Děkujeme vám za sledování on-line přenosu a přejeme vám dobrou noc!
Přestože měli Francouzi během třetí třetiny namále, čtyři minuty před koncem je udržel ve hře svou brankou Anthony Rech. Po remíze 3:3 a nerozhodném prodloužení musely určit vítěze až samostatné nájezdy, ve kterých se stal jediným úspěšným střelcem Stephane da Costa. Francie tak před domácím publikem vítězí již podruhé na tomto šampionátu.
Nejlepší hráči utkání

Švýcarsko – Vincent Praplan (2+0)
Francie – Yohann Auvitu (1+1)
V samostatných nájezdech zvítězil tým Francie.
Autorem vítězné branky je STÉPHANE DA COSTA.
Hollenstein zkusil najít mezírku mezi betony Hueta, neuspěl a Francie vítězí!
Bellemare zkusil zasunout puk k pravé tyčce forsbergovským blafákem, ale neuspěl.
Praplan zkusil bekhendový blafák, udělal to velmi dobře, ale Huet v poslední chvilce v pádu dokázal zabránit puku v cestě do sítě.
Stephane Da Costa si přehodil puk na levou stranu a o malý kousíček přehodil Genoniho beton! Francouzi v hledišti se radují!
Huet zavřel betony proti Brunnerovi, který zkoušel střílet mezi nohy.
Damien Fleury zkoušel střílet, ale Genoni jeho pokus vyráží.
Samostatné nájezdy začínají.
Začínat se bude proti brankáři Švýcarska.
Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, a tak se pařížská aréna dočká samostatných nájezdů.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:56
Stephane da Costa v poslední šanci prodloužení přestřelil z levého kruhu.
64:45
Furrer vyhazuje ven z pásma.
64:27
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Raphael Diaz – 2 min., hákování).
64:23
Stephane da Costa najížděl sám mezi kruhy, ale i nyní vytasil Genoni beton.
63:29
Situaci dva na jednoho zakončoval Hecquefeuille, ale Genoni byl excelentní.
62:23
Auvitu nenabral dostatečnou rychlost v útočné třetině a Švýcaři jsou v držení kotouče.
61:32
Švýcarsko v plném počtu.
61:27
Fluery z levého kruhu rozvlnil boční síť.
61:11
Stephan da Costa pálil od modré, a následnou dorážku Roussela skryl Genoni do lapačky.
60:51
Roussel před prázdnou bránou netrefuje kotouč.
60:33
Auvitu pálí ale obranný val střelu zastavuje.
60:19
Francie pokračuje v přesilovce.
60:01
Francie srovnala skóre zápasu a tím si zajistila jeden bod. O tom dalším rozhodne prodloužení 3 na 3.
60:00
59:50
Francouzi tlačí ze všech sil, ale Meunierovi jen sklouzl puk k mantinelu a žádná střela se nekoná.
59:32
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Vincent Praplan – 2 min., podražení).
59:27
Huet vytáhl existenční zákrok, když nastavil beton proti Malginově pokusu k tyči.
58:42
Švýcaři atakují Francii na její polovině.
57:23
Diazovi přepadl puk přes čepel, ale pásmo dokázal udržet.
56:48
Oddechový čas pro domácí.
56:09
Fluery se nepopasoval se svou střelou nejlépe a od mantinelu ani zdaleka neohrozil gólmana.
55:41
Francie právě vstřelila branku!
Ihned po buly získal za pravým kruhem kotouč ANTHONY RECH a razantní střelou propálil Genoniho. Asistence: Laurent Meunier.
55:35
Stephanu da Costovi vypíchl kotouč při zakončení z pravé strany Furrer.
55:03
Francie za to vzala a chce ještě srovnat. Flueryho střelu má ale v moci Genoni.
54:21
Ritz z pravé strany trefuje jenom tyčku!
Dnešní utkání sleduje 6 747 diváků.
53:14
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Přihrávku do středu zpracoval osamocený ANDRES AMBÜHL a nikým nehlídán našel volné místo nad lapačkou Hueta. Asistence: Pius Suter a Ramon Untersander.
52:15
Furrer z pravé strany zaměstnal Hueta, který musel předvést rychlý přesun.
51:35
Roussel se pokoušel zamířit do odkryté částí brány, jenže puk proletěl vedle levé tyče.
51:27
Po úmyslném ofsajdu vykazuje sudí Švýcarsko do obranného pásma.
51:18
Praplan poslal puk na modrou Loeffelovi a ten z první napálil tvrdou ránu Huetovi do výstroje.
50:47
Malgin předvedl nádhernou individuální akci po levé straně zakončenou střelou mimo
50:26
Janil se pokusil jen o taktické nahození do lapačky Genoniho.
49:49
Roussel bekhendem z levé strany minul branku.
49:09
Francie v plném počtu.
48:54
Ambühl posunul kotouč na Praplana, avšak Francouzům se povedlo puk ztečovat mimo plochu.
48:17
V brankovišti se strhla po Genazziho střele velká mela, kterou musel uklidnit až rozhodčí.
47:30
Untersanderovu střelu stihl ještě tečovat Schäppi, ale ani tohle Hueta nezaskočilo.
47:09
Vyloučení v týmu Francie (Kévin Hecquefeuille – 2 min., hákování).
46:37
Oba týmy v plném počtu.
46:15
Meunier, přestože ztratil kotouč v útočném pásmu, atakuje soupeře při vyhození a získává potlesk fanoušků.
45:36
Haase v úniku nakonec vytlačil z pásma Raux.
45:01
Malginova střela proplachtila několik centimetrů nad horní tyčí.
44:37
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Pius Suter – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Francie (Yohann Auvitu – 2 min., hrubost).
44:37
44:15
Malginův útok neměl dlouhého trvání, u mantinelu jej odstavil Ritz.
43:21
Haas si obkroužil dotírajícího beka a zkoušel to přímo na bránu, kde ale mezeru nenašel.
43:02
Francii se povedlo rychle využít přesilovku. STEPHANE DA COSTA dostal přihrávku do pravého kruhu, odkud zamířil přesně a nekompromisně ke vzdálenější tyči. Asistence: Yohann Auvitu.
42:37
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Romain Loeffel – 2 min., podražení).
42:23
Schäppi v dobré příležitosti mezi kruhy zkouší střelu, která nakonec nezamířila mezi tři tyče.
42:07
Raphael Diaz trefuje od modré čáry jen svého spoluhráče, který padá na led.
41:45
Zakázané uvolnění Francie a Švýcaři se stěhují do útoku.
41:34
Už necelé dvě minuty si týmy prohazují puk z pásma do pásma.
40:38
Začátek třetiny je jen lehká oťukávaná ve středním pásmu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 21:50.
O přestávce nejspíše proběhl v šatně velký průvan a Švýcaři se už od prvních minut druhé třetiny zmohli k rychlému obratu. Hvězdou dvacetiminutovky se stal Vincent Pruplan, který se postaral o oba góly. Výborně zapracoval i Denis Hollenstein se dvěma asistencemi. Všechny pokusy Francie vyřešil velice jistými zákroky Genoni.
40:00
39:51
Poslední útok Francie končí na mantinelu, když zaúřadoval Untersander.
39:12
Teddy da Costa pokládá hokejku do střely, ale výrazně její směr nezměnil.
38:45
Švýcaři zamykají Francouzy v obranném pásmu.
38:11
Praplan se pokusil o střelu z levého kruhu, avšak gólové parametry neměla ani zdaleka.
37:07
Furrerova rána od modré konči na betonu Hueta.
36:26
Untersander vyváží puk, ale ve středním pásmu o něj přichází na úkor Hecquefeuilla.
36:16
Nahození Treille chytá gólman a bude se vhazovat po jeho pravici.
35:48
Fluery z levého kruhu po otočce volí střelu, jenomže branku minul.
35:00
Ani Roussel není úspěšný nad švýcarským strážcem klece.
34:22
Francouzi se osvobozují a Bellemare dostává příležitost za bránou Genoniho.
33:48
Schäppiho střela byla přes plexisklo tečována do ochranné sítě.
33:10
Z rohu kluziště nahodil kotouč Hollenstein, ale ten propadává až za modrou čáru.
32:40
Untersanderova střela končí hned na prvním obránci, jemuž zasáhl Švýcar nohy.
32:14
Loeffel z pravé strany volí ránu z první. Gólman neměl sebemenší problém s zákrokem.
31:32
Rüfenacht stál ve velké šanci u levé tyčky, ale gólmana Hueta nepřekonal.
29:13
28:15
Meunier opustil s kotoučem pásmo, ale vepředu byl tvrdě zastaven Bodenmannem.
27:54
Po střele Malgina se nepovadlo dorazit z levé strany Loeffelovi.
27:13
Vyloučení v týmu Francie (Pierre-Édouard Bellemare – 2 min., podražení).
27:10
Bellemare nedovolil aktivním napadáním Švácarsku vyjet. A celá akce je pozdržena.
26:20
Perret opět neúspěšně míří na bránu. Po zásahu gólmana se vše stěhuje na opačnou stranu.
25:21
Lamperier se snažil ze všech sil propasírovat puk do brány, ale proti byl Genoni.
24:59
Pro Francii je to opravdu studená sprcha, ale ani na vteřinu se nevzdávají.
23:48
Hollenstein se natáhl pro odražený kotouč a posunul ho na VINCENTA PRAPLANA, který nejenže otáčí vývoj zápasu, ale zaznamenává svou druhou branku v krátkém sledu. Asistence: Denis Hollenstein a Gaetan Haas.
23:13
Další brejk hráčů v červeném! Puk doputoval na Brunnera, ovšem ten selhal při otočce vedle brány Hueta.
21:22
Švýcaři se okamžitě přemístila od vlastní k bráně až k Huetovi, kde ho zaskočil přesným zakončením VINCENT PRAPLAN. Asistence: Denis Hollenstein a Romain Loeffel.
21:07
Nicolas Besch z levého kruhu pozdravil čitelnou střelou Genoniho.
20:30
Bellemare nahazuje, jenže tentokrát to je zakázané uvolnění.
20:16
Francie začíná kombinací ve vlastním obranném pásmu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 21:02.
Francouzi si velmi brzy dokázali najít recept na gólmana Genoniho. Ve vlastním oslabení ujel Yohann Auvitu a tak trochu se štěstím otevřel skóre utkání. Po zbytek první dvacetiminutovky se jen vylučovalo, ale další změna skóre již nenastala.
20:00
19:50
Marti ještě krouží v útočném pásmu a snaží se vymyslet kloudnou přihrávku.
19:20
Francie vyjíždí ven z pásma ale ihned ztrácí kotouč.
18:48
Suterova nepříliš prudká rána nezaskočila Hueta.
17:48
17:45
Almond sjiždí nikým nehlídán k bráně, ale tam jeho pokus zastavuje beton gólmana.
17:01
V těsné blízkosti brankoviště zlobil Douay, na něhož ale střela nesměřovala.
16:35
Francie na kotouči, jenomže na opačné straně, než by se publiku líbilo.
15:48
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Pius Suter – 2 min., napadení).
15:26
Tvrdý hit za Genonim bude potrestán.
15:00
Malgin je před bránou nepřesný a hra se otáčí.
14:29
13:33
Francie davkrát vyhazuje kotouč a zažehnává nebezpečí při oslabení.
13:07
Loeffel od modré pálí prudký projektil k tyči, kde ale již poněkolikáté zasahuje lapačkou Huet.
12:29
Vyloučení v týmu Francie (Laurent Meunier – 2 min., podražení).
12:29
Brunner jede sám na bránu, ale v jasné šanci je faulován.
12:15
Brunner zajel při střele až příliš do brankoviště, kde povalil Hueta na led. To nenechalo chladné obránce, kteří tenhle atak tvrdě mstí.
11:55
Švýcarsko pomalu zavírá Francii na vlastním území.
11:03
Huet skvělým zákrokem drží čisté konto. Osamocený Rüfenacht to zkoušel k pravé tyčce, kde ale gólman velmi rychle zasáhl.
10:58
Zpoza kruhu pálí Malgin jen na připraveného Hueta.
09:43
09:40
Nyní mohl dokonce sám ujet Dame-Malka, ale před gólmanem mu byl puk sebrán.
09:07
Francie brání oslabení obstojně.
07:43
Vyloučení v týmu Francie (Nicolas Ritz – 2 min., sekání).
07:35
Hollenstein se protáhl skrz mezikruží, ale rychlejší puk nezastihl. Huet je bez práce.
06:57
Švýcaři v plném počtu.
06:46
Manavian poprvé v početní výhodě zaměstnal Genoniho. Od kruhu ale trefil přímo jeho hruď.
06:41
Hráči v bílém se nemohou dostat k zakončení.
05:39
Švýcaři mají ve vlastním oslabení kotouč v moci.
04:57
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Tanner Richard – 2 min., hrubost).
04:07
Rychlá branka zapříčinila větší odhodlání Francouzů směrem dopředu.
03:07
02:53
Ve vlastním oslabení ujíždí s kotoučem YOHANN AUVITU, a po střele se ještě za pomoci obránce dostává puk za švýcarského gólmana. Asistence: Jordann Perret.
02:10
Dame-Malka zpoza kruhu míjí o velký kus levou tyčku.
01:07
Vyloučení v týmu Francie (Jonathan Janil – 2 min., sekání).
00:56
Jedno rychlé vyhození Švýcarů a druhá pětka v bílém se vrací do útoku.
00:27
První střela na Genoniho z ostrého úhlu vyšla od Recha.
00:01
Švýcarsko odehraje utkání v červených dresech. Francie, která je psaná jako hostující tým, oblékla bílé trikoty.

Švýcarsko: Genoni (Hiller) – Diaz (C), Furrer (A), Kukan, Untersander, Loeffel, Genazzi, Marti – Ambühl (A), Bodenmann, Brunner – Praplan, Hollenstein, Haas – Suter, Malgin, Richard – Schäppi, Herzog, Almond – Rüfenacht.

Francie: Huet (Hardy) – Auvitu, Hecquefeuille (A), Manavian, Besch, Janil, Dame-Malka, Raux – Roussel, Bellemare (A), Rech – Fleury, S. Da Costa, Treille – Meunier (C), Douay, Perret – Ritz, Lamperier, T. Da Costa – Claireaux.

Rozhodčí: Odins (LAT), Ohlund (SWE) – Köhlmüller (GER), Suominen (FIN).
Švýcarsko

Švýcaři dokázali vyhrát oba dosavadní zápasy na mistrovství světa. V první utkání si vytvořili dostatečný náskok nad Slovinskem, které ale senzačně zápas srovnalo na 4:4 a o dvou bodech pro Švýcary rozhodly nájezdy.

Den poté se postavili proti Norsku a to už o body nepřišli. Seveřanům vstřelili tři góly a porazili je jasně 3:0.

Nejproduktivnější hráč: Cody Almond (1+2)

Sestava z minulého zápasu: Genoni (Hiller) – Diaz (C), Furrer, Kukan, Untersander, Loeffel, Genazzi, Marti – Praplan, Hollenstein (A), Haas – Rüfenacht, Schäppi, Almond – Bodenmann, Richard, Brunner – Ambühl (A), Suter, Herzog – Malgin.
Francie

První zápas prohrála domácí Francie s Norskem těsně 2:3.

Druhý zápas to bylo ale něco úplně jiného. Francouzi se postarali o prozatimní největší překvapení šampionátu, když porazili favorizované Finy vysoko 5:1 a pobláznili své fanoušky.

Nejproduktivnější hráč: Anthony Rech (0+3)

Sestava z minulého zápasu: Hardy (Quemener) – Auvitu, Hecquefeuille, Manavian, Besch, Raux, Dame-Malka, Janil – Roussel, Bellemare, Rech – Fleury, Treille, T. Da Costa – Bouvet, Douay, Perret – Meunier, Claireaux, Ritz – Lamperier.
Své třetí utkání odehraje pořadatelská země Francie proti sousednímu Švýcarsku. Přestože ani jeden z týmů nemá nabušený kádr hvězdami, bude tenhle zápas patřit k velmi sledovaným. Jak Švýcaři, tak pochopitelně i domácí Francie, mají v Paříži hodně fanoušků, kteří mohou vytvořit jednu z nejlepších diváckých kulis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.