DÁNSKO – Lars Eller (1+0)
Střely na branku:

FINSKO – 28 (11, 9, 8)
DÁNSKO – 17 (4, 7, 6)
Je dobojováno! Finsko postupuje do semifinále a utká se s vítězem večerního utkání Rusko–Německo. Finové vyhráli s přehledem, Dány předčili gólově v každé třetině a i bez Barkova nadále drží perfektní zápis složený ze samých výher. Dánové se naopak s turnajem loučí, čtvrtfinále je ale pro tento tým zřejmě úspěchem.
59:49
O hattrick se ale na druhé straně pokoušel Granlund. Jeho prudkou střelu od levého mantinelu ale Dahm dokázal udržet na své výstroji.
59:33
Lassen sbírá nahození soupeře a Dánové ještě jednou zaútočí.
58:59
Finové dohrávají s kotoučem za vlastní brankou.
58:07
Finsko právě vstřelilo branku!
Sečteno, podtrženo! MIKAEL GRANLUND dokonává dánský zmar a přidává pátou branku. Dostal luxusní přihrávku od jednoho z obránců soupeře, který mu kotouč srazil mezi kruhy. Dojíždějící útočník Suomi jej okamžitě napálil do dánské branky nad brankářem Dahmem – 5:1. Bez asistence.
57:46
Tak teď už je zřejmě rozhodnuto. Dahm nakonec přece jen vyrazil ven z branky, ale Dánové krátce nato ztratili kotouč, JUSSI JOKINEN se prodral do útočného pásma, obhodil si kotouč kolem obránce a s přehledem jej uklidil do opuštěné branky – 4:1. Asistence: Mikko Koivu.
57:22
Dahm už byl na cestě ke střídačce, Finové ale získali kotouč.
56:59
Tři minuty před sirénou. Další vhazovní před dánským brankářem.
56:23
Dánové se horko těžko dostávají do útočného pásma a pak naopak poměrně lacino vždy přijdou o kotouč. Tentokrát po sraženém nahození Olivera Lauridsena.
55:24
Chyba při rozehrávce dánského týmu vyústila v icing, a tedy další vhazování u Dahma.
54:28
Lars Eller dokázal překonat střední třetinu a vybojoval pro Dány útočné pásmo, následný pokus Lassena ale Finové dokázali zablokovat a ihned puk vracejí zpět za modrou čáru.
54:02
Pyörälä teď od mantinelu v souboji jen posunul kotouč k Dahmovi, který jej schoval pod rukavicí a přerušil hru.
53:30
Komerční přestávka. Dánům se pomalu krátí čas. Za šest a půl minuty musí vstřelit minimálně dvě branky.
52:52
Po Laineho přihrávce do druhé vlny pálil Ohtamaa. Dahm zasáhl, kotouč ale zůstal ležet před jeho pravým betonem. Finové se k němu ale nedokázali dostat jako první a Dánové nakonec zažehnali hrozící nebezpečí.
52:15
Finové pod tlakem vyhazují a mohou vystřídat. Icing z toho nebude.
51:42
Ehlers posílal zajímavou prudkou přihrávku na brankoviště Koskinena, ten si ji ale dokázal pohlídat, kotouč přikryl a nenechal Dány zakončit.
50:49
Kotouč teď propadl ke Christensenovi na brankoviště před Koskinenem a dánský útočník byl rázem v obrovské šanci. Nebo se tak alespoň zdálo, po nepřesném zakončení ale rozhodčí signalizují Christensenovi postavení v brankovišti a hru vykazují do středního pásma.
49:37
Až teď přesunul hru z vlastního pásma ke Koskinenovi Green.
48:48
Teď trochu nešťastně zablokoval Ehlersův postup přes útočnou modrou vlastním tělem Hansen.
47:54
Dánům se aktuálně vůbec nedaří přechod přes střední pásmo.
46:40
Pihlström ukázal obrovské zrychlení, když si sám dobruslil vlastní nahození do útočného pásma a ještě stihl i bekhendem přihrát před dánskou branku, nestačili mu ale ani jeho spoluhráči, takže nebyl nikdo, kdo by nabídku k zakončení přijal.
45:58
Finové zachytávají nepřesnou rozehrávku soupeře a mohou zaútočit.
44:52
Pokka se nacpal mezi kruhy a přes ruku ještě stihl vypálit, kotouč ale skrz skrumáž před Dahmem neprocpal, navíc inkasoval ještě pořádnou ránu. Bude se ještě jednou vhazovat.
44:33
Teď se hraje ve velkém tempu. Další šanci měli Finové při přečíslení 2 na 1. Pyörälä ale nedokázal přesně přihrát před odkrytou branku.
44:09
Laine z dobré pozice míjí, stejně tak na druhé straně Storm.
43:18
Komarov okamžitě po přejetí do útočného pásma z levého křídla nebezpečně vystřelil. Jeho pokus mířil na zadní tyč, Dahm jej ale levým ramenem přizvedl mimo tři tyče.
42:15
Koskinen opět zasahuje, tentokrát ale betonem a kotouč zůstává ve hře. Finové budou rozehrávat.
41:22
Stromova střela zmizela v lapačce Koskinena. Bude se vhazovat po pravé ruce finského brankáře.
40:57
Teď už se ale po nepřesné rozehrávce píská icing proti Jalonenově výběru.
40:28
Finové vyhazují přímo na Dahma. Zakázané uvolnění to tedy nebude.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 16:51.
Ve druhé třetině dokázali Finové navýšit své vedení. Nejprve skóroval za přispění obránce Lassena Jarno Koskiranta, Dánové ale dokázali snížit. Kontaktní branku vstřelil při přesilové hře Lars Eller. Další přesilovku už ale Dánsko nevyužilo a namísto vyrovnání tak minutu před koncem opět navýšil finské vedení Patrik Laine
Střely na branku po 2. třetině:

FINSKO – 20 (11, 9)
DÁNSKO – 11 (4, 7)
40:00
39:50
Finové dohrávají první třetinu s kotoučem.
38:57
Finové opět odskakují do dvoubrankového náskoku! PATRIK LAINE dostal až příliš volného prostoru, od mantinelu si s kotoučem vybruslil nad kruhy a parádní střelou překonal brankáře Dahma. Těžko říct, kolik toho dánský gólman přes clonu na brankovišti viděl – 3:1. Asistence: Juuso Hietanen.
38:08
Ellerovi je pískáno postavení v brankovišti. Dánové jsou tak vykázáni do středního pásma.
37:42
Pihlström se vrací do hry. Finové v plném počtu.
37:01
Jaakola vyhazuje a Finové se mohou zformovat.
36:51
Ehlersovu dělovku schytal blokující Ohtamaa. Christensen se pokusil dorazit kotouč za Koskinena, ten byl ale připravený. Následovala menší potyčka mezi několika hráči z obou týmů, vylučovat se ale nebude.
36:09
Ehlers ve střelecké pozici trochu zavrávoral, Dánové ale zůstávají u kotouče.
35:42
Antti Pihlström (FIN) dostává menší trest za vražení na hrazení. Minulou přesilovou hru Dánové využili, teď mají k dispozici další příležitost.
35:09
Dánové hrají v plném počtu.
34:34
Proti Laineho dělovce vytasil levý beton Dahm. Následně Dánové vyhazují ke Koskinenovi a opět střídají.
33:48
Dánové vyhazují a můžou vystřídat. Na ledě zůstává jen Lassen.
33:27
Jokinenova přihrávka na teč prolétla bez teče až za dánskou branku.
33:09
Mads Christensen (DEN) dostává dvě minuty za hákování. Finsko tak může opět odskočit svému soupeři.
32:50
Finsko dokázalo opět už v plném počtu zatlačit soupeře do hluboké obrany a vybojovalo si také výhodu početní převahy.
31:42
Dánsko právě vstřelilo branku!
Dánové sehráli přesilovku výborně a dotahují se na rozdíl jediné branky! LARS ELLER dostal nabito do pravé strany a tvrdou střelou bez přípravy uklidil kotouč kousek nad ledem až ke vzdálenější tyči finské branky – 2:1. Asistence: Mads Christensen.
30:52
Finové ale vyhráli vhazování ve vlastním pásmu. Teď bude následovat další v tom středním.
30:47
Mikko Rantanen (FIN) dostává menší trest za držení protihráče. Dánové budou mít k dispozici další početní výhodu.
30:23
Teď už se ale hraje zase na druhém konci ledové plochy. Dahm si připisuje další zákrok. Bude se vhazovat.
29:46
Dánové dokázali zachytit přihrávku napříč středním pásmem a rychle obracejí hru.
28:45
Dánské nahození na Koskinena přilétlo do ofsajdu. Bude se vhazovat ve střední třetině.
27:13
Tečovaná rána Jaakoly skončila na betonech Dahma.
26:41
Poulsen nedokázal zpracovat prudkou přihrávku vzduchem. Dánům je nakonec pískáno zakázané uvolnění.
25:40
Pyörälä s Koskirantou opět dotírali na brankáře Dahma, ten ale tentokrát chytá kotouč a nechává přerušit hru.
25:14
Koskinen si našel volný puk vedle svého brankoviště a přerušuje hru.
24:59
Teď už se ale hraje ve finském obranném pásmu. Dánové pálili třikrát od modré, ani jednou kotouč ale nezamířil do prostoru mezi třemi tyčemi.
24:33
Dánům se nedaří přesunout hru před Koskinena.
23:49
Jani Lajunen dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ve velké šanci ale zřejmě trefil tyčku dánské branky! Od ní se pak kotouč odrazil do rohu kluziště.
23:12
Stormova rána příklepem mířila do středu branky. Dobře postavený Dahm s ní tak neměl problémy.
21:45
Prosazují se ale opět Finové a ti už tak vedou o dvě branky! JARNO KOSKIRANTA si narazil s Pyöräläm a zblízka se pokoušel překonat Dahma. Ten dokázal zasáhnout a kotouč vyrazil, dojíždějící obránce Stefan Lassen si jej ale nešťastně srazil do vlastní brány – 2:0. Asistence: Mika Pyörälä.
21:27
Koskinen si připisuje další zákrok a bude se vhazovat. Dánové začali druhou třetinu o něco aktivněji.
20:38
Eller zakočnoval pěknou kombinaci Dánska dobrou střelou a po zákroku Koskinena si sám dojel i pro dorážku, puk ale nenasměroval mezi tři tyče. Eller je dnes zatím jasně nejaktivnějším hráčem Dánů.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 16:00.
V první třetině naprosto potvrdili roli favorita hráči Finska, kteří se dokázali zásluhou branky Mikaela Granlunda z patnácté minuty i dostat do vedení. V závěru mohli tento těsný náskok ještě navýšit, když hráli po faulu Nielsena přesilovou hru, přes velký tlak se jim ale nepodařilo podruhé procpat kotouč za Dahma.

19:33
Dánové jsou opět pod obrovským tlakem, zatím ale brání výborně a odolávají.
19:01
Finové si vytvořili v útočném pásmu dobrý zámek, teď se ale hra pro posunutí dánské branky přerušuje. Bude se vhazovat před Dahmem.
18:23
Granlund hledal mezi kruhy Aha, Storm ale dokázal sáhnout do přihrávky a znemožnil finskému mladíkovi střelu z první.
17:42
Daniel Nielsen (DEN) dostává menší trest za podražení. Dánové budou v závěru první třetiny bránit jednobrankovou ztrátu.
16:55
Finové se s rozehrávkou nikam neženou. Aktuálně hrají s kotoučem ve vlastním pásmu.
15:59
Nicklas Jensen teď pod tlakem vyhazuje. Icing to nebude, takže Dánové mohou vystřídat.
15:13
Finové opět ostřelují Dahmovu branku. Ten ale zatím odolává.
14:44
Finové vedou na střely 7:3, první branka utkání je tak zřejmě zaslouženým vyústěním tohoto tlaku.
14:29
Tak to byla nádherná ukázka rychlosti spojené s technikou a Finové jdou do vedení! MIKAEL GRANLUND se dostal ke kotouči kousek od Dahmovy branky, rychle si jej skoro až od brankové čáry přehodil zpět na forhend a přesnou střelou zápěstím otevírá skóre tohoto utkání – 1:0. Asistence: Mikko Koivu a Leo Komarov.
14:03
Stormovu střelu z dobré pozice Finové dokázali zablokovat.
13:10
Odražený kotouč dokázal z vlastní brankoviště vyvézt do bezpečí Markus Lauridsen.
12:53
Teď už hrají v plném počtu i Dánové.
12:41
Nicklas Jensen opět rychlým průnikem trošku pozlobil finskou obranu, ta jej ale nakonec nepustila do zakončení. Vhazuje se před Koskinenem, Finové jsou už kompletní.
12:10
Na druhé straně zakončoval Granlund, Dahm si ale dokázal poradit a rychle rozehrává.
11:48
Finský brankář si připisuje důležitý zákrok, když zastavil pěknou střelu Nicklase Jensena po výborné kombinaci dánského týmu.
11:31
Hra ve čtyřech sedí lépe Dánům. Ti teď přesunuli hru před Koskinena.
10:51
Tak první přesilovky si Dánové příliš neužili. Morten Green (DEN) si vysloužil dvě minuty za držení protihráče a poměr sil na ledě se vyrovnává.
10:39
Mikko Koivu (FIN) dostává menší trest za krosček. Dánové si zahrají přesilovou hru.
10:39
A hned chvíli poté měli Dánové další dobrou příležitost, po střele od modré totiž zůstal kotouč ležet před Koskinenem. Opět tam dojížděl za dorážkou Lars Eller, ani teď ale nedokázal finského gólmana překonat.
10:11
Až teď poprvé zasahoval Mikko Koskinen, s Ellerovou tvrdou střelou si ale dokázal poradit.
09:21
Aho se pokoušel chytrkou kolmicí posunout do střelecké pozice Pyöräläho, ten už byl ale moc blízko k Dahmovi a nedokázal zakončit.
08:26
Storm si sjížděl po ose hřiště do dobré šance, na prudkou přihrávku k modré čáře ale nedosáhl a místo možné střely následně jen nahazuje do pásma a míří střídat.
07:57
Teď to znovu zkoušel aktivní Laine, z pravé strany ale přestřeluje.
07:24
Granlund se tlačil do zakončení po Koivuově zpětné přihrávce, střela mu ale příliš nesedla.
07:10
Hansen se natlačil na střed od pravého mantinelu a pokusil se Dahma překvapit bekhendem, ani tento pokus ale k finskému brankáři neprošel.
06:31
Po delší době se dostávají na kotouč Dánové. Koskinen stále čeká na svůj první zákrok.
05:28
Pokka si sebral nepřesnou přihrávku Lainemu mezi kruhy, pěknou střelou do horní části branky ale nechal vyniknout Dahmovu lapačku.
04:18
Dvakrát to teď zkoušeli od modré také Dánové, Koskinen ale zatím nemusel zasahovat.
03:55
Koivu pálil z podobného místa jako před chvílí Laine, ani finský kapitán ale neuspěl.
03:24
Rantanen na pravém mantinelu podklouzl, dokázal se ale udržet u kotouče.
02:30
Nicholas Jensen teď ve vlastním pásmu trochu přitvrdil a Dánům se podařilo posunout kotouč ke Koskinenovi.
01:12
Laine opět pálil z pravé strany a Dahm kotouč vyrazil jen k Jokinenovi. Ten následně z ostrého úhlu dorážel do úplně odkryté branky, tu ale těsně netrfil a puk proskákal napříč brankovištěm a skončil v rohu kluziště!
00:41
První pokus Laineho dokázal Dahm zastavit pravým betonem.
00:01

Finsko: Koskinen (Saros) – Hietanen, Jaakola (A), Pokka, Lindell, Ohtamaa, Kivistö – Komarov, Koivu (C), Granlund – Laine, Lajunen, Jokinen (A) – Aho, Koskiranta, Pyörälä – Rantanen, Sallinen, Pihlström – Pulkkinen.

Dánsko: Dahm (Sorensen) – M. Lauridsen, Nielsen (A), O. Lauridsen, Nicholas Jensen, Lassen, Boedker, Kristensen – Ehlers, Eller, Hansen – Nicklas Jensen, Madsen (A), Storm – Poulsen, Green (C), Christensen – Bjorkstrand, Starkov, Bau – Aagaard.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Kubuš (SVK) – Fluri (SUI), Lazarev (RUS).
Do dnešního utkání nezasáhne finský první centr Aleksander Barkov. Útočník pro dnešní zápas není v sestavě Finů ze zatím neznámého důvodu.
Finsko
Finové vedení trenérem Jalonenem zatím na turnaji ani jednou nezaváhali a čtvrtfinále s Dánskem by pro ně mělo být snadným soustem. Tým, který bodově táhne nadějný mladík Patrik Laine, už dokázal porazit jak výběr USA, tak i silnou Kanadu a bez ztráty jediného bodu ovládl petrohradskou skupinu B. Narozdíl od Dánů se tak před klíčovým zápasem turnaje nemusel stěhovat.

Dánsko
Dánové mohou letošní šampionát považovat za úspěšný, podařilo se jim totiž v základní skupině vyřadit Švýcary a postoupit do čtvrtfinále, ve kterém narazí na silné Finsko. Dánsku se však podařilo v předposledním utkání skupiny A porazit českou reprezentaci, která nakonec celou moskevskou skupinu ovládla, mají tedy předpoklady na to, vyšlápnout si i na nabité Finy.

Frederik Storm – 5 bodů (1+4)
Vyřazovací boje letošního turnaje začínají. Jako první čtvrtfinálový duel spatří petrohradská aréna souboj mezi vítězem místní skupiny B Finskem a čtvrtým nejlepším týmem z Mosky Dánskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.