Dnešní program v petrohradském Sportovním paláci Jubilejnyj ještě nekončí. Od 19:15 vám nabídneme další online přenos ze zápasu skupiny B, a to mezi Maďarskem a Francií.
NEJLEPŠÍ HRÁČI UTKÁNÍ:
Slovensko – Martin Marinčin (0+0)
Německo – Patrick Hager (1+1)
STATISTIKY UTKÁNÍ:

Střely na branku: 28 – 28 (11:8, 8:9, 9:11)
Vyloučení: 5 – 6 (1:1, 1:1, 3:4)

Největší ice-time:
Slovensko – Marek Viedenský (18:34)
Německo – Christian Ehrhoff (23:43)
První utkání dnešního dne skončilo jasným vítězstvím týmu, který by před začátkem utkání málokdo favorizoval. Německo ve druhé třetině otočilo vývoj zápasu a od té doby drželo jeho otěže pevně v rukou. Slováci nekladli příliš velký odpor ani za nepříznivého stavu a Pielmeier nemusel řešit vážnější situace.
59:59
Christian Ehrhoff do třetice, a tentokrát prostřelil Hudáčka! Puk se však došoural za brankovou čáru až zhruba sekundu po uplynutí základní hrací doby!
59:49
Další ostrý projektil Ehrhoffa, tentokrát však těsně nad horní tyčku.
59:28
Christian Ehrhoff vypálil ostře od modré čáry, ale Július Hudáček v brance Slováků velice dobře viděl a střelu ukryl.
58:52
Vyloučený hráč ještě na straně Slovenska. Andrej Šťastný (SVK) dostává dvě minuty za hrubost.
58:03
Tak nakonec snad Pielmeier nemusel při oslabení svého týmu ani zasahovat. Reil už se vrátil na led.
57:01
Teď už sice Slováci chvíli hráli v útočné třetině s pukem na holi a pokoušeli se i o střelu, už je ale příliš pozdě.
56:03
Tak ještě přesilovka pro Slováky. Denis Reul (GER) obdržel menší trest za krosček.
54:36
Německo právě vstřelilo branku!
Pátá trefa jen podtrhuje dominanci Německa. Reimer si sebral puk ve středním pásmu a jel spolu s Kahunem do situace dva na dva. Zvolil střelu, kterou Július Hudáček zvládl pouze vyrazit, a další nedůsledností obránce Slovenska se k dorážce dostal útočník s českými kořeny DOMINIK KAHUN, který trefil odkrytou klec. Asistence: Patrick Reimer a Tobias Rieder.
53:43
Nepřesnost v souhře domácích vedla k vyhození puku Německem. Ti už navíc hrají v pěti mužích.
53:25
To je zmar. Slovensko už zkouší střílet i z nevýhodných pozic. Čas už se opravdu krátí, naši východní sousedé by měli zabrat.
52:37
Žádný velký tlak ze strany domácích se nekoná. Německo se v poklidu brání, přitom jej může těšit bezpečný tříbrankový náskok.
51:43
Asistent kapitána Německa Christian Ehrhoff (GER) podrazil pronikajícího útočníka Slováků a dostává menší trest.
50:58
Slováci se na chvíli dostali do útočného pásma, ale byla to opravdu jen chvíle. Ve třetí třetině zatím vystřelili jen třikrát.
49:25
Libor Hudáček už se může vrátit na led a na tuto chvíli čekali Slováci jako na smilování. Dlouho totiž byli pod tlakem.
49:05
Pěkná teč Hagera vyděsila slovenské fanoušky. Těm za brankou svého týmu teď hodně zatrnulo.
47:55
Sersen už se vrátil na led, takže Slovensko je ve čtyřech. Němci jsou pevně usazeni v pásmu.
47:33
Německo hraje v pěti a začíná mu krátké početní výhoda pět na tři.
47:25
Libor Hudáček oslabí na dvě minuty svůj tým, a to znamená, že Slováci budou hrát chvíli ve třech!
47:25
Poměr střel je v zápase už se vyrovnal – 21:21.
47:13
Při hře čtyři na čtyři jsme zatím střelu neviděli. Hraje se hlavně ve středním pásmu.
45:55
Poměr sil na ledě se vyrovná. Michal Sersen (SVK) fauloval a zkazil tak Slovákům přesilovou hru. Dvě minuty dostává za hru vysokou holí.
45:33
Za hru vysokou holí je vyloučen obránce Německa Constantin Braun (GER). Trest za něj odpyká Dominik Kahun.
43:45
Branislava Konráda v brance domácího týmu nahradí Július Hudáček.
43:45
Herní vývoj tomu napovídal a nyní tu skutečně máme čtvrtý zásah v síti Slovenska. Kanaďan reprezentující Německo BROOKS MACEK předvedl ukázkovou samostatnou akci, když se proháčkoval z vlastní modré čáry až před Konráda, a puk z jeho hole mířil přesně mezi ruku a tělo. Braňo Konrád po tomto gólu opouští klec a bude střídat. Asistence: Constantin Braun a Moritz Müller.
43:33
Slováci jsou stále bezzubí, nyní se jim nepovedl už několikátý útok.
42:40
Bekhendový pokus Felixe Schütze rozhodně nebyl beznadějný. Konrád na něj ale dobře viděl a puk ze své moci nepustil.
42:19
Seidenberg si odpykal svůj trest a znovu se zapojil do hry.
41:45
Stále se svěřencům Zdeno Cígera nedaří usadit se v pásmu. Německo vyhazuje.
41:07
Slováci ještě ani pořádně nebyli ve třetině a Německo už vyhazuje přes všechny čáry...
40:19
Němci se zbytečně vyfaulovali v útočném pásmu a Slovensko bude mít dobrou příležitost na snížení skóre. Yannic Seidenberg (GER) dostává menší trest za podražení Martin Réwaye.
40:01
STATISTIKY PO 2. TŘETINĚ:

Střely na branku: 19 – 17 (11:8, 8:9)
Vyloučení: 2 – 2 (1:1, 1:1)

Slovensko – Marek Viedenský (13:22)
Německo – Christian Ehrhoff (14:53)
Zajímavé představení jsme viděli ve druhé třetině tohoto duelu. Po vyrovnané první třetině, kterou však Slováci vyhráli 1:0, Němci zabrali a podařilo se jim skóre otočit. Ba co více, vedou dokonce o dva góly, což je před začátkem třetí části výborná výchozí pozice. Připočtěme dnešní prozatímní chabý výkon Slováků a můžeme si být jisti, že pokud se Cígerova banda do třetí třetiny výrazně nezlepší, těžko může dnes získat body. Třetí perioda začně v 16:48.
40:00
39:35
Slováci se snaží dostat do útočného pásma, jejich souhra ale zoufale drhne.
39:06
Probíhá poslední minuta třetiny a na puku v útočném pásmu jsou Němci.
38:13
Slovensku by se hodilo do konce druhé části minimálně snížit. Povede se mu to? Zatím to moc nevypadá.
37:33
Teď pálil Marek Viedenský na Pielmeiera, který ale neměl problém s jeho střelou do náruče.
37:03
Nedá se říci, že by Slováci po třech inkasovaných gólech začali bláznivě útočit. Německo je stále o něco více ve hře.
35:58
Poměr střel ve druhé třetině se již vyrovnal. Aktuální statistika je 7:7.
34:48
Přesně o čem jsem zde psal již několikrát. Slováci mají s Němci ve vlastním pásmu problémy, což se ještě zdvojnásobilo v početní nevýhodě. Německo si obranu Slovenska krásně rozebralo, obránci nechali úplně osamoceného PATRICKA REIMERA v mezikruží, a ten tak mohl zakončit ideální pas Kahuna od zadního mantinelu. Asistence: Dominik Kahun a Leon Draisaitl.
34:07
Německo si tedy alespoň vykoledovalo početní výhodu. Za napadení je vyloučen zkušený bek se zkušenostmi z NHL Andrej Meszároš.
34:07
Obrovský tlak Němců na brankovišti mohl vést ke třetímu gólu. Na ten si ale budou muset černo-žlutí ještě počkat.
33:44
Střela tahem v podání Akdaga z vrcholu kruhů těsně minula branku. Velká štěstí pro Slováky, protože Konrád přes klubko hráčů neviděl.
32:53
Zatím to spíše vypadá, že gól do sítě Konráda ještě více nakopl Němce. Ti jsou znovu v útoku a hýřivým pohybem dělají Slovákům problémy.
31:33
Slováci se snaží gólem zvrátit nepříznivý stav. Podaří se jim to? Na střely ve druhé třetině vedou 7:4.
28:57
Tak to je krutá rána pro Slováky. Po pěkné kombinaci soupeře totiž dostávají rozdílovou branku. Němci vyhráli buly v útočné třetině, Müller přehrál od levého mantinelu puk na střed, odkud pálil PHILIP GOGULLA. Forvard Německa vypálil dělovku od modré čáry, která ještě před Konrádem změnila směr. Gólman Slovenska neměl šanci zareagovat. Asistence: Moritz Müller a Patrick Hager.
27:36
Německo přežilo oslabení, Holzer už se vrací na led.
26:44
Puk se od Pielmeiera odrazil k Liboru Hudáčkovi, který ale skákavý puk netrefil podle svých představ.
25:36
Přesilová hra pro Slováky, kteří tak budou moci získat vedení zpět. Obrovitý bek Korbinian Holzer (GER) si pomohl držením.
24:23
Jak jsem říkal. Slováci mají v obranné třetině problémy s hbitým pohybem Němců a nyní na to doplácejí. PATRICK HAGER se vynikajícím způsobem uvolnil před brankou Slovenska a dostal v pravý čas přihrávku zpoza brány od Schütze. Trestuhodná chyba slovenských obránců. Asistence: Felix Schütz a Philip Gogulla.
23:24
Slovensko je mírně pod tlakem a raději vyhazuje puk pryč. Němci hrají dobré utkání, klidně by mohli vyrovnat.
22:20
Nabito do mezikruží dostal Patrick Reimer, ale pohotovou střelou švihem těsně netrefil svatyni střeženou Braňem Konrádem.
21:10
Marcel Noebels projel mezi obranou Slovenska a prozkoušel Konráda. Brankář Slovenska je ale dnes pevný jako skála.
20:31
Střelu Martina Marinčina od modré čáry vyrazil Timo Pielmeier temenem masky do ochranné sítě.
20:19
Slováci se tlačili do útočného pásma, ale odskočil jim kotouč a Pielmeier ho raději přikryl.
20:01
STATISTIKY PO 1. TŘETINĚ:

Střely na branku: 11 – 8
Vyloučení: 1 – 1

Slovensko – Andrej Sekera (6:34)
Německo – Brooks Macek (6:55)
První třetina skončila a spokojenější po jejím konci může být Slovensko. Nedá se sice říci, že by mělo více ze hry, střelecky bylo však přece jen o něco aktivnější a hlavně – vstřelilo jedinou branku. Utkání je ale zatím poměrně vyrovnané, Němci příležitosti na skórování měli. Uvidíme, co nám nabídne druhá perioda, jež začne cca v 15:58.
20:00
19:05
Hraje se ve střední třetině, šanci jsme teď žádnou neviděli. Zbývá poslední minuta do konce.
18:05
Slováci mají tlak a Pielmeier měl opět hodně práce. Nakonec se ale domácí sami vyhnali z pásma.
17:09
Philip Gogulla přebruslil na pravé straně obránce a natlačil se do bekhendového zakončení. Branislav Konrád neudržel puk, který si to šinul do rohu třetiny.
16:12
Ivan Švarný zkoušel štěstí ranou od modré čáry, ale Pielmeier se měl na pozoru.
15:22
Slovensko už je v plném počtu. Paradoxně se zdálo, že Němci mají větší tlak při hře pět na pět než při přesilovce.
14:46
Po nabídce Ehrhoffa pálil od levého mantinelu Patrick Reimer, ale nepodařilo se mu trefit klec.
13:22
Trest pro hráčskou lavici Slovenska za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Martin Bakoš.
12:08
Zajímavý obraz hry. Po většinu času jsou lepší Němci, ale když už jdou do útoku Slováci, většinou z toho je větší šance. Uvidíme, kdo přidá druhou branku.
11:00
Němci se po inkasovaném gólu nadechují k vyrovnání, ale neúspěšně. Konrád je na místě a chytá všechny jejich pokusy.
08:42
Slovensko právě vstřelilo branku!
Jako blesk z čistého nebe se prosazují naši východní bratři. Bartánus nejprve prováhal šanci zakončit do odkryté klece, rozhodl se ji ještě obkrouži a teprve poté vystřelit. Puk se od Pielmeiera odrazil na druhou stranu a z hole potového PETERA CEHLÁRIKA se dostal za záda gólamana Německa. Rozhodčí nejprve branku neuznal, pak ale puk našel za brankovou čarou, a bylo jasno. Asistence: Marek Bartánus a Juraj Mikuš.
08:18
Už ano, ale bylo to jen na chvíli. Němci jsou teď jednoznačně aktivnějším celkem.
07:58
Němci jsou stále v útočné třetině a tlačí na Slováky. Těm se nedaří vyhodit.
06:55
Další šance útočníka Arizony, tentokrát ještě lepší pozice! Tobias Rieder hladově kroužil před brankou Německa a dočkal se přesného pasu od spoluhráče. Pohotově se poté snažil překvapit Braňa Konráda, ale ten našel kotouč ve výstroji!
06:27
Tobias Rieder dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale nepodařilo se mu překonat Konráda. Ten totiž ani nemusel zasahovat, protože tuto práci za něj vykonal obránce.
04:51
Reimer na ledě, což značí, že hosté přečkali oslabení.
04:44
Teď už ale ne. Slováci měli drtivý tlak, který rozhodně měl skončit brankou. Jak se povedlo Piemeierovi udržet kotouč před čarou, to je velká záhada.
04:07
Zatím nic nového pod sluncem. Slovensko sice hraje s pukem, ale v dostatečné vzdálenosti od Pielmeiera.
02:51
První přesilovou hru dnešního zápasu budou hrát Slováci. Patrick Reimer (GER) sáhl holí do obličeje hráči domácího týmu a bude za to pykat.
02:39
Patrick Reimer pálil od modré a puk z jeho hole těsně minul tyč! Od mantinelu se poté odrazil před bránu, kde do něj praštil obránce Daryl Boyle, ale Konrád se přimáčkl k tyči.
01:52
Tak ne. Domácí se sice dostali do útočného pásma, ale jen na chvíli. Německo je zatím důsledné při soupeřově přechodu modré čáry.
01:28
Slovensko hodně dlouho čeká za vlastní brankou s rozehrávkou. Uvidíme, zda z toho bude nějaká šance.
00:55
Slováci rozjížděli útočnou akci, ale pokus jednoho z forvardů byl zblokovaný do ochranné sítě.
00:38
Puk na hokejkách německého celku. Po dobré kombinaci teď pálil Philip Gogulla. Ovšem pouze do lapačky Konráda.
00:01

Slovensko: Konrád (J. Hudáček) – Meszároš, Sersen (A), Marinčin, Sekera (C), Graňák, Mikuš, Jaroš, Švarný – Dravecký, Réway (A), Bakoš – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Cehlárik, Marcinko, Bartánus – Lušňák, Šťastný, Hrnka

Německo: Pielmeier (Brückmann) – Ehrhoff (A), Holzer, Müller, Reul, Akdag, Boyle, Braun – Seidenberg, Goc (C), Kink (A) – Noebels, Draisaitl, Macek – Rieder, Kahun, Reimer – Gogulla, Hager, Schütz – Fauser

Rozhodčí: Iverson (CAN), Rantala (FIN) – Kilian (NOR), Ritter (USA).
Vítám vás u sledování online přenosu z hokejového šampionátu v Petrohradu! Dnes se zaměříme nejprve na utkání Slovenska s Německem, které proběhne v rámci skupiny B. Zatímco Slováci obě dosavadní utkání zvládli, Němci na první tři body do tabulky teprve čekají. Bude toho tak i po zápase hraném od 15:15? Sledujte náš textový přenos!

SLOVENSKO
Naši východní bratři zatím mohou být spokojeni. První dva duely sice sehráli proti papírově slabším celkům, výsledkově však cíl splnili na jedničku. V sobotu si poradili s nováčkem z Maďarska, jenž ale kladl dlouho odpor a výsledek 4:1 pro Slováky průběhu utkání úplně neodpovídá. Druhý zápas už si vedla reprezentace Slovenska lépe. Francouzi byli viditelně slabší a nestačili na partu kouče Zdeno Cígera v poměru 1:5.

Nejproduktivnějším hokejistou Slovenska je detroitský Tomáš Jurčo, který bodoval v obou zápasech a má na kontě čtyři body (1+3).

NĚMECKO
Němci měli na úvod papírově hratelného soupeře v reprezentaci Francie. Nakonec z toho byl po všech stránkách vyrovnaný zápas se šťastnějším koncem pro soupeře, který získal bonusový bod v nájezdech – 3:2. V neděli nastoupilo Německo proti silnému Finsku, jemuž nemělo šanci vzdorovat. Finové si rychle vytvořili náskok a poměrně v poklidu si došli pro tři body, když vyhráli 5:1. Proti Slovákům se však Němcům otevírá jednoznačně větší příležitost.

Pouze dva hráči Německa mají na kontě alespoň dva kanadské body. Jedná se o Felixe Schütze (1+1) a Philipa Gogullu (0+2).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.