USA – Jake McCabe (1+0)

Střely na branku:

NĚMECKO – 11 (5, 3, 3)
USA – 31 (14, 9, 8)
Dramatickou koncovku nakonec zvládli lépe Němci a vítězstvím se přibližují třetí příčce ve skupině B! Utkání rozhodl gólem v poslední minutě obránce Korbinian Holzer. Američané teď budou muset bojovat v přímém souboji o čtvrtfinále se Slovenskem.
59:27
Německo právě vstřelilo branku!
Tak to je neuvěřitelné! KORBINIAN HOLZER dostal přihrávku od Goce, vypálil od modré čáry a vše prostřelil! Condon měl zakrytý výhled a střelu německého obránce zřejmě vůbec neviděl – 3:2. Asistence: Marcel Goc.
59:18
V poslední minutě třetí třetiny se bude vhazovat před Condonem. Pro Američany by třetí porážka na turnaji určitě nebyla příjemná.
58:59
Němci se nastěhovali do útočného pásma.
58:06
Z náznaku přečíslení 3 na 2 nedokázali Němci vytěžit zakončení.
57:31
Greiss se hlásil o zakázané uvolnění soupeře, rozhodčí ale nechávají pokračovat ve hře.
57:16
Condon chytá nahození na lapačku. Bude se vhazovat v obranném pásmu USA.
56:55
Leon Draisaitl se prodíral do šance, v poslední chvíli mu ale obránce odpálil kotouč za branku.
56:31
Hendricksův pokus od levého mantinelu míjí německou branku.
55:04
Po nahození od modré teď Greiss chvíli vůbec netušil, kde zůstal kotouč. Naštěstí pro něj se od bruslí clonících hráčů odrazil do rohu kluziště.
54:31
Další Boylův tvrdý pokus! Ten je v posledních minutách hodně střelecky aktivní.
54:05
Němci i po vypršení své přesilové hry hrají v posledních momentech častěji s kotoučem.
53:03
Tým USA v plném počtu.
52:48
Schütz pálil z první po pěkné přihrávce napříč pásmem, Condon se ale dokázal přesunout a Američané se osvobozují.
52:20
Boylovu střelu nepustil ke Condonovi Fasching. Němci zůstávají u kotouče.
51:29
Američané z rychlého kontru zakončují. Greiss se snažil rychle rozehrát, pod tlakem dojíždějících útočníků soupeře ale přehodnotil svůj původní záměr a nakonec přerušuje.
51:03
Za nedovolené bránění brankáři si jde tedy odpočinout na trestnou lavici Vince Hinostroza (USA).
51:03
Výborný zákrok teď vytáhl Greiss! Po rychlém průniku Schroedera pálil z mezikruží Fasching, který dojížděl celou akci z druhé vlny, Greiss se ale dokázal přesunout a přes faul Hinostrozy i zasáhnout.
50:03
Němci se po delší době dostali ke kotouči, ten teď ze středního pásma jen nahazují za Condona a střídají.
49:13
Ehrhoff teď zlomil hůl v době, kdy byli Američané nastěhovaní před Greissem. Kapitán Goc mu sice zapůjčil tu svou, i tak měli ale Němci co dělat, aby nepříjemnou situaci ubránili.
48:08
A teď amerického gólmana prověřil také Akdag. Německo bojuje o dobrý výsledek.
47:40
Boyle teď tvrdě pálil z pravé strany, Condon zasahuje.
47:07
Odpískaný ofsajd při přechodu USA do útočné třetiny.
46:42
Sympatický průnik teď ukázal český rodák Kahun, přes obránce ale musel zakončovat jen bekhendem a Condon si jeho pokus pohlídal.
46:30
Santini se opřel do nahrávky na modrou, Greiss ale jeho pokus vykopl.
45:49
Reimer sáhl do prudké přihrávky přes střední pásmo a kotouč srazil mezi střídačky. Bude se vhazovat ve středovém kruhu.
45:00
Pronikajícího Draisaitla dokázal na mantinelu ubránit Matthews.
44:12
Němci využili zaváhání obrany soupeře a lehce se dostali do pásma. Hagerova střela si ale cestu do branky nenašla.
43:11
Greiss teď drží svůj tým! Výborný zákrok betonem na brankové čáře v podání gólmana Islanders.
42:13
Foligno měl teď obrovskou šanci! Volný puk ale nedokázal na brankovišti uklidit do odkryté branky Thomase Greisse.
41:39
Icing USA. Vhazuje se před Condonem.
41:16
Německo v plném počtu.
40:45
Němci vyhazují kotouč ke Condonovi a střídají.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 16:57.
Po druhé třetině je stav tohoto důležitého souboje stejně jako na začátku opět nerozhodný. Němci inkasovali z hole Austona Matthewse hned v první minutě po změně stran. Američané poté měli ještě několik dalších zajímavých šancí na dokonání obratu, žádnou z nich už ale nedokázali přetavit ve třetí gól.
Střely po 2. třetině:

NĚMECKO – 10 (7, 3)
USA – 25 (15, 10)
40:00
39:53
Larkin si našel volný puk na bližší tyči a už už zakončoval proti odkryté brance, do střely mu ale zřejmě zaklekl Müller a v poslední možné chvíli kotouč vyrazil.
39:16
Thomas Greiss (GER) se po akci soupeře ohnal po jednom z amerických útočníků a dostává dvouminutový trest za hrubost. Ten za něj odsedí Dominik Kahun.
38:58
Matthews se dostal do přečíslení s Nelsonem, který se mu pokoušel vrátit přihrávku před německou branku, do té si ale skvěle lehl Ehrhoff a kotouč pod sebou dovezl až k mantinelu.
37:30
Němci jsou kompletní.
37:13
Foligno se pokoušel o dorážku na brankovišti, volný kotouč ale nedokázal procpat za německého gólmana.
36:20
Skvělé vykleknutí Holzera překazilo další střelu Američanů. Holzer následně vyhazuje.
35:44
Müller dokázal po mantinelu vyhodit kotouč přes celé kluziště.
35:30
Denis Reul (GER) si odsedí 2 minuty na trestné lavici za hákování. Přesilovka pro tým USA.
34:58
Drasaitl teď ukázal své schopnosti a dravým průnikem se natlačil přes obránce až ke Condonovi. Nedokázal už ale pořádně zakončit a dobře postavený gólman USA si jeho pokus pokryl.
34:37
Goc čekal na přihrávku za americkou brankou, puk mu ale přes nějakou nerovnost nakonec přeskočil čepel.
33:25
Kahun a Flaake zatáhli hru po delší době zase do útočného pásma Německa.
32:49
Hanifinova střela zmizela v Greissově výstroji, tomu ale nakonec kotouč po chvilce vypadl na brankoviště a němečtí obránci měli velké štěstí, že se k němu dokázali dostat jako první.
32:35
Německý gólman dalším zákrokem opět přerušuje.
32:23
Icing Německa. Bude se vhazovat před Greissem.
31:49
Po nešťastném odrazu od německého obránce ve vlastní třetině se ocitl zničehonic v gólové pozici Matthews! Jeho ránu na vyrážečku ale Greiss tentokrát vytěsnil.
31:05
Condon zapisuje další úspěšný zákrok do statistik.
30:38
Wood teď inkasoval nějaký úder na hlavu u mantinelu, zřejmě ale ne od soupeřovy hokejky, pokračuje se totiž ve hře.
29:52
Fasching s Woodem teď pořádně zaměstnávají německou obranu.
28:44
Zakázané uvolnění Spojených států.
28:38
Warsofsky dostal nepříjemný zásah kotoučem někam na bradu. Nepříjemný moment, ale americký bek z New Jersey odjíždí z ledu po svých.
28:24
Goc teď výborným obranným zákrokem okradl o kotouč Matthewse a založil rychlý protiútok.
27:28
Schütz byl teď příliš netrpělivý při čekání na dlouhou přihrávku na útočnou modrou a je mu odpískán ofsajd.
26:13
Američané dokáží hodně přihrávek ve středním pásmu zachytit. Němcům se nedaří dostat hru před Condona.
25:40
Německo hraje v plném počtu.
25:01
Až teď letí puk z německé třetiny a obranná čtyřka může vystřídat.
24:56
Němci jsou pod velkým tlakem. Dlouho se jim nedaří vystřídat.
24:30
Matthews teď pálil z podobné pozice, odkud před chvílí skóroval. Nyní ale Greiss dokázal zasáhnout.
23:38
Christian Ehrhoff (GER) dostává menší trest za držení protihráče.
23:23
Ehrhoffova střela od modré vypadala také nebezpečně a nejspíš byla také tečovaná.
22:35
Larkin se dostal po Maroonově přihrávce sám před Greisse, ten ale vytahuje vynikající reflexivní zákrok a drží nerozhodný stav!
21:30
Akdagovu střelu tečoval velmi nebezpečně Flaake, puk ale nakonec proskákal těsně vedle americké branky. Flaakemu navíc při zásahu přelomil hůl.
20:54
Dobrý zákrok si připisuje také Condon na opačném konci ledové plochy.
20:26
USA právě vstřelilo branku!
Tak to bylo rychlé! Američané využívají přesilovou hru a ihned po začátku druhé třetiny vyrovnávají! AUSTON MATTHEWS dostal přihrávku na modrou čáru, sjel si s pukem na levý kruh a nechytatelnou střelou na dlouhou tyč propálil Greisse – 2:2. Asistence: Brock Nelson.
20:01
Střely na branku v 1. třetině: 7:15.
Další třetina začne přibližně v 16:10.
Je za námi první třetina utkání mezi Německem a Amerikou. Fanoušci viděli už tři branky. Na brzkou trefu Hagera sice ještě zámořský výběr odpověděl přesilovkovou trefou McCabea, ale vzápětí poslal Němce podruhé do vedení Ehrhoff.
20:00
19:48
Další strkanice před Greissem, hra je vykázána do středního pásma.
19:43
A znovu jistý Greiss, který se má v této početní výhodě co ohánět.
19:11
Maroon nebezpečně tečoval střelu od modré, kotouč šel jen těsně nad horní tyč.
18:50
Matthews si šikovně objel německou branku a poslal kotouč na volného Vatrana, ten však ležícího Greisse přehodit nedokázal.
18:36
Američanům se naskýtá v závěru třetiny ideální šance na vyrovnání. Na trestnou lavici usedá Marcus Kink – 2 minuty za krosček.
17:58
Němcům nevyšla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.
17:34
Po delší době zahrozili také Němci, konkrétně Flaake. Jeho pokus z hranice kruhu Condon vyráží do rohu obranné třetiny.
16:53
Američané to dnes poněkolikáté zkusili zpoza branky, ale Greiss si zatím prostory u tyčí dobře stráží.
16:31
Němci jsou kompletní. Kotouč opustil hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
16:18
Nelson to zkoušel z prostoru levého kruhu, Greiss jeho střelu dobře viděl a neměl tak s ní problémy.
15:20
A znovu, tuhle přesilovku si zatím Američané za rámeček nedají.
14:59
Němci se podruhé v krátkém čase osvobozují.
14:28
Švýcarský sudí Wehrli ukazuje menší trest za podražení, na lavici hanby už usedá Yannic Seidenberg. Další přesilovka pro družinu kouče Hynese.
13:56
Na opačné straně zahrozili Američané, po komerční přestávce se bude vhazovat po pravici Greisse.
13:06
Německo jde podruhé v zápase do vedení. Zkušený zadák CHRISTIAN EHRHOFF napřáhl na modré čáře a Condon přes několik těl vůbec nic neviděl. Jeho střela tak zapadla přesně k levé tyči. Asistence: Felix Schütz, Patrick Hager.
12:21
Foligno s Hagerem jsou zpátky na ledě, pokračuje se ve hře pět na pět.
11:36
Američany vstřelená branka nabudila, Greiss si připisuje další zákrok. A znovu před ním vznikla menší mela. Tentokrát se vše obejde bez trestu.
10:35
Herní situace čtyři na čtyři očividně lépe svědčí zámořskému výběru, který srovnává krok. Compher skvěle poslal puk na najetého JAKEA MCCABEA, který pohodlně střelou z první trefuje odkrytou část německé branky. Asistence: J.T. Compher, Connor Murphy.
10:21
Na trestnou lavici míří Američan Nick Foligno a Němec Patrick Hager, oba inkasují menší trest za hrubost. Pokračuje se ve hře 4 na 4.
10:21
10:21
Po zblokované střele McCabea vznikl v německém brankovišti pořádný závar. Německý gólman nakonec brankovou čáru jen tak tak ustrážil. Vzápětí za brankou vznikla menší potyčka, bude se vylučovat.
09:56
Němci se bez problémů ubránili, Greiss byl prakticky bez práce.
09:15
Američané teď mají problémy s přechodem do útočné třetiny, naši západní sousedé skvěle brání obrannou modrou čáru.
08:32
Vatranova jedovatá střela minula německou branku, kotouč se po ní dostal podél mantinelu až do středního pásma.
07:56
Ovšem na opačné straně musel zastavit unikajícího Wooda Daryl Boyle, který inkasuje 2 minuty za hákování. Přesilovka pro USA.
07:42
Němci teď mají jasně navrch, Gogulla trefuje tvrdou ranou pouze zadní mantinel.
07:03
Ehrhoff se třikrát v řadě dostal na modré k zakončení, dvakrát mu však jeho pokus zablokovala americká obrana.
06:36
Německý kapitán Goc dostal v americké obranné třetině možná až příliš prostoru, Condon chytá a následuje komerční přestávka.
05:46
Reimer si povyjel zpoza branky, jeho bekhendový pokus však minul prostor tří tyčí.
05:07
Tak ne, Američané chybují v rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.
04:59
Draisaitl zavezl puk do třetiny, ale hra se rychle otáčí na druhou stranu.
04:10
McCabe napřáhl na modré a kotouč se přes hlouček těl dostal až k připravenému Greissovi.
03:45
Vatrano v přerušené hře poslal k ledu Seidenberga, rozhodčí to překvapivě řeší pouze domluvou.
03:19
Greiss je zatím prakticky bez práce, Německo začalo výborně.
02:19
Německo využívá svou úvodní přesilovku poté, co si Boyle výborně sjel mezi kruhy a vyslal dělovku směrem na americkou branku. Condon kotouč jen vyrazil k Schützovi, od jehož bruslí se puk odrazil k úplně volnému PATRICKU HAGEROVI, jenž ho poslal do úplně prázdné branky. Asistence: Felix Schütz, Daryl Boyle.
01:52
Zámořský výběr se ale zatím precizně brání, podruhé v krátkém čase poslal puk přes všechny čáry.
01:01
Chris Wideman inkasuje 2 minuty za podražení, Německo si zahraje hned zkraje utkání první přesilovou hru.
00:33
Greiss musel řešit úvodní navštívenku, Murphy ho zkoušel překvapit střelou ze středního pásma.
00:01
Oba týmy jsou na ledové ploše, otevírací utkání desátého hracího dne mezi Němci a Američany může zanedlouho vypuknout.

Německo: Greiss (Pielmeier) – Reul, Müller, Holzer, Ehrhoff (A), Boyle, Akdag, Ankert – Kink (A), Seidenberg, Goc (C) – Macek, Draisaitl, Noebels – Hager, Schütz, Gogulla – Flaake, Reimer, Kahun.

USA: Condon (Kinkaid) – Murphy (A), McCabe, Warsofsky, Skjei, Wideman, Hanifin, Santini – Maroon, Larkin, Foligno (A) – Nelson, Matthews, Vatrano – Compher, Motte, Hendricks (C) – Fasching, Wood, Hinostroza, Schroeder.

Rozhodčí: Sidorenko (BLR), Wehrli (SUI) – Fluri (SUI), Malmqvist (SWE).
USA
Američané jsou na letošním mistovství světa tak trochu za očekáváním. Utkání proti slabším soupeřům sice zvládli, týmy ze světové špičky jim ale dělají problémy. Spojené státy americké prohrály jak s Kanadou, tak s Finskem a jsou kvůli tomu na třetí příčce skupiny B. Pokud porazí Němce, půjdou z této pozice také do čtvrtfinále. V posledním utkání ve skupině je pak čekají Slováci.

NĚMECKO
Němci jsou po pátečním vítězství nad Bělorskem v dobré náladě. Nacházejí se na čtvrté příčce skupiny B, jež zajišťuje postup do čtvrtfinále. Účast v něm mají už nyní velmi pravděpodobnou. Za předpokladu, že Slováci prohrají se silnějším Finskem a USA, stačí Německu porazit v posledním utkání ve skupině Maďary. Vyloučené však není ani to, že v dnešním utkání minimálně potrápí Spojené stát americké, které mají jen o dva body více.

2. Felix Schütz – 5 bodů (2+3)
3. Patrick Reimer a Brooks Macek – oba 4 body (3+1)
Dobrý dopoledne, milý fanoušci hokeje! V prvním dnešním utkání v rámci skupiny B, která se odehrává v Petrohradu, změří síly Německo a USA. Bude se jednat o velmi důležitý souboj především pro Němce, kteří bojují o účast ve čtvrtinále. Sleduje s námi online přenos od 15:15!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.