Vážení fanoušci, já se s vámi pro dnešek loučím. Doufám, že nám zůstanete věrni i při dalších dnešních zápasech NHL, a nejen při nich. Za pozornost děkuje Jaroslav Svoboda.
3. Mikko Koivu (MNS) 1+0
Viděli jsme skvělé utkání, a nutno upřímně dodat, že hlavně domácí celek se staral o zábavu. Nestačilo to. Hosté vítězí v prodloužení, stejně jako v prvním utkání série. A po výhře 4:3 v dnešním utkání vítězí pak 4:1 v celé sérii a jdou dál. Pro Minnesotu sezóna končí.
69:43
St. Louis právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Nejen o tomto zápase, ale o celé sérii! Byť si dnes Minnesota zasloužila vyhrát, byl a nebezpečnější a aktivnější, nakonec se radují z vítězství hosté a postupují po vítězství 4:1 na zápasy! Velkou měrou se na vítězné trefě podílel český útočník Vladimír Sobotka, který na sebe stáhl hráče a poté přihrál před branku, odkud MAGNUS PÄÄJÄRVI zvedl kotouč tak dokonale, že od břevna poslal puk do sítě. Asistence: Vladimír Sobotka a Jori Lehterä.
69:13
Coyle zkoušel zaskočil Allena, ten se nenechal.
68:48
Niederreiter s Granlundem drželi pásmo, ale znovu se jim nepodařilo dostat do koncovky. A hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
68:01
U mantinelu se ocitl na puku, v pozici ležmo, Granlund, sudí poté přerušili hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.
67:43
Jen lehké nahození hostů, kteří ihned odjíždějí střídat.
67:14
Steen dobře napadá, ale i tak se daří Minnesotě založit úspěch.
66:48
Ofsajd hostů.
66:18
Coyle a ani jeho spoluhráči se nedostali do zakončení, hráči Blues po dlouhé době vyvážejí puk.
66:10
Jestli se ale domácím něco nedaří, tak je to buly. Ovšem znovu z něj St. Louis zahrává jen na zakázané uvolnění.
66:03
Znovu větší vůle po puku nesla ovoce domácím, Stewart vybojoval zdánlivě nedosažitelný kotouč a naložil na modrou, Brodinovu ránu ale srazil do ochranné sítě Reaves.
65:52
A protiútok nevede nikam, hosté zahráli mimo ledovou plochu.
65:44
Další nahození je ale do ofsajdu a Minnesota musí opustit pásmo.
65:35
Granlund nahazuje do útočného pásma.
65:07
Na druhé straně zasahuje Dubnyk, schoval puk do náruče a bude se vhazovat.
64:44
Stastny sice vyhrál proti Hanzalovi buly, ale hosté se nedostali ven z pásma, naopak Parise hledal přes Edmundsona spoluhráče, neuspěl.
64:44
Až si vybral Stastnyho, kotouč však nezachycen končí na zakázaném uvolnění.
64:32
Parayko za brankou, ale nemá komu rozehrát.
64:21
Kotouč končí po odrazu v hledišti, vhazuje se ve středovém kruhu.
64:10
Ale nic z toho, Berglundova rána minula branku, k dalším pokusům se hosté nedostali.
63:47
Poprvé v prodloužení jsou hosté v útočném pásmu delší dobu a na puku.
63:14
Jen vyhozením se teď hosté osvobozují od dalšího se rýsujícího tlaku.
62:36
A Dubnyk na druhé straně kryje Upshallovu ránu. Ale domácí jsou při chuti a opravdu nyní působí podstatně odhodlaněji a cílevědoměji.
62:18
Pokračující nápor domácích přinesl další závar před Allenem, ten ale vše pokryl!
61:57
Koivu pálil, Allen neudržel puk, na modrou posunul Hanzal, ale Prosserova rána znovu neprošla do branky.
61:28
Oba týmy střídají, Parayko čeká s pukem za brankou Allena.
61:13
Teď již zase hosté v útočném pásmu, Parayko ale neměl klid na střelu.
60:59
Suterova bomba míjí Allenovu branku.
60:30
Další atak ale musí Minnesota zakládat až od své branky.
60:05
Samozřejmě, že se hraje v pěti na obou stranách. A domácí vyrážejí do útoku.
60:01
Začalo prodloužení.
Začátek prodloužení se nám blíží. Tak co, kdo to podle vás dnes oslaví?
Ve třetí třetině Minnesota přestřílela St. Louis 13:5 na střely, celkově už vede v utkání v poměru střel 35:24.
První prodloužení začne přibližně v 0:22.
Ještě nekončíme! Čeká nás prodloužení a kdo ví, zda jen jedno! Minnesota neskutečným finišem srovnala na 3:3 a stále pro ni žije šance na postup!
60:00
Třetí třetina skončila.
59:59
Ještě Steen chtěl zakončit, ale kotouč mu utekl z hole!
59:38
Ještě jeden výpad St. Louis, Perron z otočky míjí branku.
59:20
Hosté se osvobozují.
59:12
Oddechový čas pro hosty.
59:12
Ještě zakázané uvolnění St. Louis. Jestli se všeobecně má za to, že v NHL je publikum méně bouřlivé než v Evropě, tady a teď to rozhodně neplatí. Tohle je prostě play-off a Minnesota bojuje o přežití v soutěži!
58:35
Několik minut už celá hala v St. Paul stojí a žene vpřed své hráče, teď Coyle jezdí s pukem na holi podél mantinelu.
58:16
Další závar před Allenem po velmi nepovedené rozehrávce Stastnyho.
57:52
A na druhé straně se rve o prostor u branky Granlund.
57:28
Znovu hosté v útočném pásmu kolem branky Dubnyka, tentokrát ale o puk přišli dříve, než se jim podařilo vystřelit.
57:20
Berglund výborně zajel za branku, snažil se pak protáhnout kličku a dostat puk za beton Dubnyka, neuspěl! A v dorážce neobstál ani Perron! Hosté byli blízko dalšímu vedení v zápase!
56:51
Vladimír Sobotka po dlouhé době drží hru St. Louis v útočném pásmu.
56:38
Další tlak domácích, kotouč od modré ale sražený.
56:23
Na druhé straně přerušuje Dubnyk hru.
56:14
Parise pálil, clonil Hanzal, ale Allen si poradil s ránou od mantinelu.
55:53
Jsem upřímně zvědav, zda opadne to neskutečné nasazení ze strany domácích. Zatím nevypadá.
55:29
Tarasenko zpoza modré přestřelil branku.
55:06
Komerční přestávka dává chvíli oddechnout, ale tohle je strhující zápas.
54:59
Minnesota právě vstřelila branku!
Haula chtěl protečovat do útočného pásma rozehrávku Brodina, moc mu to nevyšlo, ale nakonec to bylo ku prospěchu domácí věci! Kotouč se od mantinelu odrazil a JASON ZUCKER mohl sebrat puk a poté zakončit za záda vyjetého Allena!!! Je vyrovnáno a hala Xcel Energy Center bouří v extázi! Asistence: Erik Haula a Jonas Brodin.
54:55
Brodin rozehrává.
54:43
Hra ve středním pásmu, puk mají domácí.
54:36
54:25
Na třetí pokus se podařilo Blues vyhodit.
54:13
Hanzal za brankou rozehrává útok.
54:00
Parise nahazuje a Minnesota získává pásmo.
53:49
Domácí na skok v útočném pásmu, pak Parayko vyhodil.
53:36
Hra se tak stěhuje do středního pásma a St. Louis si může na pár vteřin oddechnout.
53:36
A velký závar před Allenem, ten nakonec zasahovat nemusel. Sudí následně přerušují hru. Přihrávka rukou.
53:30
Domácí už rozestavěni v útočném pásmu.
53:18
Allen chtěl po mantinelu vyhodit, neuspěl.
52:53
A hala v St. Paul kompletně na nohou a znovu bouřlivě žene vpřed své oblíbence, kteří musí pro puk opět za svou branku.
52:41
Hosté vyhazují.
52:36
A znovu na trestné Jay Bouwmeester, jehož zákrok před chvílí potrestal Koivu.
52:36
Hosté znovu pod obrovským tlakem a domácí jdou po vyrovnání opravdu neskutečným způsobem. Jsou všude, nevynechají jediný souboj. A teď budou hrát další přesilovku!
51:59
White tvrdě dohrál Perrona a Xcel Energy Center bere již i toto jako pádný důvod k tomu stupňovat křik a nastartovat domácí tým.
51:33
A znovu Allen, který do lapačky kryje ránu White. Třeba White i Hanzal svým bohatým vousem vypadají, že play-off hrají tak od ledna, ne teprve pár dnů.
51:22
Další zákrok Allena, ten si teď asi užije dosti práce.
50:38
50:38
Podruhé dnes domácí využívají přesilovou hru, teď již gól platí! A drama je tu! MIKKO KOIVU dotlačil do branky vyraženou střelu Niederreitera a hala bouří! Minnesota je jeden gól od prodloužení série a času má v zápase ještě pořád relativně dost. Asistence: Nino Niederreiter a Mikael Granlund.
50:12
49:52
Spurgeon pálí, ale jen do lapačky Allena, ačkoliv před ním dobře clonil Hanzal.
49:46
Teď již Minnesota kombinuje.
49:24
Jenže hráčům v zelených dresech se nedaří usadit v útočném pásmu.
49:01
Domácí si ale zahrají přesilovou hru, na trestné lavici Jay Bouwmeester za držení protihráče. A znovu šance pro domácí tým.
48:43
Verdikt potvrzeno – "No goal!" A Bruce Boudreau jen tak máchl rukou směrem k rozhodčím, jasně naznačující gesto, co si kouč Wild o verdiktu myslí.
48:43
A stále se studuje video, oba hlavní u trestných lavic.
48:43
Nezávidím tohle rozhodování dvojici Charron – Kozari.
48:43
Rozhodčí gól neuznal, nicméně domácí kouč si bere challenge. Niederreiter podle opakovaček nebránil ve chvíli, kdy se ho puk dotkl a odrazil se od něj do branky, Allenovi. Na něj ho pak krosčekem poslal Lehterä.
48:43
A teď to rozhodčím nezávidím. Martin Hanzal nahazoval zpoza branky a Nino Niederreiter byl na hraně brankoviště, puk ho trefil do nohy, následně se dokutálel do branky. Pravdou je, že Švýcar byl postavený v Allenově brankovišti a zasahoval do jeho postavení.
48:43
A teď podobná situace na druhé straně a domácí se radují, nicméně rozhodčí zatím nesignalizuje gól a budeme určitě volat!
47:23
47:23
Velmi důležitý gól pro hosty! Vteřinu před návratem Dumby na led prakticky z nulového úhlu skóruje PAUL STASTNY, který nadvakrát našel skulinu u tyčky Dubnykovy branky! Ten si prostor nepohlídal dokonale a Minnesota za to pyká. Asistence: Jaden Schwartz a Jori Lehterä.
47:11
46:45
Blues kontrolují kotouč a rozehrávají z vlastního pásma, hosté nikam evidentně nespěchají.
46:04
Přesto Minnesota v útoku a snaží se i ve hře čtyři na čtyři získat setrvalý nápor.
45:23
A domácí se naprosto hloupým způsobem připravují o přesilovku. Dubnyk zastavil puk za brankou, tam se pak nedohodli na převzetí puku Dumba a Brodin a ze všeho pramenil zbytečný zákrok na Brodziaka, kterého Dumba podrazil.
45:10
Jori Lehterä dostává dvě minuty za držení a Mike Yeo jen kroutí na střídačce hlavou. No, nedá se nic dělat, přesilovka pro domácích a znovu v hledišti bílá záplava ručníků.
45:03
Výborný zápas hraje Parayko, znovu úspěšně překazil kombinaci domácích a vyhazuje do středního pásma.
44:30
Teď již Tarasenko zvládl kotouč dostat do útočného pásma korektně, Blues ale do koncovky nedokráčeli. A domácí jdou do útoku.
44:05
Hosté se provinili při přechodu do útočného pásma chybným postavením na modré čáře, pískán ofsajd.
43:45
Tentokrát si dal Dubnyk záležet na své rozehrávce po mantinelu. Minnesota nicméně musí přidat na tempu.
42:54
Na druhé straně míjí Stewart Allenovu branku.
42:49
Dubnyk nahrál přímo soupeři, nakonec se však stihl dostat zpět do branky včas, hosté navíc nezakončili.
42:20
Parise pálil, Allen zasahuje betonem proti tvrdé bombě z vrcholu kruhů.
41:40
Přesto nakonec musel Allen zasahovat, právě proti ráně Hauly, následně ještě Sobotka zablokoval dorážku Prossera.
41:33
Po levé straně se prohnal Haula, ale nedokázal zakončit.
41:02
Vhazuje se u Dubnyka, domácí získali kotouč.
40:55
Parayko provětral střelou z pravé strany Dubnyka, ten chvíli nevěděl, kde má kotouč.
40:24
Minnesota zatlačila hosty do obrany, teď se však již lídr série osvobozuje.
40:01
Hráči se již staví na buly, proti sobě Koivu a Berglund.
Pomalu se blíží začátek třetí třetiny. Dočká se Minnesota prodloužení sezóny nebo dnes v St. Paul bude slavit St. Louis postup do dalšího kola?
Třetí třetina začne přibližně ve 23:18.
Máme za sebou 40 minut hry a domácí stále prohrávají 1:2. Zastavil se nám tak brankostroj z úvodní třetiny a již vše spíše připomíná předchozí zápasy.

Domácí byli ve druhé třetině lepším týmem a nyní vedou 24:19 na střely, nic platné, stále mají na kontě jen tu jednou přesilovkovou trefu z konce první třetiny.
40:00
39:52
Ještě dostal naládováno na modrou Marco Scandella, ale neodhodlal se ke střelbě, a tak se v této třetině již nic nestane.
39:37
Jason Zucker od modré trefil jen betony Allena.
39:27
Sobotka prohrál buly a domácí se tlačí ještě jednou vpřed.
39:22
Jenže pouze za cenu nahození, což znamenalo, že se hned k puku dostala Minnesota. Klička na modré však věstí jediné – ofsajd ze strany Wild.
39:08
A znovu Blues míří vpřed.
38:49
Bleskový přechod hostů, který vedl Steen, ale do koncovky se St. Louis nedostalo.
38:21
Zach Parise v solidní pozici bekhendem provětral chrániče Allena!
37:58
Teď ale hosté rychle spěchají střídat, stihli to však jen dva a Minnesota znovu otáčí hru.
37:38
Tlak trvá a domácí nepouští hosty ke střídání, Prosser u puku.
37:22
Znovu domácí v tlaku a Stewart hrozil před brankou, Allen pozorný.
36:43
Domácí jsou nyní aktivnější, ale nedaří se jim vypracovat si dobrou střeleckou pozici a hlavně pak zakončit.
36:15
Koivu s Parisem v další akci domácích, Allen nakonec odolal i následně bombě Scandelly od modré.
35:48
Parise se snažil dorážet, ale neúspěšně.
35:33
Domácí u kotouče ve vlastním pásmu a Suter zakládá útok.
35:19
35:06
34:46
Tarasenko v dalším výpadu, ale míjí branku.
34:17
Tarasenko na druhé straně těsně míjí branku Minnesoty.
34:05
Již se ale hraje a Erik Haula pálí z levého křídla, Allen pozorný. Nadále se hraje ve čtyřech na obou stranách.
33:54
Nyní za pomoci spoluhráčů a za bouřlivého potlesku tribun Staal podpírán odjíždí z ledu, značně otřesený. Staal při výpadu najel nejspíš nohou do rýhy a následně opravdu nepříjemně dopadl hlavnou napřed na mantinel. Nehezký pohled.
33:54
Stále se nehraje, operativně se aspoň zařadila komerční přestávka.
33:54
Staal už je aspoň v sedě, ale i tak je kolem něj záplava ošetřujících osob. Snad to nebude nic vážného.
33:54
A Staal to udělal skvěle, rychlou kličkou se zbavil Gunnarssona a sám tváří v tvář zahrozil Allenovi, ten vychytal ale jeho i dorážejícího Coylea! Nicméně Staal následně nekontrolovaně upadl hlavou na zadní mantinel a teď zůstává ležet bezvládně za brankou. V obležené lékařů.
33:37
Domácí vyvážejí puk do útočného pásma, dopředu se žene Staal.
33:18
Dlouho ji nehráli! Hosté ujeli, do koncovky se dostal Upshall a zezadu jej sekl při zakončení Zach Parise. Takže poměr sil se rychle vyrovná.
33:05
Edmundson podrazil Granlunda a domácí budou navíc hrát přesilovku.
33:02
Obrovská šance domácích, kdy se k dorážce dostal Parise, ale fantastický Allen skokem před branku vyrazil puk mimo!
32:54
Hosté dlouho na ledě bez střídání a Tarasenko se snažil situaci vylepšit tím, že si přijel ke střídačce ručníkem otřít obličej. Hlavní rozhodčí jej neprodleně žene na buly.
32:54
Zakázané uvolnění hostů.
32:34
Po sérii přihrávek se k puku v mezikruží dostal Paul Stastny, ale z otočky zadovkou minul branku Minnesoty.
32:04
Tak to nebyl Stewart, ale Scandella, nicméně efekt stejný, Allen vypíchl domácímu hráči puk vlastní holí. Teď se vhazuje ve středním pásmu po ofsajdu Blues.
31:37
Chris Stewart naopak z protiútoku mohl skórovat, sám před Allenem ale nakonec nezakončil.
31:23
Hosté dokázali dostat hru z obranného pásma rychle vpřed, ale zase o puk přišli.
31:14
Za obranu se tlačil Zucker, toho nakonec ubránil Bortuzzo a hlavně kotouč sebral do lapačky Allen! Vzrušení v hale zbytečné.
30:24
Poslední závar před Allenem hosté ustáli, jsou již kompletní a hru vytlačili do středního pásma.
30:22
29:46
Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu a Blues se dobře brání, neustále vyhazují kotouče ven z pásma.
28:36
Brodin pálil a Allen si připisuje možná i trochu šťastný zákrok, ale i to se počítá.
28:22
Hala bouří a žene domácí za vyrovnáním, a to kompletně ve stoje.
28:22
Za držení protihráče míří na trestnou lavici Carl Gunnarsson a po reklamní pauze začne druhá domácí přesilovka v zápase. Tu první Minnesota využila. Co teď?
28:22
Wild se sice dostali při výhodě do koncovky, ale nic z toho, puku se ujímají hosté a již se přerušuje.
28:10
Celá hala nyní ukazuje na Dubnyka a bouřlivě po něm křičí, aby opustil branku, že se bude vylučovat hráč Blues. A Minnesota svírá hosty v pásmu.
27:36
27:34
Pietrangelo, který byl autorem i onoho pokusu zastaveného Spurgeonem, pálil z první, Dubnyk kryje.
27:09
Teď se ale Minnesota dobře brání a daří se jí dostávat hru ven z pásma.
26:29
Stoprocentní gólovka a domácí se ubránili, největší zásluhu na tom má Jared Spurgeon, který bruslí zastavil kotouč, který již mířil do prázdné branky! Obrovský závar Blues tak končí bez gólového efektu!
25:53
Hraje se tedy v pěti proti čtyřem a hosté jsou zatím velmi nebezpeční, Dubnyk nyní mohl jen koukat, jak Schwartz minul branku.
25:41
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marco Scandella – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nate Prosser – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jori Lehterä – 2 min., hrubost).
25:41
25:41
25:41
Domácí naopak měli velké problémy a Scandella musel zatáhnout za záchranou brzdu, když se do úniku hnal Lehterä! Ještě se následně strhla potyčka u Dubnykovy branky mezi Lehterä a Prosserem! Počkejme si na tresty.
25:28
Minnesota nahazovala puky zleva doprava po mantinelu, aby následně o pásmo přišla.
25:07
Kotouč končí v hledišti.
24:43
Jason Pominville vychytaný Allenem, hosté ihned přecházeli do útoku, ale Tarasenkovu zadovku již Edmundson nečekal, zadák Blues již zastavil svůj pohyb vpřed a hosté tak přicházejí o puk.
24:00
Naopak teď Allen nezachytil za brankou puk a chvíli byla tedy branky Blues prázdná, kotouč však do střelecké pozice Minnesota nedostala.
23:39
Jake Allen se zapojil do rychlé rozehrávky, když domácí střídali, ale šance z toho pro hosty nevznikla.
23:25
David Perron bekhendovou ránou minul branku.
23:05
Znovu domácí v útočném pásmu.
22:23
Na druhé straně se musel mít na pozoru Allen, ale Staalovu ránu vykryl.
22:03
Magnus Pääjärvi projel po vítězném buly celé kluziště, z úhlu ale Dubnyka nepřekvapil.
21:55
Nyní však hosté zahráli na zakázané uvolnění.
21:25
Tarasenko pálí, Dubnyk musel zasahovat. Znovu, stejně jako v úvodu první třetiny, tak i nyní má St. Louis tlak.
21:02
Stastny zkoušel z velkého úhlu dorážet ránu od modré odraženou od zadního mantinelu.
20:43
Dál se nedostali, hra je ve středním pásmu.
20:20
Hosté se usazují v útočném pásmu, zatím ale vozí kotouč jen po mantinelu.
20:01
Oba týmy jsou již zpět na ledové ploše a co nevidět začne druhá třetina.
Zatímco dnes padly v první třetině hned tři branky, v předchozích čtyřech zápasech série pak v úvodních dvacetiminutovkách skórovaly oba týmy všeho všudy a dohromady dvakrát.
A hlášeny jsou změny v určení asistencí. U první branky zápasu znovu zmizelo jméno Bortuzza z pozice druhé asistence, u branky Sutera pak zase škrtnuta druhá asistence pro Niederreitera.
STATISTIKY PO 1. TŘETINĚ

Góly: 1:2
Střely: 9:12
Hity: 11:4
Trestné minuty: 2:2
Využití přesilovek: 1:0
Máme za sebou úvodní třetinu zápasu, ve které jsme viděli tři branky. Nejprve hosté skórovali zásluhou Tarasenka a Steena, domácím se podařilo v závěru třetiny snížit v přesilovce po trefě Ryana Sutera. Druhá třetina začne přibližně ve 22:20.
20:00
19:55
Už se ale nic nestane, hra ve středním pásmu.
19:41
Tak ještě pozor, zakázané uvolnění St. Louis.
19:37
Domácí se snažili ještě po vítězném buly zaútočit, nahození ale končí na hokejkách hostů.
19:26
Dubnyk kryje ránu Berglunda a hra se přerušuje. Ještě strkanice u branky Minnesoty.
19:14
Další šance pro domácí, puk se nečekaně odrazil před branku, ale Hanzal jej netrefil.
19:06
Záběry ještě řeší, zda Coyle ránu netečoval, nezdálo se mi. Nicméně ani v jednom z předchozích zápasů série nepadly více než čtyři góly, dnes tedy k tomuto počinu máme zatím zdatně nakročeno.
18:31
18:31
Další pokus už RYAN SUTER, na čemž nese velký podíl i Charlie Coyle, který právě ve chvíli, kdy Suter vypálil od modré, projel před Allenem. Přímý průstřel se zavěsil do sítě a po využité přesilovce hosté mají již jen gólový náskok. Asistence: Jared Spurgeon.
18:05
Chvíli domácí operovali v útočném pásmu, od modré zkoušel střílet Suter, ale Blues opět vyhazují.
17:37
A další vyhození.
17:20
Bleskově se St. Louis osvobozuje.
17:11
Scottie Upshall vyfasoval dvě minuty za krosček na Prossera. Publikum ožívá, domácí cítí šanci.
16:44
Další výpad St. Louis končí hned za modrou a domácí vyrážejí vpřed, rozehrávku soupeře napadá Nino Niederreiter.
16:25
16:11
A Dubnyk nyní kryje pokus Perrona, přerušuje se. A Granlund se za 13 vteřin nejspíše vrátí na led.
16:02
Tlak kolem Dubnyka nakonec hosté nezužitkovali.
15:40
Tvrdá bomba trefila Pariseho do nohy, hosté stále v útočném pásmu.
14:41
Domácí zahrozili i v oslabení, kdy se Stastny ocitl pod napadáním dvěma soupeři, ale k zakončení se Minnesota nedostala.
14:24
Mikael Granlund dostává za svůj zákrok, kdy hůl nasadil brankáři přes hlavu a pak jej tímto způsobem stáhl na led, dvě trestné minuty. A pro domácí nejen že hořká pointa, že z mnoha šancí nedali gól, teď se navíc budou bránit.
14:24
Další obrovská šance po ráně Granlunda, dorážet se snažil Parise, pak znovu Granlund, ale ani tentokrát se Minnesota nedočkala! Naopak Granlund nasadil Allenovu takovou kravatu s pomocí hole, kdy ho poslal k ledu! A bude se vylučovat.
14:09
Znovu kotouč na brankovišti hostů.
13:52
Domácí na hraně udrželi pásmo, Granlund poté nepředal ideální přihrávku.
13:05
Velký závar před Allenem probudil publikum, hosté stále drží vedení o dvě branky, ale hlavně Scandellova bomba nadělala St. Louis problémy a tempo domácích neopadá.
12:40
Znovu je Minnesota v útočném pásmu, ale nedaří se domácím dostat kotouč do sítě!
12:10
Domácí si vytvořili šance, ale v té největší Nino Niederreiter minul branku.
11:43
Jake Allen schoval do lapačky nahození od zadního mantinelu.
11:20
Znovu se rýsoval tlak hostů, Wild se však dostali ke kotouči. Snaha vyhodit ale končí na střídačce vlastního celku, vhazovat se bude znovu u Dubnyka. Jen co skončí komerční pauza.
10:31
ALEXANDER STEEN zvyšuje po výborné práci Coltona Parayka na 2:0! Parayko získal u pravého mantinelu kotouč, zbavil se soupeře a poté křižnou přihrávkou našel na druhé straně najetého Steena, který trefil přesně pod břevno, Dubnyk na pokus nedosáhl! Asistence: Colton Parayko.
09:45
Lehterä sice vyhrál buly, ale hosté prakticky hned přišli o kotouč a jdou do útoku.
09:45
Domácím pískán ofsajd, vhazovat se znovu bude ve středním pásmu. Statistika střel momentálně jasně pro hosty, 8:2.
09:29
09:21
Edmundsonovu střelu zablokoval Haula a domácí se pak vrhli vpřed, jenže puk se odrazil po zásahu hostujícího obránce do hlediště.
08:56
Teď již ale hosté u puku a hlídají si dostřídání.
08:36
Znovu domácí v náporu, chvíli se sice objevil na puku Tarasenko, ale nestačil vyhodit.
08:11
Zach Parise dvakrát pálil na branku Blues, ale ani v jednom případě z poměrně ostrého úhlu neuspěl.
07:38
A ještě doplnění druhé asistence u úvodní trefy zápasu. Do statistik se zapíše i obránce Robert Bortuzzo.
07:38
Vladimír Sobotka v akci, ale nikoliv v útoku, ale v obraně. Zblokoval střelu Spurgeona a následuje komerční přestávka.
07:16
Hosté jdou do vedení! Jejich tlak vrcholí akcí VLADIMÍRA TARASENKA, který si vybruslil z rohu kluziště až před branku. Po cestě si musel míč fotbalově bruslemi přihrát z nohy na nohu, poté na čepel a ránou k tyči ruský forvard otevírá skóre utkání! Velký kus práce odvedl na brankovišti Stastny, asistenci si ale připisuje Jaden Schwartz! Asistence: Jaden Schwartz.
06:30
Tarasenko však již ano a Dubnyk vyrazil kotouč mířící do horní poloviny branky snad ramenem, možná maskou. Pokračuje se ve hře, Minnesota dostala dění do středního pásma.
06:22
Do koncovky se však čtvrtá lajna Blues nedostala.
06:01
St. Louis opět natěsnané v útočném pásmu, hru drží čtvrtý útok hostů.
05:20
Na hraně zákona sundal Edmundson k ledu Stewarta, vylučovat se nebude.
05:00
Po zakázaném uvolnění domácích se vhazovalo před Dubnykem, ten se musel mít na pozoru, ale pokus z buly mířil vedle.
04:37
Další výpad Bluesmenů, Dubnyk musel zasahovat proti pokusu Magnuse Pääjärviho. Ten si totiž vykroužil zpoza branky. Dubnyk pozorný.
04:03
Hanzal sebral puk a dostal hru mimo obranné pásmo.
04:00
Tarasenko, Stastny a Schwartz zamkli domácí v jejich obranném pásmu, ale do střelecké pozice se nedostali.
03:21
A Dubnyk teď již musí zasahovat, znovu pálil Berglund.
03:10
Patrik Berglund pálil a Charlie Coyle zblokoval jeho ránu těsně vedle branky.
02:43
Jen to zahučelo, co se puk opět jen prokutálel kolem tyče branky St. Louis, to vzápětí vyváží hru.
02:27
Další střela od modré v podání domácích, kotouč ale míří vedle.
02:10
Rychle se podařilo hostům dostat hru daleko od své branky, ale stejně tak domácí bleskově znovu zavezli a od modré zkoušel střílet Marco Scandella. Sražený kotouč znovu mimo ledovou plochu a bude se vhazovat po levici brankáře. Střelu zblokoval Ryan Reaves.
02:05
Kotouč mimo ledovou plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu St. Louis.
01:45
A nakonec Jake Allen kryje pokus Natea Prossera.
01:28
Domácí poprvé v utkání v útočném pásmu.
00:39
První velká šance utkání, vyhození domácích trefilo do obličeje Tarasenka a hosté otočili ještě před středním pásmem hru, nakonec Stastny pálil z mezikruží, ale Dubnyk schoval puk do lapačky!
00:20
Steen zkoušel dorážet po nahození, Dubnyk pozorný.
00:06
Hosté vyhráli úvodní buly a jdou do útoku.
00:01
A jde se na to, obě zahajovací formace se staví na buly.
Sara Rennerová nyní pěje americkou státní hymnu. Fanoušky běžeckého lyžování zklamu, nejedná se o kanadskou reprezentantku, ale o americkou zpěvačku.
S největší pravděpodobností se začne nejdříve ve 21:20, ještě nás čekají různé ceremonie.

A ještě změny v sestavě. Domácí tým nepostaví do zápasu obránce Christiana Folina, kterého nahrazuje Nate Prosser, stejně tak nakonec nebude hrát Joel Eriksson Ek, jeho post na centru čtvrté formace převzal Ryan White.

Na pozicích v brance jasno. Hosté mezi tyčemi s Jakem Allenem, na střídačce pak v záloze bude Carter Hutton. Domácí samozřejmě s Devanem Dubnykem v brance, krýt záda mu nakonec bude Alex Stalock.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Brodin, Prosser – Haula, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Niederreiter, E. Staal, Parise (A) – Zucker, Hanzal, Coyle – Stewart, White, Pominville.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Bouwmeester, Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo – Schwartz, Stastny, Tarasenko (A) – Steen (A), Berglund, Perron – Sobotka, Lehterä, Pääjärvi – Upshall, Brodziak, Reaves.

Rozhodčí: Francis Charron, Steve Kozari – Matt MacPherson, Scott Driscoll.
Ještě jsem projel v rychlosti statistiky a zda některý z aktérů dnešního utkání nemá na dosah nějaký milník v rámci NHL a bojů v play-off... A nemá.
Po více jak měsíci se tedy do utkání vrátí útočník Paul Stastny.
Rozbruslení je u konce, oba týmy jsou zpět v kabinách. A my budeme netrpělivě vyhlížet začátek zápasu.
Na poslední chvíli změny v sestavě St. Louis! Do hry se vrací po zranění Stastny, v útoku se Sobotkou se pak na centru ukáže Fin Lehterä. To znamená, že ze hry jsou pro dnešní duel Barbašev a Sanford.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Martin HANZAL (MIN, 4 zápasy, 1+0)
Dmitrij JAŠKIN (STL, do play-off ještě nenastoupil)

Góly: 17. Coyle, 37. Hanzal
Minnesota Wild prohrávala již 0:3 na zápasy, ale v tom posledním duelu, jak jsem již zmínil, se vrátil klub do bojů, když vyhrál 2:0. Jenže i tak bude jeho boj o postup ještě pořádně náročným.

I Devan Dubnyk má v play-off solidní bilanci, drží si úspěšnost zákroků mírně pod 95 procent, průměr branek na zápas pak činí 1,42. Hlavně však v minulém utkání zavřel klec a gól nepustil, na tomto výkonu bude chtít Minnesota zase stavět.

Jediným tříbodovým hráčem je Zach Parise, který má na kontě dvě branky a jednu asistenci. Jediným dalším dvoubrankovým střelcem týmu je v play-off Charlie Coyle.

V dresu Minnesoty nastupuje i český útočník Martin Hanzal, který má v play-off na svém kontě 1 gól.
St. Louis Blues vede v sérii již 3:1 na zápasy a má druhý pokus na ukončení čtvrtfinále konference a na postup do dalších bojů. V minulém duelu prohrálo St. Louis 2:0 na svém ledě, Wild tak oddálili konec sezóny.

Velkou oporou St. Louis je brankář Jake Allen, který má po čtyřech odehraných zápasech fantastickou úspěšnost zákroků 96,6 procent (s průměrem 1,17 branek na zápas).

Nicméně celá série se vede spíše v defenzivním duchu, ani v jednom zápase nepadlo více než 4 branky. Nejproduktivnějším hráčem týmu v play-off je tak Jaden Schwartz s bilancí 2+1, tři kanadské body na kontě mají i Alexander Steen (1+2) a Patrik Berglund (0+3).

Z českých hráčů naskočil do play-off za Blues navrátilec Vladimír Sobotka (1+1).
Dámy a pánové, fanoušci hokeje, vítejte u sledování online přenosu z pátého utkání čtvrtfinálové série Západní konference, kdy na sebe narazí v Xcel Energy Center v St. Paul v Minnesotě domácí tým MINNESOTA WILD a hostující celek ST. LOUIS BLUES. U zápasu vás vítá Jaroslav Svoboda a věřím, že nás čeká nastandardní podívaná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.