BĚLORUSKO – Jevgenij Lisovec (0+3)

Střely na branku:

SLOVENSKO – 26 (10, 9, 7)
BĚLORUSKO – 20 (6, 4, 10)
Slováci ztratili dvoubrankové vedení ve třetí třetině a jejich postupové plány dostávají další trhliny. K obratu Běloruska zavelel v úvodu poslední části Kiril Gotovec, který si krátce po své trefě připsal i asistenci u vyrovnání Artura Gavruse. Obrat dokonal Andrej Stěpanov zhruba pět minut před sirénou a pojistku přidal ještě v samotném závěru Charles Linglet.
59:59
Andrej Šťastný (SVK) a Dmitrij Korobov (BLR) dostali oba ještě menší trest za hrubost.
59:59
59:59
V poslední vteřině Koval přikryl kotouč pod lapačkou a na jeho brankovišti se spustila menší potyčka.
59:43
Marinčinova střílená přihrávka na teč Bakošovi končí za brankou Běloruska.
59:01
Slováci nahazují do pásma. Jejich branka je zůstává opuštěná.
58:46
Hudáčkovu ránu teď schytal Gotovec do ruky, střídání ale dohrál do přerušení. Teď s bolestivou grimasou opouští led. Snad to nebude nic vážného, ale všichni si pamatujeme Vídeň 2005 a Jágrův malíček.
58:27
Hudáček opouští branku. Slováci to zkoušejí v šesti!
57:16
Bělorusko právě vstřelilo branku!
A z protitútoku přichází kanadsko-běloruská rána do vazu slovenských nadějí. Geoff Platt předložil kotouč mezi kruhy volnému CHARLESI LINGLETOVI, který jej z první zametl do branky pod přesouvajícím se Hudáčkem – 2:4. Asistence: Geoff Platt a Jevgenij Lisovec.
57:08
Marcinkova rána z mezikruží byla zablokovaná.
56:50
Meszároš si nedokázal zpracovat vyhození po mantinelu a kotouč pouští do středního pásma.
56:16
S pukem teď navíc hrají Bělorusové.
55:58
Vhazuje se před Hudáčkem. Slovákům už pomalu ale rychle dochází čas.
55:19
Bakošova střela od modré končí v lapačce Kovala.
54:42
Tak to je studená sprcha pro Slováky, Bělorusové totiž dokonávají fantastický obrat z 0:2 na 3:2 během samotné třetí třetiny! ANDREJ STĚPANOV se dostal se spoluhráči do přečíslení 3 na 2, rozhodl se to ale vzít na sebe a udělal dobře. Puk poslal přesně k bližší tyčce a rozjásal petrohradskou arénu nabitou běloruskými fanoušky. Asistence: Jevgenij Lisovec.
52:39
Slovensko potřebovalo vystřídat, Hudáček tak jen zahodil kotouč do útočného pásma.
51:30
Po sraženém nahození Korobova mohou vyrazit do protiútoku Slováci.
50:58
Bude se vhazovat před Kovalem.
50:01
Bakoš se pokoušel o křižnou přihrávku na volného Réwaye, tu ale vůbec netrefil a puk skončil po odrazu od brusle obránce ve středním pásmu.
49:12
Slovensko je v plném počtu. Začíná zkrácená přesilovka pro naše východní sousedy.
48:34
I ve čtyřech se ale dokázali Bělorusové prosadit a v Petrohradu máme opět nerozhodný stav! ARTUR GAVRUS dostal před modrou skvělou přihrávku do jízdy od Gotovce, vřítil se do pásma v plné rychlosti a přesnou střelou na dlouhou tyč překonává Hudáčka – 2:2. Asistence: Kiril Gotovec.
48:16
Špatné střídání na straně Běloruska. Školáckou chybou se teď připravují Bělorusové o dobrou příležitost na srovnání. Trest odpyká Andrej Stěpanov (BLR).
47:59
Po střele Andreje Kosticyna z pravého křídla proti odkryté brance už někteří fanoušci Běloruska zvedali ruce nad hlavu, puk ale nakonec vůbec nezamířil mezi tři tyče.
47:34
Šťastný to udělal dobře, podržel kotouč a dostal se i do zakončení. Z ostrého úhlu ale trefil jen boční síť běloruské branky.
47:12
Teď čeká Slováky těžká zkouška. Po vyloučení Andreje Meszároše (SVK) budou hájit těsný náskok v oslabení.
46:21
Puk v ochranné síti nad Kovalem. Bude se vhazovat.
45:43
Kaljužnyj se pokoušel o dorážku na brankovišti, Hudáček ale dokázal zasáhnout a udržel vedení svého týmu!
45:05
Bartanusova střela ke Kovalovi neprošla. Bělorusové podnikají rychlý protitútok.
44:34
Teď slovenského obránce odváží na nosítkách. Doufejme, že to nebude nic vážnějšího a asistentovi kapitána slovenského výběru přejeme brzký návrat na led.
44:34
Michal Sersen teď neubrzdil dlouhý sprint, ztratil rovnováhu a nepříjemně narazil do zadního mantinelu. Zatím zůstává ležet na ledové ploše.
43:48
Běloruští fanoušci s kontaktním gólem Gotovce ožili a ženou svůj tým za vyrovnáním.
42:22
Napodruhé už se ale KIRIL GOTOVEC dokázal prosadit a snižuje na rozdíl jediné branky. Běloruský obránce střílel zápěstím přes ruku od levého mantinelu a jak dnes zatím Hudáček chytal dobře, tak tuto branku si možná bude vyčítat – 2:1. Asistence: Charles Linglet.
41:47
Bělorusové ve třetí třetině zapli na vyšší obrátky. Gotovcův pokus teď Hudáček vyráží.
40:28
Hudáček je v úvodu třetí třetiny opět v permanenci.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 16:53.
Ve druhé třetině se dokázali dvakrát prosadit svěřenci Zdena Cígera. Nejprve zužitkoval přesilovou hru 5 na 3 tvrdou a přesnou střelou od modré Andrej Sekera, v samém závěru se pak ještě prosadil přesnou tečí Mikušova nahození Tomáš Jurčo. Za zmínku stojí také výkon Júliuse Hudáčka, který sice nemá příliš zákroků, svůj tým už ale několikrát podržel při šancích soupeře.
Střely po druhé třetině:

SLOVENSKO – 19 (10, 9)
BĚLORUSKO – 9 (6, 3)
40:00
39:49
V obrovské šanci se ocitl na druhé straně Kitarov, jeho ale zase výborným zákrokem vychytal Július Hudáček. Ten zatím drží svůj tým v dnešním utkání.
39:13
Martin Réway a Libor Hudáček se dostali do přečíslení. První jmenovaný nahrával tomu druhému, ten ale po křižném pasu nedokázal uklidit kotouč do branky.
38:06
Kovyršin se natlačil s pukem od zadního mantinelu až do brankoviště před Hudáčka, toho ale z bezprostřední blízkosti překonat nedokázal.
36:26
Slovensko právě vstřelilo branku!
SIce až po vypršení přesilové hry, ale přece se Slováci prosazují. TOMÁŠ JURČO strčil svoji hůl do střely Juraje Mikuše a kotouč nasměroval mimo dosah brankáře Kovala – 2:0. Asistence: Juraj Mikuš a Libor Hudáček.
35:21
Hudáček byl teď atakovaný při výletu za vlastní branku, rozhodčí nechávají pokračovat ve hře.
34:58
Pavlovič se dostal do úniku, přes Meszároše ale ani nadvakrát nedokázal ohrozit slovenskou branku.
34:19
Bělorusové ihned po vyhraném vhazování vyhazují kotouč.
34:13
Kiril Gotovec (BLR) dostává menší trest za podražení. Slováci budou mít k dispozici další přesilovku.
33:58
Několik zbytečných ztrát na obou stranách teď tempo hry trošku zrychlilo.
33:13
Bartanus přerušuje běloruský tlak vyhozením o plexi. Icing to nebude.
32:19
Ani jednomu z týmů se teď nedaří probojovat do zakončení.
30:53
Koval si teď poradil s dalším nájezdem Slováků na vlastní branku i s následnými dorážkami.
29:57
Andrej Kosticyn je zpět na ledě.
29:47
Sekerovu ránu Bělorusové zablokovali, vyhazují a mohou vystřídat.
29:14
Slovensko se opět usazuje v útočném pásmu.
28:34
Teď dorážel v dobré šanci přes ležícího Kovala Daňo, odkrytou branku ale nedokázal trefit.
28:25
Meszárošova dělovka těsně minula běloruskou branku.
27:57
Andrej Kosticyn (BLR) podrazil ve středním pásmu Libora Hudáčka a odpyká si dvě minuty na trestné lavici.
27:27
Andrej Stas se vřítil do pásma po levé straně a pěknou střelou nasměroval otouč pod horní tyčku slovenské branky. Hudáček vytahuje důležitý zákrok.
26:44
Ofsajd přerušuje útok slovenského týmu.
26:21
Sekerovo vyhození končí na střídačce Běloruska.
25:15
Zakázané uvolnění Běloruska vrací hru ke Kovalovi.
24:27
Libor Hudáček pálil z nápřahu bez přípravy, po jeho ráně ale zaduněl jen mantinel za Kovalem.
23:32
Vhazování před Kovalem vyhráli slovenští hokejisté, k nějakému lepšímu zakončení se ale po přihrávce zpoza branky nedostali.
22:41
Nádherně to teď Slováci sehráli v útočném pásmu a po dvou křižných přihrávkách na jeden dotek mohl Graňák pálit z výborné pozice v mezikruží, Koval ale dokázal zasáhnout.
22:14
Ještě jednou stihli Slováci vystřelit, Koval si ale tuto ránu na pravý beton pohlídal a jeho tým je opět kompletní.
21:52
Po tečované střele se vhazuje před Kovalem. Ze slovenské přesilovky zbývá posledních osm sekund.
21:36
Vhazuje se ve středním pásmu.
21:08
Slovákům ještě zbývá téměř minuta z klasické přesilové hry.
20:47
Slovensko jde do vedení! ANDREJ SEKERA to teď vzal na sebe jako správný kapitán. Po přihrávce od Réwaye si zpracoval kotouč a tvrdou dělovkou jej poslal za Kovala – 1:0! Asistence: Martin Réway a Marko Daňo.
20:06
Daňo se vrací do hry. Slovensku začíná přesilová hra 5 na 3.
20:01
Střelecky nejaktivnější je zatím Martin Réway, který vypálil na Kovala v první třetině hned třikrát. Další příležitost bude mít v úvodu druhé dvacetiminutovky, kdy by měli hrát Slováci přesilovou hru.
Druhá třetina začne přibližně v 16:04.
První třetina toho moc zajímavého nenabídla. Největší šanci ke skórování měli zřejmě Bělorusové, když hráli dlouhou přesilovou hru 5 na 3, Slováci se ale dokázali ubránit. Hodně trestů na obou stranách trochu ubírá hře spád. Snad se v tomto ohledu oba týmy zlepší a nabídnou divákům místo faulů i nějaké góly.
Střely na branku po první třetině:

SLOVENSKO – 10
BĚLORUSKO – 6
20:00
20:00
Doman Djukov (BLR) ještě provokoval po posledním vhazování a vykoledoval si podobně jako Platt menší trest za sekání.
19:58
Ještě dvě vteřiny před koncem donutili Slováci Kovala k dalšímu zákroku. Běloruský gólman vyráží prudkou ránu nad vlastní branku.
19:25
Libor Hudáček byl teď zřejmě nastřelený některým ze svých spoluhráčů, po chvíli se ale zvedá a odjíždí po svých.
19:21
Geoff Platt (BLR) se navíc nechal vyloučit za sekání. Poměr sil na ledě se vyrovnává.
19:21
Slováci se teď na chvíli vymanili z tlaku soupeře. Bude se vhazovat před Kovalem.
18:51
A znovu Sergej Kosticyn. Tentokráte mířil mezi nohy přesouvajícího se Hudáčka, ten ale stihl včas srazit betony a puk udržel před brankovou čarou.
18:19
Sergej Kosticyn pálil dvakrát z pravé strany. Poprvé mu střela příliš nesedla, napodruhé vyprášil Hudáčkovy betony.
18:05
Marko Daňo (SVK) je po zápasové pauze zřejmě přemotivovaný na dnešní duel. Další zbytečný faul a Slováci jdou opět do čtyř.
17:56
Oba týmy hrají v plném počtu.
17:28
Švarného tvrdou střelu zablokoval Korobov.
16:29
Graňákovi ve střední třetině utekl kotouč.
16:10
Slováci se teď po ostřejším zákroku ve středním pásmu dožadovali dalšího faulu pro soupeře, rozhodčí ale tentokráte netrestají.
15:47
Marko Daňo (SVK) to teď ale přehnal s důrazem na brankoviště. Zbytečně po zákroku Kovala ještě sekl do běloruského gólmana a slovenská přesilovka končí.
15:27
Přesilovou hru si v závěru první třetiny vyzkoušeí také Slováci. Oleg Jevenko (BLR) byl vyloučen za držení protihráře.
15:14
Daňo teď sice těsně přebruslil obránce v souboji o dlouhou přihrávku do pásma, rozhodčí už ale předtím odpískali zakázané uvolnění.
14:35
Oba týmy mají teď menší potíže s přechodem středního pásma.
13:21
Koval si připisuje další zákrok. Slováky ubráněné oslabení nakoplo a probrali se i slovenští fanoušci na tribunách.
12:08
A Slováci se zmocnili kotouče. I druhé oslabení se jim podaří ubránit.
11:45
Dlouhá kombinace bez střelby nikam nevedla. Bakoš je zpět ve hře.
11:12
Ani jeho bratr Andrej se teď netrefil a Slováci se osvobozují.
10:51
Kombinace sehraná na Sergeje Kosticyna končí jen nepřesnou střelou.
10:24
Slovensko vyhazuje a stihlo i vystřídat.
10:15
A bude hůř pro Slovensko. Tomáš Marcinko (SVK) podrážel a jeho tým jde do tří.
09:56
Slováci hned na úvod vyhazují.
09:43
Martin Bakoš (SVK) teď vyhodil kotouč přes plexi a odsedí si dvě minuty za zdržování hry. První přesilovou hru si tak zahrají Bělorusové.
08:40
Chenkel prováhal vhodný okamžik pro střelu. Bělorusko ale zůstává na kotouči v útočné třetině.
07:48
Slováci jsou schopní si chvílemi vytvořit v útočném pásmu takový tlak, že to vypadá, jako by hráli v početní převaze. Nyní to ale Bělorusové opět ustáli bez úhony.
07:10
Kitarov si teď pohrával se slovenskou obranou, přihrávka na brankoviště zpoza branky se ale k nikomu v běloruském dresu nedostala a jeho následnou střelu pokryl Hudáček.
06:08
Sekera se ujal odraženého kotouče mezi kruhy a rázem se ocitl v dobré šanci. Koval ale proti jeho střele stihl povyjet a puk ani teď za svá záda nepustil.
05:11
Proti Graňákově nahození nepředvedl Koval zrovna nejjistější zákrok, hned další střelu ale s přehledem chytá.
04:20
Z dobré pozice pálil zápěstím Réway, Koval ale zasahuje vyrážečkou.
03:30
Skalický dobře napadal a Bělorusové měli s rozehrávkou pořádné problémy.
02:49
Švarný teď bekhendem jen nahazoval na Kovala. Bude se vhazovat ve slovenském útočném pásmu.
02:15
Mikušovu střelu od modré Koval vyráží pravým betonem.
01:40
Viedenský se vyhnul nárazu Kitarova a rozehrává přes obránce.
01:04
Sekera dokázal jako poslední obránce zakřižovat unikajícího Stěpanova.
00:43
Bakoš se pokusil překvapit Kovala střelou téměř podél brankové čáry. Běloruský gólman byl pozorný a puk zachytil.
00:23
Elitní běloruský útok hned v úvodu zatlačil Slováky. Ti vyhazují na icing.
00:01

Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, Mikuš, Švarný – Bakoš, Réway, Daňo – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Lušňák, Šťastný, Skalický – Cehlárik

Bělorusko: Koval (Lalande) – Pavlovič, Ustiněnko, Jevenko, Gotovec, Lisovec, Chenkel, Djukov, Korobov – Komarov, Kitarov, Děmkov – Gavrus, Kovyršin, Stěpanov – S. Kosticyn, Kaljužnyj, A. Kosticyn – Platt, Stas, Linglet

Rozhodčí: Gofman (RUS, Rantala – Suominen (oba FIN), Kilian (NOR).
Vítám vás u našeho online přenosu z Mistrovství světa 2016 v Petrohradu. V tomto ruském městě právě probíhají zápasy skupiny B a my vám dnes formou textového přenosu zprostředkujeme utkání mezi Slovenskem a Běloruskem přímo z místa dění! Oba týmy rozhodně mají co napravovat, proto u toho buďte s námi, startujeme v 15:15.

SLOVENSKO
Svěřenci Zdeno Cígera mají za sebou tři utkání, ale zatímco před včerejším dnem mohli být s dosavadními výsledky na turnaji spokojení, nyní už to říct nemůžeme. Po úvodních vítězstvích 4:1 nad Maďarskem a 5:1 nad Francií totiž sehráli naši východní sousedé hodně nevydařené utkání s Německem. Po první třetině si sice vypracovali jednobrankové vedení, to ovšem záhy ztratili a na Němce zkrátka nestačili. Ti nakonec přidali ještě další branky a porazili Slováky vysoko 5:1. Motivace odčinit tuto porážku tedy budou mít obrovskou.

I po dalším hracím dni zůstává nejproduktivnějším Slovákem na turnaji útočník Detroitu Red Wings Tomáš Jurčo. Ten zatím bodoval čtyřikrát (1+3). Nejlepším střelcem je se dvěma góly obránce Andrej Sekera.

BĚLORUSKO
Bělorusové měli sice na úvod hodně těžký los, v žádném z prvních třech duelů ale nedokázali ukázat nic pozitivního, natož překvapit. S Finy prohráli jednoznačně 2:6, stejně tak se Spojenými státy – 3:6. Vrchol přišel proti Kanadě, od které se sice očekávala gólové nadílka, osm branek v síti Běloruska však přece jen bylo trochu moc – 0:8. Vzhledem k včerejší porážce Slováků s Němci by Bělorusko mohlo mít šanci na body. Rozhodně se pro ně bude jednat o zatím nejhratelnějšího soupeře. Pokud nechce spadnout, musí co nejdříve bodovat.

Tři hráči Běloruska mají na kontě po dvou kanadských bodech. Jen jediný z nich – Andrej Stas vsítil už dvě branky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.