Já děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších online přenosů z MS v hokeji.
Finové si tak připisují první porážku na turnaji a po dvou zápasech mají tři body stejně jako Francie, která si dnešní vítězství za svůj výkon zasloužila.

Na první gól čekali diváci do 15. minuty, kdy se prosadil Bellemare. Ve 22. minutě sice vyrovnal Lehtonen, to bylo ale ohledně finských gólů vše. Dále se prosadili už jen hráči Francie. Nejprve zvýšil na 2:1 Roussel, další branky přidali ještě Claireaux, opět Roussel a na 5:1 upravil Fleury.
Nejlepší hráči:

Mikko Lehtonen (FIN) – Pierre-Edouard Bellmare (FRA).

Za Francii byl sice vyhlášen nejlepším hráčem Bellmare, který ale tuto cenu k velké radosti publika předal cenu gólmanovi Florianu Hardymu.
Zápas končí a hala bouří radostí. První velké překvapení pařížské skupiny B je na světě. Favorizovaní Finové podlehli Francouzům, kteří podali vynikající výkon a zaslouženě slaví první vítězství na turnaji. Finsko porazili vysoko 5:1.
59:35
Finové se snaží ale zkorigovat skóre, několik pokusů o dorážku od Saviainena ale zlikvidoval Hardy.
59:00
A Francie se mohla radovat znovu. Tentokrát ale byl finský brankář proti a situaci překazil.
57:49
Francie právě vstřelila branku!
Zřejmě je rozhodnuto. Francie přidává trochu šťastný pátý gól, který si připisuje DAMIEN FLEURY. Asistence: Teddy da Costa.
56:40
Douay drží kotouč za finskou bránou a sbírá cenné vteřiny.
56:21
Půlminutová porada skončila a vhazuje se v obranném pásmu Francie.
56:21
Francie si vzala oddechový čas.
56:21
Pouze milimetry scházely k páté brance do prázdné brány. Místo toho rozhodčí ale odpískali zakázané uvolnění.
55:10
Francouzi jsou v plném počtu a Finové se rozhodli zkusit zabojovat o vítězství tím, že odvolají gólmana a hrají v šesti.
54:57
Hietanen zlomil při střele hůl, takže finská akce skončila dříve než začala.
53:57
Honka nejprve ztratil puk na modré čáře a celá pětky musela vyklidit pásmo. Hned v dalším útoku se stejný hráč dostal ke střele, ale tu vychytal Hardy.
52:59
Do haly Bercy na dnešní zápas dorazilo 11 433 diváků.
52:59
Možná poslední šance pro Finy. Vyloučen je Roussel.
51:52
Finové se usadili v útočném pásmu, ani jeden pokus ale nedoletěl až k Hardymu a Francouzi se následně zmocnili puku, který vyvezli do středního pásma.
50:55
Hannikainen se pokoušel prostřelit Hardyho z levého kruhu, puk ale prosvištěl vedle francouzské branky.
50:23
Francouzi zatím náskok kontrolují a Finy do ničeho nepouští. Jaakolova střela od modré byla pro Hardyho snadnou prací.
48:27
A Francie vede už o tři branky! ANTOINE ROUSSEL získal kotouč na vlastní modré a ujížděl sám na gólmana. Ačkoliv byl hákovaný, zvolal parádní zakončení a zvyšuje náskok Francie na 4:1. Asistence: Anthony Rech.
47:49
Finové si vytváří tlak, s přesným zakončením mají ale problém. Velmi dobře chytajícího Hardyho nedokázal překonat ani Lajunen.
46:12
Savinainen se ocitl sám před finskou brankou, kterou ale těsně minul, a Finsko tak stále prohrává o dva góly.
45:45
Anthony Rech vystřelil z levého kruhu, ale brankář Finska byl pozorný. Hra plyne hned po vhazování dál.
45:20
Francouzi se nedomluvili a vyhodili puk na zakázané uvolnění.
44:55
Hardy opět zasáhl, tentokrát proti nahození od modré čáry.
Puljujarvi a Kemppainen mohli zdramatizovat utkání, jejich akce dva na jednoho ale neproměnili a trefili pouze připraveného Hardyho.
44:19
Dame-Malkova střela způsobila finskému brankáři velké potíže, na několikátý pokus ale kotouč přikryl.
44:02
Francouzský obránce vyhodil kotouč na vlastní střídačku a vhazovat se bude v obranném pásmu Francie.
43:43
Ani jeden z týmů se nemohl dostat do šance, Hardy raději v obranném pásmu přikryl kotouč a vhazuje se před ním.
42:42
Finský hráč byl z buly vykázán. To se tedy opakovalo. Následně čároví rozhodčí vyhodili i druhého hráče, tedy Francouze.
42:41
Vhazuje se ve středním pásmu.
40:59
Francouzské nahození puku končí zakázaným uvolněním.
40:01
Francie před startem třetí dvacetiminutovky vede překvapivě, ale zaslouženě 3:1. Lehtonen sice zařídil vyrovnání, Francie se ale zpět do vedení dostala díky gólům Roussela a Claireauxe.
Další třetina začne přibližně v 18:08.
40:00
39:55
Francouzi se ještě pokoušeli dostat k poslední střele, Finové ale kotouč zatáhli do rohu, kde třetina také skončí.
38:49
Finové zvládali oslabení bez větších potíží, dokud se na modré čáře nenapřáhl Janil, jehož střelu tečoval těsně před gólmanem VALENTIN CLAIREAUX a nezajistil svému týmu vedení už o dvě branky. Asistence: Jonathan Janil.
37:10
Oběma týmům se vrací do hry jeden hráč a bude pokračovat přesilovka 5 na 4 pro Francii.
36:51
Přesilovka 4 na 3 pro Francii. Na dvě minuty jde pykat Filppula.
36:35
Perret zavezl kotouč do útočného pásma, ke střele se ale Francouzi nedostali.
35:20
Oba týmy jdou do čtyřech, kdy jsou vyloučeni Roussel a Pyörälä za vzájemnou potyčku.
35:20
33:58
Franci si bere vedení zpět. Fancouzi využili chyby finských obránců, kteří se špatnou rozehrávkou vyhnali z pásma, Aho následně puk ztratil a vyslal dopředu Bellemara, jehož střelu sice Korpisalo vyrazil, na dorážku ANTOINA ROUSSELA neměl. Asistence: Pierre-Edouard Bellmare.
33:14
Douay ztratil kotouč ve středním pásmu, tím nabídla šanci pro Aaltonena, který ale střelou z kruhu trefil pouze připraveného Hardyho.
31:20
Finští obránci se snaží nahazovat kotouče od modré čáry na branku, většinou jim ale plány překazí první bránící hráč před nimi. Takto teď dopadl Jaakola.
30:16
Ahovu střelu zastavil francouzský útočník. Následně se hra přenesla před Korpisala, který raději puk přikryl.
29:57
Finové jsou už v plném počtu, šanci ale ukončil Hardy. Vhazuje se v obranném pásmu Francie.
29:21
Fleury vyzkoušel střelu z ostrého úhlu, Korpisalo si ale tyčku své branky pohlídal.
28:29
Až po minutě přišla první střela od Auvitua, která ale byla příliš pomalá na to, aby z ní padl gól.
27:36
Finové vyhráli vhazování a ihned kotouč vyhodili z pásma, což se jim podařilo i při další snaze Francouzů usadit se v útočném pásmu.
27:27
Francouzi si zahrají přesilovku po faulu Filppuly.
26:44
Aho se pokoušel obtočit francouzskou branku, kotouč mu ale ujel a dopředu ujeli Francouzi. Ani oni však nebyli úspěšní.
26:22
Lehntonen si najel mezi kruhy a tvrdou střelou vyzkoušel Hardyho. Ten byl ale jistý a vychytal i následnou dorážku Hietanena.
25:19
Claireauxovu střelu vyrazil finský brankář před sebe a jeden z obránců vyhodil puk do středního pásma. Následně byla posunuta finská branka. Rozhodčí přerušili hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:14
Francie si mohla vzít vedení zpět, Korpisalen ale nadvakrát zlikvidoval šanci soupeře.
23:35
Manavianovu střelu zastavila obrana Finska.
23:06
Střela jednoho z Finů byla zblokovaná a puk skončil v ochranné síti.
22:35
Finové jsou na začátku druhého dějství značně aktivní a zatím pořádající tým tohoto šampionátu nepouštějí do útoku.
21:33
Finsko právě vstřelilo branku!
Finové vyrovnali. Stalo se tak hned zkraje druhé třetiny. Od modré čáry vystřelil MIKKO LEHTONEN a puk zapadl přímo pod břevno francouzské branky. Finští hráči Florianu Hardymu výborně stínili, takže nejspíš puk neviděl. Asistence: Anti Pihlström, Mikko Rantanen.
20:07
Francouzští hráči jsou u puku a snaží se proniknout do útočného pásma.
20:01
Oba týmy jsou už na ledové ploše, start druhé třetiny se blíží.
Francouzi byli Finům překvapivě vyrovnaným soupeřem. V některých pasážích zápasu byli i lepší a zaslouženě vedou 1:0. Na střely skončila třetina nerozhodně 11:11. Druhá třetina začne přibližně v 17:15.
20:00
19:59
Puk až do konce úvodní části už neopustil obranné pásmo Francouzů, ti ale vedení ubránili.
19:42
Kontrola trvala poměrně dlouho a sudí nakonec potvrdil, že puk nepřišel brankovou čáru. Celá situace byla několikrát opakována na kostce nad ledem, takže francouzští diváci tušili, že to tak dopadne.
19:42
Úžasný zákrok Hardyho, který na poslední chvíli zastavil střelu Osaly. ten před sebou měl úplně prázdnou bránu, ale francouzský gólman se překonal. Rozhodčí jdou ještě kontrolovat video, zda náhodou nebyl už puk za brankovou čárou.
19:19
Francouzská branka se po srážce gólmana s hráči posunula a po opravě se vhazuje ve středním pásmu.
19:12
Francouzi zvládli oslabení třech proti pěti a hrají v plném počtu.
18:50
Francouzi se teď bránili v podstatě ve dvou hráčích, třetí totiž byl bez hole.
18:21
Finové dlouho kombinovali v útočném pásmu, až se ke střele dostal Filppula, jeho střelu ale Hardy vyrazil a zastavil i následnou dorážku Pyorala.
17:39
Aho vystřelil od modré, tečovanou střelu ale Hardy vyrazil.
17:12
Obrovská šance pro Finy, kteří mají k dispozici 114 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3.
17:06
Druhá přesilovka pro Finsko a šance na vyrovnání. Bouveta vyloučili rozhodčí za sekání.
14:48
Finskou akci zastavil Hardy a drží jednogólový náskok.
14:17
Franci se ujímá vedení! Korpisalo sice dokázal vyrazit první tečovanou střelu od modré, na odražený puk si ale počkal PIERE-EDOUARD BELLEMARE a s přehledem posílá Francii do vedení. Asistence: Anthony Rech, Kevin Hecquefeuille,
13:37
Auvitu už poněkolikáté prověřil Korpisala od modré čáry, ani tentokrát však francouzský hráč na Fina nevyzrál.
12:40
Francouzi vyhráli buly a uháněli dopředu, na Douayho nahození ale žádný ze spoluhráčů nezareagoval.
12:34
Savinainen se protáhl podél mantinelu až ke střele, kterou ale Hardy jistým zákrokem zastavil. Vhazování bude v útočném pásmu Francie. Nyní ale probíhá komerční přestávka.
11:54
Lajunenovo nahození netečoval žádný ze spoluhráčů a kotouče se zmocnili Francouzi.
10:33
Opět se Finové hnali do útočného pásma, zastavil je ale rozhodčí kvůli ofsajdu.
10:15
Po delší době se opět připomněli Finové, Hardy ale zlikvidoval všechny tři pokusy soupeře.
09:43
Lamperieho střela finskému gólmanovi sice vypadla, rychle ale dokázal puk dostat pod lapačku a opět se vhazuje před ním.
09:29
Francouzi jsou stále pevně usazeni v útočném pásmu, Hecquefeuilleho střelu ale finský brankář viděl a nedělala mu žádné potíže.
08:33
Francie zatím působí lepším dojmem a vytváří se nebezpečnější šance. Treilleho střelu ale opět zastavil jistý Korpisalo.
08:26
A hra se opět vrací do útočného pásma Francie, protože Finové vyhodili puk na zakázané uvolnění.
07:51
Korpisalo raději přikryl kotouč, po komerční přestávce se bude vhazovat před finským gólmanem.
07:42
Francouzi sice strávili v útočném pásmu téměř celou přesilovou hru, k nebezpečné střele se ale nedostali. Ani jeden z týmů tedy zatím nedokázal využít početní převahu a hraje se v pěti na obou stranách.
06:33
Auvituova střela od modré nedělala finskému brankáři velké potíže a bez problému ji vyrazil.
06:21
A další ofsajd pro Francouze. Bellemare se zdržel na modré, s čímž jeho spoluhráči nepočítali a přejeli do útočného pásma dříve.
06:05
Francouzský pokus dostat se do útočného pásma zastavil ofsajd.
05:42
První přesilovka také pro Francii. Za držení jde na trestnou lavici Ohtamaa.
05:03
Tato akce má ještě dohru, protože Roussel za střelu po odpískání dostal osobní trest na 10 minut.
05:03
Hala Bercy už burácela a oslavovala francouzský gól. Ještě před ním ale rozhodčí hru přerušil kvůli ofsajdu.
04:39
První větší možnost pro Finy, Osala našel najíždějícího Hannikainena, kterému ale těsně před střelou kotouč ujel.
03:49
První oslabení zvládni francouzští hráči na výbornou. Finy téměř do ničeho nepustili a už hrají v plném počtu.
03:26
Finové se stále nedostali ke střele, poté, co finským hráčům ujel puk, ho ukryl Hardy a vhazuje se v obranném pásmu Francie.
03:16
Finskou kombinaci hatí Auvitu, který sáhl do přihrávky.
02:42
Francouzi zvládají oslabení zatím dobře, Finové se nemohou usadit v útočném pásmu.
02:01
Ahovu střelu zastavil Hardy. Po následném vhazování se Francie osvobodila a mohla vystřídat.
01:49
První přesilová hra zápas, na dvě minuty putuje na trestnou lavici Sacha Treille za podražení.
01:21
První zákrok si připisuje Hardy po střele Hietanena, který vypálil od modré. Francouzský gólman ale bez potíží vytěsnil puk hokejkou mimo.
00:58
Nepovedená francouzská rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
00:45
O první střelu zápasu se pokusil Lajunen. Jeho pokus ale zastavila obrana Francie.
00:04
Napodruhé proběhlo vše v pořádku a k puku se dostali Francouzi.
00:01
Úvodní buly se bude opakovat.
00:01
První pětky obou týmu čekají, až rozhodčí vhodí úvodní buly a zápas odstartuje.
Početní fanoušci Finska vítají své hráče. Kdo je tady doma, ale jasně ukázal příchod Francouzů, které hala Bercy přivítala opravdu bouřlivě.
Na led už také naskočili všichni čtyři rozhodčí. Zápas povedou Kanaďan Iverson a Švéd Linde. Čárovými rozhodčími jsou Rus Lazarev a Slovák Šefčík.
Jako už tradičně před každým zápasem vjíždí na plochu jako první maskoti MS – Asterix a Obelix.
Oba týmy mají za sebou rozbruslení, za 15 minut utkání začne. Zatímco Finové budou moci přidat druhou výhru, domácí Francouzi si budou chtít před velmi dobře zaplněnou halou Bercy první vítězství.

Finsko: Korpisalo (Säteri) – Ohtamaa, Honka, Jaakola, V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen – M. Aaltonen, Aho, Filppula – Savinainen, Pihlström, Rantanen – Kemppainen, Pyörälä, J. Aaltonen – J. Lajunen, Hännikäinen, Puljujärvi – Osala.

Francie: Hardy (Quemener) – Auvitu, Hecquefeuille, Manavian, Besch, Raux, Dame-Malka, Janil – Roussel, Bellemare, Rech – Fleury, Treille, T. Da Costa – Bouvet, Douay, Perret – Meunier, Claireaux, Ritz – Lamperier..
Poslední vzájemný zápas:

Ve skupině se potkali také na minulém MS v Rusku, kde oba týmy nastupovaly v petrohradské skupině. Finové se po povedené druhé třetině radovali z vítězství 3:1. Celkově zakončili skupinu A na prvním místě a nakonec poznali chuť porážky až ve finále s Kanadou, kde po porážce0:2 brali stříbrné medaile. Francie skončila s pěti body sedmá ve skupině.
Francie

Francouzi nastoupili k prvnímu utkání na mistrovství až v sobotu, kdy ve večerním zápase vyzvali Norsko. Před skvělou diváckou kulisou šli Seveřané do vedení ve 26. minutě, kdy se prosadil Ken Andre Olimb. Dvoubrankové vedení zařídil Patrik Thoersen. Francouzi se nevzdali a k radosti domácího publika ještě do přestávky snížil Stéphane Da Costa. Vedení o dva góly vrátil Norům druhým gólem večera Thoersem. Dvakrát se prosadil i Da Costa, více ale Francouzi nezvládli a prohráli 2:3.

Sestava z posledního zápasu:

Huet (Hardy) – Auvitu, Besch, Dame-Malka, Hecquefeuille (A), Manavian, Chakiachvili, Janil – Roussel, Bellemare (A), T. Da Costa – Fleury, S. Da Costa, Treille – Meunier (C), Douay, Perret – Ritz, Lamperier, Rech.
Finsko

Finové za sebou mají jedno utkání, když v otevíracím duelu v hale Bercy porazili v pátek odpoledne Bělorusko 3:2. Vítězství se ale nerodilo snadno. Ač už v šesté minutě vedli po brankách Sebastina Aha a Oskara Osaly, necelé dvě minuty před koncem ale běloruští hokejisté snížili díky brance Jegora Šarangoviče a ve 45. minutě vyrovnal Jevgenij Kovyršin. Poslední slovo měli ale Finové, když deset minut před koncem třetí části využil přesilovku Veli-Matti Saviainen a zajistil svěřencům trenéra Marjämakiho výhru 3:2.