Vážení diváci, děkuji Vám za pozornost, přeji hezký nedělní sváteční den a u dalších zápasů play-off National Hockey League napočtenou!
Série se nám nyní přesune do kanadské metropole, kam si Ducks povezou vedení v sérii 2:0. Třetí utkání se odehraje v úterý 18. 4. 2017. Úvodní vhazování bude ve Scotiabank Saddledome vhozeno krátce po čtvrté hodině ranní!

Využití přesilové hry: 1/4 – 1/3
Je za námi druhé utkání čtvrtfinále Západní konference série mezi Anaheimem Ducks a Calgary Flames. Domácí v něm poráží soupeře stejným výsledkem jako v prvním duelu, 3:2. Vítěznou branku vstřelil v 56. minutě při přesilové hře kapitán Ducks Ryan Getzlaf. Brankář domácích John Gibson podržel svůj tým v rozhodujících chvílích zápasů, v utkání si pak připsal 35 zákroků! Za domácí se pak ještě prosadili Jakob Silfverberg (4. minuta) a Rickard Rakell (7. minuta), za hosty Mikael Backlund (19. minuta, při oslabení) a Sean Monahan (28. minuta).
Stav série: Anaheim Ducks – Calgary Flames 2:0
59:56
Puk míří do středního pásma.
59:51
Devět vteřin do konce třetí třetiny! Dokáží Flames ještě srovnat? Kesler a Monahan na vhazování po pravici Johna Gibsona.
59:51
Oddechový čas pro hosty.
59:51
Icing domácích.
59:46
Frolíkova nebezpečná teč, Gibson vyráží!
59:22
59:20
Elliott opouští branku!
59:01
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!
58:42
Flames na kotouči ve své obranné třetině.
58:21
1 minuta a 39 vteřin do konce třetí třetiny! Elliott zůstává v brance, vhazování po levé ruce Johna Gibsona.
58:21
Domácí střídačka si vyžaduje oddechový čas.
58:21
Zakázané uvolnění domácích.
58:10
Perryho pokus z levého kruhu pro vhazování, Elliott opět připraven.
57:39
Lindholmova střela od modré, Elliott zasahuje.
57:22
Vhazování po levé ruce Briana Elliotta.
57:22
Vyloučení v týmu Calgary Flames (TJ Brodie – 2 min., krosček).
57:08
Silfverberg mohl přidat po Keslerově přihrávce další branku domácích, Elliott ale skvělým zákrokem drží naděje Flames!
56:57
Monahanova střela zblokována Coglianem.
56:17
Mark Giordano s pukem v obranném pásmu svého týmu.
55:41
Vhazování po levé ruce brankáře Ducks.
55:41
Po Gibsonově zákroku proti střele Brodieho končí puk v ochranné stíti.
55:14
Anaheim právě vstřelil branku!
Ducks vedou! RYAN GETZLAF přihrával na spoluhráče, kotouč se však odrazil nešťastně od brusle Stajana za Elliottova záda. Getzlafův druhý bod v tomto utkání, celkově čtvrtý v letošním play-off, Honda Center bouří, 3:2 pro Ducks! Asistence: Ryan Kesler, Patrcik Eaves.
55:05
Theodore to zkusil po křižné přihrávce Silfverberga z levého kruhu pro vhazování, Elliott má puk ve své moci.
54:59
Getzlafova střela od modré zblokována Frolíkem.
54:33
Reklamní přestávka končí, početní výhoda Ducks může začít! Dokáží ji zhodnotit a strhnout vedení opět na svou stranu? Kesler a Backlund na vhazování po pravici Briana Elliotta.
54:33
Po reklamní přestávka bude moci začít třetí přesilová hra Ducks v tomto utkání.
54:33
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dougie Hamilton – 2 min., držení hole).
53:39
Bieksovu střelu z levé strany vyráží Elliott mimo nebezpečí.
53:26
Bartkowski nepřesně na Engellanda, ke kotouči se dostávají domácí.
52:43
Flames odpískáno postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
52:24
Vhazuje se po levici Johna Gibsona.
52:24
Gaudreau přihrál na Ferlanda, jehož prudkou střelu z první vyrazil Gibson ramenem do ochranné sítě.
52:04
Kotouč v ochozech Honda Center, následovat bude další vhazování ve středním pásmu.
51:48
Konec reklamní přestávky, Ryan Getzlaf a Sean Monahan v souboji na vhazování ve střední třetině.
51:48
Krátce po polovině třetí třetiny je skóre mezi Ducks a Flames stále srovnané, 2:2!
Střely na branku: 24 – 33
51:48
Útočnou akci Ducks zastavuje postavení mimo hru, na řadu přichází další z reklamních přestávek.
51:39
Montour s kotoučem za Gibsonovou brankou.
50:49
Eavesův pokus zblokován Engellandem, Elliott tak zasahovat nemusel.
50:26
V Honda center panuje skvělá atmosféra.
50:25
Zakázané uvolnění Flames.
49:32
Ferland v další velké příležitosti Flames, Gibson nyní drží svůj tým!
49:17
Montour vyzkoušel z levého kruhu pro vhazování Elliottovu pozornost.
49:07
Monahanova střela z mezikruží zblokována mimo.
48:59
John Gibson má puk v rukavici, následně se bude vhazovat po jeho pravici.
48:21
Ve velké šanci se nyní ocitl Mikael Backlund, Gibson ale předvedl výborný zákrok vyrážečkou a podržel svůj tým!
48:07
Ducks v postavení mimo hru, hra je tak přerušena. Další vhazování proběhne ve střední zóně.
47:58
47:58
V Honda Center právě probíhá reklamní pauza.
47:57
Cogliano se pokusil ohrozit Elliottovu svatyni, jeho střela ale minula tři tyče.
47:26
Střela jednoho z beků Flames míjí Gibsonovu branku.
47:15
Bartkowski nahazuje ze střední třetiny do útočného pásma svého týmu.
46:17
Theodore to zkoušel z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale skončila vedle Elliottovy branky.
45:49
Engellandova střela zblokována Shawem, Gibson tak zasahovat nemusel.
45:36
K puku se ale nyní dostali domácí, Wagnerova střela však minula tři tyče.
45:14
TJ Brodie zakládá z obranné třetiny další útočnou akci hostů.
44:59
Flames vyhazují pouze na zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Briana Elliotta.
43:54
Na druhé straně to zkusil z levé strany Eaves, Elliott byl pozorný.
43:45
Backlundovo nahození na branku z levé strany, Gibson vyráží vyrážečkou.
43:04
Alex Chiasson se s pukem daleko nedostal, hrají domácí.
42:08
Bekhend Versteega z pravého kruhu pro vhazování, Gibson puk vyráží.
41:52
Domácí vyhazují na icing, vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.
41:32
Thompsonův bekhend z levé strany, nyní už musel gólman Flames zasahovat.
41:22
Montourovo nahození končí mimo Elliottovu branku.
40:53
Zakázané uvolnění hostů.
40:42
Giordano s kotoučem ve vlastní třetině.
40:01
Oba týmy se právě vrací zpět na ledovou plochu Honda Center, třetí třetina začne za několik málo okamžiků!

Využití přesilové hry: 0/2 – 1/3
Je za námi také druhá třetina druhého utkání série mezi Anaheimem Ducks a Calgary Flames. Hostům se podařilo v 28. minutě srovnat při přesilové hře skóre na 2:2 zásluhou Seana Monahana. Zatím jsme svědky pěkného hokeje z obou stran, čeká nás jistě velmi zajímavý průběh 3. třetiny!
40:00
39:47
Oba borci dostali pětiminutové tresty, po jejichž vypršení se budou moci vrátit zpět do utkání. Pokračovat se bude v pěti na obou stranách, vhazování ve středním pásmu.
39:46
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Kesler – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., hrubost).
39:46
39:46
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kevin Bieksa – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Micheal Ferland – 5 min., bitka).
39:46
39:46
Kevin Bieksa a Micheal Ferland shazují rukavice u Gibsonovy branky!
39:35
Bieksovo vyhození puku z obranné zóny končí zakázaným uvolněním, vhazovat se tak bude v obranném pásmu domácích.
39:18
39:03
Vhazování po levé ruce brankáře Flames.
39:03
Hra je následně přerušena, jelikož došlo k posunutí branky za Elliottovými zády.
39:03
Cogliano zaútočil v oslabení, Elliott vyrazil ramenem!
38:19
Začíná druhá minuta trestu Kevina Bieksy.
37:50
Po střele Versteega končí puk v ochranné síti.
37:26
Thompsnovi se ihned po vhazování podařilo vyvézt puk do střední třetiny.
37:18
Třetí početní výhoda hostů v tomto utkání, vhazování po levé ruce domácího brankáře.
37:18
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kevin Bieksa – 2 min., vysoká hůl).
37:02
Hra opět přerušena, jelikož kotouč opustil hrací plochu.
36:58
Puk se dostal až k Elliottovu, který ho následně přikryl pod svou rukavici. Vhazovat se bude po pravice gólmana Flames.
36:50
Jeden z hráčů Ducks s kotoučem za vlastní brankou.
36:20
35:59
Flames se dostali do ofsajdu, z Getzlafova trestu již zbývá jen 21 vteřin.
35:21
Začíná druhá minuta Getzlafova trestu.
35:01
Versteeg nyní nic nevymýšlel a poslal puk na branku, Gibson dokázal vyrazit do ochranné sítě.
34:39
Versteegova nepřesná křižná přihrávka, kotouč opouští útočné pásmo.
34:20
Přesilová hra hostů může začít! Nate Thompson a Troy Brouwer na vhazování po levici Johna Gibsona.
34:20
Po reklamní přestávce začne druhá početní výhoda Flames v tomto utkání.
34:20
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Getzlaf – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
33:55
Getzlaf přihrával před branku, nikdo z jeho spoluhráčů se ale ke kotouči nedostal.
33:36
Puk končí na střídačce Calgary, hra tak znovu přerušena. Další vhazování proběhne ve střední třetině.
33:30
Vhazování po pravé ruce gólmana Ducks.
33:30
Branka za zády Johna Gibsona mimo své obvyklé postavení, hra je tak přerušena.
32:33
Thompson projel s kotoučem do útočného pásma, následně ale míjí Elliottovu svatyni.
32:05
Bieksova rána od modré končí v ochranné síti.
31:55
Domácím nevyšel přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.
31:48
Stoneovu nabídku tečoval před brankou Monahan jen těsně mimo Gibsonovu branku!
31:22
Pokračujeme: Ryan Kesler a Sean Monahan v souboji na vhazování ve středovém kruhu.
31:22
Krátce po polovině zápasu je skóre druhého utkání série mezi Anaheimem Ducks a Calgary Flames srovnané 2:2.
Střely na branku: 15 – 23
31:22
Puk opustil hrací plochu, na řadě je další reklamní přestávka.
30:51
Frolík vyhazuje puk z obranné třetiny svého týmu přes všechny čáry, rozhodčí tak pískají další icing hostů.
30:26
Flames vyhazují na zakázané uvolnění.
30:07
Getzlaf nabral ve středním pásmu slušnou rychlost, jeho následná střela byla ale zblokována Hamiltonem, Elliott zasahovat nemusel.
29:46
Vhazování po levici Johna Gibsona.
29:46
Tato situace jako branková uznána není, pokračuje dále za stavu 2:2.
29:46
Versteeg přihrával před branku, kde nebezpečně tečoval Bennett. Prohlížet se bude ještě videozáznam!
28:38
Na druhé straně to zkusil Cogliano, Elliott zasahovat ale nemusel.
28:26
Bekhend Gaudreaua z mezikruží, Gibson vyráží.
28:18
Od modré to zkusil Brodie, brankář Anaheimu zapisuje další zákrok.
28:10
Velký závar před brankou Ducks! Gibson však odolal proti pokusu Troy Brouwera i následné bekhendové dorážce Lance Boumy.
27:26
27:26
Perry zkoušel vyzrát na Elliotta, gólman Flames ale pozorný. Následuje první reklamní přestávka ve druhé třetině.
27:19
Ritchieho pokus z velkého úhlu mimo tři tyče.
27:01
Calgary právě vstřelilo branku!
Nyní je už ale srovnáno! Brodie přihrál na Gaudreaua, který ihned poslal puk mezi kruhy SEANU MONAHANOVI a právě on zakončil tuto krásnou kombinaci hostů. Přesilová hra tak byla využita, Monahanova druhá branka v letošním play-off, 2:2! Asistence: Johnny Gaudreau, TJ Brodie.
26:16
Začíná druhá minuta Rakellova trestu.
26:09
Monahan v dobré šanci, Gibson tak musel předvést další dobrý zákrok!
25:15
První přesilovou hru v utkání si nyní zahrají Flames. Dokáží při ní srovnat skóre zápasu? Vhazování po pravici gólmana Ducks.
25:15
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Rickard Rakell – 2 min., sekání).
24:40
Do slibné příležitosti se nyní dostal Johnny Gaudreau, z levé strany ale přestřelil Gibsonovu branku.
24:34
Elliottovu rozehrávku zachytil na modré Josh Manson, jeho nahození ale minulo tři tyče.
24:03
24:03
Chiassonovu střelu zblokoval Lindholm do ochranné sítě, hra přerušena.
23:47
Bartkowski to zkusil od modré z první, Gibson pozorný.
23:17
Kotouč v hledišti, hra přerušena. Vhazování ve středovém kruhu.
23:07
Cogliano se dostal s kotoučem až před branku, Elliott mu však puk vypíchl holí.
22:42
Hamiltonova střela od modré zblokována Bieksou.
22:33
Tkachuk zkoušel překvapit Gibsona rychlým zakončením zpoza brány, gólman Ducks byl ale u tyče připraven.
22:02
21:59
Frolík vyhazuje až ke Gibsonovi, toto již Flames zvládnou.
21:33
Hosté zatím dobře brání modrou čarou, domácím se přesilová hra nyní vůbec nedaří.
20:58
Ducks se zatím nepodařilo usadit se v útočném pásmu.
20:22
Getzlafova nepřesná přihrávka, kotouč míří zpět až ke Gibsonově brance.
20:01
V Honda Center je již vše připraveno na začátek druhé třetiny!
Ducks budou mít na začátku druhé třetině k dispozici ještě 2 minuty a 2 vteřiny ze čtyř minutového trestu Matthew Tkachuka.

Využití přesilové hry: 0/1 – 0/0
Je za námi první dvacetiminutovka druhého utkání série mezi Anaheimem Ducks a Calgary Flames. Domácím vyšel skvěle nástup do utkání a díky brankám Jakoba Silfverberga (4. minuta) a Rickarda Rakella (7. minuta) se dostali do vedení 2:0. V 19. minutě však dokázal snížit při vlastním oslabení na rozdíl jedné branky centr druhého útoku Flames Mikael Backlund. Po prvních dvaceti minutách tak Anaheim vede nad Calgary 2:1.
20:00
19:57
Vyhrané vhazování Keslera, Theodorova další rána, tentokrát mimo.
19:52
Getzlafovu střelu kryje Elliott, vhazovat se tak ještě bude po jeho levé ruce.
19:41
Od modré čáry to nyní zkusil Shea Theodore, brankář Flames má puk pod kontrolou.
19:10
Elliott připraven proti pokusu Montoura.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:24
Flames se prosazují při vlastním oslabení! Frolík vyslal do samostatného úniku MIKAELA BACKULNDA, který zamíchal před Gibsonem s pukem a následně ho poslal za jeho záda. První gól rodáka ze švédského Vasteras v letošních bojích o Stanley Cup, 1:2 z pohledu Flames! Asistence: Michael Frolík.
18:02
Uvidíme první přesilovou hru v utkání! Vhazování po levici Briana Elliotta.
18:02
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).
17:59
Ofsajd domácích.
16:58
Wagner vyhrál vhazování, ke střele se ihned dostal Manson, ta však byla zblokována Brouwerem mimo.
16:53
Zakázané uvolnění hostů, hra tak zůstane v jejich obranném pásmu.
16:27
Theodorův pokus od modré zblokován Chiassonem.
15:55
Na druhé straně to zkusil z velkého úhlu Giordano, Gibsona nepřekvapil.
15:28
O další střelu se postaral Eaves, která však byla zblokována Brodiem a Elliott tak byl opět bez práce.
15:12
Pokus beka Montoura zamířil mimo Elliottovu branku.
15:00
Flames se proviňují zakázaným uvolněním, vhazovat se tak následně bude v jejich obranné třetině.
14:44
Gibson opět pozorný proti střele z hole TJ Brodieho.
14:03
Konec reklamní přestávky, Andrew Cogliano a Sean Monahan na vhazování ve střední třetině.
14:03
Flames v postavení mimo hru, na řadě další z reklamních přestávek.
13:24
Další střela Brodieho, tentokrát mimo tři tyče.
13:18
Stone přihrál na Brodieho, jehož střelu od mantinelu kryje Gibson do svého náručí.
12:02
Elliott má puk pod kontrolou, následně se bude vhazovat po jeho levé ruce.
11:53
Antoine Vermette se dostal na chvíli do samostatného úniku, zakončit mu však nedovolil jeden z vrátivších se hráčů Flames.
11:22
Kotouč končí v ochozech Honda Center, další vhazování proběhne ve středovém kruhu.
10:55
Kus za modrou čarou napřáhl ke střele Troy Brouwer, Gibson opět připraven.
10:28
Zpět do akce: Nate Thompson a Troy Brouwer na vhazování po pravici Briana Elliotta.
10:28
Odehráno 10 minut a 28 vteřin, Ducks vedou díky brankám švédských útočníků Jakoba Silfverberga a Rickarda Rakella 2:0!
Střely na branku: 8 – 6
10:28
Z pravé strany to nyní zkusil bekhendem Logan Shaw, Elliott má puk ve své moci. Následuje reklamní přestávka.
09:51
Z prostoru mezi kruhy vyzkoušel Gibsonovu pozornost Matthew Tkachuk, gólman Anaheimu vyrazil.
08:41
Vhazování po levé ruce Johna Gibsona.
08:37
Vermetteův pokus zblokován Chiassonem.
08:09
Žádné tresty uděleny nebyly, vhazuje se ve střední třetině.
08:09
Bartkowski to nyní zkusil na Gibsona ze značného úhlu. Po zásahu brankáře Ducks se strhla u jeho branky pořádná mela, uvidíme po reklamní přestávce, zda-li rozhodčí rozdali nějaké tresty.
07:23
Elliott má o práci postaráno. Z levého kruhu pro vhazování to zkusil Perry, gólman Flames zapisuje další zákrok.
06:44
Ducks vedou již o dvě branky! Autorem branky je RICKARD RAKELL, který se dostal za brankou ke kotouči a následně ho dokázal protlačit mezi tyčí a pravým betonem Elliotta za brankovou čáru. Pro třiadvacetiletého Švéda je to druhá branka v letošním play-off. Asistence: Ryan Getzlaf, Kevin Bieksa.
06:28
Theodore zblokoval před brankou střelu Stonea, Gibson tak byl bez práce.
05:58
Elliott vyráží pokus Keslera z pravé strany.
05:11
Hrát se nyní bude ve čtyřech na obou stranách, vhazování po pravici gólmana Ducks.
05:11
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Corey Perry – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Kris Versteeg – 2 min., hrubost).
05:11
05:06
Flames v situaci 2 na 1! Zakončujícího Bennetta ale vychytal John Gibson.
04:59
Na druhé straně to zkusil z levé strany Corey Perry, minul ale Elliottovu branku.
04:36
Bartkowskiho střela zblokována Bieksou, Gibson tak zasahovat nemusel.
04:28
Odpískána přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:54
Flames zkouší rychle odpovědět. Stoneovu střelu z levého kruhu pro vhazování má však Gibson pod kontrolou, vhazovat se bude po jeho levici.
03:21
Je tu první branka utkání! Montour zavezl puk do útočného pásma, následně se k němu u mantinelu dostal JAKOB SILFVERBERG a střelou na lapačku překonává Elliotta. Pro švédského útočníka druhá branka v letošním play-off! Asistence: Brandon Montour, Shea Theodore.
02:10
Ritchie to zkusil znova, nyní od modré čáry, Elliott má puk v rukavici. Vhazování po pravé straně brankáře hostů.
01:59
Ritchieho střela mimo tři tyče.
01:15
V dobré příležitosti se nyní objevil Patrick Eaves! Bekhendem si ale na gólmana Flames nepřišel.
00:53
Na druhé straně zapisuje první zákrok také Elliott poté, co jeho pozornost vyzkoušel ze středního pásma Cogliano.
00:28
O první střelu tohoto utkání se postaral TJ Brodie, Gibson připraven.
00:05
Úvodní buly získávají zásluhou Thompsona Ducks.
00:01
V Honda Center je nyní již vše připraveno na úvodní vhazování, jdeme na to!
Oba týmy nastupují na ledovou plochu Honda Center, následovat bude kanadská a americká státní hymna.
Zaplněné Honda Center oblečené do oranžové barvy již netrpělivě očekává příchod svých oblíbenců na led. Získají dnes domácí druhý bod nebo se série přesune do kanadské metropole za vyrovnaného stavu?

Z:38 V:15 P:20 OG:91 PR:2,51 ÚS(%):91,1 SO:1

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – H. Lindholm, Montour, Theodore, Bieksa, Manson, Holzer – Rakell, Getzlaf (C), Eaves – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, Perry (A) – Wagner, N. Thompson, L. Shaw.

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Stone, Bartkowski, Engelland – J. Gaudreau, Monahan (A), Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Chiasson – Bouma, Stajan, Brouwer (A).

Rozhodčí: Wes McCauley, Brian Pochmara – Greg Devorski, Kiel Murchison.
Souboj brankářů

John Gibson (ANA)
vs.
Brian Elliott (CGY)

Brankář Ducks John Gibson odchytal v základní části 52 zápasů, v nichž měl % úspěšnost zákroků 92,4 a průměr obdržených branek 2,22. V obou těchto zmíněných statistikách obsadil mezi brankáři čtvrté místo. Druhý gólman Ducks Jonathan Bernier se postavil mezi tři tyče devětatřicetkrát.

Brian Elliott odchytal 49 zápasů, v nichž si připsal 26 vítězství. Jeho průměr obdržených branek byl 2,55, % úspěšnost zákroků byla stejná jako u jeho náhradníka Chada Johnsona – 91,0.
Zajímavosti

V letošní základní části došlo mezi Ducks a Flames celkem k pěti vzájemným zápasům. Čtyřikrát vyhráli Ducks, jednou Flames.

Jejich poslední vzájemným duel základní části se odehrál 5. dubna 2017. Ve 3. třetině tohoto utkání rozdali rozhodčí celkem 106 trestných minut!

Calgary nevyhrálo v Honda Center (domově Anaheimu) již 28 utkání v řadě.

Již bylo zmíněno, že útočníci Ducks měli nejlepší % vyhraných vhazování v základní části. Není divu: Antoine Vermette byl na vhazování druhý nejlepší v lize (62,3%), Ryan Kesler byl na místě šestém (57,4%).

Flames měli v základní části nejlepší % výher při vedení po 2. třetině – 97,1%!

1. utkání: PÁ 14. 04. 2017, 04:30 – Honda Center:
Anaheim Ducks – Calgary Flames 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Getzlaf (Silfverberg, Theodore), 34. Rakell (Getzlaf, Bieksa), 38. Silfverberg (Eaves, Theodore) – 9. Monahan (Versteeg, Brodie), 30. S. Bennett (Versteeg, D. Hamilton)

WC1: Calgary Flames (45-33-4)

Flames dokončili základní část na sedmém místě Západní konference se ziskem 94 bodů.
Ofenziva a defenziva se v základní části řadila do průměru – 222 vstřelených branek (17. místo), 219 obdržených branek (14. místo). Flames byli vůbec nejtrestanějším týmem v lize – 378 trestných minut. V takzvaných special teams byli lehce nadprůměrní. Přesilová hra s procentuálním využitím 20,2% se umístila na desátém místě, oslabení s 81,6% ubráněných přesilovek soupeře bylo dvanácté nejlepší.

P1: Anaheim Ducks (46-23-13)

Ducks ovládli popáté v řadě Pacifickou divizi, získali 105 bodů. Za posledních 12 let chyběli v play-off pouze ve dvou případech (09/10, 11/12).
Svěřenci Randyho Carlylea se mohou pochlubit znamenitou defenzivou. V základní části totiž inkasovali jen 197 branek, což je zařadilo na 3. místo v lize! Ačkoliv byli Ducks druhým nejtrestanějším týmem, tak jim se dařila rovněž hra v oslabení – ubránili 84,7% přesilovek soupeře (4. místo v NHL). Anaheim figuroval také na čele ve statistice vyhraných vhazování – jeho útočníci jich vyhráli 54,7%.

Body: Ryan Getzlaf (C) 73 bodů

Góly: Rickard Rakell (C) 33 gólů

Asist.: Ryan Getzlaf (C) 58 asistencí

+/-: Josh Manson (O) +/-:14

Výhry: John Gibson (B) 25 výher
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Play-off zámořské NHL je již v plném proudu. Dnešní noc nám nabídne hned čtyři zápasy – dva na Východě, dva na Západě. Zde budete moci sledovat druhé utkání série mezi Anaheimem Ducks a Calgary Flames. Úvodní vhazování bude v Honda Center vhozeno krátce po půl páté ráno! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.