Tři hvězdy utkání:

1. Nick Bonino (PIT) 2+0
2. Jake Guentzel (PIT) 1+0
3. Colton Sissons (NSH) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 12-26; Zablokované střely: 9-14; Vhazování: 58%-42%; Hity: 31-37; Přesilové hry: 1/3-2/3; Trestné minuty: 6-6.
Sidney Crosby se zasloužil dvěma asistencemi v závěru první třetiny úvodního finále Stanley Cupu o dvoubrankové vedení Pittsburghu, které sedmnáct sekund před přestávkou ještě navýšil Nick Bonino, a v 55 utkání playoff od sezóny 2005-06 zaznamenal více než jeden bod. Penguins mířili za vítězstvím, jenže poté byli 37 minut a 9 sekund bez střely na bránu, na což tvrdě doplatili a o tříbrankový náskok přišli. Obrovskou blamáž ovšem dokázal Pittsburgh odvrátit, když téměř dvě třetiny bez střely ukončil rozhodujícím gólem Jake Guentzel a výhru poté zpečetil do odkryté brány Nick Bonino. Ryan Ellis s Coltonem Sissonsem využili přesilovou hru a Frédérick Gaudreau poté vyrovnal, nakonec ale veškerá snaha Predators vyšla vniveč. Stav série: 1-0. Konečný výsledek: Pittsburgh Penguins 5 Nashville Predators 3.
59:41
Roman Josi na pravém křídle ihned po vhazování vypálil od modré čáry, jeho prudká střela ale minula přední tyč.
59:33
Hlavní trenér Mike Sullivan si vyžádal oddechový čas, aby dal svým svěřencům oddechnout.
59:33
Filip Forsberg na pravé straně vypálil po přihrávce Romana Josiho, Matthew Murray byl ale na přední tyči připravený a na druhý pokus zmrazil puk pod lapačkou.
59:20
Pekka Rinne už je znovu na střídačce! Nashville má pouze 40 sekund na vstřelení dvou branek.
59:00
Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:58
Pittsburgh právě vstřelil branku!
NICK BONINO před střídačkami využil vyhození Chrise Kunitze a dlouhou žabkou poslal puk od obranné modré čáry do prázdné brány! Pittsburgh dokázal zareagovat na ztrátu tříbrankového vedení a ve správný čas, v závěru utkání, rozhodl – 5:3! Asistence: Chris Kunitz.
58:26
Pekka Rinne skvěle zasáhl lapačkou přiloženou k levému betonu proti střele Cartera Rowneyho z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a o několik sekund později zamířil na střídačku!
56:43
Matt Cullen na útočné modré čáře skvěle protečoval puk za sebe a JAKE GUENTZEL v pravém kruhu pro vhazování přes jednoho z obránců Nashvillu napřáhl ke krásné táhlé střele zápěstím, kterou zavěsil puk do bližšího pravého horního rohu brány! Pekka Rinne máchl lapačkou naprázdno a Pittsburgh ukončil pasáž hry, ve které byl 37 minut a 9 sekund bez střely gólem! Asistence: Matt Cullen a Justin Schultz.
56:16
Ron Hainsey se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, jenže se v blízkosti pravé tyče k ničemu nedostal.
53:29
Nashville právě vstřelil branku!
Austin Watson krátce po skončení přesilové hry Pittsburghu a nahození Mikea Fishera vyhrál za bránou důležitý souboj u hrazení a poté našel mezi kruhy pro vhazování krásnou zpětnou přihrávkou FRÉDÉRICKA GAUDREAUA, který střelou bez přípravy po ledě zamířil mezi betony přesouvajícího se Matthewa Murrayho! Penguins využili přesilovou hru a hned vzápětí přišel gól a ztráta tříbrankového vedení, začínáme od nuly! V PPG Paints Areně je ticho. Asistence: Austin Watson a Mike Fisher.
52:39
Justin Schultz pálil od modré čáry vedle pravé tyče a Predators poté vyhodili, stejně jako nyní, kdy puk poslal z obranného pásma až k bráně Matthewa Murrayho obránce Roman Josi.
51:24
P.K. Subban dostal dvě minuty za zdržování hry poté, co z pravé strany obranného pásma vyhodil puk přes ochranné sklo. Pittsburgh má šanci odvrátit potenciální blamáž.
50:50
Mike Fisher v levém kruhu pro vhazování vystřelil rychle zápěstím a Matthew Murray jeho pokus dokázal ukrýt v náručí. Po zákroku brankáře Penguins přichází na řadu reklamní přestávka.
50:06
Pittsburgh si koleduje o obrovské problémy a vyhrává už pouze o jednu branku poté, co COLTON SISSONS před bránou skvěle tečoval nahození Romana Josiho z pravého kruhu pro vhazování a puk se od jeho kolene odrazil mezi lapačkou a pravým betonem Matthewa Murrayho k levé tyči! Predators využili druhou přesilovou hru v řadě a prohrávají pouze o gól! Asistence: Roman Josi a Calle Järnkrok.
49:36
Jevgenij Malkin dostal dvě minuty za sekání a Nashville má příležitost dostat se na dostřel jedné branky.
48:10
Jake Guentzel na levé straně zavezl puk do útočného pásma a po objetí brány ho z pravého kruhu pro vhazování posílal před bránu, kde došlo k nebezpečné teči a jeden z hráčů Nashvillu si málem vstřelil další vlastní gól! Kotouč ale skončil nad!
47:35
Chris Kunitz na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho střela letící těsně nad ledem ale byla zablokována.
46:54
Poměrně dlouho se hraje bez přerušení, což ovšem hraje jen a jen do karet domácího Pittsburghu.
45:53
Sidney Crosby se před bránou pokoušel tečovat prudké nahození od modré čáry, puk ale bez jeho přičinění zamířil mimo a Pekka Rinne v bráně Nashvillu zasahovat nemusel.
45:00
Ze závěrečné části zápasu uplynulo pět minut a jediným hráčem, který zatím pálil poměrně nebezpečně byl Phil Kessel. Predators většinu střel dokáží zablokovat.
43:04
Sidney Crosby se snažil mezi kruhy pro vhazování natlačit před bránu, jenže v souboji s Ryanem Ellisem ztratil stabilitu a poté vpádu narazil do Pekky Rinneho a brány Predators, která byla posunuta. Následovalo přerušení hry. Vyloučení ale ne.
42:39
Ron Hainsey se snažil na levé straně kombinovat s Ianem Colem, jenže jejich akci překazil ofsajd.
42:01
Phil Kessel se pokusil v pravém kruhu prudkou střelou zápěstím vypálit přes Matta Irwina, po jehož teči kotouč zamířil vedle vzdálenější levé tyče.
41:18
Colton Sissons před bránou dobře tečoval nahození z pravého křídla, Matthew Murray byl ale na přední tyči připravený a puk vyrazil levou rukou do rohu ledové plochy.
40:01
V PPG Paints Areně začala závěrečná třetí třetina úvodního finále Stanley Cupu a Pittsburgh musí po vlažné druhé části začít hrát. Věřte nebo ne, Penguins během prostřední části nevyslali na bránu Pekky Rinneho ani jednu střelu!
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 8-20; Zablokované střely: 6-7; Vhazování: 48%-52%; Hity: 22-25; Přesilové hry: 1/2-1/2; Trestné min.: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně ve 4:22.
Pittsburgh se po většinu druhé části bránil a Pekka Rinne byl dlouho bez zákroku. Z pasivní hry Penguins pramenily dvě přesilové hry, z nichž druhou využil Ryan Ellis. Hosté dokázali snížit, ale ve třetí části musí vstřelit minimálně dvě branky. Podaří se jim to nebo si Penguins po skvělém závěru první části výsledek prvního finále doma pohlídají? Skóre po druhé třetině: Pittsburgh Penguins 3 Nashville Predators 1.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:56
Ryan Ellis tvrdě vypálil na pravém křídle od modré čáry a puk těsně nad ledem mířil přes hradbu těl ke vzdálenější levé tyči, Matthew Murray ale výtečně zasáhl pravým betonem a následná dorážka Predators po ledě minula přední tyč!
36:10
Viktor Arvidsson si sjížděl mezi kruhy pro vhazování, jenže byl v útočném pásmu příliš rychle. Postavení mimo hru.
35:37
Penguins nahodili puk za bránu Pekky Rinneho a odjeli rychle střídat. Predators nikam nespěchali.
34:42
Ryan Ellis na pravé straně tvrdě vypálil od modré čáry a Matthew Murray po dobrém zásahu a odrazu puku od hrazení sevřel puk v lapačce. Predators stále prohrávají o dva góly.
34:19
Ryan Ellis přenesl hru v blízkosti modré čáry doleva a po další výměně puku napřáhl na pravém křídle ke tvrdé střele s příklepem, kterou Matthew Murray na přední tyči ukryl v náručí, ačkoliv neměl čistý výhled.
34:09
James Neal v levém kruhu tvrdě vypálil a jeho tvrdá střela skončila nad bránou. Puk se vzápětí od ochranného skla odrazil do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
32:52
Penguins ve druhé třetině ještě nevystřelili na bránu a jednou už na to doplatili. Nyní mohli navíc inkasovat znovu, když v pravém kruhu napřáhl k prudké střele Colton Sissons a Matthew Murray puk letící těsně nad ledem vytáhl vyrážečkou mimo!
32:11
Trevor Daley na pravém křídle vypálil ihned po vhazování a na vzdálenější levé tyči se pokoušel jeho pokus tečovat jeden z jeho spoluhráčů, ve své snaze ale neuspěl.
31:40
Nick Bonino vypálil v levém kruhu pro vhazování zápěstím a na přední tyči se puk od Callea Järnkroka odrazil do ochranné sítě. Následuje krátká reklamní přestávka.
30:42
P.K. Subban napřáhl na pravém křídle od modré čáry bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem, kterou mezi kruhy pro vhazování zablokoval dobře stojící Olli Määttä.
29:53
Roman Josi v letošním playoff odehrál 16 zápasů, během kterých nasbíral deset bodů za 5 gólů a 5 asistencí.
28:21
Viktor Arvidsson skvěle clonil před bránou a mezi jeho nohama zřejmě prudká střela RYANA ELLISE z levého kruhu pro vhazování v přesilové hře zamířila nad vyrážečkou Matthewa Murrayho k přední tyči! Nashville dokázal druhou přesilovou hru využít a snížil na rozdíl dvou branek. Asistence: P.K. Subban a Mike Fisher.
27:40
Roman Josi na pravé straně vypálil dobře od modré čáry a těsně před přední tyčí brány Penguins byla jeho střela sražena do rohu ledové plochy.
26:39
Nashville si po krátké reklamní přestávce zahraje další přesilovou hru. Ian Cole narazil ve středním pásmu u střídaček na hrazení Callea Järnkroka a dostal dvě minuty za hrubost. Druhá přesilová hra pro Predators v řadě.
26:20
Ron Hainsey se hnal za volným pukem, jenže jako první u něj byl Pekka Rinne, který ho holí chtěl odpálit o hrazení do středního pásma, což se mu sice nepodařilo, hosté se však ubránili.
25:43
Vyloučený Olli Määttä naskočil zpět na led a Pittsburgh hraje opět v plném počtu. Stav utkání: 3-0.
25:20
Filip Forsberg se snažil dostat ke střele v pravém kruhu pro vhazování, jenže ztratil kontrolu nad pukem.
24:42
Roman Josi na vrcholu pravého kruhu pro vhazování vypálil bez přípravy a jeho střela těsně nad ledem zamířila vedle vzdálenější levé tyče brány Matthewa Murrayho.
23:43
Olli Määttä v levém kruhu obranného pásma zahákoval zezadu Filipa Forsberga a vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění. Nashville si zahraje první přesilovou hru a má šanci snížit.
23:20
Na ledě se objevily nějaké předměty, přesněji na útočné modré čáře Penguins. Vhazovat se bude ale po zakázaném uvolnění před bránou Matthewa Murrayho. Předmětem, o který se jednalo, byla ryba. Někdo byl zřejmě nakupovat a zdravě.
23:09
Sidney Crosby si na pravém křídle dobře pokryl puk a poté ho bekhendem nahrnul na bránu, jenže minul přední tyči a Pekka Rinne zasahovat nemusel, ačkoliv byl připraven.
22:49
Matt Cullen z pravého kruhu přestřelil bránu a po odrazu puku od ochranného skla se snažil v blízkosti levé tyče dostat k dorážce Patric Hörnqvist, Pekka Rinne ale včas zbystřil volný kotouč a vkleče ho zmrazil pod lapačkou.
22:02
Ze druhé třetiny oběhly dvě minuty a dvě sekundy a Penguins přes všechny čáry vyhodili puk na zakázané uvolnění.
20:01
Vstupujeme do prostřední části zatím jednoznačně se vyvíjejícího se prvního zápasu finále Stanley Cupu 2017, ve kterém Pittsburgh vede nad Nashvillem 3:0.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-10; Zablokované střely: 1-3; Vhazování: 46%-54%; Hity: 14-15; Přesilové hry: 1/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.
Druhá třetina začne přibližně ve 3:27.
V úvodu finále Stanley Cupu nebyl P.K. Subbanovi uznán gól kvůli postavení mimo hru, což se zatím jeví jako klíčový moment. Predators se z úvodní branky radovali marně a v závěru první třetiny navíc inkasovali během necelých pěti minut tři góly, když se nejprve v přesilové hře 5 na 3 prosadil Jevgenij Malkin a poté při hře pět na pět Conor Sheary s Nickem Boninem. Zápas nabral jasný směr. Skóre po první třetině: Pittsburgh Penguins 3 Nashville Predators 0.
20:00
19:43
NICK BONINO střelou z pravého kruhu pro vhazování protáhl Pekku Rinneho, který holí vyrazil puk před sebe, a vracející se Matthias Ekholm si ho pravým kolenem srazil zřejmě ještě o levou tyč do vlastní brány! Pittsburgh v závěru první části nasypal do sítě Preds 3 góly!
19:34
Bryan Rust v pravém kruhu vypálil přes jednoho z hráčů Nashvillu a Pekka Rinne jeho střelu mířící ke vzdálenější levé tyči vyrážečkou vyrazil mimo!
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:45
Roman Josi byl zřejmě hráčem, který v levém rohu útočného pásma vypálil z ostrého úhlu, jeho pokus ale našel pouze výstroj Matthewa Murrayho, který přerušil hru.
16:37
Sidney Crosby stál u zrodu další branky, když za bránou vyhrál souboj s protihráčem a zpětnou přihrávkou našel Chrise Kunitze, jenž parádní akci vyšperkoval na levém křídle diagonálním pasem na CONORA SHEARYHO, jemuž už nezbývalo v blízkosti pravé tyče nic jiného, než trefit puk a odkrytou bránu, což se mu podařilo! Pittsburgh vede po minutě a pěti sekundách 2:0! Asistence: Chris Kunitz a Sidney Crosby.
16:12
Hra byla přerušena poté, co se střela Pittsburghu odrazila do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
15:32
Trevor Daley si v blízkosti modré čáry po pěkné zpětné přihrávce Sidneyho Crosbyho vyměnil pozici s JEVGENIJEM MALKINEM, který před vrcholem pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která se od spodní hrany lapačky Pekky Rinneho odrazila k pravé tyči! Penguins využili přesilovou hru 5 na 3 – 1:0! Asistence: Trevor Daley a Sidney Crosby.
13:50
Calle Järnkrok fauloval před bránou zezadu krosčekem Patrica Hörnqvista a vzápětí se provinil v pravém kruhu pro vhazování James Neal, který dostal dvě minuty za krosček. Pittsburgh si zahraje v závěru první třetiny finále Stanley Cupu přesilovou hru 5 na 3!
13:50
12:43
Conor Sheary v blízkosti levé tyče nepropálil Pekku Rinneho a na opačné straně neuspěli ani Predators, jejichž pokus Matthew Murray vyrazil mimo brankové zařízení.
12:11
Sidney Crosby na levé straně práskl u hrazení do odraženého puku a prudkou střelou z ostrého úhlu prověřil pozornost Pekky Rinneho, který na přední tyči vkleče puk ukryl ve výstroji, a po jeho zákroku přichází reklamní přestávka.
11:23
Trevor Daley se nerozpakoval a na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho střela ale postrádala gólové parametry a zamířila vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány.
10:13
Austin Watson v pravém kruhu pro vhazování napřáhl přes jednoho z obránců Pittsburghu k pěkné střele, která mířila těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Matthew Murray ale dokázal včas přiložit vyrážečku k pravému betonu a puk vyrazit před sebe! Dorážka poté nepřišla a kotouč zůstal ve hře. Obrovská šance.
08:42
Filip Forsberg zpoza brány přihrál doprava na Coltona Sissonse, který na modré čáře napřáhl bez přípravy ke tvrdé ráně s příklepem, Matthew Murray ovšem puk podržel.
08:04
Phil Kessel se snažil prodrat k nahozenému puku na pravém křídle podél hrazení, jenže byl hodně těsně tísněný.
07:40
Další přerušení hry, tentokrát po zakázaném uvolnění Nashvillu. Opět se vhazovalo před Pekkou Rinnem.
07:33
Carter Rowney nabral na levém křídle velkou rychlost a bekhendem nahrnul puk do náruče Pekky Rinneho, který ho podržel, a hra byla přerušena.
07:11
Nashville právě vstřelil branku, která nebyla uznána!
P. K. SUBBAN po přihrávce Filipa Forsberga napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke krásné střele zápěstím, která našla přesně mezeru mezi vyrážečkou a pravým betonem Matthewa Murrayho a zamířila ke vzdálenější levé tyči. Nashville udeřil jako první, Mike Sullivan si vzal ale Coach Challenge kvůli postavení mimo hru a byl úspěšný!
06:32
Sidney Crosby vyskočil na levém křídle u hrazení, aby se pokusil zastavit vyhození Ryana Ellise zpoza brány, což se mu úplně nepodařilo, a kotouč skončil v ochranné síti.
06:17
Olli Määttä nedokázal na levém křídle po krátké reklamní přestávce dosáhnout na prudký kotouč a po zakázaném uvolnění Penguins se vhazovalo před bránou Matthewa Murrayho.
06:06
Po postavení mimo hru na straně Nashvillu přišlo postavení mimo hru o čtyři sekundy později i na straně domácího Pittsburghu a před námi je první reklamní přestávka.
05:42
Matthew Murray ukryl puk, který byl po zablokované střele přizvednut do vzduchu, u své levé tyče v lapačce.
05:17
Nashville po nahození Pittsburghu podržel puk za bránou Pekka Rinneho a oba týmy si dali záležet na střídání.
04:12
Sidney Crosby o sobě dal poprvé vědět a okamžitě z toho byla velká šance, kapitán Penguins z mezikruží mířil těsně nad ledem k levé tyči, Pekka Rinne ale dokázal jeho pokus pravým betonem vyrazit a podržel Nashville nad vodou!
03:41
Craig Smith nabral na pravém křídle obrovskou rychlost a snažil se puk dovést až do kuchyně, po pěkném průniku mezi dvěma protihráči se mu ale kotouč z blízkosti bekhendem za brankovou čárou protlačit nepodařilo. Matthew Murray puk zmrazil pod lapačkou poté, co včas zavřel dveře.
03:03
Viktor Arvidsson napřáhl na pravém křídle od modré čáry k táhlé střele, která by sice zřejmě minula přední pravý horní roh brány, Matthew Murray ovšem nenechal nic náhodě a po pěkném semaforu pro diváky puk ukryl ve své lapačce.
02:02
Austin Watson byl hráčem, který se ocitl v levém kruhu pro vhazování ve slibné brankové příležitosti, jenže jeho prudká střela zápěstím zamířila nad horní tyč.
01:25
Calle Järnkrok se postaral o první střelu prvního zápasu finále Stanley Cupu, když pokusem z pravého křídla a ostrého úhlu našel náruč Matthewa Murrayho. Hra přerušena.
01:04
Scott Wilson se před pár okamžiky snažil v levém kruhu pro vhazování zkrotit poskakující kotouč a bekhendem vypálit, jenže v souboji s protihráčem ztratil stabilitu a puk promáchl.
00:01
Mike Fisher se postavil na vhazování proti Sidneymu Crosbymu a finále Stanley Cupu pro rok 2017 právě začalo!
00:01
V PPG Paints Areně právě za bučení fanoušků Pittsburghu probíhá představování hráčů Nashvillu, po kterém se ihned ozve jásot, protože tamní hlasatel bude číst jména domácí pětky. Finále 2017 začíná!

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Kunitz (A), Crosby (C), Sheary – S. Wilson, Malkin (A), Kessel – Rust, Bonino, Rowney – Guentzel, Cullen, Hörnqvist.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ekholm, P. K. Subban, Josi, Ellis (A), Irwin, Y. Weber – Forsberg, Sissons, Åberg – Arvidsson, Fisher (C), Neal (A) – Järnkrok, C. Smith, F. Gaudreau – Fiddler, Watson, McLeod.

Rozhodčí: Wes McCauley, Brad Meier. Čároví: Scott Cherrey, Brian Murphy.
PPG Paints Arena se začíná zaplňovat. Finále Stanley Cupu 2017 začne za přibližně půl hodiny ve 2:10 hod.
Hörnqvist proti týmu, který ho přivedl do NHL

Do sestavy Penguins se ve správnou chvíli vrací Patric Hörnqvist, který vynechal posledních šest zápasů kvůli zranění v horní části těla. Hlavní trenér Mike Sullivan před začátkem finále Stanley Cupu prozradil, že nastoupí na pravé straně čtvrté formace po boku Matta Cullena a Jakea Guentzela nebo Carla Hagelina. Pro švédského útočníka to bude výjimečné finále, neboť právě Nashville, tedy soupeř stojící Pittsburghu v cestě za obhajobou, ho draftoval v roce 2005.
Předpokládané úvodní sestavy:

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Kunitz, Crosby, Sheary – S. Wilson, Malkin, Kessel – Rust, Bonino, Rowney – Guentzel, Cullen, Hörnqvist.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ekholm, P. K. Subban, Josi, Ellis, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Sissons, Åberg – Arvidsson, Fisher, Neal – C. Wilson, Järnkrok, C. Smith – F. Gaudreau, Fiddler, Watson.
Vzájemné zápasy v základní části:

01.02.17 Pittsburgh – Nashville 4:2
23.10.16 Nashville – Pittsburgh 5:1
NASHVILLE PREDATORS

Nashville si poprvé v historii organizace zahraje finále Stanley Cupu, což s povděkem kvituje po 40 letech trpělivé práce generální manažer David Poile, který už podobnou chvíli mohl zažít ve Washingtonu, jenže Capitals postoupili do finále až po jeho odchodu. David Poile má pověst vynikajícího obchodníka a i přes platební strop dokázal postavit neskutečně silný tým, když z dlouhodobého horizontu dokázal například Martina Erata nahradit Filipem Forsbergem. Finále Stanley Cupu je obrovskou satisfakcí pro obránce P.K. Subbana a Sheau Webera, kteří se i přes velice obtížné rozhodnutí rozhodli opustit Montreal. Predators budou hodně nebezpeční a nepříjemní v domácí Bridgestone Areně, kde se v roli outsidera budou moci spolehnout na bouřlivou kulisu fanoušků.

Nejproduktivnější hráči v playoff

1. Filip Forsberg 15 bodů (8+7)
2. Ryan Johansen 13 bodů (3+10)
3. Ryan Ellis 11 bodů (4+7)
PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburgh se může stát v novodobé historii NHL prvním týmem, který dokáže obhájit Stanley Cup od roku 1997 a 1998, kdy se to podařilo hokejistům Detroitu. Penguins zahájili playoff s oslabenou obranou, ve které se zabydleli Justin Schultz, veterán Brian Dumoulin, Ron Hainsey a mladý Olli Määttä. Slabinou Pittsburghu je právě obrana, ve které letos chyběl během playoff Kris Letang, jeho spoluhráči ho ale dokázali společnými silami zastoupit, ačkoliv dvakrát v řadě musel rozhodovat až sedmý zápas. Marc-André Fleury by mohl letos v létě Penguins opustit a Matthew Murray má jedinečnou možnost stát se místo něj jedničkou. Největší hrozbou Penguins je bezesporu dvojice Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, kteří společně zvedli první titul nad hlavu v roce 2009.

1. Jevgenij Malkin 24 bodů (7+17)
2. Sidney Crosby 20 bodů (7+13)
3. Phil Kessel 19 bodů (7+12)
Dlouho očekávaná chvíle je tu. Oba týmy urazily dlouhou cestu a na konci května se mezi nimi rozhoří boj o Stanley Cup, v jehož finále svedou v sérii hrané maximálně na sedm zápasů souboj Pittsburgh a Nashville. Penguins jsou obhájci titulu a finále Stanley Cupu si zahrají podruhé v řadě, zatímco Predators vůbec poprvé. Pittsburgh přešel do finále přes Columbus, Washington a Ottawu, přičemž v posledních dvou sériích musel rozhodovat až sedmý zápas a úřadující šampioni byli na pokraji vyřazení. Nashville si překvapivě snadno poradil s Chicagem a poté v šesti zápasech vyřadil St. Louis i Anaheim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.