff (C), Abeltshauser, Reul, Hördler, Krueger – Rieder, Macek, Kahun – Reimer, Ehliz, Tiffels – Hager, Schütz, Gogulla – Plachta, Y. Seidenberg, Fauser – Kink (A).

Středa 10.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Slovensko – Německo 2:3 sn. (1:0, 1:2, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky:10. Matoušek (Zigo, Šedivý), 22. L. Hudáček (Čajkovský) – 37. Reimer (Ehrhoff, Kahun), 37. Ehliz (D. Seidenberg, Müller), rozh. náj. Kahun

Sestava Německa: Greiss (A) (10. Aus den Birken) – D. Seidenberg, Müller (C), Reul, Ehrhoff, Abeltshauser, Hördler, Krueger – Reimer, Ehliz, Tiffels – Macek, Y. Seidenberg, Kahun – Plachta, Fauser (A), Wolf – Kink, Schütz, Gogulla.
Dánsko (7. místo, 2 body)

Dánové, kteří se ujmou pořadatelství příštího šampionátu, mohou být letos v klidu, sestup jim nehrozí. Na svém kontě mají jednu výhru, a to překvapivě proti Slovensku, nicméně na další tři utkání prohráli a případný postup se jim vzdaluje.

Sobota 06.05.2017, 12:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Lotyšsko – Dánsko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Meija (A. Kulda), 42. Indrašis (Rihards Bukarts, Sprukts), 53. Indrašis (Roberts Bukarts, Balinskis)
Sestava Dánska: Dahm (Sørensen) – N. Jensen, J. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, Lassen, O. Lauridsen, Bruggisser – Ehlers, Regin (A), Hardt – Storm, Jakobsen, Christensen – Russell, Green (C), Madsen (A) – Bau Hansen, Aagaard, Poulsen.

Neděle 07.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
USA – Dánsko 7:2 (3:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Lee (J. Gaudreau, D. Larkin), 14. Keller (McAvoy, Schmaltz), 19. J. Gaudreau (D. Larkin), 35. Keller (Bjugstad), 38. Lee (Hanifin, Eichel), 38. B. Nelson (Schmaltz), 53. Keller – 17. Madsen (Ehlers, J. Jensen), 22. Hardt (Jakobsen)

Sestava Dánska: Dahm (Sørensen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen (A), Regin (A) – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green (C), Russell – Aagaard, Bau Hansen, Meyer – Poulsen.

Úterý 09.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Slovensko – Dánsko 3:4 sn. (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 42. Gernát (Miklík, Haščák), 47. Bližňák (Haščák, Dravecký), 52. Miklík (Čerešňák, Dravecký) – 17. Hardt (Storm, Green), 25. Russell (Bau Hansen), 40. Poulsen (O. Lauridsen, Green), rozh. náj. Green

Sestava Dánska: Dahm (Sørensen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen, Regin – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green, Poulsen – Bau Hansen, Russell, Meyer.

Čtvrtek 11.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Rusko – Dánsko 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 36. Kiselevič (Panarin, Kučerov), 36. S. Plotnikov (Andronov, Tělegin), 37. N. Gusev (Šipačov, Dadonov)

Sestava Dánska: Sørensen (Nielsen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen (A), Regin (A) – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green (C), Poulsen – Aagaard, Bau Hansen, Russell – Meyer.
Vítám všechny fanynky afnaoušky mezinárodního hokeje! Mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos v Paříži a Kolíně nad Rýnem, spěje k zakončení úvodní hracího týden a v rámci osmého hracího dne se ve svém pátém utkání na turnaji představí Němci, jejichž soupeřem bude severní soused z Dánska. Utkáním vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.