Děkuji Vám, že jste utkání spolu se mnou sledovali a u dalších on-line přenosů z play off NHL se někdy těším na počtenou!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 20:32 (3:10, 7:11, 9:7 – 1:4)
Zblokované střely – 16:16
Vyhraná vhazování – 28:34
Trestné minuty – 12:10
Hity – 44:38
Bruins se asi budou zlobit na rozhodčí. Po konfliktu mezi Ryanem a Nashem totiž zřejmě mělo následovat oboustranné vyloučení, ale rozhodčí viděli jen oplácení útočníka Bostonu. Právě Bobby Ryan pak v následné přesilovce rozhodl a poslal Senátory do vedení 2:1 na zápasy. Medvědi tak sice ve druhé třetině dokázali vyrovnat tříbrankové manko, ale definitivní obrat nedokonali a nakonec padli podruhé v řadě v prodloužení.

Stav série – 1:2.
65:43
Ottawa právě vstřelila branku!
Erik Karlsson ale rychle otočil hru na druhou stranu a přesným pasem našel na útočné modré najetého BOBBYHO RYANA. Ten si následně vyměnil puk s Kylem Turrisem a po výborné nahrávce svého spoluhráče zakončoval u vzdálenější tyčky do odkryté branky. Ottawa tedy vítězí a jde v sérii do vedení 2:1. Asistence: Kyle Turris a Erik Karlsson.
65:35
Zdeno Chára dokázal vyhodit.
64:38
Bobby Ryan trefil loktem do hlavy Rileyho Nashe. Rozhodčí ale nereagovali a Nash se rozhodl oplácet. Na to už muži v pruhovaném slyšeli a posílají domácí tým do čtyř!
64:32
Nepřehledná situace před brankou domácích! Tuukka Rask už byl bez hole, ale Bobby Ryan ho z mezikruží nepřekonal!
64:02
Hostující Mark Stone zavezl puk do útočného pásma, ale tam už nic nevymyslel. Na řadě je Boston.
63:13
Nabídku Pageaua tečoval těsně vedle tyčky Tom Pyatt! Vzápětí byl Rask natlačen na svou branku a posunul ji. Hra je tedy přerušena.
62:25
Od modré čáry vypálil McAvoy. Puk byl několikrát tečován a k brankovišti Ottawy se sotva došoural. Anderson ho odehrál holí do bezpečí.
61:48
Domácím se dvakrát nepovedla rozehrávka útočné akce a nyní to mohou zkusit Senátoři.
60:56
Cody Ceci nejprve sestřelil bránícího Acciariho a poté už prověřil Raska. Domácí gólman ztlumil puk ve výstroji.
60:01
Prodloužení začne přibližně ve 4:04.
Statistiky po 3. třetině:
Střely na branku – 19:28 (3:10, 7:11, 9:7)
Zblokované střely – 13:16
Vyhraná vhazování – 26:30
Trestné minuty – 10:10
Hity – 41:34
Je to tak, 60 minut hry na rozhodnutí zápasu nestačilo. Ve třetí části už žádný gól nepadl a utkání tak po normální hrací době končí remízou 3:3. Změnit to mohl například Mike Hoffmann, který nastřelil břevno Raskovy svatyně. Na druhé straně měl výbornou možnost David Krejčí, ale toho vychytal gólman Anderson.
60:00
59:40
Vypadá to, že se půjde opravdu do prodloužení. Hosté mají puk za svou brankou.
59:12
Zdeno Chára teď trochu vystrašil domácí fanoušky. Bekhendem chtěl zahrát puk za branku, ale místo toho ho poslal na Raska, jenž byl naštěstí pro Bruins pozorný.
59:07
Tyto sekundy patří domácím. Střela Marka Stonea končí na hrudi Tuukky Raska.
59:00
Ohlášena poslední minuta řádné hrací doby!
58:54
Od modré vypálil Mike Hoffman. Rask předvedl jistý zákrok a přidržel puk ve výstroji.
58:47
Další icing domácích hokejistů.
58:27
Puk končí v hledišti. Vzhledem k tomu, že se ho naposledy dotkl hráč Bostonu, bude i další buly vhozeno v obranném pásmu domácích.
58:20
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Raskovou brankou.
58:05
Do konce třetiny zbývají necelé dvě minuty. Prodloužení klepe na dveře.
57:46
Mark Stone jen protečoval puk do útočného pásma a odchází střídat.
57:14
Od modré střílel McAvoy, jeho pokus byl ale zblokován.
56:55
Z vrcholu levého kruhu to zkoušel Riley Nash. Anderson byl pozorný a ztlumil puk na své výstroji. Je tu poslední reklamní pauza ve třetí části.
56:27
Od modré vypálil Kevan Miller. Branku ale nedokázal trefit.
55:37
Střelu Harpura zablokoval Charlie McAvoy. Mladý bek Bruins dostává vedle Zdena Cháry hodně prostoru.
54:31
Morrow našel pěknou přihrávkou Marchanda, který nahazoval puk na branku. Před ní číhali Bergeron s Backesem, ale Anderson vyrazil kotouč mimo jejich dosah.
53:40
Boston vede v této třetině na střely 8:4.
52:58
Už jsme v čase, kdy může být rozhodující každý gól. Uvidíme, zda ho některý z týmů dokáže vstřelit, či zda se půjde do prodloužení.
52:20
Dion Phaneuf není v Bostonu populární. Každý jeho kontakt s pukem doprovází bučení publika.
51:48
Cody Ceci přebruslil Schallera a díky jeho práci se píská ofsajd Medvědů.
51:20
Domácí jsou ve třetí části aktivnější, nyní ale neudrželi útočné pásmo.
51:05
Od modré čáry vypálil Dion Phaneuf a zasahovat musel Rask. Je tu další reklamní pauza.
50:24
Pěknou kombinaci předvedla dvojice Davidů Krejčí a Backes. Situaci zakončoval na zadní tyčce český forvard, ale Craig Anderson dokázal zakročit betonem. To byl výborný zákrok gólmana Sens!
50:12
Oba týmy už jsou v plném počtu.
49:07
Prudkou střelu Patricka Bergerona vyrazil Anderson rukou. Domácím svědčí hra ve čtyřech trochu více.
48:29
Bergeron posílal do šance Charlieho McAvoie, který už málem najížděl sám na Andersona. Nakonec ho odzbrojil Wideman.
48:16
Střelu Bena Harpura našel v rukavici Tuukka Rask. Reklamní přestávka.
48:11
Oba hráči si posedí dvě minuty na trestné lavici. Uvidíme hru 4 na 4.
48:11
48:11
Zakázané uvolnění Bruins. Vzápětí se strhla potyčka, ve které hrají hlavní roli Marc Methot a Tim Schaller. Vypadá to, že se bude vylučovat.
47:20
David Pastrňák číhal před odkrytou brankou, ale nedokázal zkrotit odražený kotouč tak, aby ho mohl poslat za záda ottawského gólmana!
46:50
Dobré střídání domácích. Střelu Morrowa musel vyrážet brankář Anderson.
46:19
Chára s McAvoiem trpělivě vyčkávali za vlastní brankou. Až nyní posouvají puk k útočníkům.
45:07
Joe Morrow zlomil svou střelou Burrowsovi hokejku. Ten tak forčekoval bez potřebného vybavení.
44:40
Zakázané uvolnění Sens.
44:05
Mike Hoffman byl blízko hattricku! Jeho dělovka z první skončila na horní tyčce.
43:32
Bobby Ryan zavezl puk do útočného pásma a prověřil brankáře Tuukku Raska. Ten byl pozorný a hned rozehrál na své spoluhráče.
43:00
Další rána obránce Millera. Anderson přerušil hru jistým zákrokem.
42:42
Od modré vypálil Kevan Miller. Anderson nemohl moc vidět, ale nakonec zaduněly jeho betony.
41:32
41:26
Tohle byla dobrá šance hostí! Bekhendovou střelu Kyla Turrise vyrazil Rask jen k Dzingelovi, jehož dorážku však stačil zablokovat McAvoy!
40:50
Nabídku Ceciho se snažil před brankou tečovat Mike Hoffmann, ale nebyl úspěšný.
40:02
Pokračuje se ve hře 4 na 4 ze závěru druhé třetiny.
Hity – 29:24
Ve druhé třetině jsme viděli fantastický návrat do zápasu v podání Bruins! Ti prohrávali po přesilovkové trefě Mika Hoffmana už 0:3, ale ještě v prostřední části dokázali toto manko dorovnat. Naději dal domácím tečí Lilesovy střely Noel Acciari a hned 42 sekund po jeho zásahu potrestal chybu Bobbyho Ryana David Backes. Stíhací jízdu Medvědů pak završil ve 34. minutě v přesilové hře David Pastrňák. Po přestávce se ještě jistě máme na co těšit!
40:00
39:31
Frank Vatrano začal pošťuchovat Erika Karlssona, který se nakonec začal bránit a oba borci budou vyloučeni za hrubost. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
39:31
39:18
Dobrá šance domácích! Hokejku Vatrana sice bránící hráč zablokoval, ale k volnému puku se ještě dostal Brad Marchand. Jeho bekhendová střela končí pod Andersonem.
39:01
Začala poslední minuta druhé části hry.
38:25
Domácí jsou v plném počtu. Tohle oslabení tedy přestáli.
38:01
Hráči Bostonu opět vyhazují.
37:33
Domácí se osvobozují.
37:19
Tuukka Rask vyrazil střelu Erika Karlssona a posléze schoval pod betony pokus Mika Hoffmana z pravého kruhu.
37:06
Hosté kombinují v útočném pásmu a připravují si pozici pro zakončení.
36:24
Brad Marchand krosčekoval Bobbyho Ryana a posílá domácí do čtyř. Senators budou mít šanci strhnout vedení zpět na svou stranu.
35:58
David Backes se po sekeře od Phaneufa vrátil do hry. To je pro domácí velmi dobrá zpráva.
35:39
Puk je někde na střídačce Ottawy. Čas na další reklamní přestávku.
34:53
Fanoušci Bostonu ženou své miláčky do další ofenzivy. Psychická převaha by teď měla být jednoznačně na jejich straně.
33:51
Bruins právě vstřelili branku!
V Bostonu nesmírně populární Pasta udeřil! Už v momentě, kdy hráli hosté ve čtyřech, se DAVID PASTRŇÁK opřel na levém kruhu do přihrávky Charlieho McAvoye a dělovkou k bližší tyči dokonává stíhací jízdu Bruins – 3:3. Asistence: Charlie McAvoy a Ryan Spooner.
33:36
Domácí budou hrát 10 sekund v pěti proti třem! Dion Phaneuf sekl do ruky Davida Backese a míří na trestnou lavici. Backes okamžitě spěchá na ošetřovnu, zřejmě utrpěl nějaké nepříjemné zranění.
33:28
Sledujeme dobře vypadající přesilovku Bruins. Ottawa je téměř celé dvě minuty pod tlakem.
32:46
Pastrňák přenesl hru na Spoonera, který předkládal puk před odkrytou branku Marchandovi. Ten ho ale nedokázal zamést za brankovou čáru!
32:04
Marc Methot strčil do Brada Marchanda, který na atak od ottawského soupeře nijak nereagoval. Vylučovat se ale nebude.
31:58
Od modré čáry vypálil McAvoy, branku ale netrefil.
31:46
Domácí budou hrát přesilovku. Za podražení Nashe pyká Kyle Turris a Sens se budou muset bránit.
31:18
Střela hostujícího Toma Pyatta uvízla na boční straně brankové sítě. Hra tedy musí být přerušena. Reklamní přestávka.
30:43
Tempo hry šlo po zásazích Bostonu hodně nahoru. Z domácích spadla nervozita a začali šlapat.
29:58
Do rychlého protiútoku vyrazili hosté. Po přihrávce Zacka Smithe střílel z hodně dobré pozice Mark Stone, ale Rask se stačil postavit proti jeho ráně!
29:43
Drew Stafford se ze strany natlačil před branku a ještě hledal jednoho ze svých spoluhráčů. Hosté se ubránili.
28:56
Zakázané uvolnění Senátorů. Hra se vrací do jejich obranného pásma.
28:27
Anderson musel řešit střelu Ryana Spoonera. Hosté jsou teď pod velkým tlakem.
27:06
TD Garden je na nohou a žene domácí hokejisty za vyrovnáním!
26:47
A vše je zcela jinak, než jak to vypadalo ještě před minutou! Velkou chybu udělal Bobby Ryan, jemuž na pozici posledního puk přeskočil hokejku a toho využil DAVID BACKES, který ze samostatného úniku snižuje na rozdíl jediného zásahu – 2:3. Asistence: John-Michael Liles a Tommy Cross.
26:05
Domácí se dočkali gólu, který by je mohl vrátit do zápasu! Nahození Johna-Michaela Lilese tečoval NOEL ACCIARI a puk propadl Andersonovi mezi betony. Asistence: John-Michael Liles.
24:56
Tohle už vypadá pro domácí hodně špatně. Medvědi by museli svou hru o sto procent zlepšit, aby mohli pomýšlet na zvrat.
23:42
Další rána MIKA HOFFMANA už ale končí za zády Raska! Útočník Ottawy vypustil od modré čáry bombu, která se odrazila od tyčky do sítě. Tuukka Rask byl bez šance – 0:3. Asistence: Chris Wideman a Derick Brassard.
23:27
Hosté trpělivě kombinovali a zakončení nakonec vyšlo na Mika Hoffmana. Rask se stačil velmi rychle přesunout a podržel svůj tým!
22:49
Po ráně Burrowse už Rask přerušil hru.
22:43
Z vrcholu pravého kruhu pálil Erik Karlsson. Rask asi moc neviděl, ale dokázal kotouč vyrazit.
21:54
Přesilová hra pro Ottawu. Kevan Miller dostává trest za nedovolené bránění.
21:33
Teď se hráči Bostonu zmohli alespoň na dva střelecké pokusy. Ten Bergeronův vyrazil Anderson a střela obránce Joea Morrowa propadla vedle tyčky.
21:05
Z další nepovedené rozehrávky domácích je dokonce icing.
20:45
Domácí jsou bezradní i v úvodu druhé třetiny. Jen nahazují puky do pásma Ottawy, kde je sbírají hostující hokejisté.
Hity – 17:15
V první třetině jsme viděli hodně matný výkon Bostonu, který tak po zásluze prohrává s Ottawou 0:2. Oba góly Senátorů padly v 8. minutě v rozmezí 25 sekund. Nejprve se ze samostatného úniku prosadil Mike Hoffman, který si vychutnal brankáře Raska kličkou jednoruč a prakticky vzápětí přidal druhou branku hostí Derick Brassard. Bruins se herně hodně trápí, a když už přeci jen přišla povedená střela z hole Davida Backese, tak hostům pomohlo břevno.
20:00
19:59
Hosté si buly pohlídali a v úvodní třetině se už nic nestane.
19:56
Zakázané uvolnění Ottawy. 3,4 sekundy před koncem třetiny se ještě bude vhazovat před Andersonem.
19:42
Tom Pyatt a Derick Brassard ujeli do přečíslení 2 na 1! Tom Pyatt musel vzít zakončení na sebe a Tuukka Rask střelu z levého kruhu vyrazil.
19:20
Domácí v postavení mimo hru.
19:07
David Pastrňák prověřil Andersona dalekonosnou střelou. O chvíli později byla sražena rána Bergerona do ochranné sítě a tak tu máme ještě jednu komerční přestávku.
18:55
Brad Marchand ztratil na útočné modré kotouč. Ani hostům pak následný protiútok nevyšel.
17:57
A domácím se navíc vůbec nedaří. Puky jim odskakují a přeskakují hole.
17:20
Hosté velmi dobře brání. Střela Zdena Cháry neprošla až mezi tyče.
16:28
Senátoři jsou již v plném počtu. Je vidět, že Bostonu scházejí zranění obránci, kteří normálně na početní výhody chodí.
15:54
Domácí přesilovka je hodně kostrbatá. Bruins se nemohou vrátit do pásma.
15:14
Zakončení přesilovkové kombinace vzal na sebe Charlie McAvoy. Jeho střela končí na zadním hrazení a hosté se osvobozují.
14:27
Kyle Turris fauloval u střídačky Zdena Cháru a je vyloučen za nedovolené bránění. Přesilová hra pro Bruins.
14:03
Snížení měl na holi David Backes! Jeho střelu z pravého kruhu zastavilo břevno! Následuje komerční přestávka.
13:04
A chybička přišla. Mark Stone si však Tuukku Raska nepřekonal.
12:45
Od druhého zásahu Ottawy se nehraje atraktivní hokej. Hosté čekají na chyby soupeře a Bostonu se nic nedaří.
12:14
Andersonovi utekl za brankou kotouč, ale hráči Bostonu z toho nic nevytěžili.
11:27
Sledujeme takovou rozháranou pasáž. Zejména domácím se nedaří rozehrávka.
10:46
Zakázaného uvolnění se opět dopustili Senátoři.
10:22
Morrowova rozehrávka skončila až za brankou Ottawy, ale icing se tentokrát nepíská.
10:07
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Andersonem.
09:10
Publikum se přeci jen opět probouzí. Medvědi potřebují pomoc diváků.
08:18
Domácí dostali dva góly během 25 sekund, což je pro ně velký šok. V TD Garden panuje velmi ponurá nálada.
07:40
A je tu druhý gól Senátorů! Viktor Stålberg poslal před brankoviště parádní zadovku a Bobby Ryan kotouč přistrčil k DERICKOVI BRASSARDOVI, jenž ho dopravil do odkryté části klece. Asistence: Bobby Ryan a Viktor Stålberg.
07:23
Je tu reklamní přestávka.
07:15
Tak tohle byla nádhera! Erik Karlsson poslal do samostatného úniku MIKA HOFFMANA, který zavzpomínal na legendárního Petera Forsberga! Útočník Ottawy totiž nasadil Raskovi blafák jednoruč a kolem jeho levého betonu zasunul puk za brankovou čáru. Asistence: Erik Karlsson a Zack Smith.
06:55
Elitní lajna Bostonu teď zatopila soupeři. Ze vzduchu to zkoušel Pastrňák a po něm také Marchand. Anderson ale drží čisté konto.
05:40
A hosté pokračovali v tlaku. Ottawští vyslali směrem k brance soupeře spršku střel, ale žádná nebyla dostatečně přesná.
05:13
Obrovská šance Ryana Dzingela! Ten se dostal ke kotouči u brankoviště a Rask vyrazil puk jen nad sebe. Pro Boston ale vše dobře dopadlo.
04:50
Z rohu kluziště nahodil puk na Raska Viktor Stålberg. Brankář Bruins ho vyráží.
04:28
Domácí jsou v plném počtu, Sens neodehráli povedenou přesilovku.
03:42
Hostující gólman Anderson zaváhal při rozehrávce a tak musel čelit střele Tima Schallera z pravého kruhu. Domácí forvard v minulém utkání podobnou chybu Andersona potrestal, ale gólman Ottawy se tentokrát stačil vrátit mezi své tyče.
03:32
Zdeno Chára získal za brankou puk a pohodlně vyhazuje.
02:50
V oslabení zahrozil Patrice Bergeron. Rána prvního centra Bruins však nebyla přesná.
02:27
Za nedovolené bránění je vyloučen David Backes. Domácí útočník zastavil u mantinelu MacArthura.
02:19
Domácí se usadili v útočném pásmu, ale bylo z toho kroužení po rozích. Teď už mohou vyrazit dopředu Senátoři.
01:35
Dzingel dobře našel najíždějícího obránce Marca Methota, jemuž rána z první nesedla a Raska neprověřila. Poté ještě přišlo lehké nahození, které už Tuukka Rask uschoval v lapačce.
01:10
Střela Harpura neprošla až na branku Bostonu. Vhazuje se před Raskem.
00:41
Domácí Riley Nash poprvé prověřil Craiga Andersona. Ten si s jeho propagačním pokusem poradil.
00:01
Vše je již připraveno k úvodnímu buly zápasu. Pojďme na to!
Zazní hymny Kanady a Spojených států amerických.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), K. Miller, Morrow, Cross, Liles – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Backes (A), Krejčí, Stafford – Vatrano, Spooner, Schaller – Acciari, Riley Nash, D. Moore.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Phaneuf (A), Ch. Wideman, Harpur – Burrows, Turris (A), Dzingel – B. Ryan, Brassard, Stålberg – Mark Stone, Z. Smith, Hoffman – Pyatt, Pageau, MacArthur..
David Krejčí nakonec v sestavě Bostonu nechybí a naskočí tak poprvé v letošním play off!
Československá stopa:
David Pastrňák (BOS) – 2 zápasy, 2 body (0+2)
Zdeno Chára (BOS) – 2 zápasy, 1 bod (0+1)
David Krejčí (BOS) – zraněný
Hokejisté Bostonu se musejí vypořádat s velkou marodkou. Kouč Cassidy nebude moci do třetího zápasu nasadit řadu zraněných hráčů. Mezi nimi Torreyho Kruga, Davida Krejčího, Brandona Carla, Jimmyho Hayese či Adama McQuaida. Na straně Sens visí otazník pouze nad startem obránce Marka Borowieckiho.
Průběh série – 1:1 na zápasy:

První utkání zvládli lépe Medvědi. Ti sice po dvou třetinách prohrávali, ale ve třetí části otočili skóre na 2:1. Vítězný gól vstřelil v čase 57:27 Brad Marchand. V odvetě se však podařil skvělý obrat domácím Senátorům. Ti v závěrečné dvacetiminutovce vymazali dvoubrankové manko a po dvou minutách prodloužení rozhodl duel obránce Dion Phaneuf.

1. zápas: Ottawa Senators – Boston Bruins 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 31. B. Ryan (E. Karlsson) – 45. Vatrano (Riley Nash, McQuaid), 58. Marchand (Bergeron, Pastrňák)

2. zápas: Ottawa Senators – Boston Bruins 4:3 po prodl. (0:0, 1:3, 2:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 31. MacArthur (B. Ryan, Brassard), 46. Ch. Wideman (Phaneuf), 48. Brassard (E. Karlsson, Phaneuf), 62. Phaneuf (Mark Stone) – 30. Stafford (Backes, Chára), 33. Schaller (D. Moore), 37. Bergeron (Pastrňák, Spooner)
Vítám tu všechny hokejové příznivce! Boje o Stanley Cup jsou v plném proudu a dnes v noci je na programu také třetí utkání čtvrtfinálové série Východní konference mezi Bostonem Bruins a Ottawou Senators. Série se do TD Garden stěhuje za stavu 1:1 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.