To je ode mě pro tuto chvíli z pařížské AccorHotels Areny vše, přeji příjemný zbytek večera a těším se u dalších textových přenosů z MS v ledním hokeji 2017 na počtenou!
Je za námi zápas mezi Finskem a Českem, který nakonec nabídl skvělou podívanou. Češi nevstoupili do utkání vůbec dobře, když po prvních dvaceti minutách prohrávali už 0:3, přišli o kapitána Voráčka a dlouho nemohli najít recept na výbornou obranu Finů. Ve 48. minutě ale zavelel k obratu Roman Horák, na něhož navázali v posledních dvou minutách základní části Radko Gudas a Jan Kovář. V prodloužení potom úřadovali oba gólmani, zejména potom ten v české bráně. Petr Mrázek pochytal všechny finské šance a i v nájezdech byl jednou z hlavních postav. Tou druhou se stal Robin Hanzl, který proměnil jedinou penaltu v rozstřelu a dokonal český obrat. Naše národní mužstvo si tak připsalo velmi důležité dva body do tabulky.
Nejlepší hráči utkání:

Valtteri Filppula (FIN)
Jan Kovář (CZE)
65:00
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
Česko bere dva body! Autorem vítězné branky je ROBIN HANZL, jenž předvedl ukázkový bekhendový blafák a dokonal fantastický obrat českého národního mužstva.
Rantanen zkusil najít mezírku mezi betony Mrázka, ale nedal! Češi vítězí!
Hyka se rozjel k nájezdu, zkusil kličku do forhendu, nedal.
Aho zkoušel najít mezeru mezi betony Mrázka, neuspěl!
Hanzlovi se bekhendový blafák povedl!
Puljujärvi zkusil bekhendový blafák, Mrázek vykopl betonem.
65:00
Samostatné nájezdy začínají.
Češi nakonec tlak finského mužstva ustáli a jde se do samostatných nájezdů.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:42
Finové jsou hodně nebezpeční na konci prodloužení.
64:35
Osala se protlačil před Mrázka, ale nezakončil přesně.
64:13
Na druhé straně ujel Puljujärvi, ale čeští obránci celou situaci dobruslili.
64:06
Plekanec pálil z mezikruží, ale jeho rána neprošla.
63:59
Fantasticky teď Petr Mrázek! Filppula se dostal do samostatného nájezdu a český brankář ho vychytal!
62:22
Rutta obral Osalu o puk u Mrázkovy svatyně a Češi se hnali do útoku. Rutta ale nepřihrál přesně.
61:43
Modří mohli jet do přečíslení, ale jeden z nich podklouzl a z celé akce nebylo nic.
61:09
Birner přišel u levého mantinelu v útočném pásmu o puk proti přesile svou hráčů.
60:28
Filppula se natlačil před Mrázka, ale český gólman podržel svůj tým.
60:13
U kotouče jsou jako první Finové.
60:01
Začalo prodloužení.
Dnešní utkání sleduje 8112 diváků.
Třetí dvacetiminutovka přinesla hektický závěr, v němž Češi vyrovnali, čeká nás prodloužení.

Střely na branku ve 3. třetině: 2:17.

Pětiminutové prodloužení začne přibližně v 22:36. Bude se hrát tři na tři.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:52
Finové se ještě hnali do útoku, ale Češi se osvobozují a vypadá to na prodloužení.
59:09
Puk se ve středním pásmu dostal mimo hřiště a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
58:46
Český národní tým ožil a nyní je to on, kdo je častěji na puku.
58:09
Finsko si bere oddechový čas.
58:09
Česko právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! JAN KOVÁŘ se dostal s pukem mezi kruhy, poslal kotouč na branku a Korpisalo si nepohlídal prostor mezi svými betony. Asistence: David Pastrňák.
57:46
Češi se dostávají na dostřel! RADKO GUDAS nakonec vzal zodpovědnost na sebe a po dlouhé kombinaci bílých propálil Korpisala! Asistence: Jakub Krejčík a Michal Řepík.
57:05
Rutta s Pastrňákem nedokázali udržet pásmo u pravého mantinelu.
56:34
Puljujärvi vyhazuje puk přes všechny čáry na icing.
56:02
Modří se ubránili, jsou opět v plném počtu.
55:53
Kovářovi je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
55:26
Ruttovu ránu zblokoval první bránící hráč a Finové se osvobozují.
54:48
Osala dostal v oslabení před Mrázkem hodně prostoru, ale Kemppainenovu přihrávku nezužitkoval.
54:02
A Češi budou mít početní výhodu! Topi Jaakola (FIN) vyhodil puk mimo hřiště a půjde za to na trestnou lavici.
53:49
A podobně na tom byl i pokus Jeřábka z levé strany.
53:38
Kovářova rána na branku neprošla.
53:12
Kemppainen se snaží napadat českou rozehrávku u Mrázkovy klece.
52:42
Šimek nedosáhl na modré čáře na prudkou přihrávku od Zohorny.
52:37
Po komerční pauze se bude vhazovat po Korpisalově levici.
52:37
Šimek napřáhl ke střele na modré čáře, finský brankář chytil puk do lapačky.
52:29
Birnerovu ránu Korpisalo vyrazil do rohu.
51:57
Češi se snaží pálil ze všech stran, ale k odraženým pukům mají vždy blíže Finové.
51:28
Lehtonen po vyhraném buly v obranném pásmu vyhazuje puk pryč.
50:58
Pastrňák se dostal do pásma, i když ho Aho podržel.
50:27
Češi se nedokáží udržet na kotouči delší dobu, rychle ho ztrácejí nepřesnou přihrávkou.
49:59
Ruttovo nahození obloučkem dostihli jako první finští hráči.
49:41
Jeřábek si za vlastní brankou neví rady se Savinainenem.
49:18
Nakonec se čeští hokejisté museli vysvobodit zakázaným uvolněním.
48:59
Finové drží puk v útočném pásmu a nedovolují Čechům se na něj dostat.
48:19
Hanzl pálil z levé strany, ale v těžké pozici minul branku.
47:37
Tak přece se povedlo! Po vyhraném buly rozjeli Češi kombinaci, na jejímž konci stál ROMAN HORÁK, který z hranice brankoviště poslal puk mezi ruku a tělo gólmana. Asistence: David Pastrňák a Roman Červenka.
47:23
Finský gólman tygřím skokem lapil kotouč a přerušil hru.
47:07
Kovář teď dostal výborný pas před branku, ale z bezprostřední blízkosti nedostal puk do sítě.
46:40
Vránovu ránu z levého kruhu Korpisalo pokryl.
45:56
Červenka to teď udělal skvěle. Natlačil se mezi tři obránce a donutil je faulovat. Valtteri Filppula (FIN) dostává dvouminutový trest za hákování.
45:40
Radil byl na útočné modré příliš nedočkavý a vjel do ofsajdového postavení.
45:27
Jaakola nakonec vypálil od modré čáry, ale jeho pokus Mrázek viděl a chytil jej do lapačky.
44:32
Puljujärvi se ocitl sám před Mrázkem, ale ve vyložené šanci minul branku!
43:58
Kempného velmi dobrá rána z levé strany byla ztečována za branku.
42:24
Honkova dělovka od modré se odrazila před branku k Pyörälovi, který netrefil odkrytou klec!
41:40
Lukáš Radil (CZE) měl v souboji hůl moc vysoko a dostává dvě minuty.
41:09
Šimkova rána je sražené do rohu.
40:51
Puljujärvi šikovně tečoval puk před Mrázkem, ale netrefil branku.
40:08
Zohorna se zkusil dostat zpoza branky, ale puk se mu zastavil o boční konstrukci.
40:01
Druhá perioda je minulostí. Čeští hokejisté se stále marně snaží dobývat finskou tvrz. Obrana hráčů Suomi se ovšem zdá být nepropustná, zvlášť, když je za ní skvěle chytající Korpisalo. Moc útočení ale prostřední dvacetiminutovka nenabídla, o čemž svědčí i poměr střel na branku. Uvidíme, zda se českému národnímu týmu povede ve třetím dějství konečně pokořit finskou obranu a ještě se zápasem něco udělat.

Střely na branku ve 2. třetině: 5:6.

Další třetina začne přibližně v 21:58.
40:00
39:48
Puljujärvi vypálil nebezpečně z pravého kruhu a jeho rána vypadla Mrázkovi z výstroje. Celou situaci nakonec vyřešil Gudas, který odpálil volný puk do bezpečí.
39:29
Krejčíkova střela od modré čáry byla hodně nebezpečná, ale všechno pozdvižení je zbytečné, protože se píská postavení útočícího hráče v brankovišti.
39:15
Oba týmy hrají v plném počtu.
38:56
Rutta dobře vypálil od modré čáry, ale puk byl sražen do rohu hradbou těl před Korpisalem.
38:19
Osala přerušil dlouhou dobu, kdy kombinovali čeští hráči v útočném pásmu.
37:42
Kempného nepřesná přihrávka připravila Čechy o pásmo.
37:15
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Finsko (Joonas Järvinen – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Česko (David Pastrňák – 2 min., hrubost).
37:15
37:06
Červenkovo nahození od modré čáry Korpisalo viděl a bez potíží ho schoval do lapačky.
36:17
Gudas tvrdě, ale čistě sestřelil v obranném pásmu jednoho z Finů.
35:34
Hyka zkusil v útočném pásmu parádičku, ale nepovedlo se mu prostrčit si puk mezi svýma nohama před sebe.
34:47
Jeřábek s Birnerem se narážečkou dostali před Korpisala, ale druhý jmenovaný nepropálil hradbu těl.
33:58
Pastrňákovi v moment střely utekl puk. Zkoušel tedy místo toho nahrát křížem po modré čáře na levou stranu, ale málem namazal jednomu z Finů do samostatného úniku!
33:35
Gudas hledal prudkým pasem na útočné modré Pastrňáka, avšak nemířil přesně.
33:14
Krejčíkovu přihrávku středem hřiště Finové přečetli.
32:52
Pastrňák dostal výborný pas na levé straně před Korpisalem, mířil mezi betony finského gólmana, ale ten mezírku rychle sklapl.
32:18
Pihlström se protáhl do pásma po levé straně a zkoušel najít před Mrázkem někoho ze svých spoluhráčů, nenašel.
31:23
Čtvrtá formace Čechů kombinovala v útočném rohu, ale nepřesnou přihrávkou se o puk připravila.
30:36
Rutta nechal projít do pásma Pyörälu, který se ale nakonec sám vyhnal ze střeleckého úhlu.
30:15
Český obránce své zaváhání ale napravil a vybojoval puk zpět.
29:56
Filppula zblokoval Gudasovo nahození od modré a obrací hru.
29:31
Lehtonenovu tvrdou ránu tak tak čeští obránci zblokovali, Mrázek ji vůbec neviděl.
28:58
Puk se odrazil před odkrytou klec k Plekancovi, který ale nezakončil mezi tři tyče!
28:33
Nakonec jej vybojoval a vyslal dopředu Radila, který našel z pravé strany na středu Kováře, který ale jen trefil beton Korpisala.
28:18
Rutta se bije o puk v pravém obranném rohu.
27:53
Puk zůstal po Horákově střele ležet hratelný ne brankovišti celkem dlouho, ale nikdo z Čechů se k němu nedostal.
27:19
Pastrňák volil místo střely od modré přihrávku na Zohornu do levého rohu a tam se puk schoval do skrumáže těl.
26:47
Češi vyhráli buly v útočném pásmu, jenže Gudasovi na modré čáře přeskočil puk hůl.
26:38
Birner zkoušel na mezikruží ihned po buly pálit z otočky, jenže jeho pokus neměl potřebnou razanci.
26:29
Druhá česká lajna nadělala obraně Finska problémy, ale všechno vyřešil Korpisalo, který podržel kotouč a uklidnil hru.
26:20
Modří hrají opět v plném počtu.
26:12
Finové znovu vyhazují kotouč přes všechny čáry.
25:50
Vránova rána z pravého kruhu k brance nedoputovala.
25:20
Muži v bílých dresech se nedokáží usadit v útočném pásmu.
25:04
Červenkovo nahození proskákalo těsně kolem levé tyčky.
24:36
Pyörälä osvobozuje Finy.
24:20
Finové hráli v šesti a za to dostávají dvouminutový trest, který odpyká Markus Hännikäinen (FIN).
23:47
Český tým se nemůže vymanit z tlaku finských hokejistů.
23:26
Honkova rána skončila zblokovaná v rohu kluziště.
22:56
Puk skončil mimo hrací plochu po teči jednoho z Finů, bude se vhazovat před Korpisalem.
22:49
Zohorna drží puk u pravého mantinelu.
22:28
Korpisalo měl spoustu času, aby si našel puk a přerušil hru.
21:58
Lajunen vyhodil puk až do obranného pásma Čechů, ale icing se nepíská.
21:21
Jaakola se snažil a levé strany přihrát křížem napravo, ale Plekanec jeho přihrávku vystihl.
20:59
Rantanen se točí s pukem kolem Mrázkovy svatyně a Češi ho nedokážou připravit o puk.
20:25
Kovář přes Aha nepřihrál ve středním pásmu přesně.
20:09
Češi vyhráli úvodní vhazování, jenže poslali puk na zakázané uvolnění.
20:01
Je za námi úvodní dějství, které se českému národnímu mužstvu vůbec nepovedlo. Finové se rychle dostali do dvougólového vedení po brankách Filppuly a Jaakoly z první a třetí minuty. Češi si oproti tomu směrem dopředu moc nevěděli rady, a tak přidali další gól Finové. Lajunen napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě. Svěřenci trenéra Jandače tak prohrávají po dvaceti minutách 0:3 a budou se muset hodně zlepšit, pokud chtějí se zápasem něco udělat.

Střely na branku v 1. třetině: 12:10.

Další třetina začne přibližně v 21:08.
20:00
19:58
Pastrňák ihned po buly vypálil, ale trefil jen zadní mantinel.
19:55
Hanzl se natlačil na brankoviště, jenže finská obrana mu odpálila kotouč z hole.
19:05
Ohtamaa vypálil z levé strany a Mrázek se po jeho střele jen ohlédl. Puk naštěstí mířil mimo.
18:41
Čeští hokejisté si vůbec nerozuměli při rozehrávce – zakázané uvolnění.
17:54
Lehtonenovu střelu z levé strany Mrázek vyráží.
17:32
Zohorna ztratil puk v útočném rohu a Finové jdou dopředu.
16:51
Aho obehrál na levé straně Šimka, ale český bek svou chybu napravil a unikajícího Fina čistě zastavil.
16:47
Plekanec vypálil z pravého kruhu, Korpisalo po jeho ráně máchl lapačkou.
16:32
Rozhodčí ukazoval, že Češi hráli v šesti, ale nakonec se nevylučuje.
15:57
Český útok zastavil ofsajd.
15:25
Ruttova tvrdá rána od modré na branku Finska neprošla.
14:58
Finové dobře hlídají prostor před Korpisalem.
14:33
Vrána se protáhl do pásma po pravé straně, ale Čechům se nedaří dostat puk od mantinelu.
13:51
Finsko právě vstřelilo branku!
Tak to je další rána pro český národní tým! VILLE LAJUNEN napřáhl na modré čáře ke střele a jeho projektil prošel až za Mrázkova záda. Asistence: Antti Pihlström a Juhamatti Aaltonen.
13:28
Po ose Plekanec-Pastrňák-Voráček se dostal puk za Korpisalovu branku.
13:16
Finové předvádějí úplně jiný hokej než včera proti Francii a Češi si s nimi nevědí rady.
13:03
Češi jsou v plném počtu, Plekanec je zpátky na ledě.
12:58
Puljujärvi vypálil z levé strany z první po dobrém pasu od Honky, ale Mrázek jeho pokus vyrazil do rohu.
12:41
Gudas vyhazuje puk přes všechny čáry.
12:21
Hráči se následně na českého gólmana nahrnuli a posunuli branku mimo její postavení.
12:21
Sám se potom dostal ke střele od modré čáry, ale Mrázek puk udržel ve výstroji.
12:07
Honka zakládá útočnou akci od vlastní branky.
11:29
Horák se zmocnil puku ve středním pásmu a zkušeně jej podržel, aby natáhl čas.
11:03
Tomáš Plekanec (CZE) si pomohl u mantinelu v souboji sekerou a dostává dvě minuty.
10:17
Finové ve dvou velkých šancích po sobě! Pyörälä ujel po levé straně a jeho ránu vyrazil Mrázek jen před sebe k Puljujärvimu. Ten ale nezakončil přesně a ani o chvíli později tento hráč neuspěl střelou z pravé strany.
09:31
Krejčík udržel pásmo, ale jen na chvíli a Finové nebezpečí zažehnali.
08:56
Hyka se pokoušel natlačit středem hřiště před finského gólmana, jenže se mu to nepovedlo.
08:30
Finové jsou kompletní.
08:17
Horák se dostal do dobré příležitosti na pravém kruhu, ale Korpisalo si jeho střelu pohlídal.
07:34
Voráček přišel za Korpisalovou klecí o puk a Kemppainen posílá puk přes všechny čáry.
07:18
Šimkova rána od modré na bránu neprošla.
06:53
Červenka zavezl puk po levé straně, jenže o něj hned přišel a Finové vyhazují.
06:30
Oskar Osala (FIN) trefil nepříjemně Jakuba Voráčka a jde zchladit hlavu na dvě plus deset minut za naražení zezadu. Český kapitán navíc po nepěkně vypadajícím pádu odchází do kabin.
06:22
Češi mají dlouhou výhodu, bude se vylučovat.
05:59
Plekanec trefil z pravého kruhu jen prvního bránícího hráče.
05:38
Gudasův oblouček od modré čáry Korpisalo lapil.
05:20
Rutta vybojoval kotouč v pravém rohu a celou akci zakončil Plekanec, jehož pokus vyrazil Korpisalo do ochranné sítě.
04:19
Mrázek musel být v pozoru, protože na něj jel po pravé straně sám Puljujärvi. Ten mezírku mezi betony českého gólmana ale nenašel.
03:59
Finové ale nakonec jen odevzdali kotouč a jedou střídat.
03:34
Savinainen zastavil Pastrňáka na středu hřiště a obrací hru.
02:41
Je to 2:0! Česká obrana si nepohlídala na levém kruhu TOPIHO JAAKOLU. Ten dostal zpoza branky přesný pas od Rantanena, nic nevymýšlel a pohotovou střelou překonal Mrázka. Asistence: Mikko Rantanen a Valtteri Filppula.
02:36
Kovář vyhrál buly v útočném pásmu, ale Kempného ránu zblokovali Finové do ochranné sítě.
02:20
Pastrňák držel kotouč za brankou Korpisala a snažil se vymyslet nějakou kombinaci, ale celou situaci zastavila posunutá branka Finů.
01:55
Češi se snaží rychle odpovědět, v útočné snaze je ale zastavilo postavení mimo hru.
00:58
Ale skóre otevírají Finové! Sebastian Aho dokázal protlačit puk přes skrumáž těl na brankovišti až k VALTTERIMU FILPPULOVI, který stál u levé tyče úplně sám a doklepl puk za Mrázkova záda. Asistence: Sebastian Aho a Mikko Rantanen.
00:34
První lajna českého týmu ale rychle otočila hru.
00:09
Po buly se puku zmocnil Ohtamaa a nahazuje jej do útočného pásma.
00:01
Český tým bude hrát v bílých dresech, Finové na sobě mají modrou sadu.
A na hrací plochu už nastupují hráči obou týmů!
Na ledě se prohánějí maskoti mistrovství Asterix a Obelix a v ochozech se skanduje: "Češi! Češi! Češi!"
Jako před každým zápasem na letošním MS zní AccorHotels Arenou oficiální hymna Playground od Cascady.

Finsko: Korpisalo (Säteri) – Ohtamaa (A), Honka, Jaakola (A), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Järvinen – Aho, Filppula (C), Rantanen – Savinainen, Pihlström, J. Aaltonen – Kemppainen, Pyörälä, Puljujärvi – M. Aaltonen, J. Lajunen, Hännikäinen – Osala.

Česko: Mrázek (Francouz) – Gudas, R. Šimek, Kempný, Kundrátek, Jeřábek, Rutta, J. Krejčík – Pastrňák, Plekanec (A), Voráček (C) – Červenka, Jan Kovář (A), Radil – Birner, P. Vrána, Řepík – R. Hanzl, Horák, T. Zohorna – Hyka.

Rozhodčí: Daniel Piechaczek (GER), Stephen Reneau (USA) – Andreas Malmqvist (SWE), Judson Ritter (USA).
Předpokládaná sestava české reprezentace na utkání s Finskem:

Mrázek – Gudas, Šimek, Kundrátek, Kempný, Rutta, Jeřábek, Krejčík – Pastrňák, Plekanec, Voráček – Radil, Kovář, Červenka – Řepík, Vrána, Birner – Hanzl, Horák, T. Zohorna – Hyka.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V LETOŠNÍ SEZONĚ

Finové a Češi se v letošní sezoně potkali už čtyřikrát a celková bilance vyznívá lépe pro české borce. Ti porazili hokejisty Suomi třikrát a padli jen jednou.

V listopadu na finské Karjale vyhrála česká reprezentace 5:3. Do vedení se sice dostali domácí díky brance Savinainena, jenže Češi otočili vývoj díky gólům Holíka, Poláška a Rutty. Když potom ještě přidali dvě branky Jeřábek s Radilem, bylo o vítězi jasno.

Na Channel One Cupu v prosinci byli úspěšnější Finové. Utkání načal v první třetině dvěma góly Miro Aaltonen a Seveřané si vedení pohlídali až do konce zápasu. Nepomohly ani trefy Tomáška s Jordánem, protože domácím vystřelili výhru Hintz a Erkinjuntti.

Vzájemný zápas na Švédských hokejových hrách ovládli v Göteborgu jasně Češi. Ti si udělali z finské branky střelnici. Postupně se prosadili Radil, Vondrka, Birner, Kašpar, Řepík, Holík a znovu Radil a český národní tým jasně vyhrál 7:1.

A konečně poslední víkend před MS zavítali finští hráči do Českých Budějovic na Carlson Hockey Games. Čeští hokejisté si s nimi poradili 3:2, když vyrovnaný zápas rozhodla trefa Robina Hanzla.

ČESKÁ REPUBLIKA

Čechy čekal na úvod turnaje ten nejtěžší možný soupeř. Svěřenci trenéra Josefa Jandače se utkali s favorizovanou Kanadou. Týmu složenému jen z hráčů z NHL ale byli víc než vyrovnaným soupeřem. Nedokázali ovšem proměnit svoje šance a nakonec silnému mužstvu podlehli 1:4.

O den později ale porážku s javorovými listy český tým napravil. Skóre zápasu s Běloruskem otevřel ve 14. minutě po spolupráci s Birnerem Vrána a po čtyřech minutách oslavil svůj premiérový gól v reprezentaci Gudas. Na začátku druhé třetiny sice Bělorusové snížili po brance Pavloviče. Od té doby už to ale opět byli Češi, kteří jasně dominovali. Ve druhé třetině zvýšil náskok Červenka a v závěrečném dějství nastavili skóre na konečných 6:1 Šimek, Voráček a Kempný.

Sestava z posledního utkání:

Francouz (Mrázek) – Gudas, R. Šimek, Kempný, Rutta, Jeřábek, J. Krejčík, Kundrátek – Jan Kovář (A), Radil, Voráček (C) – Červenka, Plekanec (A), Pastrňák – Birner, P. Vrána, Řepík – Horák, Hyka, R. Hanzl – T. Zohorna.
Trenér: Josef Jandač.

FINSKO

Finové vstoupili do turnaje výhrou, i když nutno podotknout, že se s Bělorusy v úvodním duelu hodně trápili. Dostali se sice rychle do dvougólového vedení, ale běloruští hokejisté dokázali vyrovnat a Seveřané museli zachraňovat tři body až v závěru.

Ve svém druhém utkání hráči Suomi narazili na pořadatelskou Francii, která měla v domácím prostředí výbornou podporu v hledišti. Na první gól čekaly zaplněné ochozy AccorHotels Areny do 15. minuty, kdy se prosadil Bellemare. Na začátku druhé periody sice vyrovnal Lehtonen, jenže to bylo ze strany finských hokejistů vše. Pak se už trefovali jen hráči Francie. Nejprve zvýšil na 2:1 Roussel, a další branky přidali ještě Claireaux, opět Roussel a na 5:1 upravil Fleury.

Korpisalo (Säteri) – Ohtamaa, Honka, Jaakola, V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen – M. Aaltonen, Aho, Filppula – Savinainen, Pihlström, Rantanen – Kemppainen, Pyörälä, J. Aaltonen – J. Lajunen, Hännikäinen, Puljujärvi – Osala.
Trenér: Lauri Marjamaki.
Vítejte u čtvrtého hracího dne Mistrovství světa v ledním hokeji 2017! Společně budeme sledovat duel mezi Finskem a Českou republikou. Oba týmy mají za sebou na turnaji dva zápasy a oba v nich mají stejnou bilanci jedné výhry a jedné porážky. Finové porazili Bělorusy, ale překvapivě prohráli s pořadatelskou Francií. Češi začali MS prohrou s Kanadou, ale v sobotu vše napravili, když rozstříleli Bělorusy. Vzájemný duel Finska a Česka započne úvodním vhazováním v pondělních 20:15. Zůstaňte s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.