To je prozatím vše, s dnes posledním onlajnem se přihlásíme opět za hodinu a půl, kdy na ledovou plochu v Moskvě vyjede Česká hokejová reprezentace, jež se utká s Lotyšskem.
Třetí třetina nabídla pohledný hokej, Norové se drali za vyrovnáním, ale dnes jim nebylo přáno.
Utkání je u konce, ačkoli Norsko přestřílelo svého soka vysoko 44:28, nedokázalo využít ani jednu ze svých mnoha gólových příležitostí.
Nyní na ledě probíhá ceremonie předávání cen nejlepším hráčům utkání. Za Norsko cenu přebírá brankář Lars Haugen, za Dánsko pak zcela zaslouženě také brankář Sebastian Dahm.
59:50
Zápas se už pouze dohrává, Dánové vítězí.
59:45
Dánsko právě vstřelilo branku!
Teď už to ale Dánům vyšlo, z vlastního pásma nahodil o mantinel jeden z Dánů a puk do prázdné branky dopravil NICKLAS JENSEN.
Asistence: Daniel Nielsen.
59:19
Norové hrají v šesti a Hansen málem pečetil do prázdné klece, těsně minul.
59:00
Běží poslední minuta zápasu, která bude zřejmě ve znamení norského tlaku.
57:27
Nakonec o úmyslný ofsajd nešlo, každopádně Dánové jsou teď v útočném pásmu. Lars Eller se dostal k pokusu na bližší tyči, Haugen jej betonem vychytal.
57:24
Úmyslný ofsajd Norů, buly před Haugenem, což je pro Dány vítaná změna.
57:03
Dánové v posledních minutách už jen brání svůj náskok dvou branek. Norové je tlačí k jejich brance, ovšem bez gólového efektu.
56:45
Dánové byli v tomto oslabení pod velkým tlakem, ale znovu se ubránili a jsou již opět v pěti hráčích. Dnes již svou několikátou slibnou možnost si pak vypracoval Andreas Martinsen, který zblízka opět neuspěl.
55:43
Mathis Olimb dostal nabito na modrou čáru a div že nevymetl Dahmovi z jeho vyrážečky hokejku. Norstebo pak pálil tvrdě, ale nepřesně. Tutovku měl znovu i Martinsen, jenže si zblízka na dánského gólmana nepřišel, stejně jako z další akce při dorážce Mathis Olimb.
54:18
Dokonce šlo o ofsajd úmyslný.
53:28
Norové se pokusili o rychlý útok přes celé hřiště, zastavil je ofsajd.
53:20
Dánové se osvobozují.
53:05
Buly před Dahmem.
53:05
Martinsenměl další tutovku, zblízka ale trefil jen Dahmovu masku, a to dokonce tak, že mu ji přímo sestřelil z hlavy.
52:37
Norsko Dány pořádně zmáčklo, jenže ani jeden z pokusů první lajny se neujal. Dánové už hrají ve čtyřech.
52:13
Dánové jdou do tří. Lars Eller dostal již svůj druhý trest na 2+2 minuty, ze vysokou hůl. Norové mají velkou možnost snížit na rozdíl jediné branky.
51:51
Buly po levici Dahma. Zuccarello následně vypálil z vrcholku kruhu, Dahm jeho ránu vyrazil do rohu.
51:40
Norové mají dnes prostě střeleckou smůlu. Těsně před Dahmem dvakrát nebezpečně dotíral Martinsen, puk se však buď odrazil mimo, nebo jej dánský gólman lapil.
50:49
Dánský tým potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě.
50:40
Dánové mohli navýšit svůj náskok. Björkstrand se protáhl mezi hráči a orazítkoval horní tyčku! Posléze byl na druhé straně nepříjemně sražen k zemi Trettenes a za pomoci spoluhráčů je odváděn na střídačku.
50:11
Dánové jsou kompletní.
49:58
Ofsajd Norů.
48:41
Opět tu máme dosavadní norský evergreen, Zuccarello si vytvořil dobrou střeleckou pozici, jenže netrefil branku. Puk tak v dánské kleci skončil málem po mnohem bizarnější akci. Holosovo nahození od modré čáry jeden z hráčů nadzvedl tak, že jen o chloupek přeletělo horní tyč dánské branky.
48:10
Norové si za rostoucí aktivitu vykoledovali faul. Oliver Lauridsen si jde sednout na dvě minuty za hákování.
47:44
Ken Andre Olimb nahazoval před branku a jeho střela byla tečována snad hned třikrát, přesto šla mimo.
47:24
Na ledě se v dresu Norska objevuje nový hráč, Trettenes. Tento chlapík vyzkoušel Dahmovu pozornost střelou z velmi ostrého úhlu, dánský gólman byl připraven.
46:46
Rosseli Olsen se snažil neúspěšně projít po pravém křídle, dánský obránce jej svým tělem k brance nepustil.
46:17
Spoty na kostce vyzývají diváky k vytvoření co nejhlučnější kulisy, mezitím se ledová plocha opět upravuje.
46:17
Ken Andre Olimb jel do útočného pásma až příliš rychle, takže se ocitl v postavení mimo hru. Stal se z něj muž v ofsajdu.
46:02
Icing Norsko, buly po pravici Haugena.
45:42
O puk se bojoval v rohu dánské obranné třetiny, Dánové přitom ukázali svou zarputilost, puk získali a dostali mimo nebezpečnou zónu.
45:21
Hra se přesunula před Haugena znovu, ale Norové puk vyvezli na opačný konec hřiště. Zároveň se ovšem dopustili ofsajdu.
45:02
Dánové buly vyhráli a kombinují ve střední třetině. Nicklas Jensen pak projel s pukem až před branku, jeho střela ale gólové parametry neměla, byla totiž nepřesná a skončila v ochranné síti.
44:55
44:46
Roymark sice nepříjemně klopýtl ve středním pásmu, ale hned na to měl gól na holi Stene. Norský forvard stál ve výhodné pozici před brankou, jenže touš nedokázal zvednou nad Dahmův beton.
44:16
Haugen rozehrává za vlastní brankou.
43:48
Dánové podnikají protiakci, Norové ji ale vzápětí utínají. Sami se pak hnali vpřed dokonce jeden z jejich hráčů tak horlivě, že posunul Dahmovu branku.
42:58
Forsberg se chtěl vysmýknout dvěma obráncům, ale uvízl v jejich kleštích. Hra se následně začala přeléval ze strany na stranu a tuto pasáž hry zakončuje příležitost Mathise Olimba. Tomu Martinsen nabil mezi kruhy, ale Olimb jen vyprášil Dahmův beton.
42:20
Dánsko rozehrává od vlastní branky. O puk se bojuje za Haugenovou klecí.
41:51
Dánové již dávno hrají v pěti a přesunuli se blíže Haugenovi.
41:07
Bastiansen spálil nemožné. Před Dahmem se zjevil zcela sám a chtěl si jej položit na led a zakončit pod břevno. Dánský muž s maskou se však nedal ošálit a proti útočníkově fintě se vytáhl skvělým zákrokem jako z učebnice gymnastiky.
40:53
Rázem z toho byla velká šance. Od modré čáry střílel Mathis Olimb, proti kterému Dahm zakročil betonem, stejně jako proti dorážce Norsteba!
40:24
Norsko se zatím nemůže dostat do útočného pásma, až teď se mu to povedlo.
40:04
Úvodní buly vyznělo pro Dány.
40:01
Norové začnou třetí dějství krátkou přesilovkou.
Norové vylézají ze své nory, tedy z kabiny. Dánové se již rovněž vracejí na led.
Norský obránce Jonas Holos je stále velmi vytěžován. Ve druhé třetině si odkroutil na ledě téměř osm a půl minuty, celkově ve hře strávil už 17 minut a 56 sekund.
Druhou třetinu vyhráli Dánové nejen z hlediska gólů, ale i co se týče střel. Nory v této části hry přestříleli 15:10, celkově ale norský tým vede na střelecké pokusy 25:21.
Dánové ve druhé třetině přidali na aktivitě a rázem Norům ukazují, co je to produktivita. Ze dvou velkých šancí dánský celek udeřil a do třetího dějství si přinese vedení v poměru 2:0, trefili se dva Jensenové, Nicklas a Jesper. Norové ale naproti tomu závěrečnou třetinu začnou ještě 55 sekund trvající přesilovkou, kterou jim svým faulem daroval Eller. Třetí perioda začne přibližně v 17.50.
40:00
39:49
Norové prováhali obrovskou šanci. Těsně před brankou přihrál Ken Andre Olimb do ideální šance Zuccarellovi. jenže ten raději ještě vymýšlel nějaké věci s pukem tak, že se s ním dostal až za dánskou branku a jeho následná nahrávka na volné spoluhráče žádné další nebezpečí nepřinesla.
39:16
Dánové se v poslední minutě druhé třetiny osvobozují.
38:32
Norové mají k dispozici dlouhou přesilovku a Mathis Olimb nyní vypálil švihem z levého kruhu, nepřesně.
36:55
Lars Eller se dopustil ošklivého faulu vysokou holí a v obličeji norského hráče se objevila i krev, takže dánský hokejista je vyloučen na 2+2 minuty.
36:51
Dánský tým je teď jasně lepší. Poulsenovu střelu zblízka bravurně zneškodnil Haugen, který si poradil i s následnou velkou šancí Baua!
36:06
Dánové durhou brankou sebrali Norům vítr z plachet, Norové se za brankou Dahmna snaží něco vymyslet.
35:26
Další tutovka Dánska. Morten Green se obtočil okolo branky a nechybělo moc, aby jeho prudký pas někdo usměrnil do sítě.
34:12
Vzápětí to však Dánům vyšlo a přidávají druhou branku. Po hezké kombinaci dostal puk u levé tyče JESPER B. JENSEN a svou střelou vymetl bližší šibenici Haugenovy klece.
Asistence: Lars Eller a Daniel Nielsen.
33:46
Obrovská šance Dánů. Elher přihrál v šanci dvou proti jednomu Ehlersovi, jenže ten branku trestuhodně minul!
33:27
Buly vyhráli Dánové a vyvážejí puk z vlastní třetiny.
33:24
Vhazovat se bude po pravici Dahma.
33:24
Úpravu ledu využívají obě mužstva k oddychu.
32:28
Roest si to před pravý vyšlápl až těsně před branku, jenže tam ve velké šanci přestřelil. Na druhé straně se před Haugena proháčkoval Markus Lauridsen a bekhendovým blafákem vyprášil jeho vyrážečku.
31:18
Daniel Nielsen vyslal od modré čáry skrytou přízemní střelu. Haugen z ní sice nic moc neviděl, byl však dobře postaven a touš zachytil do výstroje. Následně Oliver Lauridsen vyslal ze stejného prostoru pořádnou pumelici, kterou norský gólman na poslední chvíli vyrazil betonem mimo.
31:10
Buly získali ve svůj prospěch Norové, ale s pukem se vrátili do vlastní třetiny a jejich postupný útok zastavil ofsajd.
30:54
30:28
Dva nebezpečné pokusy z hole Kena Andreho Olimba. Nejprve obkroužil branku a z otočky vystřelil do Dahmova betonu. Posléze se k němu puk odrazil znovu a z hranice kruhu rozvlnil boční síťku dánské klece.
29:35
Dánové se osvobozují vyhozením a následně chtěl Nicklas Jensen přihrávat jednomu z kolegů před branku do šance. Jeho pas ale jeden ze soupeřů zblokoval.
28:48
Norové vyrážejí vpřed Holosova střela byla však zblokována, stejně jako rána Zuccarella zápěstím z mezikruží. Norský tým pak nahrnul puk před branku, kde se však nejlépe zorientoval dánský gólman Dahm a touš sebral do své moci. Buly po jeho levici.