To je ode mne vše, přeji hezký zbytek soboty a u dalších onlajnů se budu těšit na shledanou.
Martin Hanzal (MNS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:16
Vladimír Sobotka (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:32
Tři hvězdy utkání:
1. Jaden Schwartz (STL) 1+0
2. Zach Parise (MNS) 1+0
3. Alex Pietrangelo (STL) 0+1
Série se nyní přesune z Minnesoty do St. Louis, kde Blues budou mít výhodu příjemného náskoku 2:0.
Druhá výhra St. Louis se v žádném případě nerodila lehce. Přestože se Blues ve druhé třetině ujali vedení, Zach Parise na konci druhé třetiny srovnal. Stav 1:1 vydržel až do 58. minuty, kdy vítěznou branku hostujícího celku trefil Jaden Schwartz.
Na výsledku už nic nezmění ani potyčka frustrovaného Hauly s kapitánem Blues Pietrangelem.
Charlie Coyle dorazil puk za brankovou čáru s viditelným zpožděním, a tak se St. Louis mohou radovat z druhé výhry v letošním play-off.
59:59
Závěrečná rána Spurgeona byla zblokovaná, Bluesmani mohou zvedat ruce nad hlavu!
59:36
Brodziak netrefil prázdnou bránu Wild.
59:30
Pietrangelo vyhodil přes všechny čáry, rychlý Schwartz ale zamezil icingu.
59:13
Ofsajd Minnesoty.
58:56
Koivu hledal Dumbu, ten to však měl na dlouhou hůl, čas běží.
58:27
Suter vypálil! Jeho střela sice neprošla až k Allenovi, ale hosté ji ztlumili příhodně pro Granlunda. Finský mladík však dorážel vedle.
58:18
Steen se pokusil trefit opuštěnou domácí klec, ale minul.
58:03
Wild to zkusí v šesti!
Oddechový čas pro domácí.
58:03
Sobotka přizvedl ránu Pariseho do ochranné sítě.
57:33
St. Louis právě vstřelilo branku!
Tak tohle je opravdová rána pro Minnesotu! JADEN SCHWARTZ vypálil z mezikruží a využil výborné clony Perrona, přes kterého nemohl Dubnyk vůbec nic vidět. Hosté jsou blízko druhé výhře na ledě Wild. Asistence: Alex Pietrangelo, Kyle Brodziak.
57:21
Staal zavezl kotouč do útočného pásma a přenechal ho Spurgeonovi, jenž z plné rychlosti prověřil Allena.
56:40
Spurgeon udělal pár rychlých kroků směrem k bráně, následnou střelu ale přizvedl Tarasenko do ochranné sítě.
56:36
Zblokovaný pokus Hauly skončil v ochranné síti.
55:57
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Charlie Coyle – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Scottie Upshall – 2 min., krosček).
55:57
55:16
Zucker posunul kotouč do jízdy Staalovi, který vypálil přesně do míst, kde stál připravený Jake Allen.
54:30
Po ráně Parayka sáhl Dubnyk svou lapačkou.
54:10
Po Upshallově střele zápěstím zaduněl jen zadní mantinel.
53:47
Allen musel dávat pozor na puk, který směrem na jeho bránu usměrnil v pádu Hanzal.
53:35
Steen vypálil jako raketa do rychlého brejku, vypálil zápěstím z levé strany a trefil horní tyč!
53:21
Coyle hledal před bránou Niederreitera, ten byl však tak překvapený, že nedokázal zakončit.
53:02
Staal vypálil přes obránce těsně nad.
52:09
Tarasenko si proklestil cestičku k zakončení, rána z levé strany skončila někde v Dubnykově výstroji.
51:20
Hráči St. Louis po zisku v obranném pásmu už už obraceli hru, když Pominville vtrhl do útočného pásma jako utržený ze řetězu, získal puk a rázem byl sám před Allenem. Ten předvedl famózní zákrok.
50:52
Coyle se neohroženě vrhl mezi dvojici obránců, ale vedl předem prohraný boj.
50:26
Icing Wild.
50:14
Reaves záludně nahodil z hloubi středního pásma, pro Dubnyka žádný problém.
49:36
Koivu skvěle tečoval Suterovu střelu od modré, ještě lepší zákrok však vytáhl Allen, který vytěsnil kotouč na horní tyč, od níž hrací předmět putoval do ochranné sítě.
48:57
Granlund hned po vhazování z ostrého úhlu donutil Allena k zákroku.
48:52
Zakázané uvolnění hostů.
48:24
Pietrangelo rozehrál jen na hůl Coylea, ten postupoval do útočného rohu, kde ale o puk záhy přišel.
47:38
Zucker nahrával na modrou Spurgeonovi, Sobotka mu však sáhl do přihrávky.
47:20
Scandella si nyní úplně neporadil s neposedným kotoučem a Perron se zničehonic zjevil před Dubnykem s kotoučem na holi! Kanadský gólman však proti střelci agresivně vybruslil a celou šanci nakonec dokázal eliminovat.
46:23
Niederreiter pro změnu zblízka Allena nepřekonal.
46:03
Niederreiter nebezpečně vypálil a Scandella se po nejistém Allenově zákroku sápal po dorážce. St. Louis obrovsk šanci odolalo!
44:52
Brodziakova propagační střela dolétla do lapačky Devana Dubnyka.
44:32
Folin se pokusil vyslat do brejku Coylea, Parayko si ale počkal na pas švédského beka.
44:01
Ofsajd Blues.
43:30
Spurgeon tvrdě pozdravil Allena od modré, stav 1:1 zůstal neměnný.
43:13
Hvězda letošního šampionátu dvacetiletých Eriksson Ek sklidil ovace domácího publika za tvrdý hit na ruskou hvězdu Tarasenka.
42:55
Tarasenko se prokličkoval do blízkosti brány Minnesoty, Brodin mu však nedaroval prostor k zakončení.
42:08
Reaves hledal a našel Brodziaka před bránou, tam však pozorně střežil hostujícího forvarda Coyle.
41:54
Ofsajd hostujícího celku.
41:27
Zucker vylekal Allena nahozením z ostrého úhlu, puk prolétl brankovištěm.
40:52
Tarasenko se pokusil vystřelit z otočky, ale trefil jen prvního clonícího hráče, kterým byl Hanzal.
40:34
Icing Minnesoty.
40:20
Haulovo nahození ze středního pásma v pohodě pokryl Allen.
40:01
Ve druhé části jsme se konečně dočkali branek. Všechno to načal ten, kdo rozhodl první zápas, tedy Joel Edmundson. Na jeho přesnou a tvrdou ránu od modré odpověděli domácí v samotném závěru periody v dvojnásobné početní výhodě, kterou využil Zach Parise. Do třetí třetiny, která by měla začít přibližně ve 04:08, nastoupí oba týmy za vyrovnaného stavu 1:1.
40:00
39:50
Prostřední dějství se dohrává v útočném pásmu St. Louis, přetahovaná u mantinelu zatím nemá vítěze.
39:00
Dumbova dělovka narazila jen na výstroj Allena.
38:26
Dubnyk musel dávat pozor na Brodziakův pokus z ostrého úhlu.
37:44
Minnesota právě vstřelila branku!
Staal opět hledal, komu by nahrál, až se mu do přihrávku položil Bouwmeester. Staal však přece jen procedil puk před bránu, kde byl nejdůraznější ZACH PARISE, jenž poslal puk pod víko hostující klece. Asistence: Eric Staal, Ryan Suter.
37:26
Staal to zkusil na zadní tyč, Allen vyškrábl puk mimo tři tyče.
37:10
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Scottie Upshall – 2 min., faul loktem).
37:05
Signalizovaná výhoda pro Minnesotu, Blues půjdou do tří!
36:55
Koivu se z pravého rohu pokoušel najít někoho před bránou, ale nepovedlo se.
36:34
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alexander Steen – 2 min., držení hole).
35:50
Coyle projel s kotoučem do útočného pásma, jenže jeho cesta putovala dál jen do rohu, kde ho nekompromisně zpracoval Bortuzzo.
34:58
Pietrangelo se vydal na útočný výlet. Ve chvíli, kdy se chystal ke střele, mu však Koivu nadzvedl hůl.
34:38
Tarasenko si podél pravého hrazení vybruslil až k modré čáře, odkud nebezpečně nahodil. Dubnyk betonem vyrazil jen k Schwartzovi, jehož pohotový bekhend dokázal zneškodnit.
33:46
Haula využil Hanzalovy clony a bleskově se vytočil zpoza brány. Allen byl však rychle na zemi a pokus finského forvarda vykryl.
33:18
Dlouhou bitvu o střední pásmo ukončil ofsajd hostujícího celku.
32:19
Perron motal hlavy obráncům Minnesoty a od levého mantinelu nakonec i vyslal střela. Ta však minula domácí klec.
31:46
Staalovo vyhození skončilo až na zakázaném uvolnění.
31:17
Schwartz dostal nabito mezi kruhy, ale trefil jen clonícího Spurgeona.
30:31
Dubnyk před dotírajícím Sobotkou raději přikryl puk.
30:25
Zatím to není to pravé ořechové v přesilové hře hostů, kotouč přes všechny čáry vyhodil teď i Staal.
30:08
Hosté se osvobozují.
29:47
Schwartz vyslal na Dubnyka první přesilovkový pokus z ostrého úhlu, brankář Wild stál na svém místě.
28:59
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Suter – 2 min., vysoká hůl).
23:51
Hosté jdou do vedení! JOEL EDMUNDSON si na modré čáře vyměnil kotouč s Berglundem a tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Patrik Berglund, Magnus Pääjärvi.
20:01
V první třetině jsme nedočkali branky ani na jedné straně. O něco aktivněji si ale přece jen počínala Minnesota, která na Allena vyslala devět střeleckých pokusů. Dubnyk lapil pět ran Blues.
20:00
17:38
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., hrubost).
04:34
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jason Zucker – 2 min., sekání).
00:01
Vzájemné zápasy čtvrtfinálové série (Západ):

13.04.2017 Minnesota – St. Louis 1:2 po prodloužení
Vítězný gól zápasu č. 1: Joel Edmundson
Zach Parise 23 sekund před koncem základní hrací doby prvního zápasu série mezi Minnesotou a St. Louis připravil Jakea Allena o čisté konto a po odpovědi na úvodní gól útočníka Vladimíra Sobotky poslal utkání do prodloužení, v jehož závěru se prosadil obránce Joel Edmundson. Úvodní střetnutí ukázalo, že důležitou roli by během série nemuseli hrát útočníci, nýbrž brankáři. Wild se po denní přestávce představí podruhé v řadě v Xcel Energy Center a před vlastními fanoušky se budou snažit vyrovnat stav série na 1:1. Wild měli v otevíracím zápase playoff dvojnásob více střel (52).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.