Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost, přeji úspěšný úterní den a u dalších onlajnů z play-off National Hockey League napočtenou!
Čtvrté utkání čtvrtfinálové série mezi Nashvillem Predators a Chicagem Blackhawks se odehraje v pátek 21. 4. 2017. Úvodní vhazování bude v Bridgestone Areně vhozeno krátce po druhé hodině ranní!

Využití přesilové hry: 0/1 – 1/3
Je za námi třetí utkání série mezi Nashvillem Predators a Chicagem Blackhawks. Domácí v něm vítězí 3:2 po prodloužení. Autorem vítězné branky se stal Kevin Fiala. Gólman Pekka Rinne předvedl opět výborný výkon, svému týmu přispěl 34 zákroky a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Dvě branky domácích vstřelil ve třetí třetině Filip Forsberg (45. a 55. minuta). Za hosty se prosadili Dennis Rasmussen (22. minuta) a Patrick Kane (32. minuta, při přesilové hře).
Stav série:
Chicago Blackhawks – Nashville Predators 0:3
76:44
Nashville právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, Preds vítězí! Kdo rozhodl? KEVIN FIALA! Obdržel přihrávku od Neala a bekhendovým blafákem překonal Crawforda. Dvacetiletý rodák ze St. Gallen dnes odehrál opravdu famózní utkání! Asistence: James Neal, Calle Järnkrok.
76:08
Ofsajd hostujícího týmu, vhazuje se ve středním pásmu.
75:50
Nyní pálil z levého strany nebezpečně Arvidsson, ale minul.
75:12
Stejná situace jako před tím – Johansen vyhrál vhazování, ke střele se znovu dostal Ryan Ellis, nyní však minul branku.
75:08
Vyhrané buly Johansena, ke střele se dostal Ellis, Crawford má kotouč ve své výstroji.
75:05
Blackhawks se provinili zakázaným uvolněním. Vhazování po levé ruce jejich gólmana.
74:40
Vhazování ve střední třetině.
73:56
Kevin Fiala dnes hraje výborné utkání. Po přihrávce Neala se dostal do další velké šance, na Crawforda však znovu nevyzrál.
73:45
Hosté s útočnou akcí neuspěli, kupředu nyní mohou Preds.
72:14
Åbergův pokus z pravé strany mimo branku Crawforda.
71:58
Střela Mariána Hossy zblokována Romanem Josim.
70:57
Domácí vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
70:41
Fisher a Krüger na vhazování po pravici Coreyho Crawforda.
70:41
Nebezpečná střela Kevina Fialy z pravé strany míjí jen těsně tři tyče!
70:19
Nealovo nahození z úhlu, Crawford opět připraven.
69:16
Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude v jejich obranné třetině.
68:17
Oduya zblokoval Sissonsovu střelu, gólman Hawks tak nyní bez práce.
67:35
Watsonova střela od modré, Crawford má další zákrok.
67:20
Roman Josi s kotoučem u Rinneho branky.
66:38
Arvidsson přihrál Subbanovi, jehož prudkou ránu vyráží Crawford.
65:58
Rinne má puk v rukavici po střele Jonathana Toewse, hra přerušena.
64:59
Nahození Sissonse, Crawford bez problémů vyráží.
64:30
Po Ellisově střele od modré se musel jistě Crawford zapotit! Skóre však nadále vyrovnané.
63:48
Kotouč na střídačce hostů, vhazovat se bude ve středním pásmu.
63:33
Arvidssonova střela ze středu mimo Crawfordovu branku.
62:56
Gólman Predators má puk ve své moci, hra je přerušena.
62:44
Oba týmy hrají v plném počtu.
62:14
Na druhé straně to zkusil z levého kruhu pro vhazování Colton Sissons, avšak minul tři tyče.
61:54
Seabrookova střela z úhlu do boční tyče Rinneho branky.
60:58
Kaneova střela z úhlu, Rinne má puk v lapačce.
60:44
Čeká nás hra 4 na 4, vhazování po pravici Pekky Rinneho.
60:44
Vyloučení v týmu Nashville Predators (P. K. Subban – 2 min., držení hole).
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Marián Hossa – 2 min., vysoká hůl).
60:44
60:25
Ekholmovo nahození končí mimo Crawfordovu branku.
60:01
Do středového kruhu se na vhazování staví Ryan Johansen a Jonathan Toews, prodloužení může začít!
Statistiky po třech třetinách

Střely na branku: 40 – 31
Zblokované střely: 16 – 28
Hity: 28 – 12
Vyhraná vhazování (%): 57 – 43
Trestné minuty: 8 – 4
Je za námi šedesát minut řádné hrací doby, vítěze však neznáme. Třetí utkání série mezi Nashvillem Predators a Chicagem Blackhawks se tedy bude muset rozhodnout v prodloužení.
60:00
59:54
Subban to zkusil na Crawforda ze střední třetiny.
59:49
Domácí v postavení mimo hru.
59:20
Nashville vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v jeho obranné třetině.
59:01
Hlasatelem v Bridgestone Areně ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:55
Nahození Craiga Smitha z pravé strany sbírá do své rukavice Corey Crawford, hra přerušena.
57:43
Vhazování po levici Pekky Rinneho.
57:17
Oduyova střela zblokována Irwinem, Rinne byl tak bez práce.
56:51
Obranná dvojice Hawks Campbell – Seabrook zakládá z obranného pásma další útočnou akci svého týmu.
56:28
Kotouč se od Josiho odráží do ochranné sítě, hra se tak přerušuje.
55:38
Subbanova střela od modré čáry mimo tři tyče.
55:08
Konec reklamní přestávky, vhazuje se ve středovém kruhu.
55:08
Ofsajd hostů, následuje reklamní přestávka.
54:48
Krüger ve slibné příležitosti, Rinne byl ale pozorný a skóre se nemění.
54:38
Seabrook to zkusil z levé strany, k dorážce se ještě dostal Rasmussen, Rinne v obou případech obstál.
54:08
Je srovnáno! Crawford nejprve dokázal vyrazit před sebe střelu Ellise od modré, na dorážku FILIPA FORSBERGA však již nestačil. Hostující lavička si sice ještě vzala coahing challenge, zda-li nedošlo k nedovolenému bránění brankáři, ale neuspěla. Forsberg se prosazuje podruhé v tomto utkání, Bridgestone Arena na nohou, 2:2! Asistence: Ryan Ellis, Ryan Johansen.
53:40
Josiho střela z pravého kruhu pro vhazování, Crawford pozorný.
53:33
Vhazování nyní ve středním pásmu.
53:28
To na druhé straně musel Crawford vytáhnout zákrok proti pokusu Craiga Smitha z levé strany. Hra přerušena.
53:06
Oduyova střela zblokována Watsonem, Rinne tak zasahovat nemusel.
52:35
Roman Josi vyčkává s kotoučem v obranné třetině, oba týmy prostřídávají své řady.
51:35
Domácím nevyšel přechod do útočného pásma – rozhodčí pískají postavení mimo hru.
51:15
Calle Järnkrok a Marcus Krüger na vhazování po levici Coreyho Crawforda.
51:15
Krátce po polovině třetí třetiny vedou Hawks v Bridgestoně Areně o gól, 2:1.
Střely na branku: 33 – 27
51:15
Po pokusu Arvidssona končí puk zblokován v ochranné síti, následuje další z reklamních přestávek.
50:46
Ekholmova střela zblokována Pánikem.
50:39
Järnkrok v dobré příležitosti, minul ale Crawfordovu branku.
50:07
Icing domácího celku, vhazovat se tak bude znovu v jeho obranném pásmu.
49:51
Rinne dokázal zkrotit puk po střele Mariána Hossy, hra přerušena.
49:28
Zakázané uvolnění se pískat nebude, Oduya musí hrát kotouč.
48:15
Chicago se dostává ofsajdu, hra je tak opět přerušena. Následovat bude buly ve střední třetině.
48:05
Johansen přihrál na Forsberga, jehož střela byla zblokována Anisimovem do ochranné sítě.
47:15
Fanoušci v Bridgestone Areně na nohou a výrazně nyní podporují svůj tým.
47:07
Vracíme se zpět do utkání, James Neal a Jonathan Toews na vhazování po pravici Coreyho Crawforda.
47:07
Po střele Kevina Fialy z pravé strany má Crawford puk v lapačce. Na řadu přichází reklamní pauza.
46:13
Nyní na kotouči Hawks, konkrétně Brian Campbell, oba týmy střídají.
45:47
P. K. Subban s kotoučem za vlastní brankou.
44:31
Bridgestone Arena náhle ožívá, dokáží domácí srovnat skóre zápasu?
44:24
Domácí snižují na rozdíl jedné branky! Arvidssonova střela z levého kruhu pro vhazování nejprve minula branku, kotouč se však odrazil od hrazení zpět před branku a FILIP FORSBERG ho dokázal dopravit za záda brankáře Hawks, což potvrdil i videozáznam. Forsbergův třetí bod v sérii, 1:2 z pohledu Preds! Asistence: Viktor Arvidsson.
44:04
Zakázané uvolnění Nashvillu.
44:00
Střela z hole Marcuse Krügera zblokována Ellisem, Rinen tak zasahovat nemusel.
43:38
Tvrdý hit Mika Fishera na Tannera Kera u mantinelu v obranném pásmu Predators!
43:23
Píská se zakázané uvolnění domácích, vhazovat se tak bude znovu v jejich obranné zóně, konkrétně po levé ruce Pekky Rinneho.
43:14
Gólman Preds má puk ve svém držení, hra přerušena.
42:25
Schmaltz v samostatném úniku, Rinne zasáhl lapačkou a podržel svůj tým!
42:09
Icing Chicaga, vhazovat se tak bude opět v jeho obranné třetině.
42:01
Zásah Crawforda proti pokusu Kevina Fialy. Vhazování po levici gólmana Hawks.
41:48
Na druhé straně střílel od modré van Riemsdyk, Rinne má puk ve své moci.
41:31
Josiho střela zblokována Rasmussenem, Crawford bez práce.
41:03
Forsberg nabral rychlost, avšak následně míjí z levé strany Crawfordovu branku.
40:38
Rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.
40:12
Bekhend Hossy od levého mantinelu, Rinne schovává puk pod svou rukavici.
40:01
Přestávka se pomalu chýlí do svého konce, třetí třetina tak za malou chvíli začne!
Statistiky po dvou třetinách

Střely na branku: 27 – 22
Zblokované střely: 11 – 23
Hity: 20 – 12
Také druhá třetina tohoto utkání je již za námi. Hawks se po 141 minutách a 5 vteřinách této série podařilo překonat Pekku Rinneho, postaral se o to Dennis Rasmussen. Druhou branku hostů pak navíc přidal ve 32. minutě při přesilové hře Patrick Kane. Chicago tak vede po dvou třetinách v Nashvillu 2:0.
40:00
39:56
Ve druhé dvacetiminutovce se již nic dalšího nestane.
39:15
Åberg v dobré příležitosti, Craford puk vyráží.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:39
Rinne má puk v rukavici, hra přerušena. Vhazování po pravé ruce domácího brankáře.
38:30
Fiala obrán o kotouč, do útoku míří soupeř.
37:45
Yannick Weber to zkusil z první, Crawford na svém místě.
37:42
Vhazování po levé ruce Coreyho Crawforda.
37:42
37:29
Toews se obtočil kolem branky, na gólmana Preds si ale nepřišel.
36:40
Pokus Panarina zblokován Järnkrokem mimo Rinneho branku.
36:11
Kotouč mimo hrací plochu, hra přerušena.
35:54
Josiho střela z levé strany nad Crawfordovu branku.
35:45
Sissons vyhrál vhazování a ke střele se ihned dostal Ryan Ellis, Crawford schoval puk do lapačky!
35:42
Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách, vhazování po levici gólmana Hawks.
35:42
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Filip Forsberg – 2 min., podražení).
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Niklas Hjalmarsson – 2 min., podražení).
35:42
35:02
35:02
Hosté v postavení mimo hru, na řadě reklamní přestávka.
34:54
Zakázané uvolnění Blackhawks, vhazovat se tak bude v jejich obranné zóně.
34:14
Další pokus Jordina Tootooa, Rinne musel vytáhnout dobrý zákrok!
33:53
Střela Tootooa zblokována Josim, Rinne tak nyní zasahovat nemusel.
33:44
Keithova rána od modré, Rinne přerušuje hru.
33:38
33:28
Z levé strany to nyní zkusil Hartman, avšak minul tři tyče.
32:39
Začíná druhá minuta Josiho trestu, kotouč v obranné zóně hostů.
32:33
Seabrook zahrál vysokou holí, hra se přesune do obranného pásma Chicaga.
32:12
Kaneův pokus z první, tentokrát mimo.
32:04
Panarionova střela, Rinne má kotouč ve svém držení.
31:38
Třetí početní výhoda Hawks v tomto utkání. Budou v ní úspěšní jako v posledním případě?
31:38
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Roman Josi – 2 min., krosček).
31:32
Josi zblokoval Krügerovu střelu.
31:15
Chicago právě vstřelilo branku!
Přesilová hra využita, Hawks vedou o dvě branky! PATRICK KANE obdržel Keithovu přihrávku od modré a z levého kruhu pro vhazování překonává Rinneho. Jubilejní padesátá trefa amerického útočníka v kariéře play-off, 2:0! Asistence: Duncan Keith, Jonathan Toews.
30:36
Preds to zkusili při oslabení a Crawford musel vyrážet betonem Watsonovu střelu z pravé strany.
30:16
Přesilová hra Hawks začíná, Calle Järnkrok a Jonathan Toews na buly po pravé ruce Pekky Rinneho.
30:16
Odehráno 30 minut a 16 vteřin, Hawks vedou v Bridgestone Areně zásluhou branky Dennise Rasmussena z 22. minuty 1:0.
Střely na branku: 23 – 15
30:16
Po reklamní přestávce bude moci začít druhá početní výhoda hostů v tomto utkání.
30:16
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Ellis – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
29:49
Zolnierczykův pokus z modré čáry, Crawford má další zákrok.
29:04
Domácí nyní aktivnější, Ekholmova střela však byla nyní zblokována Schmaltzem.
28:55
Subbanova rána od modré čáry mimo Crawfordovu branku.
27:57
Střela Mariána Hossy zblokován Josim, Rinne tak zasahovat opět nemusel.
27:35
Schmaltz projel s kotoučem do útočného pásma a následně se pokusil ohrozit Rinneho branku, avšak minul tři tyče.
26:55
Järnkrok a Krüger na vhazování po levici Coreyho Crawforda.
26:55
Irwinova střela ze středu zblokována Mariánem Hossou do ochranné sítě, hra přerušena a následuje první reklamní pauza ve druhé třetině.
26:07
Pokus Romana Josiho, švýcarského beka ve službách Preds, zblokován Hartmanem, Crawford tak byl bez práce.
25:37
Arvidsson to zkusil bekhendem z pravé strany, Crawford byl ale pozorný.
25:30
25:20
Ekholm vyhazuje až ke Crawfordovi, toto už domácí zvládnou.
24:45
Seabrook musí pro kotouč až k vlastní brance.
24:31
Začíná druhá minuta přesilové hry Hawks.
24:09
Panarinova střela z pravého kruhu pro vhazování mimo.
23:30
První přesilová hra v utkání pro Hawks. Fisher a Toews na vhazování po levé ruce Pekky Rinneho.
23:30
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Harry Zolnierczyk – 2 min., příliš mnoho hráčů).
23:06
Od modré to nyní zkusil van Riemsdyk, Rinne připraven.
23:01
Icing domácích.
22:57
Pokus Patricka Kanea z úhlu Rinneho nepřekvapil.
22:35
Panarin přihrál na modrou, Campbell ale z první míjí tři tyče.
21:31
Kanoeva střela z pravého kruhu pro vhazování, Rinne má kotouč ve své moci.
21:05
Je tu první branka utkání, Rinneho kouzlo očarováno! Rychlá akce Hawks, po ose Pánik – Krüger, na jejímž konci stál DENNIS RASMUSSEN. Pro šestadvacetiletého Švéda první branka v play-off, Hawks vedou 1:0! Asistence: Marcus Krüger, Richard Pánik.
20:30
Další zákrok gólmana Hawks poté, co se v dobré šanci ocitl Kevin Fiala.
20:22
Crawford vyrazil pokus Forsberga z pravé strany, následně střílel ještě Arvidsson.
20:01
Hráči se vrací na led Bridgestone Areny, druhá třetina tohoto utkání tak začne za několik málo okamžiků.

Využití přesilové hry: 1/0 – 0/0
Je za námi první třetina třetího utkání série mezi Nashvillem Predators a Chicagem Blackhawks. Branka v ní sice nepadla, ale na obou stranách bylo k vidění hned několik brankových situací! Oba brankáři jsou však zatím drží čistý štít, po prvních dvaceti minutách tedy skóre mezi Preds – Hawks bezbrankové.
20:00
19:56
Na závěr třetiny ještě velká šance Krügera, Rinne se blýskl dalším skvělým zásahem!
19:04
Bekhend Panarina, Rinne připraven. Vhazování po pravici gólmana Preds.
19:01
Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:48
Tlak domácích pokračuje! Crawford má další zásah po střele Mattiase Ekholma z pravé strany.
18:25
Forsberg se zkusil obtočit kolem branky, Crawford pozorný!
18:18
Další pokus z hole švýcarského obránce, tentokrát zblokován Hjalmarssonem před brankou.
17:50
Johansen přihrál na Josiho, jehož pokus od mantinelu vyráží Crawford mimo.
17:29
Filip Forsberg vyzkoušel z pravé strany Crawfordovu pozornost, hra přerušena.
16:55
Keith s kotoučem v obranné třetině Hawks.
16:22
Tvrdý hit Harryho Zolnierczyka na Johnnyho Oduyu za Crawfordovou brankou!
15:27
Dobrý pokus Kevina Fialy, Crawford vyráží.
14:53
Rinne raději přikryl kotouč pod svou rukavici před dojíždějícím útočníkem soupeře, vhazovat se tak bude v obranném pásmu domácích.
14:28
Konec reklamní přestávky, Ryan Johansen a Jonathan Toews v souboji na vhazování ve středovém kruhu.
14:28
Chicagu nevyšel přechod do útočného pásma – píská se ofsajd. Následuje další z reklamních přestávek.
14:19
Brian Campbell vyčkává s kotoučem v obranné zóně svého týmu.
13:31
Kotouč v ochozech Bridgestone Areny, vhazovat se bude ve střední třetině.
12:59
Vhazování po pravici brankáře Hawks.
12:52
Nebezpečná střela Järnkroka z mezikruží nad Crawfordovu branku!
12:27
Järnkrokova střela zblokována Campbellem, Crawford tak zasahovat nemusel.
11:51
Puk opustil ledovou plochu, vhazovat se následně bude ve středovém kruhu.
11:20
Zpět do akce: Johansen a Toews na vhazování po levici Pekky Rinneho.
11:20
Krátce po polovině první třetiny se hraje v Bridgestone Areně bez branek.
Střely na branku: 7 – 7
11:20
Rinne přikryl puk pod svou rukavici, na řadu přichází reklamní přestávka.
10:33
P.K. Subban s kotoučem za Rinneho brankou.
10:22
09:30
Pozor! Puk se nyní odrazil neočekávaně od hrazení a Rinne, který už vyrážel pro puk za branku, ještě dokázal do brankoviště máchnout holí a kotouč směřující do jeho branky tak vytěsnit!
09:12
Prudká rána Josiho od modré, Crawford vyráží.
08:42
Vhazování po levici Crawforda.
08:42
Forsbergova střela zblokována holí Toewse do ochranné sítě.
08:22
Uvidíme první přesilovou hru tohoto utkání. Johansen a Toews v souboji na buly po levé ruce Coreyho Crawforda.
08:22
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Marcus Krüger – 2 min., držení protihráče).
08:09
Na druhé straně to zkusil Krüger, Rinne má puk ve svém držení.
07:55
Další velká šance Predators. Prudká rána Jamese Neala od modré trefuje tyč Crawfordovy branky!
06:40
První větší šance utkání pro domácí. Forsberg se dostal až před Crawfordovu branku, následně těsně minul branku!
06:23
06:23
Další zásah brankáře Hawks poté, co to z levé strany zkusil Viktor Arvidsson. Následuje první reklamní přestávka.
05:56
Johansen vyhrál vhazování a P.K. Subban ihned vyzkoušel Crawforda, ten byl ale připraven.
05:52
Rozehrávka Tootooa končí dalším icingem ze strany Chicaga, vhazování tak opět po pravé ruce Crawforda.
05:45
Hjalmarsson vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
05:01
Rasmussenova střela, Rinne má puk ve své moci, hra přerušena.
04:37
Po zákroku Crawforda končí puk v ochranné síti, vhazování tentokrát v obranné zóně Hawks.
04:31
Kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:20
Další Kaneův pokus, Rinne vyráží betonem.
03:52
Další zákrok finského brankáře ve službách Preds – tentokrát to zkusil od modré čáry Artěmij Panarin.
03:46
Po nahození Kanea ze střední třetiny přerušuje Rinne hru, vhazovat se bude po pravici domácího gólmana.
03:23
Keithova rána od modré zblokována mimo tři tyče.
02:38
Hartman se rychle obtočil kolem branky a poté vyzkoušel Rinneho pozornost, ten byl připraven.
01:59
Seabrook nahodil kotouč za Rinneho branku, oba týmy střídají.
01:29
Vhazování po levici Coreyho Crawforda.
01:18
První zákrok pro Rinneho po střele Patricka Kana z levého kruhu pro vhazování.
00:58
Zolnierczykova střela zblokována van Riemsdykem mimo.
00:22
O první střelu zápasu se postaral z levé strany Viktor Arvidsson, Crawford má první zásah.
00:05
Úvodní buly získávají zásluhou Johansena domácí.
00:01
Jdeme na to – Ryan Johansen a Jonathan Toews v souboji na vhazování ve středovém kruhu, třetí utkání čtvrtfinálové série mezi Nashvillem Predators a Chicagem Blackhawks začíná!
V Bridgestone Areně je nyní již vše připraveno na úvodní vhazování, zápas se za malou chvíli rozeběhne.
Hráči nastupují na ledovou plochu, následovat bude americká státní hymna.
Do posledního místa zaplněné ochozy Bridgestony Areny, oblečené do žluté barvy, již natěšené na nástup svých oblíbenců na led. Podaří se Hawks odčarovat kouzlo zatím v této sérii neprůstřelného Pekky Rinneho nebo budou mít po dnešku Preds první mečbol?

Z:85 V:48 P:35 OG:204 PR:2,28 ÚS(%):91,9 SO:5

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (A), Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Järnkrok, Neal (A) – Åberg, Sissons, C. Smith – Zolnierczyk, Fisher (C), Watson.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, B. Campbell, Seabrook (A), Oduya, T. van Riemsdyk – Schmaltz, Toews (C), Hossa – Panarin, Anisimov, P. Kane – Rasmussen, Krüger, Pánik – Hartman, Kero, Tootoo.

Rozhodčí: Brad Watson, Trevor Hanson – Greg Devorski, Kiel Murchison.
Darling v brance Hawks Crawforda nevystřídá

Corey Crawford předvedl slušný výkon v prvním utkání čtvrtfinálové série, když ze 20 střel soupeře inkasoval jen jednou – v 8. minutě po teči Viktora Arvidssona. Ve druhém zápase už to ale tak neplatilo a Crawford propustil za svá záda celkem pět puků. Trenér Hawks Joel Quenneville ho však podle všeho pošle do branky i v třetím zápase série. Alespoň to tak naznačil po nedělní porážce. Změny v poli ale očekávat můžeme.

To v brankovišti Predators není žádný důvod k nějaké změně. Gólman Pekka Rinne totiž v sérii ještě ani jednou neinkasoval, a je tak v čele brankářských statistik tohoto play-off!
Souboj brankářů

Pekka Rinne NSH
vs.
Corey Crawford CHI

16. března 2017 odchytal brankář Preds Pekka Rinne proti Washingtonu Capitals již 500. zápas v kariéře! Jinak se finský brankář postavil v základní části mezi tyče k 61 zápasům, 31 z nich vyhrál. Jeho průměr obdržených branek byl 2,42 a % úspěšnost zákroků 91,8. Jeho náhradník Juuse Saros se postavil do branky k 21 zápasům, 4 starty si pak také připsal Marek Mazanec.

Gólman Blackhawks Corey Crawford odchytal v základní části celkem 55 zápasů, ve kterých si připsal 32 výher. Jeho čísla: průměr obdržených branek – 2,55, i jeho % úspěšnost zákroků – 91,8 byla horší, než u Scotta Darlinga, dalšího brankáře Hawks. Darling nastoupil od začátku do 27 zápasů, z nichž vyhrál 18.
Češi a Slováci na soupisce obou týmů
(do utkání však nemusí nastoupit všichni)

2. utkání: NE 16. 04. 2017, 02:00 – United Center:
Chicago Blackhawks – Nashville Predators 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Stav série: 2 – 0 NSH

Branky a nahrávky: 4. Ellis (Johansen, Josi), 23. Zolnierczyk (Ekholm, Rinne), 33. Sissons (Åberg, C. Smith), 54. Johansen (Forsberg, Rinne), 59. Fiala (Johansen, P. K. Subban)

1. utkání: PÁ 14. 04. 2017, 02:00 – United Center:
Chicago Blackhawks – Nashville Predators 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Stav série: 1 – 0 NSH

Branky a nahrávky: 8. Arvidsson (Forsberg, Johansen)

C1: Chicago Blackhawks (50-23-9)

Blackhawks letos ovládli Centrální divizi i Západní konferenci. Se ziskem 109 bodů byli navíc třetím nejlepší týmem v lize a podeváté v řadě za sebou se kvalifikovali do play-off.
V základní části táhlo Chicago především duo Patrick Kane, Artěmij Panarin. Dobrou sezonu však zažil také elitní obránce Duncan Keith (53 bodů, 5. místo mezi obránci), překvapením byly zase výkony Richarda Pánika (44 bodů). Celkově Blackhawks vstřelili v základní části 240 branek.
Slabinou svěřenců Joela Quennevilla byli special teams. Přesilová hra s % využitím 18,0 byla až devatenáctá nejlepší, oslabení s 77,7% ubráněných přesilovek bylo dokonce až na čtyřiadvacátém místě, což byl mezi týmy postoupivšími do play-off vůbec nejhorší počin!

WC2: Nashville Predators (41-29-12)

Predators získali letos v základní části jen o 2 body méně, než-li v té loňské. Do play-off se kvalifikovali potřetí za sebou.
Ofenzivu a defenzivu Preds bychom měli dle výsledků ze základní části zařadit do lepšího průměru. Svěřenci Petera Lavioletta totiž nasázeli 238 branek (11. místo v lize), obdrželi 220 branek (15. místo).
Také special teams Nashvillu se řadili v základní části do průměru. Přesilová hra byla na místě šestnáctém – % využití 18,9, hra v oslabení obsadila patnácté místo – 80,9% ubráněných přesilovek soupeře.
Z hráčů pak nejvíce vynikali útočníci Filip Forsberg, Viktor Arvidsson a Ryan Johansen. Kvalitní výkony ale předváděl také švýcarský obránce Roman Josi, který byl zároveň nejvíce vytěžovaným hráčem Preds v základní části.

Body: Viktor Arvidsson (LK) 61 bodů
(srovnán s dalším 1 hráčem)

Góly: Viktor Arvidsson (LK) 31 gólů

Asist.: Ryan Johansen (C) 47 asistencí

+/-: Ryan Ellis (O) +/-:17

Výhry: Pekka Rinne (B) 31 výher
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Play-off zámořské NHL pokračuje dnes v noci dalšími čtyřmi zápasy prvního kola – dva na Východě, dva na Západě. Zde budete moci sledovat třetí utkání série mezi Nashvillem Predators a Chicagem Blackhawks. Úvodní vhazování bude v Bridgestone Areně vhozeno krátce po půl čtvrté ráno! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.