Neuvěřitelně vyrovnaná bitva je za námi a o něco šťastnější byli Dánové. Utkání rozhodl ve třetí sérii nájezdů Nicklas Jensen, který překonal dnes skvěle chytajícího Merzlikinše pohlednou bekhendovou kličkou a la Forsberg a připsal tak důležitý bonusový bod svému týmu. Za zvuku dánské státní hymny se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.

Nejlepší hráči utkání: Roberts Bukarts (LAT), Friderik Storm (DEN)
V samostatných nájezdech zvítězil tým Dánsko.
Autorem vítězné branky je NICKLAS JENSEN.
Nicklas Jensen rozhoduje utkání parádní Forsbergovkou. Tak to se útočníkovi Dánska opravdu povedlo.
Kapitán Kaspars Daugavinš se rozjel hodně pomalu a mezi betony nenašel mezírku.
Nikolaj Ehlers nedává! Bekhendovým blafákem přesřelil.
Miks Indrašis pohledným forhendovým blafákem překonává Dahma.
Lars Eller si nabruslil z levé strany a střelou na vyrážečku překonává Merzlikinše.
Džerinš se rozjel pomalu a Dahma neprostřelil.
Samostatné nájezdy začínají.
Začínat samostatné nájezdy bude tým Lotyšska.
Ani prodloužení nerozhodlo v Moskvě o vítězi večerního utkání. Po úpravě ledu nás čekají samostatné nájezdy.

Střely na bránu: Dánsko 35, Lotyšsko 32
65:00
Prodloužení skončilo.
64:32
Cibulskis se protlačil podél mantinelu, Dánové ho ale k ničemu nepustili.
64:10
Storm vybojoval kotouč v útočné třetině, spoluhráči mu ale odjeli střídat.
63:21
Mads Christensen měl dobrou příležitost, jeho střelu z bezprostřední blízkosti ale na poslední chvíli zablokovali obránci před Merzlikinšem.
63:02
Galvinš dostal puk pryč z nebezpečného území.
62:38
Eller s Ehlersem kombinují před Merzlikinšem.
62:14
Po Cibulskisově střele chtěl Dahm rychle rozehrát, rozhodčí ale netrpělivě přerušil hru, což dánského gólmana příliš nepotěšilo, nicméně se vhazuje opět v pásmu Dánů.
62:04
Zakázané uvolnění vrací hru před dánskou klec. Vhazování po Dahmově levici.
61:55
Další jistý zákrok Dahma přerušuje hru.
61:44
Daniel Nielsen pouze odevzdal kotouč za Merzlikinšovu svatyni a prchá na střídačku.
61:24
Dánsko v plném počtu.
61:15
Bukarts z mezikruží trefil přesně Dahmovu lapačku.
61:00
Lotyši opět v pásmu, střela Cibulskise hodně nepřesná.
60:39
Svěřenci Beresnevse nyní poměrně vtipně nezvládli přechod přes modrou čáru. Čeká nás vhazování.
60:05
Odstartovalo pětiminutové prodloužení a Lotyši se samozřejmě usazují před Dahmem.
60:01
Střely na bránu: Dánsko 33, Lotyšsko 29. Pokračovat bude přesilová hra Lotyšska, kteří budou hrát čtyři na tři.
Šedesát minut o vítězi utkání nerozhodlo, v Ledovém Paláci nás tedy čeká prodloužení, které začne přibližně v 21:42.
60:00
59:57
Tyč! Tři sekundy před koncem trefuje Sotnieks od modré čáry tyč. To je neuvěřitelné.
59:42
Džerinš před poloodkrytou bránou nedokázal přehodit Dahmův beton. Tomuto utkání je nejspíše prodloužení souzeno. Rozhodně to bude spravedlivé.
59:24
Lotyši si berou oddechový čas!
59:24
Za zdržování hry je vyloučen Mads Christensen, to je velká výhoda pro celek Leonidse Beresnevse.
59:22
Na obou stranách nyní šance na rozhodnutí, ale brankáři tlaku stále odolávají. Neuvěřitelně vyrovnané utkání se odehrává v Ledovém Paláci.
58:46
Kotouč v ochranné síti po teči jednoho z Lotyšů.
58:42
Ehlers dostal skvělý pas zpoza brány na brankoviště, ale nedokázal jej přetavit ve vítězný gól.
58:12
Markus Lauridsen v útočném pásmu čistě srazil Galvinše, ten se hned zvedá a pokračuje ve hře, zatímco Dánové kombinují.
57:18
Green posílá rychle puk zpět do útočné třetiny, moc dlouho si ale pobyt v pásmu neužil.
57:10
Stormova střela přes obránce zůstala ve výstroji Merzlikinše, který tak opět přerušuje hru.
56:45
Lauridsen dlouho čekal s rozehrávkou za vlastní bránou, hra se ale rychle posunula až před Merzlikinše, který musel opět vytáhnout povedený zákrok.
56:18
Po ofsajdu se bude vhazovat na útočné modré čáře Dánů, na vhazování se staví Eller.
55:56
Nicklas Jensen střílel z pravého kruhu, sražená střela míří do ochranné sítě.
55:02
Poulsen sám před Merzlikinšem, lotyšský gólman zachoval chladnou hlavu, betony na ledě a nedovolil dánskému útočníkovi nejspíše rozhodnout utkání.
54:36
Freibergs ještě zastavil puk na modré čáře, ne však na dlouho, Dánové se valí vpřed.
53:49
Storm s Nicklasem Jensenem v dobré příležitosti, ale Merzlikinš. To mluví za vše.
53:05
Eller vyřešil přečíslení dvou na jednoho sám, Merzlikinš pozorný!
52:32
Vhazování před Elvisem Merzlikinšem vyhráli Dánové, Nielsen ale nenahodil podle představ.
52:32
Merzlikinš raději přikryl kotouč, Dánové kolem jeho klece mu nenechali dostatečný klid.
52:00
Na kotouč si nyní sáhli také hokejisté na dánské střídačce, rozhodčí musí přerušit hru.
51:22
Bukarts s Džerinšem jeli dva na jednoho, druhý jmenovaný ale neměl dobře seřízená mířidla.
51:01
Eller se dobře vyhnul na modré čáře obráncům, našel v pásmu Jensena, jehož střelu však zablokovali obránci soupeře. Vhazování před Merzlikinšem.
50:40
Ehlers míří až za vlastní klec, odkud posílá touš na zakázané uvolnění.
49:52
Útočné snahy se nyní snaží přetavit v gól Dánové, Christensenova formace ale také neuspěla.
49:23
Jestli má nějaký zápas dostat přízvisko zápas brankářů, tak rozhodně tento. Mezi kruhy si sjel kapitán Lotyšů Daugavinš, ale ani jeho pokus neproplul do sítě.
49:01
Skvorcovs v dobré šanci mířil z blízkosti pouze do Dahma.
48:40
Bičevskis napadá důrazně dánskou rozehrávku.
48:00
Ellerův pokus probruslit útočným pásmem zmařili lotyšští obránci.
47:35
Christensen se po chybě Galvinše dostal do rychlého protiútoku, v útočném pásmu si poradil s bránícími hráči, střela však mířila přímo do lapačky Elvise Merzlikinše.
47:17
Džerinš dorážel před Dahmem, dánský gólman byl na pozoru. To byla velká příležitost pro jednoho z Beresnevsových svěřenců.
46:58
Bukarts s Bičevskisem kombinují v pásmu Dánů, zatím marně.
46:08
Bičevskis v dobré šanci nedokázal vystřelil! Jeho rána z levého kruhu byla zblokována.
45:50
Girgensons vjel do pásma, obkroužil Dahmovu klec a předal puk Indrašisovi, žádná gólová akce z toho ale nevzešla.
45:00
Ellera obral o puk při pokusu o útok Indrašis, hra se ale opět stěhuje do útočného pásma Dánů.
44:33
Džerinš se nedostal na kotouč ve střední třetině. Hrají tak opět Dánové.
43:56
Storm bojuje u hrazení s Pavlovsem, dánský forvard vybojoval puk, vše ale končí zakázaným uvolněním, hra se vrací před Dahma.
43:38
Meija promáchl kotouč před zcela odkrytou bránou!
43:10
V pásmu si ale Lotyši počínali dobře a vyhnali soupeře opět až za Dahma.
42:40
Dánové rozjíždějí další akci, konkrétně Daniel Nielsen, který se prodral po pravém mantinelu.
42:08
Nyní přerušuje hru Merzlikinš, ačkoliv to dlouho vypadalo, že rozehraje. Nakonec to nestihl a hra se tedy stěhuje do pásma Lotyšů.
41:35
Meija se tlačil před Dahma, ten si nakonec díky svým obráncům nemusel sáhnout na kotouč.
41:03
Střelu Indrašise si Dahm vychutnal v lapačce.
40:34
A Lotyši jsou v pěti. Dánové tedy nevyužili ani dvojnásobnou početní převahu, ani pětiminutovou přesilovou hru.
40:04
Dánové mají k dispozici ještě třicet sekund přesilové hry.
40:01
Po čtyřiceti minutách je stav opět vyrovnaný, každý z týmů přidal jednu branku. Nejprve se prosadili Lotyši, kteří zásluhou Kasparse Daugavinše a využité přesilové hry šli do vedení, odpověď si připravil Mads Poulsen, který šikovně tečoval Boedkerovu ránu a překvapil Merzlikinše.

V závěru druhé třetiny si prožili Lotyši hodně krušné chvíle při dvojnásobném oslabení, famózní výkony Elvise Merzlikinše ale stále drží celek z Pobaltí nad vodou. Další dvacetiminutovka startuje zhruba v 21:05.

Střely na bránu: Dánsko 23, Lotyšsko 18
40:00
39:45
Mathias Bau před poloodkrytou bránou, jeho tvrdý pokus Merzlikinš také chytá. Kouzelník v lotyšské kleci si nyní rád vyslechne chvalozpěvy svých fanoušků, kteří skandují jeho jméno.
39:29
Merzlikinš přerušuje hru, vhazování po jeho levici.
39:19
Lotyši jsou ve čtyřech, nejhorší mají tedy za sebou.
39:12
Merzlikinš neuvěřitelně! Jeden z dánských forvardů byl před lotyšským gólmanem úplně sám, ale neuspěl, následné dorážky a kombinace gólem rovněž nekončí.
38:32
Na trestnou odchází za hrubost Nicklas Jensen a Maris Bičevskis.
38:32
38:32
Před Merzlikinšem se to bije. V sobě jsou nyní zaklesnutí hned čtyři hráči. Lotyšům se nelíbil důraz na brankovišti v podání Ellera, který šel hodně důrazně pro gólovou dorážku. Merzlikinš drží svůj tým nad vodou.
37:55
Frederik Storm mohl tečovat do prázdné brány, ale nenastavil čepel podle svých představ.
37:16
Hodně těžké chvíle pro Lotyšsko. Dánsko má k dispozici dvouminutovou přesilovou hru pěti proti třem. Na trestnou lavici odchází Girgensons za nedovolené bránění.
36:45
Lauridsenova rána mířila nad lotyšskou klec a oslabené mužstvo se následně osvobozuje.
36:25
Eller mezi kruhy, ale míjí Merzlikinšovu klec!
36:04
Ellerovu ránu Merzlikinš kryje.
35:34
A přichází nejvyšší možný trest. Alexej Širokovs už i v utkání nezahraje. Dánové mají navíc k dispozici 5 minut přesilové hry. Trest odpykává Gunars Skvorcovs. (Zásah do oblasti hlavy a krku)
35:34
Na Alexeje Širokovse se následně sesypali Dánové, kteří chtěli okamžitě pomstit Emila Kristensena, který se hodně těžce zvedal z ledu.
35:34
Hra je přerušena, na ledě zůstává ležet jeden z dánských hráčů, který inkasoval opravdu hodně nepříjemný hit.
35:20
Zakázané uvolnění svěřenců Jana Karlssona vrací hru před Dahma.
34:58
Meija dobře našel Indrašise, ten z ostrého úhlu zkoušel překonat Dahma, měl ale hodně složitou situaci.
34:38
Ti při přechodu do útočné třetiny stáli mimo hru. Ofsajd.
34:15
Celek z Pobaltí jen nahazuje do útočného pásma, kde si puk sbírají Dánové.
34:08
Siksna tvrdě zastavil Poulsena a následně vyhodil kotouč až na tribunu, rozhodčí ale jasně ukazuje, že se černá pryž dotkla tvrzeného skla, nebude se tedy vylučovat.
33:55
Lotyši jsou v plném počtu.
33:51
... který končí zásahem Dahma. Vhazovat se bude po jeho pravici.
33:25
Svěřenci trenéra Beresnevse hrají oslabení opravdu dobře a zodpovědně, Dány téměř k ničemu nepustili navíc se vrhli do protiútoku...
32:58
Ehlers po přejezdu do pásma upadl, hra pokračuje, Lotyši vyhazují.
32:38
Lotyši se dobře brání a už podruhé vyhazují.
31:55
Další početní výhoda pro Dány. Maxim Širokovs držel protihráče a už sedí na trestné lavici.
31:55
Keninšova střela mířila těsně vedle.
30:57
Více ze hry teď mají Lotyši, střela od modré končí na betonu Dahma.
30:24
Kapitán Lotyšů Daugavinš si vybruslil až mezi kruhy, odkud vyslal dobrý pokus na Dahma. Dánský brankář svým ramenem vytěsnil střelu až do ochranné sítě.
29:54
Dánové dál v pásmu, nedostali se ale ke střelecké příležitosti.
29:20
Dány vstřelená branka polila živou vodou, za Merzlikinšem nyní Eller.
28:28
Dánsko právě vstřelilo branku!
A máme opět vyrovnáno. Povedená branka v podání MORTENA POULSENA, kterého si lotyšská obrana nepokryla příliš důkladně. Dánský útočník dostal příležitost tečovat kotouč mezi kruhy a nemýlil se! Branku musel ještě posvětit videorozhodčí, debata však byla velice krátká. Asistence: Mads Boedker, Mads Christensen.
27:35
Indrašis nahodil do rohu kam sprintuje Bičevskis, nevybojoval ale útočné pásmo.
26:55
Storm nezkrotil neposedný kotouč na útočné modré čáře, z toho těží opět Lotyši.
26:40
Nicholas Jensen nepřešel modrou čáru v souladu s pravidly. Ofsajd.
26:31
Bukarts opět v akci, tentokrát vyhodil puk přímo na vlastní střídačku.
26:15
Bukarts prověřil Merzlikinše z levého kruhu, dánský brankář ale vše dobře viděl a na Bukartsově střele si spíše smlsnul.
26:10
Hra je stále přerušena, na ledové ploše totiž po Nielsenovi zůstala krev, kterou museli pořadatelé uklidit.
26:10
Na ledě zůstal na chvíli ležet Daniel Nielsen a poté, co rozhodčí přerušil hru si s ním něco vysvětloval, vylučovat se ale nebude.
25:50
Hned po buly se snažil o střelu Starkov, to mu však nevyšlo dle představ.
25:38
Alexej Širokovs nezpracoval přihrávku ve středu hřiště. Následuje zakázané uvolnění.
25:24
Girgensons přišel ve středním pásmu o hokejku, vyčítavě se podíval na rozhodčího, zvedl ji a pokračoval ve hře. Jeho spoluhráči mezitím přešli modrou čáru a prověřili Merzlikinše, který po delší době zasahuje.
24:47
Girgensons si udělal hezkou kličku do středu hřiště a chtěl vystřelit, kotouč mu ale sjel z čepele.
24:10
Hansen nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a rychle se tak musí vzdát pásma.
23:40
Po tvrdé ráně Širokovse od modré čáry Dahm efektně máchl lapačkou a přerušil hru.
23:31
Lotyšům se tedy daří otočit vývoj utkání a dále pokračují v aktivní hře.
21:57
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Tentokrát už ale ne. Mezi kruhy totiž zůstal naprosto osamocený KASPARS DAUGAVINŠ. Po přihrávce od Bukartse zpoza brány prostřelil Dahma a rozradostnil početný dav lotyšských fanoušků. Asistence: Roberts Bukarts, Andris Džerinš.
21:40
Lotyši se drží v pásmu a tlačili se do zakončení, v brankovišti měl Dahm poměrně velký zmatek, celou situaci ale s pomocí vlastních obránců ustál.
20:44
Na trestnou lavici odchází Oliver Lauridsen – podražení.
20:44
Bukarts ve výborné šanci vybruslil před Dahma a byl podražen.
20:31
Dánové se osvobozují a už hrají v plném počtu.
20:01
Lotyši vyhráli vhazování a mají k dispozici ještě půl minuty přesilové hry.
20:01
Po první třetině tedy platí v Ledovém Paláci skóre 1:1. Nejprve se krásnou střelou prezentoval Nicklas Jensen, který otevřel gólový stav večera v první přesilové hře, v početní výhodě však odpověděli také Lotyši. Konkrétně Andris Džerinš. Ten se prosadil po pěkném pasu od extraligového střelce Bukartse a radoval se v osmnácté minutě z vyrovnání. Druhá perioda startuje přibližně v 20:05.

Střely na branku: Dánsko 12, Lotyšsko 8
20:00
19:48
Girgensons se pokoušel natlačit před Dahma, obrana soupeře však byla důrazně proti.
19:25
Dánové se osvobozují, Lotyši začínají s další akci až za Merzlikinšem.
19:00
Minutu před koncem první třetiny vypálil od modré čáry Sotnieks. Těsně vedle.
18:31
Dánové sice hráli po inkasovaném gólu v plném počtu, ne však na dlouho. Patrick Björkstrand inkasuje dvě minuty za sekání.
17:45
A daří se jim vyrovnat! Tak to máme na každé straně jednu využitou přesilovou hru. Úplně nehlídaný na pravém kruhu zůstal ANDRIS DŽERINŠ, který měl plno času na to, aby si puk dobře připravil a zamířil na vyrážečku Dahma. Ten už byl bezmocný. Asistence: Roberts Bukarts, Oskars Cibulskis.
17:35
Svěřenci Beresnevse dobře kombinují v pásmu.
17:16
Na trestnou lavici odchází Emil Kristensen, který si bude muset odpykat trest za krosček.
16:53
Lotyši mají výhodu. Nyní kombinují v šesti v útočném pásmu.
16:30
Storm sebral puk v útočném pásmu, poslal křižnou přihrávku na spoluhráče a Dánové se opět rychle dostali do pásma. Celá akce končí střelou, kterou si vychutnal Merzlikinš v lapačce.
16:18
Merzlikinš přerušuje hru, vhazovat se bude po levici lotyšského gólmana.
16:01
Aktivní Eller byl sám mezi kruhy a měl dost času na střelu, Merzlikinš byl připraven.
15:43
Střela Sotniekse vyprášila Dahmovi betony.
15:19
Při přechodu do útočného pásma je pískán ofsajd. Dánové nepřešli modrou čáru dle pravidel.
15:15
Lotyši dvakrát v krátkém časovém sledu vyhazují na zakázané uvolnění. Na hokejkách svěřenců Beresnevse jsou teď vidět značné nepřesnosti.
14:45
Nepřesnou rozehrávku Lotyšů sbírá Björkstand a zakládá další útok.
13:51
Galvinš se pokoušel dostat před bránu, obrana dánského výběru je ale důsledná a vedení si vzít nenechala.
13:01
Nebezpečný výjezd Ehlerse z pravé strany si Merzlikinš pohlídal. Dánský útočník se rychle projel pravou stranou kluziště a ukázal své bruslařské schopnosti.
12:40
Lotyši se po inkasované brance snaží odpovědět a tlačí se do pásma.
11:57
A branka platí! Čas se tedy vrací a Dánové se radují z využité přesilové hry! Parádní střela NICKLASE JENSENA zapadla přesně pod horní tyč. Asistence: Morten Green, Morten Madsen.
Merzlikinš zasahuje, hra je přerušena a rozhodčí opravdu jde konzultovat situaci s videorozhodčím!
Přesilová hra pokračuje, u kotouče Eller na modré čáře.
11:57
Nicklas Jensen napřáhl na modré čáře a trefil nejspíše břevno, je pravděpodobné, že při přerušení se půjde volat video!
11:07
První přesilovou hru si zahrají Dánové. Vitalijs Pavlovs vyloučen za podražení. Parta kolem kapitána Greena se chystá na přesilovku.
10:15
Eller zahajuje další akci až zpoza vlastního gólmana, ta však končí už ve středním pásmu a do protiútoku se vrhá Sotnieks, který nyní krouží kolem Dahma.
09:40
Bukarts nejprve střílel, jeho pokus byl ale sražen Ehlersem, následně si lotyšský forvard puk dojel a zkusil to znovu, Dahm připraven.
09:18
Boedker nestihl dojet vyhozený kotouč v podání Lotyšů, hra se tedy stěhuje před Merzlikinše po odpískaném zakázaném uvolnění.
08:49
Džerinš po přejezdu modré čáry chtěl prověřit po delší době Dahma, puk mu však sjel z čepele a nic z toho nebylo.
08:05
Lotyši přidali na důrazu, což nyní pocítil například Friderik Storm, který ve vlastní třetině musel přijmout, jak ho jeden z protihráčů přišpendlil na mantinel.
07:41
Merzlikinš po sebejistém zákroku opět přerušuje hru.
07:24
Dobrá Ellerova střela z pravého kruhu, kterou si nakonec Merzlikinš pohlídal, dělala mu však menší problémy.
07:00
Nicméně Dánové se i nadále drží v pásmu a snaží se ohrozit Merzlikinše.
06:29
Vhazování zvládli lépe svěřenci Karlssona a ke střele se dostal Eller, ta však postrádala razanci.
06:23
Hansen hledal Ehlerse při přechodu modré čáry, druhý jmenovaný na přihrávku sice nedosáhl, Dánové se však přesto dostali ke kotouči a vše končí střelou, kterou musí krotit Merzlikinš. Následuje komerční přestávka.
05:30
Pěkný bodyček nasadil Poulsen Keninšovi ve středním pásmu, lotyšský forvard se zvedá a pokračuje ve hře.
04:46
Meija obrán o kotouč v útočném pásmu, Dánové zakládají další útok. Nakonec ale pouze odevzdávají puk za Merzlikinšovu klec a odcházejí střídat.
04:32
Také na druhé straně nepřesnost, zakázaným uvolněním se tentokrát provinili Lotyši.
04:16
Dánsko nyní nepřesně rozehrálo a vhazovat se tak bude opět před Dahmem. Zakázané uvolnění.
04:05
Indrašisova střela od modré skončila v lapačce gólmana Dahma, následně jej nepříjemně srazil Girgensons, nebylo z toho však nic vážnějšího.
03:38
Daugavinš kombinuje s Bukartsem za Dahmovou svatyní, první formace se snaží něco vymyslet.
02:55
Bukarts se napřáhl od modré čáry, střela zlínského snajpra byla sražena mimo tři tyče. Dahm tak nemusel ani zasahovat.
02:08
Po souboji v rohu kluziště se dostala černá pryž na hokejku Markuse Lauridsena, který opět vyváží puk z pásma a pokouší se založit rychlou akci.
01:35
Na modré čáře bojoval Pavlovs, svěřenci Jana Karlssona byli však důraznější a dostali se z vlastní třetiny.
01:12
Meija se dostával v mezikruží do šance, netrefil ale ideálně puk. Následně přerušuje hru Dahm. Vhazovat se bude po jeho pravici.
00:45
Cibulskis zastavil kotouč před modrou čarou a poslal jej do rohu, kde se ho opět ujal soupeř. Celá akce nakonec končí až u Merzlikinše, kam se rychle přesunula hra.
00:10
Lepší na buly Dánové, u kotouč Nielsen, Lotyši však rychle napadají.
00:01
Jako první přijíždějí na led Dánové a ozývá se pískot, Lotyše naopak doprovází při vstupu na ledovou plochu potlesk. Asi je jasné, kdo dnes bude mít v hledišti větší podporu.
Dánové dnes nastoupí v červených barvách, Lotyši v bílé. Brankoviště budou hájit Sebastian Dahm a Elvis Merzlikinš.

Dánsko: Dahm (Sorensen) – Nielsen (A), M. Lauridsen, O. Lauridsen, Nicholas Jensen, Boedker, Lassen, Kristensen – Ehlers, Eller, Hansen – Nicklas Jensen, Madsen (A), Storm – Christensen, Green (C), Björkstrand – Bau, Starkov, Poulsen – Aagard.

Hlavní trenér: Jan Karlsson

Lotyšsko: Merzlikinš (Masalskis) – Sotnieks, Galvinš, Jerofejevs, Siksna, Širokovs, Freibergs, Cibulskis – Daugavinš (C), Džerinš, Bukarts – Skvorcovs, Abols, Pavlovs – Širokovs, Girgensons (A), Meija (A) – Kulda, Indrašis, Bičevskis – Keninš.

Hlavní trenér: Leonids Beresnevs

Rozhodčí: Ohlund (FIN), Wiegand (SUI) – McIntyre (USA), Otmachov (RUS).
Lotyši se chtějí odlepit ode dna

Svěřenci trenéra Beresnevse okupují zatím poslední příčku skupiny A. Lotyši vybojovali hned na sklonku turnaje bod proti silným Švédům i proti Čechům. Proti Rusku však už tolik úspěšní nebyli, když se jim nepodařilo vstřelit ani jednu branku. Poslední celek, se kterým Lotyši změřili síly, bylo Švýcarsko.

Hráči z Pobaltí v utkání prohrávali už 0:3, během jedné třetiny však dokázali srovnat stav utkání. Duel nakonec, naneštěstí pro Lotyše, rozhodl v předposlední minutě třetí třetiny Eric Blum a hokejisté kolem kapitána Daugavinše podruhé odcházeli z utkání na turnaji bez bodu.

Náladu si tak budou chtít hráči Lotyšska zlepšit právě proti Dánům a využít příležitost odrazu od posledního místa tabulky v moskevské skupině světového šampionátu.

Statistiky Lotyšska

Nejvíce vstřelených branek: Mikelis Redlihs (3+2)
Nejvíce asistencí: Andris Džerinš (3 asistence)
Brankáři: Elvis Merzlikinš – 2 odchytané zápasy (92,59%), Edgars Masalskis – 2 odchytané zápasy (87,14%)
Úspěšnost střelby: 8,89% (8 gólů, 82 střel)
Úspěšnost přesilových her: 23,53% (4 z 17)
Vstřelené góly v oslabení: 0
Inkasované góly v přesilové hře: 0
Dánové se musí rychle oklepat z Debaklu

Na turnaji v Moskvě padla už i slavná desítka a schytali ji právě Dánové. Ve včerejším utkání proti Rusku hráli ne druhé, ani třetí, ale až čtvrté housle. Rudá mašina nastavila nejvyšší obrátky a soupeře totálně převálcovala, Dánové se téměř k ničemu nedostali. Jediný gól zaznamenal Jannik Hansen.
Dánsko na turnaji porazit v prvním utkání Norsko 3:0 a vydolovat jeden bod z utkání proti Švýcarsku, když neudrželi dvoubrankové vedení a prodloužení pak rozhodl Eric Blum.

Statistiky Dánska

Nejvíce vstřelených branek: Nicklas Jensen (2+1), Nikolaj Ehlers (2+1), Jesper B. Jensen (2+1)
Nejvíce asistencí: Lars Eller (4 asistence)
Brankáři: Sebastian Dahm – 3 odchytané zápasy (93,75%), Simon Nielsen – 1 odchytaný zápas (75,61%)
Úspěšnost střelby: 8,16% (8 gólů, 90 střel)
Úspěšnost přesilových her: 20,00% (3 z 15)
Dobrý večer z Ledového Paláce, kde dnes změří síly výběr Dánska s týmem Lotyška. Utkání v hlavním městě největší země na světě startuje v 20:15 místního času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.