To už je z mé strany vše. Série bude pokračovat pátým zápasem v Pittsburghu, který se hraje v pátek ve 2:00. Na shledanou!
Velkou zásluhu na vyrovnání stavu série má gólman Preds Pekka Rinne. Ten se po dvou nešťastných zápasech v Pittsburghu rozchytal před vlastními fanoušky k výborným výkonům a vrátil se do hry o Conn Smithe Trophy pro nejužitečnějšího hráče vyřazovacích bojů.
Tři hvězdy zápasu:
1. Pekka Rinne (NSH) 23 zák., 1 gól, 95,8 %
2. Mike Fisher (NSH) 0+1
3. Frédérick Gaudreau (NSH) 1+0
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 26:24 (7:6, 8:8, 11:10)
Zblokované střely – 15:18
Vyhraná vhazování – 29:37
Trestné minuty – 8:6
Hity – 28:32
Je konec! Také Predators naplno využili domácí prostředí a srovnávají stav finálové série na 2:2 na zápasy! Dnes hráči Nashvillu zvítězili 4:1 a nutno říci, že zaslouženě. Domácí vykročili k výhře ve druhé části, ve které si vytvořili dvoubrankový náskok. Ve třetí třetině si pak vedení hlídali aktivní hrou a v čase 56:37 zpečetil výsledek střelou přes celé hřiště do prázdné branky Filip Forsberg.

Stav série – 2:2.
59:42
Crosby prohrál buly a domácí vyhazují!
59:35
Tak ještě přesilovka 5 na 3! Ryan Ellis si vysloužil trest za krosček.
59:01
Začala poslední minuta třetí části a s největší pravděpodobností i celého zápasu.
58:52
A domácí se nyní osvobozují.
58:33
Dorážky Sidneyho Crosbyho a Jakea Guentzela přestál se štěstím Pekka Rinne!
58:21
Na trestnou lavici míří Mattias Ekholm, který dostává trest na 2+2 minuty. Josh Archibald dostává jen jednu dvojku, takže uvidíme přesilovku Pittsburghu.
58:21
58:20
Josh Archibald se před brankou postrkává s dvěma hráči Preds. Ještě se bude vylučovat.
57:20
Icing Pittsburghu. Vhazovat se bude před Murrayem, který s největší pravděpodobností prohraje v play off dvakrát v řadě poprvé v kariéře.
56:37
Nashville právě vstřelil branku!
A myslím, že je rozhodnuto! Hostující kouč Sullivan opravdu odvolal Murrayho z branky. Preds ale po vhazování v obranném pásmu získali puk a FILIP FORSBERG zamířil přes celé hřiště do prázdné klece soupeře – 4:1. Asistence: Mattias Ekholm a P. K. Subban.
56:29
Domácí si už situaci nijak nekomplikují. Zahráli na další icing.
56:02
Čtyři minuty. Pomalu ale jistě už můžeme očekávat hostující power-play.
55:12
Domácí vyrazili do přečíslení. Přihrávka Järnkroka ale neprošla na najíždějícího Arvidssona.
55:02
Zakázané uvolnění Preds. Pittsburgh má ještě pět minut na vyrovnání.
54:55
Carl Hagelin vypálil od levého mantinelu. Rinne zakročil lapačkou.
54:42
P. K. Subban na ledě. Zadák Nashvillu je tedy v pořádku.
54:33
Snad všichni diváci v hledišti stojí, což není na NHL zrovna zvykem. Nashville žije hokejem se vším všudy.
54:31
Hosté se přeci jen dostali do tlaku! Brian Dumoulin nejprve nastřelil tyčku a o pár desítek sekund později řeší obrana Preds problémy zasunutím kotouče pod Rinneho. Ještě jedna reklamní pauza.
53:49
Nejlepší obrana je útok. Toto heslo zřejmě domácí hokejisté vyznávají. Murray vyrazil pokus Åberga.
53:22
Arvidsson poslal puk do brankoviště z minusového úhlu. Murray pozorný.
52:52
Po přihrávce Hörnqvista pálil z osy kluziště Jevgenij Malkin, jenž sestřelil P. K. Subbana. Ten zůstal ležet na ledě a rozhodčí raději přerušili hru. Subban následně odkulhal na střídačku. Uvidíme, zda jde jen o bolestivý nástřel, nebo půjde o vážnější problém, který by mohl obránce Preds vyřadit ze hry.
52:13
Čas ubíhá a stále více to vypadá, že hokejisté Nashvillu srovnají stav série. Doma hrají opravdu skvěle.
51:41
Arénou zní hromové Pekka, Pekka.
51:10
V dobré pozici se ocitl Conor Sheary. Rinne se ale roztáhl a nenechal hosty snížit.
50:43
Zakázané uvolnění Preds. Šance pro Tučňáky něco vymyslet.
49:56
Predátoři jsou ve třetí třetině lepším týmem. Po pravé straně ujel Mike Fisher a hosty opět podržel Murray!
49:25
Sidney Crosby vypálil přes obránce. Pekka Rinne byl pozorný.
48:43
Hosté teď mohou děkovat Murraymu! Ten vyrazil střelu Filipa Forsberga a následně dokázal vytěsnit dorážku Pontuse Åberga, který už mířil do odkryté klece!
48:23
P. K. Subban drž puk za vlastní brankou a využívá toho, že hosté teď moc neforčekují.
47:39
Domácí hrají s obrovskou energií. Tučňáci by potřebovali snížit, to by je ještě mohlo nakopnout.
47:21
Matt Murray si sáhl lapačkou pro střelu Romana Josiho. Reklamní přestávka.
46:39
Zakázané uvolnění Preds, vhazuje se před Rinnem.
46:20
Domácí fanoušci posměšně vyvolávají jméno Sidneyho Crosbyho. Město country hudby si finále užívá.
46:01
Střelecký pokus Jakea Guentzela vyráží pozorný Rinne.
45:39
Jevgenij Malkin to udělal chytře. Rychle obkroužil klec soupeře a snažil se ho zasunout za čáru podobně, jako ve druhé třetině Gaudreau. V tomto případě si ale situaci pohlídal Pekka Rinne.
44:39
Murray si připisuje další zákrok po ráně Calleho Järnkroka z pravého kruhu. Domácí hrají velmi aktivně.
43:52
Před brankou zůstal zcela volný Filip Forsberg, ale Matt Murray ještě udržel hosty ve hře. Predátoři se snaží dorazit svou kořist.
43:16
Crosby roztáhl hru do pravé strany na Trevora Daleyho. Ten branku netrefil.
42:35
Z pravé strany střílel na Murrayho P.A. Parenteau. Gólman Pens zakročil ramenem.
42:06
Puk opustil hrací plochu. Vhazuje se v útočné třetině Nashvillu.
41:35
Na druhé straně prověřil Rinneho Ron Hainsey. Finský gólman střelu z vrcholu kruhu pro vhazování vytěsnil betonem.
40:57
Domácí jsou zatím při chuti. Pokus P. K. Subbana (obránce Preds se svěžím dechem) vyrazil Murray levým betonem.
40:42
Z velkého úhlu to zkusil Pontus Åberg. Zamířil do boční síťky.
40:20
James Neal mohl využít chyby Olliho Määtty. Z ostrého úhlu ale nezasunul puk za Murrayho.
Třetí třetina začne přibližně ve 4:25.
Po druhé třetině vyprovází Predátory do kabin obrovský rámus! Domácí totiž zaznamenali v právě skončené dvacetiminutovce dva góly a vedou nad Pittsburghem 3:1. Nutno říci, že se hrál výborný hokej se šancemi na obou stranách. Predátory ale drží po prvních dvou zápasech série kritizovaný Pekka Rinne, který před vlastními fanoušky našel v Pittsburghu ztracené sebevědomí a předvedl několik famózních zákroků! To domácí na Matta Murrayho recept nalezli. Nejprve ho ve 24. minutě překonal po objetí klece Frédérick Gaudreau – tento zásah muselo dodatečně potvrdit až video, a ve 34. minutě se trefil z nájezdu Viktor Arvidsson.
40:00
39:59
Tak tohle byl obrovský kolotoč Predátorů v závěru druhé části! Nebezpečně pálil Ryan Ellis a v posledních sekundách to ještě zkoušeli Calle Järnkrok a Viktor Arvidsson. To už Murray netušil, kde puk je, ale pro Pens to nakonec dopadlo dobře!
39:18
Viktor Arvidsson tečoval střelu svého spoluhráče a Murray měl velké štěstí, že puk vypadl vedle jeho tyčky. Gólman Pens by byl bez šance!
39:00
Je tu už poslední minuta druhé třetiny, která patřila Nashvillu.
38:28
Po levém křídle se vydal dopředu Pontus Åberg. Do střely mu vložil hůl Hainsey.
37:37
Domácí teď chtějí především dohrát třetinu bez inkasovaného gólu. Obránce Irwin nyní zklidňuje hru za svou brankou.
37:01
Rinnemu teď vypadl nastřelený kotouč, ale hostující útočníci toho nedokázali využít. Trocha štěstí pro finského gólmana.
36:51
Od modré pálil Ryan Ellis. Murray byl na místě a vylepšil si tak svou statistiku.
36:20
Matt Murray musel vyjet daleko ze své branky, aby mohl rozehrát. Zvládl to a zakládá tak akci svého týmu.
35:21
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
35:08
A mohlo to být už o tři branky! Filip Forsberg našel Pontuse Åberga, jehož střelu stačil Murray vytěsnit do ochranné sítě! Reklamní pauza.
34:18
Ellisovo vyhození skončilo za brankou Pittsburghu. Zakázané uvolnění se nepíská.
33:08
Tak tohle už je pořádná zkouška statiky Bridgestone Areny! Mike Fisher dokázal v pádu posunout kotouč na rozjetého VIKTORA ARVIDSSONA, který zakončil samostatný únik střelou nad Murrayho lapačku. Predátoři vedou o dva góly! Asistence: Mike Fisher a James Neal.
32:05
Střela Chrise Kunitze byla zablokována. Pens hrají hodně aktivně, snaží se vyrovnat.
31:52
Hra je po delší době přerušena. Čas na reklamní přestávku.
30:54
Rinne za brankou zastavil nahozený puk a rozehrál ho na své spoluhráče.
30:35
Trocha oddechu po další vzrušující pasáži. Puk je ve středním pásmu.
29:40
Druhá třetina je o hodně ofenzivnější, než první. Sidney Crosby je dnes hodně vidět, stejně jako Guentzel, ale tomu to tam tentokrát nepadá.
28:57
Sidney Crosby jel podruhé v zápase sám na Rinneho, ale tentokrát byl úspěšnější gólman Nashvillu! K dorážce do zcela odkryté branky se vzápětí dostal Jake Guentzel, ovšem nejprve trefil hůl obránce Josiho a druhou dorážku fantasticky zastavil Pekka Rinne, který se ještě stačil natáhnout ve svém brankovišti. Neskutečné!
28:16
Pittsburgh oslabení přestál a Ron Hainsey je zpět na ledové ploše.
27:41
Po akci Jamese Neala to zkoušel Calle Järnkrok z otočky, ale branku, kterou hájí Murray, nedokázal trefit.
27:20
Hostům se podařilo vyhodit.
27:12
Viktor Arvidsson nahodil puk do brankoviště, kde ho zastrčil pod Murrayho bránící Dumoulin.
27:00
Domácí se usadili v útočném pásmu a utahují šrouby.
26:15
Po reklamní pauze začne přesilovka Predátorů! P. K. Parenteau byl zasažen do obličeje hokejkou Rona Hainseyho, který už míří na trestnou lavici.
25:27
Publikum je ve varu a žene Predátory do další ofenzivy.
24:40
Ve druhé třetině se hraje nádherný hokej. Hra se přelévá ze strany na stranu, šance se rodí na obou stranách!
23:45
Nedáš – dostaneš! FRÉDÉRICK GAUDREAU bleskově obkroužil branku Pittsburghu a zasouval kotouč za Murrayho. Ten ho někde na úrovni brankové čáry vyrazil hokejkou a ještě se hrálo téměř minutu dál, ovšem rozhodčí dostali z boxu časoměřičů zprávu z centrály v Torontu, že si mají jet prohlédnout videozáznam. A ukázalo se, že Murray zasahoval až za čarou. Domácí vedou 2:1 a čas se vrací zpět. Asistence: Ryan Ellis a Harry Zolnierczyk.
23:27
Obrana Preds za sebou již podruhé nechala osamoceného soupeře! Chris Kunitz mířil mezi betony, ale Rinne domácí podržel!
22:37
Následně ještě nahodil puk na branku Bryan Rust a Rinne hru přerušil zákrokem lapačkou.
22:28
Sidney Crosby přetlačil u mantinelu Josiho a předložil kotouč před branku Jakeovi Guentzelovi. Ten ani nyní nepotvrdil pověst nejlepšího střelce play off, když ho skvěle vychytal Rinne, jenž se proti němu bleskově přesunul!
21:19
Domácí už jsou v plném počtu a mohou zase začít myslet i na útok.
21:02
Velmi dobrá přesilovka Pittsburghu. Po střele Kessela ale Rinne přerušil hru.
20:45
Moc nescházelo a odražený kotouč mohl doklepnout za Rinneho Jake Guentzel! Mladý forvard Pens ale netrefil kotouč ideálně.
20:10
Domácí hned vyhodili puk až k brance Tučňáků.
20:01
Hosté budou v úvodu druhé třetiny dohrávat přesilovou hru. Z trestu Jamese Neala schází ještě 78 sekund.
Další třetina začne přibližně ve 3:27.
První třetina se dlouho hrála v oboustranně opatrnějším duchu, což je důvod, proč byla na střely na branku hodně chudá. Stavidla se postupně otevřela až v její druhé polovině a jako první se osmělili Preds, kteří šli v 15. minutě do vedení. Tečované nahození Watsona vyrazil Murray jen na hůl Calleho Järnkroka, který si už věděl rady. Tučňáci však potřebovali na vyrovnání jen 67 sekund. Obrana Nashvillu za sebou trestuhodně nechala Sidneyho Crosbyho a ten překonal Rinneho bekhendovým blafákem.
20:00
19:48
Sehrávka na před brankou číhajícího Patrica Hörnqvista. Ten puk nezasunul až za Rinneho!
19:18
První přesilovku si zahrají Pens! Matt Cullen byl nedovoleně bráněn Jamesem Nealem, který si posedí na trestné lavici.
19:01
Začala poslední minuta první třetiny.
18:55
Ve velmi dobré pozici se nacházel Filip Forsberg. Ten chtěl ale z mezikruží ještě nahrávat Pontusovi Åbergovia puk končí pod Murrayem.
18:23
Hra se po divočejší pasáži, která přinesla dva góly, trochu uklidnila. Ani jeden z týmů nechce pustit soupeře do přestávky do vedení.
17:36
Domácí chybovali ve středním pásmu, ale přihrávka Kessela nenašla adresáta z řad hráčů ve světlých dresech.
16:35
Hráčům Pittsburghu vlil vstřelený gól novou energii do žil. Střelu Phila Kessela musel zastavit Rinne.
15:57
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Takhle pálí kapitán! Obrana Preds za sebou trestuhodně nechala SIDNEYHO CROSBYHO, který dostal přihrávku od Dumoulina a samostatný únik zakončil rychlou bekhendovou kličkou. Rinne byl bez šance – 1:1. Asistence: Brian Dumoulin.
15:36
Ránu Romana Josiho zlikvidoval Matt Murray. Ten nyní musí poslouchat posměšný pokřik příznivců domácího klubu, kteří se mu posmívají za inkasovaný gól.
14:51
Ještě jedna radostná salva z hlediště! Gól totiž platí a Predators se tak ujímají vedení.
14:51
Zásah Nashvillu ještě musí potvrdit video. Mike Sullivan si totiž vyžádal coach's challenge. Reklamuje nedovolené bránění brankáři.
14:51
Diváci v hledišti i po celém Nashvillu vybuchli nadšením! Nahození Austina Watsona ještě tečoval clonící Craig Smith, Murray stačil kotouč vyrazit jen před sebe a CALLE JÄRNKROK ho dorazil do odkryté části klece. Asistence: Craig Smith a Austin Watson.
14:43
Domácí přidali a nyní soupeře svírají v jeho obranném pásmu!
13:32
A opět James Neal, jehož střelu vykopl Murray levým betonem.
13:22
Roman Josi podržel v útočném pásmu kotouč a z otočky ho nahodil na branku. Tečovaný puk prošel až k Nealovi, který ale nedokázal neposedný kus gumy zpracovat a usměrnit do v té chvíli odkryté části branky!
13:03
Kunitz špatně rozehrál a je z toho zakázané uvolnění. Vhazuje se před Murrayem.
12:46
Brání se opravdu hodně urputně. Ofenzivní hráči nemají téměř na nic čas.
11:52
Sidney Crosby se prokličkoval až do útočného pásma, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě. Následuje druhá reklamní přestávka.
10:41
Dobré střídání Pens. S ranami Malkina a Schultze si poradil Pekka Rinne.
10:04
Pěkná individuální akce Bryana Rusta, který se natlačil před obránce, ale poté netrefil domácí klec.
09:54
Craig Smith z pravé strany prověřil Murrayho, který si připisuje druhý úspěšný zákrok v utkání.
09:28
Zakázané uvolnění Pens. Hra se stěhuje před Matta Murrayho. Na střely na branku 1:1.
09:16
Hosté jsou v plném počtu. První přesilovka se Nashvillu nepodařila.
08:38
Preds se zatím nemohou usadit v útočném pásmu. Hostům se vyplácí aktivní přístup.
08:08
Penguins se znovu dokázali osvobodit.
07:34
Hosté na úvod oslabení poslali puk až za branku soupeře.
07:15
Domácí si zahrají přesilovku! Za podražení je vyloučen Patric Hörnqvist.
06:55
Brian Dumoulin chyboval v rozehrávce, když namazal puk na osu Filipovi Forsbergovi. Hostující bek může děkovat Murraymu, který stačil ránu švédského útočníka vyrazit!
06:28
Střela Filipa Forsberga byla sražena do ochranné sítě. Matt Murray zatím nemusel zasahovat proti přímé střele.
06:15
Čtvrtá řada Tučňáků se snažila zatopit před domácí brankou. To se i povedlo, když Rinneho svatyně byla shozena na led. Hra je přerušena a tak následuje první reklamní přestávka.
05:29
Schultz se za brankou ocitl pod tlakem Mika Fishera a Viktora Arvidssona. Pro hosty to dobře dopadlo.
05:05
Od modré vypálil Ian Cole a Rinne si připisuje první úspěšný zákrok. Šlo o vůbec první střelu na branku v celém zápase.
04:29
Střela Ryana Ellise skončila jen na hokejce bránícího hráče, která zátěž nevydržela a praskla.
04:19
Opět tu máme icing. Dopustili se ho hráči Pittsburghu.
03:20
Před brankou číhal Sissons. Puk mu však mířil na brusle a tak ho nedokázal zpracovat. Pens vzápětí zahráli na zakázané uvolnění.
03:03
Nahození Ellise se snažil dobruslit jeden z domácích útočníků. Puk ale končí pod Murrayem.
02:41
Domácí nechtějí riskovat, Matt Irvin dostal puk daleko od své branky, aby mohli jeho spoluhráči střídat.
02:05
Craig Smith byl v útočném pásmu sám a udělal asi maximum, co mohl. Jeho střela byla sražena, takže se bude vhazovat před Murrayem, který dostal důvěru i pro dnešní duel.
01:45
Teď už ano, jelikož Craig Smith nedokázal tečovat oblouček Romana Josiho.
01:12
Carl Hagelin vyhodil kotouč až za branku Predators. Icing se tentokrát nepíská.
00:29
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
00:07
Hned po úvodním buly se oba kapitáni, tedy Sidney Crosby i Mike Fisher, osekávali. Vylučovat se ale nebude.
00:01
Americkou hymnu nakonec zazpíval Dierks Bentley. Nyní se již budeme věnovat zápasu číslo 4!
Aktéři utkání už jsou připraveni v tunelu u ledové plochy. Za malou chvíli vypukne hokejové šílenství naplno. Uvidíme, kdo dnes zazpívá hymnu Spojených států.
Atmosféra v Bridgestone Areně je opravdu elektrizující. Predátoři se mohou pochlubit zřejmě nejbouřlivějším domácím prostředí v letošním play off. Většina aktérů série přiznává, že před takovým publikem nikdy nehrála.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis, Josi (A), Ekholm, P. K. Subban, Y. Weber, Irwin – Åberg, Sissons, Forsberg – Neal (A), Fisher (C), Arvidsson – C. Smith, Järnkrok, Watson – Zolnierczyk, F. Gaudreau, Parenteau.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Hainsey, Dumoulin, Daley, J. Schultz, Määttä, Cole – Rust, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist, Malkin (A), Hagelin – Kessel, Cullen, Kunitz (A) – Archibald, Rowney, Sheary.

Rozhodčí: O'Halloran, Pollock – Kovachik, Heyer.
Kouč Pens Mike Sullivan oproti minulému zápasu zamíchal sestavou, pohromadě zůstal jen první útok. Do druhé lajny k Malkinovi byli povýšeni Carl Hagelin a Patric Hörnqvist. Místo Scotta Wilsona pak nastoupí na křídle čtvrtého útoku Josh Archibald. To domácí neměli důvod něco měnit.