Tak ještě jeden nedovolený zákrok, respektive dva. Dvouminutové tresty za hrubost si připíše Max Domin (CAN) a Jesse Dudás (HUN).
Z pravého kruhu si vybruslil do středu hřiště Taylor Hall a důrazně vystřelil. Adam Vay zabránil osmé brance.
Kanada má ideální možnost nacvičit si přesilovou hru, což zatím naplno využívá.
55:31
Další vyloučení Maďarů. Kevin Wehrs si počínal nedovoleně ve vlastním pásmu a už maže na trestnou lavici.
55:15
Maďarský střelec István Bartalis se nadechl k pěknému sólu. Projel z vlastního pásma až do toho kanadského, a poté zvolil svižnou střelu, se kterou měl Pickard problémy. Nakonec vyrážečkou odklidil puk.
54:09
Z pravého kruhu nebezpečně pálil Ryan O'Reilly, ale vyrážečka Vaye byla mrštná.
53:30
Kanada dlouho kombinovala, ale nakonec z toho nic nebylo. Adam Vay zatím může být klidný.
52:18
Balint Magosi oslabí Maďarsko na dvě minuty. Za hákování si odsedí menší trest.
51:27
Po jedné z lepších střel posledních minut musí zasahovat Calvin Pickard. Celkem už na něj dnes mířilo 19 puků.
51:00
Stále je to stejné. Už delší dobu jsme neviděli vážnější střelu.
49:48
Hra výrazně ubrala na rychlosti. Hosté už se nikam neženou a Maďarsku dochází síly.
48:40
Kanaďanům se nedaří rozehrávka, Maďaři dobře napadají.
47:06
Hosté jsou v plném počtu a mohou bojovat o vstřelení dalších gólů.
46:29
Maďaři nehrají přesilovku zle. Chvílemi se drží na útočné polovině a Pickard musí být v pohotovosti.
45:06
Brad Marchand je i druhým vyloučeným hokejistou Kanady. Tentokrát je potrestán za nedovolené bránění.
44:35
Kanada právě vstřelila branku!
Kanada ještě zvyšuje svůj náskok a vede už o šest gólů. Hvězda loňského šampionátu a také Edmontonu Oilers TAYLOR HALL prostřelil bezmocného Adama Vaye. Asistence: Michael Matheson.
43:58
Kanada uzamkla Maďary, ale její střely jsou z velké vzdálenosti a Vay na ně dobře vidí.
42:10
A znovu Maďarsko v šanci, tentokrát to byla větší gólovka. Obránce Jesse Dudás vypálil z pozice pravého beka velmi tvrdě a puk jen těsně míjí vzdálenější tyč.
41:43
Maďaři předvádí sympatický výkon, když se stále tlačí do zakončení a pálí ze všech pozic. Z pravého kruhu teď pálil Vilmos Galló.
41:05
Corey Perry dlouho vymýšlel s pukem v útočné třetině, a tak mu jej obránce Maďarů odpálil mimo nebezpečí.
40:15
Brad Marchand se vrací z trestné lavice a pokračujeme v pěti na obou stranách.
40:01
Druhá perioda je u konce a Kanada se v ní ujala již bezpečného vedení. Maďarsko sice na začátku třetiny kousalo, ale po několika brankách už jeho aktivita opadla.

STŘELY NA BRANKU: 13 – 26
40:00
39:20
Maďaři srdnatě bojují v útočném pásmu a tlačí se do zakončení. Kanada je ale proti, Pickard zatím nemusel zakročit.
38:15
Dnešní první vyloučení Kanady má na svědomí bostonský Brad Marchand. Ten zahákoval protihráče a míří na lavici hanby.
37:47
Maďarsko se ubránilo a už má na ledě všech pět mužů.
37:38
Po přihrávce McDavida se mohl prosadit pohotově střílící Mark Scheifele, ale Vay stihl včas sklapnout betony.
36:24
Tak ne, málem sama inkasovala. Bartalis se Sofronem se totiž dostali do přečíslení, které vyřešili velmi šikovně. Prvně jmenovaný poslal Istvánu Sofronovi pěknou žabičku a Pickard musel nechal vyniknout pravý beton, aby zabránil puku v cestě do klece.
35:47
Za hákování se poroučí na trestnou lavici István Mestyán. Využije Kanada početní výhodu a vstřelí sedmou branku?
35:40
Javorové listy jsou v útočné třetině a vynutili si faul...
33:50
Nyní se hraje bez šancí, Maďaři se ještě snaží, ale Kanada je důsledná.
32:45
Maďarsko střídá brankáře. Zoltána Hetényiho nahrazuje Adam Vay.
32:45
A další gól, který nás už pozvolna přibližuje dvoucifernému výsledku. Do té doby kvalitně chytající Hetényi si vybral slabší chvilku, když mu propadla polovysoká střela obránce MICHAELA MATHESONA, který jako jediný z kádru Kanady strávil větší část letošní sezony ve farmářské AHL. Asistence: Ben Hutton a Mark Scheifele.
31:36
Pátá právě teď odbila. Maďarsko už je na kolenou a Kanadě nestíhá. Rielly přihrál na modré puk na pravou stranu vancouverskému Tanevovi, který narýsoval ideální křižný pas na úplně volného DERICKA BRASSARDA. Ten se svým pokusem z první neuspěl, ale vzápětí puk ze gólamana vypadl a forvard Rangers jej dorazil za jeho záda. Asistence: Chris Tanev a Morgan Rielly.
30:39
Kanada má teď velký tlak a další vstřelená branka je v očekávání. Druhý útok javorových listů byl hodně aktivní, ale Scheifele ani Domi gólmana neprostřelili.
29:05
Tak už máme zřejmě jasno, další gól už totiž znamená tříbrankový náskok. Jednička posledního draftu přes ležícího obránce vyslala do samostatného úniku BRADA MARCHANDA, který tváří v tvář brankáři Maďarů trochu zvláštním způsobem uspěl, když se mu podařilo přehodit vyrážečku Hetényiho – 1:4. Asistence: Connor McDavid a Michael Matheson.
27:12
Hostující mužstvo trochu nezaslouženě navyšuje svůj náskok. Snad poprvé ve druhé periodě zamkl Maďary v jejich třetině a po střele obránce Ceciho zůstal puk ležet u betonu brankáře Hetényiho. Obránce ho nedokázali včas odklidit, a tak už měl důrazný MARK STONE lehkou práci s dopravením jej do klece. Asistence: Cody Ceci a Sam Reinhart.
26:51
Znovu Matt Dumba pálil, ale tentokrát od modré čáry a gólman Maďarů měl zakrytý výhled.
26:20
Od pravého mantinelu napálil puk na branku Maďarska Matt Dumba. Obránce Minnesoty ale svou střelou Hetényiho překvapit nemohl.
25:20
Maďarsko hraje výtěčně! Teď těsně před Pickardem tečoval Vilmos Gall, který změnil směr letu kotouče. Ten však mířil těsně vedle brány.
24:19
Země javorového listu působí ve druhé části hodně zakřiknutě. Místo očekávaného náporu se hráči Kanady vůbec nemohou dostat ke střele.
23:17
Csaba Kovács jel proti dvěma bekům Kanady a jeho pokus vystřelit přes ně nebyl úspěšný.
22:20
Teď už se ale hraje v útočném pásmu favorita, který ale Heténiye ještě moc nezaměstnal.
21:33
Tlak Maďarska pokračuje, nyní bylo vyrovnání ještě více naspadnutí! Volný kotouč projížděl brankoviště a opravdu nechybělo moc k tomu, aby skončil za dezorientovaným Pickardem.
20:46
Velká šance Maďarů na vyrovnání! Nejprve přišla rána na Pickardy od pravého mantinelu, proti níž zakročil betonem, poté dorážel István Bartalis. Jeho bekhendový pokus byl hodně nadějný, ale Pickard ho vyškrábl lapačkou!
20:07
Hned na začátku třetiny Kanada nepřesně rozehrála a je z toho zakázané uvolnění.
20:01
No, kdo by si myslel, že náskok Kanady bude po první části jen jednobrankový... Hostující celek sice vedl od jedenácté minuty 2:0, Maďaři však gólem do šatny živý naděje na příznivý výsledek. Uvidíme, zda se Kanada ve druhé části donutí k lepšímu výkonu, nebo ji Maďaři ještě potrápí. Druhá část začne přibližně v 12:04.

STŘELY NA BRANKU: 5 – 11
20:00
19:12
Maďary první gól evidentně nakopnul a snaží se dál pokračovat v aktivitě. Hokejová kvalita Kanady je však samozřejmě na úplně jiné úrovni, a tak jsou často rádi, že se na chvíli dostanou do pásma.
18:14
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné! Maďarsko střílí Kanadě branku a je znovu ve hře. Pár sekund po uplynutí trestu Erdélyho se k puku v útočném pásmu dostal ISTVÁN BARTALIS, který využil nejisté rozehrávky Matta Dumby, a napálil puk z levého kruhu přímo pod víko! Bez asistence.
17:20
Gólman Zoltán Hetényi se teď dvakrát vyznamenal proti dobrým střelám Kanaďanů. Hlavně díky němu je stále náskok země s javorovým listem na hrudi jen dvougólový.
16:11
Kanada bude mít šanci na navýšení náskoku. Csanad Erdély dostává dvě minuty za hákování.
15:18
Kevin Wehrs střílel od modré čáry a puk gólmanovi Kanady vypadl z náruče. Vzápětí se puk téměř dostal na hůl jeho spoluhráče, ale v poslední chvíli ho odpálil obránce pro dnešek hostujícího týmu.
14:37
Kanadě se teď nedaří vůbec dostat do útočného pásma. Vypadalo to, že Maďaři cítí šanci, ale Pickard zatím zasahovat nemusí.
13:14
Maďarsko se na chvíli opravdu usadilo ve třetině Kanady a Pickard dokonce musel po jedné slušné střele zasahovat. Gólman Colorada Avalanche ale chytil další puk mířící na jeho klec.
11:59
Na modré čáře dostal nabito Chris Tanev, ale pokus z jeho hole letěl hodně divoce. Hetényi nemusel zasahovat.
10:04
A už je to o dvě branky. První lajna Kanady pěkně zakombinovala a po zakončení edmontonského Halla dorazil puk za záda ležícího Hetényie COREY PERRY. Asistence: Taylor Hall a Derick Brassard.
09:20
Na střely je to v tuto chvíli 2 – 6 v neprospěch Maďarska.
08:02
Frank Banham se snažil na útočné modré vypálit z otočky, ale puk zblokoval Brad Marchand a okamžitě si to šinul k bráně Maďarů. Hetényi už byl na zemi, ale forvard Bostonu nezvedl bekhendem puk ideálně!
06:49
Kanada pokračuje v náporu, ale nedá se říct, že by měla soustavný tlak. Maďarsko rozhodně ani po inkasované brance nesložilo z braně a nevyhazuje bezhlavě puky.
05:54
Hráči z kolébky hokeje se lehce dostali do obranné třetiny Maďarů a rozestavili se. McDavid přihrál na zadní mantinel Stoneovi, který z první posílal kotouč na MARKA SCHEIFELEHO. Útočník Winnipegu se pohotovou ranou z mezikruží nemohl mýlit. Asistence: Mark Stone a Connor McDavid.
05:09
Kanada má při přesilovce pěkný tlak, ale zatím na gólmana Hetényie nedokázala najít recept. Teď se to nepodařilo Ducheneovi.
04:10
Kanada si vynutila vyloučení. Na trestnou lavici míří Kevin Wehrs, jenž bude pykat za hákování.
03:41
Maďarsko chvílemi ukazuje, že se nebojí zaútočit a znovu ohrozilo Pickarda.
02:35
Ryan O'Reilly to zkoušel bekhendem, ale z blízkosti gólmana soupeře nepřekonal.
02:10
Hra už se ale přelila do obranné třetiny Maďarů, ti se teď brání a situace na ledě spíše připomíná jejich oslabení.
01:05
První větší šance po střele Balinta Magosiho, který se s pukem moc nemazlil a napálil ho z dobré pozice na Pickarda. Ten ránu nepodcenil.
00:28
Hned v úvodní minutě se Kanadě nedaří založit útok. Maďaři napadají a javorové listy mají problémy.
00:01
Maďaři už jsou na ledové ploše a čeká se na Kanadu. Do začátku zápasu zbývá něco přes dvě minuty.
Trenéři Kanady se dnes zřejmě rozhodli pošetřit údernou formaci Duchene-McDavid-Marchand, která by měla podle oficiálního zápisu naskakovat až jako čtvrtá v pořadí.

Maďarsko: Hetényi (Vay) – Dudás, Wehrs, Szirányi, Mestyán, M. Vas (C), Stipicz, Garát – Sofron, Bartalis (A), Sebök – Galló, Erdély, Sarauer – G. Nagy, J. Vas, Kovács – Benk, K. Nagy, Magosi – Banham (A)

Kanada: Pickard (Talbot) – Tanev, Rielly, Ceci, Murray, Dumba, Matheson, Hutton – Perry (C), Brassard, Hall – Stone, Scheifele, Domi – Gallagher, Jenner, O'Reilly (A) – Duchene (A), McDavid, Marchand – Reinhart

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Ohlund – Malmqvist (oba SWE), Suominen (FIN).
Příjemný den, vážení sportovní přátelé! Vítám vás u sledování textového online přenosu, který pro vás přenášíme přímo z Petrohradu. Na programu dnešního třetího hracího dne je jako první utkání nováčka v elitní skupině z Maďarska s favorizovanou Kanadou, jejímž vítězstvím si můžeme být pro toto střetnutí téměř jistí. Zápas startuje v 11:15.

MAĎARSKO
Maďaři zatím na šampionátu sehráli jedno utkání, v němž zanechali dobrý dojem. V utkání s rivaly ze Slovenska sice od osmé minuty prohrávali, vzápětí ale vyrovnali a i když poté nadějný výsledek znovu ztratili, drželi se ve hře. To platilo v podstatě až do 58. minuty, kdy Slováci skórovali do prázdné klece na 4:1. Maďaři dokonce i poté zkoušeli hrát bez brankáře, což svědčí o jejich odhodlání a sebedůvěře. Vzhledem k tomu, že Německo s Francií jako pořadatelské země příštího MS nemohou spadnout, potřebuje Maďarsko každý bod. Kdyby se jim o něj však podařilo oloupit Kanadu, jednalo by se o skutečný zázrak.

KADANA
Země javorového listu sehrála první duel proti USA, avšak svého soupeře trochu překvapivě výrazně předčila. Kanada sice nepřivezla až tak silný tým, který byl loni v Praze, přesto i letošní výběr je obrovsky silný, což dokázal hned v prvním duelu proti zámořskému rivalovi. Kanada sice prohrávala, od deváté minuty ale byla ve vedení a utkání vcelku v pohodě kontrolovala. Ve skvělém světle se ukázala především druhá útočná formace s Duchenem, Marchandem a jedničkou posledního draftu McDavidem. Všichni tři předváděli vynikající kombinace a zasloužili se o dva góly Kanady. Uvidíme, zda v bráně pro duel s Maďary zůstane Cam Talbot, nebo jej nahradí coloradský Calvin Pickard.