Třetí třetinu sice Francouzi vyhráli zásluhou přesilovkové trefy Pierra-Édouarda Bellemara, na body jim to ale dnes stačit nebude. Finové si díky skvělé druhé třetině a třema trefám během deseti minut připisují další výhru na turnaji a zůstávají stoprocentní.
59:46
Francie to zkouší bez brankáře!
59:46
Barkov se dostal po levé straně do ještě jedné dobré šance, Quemenera ale nepřekonal.
59:26
Finové vybojovali kotouč za vlastní brankou a ještě jednou vyrazí dopředu.
58:51
Teď se navíc drží na kotoči FInové, takže Francouzi nemohou zkusit ani power play.
58:28
Francii dochází čas. Na zdramatizování závěru utkání už to nevypadá.
57:44
Finové hrají i po vypršení Granlundova trestu ve vlastní obranné třetině.
56:43
Finsko hraje v plném počtu.
56:29
Finové opět vyhazují a mohou vystřídat.
55:50
Francouzi sehráli kombinaci přes hráče za brankou na Sachu Treille mezi kruhy. Tomu ale střela vůbec nesedla a Koskinen bez větších potíží zasahuje.
54:50
Finové vyhrávají vhazování a okamžitě vyhazují.
54:43
Mikael Granlund (FIN) obdržel menší trest za podražení. Pokud by se podařilo Francii přesilovou hru využít, koncovka zápasu může být ještě zajímavá.
54:27
Špatně mířená přihrávka teď málem skončila vlastní brankou. Obránce ale stihl kotouč v brankovišti dobruslit a pohromě zabránil.
54:01
Teď ale půjdou znovu do čtyř. Francie hraje zatím ve výhodě.
53:33
Finové hrají v plném počtu.
52:31
Branka platí! Francouzi snižují na 1:3!
52:31
Francie právě vstřelila branku!
I tento gól bude hlavní rozhodčí zkoumat na videu. Po střele od modré vznikla na braknovišti Finska skrumáž, Sacha Treille se tam natahoval po dorážce a puk nakonec někudy proklouzl až za Koskinena. Autorem branky je PIERRE-ÉDOUARD BELLEMARE 1:3. Asistence: Sacha Treille a Yohann Auvitu.
52:10
Koskinen si připisuje důležitý zákrok. Bude se vhazovat. Z přesilové hry Francie 5 na 3 zbývá ještě 34 sekund.
51:33
Mikko Koskinen (FIN) dostává menší trest za zdržování hry a Finové jdou do tří! Dvě minuty na trestné lavici odpyká Barkov.
50:44
Francie střídá brankáře! Cristobal Huet opouští brankoviště, zbytek zápasu dochytá Ronan Quemener.
50:44
No a teď se vylučuje zase na druhé straně. Leo Komarov (FIN) si odsedí dvě minuty za krosček.
50:21
Francie hraje v plném počtu.
49:21
Lindellovu střelu od modré Huet vyráží a jeho obránci následně vyhazují.
48:21
Laurent Meunier (FRA) dostává menší trest za hákování.
47:51
Bellemare vyhodil kotouč mezi střídačky, zřejmě ale s nějakou tečí. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
47:20
A Mikko Koivu nyní vyhazuje o plexi na další zakázané uvolnění.
46:58
Laine teď na chvíli podržel kotouč v útočné třetině. K zakončení se ale neprobojoval.
46:18
Icing finského týmu.
45:49
Francie stále hraje s kotoučem kolem branky Koskinena.
44:38
Bertrandův pokus Koskinen vyráží. Francouzi začínají být střelecky o něco aktivnější.
43:49
Auvituova tvrdá střela končí na pravém betonu brankáře Koskinena.
43:26
Da Costovu zadovku na brankoviště přikryl Koskinen. Bude se vhazovat v útočném pásmu Francie.
43:04
Huet chytá nahození ze středního pásma a sám rychle rozehrává.
42:21
Claireaux hledal na útočné modré najíždějícího Ritze, přihrávka byla ale příliš prudká a končí zakázaným uvolněním.
40:36
Další gólová šance pro Lindella, toho ale neskutečně vychytal brankář Huet! Lindell střílel po křižné přihrávce při přečíslení, francouzský gólman se ale bleskově přesunul a betonem zasáhl.
40:01
Ve druhé třetině se dnešní první duel v petohradské skupině pravděpodobně rozhodoval. Esa Lindell v pětadvacáté minutě tvrdou střelou od modré uklidnil Finy vedoucí brankou a ti následně přidali další dva zásahy. Laineho střelu tečoval mezi nohy Hueta Aleksander Barkov, Patrik Laine poté sám zakončoval rychlou akci po přirhávce od Jokinena. Tříbrankové vedení naprosto opovídá dění na ledové ploše i střelecké převaze Finska.

Třetí třetina začne přibližně v 12:55.
Střely po 2. třetině:

FRANCIE – 8 (2, 6)
FINSKO – 16 (8, 8)
40:00
39:20
Lindellova střela z první mířila mezi nohy francouzského gólmana, ten ale dokázal včas zakleknout.
38:39
Ohtamaa nahazoval od modré a Bakrov se z otočky pokoušel zamést puk za Hueta, v pádu už ale na odražený kotouč nedosáhl.
38:08
Huet si připisuje další zákrok. Bude se vhazovat.
37:55
Francie teď tahá za kratší konec provazu. Finové drží utkání pod kontrolou a druhou třetinu už zřejmě dohrají bez komplikací.
36:54
Pyörälä se natlačil na střed od pravého mantinelu a pokoušel se zakončovat do horního rohu Huetovy branky. Tu ale přestřeluje.
35:56
Claireaux trefuje z pravého kruhu jen prostředek branky. S tím nemá Koskinen větší potíže.
34:50
Finsko právě vstřelilo branku!
Tak teď už se dočkal i PATRIK LAINE! Stejná spolupráce jako při druhé brance, nyní však Jokinen přihrával Lainemu až na brankoviště, odkud finský supertalent dokázal bekhendovou střelou do horní části branky překonat Hueta – 0:3. Asistence: Jussi Jokinen a Aleksander Barkov.
34:16
Huet si připisuje další zákrok po Jaakolově střele od modré.
33:22
Až teď si vybruslil z rohu na brankoviště da Costa, zblízka ale Koskinena nepřekonal.
33:11
Francie je nyní poměrně aktivní v útočném pásmu. Zatím ale bez zakončení.
32:04
Barkovův gól tedy platí. Francouzi budou muset dohánět dvoubrankové manko.
30:40
Finové odskakují na rozdíl dvou branek. Po přiťuknutí Jokinena pálil od modré Laine, jehož ránu před Huetem tečoval ALEKSANDER BARKOV. Rozhodčí několik minut diskutovali s videorozhodčím, jestli nešlo o vysokou hůl, nakonec ale branku uznali – 0:2. Asistence: Patrik Laine a Jussi Jokinen.
30:40
Diskutuje se případná vysoká hůl tečujícího hráče před Huetem. Střelcem tak určitě nebude Laine.
29:49
Yorrick Treille nahazoval přes clonícího spoluhráče, Koskinen si ale kotouč našel a chytil.
29:19
Hlavní rozhodčí rozpažuje. Bude se tedy pokračovat vhazováním v útočném pásmu Finska.
29:19
Při přerušení a po poradě s Koivem a dalšími rozhodčími se bude ještě telefonovat ohledně akce finského kapitána.
28:57
Huet se následně vyznamenal při samostatném úniku jednoho z finských útočníků.
28:12
V obrovské šanci se ocitl zničehonic kapitán Finska Mikko Koivu! Ten měl puk na hokejce a před sebou jen ležícího Hueta, nedokázal ale trefit odkrytou část branky!
27:13
Finsko je v plném počtu.
27:01
Francie hraje svoji první přesilovku velmi dobře, teď pálil z vrchu Raux.
26:20
Až teď Finové poprvé v oslabení vyhazují.
25:58
Desrosiers zajímavě tečoval nahození Auvitua od modré, puk ale o nějaký kousek přelétl Koskinenovu branku.
25:13
Teď si zahrají přesilovku také Francouzi. Jani Lajunen (FIN) dostává menší trest za podražení.
25:00
Využitá přesilovka a Finové jdou do vedení! ESA LINDELL si narazil s Granlundem a tvrdou dělovkou od modré čáry propálil Hueta i všechny hráče před ním – 0:1. Asistence: Mikael Granlund a Mikko Koivu.
24:14
Jokinen z dobré pozice ranou z první přestřeluje.
23:39
Dlouhá kombinace Finska v útočné třetině přináší další přesilovku. Teddy da Costa (FRA) dostává menší trest za vražení na hrazení.
22:20
Raux teď zboural vlastního brankáře. Ten je ale naštěstí v pořádku.
21:54
Francouzi vyrazili do útoku, s Perretem si ale poradil Hietanen.
21:06
Puk se teď ocitl mezi střídačkami. Bude se vhazovat před Huetem.
20:05
Další vyhrané vhazování pro Barkova, ten je zatím v utkání v této disciplíně stoprocentní.
20:01
V prvních dvaceti minutách jsme se branky nedočkali a největší zásluhu na tom má bezpochyby brankář Cristobal Huet. Ten si připsal osm zákroků a pomohl svému týmu přečkat dvě po sobě jdoucí oslabení po vyloučeních Lampériera a Rauxa.

Druhá třetina začne přibližně v 12:00.
Střely na branku po 1. třetině:

FRANCIE – 2
FINSKO – 8
20:00
19:48
Jaakolovo nahození bylo ještě někým tečované, dobře postavený Huet ale i tuto situaci zvládl. Následuje zřejmě poslední vhazování první třetiny.
18:59
Pokka dostal nabito na modrou čáru, střela mu ale moc nesedla, navíc trefila jen blízko clonícího obránce Francie.
18:17
Teď pálil z pravé strany Barkov. Huet si připisuje další zákrok.
17:21
Aho střílel na lapačku Hueta, ten zasahuje. Pyörälä se pak ještě natahoval po dorážce, puk už byl ale v držení francouzského gólmana. Finský útočník se následně omluvil za sekeru přes ruce soupeřova brankáře.
16:24
Mantinely duní. Moisand teď tvrdě ale čistě dohrál u hrazení Pihlströma.
16:14
Rozhodčí pískají Finům ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
15:40
15:06
Koskiranta zakončoval na brankovišti bekhendem, puk ale netrefil vůbec ideálně a Francie se opět osvobozuje.
14:37
Francouzi získali kotouč a ihned je posílají až ke Koskinenovi.
13:40
Příliš dlouho si Francie v plném počtu nezahrála. Už po deseti vteřinách dostává menší trest za vražení na hrazení Damien Raux (FRA).
13:29
Koivu posílal na Aha střílenou přihrávku, mladý útočník ale nedokázal puk tečovat do branky.
12:50
Ani jim se ale zatím nedaří. Francie vyhazuje a střídá.
12:17
Francouzi přestáli tlak první přesilovkové formace Suomi. Ta po zákroku Hueta přepouští led svým spoluhráčům. Na ledě je teď Aho s Koivem a Granlundem.
11:30
Loïc Lampérier (FRA) dostává menší trest za hákování. První přesilovku si zahrají Finové.
11:14
Beronovu střelu Koskinen vyráží pravým betonem zpět do hry. Má štěstí, že nikdo z dojíždějících Francouzů nemohl dorážet.
10:53
Finským fanouškům se podařilo rozjet na tribunách mexické vlny, mezitím jejich tým zamkl soupeře v obranném pásmu.
09:46
Salmelovu střelu zápěstím dokázal Janil protečovat za vlastní branku.
09:06
Francouzi zatím marně hledají způsob, jak proniknout do útočného pásma.
08:17
Až teď vyhnali Francouzi soupeře z vlastní třetiny a mohou vystřídat.
07:37
Finové se drží v pásmu, zatím ale kombinují jen kolem hrazení.
07:03
Claireaux jen protečovává kotouč do útočné třetiny a míří na střídačku.
05:48
Janil se teď obětavě vrhl do Kukkonenovy tvrdé střely od modré a kotouč dokázal zastavit. Pro postavení útočícího hráče v brankovišti se ale stejně přerušuje.
05:22
Sacha Treille naskočil na led, při bekčekingu hned vybojoval kotouč a z rychlé akce se dostal i do zakončení. Jeho střelu ale srazil jeden z finských obránců nad branku Koskinena.
04:18
Laineho dělovka od modré rozduněla jen mantinel za Huetem.
04:07
Po Jokinenově pokusu přerušuje zase na druhé straně Huet.
03:48
Raux vyvezl kotouč z pásma a po jeho nahození na branku se bude vhazovat před Koskinenem.
02:36
Pyörälä dával mezi kruhy na úplně volného Koskirantu, toho ale v první větší šanci utkání vymazal gólman Huet! Výborný zákrok vyrážečkou drží bezbrankový stav.
01:51
Teď už musel francouzský gólman proti Granlundovi zakročit a uspěl i proti následné dorážce.
01:14
Huet si poprvé sáhl na puk, střela ale přiletěla až po odpískaném ofsajdu, do statistik se mu tedy tento zákrok počítat nebude.
01:01
Hietanenův pokus Huetovu branku netrefil. Lainemu zase nepovolil zakončení po přihrávce Jokinena jeden z francouzských obránců.
00:05
Barkov vyhrál úvodní vhazování dnešního prvního utkání.
00:01

Francie: Huet (Quemener) – Auvitu, Moisand, Dieudé-Fauvel, Beron, Janil – Fleury, Bellemare, S. Treille – Y. Treille, Meunier, Perret – Claireaux, Ritz, Desrosiers – Bertrand, da Costa, Lampérier – Bertheon.

Finsko: Koskinen (Saros) – Pokka, Lindell, Jaakola, Hietanen, Kukkonen, Ohtamaa, Salmela – Jokinen, Barkov, Laine – Granlund, Koivu, Komarov – Pyörälä, Koskiranta, Aho – Pihlström, Lajunen, Pulkkinen.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Sidorenko (BLR) – Fluri (SUI), Lhotský (CZE).
V petrohradské aréně probíhají přípravy na utkání, ochozy se pomalu zaplňují převážně finskými fanoušky.
FINSKO
Finové jsou společně s Kanadou jedinými mužstvy, které ještě neztratily bod. Zatím se jim tedy daří přesně podle předturajových předpokladů. Poslední utkání ale neproběhlo pro zemi tisíce jezer úplně hladce. Svěřenci Kariho Jalonena nastoupili proti Maďarsku a první gól dali až na sklonku druhé peridy. Nakonec zvítězili 3:0, ale od týmu takového formátu se čekalo jednoznačně vyšší skóre.

Finsku patří druhá pozice v petrohradské skupině a jen o něco horší skóre je dělí od první příčky patřící Kanadě. Zápas s Francí i následný duel se Slováky by měli Finové v pohodě zvládnout. V posledním utkání ve skupině pak pravděpodobně proběhne jejich přímý souboj o první místo s Kanadou.

FRANCIE
Tato země může být se svými dosavadními výsledky na šampionátu spokojena. Ze čtyř utkání totiž Francouzi vydřeli solidních pět bodů, když nestačili pouze na silnější Slovenko a Spojené státy americké. Hned na úvod si naopak poradili ve vyrovnaném zápase s Německem, jež zdolali 3:2 na samostatné nájezdy. Přesvědčivým výsledkem 6:2 poté porazili Maďarsko.

Francie se nachází na páté příčce skupiny B a má vynikající možnost postoupit do čtvrtfinále. Čtvrtí Slováci totiž mají jen o bod více a proti nadcházejícím třem soupeřům nemají dobré vyhlídky. Pokud by se Francouzům podařilo o nějaký ten bodík obrat Finy nebo následně Kanadu, měli by situaci ještě mnohem hezčí. Klíčový však pro ně bude poslední duel skupiny s Běloruskem.

2. Damien Fleury – 3 body (2+1)
3. Pierre-Edouard Bellemare – 3 body (0+3)
Dobrý den, milí hokejoví fanoušci! Dnešní program petrohradské skupiny B je o něco pestřejší. K vidění totiž budou hned tři utkání. Jako první je již v dopoledních hodinách na programu duel mei Francií a Finskem, které dosud nepoznalo přemožitele. Bude tomu tak i nadále? Sledujte textový online přenos od 11:15!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:15.